EEN FIETS 'OOR NIETS! SPORTNIEUWS Minister de Pous sprak met de aardappelhandelaren RADIO EN TELEVISIE kuntüzüN! Commentaar van Kamerleden op de Gemeenteraadsverkiezingen VOETBAL BEURSBERICHTEN ELKE DAG-3 MAANDEN LANG DIT ZIJN DE WINNAARS VAK DE ZEVENDE WEEK STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? WIELRENNEN DUIVENSPORT P. v. d. A. alle reden is om over deze verkiezingsuitslag tevreden te zijn, aldus mr. Burger. De voorzitter van de Volks partij voor Vrijheid en Democra tie, prol. mr P. J. Oud, verklaar de dat zijn algemene indruk niet zoveel verschilt van die van dr. Albering en mr. Burger. De K. V. P. heeft het beeld gegeven, dat zij al een reeks van' jaren toont. De protestants-christelijke par tijen geven reeds lang een ge leidelijke teruggang te zien. Prof. Oud had wel de indruk, zo zei hij, dat de P. v. d. A. te vreden kan zijn. De belangrijke sprong vooruit van de P. S. P. toont het verband aan tussen de landspolitiek en de gemeente raadsverkiezingen in algemene zin. In 1958 heeft de. V. V. D. ook zo'n grote sprong vooruit ge maakt. Dit was een beweging op de korte golf. meende prof. Oud. Bij een bijzonder grote sprong als toen bestaat altijd de kans dat er bijzondere invloeden hebben gewerkt die later zijn weggeval len. De vraag is, of er bijzondere omstandigheden zijn die hebben geleid tot de winst van de P. S. P. Dergelijke bijzondere omstan digheden kunnen wellicht bij de volgende verkiezing uitgewerkt zijn. Dan is de korte golf voor bij. Gaarne wil ik, aldus de heer Smallenbroek in zijn voorlopige commentaar, een min of meer volledig oordeel geven en dan sluit ik mij aan bij de heren die aan mij vooraf zijn gegaan, dat men natuurlijk moeilijk uitsla gen van gemeenteraadsverkie zingen zonder meer kunt gaan vergelijken met Kamer- of Sta tenverkiezingen. l Maa er is toch wel op dit mo ment een algemene lijn te ont dekken. Er is zeker een trend in deze verkiezingsuitslag tot nu toe dat het verlies van de V. V. D. bij de Staten nu bevestigd is ge worden. De winst van de P. S. P. is ook bevestigd geworden. De K. V. P. dat is mijn in druk heeft zich zeker gehand haafd. De P. v. d. A. kan in vele plaatsen de vlag uitsteken. En dan kom ik nog bij de Protestants-Christelijke partijen, daar is de vergelijking met Ka mer- en Statenverkiezing daar om wat moeilijker, omdat in vele plaatsen de Anti-Revolutionaire Partij en de Christelijk Histori sche Unie met „een gemeen schappelijke lijst" zijn uitgeko men. Op de vraag of de heer Smal lenbroek met „samen doen" ook de landspolitiek op het oog had, antwoordde deze: „Nu loopt u met die vraag iets vooruit." We zullen binnenkort bespre- k'ngen gezamenlijk voeren. Mijn oordeel is, dat we niet alleen in deze tijd, maar ook internatio naal of nationaal gezien de An ti-Revolutionairen en de Christe- lijk-Historischen veel meer moe ten samenwerken. Mijn mening is, dat dit moet uitmonden in één Protestants-Christelijke Par tij- Ik begrijp echter de bezwaren van thans heel goed en ik ben van oordeel dat men dit met een zekere nuchterheid moet zien, maar we zullen deze richting, zoals dat nu bij de gemeente raadsverkiezingen meer ge schiedt, uit moeten, aldus de heer Smallenbroek. Dr. Tilanus, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de C. H. U. en oud-voorzitter van deze partij, voelde zich niet ge roepen nader in te gaan op nau were samenwerking tussen A. R. en C. H. U., waarover de heer Smallenbroek enkele opmerkin gen had gemaakt. Hij zei dit on derwerp liever over te laten aan de partijvoorzitter, mr. H. K. H. Beernink. Komende tot de resultaten van de verkiezing, merkte de heer Tilanus o.m. op dat wel gezegd wordt, dat bij de gemeenteraads verkiezingen de persoonlijke in vloed van grotere betekenis is, dat kan men hier en daar zien. Hier en daar zijn op enkele per sonen stemmen uitgebracht en hier en daar hoorde je ook, dat voorkeursstemmen werden uit gebracht. Wat mijn eigen groepering be treft moet ik zeggen, dat ik erg dankbaar en tevreden mag zijn voor zover ik de cijfers beluisterd heb. Echt dankbaar en tevreden. Na de vorige keer heb ik bij me zelf gedacht: doelende op het ge vorderde uur, zo laat zouden er nu nog mannen en vrouwen zit ten kijken naar de televisie? Het is me gebleken, aldus dr. Tilanus dat er heel wat waren die het gedaan hebben. Ik vind het een gelukkig verschijnsel, dat men dus belangstelling voor de staatkunde heeft. De heer Burggraaf, voorzitter van de P.S.P. zeide dat zijn par tij in alle opzichten een behoor lijke winst heeft geboekt. Een winst, die zich heeft doorgezet in vergelijking met de Statenver kiezingen, Hij geloofde dat er wel heel duidelijke uitspraken zijn gedaan. Daar waar de P. S. P. uit kwam, is er bij de P.v.d.A. slechts een zeer gering percentage vooruit gang te zien. Alhoewel in het al gemeen de P.v.d.A. wel voor uit is gegaan, dat wijst zo meen de de heer Burggraaf op een ge zonde politieke ontwikkeling, n.l. een versterking van links. Hij vond niet, dat men nu nog kan zeggen, dat in de vijf jaren van het bestaan van de P.S.P. dat deze partij een splinterpartijtje is, of, zoals de heer Burger het uitdrukte, een partij zo tussen de P.v.d.A. en de communisten in. „Ik zou het dus niet direct met de heer Burger eens kunnen zijn, dat hier een tussenpositie is ingenomen. Ik geloof, dat wij nu juist in deze verkiezingen de steun gekregen hebben, om ons niet alleen op dat zogenaamde passifisme te zetten, zoals ons vaak min of meer voor de voeten is geworpen, maar dat we juist op socialistisch terrein nogal het een en ander te zeggen hebben. Dat ziet men met name in ver scheidene grote steden, waar het aantal gemeenteraadsleden voor de P. S. P. verdubbeld is. OVERVALLEN IN PERU 20 gewapende mannen hebben dinsdagmorgen twee banken, een politiebureau en een gevangenis in Jauja overvallen. De stad Jauja ligt 300 km ten oosten van Lima. De overvallers stalen geld op de banken, namen wapens weg op het politiebureau en stel den de gevangenen in vrijheid. Daarna trokken zij zich in de bossen van Chincheros terug. Deze overvallen gingen ge paard met andere acties in de stad. Zo werden de telefoon lijnen doorgesneden en de brug, die Jauja met de rest van het land verbindt, opgeblazen. Men meent, dat het hier gaat om ac ties van guerrillastrijders van het Castristische type. KENNEDY 45 JAAR President Kennedy heeft dins dag zijn 45-ste verjaardag ge vierd. Na een drukke dag in het Witte Huis hij ontving o.a. de Zuidslavische minister van Bui tenlandse Zaken Koca Popovic vloog hij naar zijn buitenver blijf Gien Ora in Virginia om zijn verjaardag in de familie kring te vieren. In zijn gezel schap bevonden zich zijn broer Robert, die minister van Justitie is. en zijn zusters Eunice en .Jean, die resp. getrouwd zijn met Sargent Shriver en Stephen Smith. Woensdagavond is van de te levisiestudio te Bussum uit, voor het eerst tegelijkertijd via de lelevisie en via de beide radio zenders, door een aantal politici een voorlopig commentaar ge geven op de tot dat ogenblik, ongeveer half twaalf des avonds, bekend geworden uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen. De voorlopige commentaren werden gegeven door de heren dr. L. A. H. Albering, partijsecre taris van de K. V. P. en lid van de Tweede Kamerfractie dezer par tij: mr. J. A. W. Burger, fractie voorzitter der Tweede Kamer fractie van de P.v.d.A.; prof. mr. P. J. Oud, voorzitter van de V. V. D. en fractievoorzitter der Tweede Kamerfractie van deze partij; J. Smallenbroek, lid van de Tweede ^Kamerfractie der A. R.; dr. H. W. Tilanus, fractie voorzitter der Tweede Kamer fractie van de C.H.U. en P. A. Burggraaf, voorzitter der Paci fistisch Socialistische Partij. Dr. Albering merkte o.m. op dat het niet zo eenvoudig is de uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen van 1958 te verge lijken mei die van heden. In een groot aantal gemeenten is in die vier jaar immers de samenstel ling der bevolking vaak niet on belangrijk gewijzigd. Het vertrek naar randgemeenten speelt in dit opzicht ook een rol. In het algemeen zeide de heer Albering te geloven dat de K. V. P. ook nu weer gedemonstreerd heeft de meest constante partij te zijn. Hij noemde het beeld van de K. V. P. voorlopig een gunstig beeld. Hij verklaarde zich tevre den, eigenlijk meer dan tevre den. Wat de andere partijen betreft was hij van mening dat een oor deel op dit ogenblik moeilijk was. Voor de V. V. D. meende hij een nieuwe achteruitgang te consta teren, voor de Partij van de Ar beid misschien enige vooruit gang. Wat de P. S. P. aangaat merkte hij op dat deze partij door deze verkiezingen inderdaad als partij in het land gaat optreden. Voor het overige stelde hij voorts vast dat het beeld dat de v erkiezingen van woensdag heb ben opgeleverd naar zijn mening toch wel degelijk een verbinding toont met de landspolitiek. Omtrent de mij toegedachte winst zou ik willen zeggen, zo verklaarde de voorzitter van de "\veede Kamerfractie van de P. d. A„ mr. -t. A. W. Burger, dat ik de gegevens op het ogenblik met eni'gëaarzeling zou willen verwerken. Voorlichting is in het algemeen geen eenvoudige zaak. Dat- is mij bij de Provinciale Statenverkiezingen wel gebleken. Toen las ik in „Het Vrije Volk" dat de P. v. d. A. meer bijval en meer Statenleden had dan ooit tsevoren maar ik las in ,.De Volkskrant", dat de P. v. d. A. verloren had. Ik ben maar een dilettant op voorlichtingsgebied. Ik beaam wat de heer Albering zegt, dat er ergens een zekere verbinding is met de gevoelens ten aanzien van de landspolitiek, ik ben van mening, dat men in ■redelijkheid iets van de algemene trend van de Statenverkiezingen terug mag verwachten bij de ge meenteraadsverkiezingen. De P. v. d. A. heeft overal ge wonnen zij het ook, dat we hier en daar nog al wat afge knabbeld zijn als ik het zo mag zeggeh door de P. S. P. Dat heeft desondanks niet ver- hittcterd, dal et een aantal be langrijke plaatsen zijn, waar de P. v. d. A. de meerderheid heeft behaald. Rotterdam bijvoorbeeld mag genoemd worden. Ik geloof dat wij mogen zeg gen, dat er inderdaad voor de Minister De Pous heeft woens dagmiddag achtereenvolgens ge sprekken gehad met vertegen woordigers van de groothandel en de kleinhandel in aardappelen. Beide groeperingen hadden, naar aanleiding van het instellen van maximum-prijzen, om een onder houd gevraagd. De delegatie van de groothan del bestond uit de heren J. Bouw man, voorzitter van de V.B.N.A., en de voorzitters van de afdelin gen Amsterdam, Rotterdam. Den Haag en Leiden van die organi satie. Zij zegden 'de minister, de medewerking van hun organisa tie'toe voor het handhaven, van de nieuwe regeling.. Wel vroegen zij hem, de maximum-consumen tenprijs op veertig cent te laten en niet zoals de door de minister en zijn ambtgenoot van Land bouw uitgevaardigde beschik king voorschrijft, volgende week tot 35 cent te laten dalen. De mi nister voldeed niet aan dat ver zoek; hij blijft erbij dat de maxi mumprijs volgende week 35 cent moet worden. De afvaardiging van de klein handel bestond uit de heer J. D. Mol. voorzitter van het Bedrijf schap voor de kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit, stijging, die. Zich in.het begin.van de week voordeed, niet te hebben en de voorzitters van de vier pri vaatrechtelijke kleinhandelsbon den. Ook zij zegden hun mede werking toe bij het naleven der regeling. Zij vroegen de minister het verlenen van een schadever goeding aan een aantal door de maatregel gedupeerde kleinhan delaren in overweging te willen nemen. De hepr Mol zette uiteen, dat ér kleinhandelaren zijn voor wie de prijsstop van 17 mei en de gedachte aan een tekort aanlei ding zijn geweest, haast boven hun draagkracht in te kopen om hun klanten zo goed mogelijk te kunnen blijven bedienen. Door het instellen van de maximum prijs moeten zij nu met groot verlies verkopen. De minister meende dat in deze gevallen toch ook een zekere speculatie heeft meegespeeld. Hij erkende de moeilijkheden, die de regeling voor individuele kleinhandelaren met zich brengt, maar zag geen mogelijkheid om voor deze indi viduele gevallen een regeling te treffen. In de telegrammen, die de kleinhandel aan de minister heeft gestuurd, is er teleurstel ling over uitgesproken dat het toegezegde vooroverleg over de maximum-prijsregeling is uitge bleven. Naar aanleiding hiervan deelde de minister mee de prijs- verwacht. Toen die prijsstijging toch kwam, werd de maatregel nodig. De minister zegde toe, dat de maatregel zal worden opge heven zo gauw dat mogelijk is, maar gezien de omstandigheden meende hij dat ze wel gehand haafd zal moeten blijven zolang de periode van oogst nog voort duurt. De delegatie van de kleinhan del drong verder bij de minister aan op het bepalen van een offi cieel standpunt voor wat de im portaardappelen betreft. De im port wordt nu afgeremd doordat men niet weet of ook voor ge- importeerde aardappelen nog 'n prijsmaatregel te verwachten is. De minister zal dit punt nog eens bezien. De heer Mol gaf de minister een overzicht van de situatie in een aantal plaatsen. Hij had in een twintigtal grote gemeenten zijn informaties ingewonnen en daarbij was hij tot de conclusie gekomen, dat in Utrecht en in Noord-Brabant de slechtste toe standen op het gebied van de aardappelvoorziening bestonden. In Utrecht was dinsdag door grossiers besloten niet voor min der dan 42 cent te leveren; in Noord-Brabant waren hem ge vallen ter ore gekomen van kop pelverkoop en het vragen van bo venmatige prijzen door groot handelaren. Artsenstaking in Italië De artsen, werkzaam in zie kenhuizen in geheel Italië, zul len op 5 juni een staking begin nen. Op een persconferentie die woensdagavond in Rome werd gehouden zei de voorzitter van de bond van ziekenhuisartsen, prof. Giulio Palmero, dat tijdens deze staking slechts in noodgevallen medische hulp zoti worden ver leend. De artsen gaan staken voor betere arbeidsvoorwaarden en een herziening vail het tegen woordige systeem van benoe- en bevordering. De toestand in Z.-Vietnam Een compagnie burgerwach ten heeft in het uiterste zuiden van Zuid-Vietnam, onder leiding van een dorpsgeestelijke, die ook hoofd van de plaatselijke school is. slag geleverd tegen commu nistische guerrillero^ De com munisten verloren 51 man. De burgerwacht verloren 26 man aan doden, 18 aan gewonden en zes aan vermisten. De dorosgeesteliike heeft een organisatie gesticht die kan be schikken over 1200 man, waar mede een feeks van dorpen in UITSLAGEN VAN 31 MEI BEKERPROGRAMMA Vierde ronde OM HET 'KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND het duidelijke gedeelte van de provincie Xuyan wordt verde digd. De toestand in Algeria Sinds woensdagavond zijn in Cran zeven Europeanen, onder wie een vrouw, gedood. To Ain Temoetsjent, in West- Algerië. zijn vier Europeanen door Algerijnen ontvoerd. In Tlemcen is een advocaat, die O. A. S.-cliënten in de plaat selijke gëvargenis had bezocht, bij het verlaten van de gevange nis door Mohammedaanse terro risten doodgeschoten. In de nacht van woensdag op donderdag is het aantal geweld daden in Algiers en omgeving sterk afgenomen. Dopderdag was de rustigste dag sedert ver scheidene maanden. Tegen het einde van de middag was er-mel ding gemaakt van één dóde en één gewonde, beiden Mohamme danen. Voorts werd donderdag in een voornamelijk door Mohammeda nen bewoonde voorstad van Al giers, Hoessein Dei, het lijk van een Europese vrouw gevonden die dagen geleden moet zijn ver moord. De uitslag luidde verder: 2. Ju- liën Ste"ens z.t.; 3. Cor Schuu ring 4.53.4; 4. Cees Snepvangers z.t.; 5. Henk Nijdam z.t.; 6. Miel Verstraete 4.53.04; 7. Cor Haast z.t.; 8. André van Aert 4. 53.17; 9. Bert Boom 4.53.22; 10. Jos. Haseldonkx z.t. Carlesi won de I3e étappe van de Ronde van Italië ZATERDAG 2 JUNI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.); 8.00 Nws, postduivenberichten en socialis tisch strijdlied; 8.19 Muzikale ochtendpost t gr.8.50 Wegwijs, tips voor toeristen (slot); 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. pianoconcerten; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Amateurorkest; 1C.G0 Lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Italiaans ensemble en zang; 10.45 Cabaret-fantasie; 11.10 Lichte orkestmuziek; 11.20 Sportnieuws; 11.45 Orkest The Ramblers en zangsolisten; 12.15 Vragenbeantwo-ording; 12.30 Meeled, t.b.v. land- en tuinbouw. 12.3-1 Jazzorkest; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20Tijd vooij teenagers; 14.10 Multiplex; 14.45 De Gemeenteraadsverkie zingen 1962, nabeschouwing; 15.00 Operaconcert (gr.); 16.40 Boelf bespreking; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Actualiteiten; 18.00' Nws en commentaar; 18.20 Lichte muziek; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Lezing; 19.45 Karriermuz.19.55 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Metropole-orkest en instrumentaal trio; 20.55 Neder landse cabaretliedjes; 21.10 So cialistisch commentaar; 21.25 Melodieën-Expres; 21.55 Mu- ziek-mémoires22.20 Sportnws; 22.30 Nws; 22.40 Ballroomorkest, 23.10 Lichte gram.; 23.55--24.00 Nws, HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; 7.35 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Pluk het weekend gr.8.50 Ver- zoekproeramma voor de bejaar den; 9.40 Radio-Rally 1962; 10.05 Voor de kleuters; 10.20 Radio- Rally; 10.25 Moderne orkestmu ziek; 10.55 Radio-Rally; 11.00 WILLIGEMARKT Het Damrak en de overige Europese beurzen hebben woens dag na de forse koersdaling van 'dinsdag, een zeer krachtig koers- herstel te zien gegeven. Zij die dinsdag het hoofd koel gehou den hebben en de moed konden opbrengen om op het toen sterk verlaagde koersniveau een stuk je mee naar huis te nemen, zijn hiervoor, aldus de beurs, be loond geworden met een sterke koersstijging. Men verdrong zich eergisteren op het Dam rak bij de opening, vooral in de Philips- en Unileverhoek, om de stukken uit de markt te nemen. Het was vooral West- Duitsland dat met kooporders in Amsterdam blijk gaf van grote belangstelling. Daarnaast vonden er dekkingsaankopen plaats, terwijl het publiek zich met koopopdrachten niet onbe tuigd liet. De koerswinsten, ten opzichte van het. vorige slot- niveau, beliepen bij de opening ruim 20 tot 75 punten voor de internationale waarden. Tot de „willige" stemming in Amster dam heeft vanzelfsprekend de ontwikkeling van dinsdag in Wall Street bijgedragen. Aldaar voltrok zich dinsdag een zeer krachtig' koersherstel na de „zwarte" voorgaande beursdag. Be or de overstelpende drukte raakte de tikker op de New- .yorkse beurs bijna drie uur ach ter met het doorgeven van de koersen. De omzet kwam op het hoogste peil na 1929. De Neder landse hoofdfondsen lagen er zeer vast in de markt. Dit resul teerde dinsdagavond in Amster dam in flinke koersstijgingen. Deze werden woensdagmorgen voortgezet. Woensdagmiddag deed de officiële beurs hier nog een flinke schep bovenop voor de Unileverwaarden. Di( fonds opende op ƒ147. tegen dinsdag als slotkoers 132 een koers- avance derhalve van 15 gulden ofwel 75 punten op de oude om rekeningsbasis. Philips deed 708, plus 36 punten. Hoogovens stegen op 645 circa 43 en AKU op 344 circa 22 punten. Kon. Olie bijna 10 gulden hoger op 132. Unilever haalde niet alleen het verlies van de vorige dag geheel in doch kwam hier zelfs nog bovenuit. Gedurende het verdere beursverloop steeg Phi lips tot 715, daarentegen moest Unnever een paar gulden van de behaalde koerswinst prijs geven. Vandaag wordt een aan vang gemaakt met de handel in claims Philips. De directie van dit concern verwaent dat het dividend over het door de aan staande emissie verhoogde kapi taal op het niveau van 1961 zal kunnen worden gehandhaafd. Ook de scheepvaartafdeling had woensdag een vinger in de „willige" pap. Van Nievelt open de op 125 tegen dinsdag 113 als slotkoers. Scneepvaart Unie zes punten hoger op 130. Kon. Boot plus 7 punten op 149. Menig stuk verwisselde in deze hoek van eigenaar. De leidende cul tures wilden niet achterblijven. Amsterdam Rubber, welk fonds dinsdag 15Vs punt daalde tot 90, werd nu verhandeld op 106. Deli kreeg een zeven gulden nogere advieskoers. HVA verbeterde 5 punten tot 118. Staatsfondsen goed gedisponeerd met weinig zaken. In de lokale afdelingen lagen de aandelen van de chemische industrie zeer vast in de markt. Ook de grootbanken ontmoetten flinke vraag. Wall Street bleef woensdag gesloten. Voor de zieken; 11.45 Piano recital (gr 11.55 Radio-Rally; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Radio-Rally; 12.38 Ballroomorkest (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Radio-Rally; 13.20 Platennieuws, 13.25 Amateursork.; 13.50 Koor zang (gr.); 14.05 Radio-Rally; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Radio-Rally; 16.30 Klankbeeld; 17.00 Sportperi- scoop; 17.10 Instrumentaal oc tet; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Nieuwe kiass. gram. met com mentaar; 18.00 K"nstkroniek; 18.30 Strijkorkest; 18.50 Praatje voor politieke voetgangere; 19.00 Nws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Wedstrijd in muziekliteratuur kennis; 19.45 Lezing; 19.55 Jazz muziek gr. i20.60 Tweede slot- uitzending SUS 9; 21.00 De Pla- tenkoffer; 21.45 Operettemuziek (gr.); 22.20 22.25 Boek bespreking; 22.30 Nws; 22.40 Gewijde muziek en lezing; 23.00 Meesterwerken van de religieuze, muziek; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03"Lichte gram.; 12.30 Weer berichten; 12.35 Lichte gram.; 13,00 Nws; 13.15 Voor de teen agers; 14.00 Filmprogramma; 14.30 De Academie der discofie- len; 15.40 Kamermuziek; 16.00 Theaterkroniek16.20 Lichte gram.; 16.45 Reportage; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en litur gische kalender; 17.20 Liturgi sche gezangen; 17.30 Lichte gram.; 17.45 Engelse les; 18.00 Kerkorgelconcert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.31 Festival van lichte muziek; 20.40 Gram.; 21.00 Festival van lichte muziek (deel 2); 22.00 Nws; 22.15 Lichte gram.; 23.00 Nws; 23.05 Amus. ork.; 23.35 Dans muziek; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.15.00 De Wallace Collectie, film; 15,30 Film over tennissport; 16.05 Folklore-l'es- tival in Joegoslavië; 17.00 Voor de jeugd; 19.30 Ferme jongens - stoere knapen, een programma waarin fantasie en werkelijk heid elkaar ontmoeten; 20.00 Journaal en weekoverz.; 20.20 Programma over de beeldhou wer Shinkichi Tajiri; 20.30 Pro gramma over de jazz-pianist Dave Brubeck; 21.00 Belgisch- Nederlandse televisie-fantasie; 22.05 Programma rond de be kende filmster Jessy Matthews. BELGIË (VI.)16.30 Voor de jeugd (herh.); 19.00 Katholieke uitzending; 19.30 Echo; 20.00 Nws; 20.30 Filmpje: 20.40 Film; 21.00 Amus. progr.; 22.00 T.V.- politiefeuilleton; 22.55 Nws. (t/m 30 juni'62) heeft iedereen die eea nieuwe fiets koopt, de kans diefiets(pil» toebehoren) cadeau te krijgen ZATERDAG 12 MEI De heer G. R. y« d. Laat* Sportlaan 302,Den Haac MAANDAG 14 MEI Marjan Grisel Dr. Kuijperstraat 18,Tief DINSDAG 15 MEI Paul Nouwen Corn. v. d. Lindestraat 3» AffiVtSfcL WOENSDAG 16 MEI De heer K. Jahnke van Groenenwegenstraat 50»Delft DONDERDAG 17 MEI Mevrouw Bijker Tousaintstraat, Alpheil 3311 06 RuHI VRIJDAG 18 MEI Mej. J. C. Limburg 's Gravesandestraat 10b,Seh*erfaM (vraasuwfietsenhmdelaarinlichtïngWJ Advieskoersen Buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.07—10.17, Ca nadese dollar 3.273.32, Ameri kaanse dollar 3.573.61, Franse frank (100) 73.30—73.80, Belgi sche frank (100 7.207.25, Ita liaanse- lire (10.000) 57.25—59.25, Duitse mark (100) 89.7590.25, Zweedse kroon (100) 69.50 70.50, Zwitserse frank (100) 83.2083.70, Deense kroon (100) 51.8052.80, Noorse kroon (100) 50.1551.15, Oostenrijkse schil ling (100) 13.92'.2—14.02Vs, Por tugese escudo (100) 12.6012.75, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97V26.I2V2. KLEUTER VERDRONKEN In Delft is woensdagmiddag het 1%-jarige jongetje Lazlo Pen- nings in een achter zijn woning in een in de BieslandSe polder gelegen sloot verdronken. Het kind was door een gat in het gaas gekropen, dat de tuin omg_af- Toen de grootmoeder het kind ontdekte, waren de levensgees ten reeds geweken. VelocitasVlissingen 22; JOSStandaard 11; Xerxes Quick N. 30. De stand: Xerxes 5 4 0 1 8 10— 5 Velocitas 5 2 1 2 5 10— 8 Vlissingen 5 2 1 2 5 12—10 JOS 5 2 1 2 5 7—6 Standaard 5 1 2 2 4 10—15 Quick N. 5 1 1 3 3 8—13 PROMOTIE DERDE KLASSE LuctorGloria 32.- OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Winst voor Zuidamerikaanse landen In vier Chileense steden zijn woensdagmiddag de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap 1962 begonnen. De zestien landen die zich in het eindtoernooi hebben ge plaatst zijn ondergebracht in vier groepen van vier landen. De ploegen spelen in de eerste eind ronde een halve competitie, waarna de nummers een en twee van elke groep overgaan naar de kwartfinales. Het toernooi wordt verder volgens afvalsysteem ge speeld. De uitslagen van de eerste wedstrijddag waren: UrugayColumbia 21 (rust stand 01)ChiliZwitserland 31 (11); BraziliëMexico 20 (10)ArgentiniëBulga rije 10 (10). De uitslagen van de tweede wedstrijddag waren: RuslandZ.-Slavië 20 (rust stand 00)West-Duitsland Italië 00; SpanjeTsjeeho Slowakije 01 (00)Hongarije Engeland 21 (10). DE SPORTTOTO Vier deelnemers met dertien juist voorspelde uitslagen in de sporttoto van deze week delen een bedrag van 107.580 gulden, dat beschikbaar was voor de eerste prijs. Zij ontvangen elk een netto bedrag van ƒ22.680,75. De tweede prijs is 58.680 groot en wordt gedeeld door 120 spelers, die twaalf uitslagen goed hadden. Zij ontvangen ƒ489. De drie „poolers" die de vijf gelijke spelen juist hadden in gevuld waren deze week wel bij zonder fortuinlijk, doordat er vorige week geen prijs kon wor den uitgekeerd er eindigde slechts één wedstrijd op een ge lijkspel - bedroeg het prijzen- bedrag dit keer ƒ61.362,30. Elk juist ingevuld blok is goed voor 17.385.90. Nijdam won Olympia's toer door Nederland De 26-jarige onafhankelijke Henk Nijdam uit Eeldefwolde is winnaar geworden vqji Olym pia's elfde toer door Nederland. De laatste étappe, een rit van Grouw naar Amsterdam, leverde een zege op voor Gerard Wesse- ling, die de 191 km aflegde in 1 uur 52 min. en 11 sec. De Italiaan Guido Carlesi heeft donderdag de 13de étappe van de Ronde van Italië gewonnen. Hij legde de 173 km van Lignano naar Nevegal af in 5 uur 19 min. en 32 sec. De uitslag luidde verder; 2. Soler (Sp.) op 5 sec; 3. Desmet (B.) op 18 sec.; 4. Zanchetta (It.) op 34 sec.; 5. PérezFrances (Sp.) op 40 sec.; 6. Massignan (It.) op 47 sec.; 7. Baldini (It.) op 50 sec.; 8. Nencini (It.) op 1 min. 5 sec.; 9. Gaul (Lux.) op 1 min. 17 sec; 24. Piet van Est 5.21.49 en 85. Zilverberg 5.29.44. Na de 13de étappe ziet het al gemene klassement er als volgt uit: 1. Demet (B.) 75.03.20 2. An- glade (Fr.) op 3 min. 35 sec.; 3. Suarez (Sp.) op 4.36; 4. Battis- tini (It.) op 5.09; 5. Piet van Est (Ned.) op 5.34; 6. Perez Frances (Sp.) op 5.40; 7. Massignan (It.) op 6.37; 8. Carlesi (It.) op 6.37; 9. Brugnami (It.) op 7.00; 10. De Filippis (It.) op 7.29 en 11. Gaul (Lux.) op 7.42. Huub Zilverberg staat met 15 min. 27 sec. achterstand op de 25ste plaats. Rivière: Opnieuw ernstig ongeluk Het zit de wielrenner Roger Rivière in zijn loopbaan als prof echt niet mee. Ternauwernood hersteld van de val die hij tijdens de Tour de France 1960 in een 20 meter diep ravijn maakte er was zelfs sprake van dat hij nooit meer zou kunnen fietsen is hem woensdagmiddag opnieuw een ernstig ongeluk overkomen. Op de hoek van een kruispunt in zijn woonplaats Saint Etienne werd Rivière door een voorbij razende auto tegen de grond ge smakt. Hij moest met eén hevi ge shock, een zware hersenschud ding en wond aan de kin in een ziekenhuis worden opgenomen. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK De Eendracht Terneuzen Snelheid eerste duif 1071,9 m; laatste prijsw. duif 945,4 meter. 1. C. v. d. Klooster; 2 en 6. Meijer-v. d. Berge; 3. H. F. Koch en Zn; 4. J. Willemsen; 5. J. A. van Houdt; 7. J. F. v. d. Veen; 8. P. F. Harms; 9 en 10. L. J. Koch en Zn. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK. De Verwachting - Axel Snelheid eerste duif 1111,7 m; laatste prijsw. duif 1019' meter. 1. M. van Beveren; 2 en 4. C. de Caluwé; 3. J. van Hoorn: 5. E. van Dorsselaer; 6. M. Butler; 7. J. Vinke; 8. Ch. Tieleman; 9. P. Gommers; 10. P. Deij. PRIJSVLUCHT UIT CREIL De „Voorwaarts" - Zaam- slag-Veer. Snelheid eerste duif 1052,4 m. 1, 4 en 10. H. de Feijter te Axel; 2 en 8. W. de Putter te Axel; 3 en 7. Johan v. d. Voorde te Zaamslag; 5, 6 en 9. P. Koop man te Zaamslag. DOS—DWS-A 2—2 (ook na verl. onbesl.; DOS won na straf schoppen); 't GooiAjax 10 na verlenging; Sparta—Volen- dam 42; NAC—Sittardia 32; VitesseHeracles 01 na verl.; PSVEindhoven 21. EERSTE DIVISIE A SVVVeendam (besl.wedstr.) 2—0. TWEEDE DIVISIE NEC—Oldenzaal 1—0. Amateurs Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Henk Nijdam 28.15.01; 2. A. den Hartog 28.17.14; 3. J. Jans sen 28.17.26; 4. A. van Aert 28.18.53- 5. J. de Waard 28.19.24; 6. J. Stevens (B.) 28.19.52; 7. J. Haseldonkx (B.) 28.20.17 8. C. Haast 28.21.34; 9. C. Schuuring 28.22.24 en 10. C. van Espen 28.23.26. Het ploegenklassement werd gewonnen door de équipe van René Janssens.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3