chelde" Vliegramp bij Parijs 131 inzittenden kwamen om het leven De acties tegen Indonesische parachutisten op Nieuw-Guinea Ex-kapitein Rijhiner over het nieuw Van der Putten-dossier De subsidiëring van woningbouw ?IEKEN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN sters jaar jaar De beide stewardessen overleefden de ramp 2 Nederlandse militairen gesneuveld aterdag 2 juni 1962 zaamheden »g EL M. van zonds van oosendaal TELEX 1411Ï k. ak in de textiel- prijzen. a de plaatselijke Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I- van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE MAANDAG 4 JUNI 1962 18e Jaargang Nr 5615 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentiepriis per mm 16 ct; minimum per advertentie 2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij -ooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur, Een Boeing 707 van de „Air France die op weg was naar Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia, is zondag bij de start op het vliegveld Orly bij Parijs neergestort en in brand gevlogen. 131 inzittenden, 122 passagiers allen Amerikanen, 8 bemanningsleden en een functionaris van de „Air France" kwamen om het leven. De groep om het leven gekomen Amerikanen bestond uit 81 vrouwen, 40 mannen en een kind. De twee stewardessen, mej. Gilles en mej. Authie, brachten het er levend van af. Zij zate achter in het toestel en werden er uitge worpen toen het de grond raakte. Beide meisjes zijn slechts licht gewond. Het schijnt dat de piloot nog een laatste wanhopige poging heelt gedaan om de Boeing ,ot stilstand te brengen toen het toe stel over de startbaan raasde. Op de verkeerstoren merkte men al direct dat er iets niet in orde was. Een t.chnicus verklaarde dat de wialen op rond 700 meter vóór het einde van de startbaan begr.inen te roken. De „Air France" gaf later een verklaring uit, waarin gezegd wordt dat het verongelukte toe stel bij de start maar twee tot drie meter van de grond is ge komen. Ooggetuigen, die op het dak van één der gebouwen op het vliegveld stonden, verklaarden dat de Boeing maar een hoogte van 3 meter had toen hij neer stortte. Ziekenwagens en brand weerauto's waren spoedig on de plaats van de ramp. Overal in het rond liggen wrakstukken. In tegenstelling tot eerdere be richten is het toestel niet op een huis terechtgekomen, maar in een tuin aan het einde van de startbaan. Het huis, dat daar staat, werd niet geraakt. De in woners ziin dan ook ongedeerd. De Boeing was gecharterd door de „Atlanta Art Association". De tweede penningmeester van d->ze verefii' ing. N. A. O'Shee. deelde zondag in Atlanta me", dat ruim Opstand in Venezuela In de Venezolaanse marine- oasis Puerto Cabello, die op 218 km van de hoofdstad Caracas is gelegen, is een opstandige bewe ging uitgebroken. Opstandsleider is kapitein Medina Silva, die het bevel voert over een bataljon mariniers. Bij de strijd tussen regerings troepen en rebellen werden zater dag rond 30 doden geteld. Ruim 100 militairen werden gewond. De regeringstroepen hebben een honderdtal opstandelingen ge vangen genomen. Regeringsvliegtuigen hebben het fori „Solano", waarin de re bellen zich verschanst hadden, gebombardeerd. Het besluit om een 'aanval op dit fort te doen werd genomen nadat de opstan delingen geweigerd hadden zich over te geven. honderd leden van de vereniging, die een maand in Europa hadden rondgereid, zondag naar Atlanta zouden terugkeren. De reis was georganiseerd door een commis sie van dames uit de vereniging. Het gezelschap waartoe ook kin deren behoorde, was op 9 mei naar Parijs vertrokken. „HET WAS VERSCHRIK KELIJK." Eén der twee als door een wonder geredde stewardessen, Jacqueline Gilles, vertelde tegen dokters wat zij had meegemaakt. „Ik zat met gesloten veilig heidsgordel op één van de ach terste plaatsen van de Boeing, samen met de andere stewardes en de steward. Plotseling lag ik op de grond, tussen bloemen in een tuin. Mijn kleren stonden in brand. Ik stond vlug op en rende van het brandende vliegtuig wrak weg. Ik klom zelfs over een klein tuinhek. Ik weet niet hoe ik het allemaal gedaan heb. Het was verschrikkelijk." Volgens de dokters, die de 25- jarige Jacqueline in het militaire hospitaal te Percy bij Parijs ver zorgen, waren haar eerste woor den: „Zijn er nog andere overle venden?" Mej. Gilles heeft brandwonden aan het gezicht, knieën en voe ten. De andere stewardess, mej. Authie, heeft een hersenschud ding en een shock. Mej. Gilles vertelde nog dat zij voor de twee de maal een vliegramp heeft meegemaakt. Vorig jaar zat zij in een Boeing 707 die een buik landing bij Hamburg moest ma ken. TREINONGELUK IN ENGELAND De exprestrein LondenEdin burgh is zondagochtend vroeg bij het binnenkomen van het station van Lincoln uit de rails gelopen waardoor zeven rijtuigen ont sloegen. Drie mensen kwanten om het leven en tachtig liepen verwondingen op. Tien zijn er' ernstig aan toe. De overige, ge wonden konden na behandeling in een ziekenhuis hun reis ver volgen. Onder de passagiers, die in bed lagen toen het ongeluk gebeurde, bevonden zich dertig Schotse parlementsleden, van wie nie mand letsel opliep. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. JAGHT De Staatscourant van vrijdag oevat een beschikking „opening en sluiting van de jacht op an der dan-, schadelijk wild". Er blijkt onder meer uit dat de jacht op patrijzen geopend zal zijn van 1 september tot en met 31 december 1962; op fazanten hanen en houtsnippen van 15 oktober 1962 tot en met 31 janu ari 1963; op fazantenhennen en hazen van 15 oktober tot en met 31 december 1962: op wilde een den tanas platrhynchos) van 24 juli 1962 tot en met 31 januari 1963. Voor andere soorten eenden gelden andere perioden. Nederlands echtpaar in Oostenrijk omgekomen Het Nederlandse echtpaar I). uit Bilhoven is op Hemelvaarts dag i i Tyrol om het leven geko men. De 57-jarige accountant, de lieer H. P. D., en zijn 52-jarige echtgenote zijn op een voettocht door de bergen van een hoogte van zestig meter naar beneden gevallen. Een Oostenrijkse berg- patrouille heeft de ontzielde lichamen van de heer en mevr. D. vrijdag aangetroffen in een beekbedding. De stoffelijke res ten zijn overgebracht naar Brei- tenwang. Het voormalige hoofd van de veiligheidsdienst bij de leger pro- duktiebedrijven in ICiaratjon- dang, kapitein bd H. D. Rijhiner (ridder M. W. O.), die thans een overheidsfunctie bekleedt in Pa ramaribo, heeft tegenover de cor respondent van het A. N k ge reageerd op het voor een in ac tieve dienst zijnde adjudant com promitterende dossier, dat de heer F. H. van der Putten dezer dagen aan de minister van De fensie heeft gezonden. Zoals be kend is zou deze militair zich in het voormalige Nederlands-Indië hebben schuldig gemaakt aan en kele moorden, rampokpartijen en collaboratie met de vijand. Dc heer Rijhiner verklaarde, dat hij de heer Van der PuLten goed kende en dat hij inderdaad jaren geleden het bij hei dossier gevoegde memorandum heeft ge schreven. „Ik vind het echter vervelend dat Van der Putten mij er weer heeft ingehaald, maar zo is hij nu eenmaal. Zodra Van der Futten in het nauw zit, sleept hij er andere mensen bij", aldus de heer Rijhiner, die in de jaren na de tweede wereldoorlog te Bandoeng nauw contact heeft ge had met de heer Van der Putten. „Van der Putten is een keiharde vent die ik niet altijd kan apre- ciëren, omdat hij te veel houdt van publiciteit. Hij vecht voor een goede zaak, doch hij wil zich zelf altijd in het middelpunt heb ben. In de zaak Aernout had hij veel voor de weduwe kunnen doen, door bijv. een steunfonds op te richten, doch in plaats daarvan plaatste hij zichzelf op de voorgrond. Door dit optreden heeft hij „de Zaak Van der Put ten" zelf gecreëerd. Het heeft geen zin om als enkeling tegen' de stroom op te roeien. Daarvoor moet eerst de mentaliteit van het mensdom drastisch veranderen, dan alleen zal men een wereld aantreffen, die Van der Putten nu wil forceren'', zo zei de lieer Rijhiner, die voorts zei reeds m 1950 met dc heer Van der Putten te hebben gebroken omdat hij zich niet langer kon verenigen met het dwingende karakter van hem en zijn optreden m.b.t. ac ties via de „Leidse Post". Hel: is volgens de heer Rijhiner inder daad juist dat generaal Spoor zou hebben gezegd dat een groot percentage van de mensen in In- dië corrupt was en dat hij hier aan niet veel kon doen. Daardoor werd van ti.id tot tijd een klein mannetje van de een of andere werkplaats ingerekend en daar na werden de „zuiveringsacties weer voor lange tijd stilgelegd. Van de zaak Aernout wist de heer Rijhiner ook af. Als hoofd van de veiligheidsdienst werd bij hem het eerste rapport van de dood van de vaandrig ingediend. Dit rapport werd ingediend door de toenmalige basiscornmandant met wie de vaandrig het week end zou doorbrengen om de ver schillende rapporten die Aar- nout had opgemaakt, tc bespre ken. Deze Aernout, aldus de heer Rijhiner was een fanatieke jonge man, die „overal zijn neus in stak". De basiscommandant zou hem hiervoor "nebben gewaar schuwd. 1 Over de moorden, rampokpartijen en col laboratie met de vijand beschul digde sergeant-majoor (thans ad judant bij de luchtmacht op het vliegveld Welschap), zei de heer Rijhiner, dat over deze man des tijds zoveel klachten waren bin nengekomen^ dat een arrestatie niet kon uitblijven. Volgens ka pitein Rijhiner zou hij bi.i de uit voering van dit ai-restatieplan steeds zijn tegengewerkt. Met medewerking van parachutisten slaagde kapitein Rijhiner er uit eindelijk toch in de K.N I.L.-mi- litair. die tevens majoor was bij de T.N.I., te grijpen, „toen ik de man eenmaal in het gevang had, werd van alle kanten geprobeerd hem weer vrij te krijgen. Vooral in kringen van de militaire lucht vaart was men daarop zeer ge brand. Hoge officieren kwamen zelfs uit Batavia om uit te vin den waar ik hem had opgeslo ten", aldus de heer Rijhiner. Kapitein Rijhiner, die in Pa ramaribo werd geboren diende het leger in Indië van 1924 tot 1939, in de oorlogsjaren nam hij deel aan het verzet, nadat hij in de meidagen van 1940 tegen de Duitse troepen had gevochten, hij vernietigde g.m. een Duitse post bij Overrchie. Voor dit moe dig optreden kreeg hij de mili taire Willemsnrde. Na de oorlog ging hij naar Indië terug. In 1950 keerde hij naar Nederland terug, omdat hij meer dan 25 jaren bij het K.N.I.I. hui gediend. In 1953 vertrok de heer Rijhiner naar Paramaribo, na nog enige jaren bij de luchtmacht in Nederland te hebben gediend. Tyfus in Honduras Te San Pedro Sula in Hondu ras is vrijdag de noodtoestand afgekondigd en zijn alle lagere scholen gesloten, nadat in een week tijd ruim zestig kinderen aan tyfus waren gestorven. Er is een tekort aan antibiotica. Uit de hoofdstad Tegucigalpa is een medische hulpploeg gezonden om de epidemie te helpen be strijden. San Pedro Sula, dat 200 km ten noordwesten van de hoofd stad is gelegen, is het voornaam ste industrie- en handelscen trum van Honduras. Tengevolge van een hittegolf is de hoeveel heid drinkwater te gering en van slechte kwaliteit geworden. De regering maakt tot haar leedwezen bekend, dat op 1 juni tijdens gevechtsacties met Indo nesische infiltranten nabij Kai- mana zijn gesneuveld, dienst plichtig sergeant W. Kevelam, 20 jaar oud, ongehuwd en gewoond hebbend in Harderwijk en dienst plichtig soldaat 1ste klasse K. -I. Faber, 20 jaar, ongehuwd en ge- .voond hebbend in Amsterdam. De twee bij de actie tegen In donesische parachutisten ge- leuvelde Nederlandse militairen ijn zondag met militaire eer in Caimana begraven. In Hollandia 's over de omstandigheden waar onder beiden de dood vonden, weinig bekend. De verbindingen tussen Hollandia en het hemels breed 900 km verwijderde Kai- mana zijn uiterst moeilijk on zelfs telegrafische verbindingen op zondag zijn onmogelijk. Het enige dat uit de summiere mede delingen van een militaire woord voerder kan worden opgemaakt is dat de twee gesneuvelde mili tairen behoorden tot een ge mengde patrouille van land macht en mariniers en dat het vuurgevecht met de Indonesiërs waarschijnlijk geschiedde in het oerwoud. In het gebied van Kaimana; werd, naar wordt aangenomen, een zestigtal parachutisten neer gelaten die allen met de modern ste automatische vuurwapens waren uitgerust. De Nederlandse patrouille beschikte ten dele over automatische wapens en ten dele over geweren. Over het aantal Indonesiërs Het thans bestaande subsi diëringstelsel, dat door alle naoorlogse kabinetten is voorge staan, is ook nu nog in de Nederlandse verhoudingen als het meest aangewezen te be schouwen. Dit systeem is, afge zien van de subsidies op typisch sociale indicatie, te zien als een complement van de huurprijs- beheersing op kunstmatig' laag niveau. Zowel de huurprijsbe- heersing als de subsidiëring waren tot nu toe steeds gebon den aan het huis en waren be doeld als globale maatregelen, zo zegt de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van 1962. Een radicale wijziging van het bestaande subsidiëringssysteem in de rich ting van meer geïndividualiseer de subsidies acht de minister vooralsnog weinig aantrekkelijk. Een systeem van individuele huurbijslag voor een zo grote groep van personen ais daar vooralsnog onder zou moeten vallen, zou een zó intensieve overheidsinmenging in allerlei persoonlijke beslissingen mee brengen, dat het hem reeds om deze reden bepaald niet aan trekkelijk voorkomt. Wel heeft de minister enige tijd geleden dc voorlopige raad voor de volkshuisvesting verzocht hem van advies te dienen over de vraag hoe, meer dan nu reeds het geval is, kan worden bevor derd, dat woningwetwoningen zoveel mogelijk worden bewoond door arbeidersgezinnen of daar mede naar - inkomen gelijk te stellen groepen der bevolking. Over het invoeren van een in hel dossier van prijsbeheersing voor woningen in de niet-gesubsidieerde sector merkt de minister op, dat zulks wej heel erg tegen de lijn der ontwikkeling zou ingaan. Een alzonderlijke prijsbeheersing voor nieuwe, niet gesubsidieerde woningen, zonder dat de prijzen van de bestaande woningvoor raad tevens worden gereguleerd, lijki een heilloze zaak. Een al gehele prijsregeling voor het onroerend goed is een te vér strekkend en ook niet doeltref fend middel. De minister overweegt bij de wijziging van de subsidierege lingen in verband met de even tuele huurverhoging, de b- en c-categorie van de premierege ling op te heffen. Hij stelt zich voor de mogelijkheid om voor eigen woningen voor leningen tol 90 van de netto-stichtings- kosten een garantie te ver krijgen, ongewijzigd te hand haven. Pleidooi voor nationalisatie van olie-ondernemingen in Indonesië Do Indonesische minister voor de Verbindingen ter zee, Banoengrat, heeft aangedrongen op de nationalisatie van alle produktie- en distributiemid delen van in Indonesië gewon nen olie door de overheid. Hij beklaagt zich in een begrotings stuk over een tekort aan scheepsruimte, dat in de gehele Archipel belemmerend werkt op de distributie van importgoode- ren en vestigt er de aandacht op, dat buitenlandse ondernemingen nog altijd het grootste gedeelte der produktie en distributie van de olie in handen hebben. MacMillan sprak met De Gaulle De Britse premier MacMillan is zaterdag in Parijs aangeko men, waar hij dit weekeinde be sprekingen heeft gevoerd met president De Gaulle. Na afloop van die besprekin gen is het volgende communi qué uitgegeven: „Na het ve-jelijken van de standpunten over de wereldpro blemen zijn president De Gaulle en premier MacMillan het eens geworden over de gemeenschap pelijke belangen van Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Zij hebben het voornemen geuit zich door deze geest te laten bezie len bij het overwegen van de grote vraagstukken die zij te be handelen hebben. In dezelfde geest zijn zij de onderhandelin gen die nu in Brussel worden ge voerd, begonnen "n zullen deze 'orden voortgezet." Premier MacMillan is na af loop per vliegtuig naar Londen teruggekeerd. Jeugdcriminaliteit in de Verenigde Staten dreigt grotere vormen aan te nemen Een Amerikaanse speciale commissie onder voorzitterschap van dc minister van Justitie, Robert Kennedy, zegt in een rap- potr aan president Kennedy dat de jeugdcriminaliteit in de Ver enigde Staten spoedig een veel ernstiger vorm zal aannemen indien geen maatregelen worden genomen. Hetzelfde geldt, aldus het donderdag overhandigde rapport, voor het gebruik van verdovende middelen door jeug dige personen. De misdaden van de jeugd zijn gewelddadiger geworden. Het aantal moorden door jeugdben den neemt toe, evenals het aan tal sterfgevallen door verdoven de middelen. Tevoren was deze jeugdcrimi naliteit grotendeels beperkt tot de achterbuurten va nde steden, maar thans breidt zij zich uit tot andere wijken en tot op het platteland, aldus het rapport. Amerik. geheime satelliet De Amerikaanse luchtmacht heeft vrijdagavond de lancering van een geheime satelliet be kendgemaakt. Het enige dat werd meegedeeld was. dat de kunstmaan met behulp van een raket van het type Thor-Agena van de basis Vandenberg in Californië was afgeschoten. Deze raket wordt meestal ge bruikt voor het in een baan om de aarde brengen van dis coverers. dat bij het vuurgevecht betrok ken was, is niets bekend, even min als over de eventuele verlie zen aan Indonesische zijde. Met het sneuvelen van ser geant Kevelam en soldaat Faber stegen de verliezen aan Neder landse zijde tot twee doden en drie gewonden.' Hoewel van mi litaire zijde geen cijfers worden gegeven over de totale verliezen aan Indonesische zijde, wordt geschat dat het aantal doden, ge wonden en gevangen genomen parachutisten meer dan 125 van de tussen de 400 en 500 afgewor pen militairen bedraagt. In Hollandia heeft het nieuws over de eerste gesneuvelde Ne derlandse militairen, dat eerst twee dagen later, op zondagmid dag, door radio-Biak werd om geroepen, grote indruk gemaakt. Door het uitblijven van Neder landse verliezen tijdens de acties van de afgelopen weken waarbij parachutisten veelal vuurcontact meden, kwam deze mededling zeer onverwacht. De Nederlandse militaire woordvoerder legde in zijn verklaring de nadruk op het besef bij de militaire leiding dat sinds de rede van president Soe- karno van 19 dec. verliezen zou den kunnen worden geleden. ,Ik geloof dat het thuisfront zich dit niet goed heeft gerealiseerd. Ondanks het feit dat er geen oorlogstoestand is, staan de Ne derlandse militairen voor een ge vaarlijke taak tegen goed ge oefende troepen." De militaire woordvoerder deelde in antwoord op vragen voorts nog mee dat over de om standigheden waaronder de twee militairen sneuvelden, zoals ge bruikelijk geen verdere officiëje mededelingen kunnen worden verwacht. „Hoezeer het ons ook spijt, kunnen aan het thuisfront onmogelijk meer bijzonderheden worden verstrekt, daar het voor operationele doeleinden bestem de militaire verbindingsnet dit niet toelaat," zo antwoordde hij op verdere vragen. Wél zullen de ouders door de commandant van beide gesneuvelden in een per soonlijk schrijven worden inge licht en zullen hun, indien moge lijk, foto's worden toegestuurd van de militaire begrafenis. Uit verhoren van gevangenen is gebleken dat de commandant van de parachutisten nabij Kaimana fanatiek is en zelf vijf parachu tisten die zich onwillig toonden, neerschoot. Van de zijde der Nederlandse strijdkrachten in Nieuw-Guinea is bekend gemaakt, dat zich op het schiereiland Onin, waar Fak- Fak ligt, enkele vuurgevechten hebben voorgedaan als gevolg van verplaatsingen van de daar gelande Indonesische parachutis ten, die door de plaatselijke be volking aan de Nederlanders- zijn gemeld. Bij deze vuurgevechten sneuvelden drie Indonesiërs, de overige parachustiten sloegen op de vlucht. De Nederlandse troepen maakten munitie, uitrus tingsstukken, radio-appanatuur en enig Nederlands geld buit. Indonesië zal Oe Thant deze week antwoorden. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr Soeban- drio heeft zaterdag medegedeeld, dat president Soekarno deze week Oe Thant zal antwoorden op diens beroep om een eind te ma ken aan de vijandelijkheden in Ned. Nieuw-Guinea. Minister Soebandrio zei voorts, dat het „in principe moeilijk voor Indonesië is om de levens en de strijd van ongeveer duizend van zijn mannen die zich nu op het vasteland van Nieuw-Guinea be vinden, op te geven." De huidige militaire situatie in Westelijk Nieuw-Guinea en in de grensge bieden zou volgens hem ook zorgvuldig moeten worden be studeerd. Het Nederlandse mtwoord aan Oe Thant Minister-president De Quay heeft secretaris-generaal Oe Thant der V. N. het antwoord laten overhandigen op het be roep, dat Oe Thant dinsdag heeft gedaan op Nederland en Indonesië om een eind te maken aan de vijandelijkheden in Ned. Nieuw-Guinea. Zoals gemeld, heeft het hoofd der Nederlandse afvaardiging bij de V. N„ mr. Schürmann dit antwoord vrij dagavond overhandigd. Het antwoord van premier De Quay luidt „De Nederlandse regering deelt volledig,uw wens, dat alle vijandelijkheden onmiddellijk dienen te worden gestaakt. Wij van onze kant hebben geen enkele vijandige daad onder nomen: wij hebben slechts ge bruik gemaakt van ons recht tot rechtmatige zelfverdediging, in overeenstemming met artikel 51 van het handvest der Verenigde Naties". „New York Times" over economische moeilijkheden in Oost-Duitsland De „New York Times" schrijft, dat het Oostduitse verzoek om een krediet van bijna 1 miljard dollar van West-Duitsland „een aanwijzing is dat er economische moeilijkheden bestaan ten oos ten van de BerJijnse muur". „Oost-Duitsland heeft klaar blijkelijk aan West-Duitsland om hulp tot een bedrag van bifha 1 miljard dollar gevraagd in de vorm van kolen, machines, voed sel en drogerijen. Zo spoedig volgend op de jongste Sowjet- Russische lening aan Oosl-Duits- iand, is dit verzoek om Weste lijke kredieten een aanwijzing dat er economische moeilijk heden bestaan ten oosten van de muur van Berlijn. Dit jaar heb ben Oosteuropese functionaris sen zich reeds beklaagd tegen over Westelijke bezoekers over de last, welke landen als Polen moeten dragen ter stimulering van het Oostduitse economische leven. Ulbricht is thans klaar blijkelijk tot de slotsom ge komen, dat hij zijn communis tische partners, waarvan velen hun eigen economische moeilijk heden hebben, niet meer kan krijgen. Door aan het Westen om hulp te vragen heeft het Oostduitse regiem alle poche rijen van Ulbricht van enkele jaren geleden moeten inslikken over de snelheid, waarmede "zijn gebied de economische achter stand op West-Duitsland zou in halen". Aldus de „New York Times". DROOG WEER. Een hogedrukgebied dat dagen lang ten westen van dc Britse eilanSen heeft gelegen en bij ons koude noordelijke winden heeft veroorzaakt, heeft zich naar de Noordzee verplaatst. Daarmee is een eind gekomen aan de recht streekse aanvoer van koude lucht. De middagtemperaturen wer den zondag dan ook al wat ho ger, terwijl verwacht wordt dat ze vandaag opnieuw zullen stij gen. Dit geldt waarschijnlijk in mindere mate voor de kustpro vincies waar van zee uit wat wol kenvelden kunnen binnendrin gen die de zonnestraling zullen temperen. Deze wolkenvelden zullen ech ter vermoedelijk landinwaarts aan oplossing onderhevig zijn. Het ziet er naar uit dat het hoge-] drukgebied verschillende dagen in onze omgeving zal liggen, zo dat dc kans op regen klein moet worden geacht. medegedeeld door liet K.N.MJ. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Droog weer Droog weer met zonnige perio den, maar voornamelijk in de noordelijke provincies ook tijde lijk wolkenvelden. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Iets hogere middagtemperaturen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden DINSDAG 5 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden JUNI v.m. n.m. 2.53 3.20 3.28 3.55 4.08 4.35 4.18 4.45 JUNI v.m. n.m. 3.35 3.58 4.14 4.33 4.54 5.13 5.04 5.23 ZON MAAN op onder Op onder Juni 4 4.25 20.52 G.17 22.38 5 4.23 20.53 7.11 23.26 6 4.23 20.54 8.11

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1