SUNIL HALEN! SPORTNIEUWS IMS niét v&igêtm Gemeenteraad van Terneuzen VOETBAL DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Donderdag 25 mei 1962 K. N. V. B. EN P. S. V. REAGEERDEN NIET De K. N. V. B. noch het Eindhovense P. S. V. heeft ge reageerd op de sommatie van Feijenoord's raadsman mr. D. A. Slager hem mede te delen, dat alsnog medewerking zal wor den verleend aan de inschrijving van Feijenoord voor het toer nooi om de Europese voetbal beker. Mr. Slager had voor gis terenmiddag twaalf uur ant woord verlangd. De Rotterdamse advocaat heeft nu bij de president van de rechtbank in Den Haag een kort geding aangespannen tegen de K. N. V. B. Dat zal woensdag 30 mei om 10.15 uur dienen.' De dagvaarding is nog niet opge steld. Mr. Slager overweegt ook een kort geding tegen P. S. V.. maar daarover is nog geen beslissing genomen. Finale wereldkampioenschap wordt eventueel op 21 juni overgespeeld De internationale voetbalfede ratie (FIFA) heeft dinsdag tijdens de eerste vergadering in San tiago besloten dat indien de fi nale van de strijd om het we reldkampioenschap voetbal op 17 juni in Santiago, na verlen ging in een gelijkspel eindigt, de wedstrijd vier dagen later, dus op 21 juni opnieuw in de Chi leense hoofdstad zal worden overgespeeld. Chileense posterijen geven speciale postzegels uit Op 30 mei, wanneer in Chili liet eindtoernooi om het wereld kampioenschap voetbal begint, zal de Chileense P.T.T. een drie tal bijzondere postzegels uitge ven ter waarde van 20, 50 en 100 pesos. Df zegels hebben een voet balmotief en zij zullen in een op lage van vijf miljoen worden verspreid. DE SPORTTOTO Woensdagmiddag om 12.00 uur hadden zich op hel bonds- bureau van de K. N. V. B. in Den Haag 13 deelnemers gemeld met 13 juiste voorspelde uitsla gen in de sporttoto van zondag j.l. Onder winnaars zal een be drag van ƒ117.415.10 worden verdeeld, wat neerkomt op ƒ7.677.20 per jui^t ingevulde kolom. Van de ƒ213.482,— die het to taal aan prijzen in deze toto vormde, was ƒ64.044.60 beschik baar voor de tweede prijs. Hier voor zijn 443 meldingen binnen gekomen. waarvan drie met 2 kolommen. Het uit te keren be drag bedraagt hier ƒ144,— per kolom. De extra-prijs ten bedrage van 32.022.30 wordt gevoegd bij sporttoto no. 82 van zondag 27 mei a.s., aangezien er zondag j.l. slechts één wedstrijd op het totoformulier voorkwam die in een gelijk spel eindigde. Animo I—Domburg I 6—2 De vierde kompetitiezondag was Animo I op bezoek bij Dom burg I en behaalde een 6-2 over winning, waardoor het met zeven punten uit vier wedstrijden, samen met de Bredase L. T. V., bovenaan staat in de 2e klasse zuid, afd. I. Animo II speelde thuis tegen Axelse T. V. I en behaalde zijn eerste overwinning met 6-2, waardoor het nu met 3 punten op de derde plaats staat in de 4e klasse zuid, afd. I. Animo III verloor in Vlis- sing-en met 7-1 van D. O. S. II, dat ongeslagen aan kop gaat in de 4e klasse zuid, adf. II. Animo II bezet de derde plaats in deze afdeling. De gedetailleerde uitslagen zijn: L. T. C. Domburg Animo I 2-6. H. E. G. van Eyzeren M. J. Praasterink 4-6, 6-8; M. van Iersel A. J. IJsebaert 3-6, 6-0, 3-6. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL D. E. Mej. M. P. Lips Mcj. B. van Fraaijenhove 4-6, 2-6; Mej. M. Passenier Mej. D. Thomaes 6-4, 6-2. G. D. Mej. M. P. Lips en G. van Eyzeren Mej. B. van Fraaijenhove en M. J. Praaste rink 4-6. 2-6; Mej. M. Passenier en P. Provoost Mej. D. Tho maes en J. L. Jurry 2-6, 6-4, 3-6. H. D. G. van Eyzeren en P. Provoost M. J. Praasterink: en A. J. IJsebaert 4-6, 3-6. D. D. Mej. M. P. Lips en M. Passenier Mej. B. van Fraaijenhove en D. Thomaes 7-5. 8-6. Animo II L. T. C. Axel 6-2. H. E. P. Vroegop B. de Jonge 6-1. 6-0; F. Spaas A. Olijslager 6-1, 6-0. D. E. Mej. R. van Mossevelde Mevr. L. van der Lee 7-5. 11-9; Mevr. D. van Os Mevr. M. van Lith 2-6, 4-6. G. D. Mevr. J. IJsebaert en F. Spaas Mevr. M. Lith en F. van Lith 3-6. 3-6; Mevr. D. van Os en L. van Os Mevr. L. van der Lee en B. de Jonge 9-7, 6-0. H. D. P. Vroegop en L. van Os F. van Lith en A. Olijslager 6-2, 6-1. D. D. Mej. R van Mossevelde en Mevr J. IJsebaert Mevr. M. van Lith en L. van der Lee 2-6, 6-2, 8-6. D. O. S. II Animo III 7-1. H. E. E. Timmermans J. W. Visser 0-6, 6-1. 6-2; J. Gasille E. Visser 1-6. 2-6. D. E. Mevr. Legein Mej. M. van Os 6-0, 6-1; Mevr. Gasille Mej. F. Nijsten 7-5, 6-1. G. D. Mevr. Legein en E. Tim mermans Mej. M. van Os en J. W. Visser 6-1. 6-2; Mevr. Gasille en J. Gasille Mej. F. Nijsten en H. vaft Os 6-1, 6-1. H. D. E. Timmermans en J. Gasillo E. Visser en H. van Os 6-2, 6-1. D. D. Mevr. Legein en Mevr. Gasille Mej. M. van Os en Mej. F. Nijsten 6-4, 4-6, 6-4. NIEUWZEELANDSE MILITAIRE STEUN VOOR THAILAND Premier Holyoka van Nieuw- Zeeland heeft woensdag ver klaard, dat zijn land, na overleg met de Thailandse regering en op haar uitnodiging, een strijd macht beschikbaar zal stellen voor diensten in Thailand. De strijdmacht, die bestemd is om Thailand te helpen tegen enige communistische dreiging van buiten zijn grenzen, zou uit de drie onderdelen van de strijd krachten worden samengesteld. Zij blijft volledig onder Nieuw- Zeelands bevel, doch zal voor het overige de Thailandse en an dere strijdkrachten steunen, al dus zei premier Holyoake. BRANDEN IN MAART Gedurende maart verloren, ten gevolge van brand, vijf personen net leven en werden 44 personen, waarvan 26 leden van het brand weerpersoneel, door brand ge wond. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op ƒ5.465.860,(vorige maand ƒ3.651.940.in maart 1961 ƒ3.705.710,—). Als gevolg van brand werden 22 boerderijen of gebouwen van landbouw- en veeteeltbedrijven geheel of gedeeltelijk vernield. Hiervan wordt de totale schade geraamd op ƒ953.805,— (vorige maand 15 boerderijen met een schade van ƒ883.000.—; maart 1961 10 boerderijen, schade ƒ524.000,—). Handel en industrie leden met 24 branden een schade van 2.561.325,(vorige maand 17 branden met een schade van 1.446.000,—; maart 1961 25 bran den, schade ƒ2.225.750, COÖP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSt H-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 23 mei GROENTEN. Per 100 stuks: Sla I ƒ17,50— 27,10, II 6.90. Per stuk: Bloemkool A 8099 ct, A II 61—93 ct, B 55—56 ct, B II 29—69 ct, C II 12—34 ct, D II 11—15 ct, afw. 9—70 ct: Groene komkommers C II 2128 ct. Per bos: Selderij 911 ct; Peen II 69—75 ct. Per kg: Prei A II 8591 ct, B 82—83 ct; Rabarber II 24—26 ct; Spinazie II 3348 ct; Tomaten A II 135—137 ct. B H 135- 136, C II109 ct, CC 93 ct; Kisee 65 ct Asperges B II 2,80ƒ3.00; Cafro 1,84. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Meerlanders I 25. FRUIT. Per doosAardbeien I 1,06 1,14, II 73 ct. 9 Een scheikundig experiment is woensdagmiddag de 13-jarige ULO-scholier Hermanus Traudus uit Amsterdam noodlottig ge worden. Er ontstond een explosie waarbbij de jongen zeer ernstig aan de hand werd gewond. De scholier had een hoeveel heid zwavel en kaliumchloraat in een pijp gedaan, die hij ver volgens afsloot, waarop de pijp explodeerde. KONINGIN LOUISE ONTMOETTE PRINS UIT ETHIOPIE Tijdens een bezoek aan de ren-' baan in Stockholm werd prins Monolulu van Ethiopië voorge steld aan koningin Louise van Zweden. Prins Monolulu, die in Londen woont, vertoeft enige dagen in Zweden. .Vergadering van donderdag 3 mei, des nam. te 19.00 uur. Aanwezig: Voorzitter: Mr. H. Rijpstra. burgemeester. Wethouders: M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer. Leden: M. van Langevelde, R. G. Vrieling, S. W. Henry, mevr. E. DoomsOrtelee, A. Jan sen, P. J. Huijbrecht, R. Hol, J. C. Bleijen- berg, C. J. Compiet, W. J. Weterings, J. A. de Feijter, D. Waverijn, D. M. Olle- !bek en F. Dieleman. Secretaris: A. J. Dees. Afwezig met kennisgeving: de heer P. Fijn van Draat, wegens ziekte. De Voorzitter opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. De Voorzitter: Bericht van verhindering is bin nengekomen van de heer Fijn van Draat, wegens ziekte. Ik wil graag, alvorens de agenda aan de orde te stellen, de heer Henry van harte gelukwensen met zijn benoeming tot burgemeester van Numans- dorp en Klaaswaal. Wij hopen in een vóór zijn vertrek te houden vergadering in de gelegenheid te zijn hierop terug te komen. De heer Henry: Ik dank U zeer. Ik waardeer het zeer, dat er in een volgende vergadering nog gelegenheid is om afscheid te nemen. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 29 maart 1962. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de notulen van de vergadering van 29 maart 1962 vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit dd. 11 januari 1962 inzake aankoop van het perceel Baandijk 12 a; 1». idem dd. 28 februari 1962 tot aankoop van gronden en het toekennen van pachtvergoe- dingen ten behoeve van de aanleg van de ver bindingsweg Terneuzen (kom)—Sluiskil; c. idem dd. 28 februari 1962 tot aankoop van gronden in de Oud-Zevenaarpolder en Coegors- polder; tl. idem dd. 11 januari 1962 tot verkoop van grond in het gemeentelijk industrieterrein; e. idem dd. 11 januari 1962 inzake verkoop van grond aan de Industrieweg; f. idem dd. 11 januari 1962 tot verkoop van grond aan de Leeuwenlaan: g. idem dd. 11 januari 1962 tot verkoop van grond op de hoek KoninginnelaanLeeuwenlaan; h. idem dd. 11 januari 1962 tot verkoop van grond aan de Koninginnelaan; i. idem dd. 11 januari 1962 inzake verkoop van grond in de Serlippenspolder; j. idem dd. 28 februari 1962 inzake verkoop van grond in het gemeentelijk industrieterrein: k. idem dd. 29 maart 1962 inzake het verlenen van toestemming aan de Stichting Protestant se Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen'' tot ver koop van een perceel grond aan de Leeuwen laan; 1. idem dd. 28 februari 1962 inzake een tweetal onderhandse aanbestedingen; m. idem dd. 28 februari 1962 tót oprichting van de „Stichting Terneuzense Muziekschool"; n. brief van Gedeputeerde Staten van Zeeland dd. 27 maart 1962 inzake de bezoldiging van de gemeente-ontvanger o. brieven van Gedeputeerde Stalen dd. 20 maart 1962 inhoudende de mededeling dat de raads besluiten van 28 februari 1962 tol wijziging van het ambtenarenreglement, het verlenen van een voorschot op de salarisverhoging 1962 en de uitkering-ineens, geen bedenking ont moet; p. brief van Gedeputeerde Staten dd. 20 maart 1962 inhoudende bericht, van ontvangst van het raadsbesluit van 28 februari 1962 tot wijziging van de Algemene Politieverordening. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming in tijdelijke dienst met ingang van 1 januari 1962 van een leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum. De door het college van curatoren opge maakte aanbeveling luidt als volgt: 1. de heer F. J. M. van der Stam te Eindhoven. De Voorzitter verzoekt de heren De Feijter en Weterings met hem het stembureau te vormen. Uitgebracht worden 16 stemmen, waarvan 14 op de heer Van der Stam en 2 blanco. De heer Van der Stam is benoemd. 4. Idem tot het verlenen van eervol ontslag op zijn verzoek aan de heer T. van Roon als keuringsveearts met ingang van 1 juni 1962. De heer De Feijter: Kan er tijdig in deze vaka- ture worden voorzien De Voorzitter: Er wordt aan gewerkt. Dit is een regeling met Sas van Gent en enkele andere ge meenten. Onderling zal dit eerst geregeld moeten worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. 5. Idem tot aankoop van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan Sluiskil. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 6. Idem tot verkoop van grond op liet industrie terrein aan het las- en seheepsreparatiebe- drijl' EijkeHogendoorn, alhier. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 7. Idem tot verkoop van erfpachtsgrond aan de Westkolkstraat en Achterom aan Aug. de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Expeditie Agentuur Mij. N.V. alhier. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 8. Idem tot het aangaan van een ruiling van gronden met de St. Willibrordus parochie iets gezegd over Sluiskil en ik wil daar graag op inhaken. In Terneuzen sieren diverse bloembakken de stad. Is het mogelijk dat er ook iets in Sluiskil edaan wordt. Bij het nieuwe politiebureau en badhuis kunnen misschien ook wel bakken ge plaatst worden. De Voorzitter: Wij zullen dit bekijken. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 12. Idem tot het geven van een opdracht aan een architect voor ile bouw van: a. het stadhuis; b. het gemeentelijk politiebureau. De heer Huijbrecht: Wij zijn erg blij dat er ein delijk schot in de zaak komt en wij kunnen alleen maar hopen dat dit spoedig gerealiseerd kan wor den. Gaarne zou ik zien dat er binnen afzienbare tijd iets concreets gebeurde. Tevens wil ik vragen o£ de opzet in samenwer king met de politie geschiedt, De Voorzitter: Dit geschiedt uiteraard in samen werking met de politie. Met de totstandkoming zaamheden aanbesteed kunnen worden, ten van beide projecten zullen wij zoveel mogelijk tweede of na die aanbesteding spoedig zal kunnen spoed betrachten I worden begonnen, zulks in verband met woon- De heer De Feijter: Zal de bouw van het politie-ruimte die nodig is tengevolge van de kanaal bureau spoedig kunnen aanvangen 'verbreding en ten derde of er al kontakt geweest De Voorzitter: Wij hopen dat tegelijk met de is met gemeentebestuur van Westdorpe, om grondoverdracht voor de bouw van het Rijks-jde weg op det Wegennet van Stroodorpe aan te politiebureau de akte tot grondverkoop aan de sluiten. Ik zou willen opmerken dat ik het per gemeente verleden kan worden. Afgesproken is snonliit ,ppr „ma dat dit vrij spoedig zal zijn. Met het Ministerie b. de R. K. Jongensschool. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 16. Idem tot benoeming van een commissie van onderzoek Gemeente-rekening dienstjaar 1960. Op vporslel van de Voorzitter worden de heren Bleijenberg, Hol en Ollebek benoemd, welke heren deze benoeming aanvaarden. 17. Idem tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf en de gemeente, dienstjaar 1962. De heer Bleijenberg: Ik wil iets vragen over de 7e begrotings-wijziging, volgno. 726. Dit betreft de kosten voor het in exploitatie brengen van het eerste gedeelte van het uitbrei dingsplan Sluiskil. Naar aanleiding van het bestek en de tekenin gen, die ter inzage hebben gelegen bij de raads stukken, heb ik nog enkele vragen. Ten eerste of er een idee is wanneer deze werk- wordt thans overleg gepleegd omtrent de finan ciering van dit object. Wij zullen met beide plannen voortvarend te werk gaan. De heer De Feijter: Sommige opdrachten voor dit architectenbureau worden niet zo heel spoedig afgewerkt. De Voorzitter: We zullen op spoed aandringen. De heer Bleijenberg: Wij zijn verheugd over deze voorstellen en wij hopen, dat het door deze stap mogelijk zal zijn om binnen niet al te lange soonlijk zeer jammer vind dat deze weg doodloopt. Waarom is hij niet een 5060 meter doorgetrok ken? Het zou erg jammer zijn als er later weer kosten moeten worden gemaakt om dit stukje weg door te trekken. Deze weg zou voor de bevolking van Sluiskil een zeer nuttige verbinding met Stroodorpe geven. Ook acht ik het psychologisch onjuist om straten dood te laten lopen op de grens van een andere gemeente. De heer De Vos: Als deze post wordt goedge keurd dan kan dit werk binnenkort worden, aan besteed. Als regel wordt dan kort daarna begon nen met de uitvoering. Wat de weg betreft, dit zal geen bezwaar opleveren. Op bestuurlijk niveau stemming lijd medewerking te verlenen aan de bouw zelf. Wij zijn in de gelegenheid om een gerenommeerd js er over deze weg nog geen contact geweest met NIarchitectenbureau aan te trekken en wij zijn er de gemeente Westdorpe. Wel is dit het geval met alhier en tot het verlenen van een bijdrage!van overtuigd dat de unieke ligging volledig wordt de technische dienst. Wij hebben hiertoe nog geen ten laste van de algemene middelen aan het benut. Wij hopen dan ook, dat op die plaats een aanleiding gevonden, omdat dit nog niet aan de grondbedrijf ten bate van het exploitatieplan verantwoord gebouw zal worden geplaatst, zowel orde jn eerste instantie moeten wij zorgen dat wat betreft de architectuur als de financiële kant. de vervangende woningbouw te Sluiskil gereali- Ik wilde vragen of Burgemeester en Wethouders seerd wordt, opdat de mensen tijdig zullen kunnen zich reeds een gedachte hebben gevormd wal de verhuizen. Met de stelling dat het jammer is dat kosten zullen worden. Het zal wel moeilijk zvjn d;e weg verder doodloopt kan ik het ten dele eens| om binnen het laam van de investering een ver-,zyn of het noodzakelijk is is wat anders. an,t-??°pd Bebouw te krijgen. I Doortrekken van de weg zou toch nog geen Wij denken hierbij aan de eisen, die gesteld aansluiting op het-wegennet van Westdorpe tot worden aan de representatie, de burgemeesters- gevolg hebben. kamer de raadszaal enz. en aan een doelmatig Wijziging van het bestek in die zin heeft echter Jl.„.'"Sedeelde kantoorruimte, opdat de ambtenaren, uitstel van de aanbesteding tot gevolg. Op het inzake het van gemeentewege doen bouwen !dle, n werk na onder zulke slechte omstandig- ogenbiik kan ik er niet meer van zeggen. Wij zul heden moeten doen, het in de toekomst beter len dit n onderzoeken zullen krijgen in het nieuwe stadhuis. Mede daar-( De heer Bleijenberg: Zijn er misschien techni- om zou het op korte termijn gerealiseerd moeten'sche re(jenen geweest „Zuid". Zonder bespreking of hoofdelijke wordt conform het voorstel besloten. 9. Idem tot vaststelling van het exploitatieplan „Zuid". Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Idem tot het nemen van een principe-besluit van een fabrieksgebouw aan de Industrieweg en het verhuren daarvan aan de Meter- fabriek Dordrecht. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 11. Idem tot het verlenen van machtiging inzake het verlenen van een opdracht tot landschap pelijke verzorging van de Oesterputten. De heer Hol: Meneer de Voorzitter. Nu onze gemeente, mede in verband met de kanaal- en Deltawerken, de laatste tijd hoe langer hoe meer van haar landschappelijk schoon (ik denk hierbij in 't bijzonder aan het Westelijk Bol werk) is beroofd, wil onze fractie gaarne haar worden. schrikhek te laten doodlopen? om deze weg met een Wij hebben vertrouwen in het college van Bur-| De heer De Vos. Het is zó dat door' de lechni. gemeester en Wethouders en wij zullen daarom sche dienst een plan is opgemaakt. Dikwijls komt onze medewerking verlenen. De Voorzitter: Over de kosten kan ik U nog niet inlichten. Dit hangt af van het plan. De kos ten van het Rijkskantorengebouw zijn aanzienlijk meegevallen en misschien zal dat bij ons ook het geval zijn. Wij zullen Uw opmerkingen in gedacli ten houden. De heer Bleijenberg: Moet de architect met een bepaald maximum bedrag werken? wei*, ,S oerooia, wn onze uacue gaarne naar De Voorzitter: Wij zullen onzerzijds een pro- instemming betuigen met het voor ons liggende evnmmn van eerste eisen moeten vaststellen en voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het d .'f verstrekken van een opdracht aan een landschaps architect tot het maken van een schetsontwerp van het recreatiegebied Oesterputten. Wij hopen dat dit voorstel door de raad zal wor den aangenomen en dat het ontwerp, eenmaal ge reed, zodanig in de smaak zal mogen vallen, dat dit bescheiden begin slechts kan worden be schouwd als een stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. De heer Compiet: Ook wij gaan akkoord met deze machtiging voor een opdracht. Zou het moge lijk zijn ook voor Sluiskil deze man aan te trek ken? De Voorzitter: Wij zuilen dit bekijken. Het lijkt ons het beste dat wij eerst eens zien hoe dit voor Terneuzen uitvalt. De heer Van Langevelde: Ik sluit mij aan bij de woorden van de heer Hol. Ik weet hoe moeilijk het is om een geschikt plan te krijgen voor groen voorzieningen. Dl- heer Weterings: Ook wij gaan volledig akkoord met dit voorstel. De heer Compiet heelt Zonder hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 13. lileni tot aanwijzing van lokaliteiten ten be hoeve van de Burgerlijke Stand. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Idem tot aanvaarding van een schenking door de Ouderconiniissie van de Openbare Lagere School-A alhier, ten behoeve van de nieuwe Openbare Lagere School aan de Van Steen- bergenlaan. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 13. Idem tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van: a. de school der Vereniging lot het v erstrek ken van lager onderwijs op Gereformeer de grondslag; het voor, dat op een gegeven moment straten moeten doodlopen. Dat" is niets bijzonders. Dit moet later aangepast worden. Een voorbeeld daar van is de Zuidlandstraat, waar dit ook lang zo is geweest. Men kan daar later op doorgaan. In een uitbreidingsplan moet men bijna altijd een straat laten doodlopen, wanneer het niet de uiterste grens van de bebouwing betreft. Zo is dat ook hier. Het schrikhek is om de mensen te waar schuwen dat zij de zijstraat in moeten rijden, ze kunnen trouwens moeilijk anders. De heer Bleijenberg: Ik zou het op prijs stellen dat dit nog eens bekeken wordt, als dit tenminste geen uitstel van de aanbesteding met zich brengt. De heer De Vos: Ik heb toegezegd dat wij dit zullen bekijken. De heer Hol: Ik wou iets vragen over post 64 a van de 6e wijziging van de begroting. Daar staat: „prestatiegelden", ik vermoed dat dit moet zijn „presentiegelden". De heer De Meijer: Dit is inderdaad een tikfout. Nu we het daar toch over hebben wil ik U nog wijzen op de 7e wijziging, post r.o. 802. Daar ziet U 2.500,staan, als verlaging, dit moet zijn ver hoging. 18. Rondvraag. De heer Compiet: Enige maanden geleden is er in een raadsvergadering gesproken over de gas- voorziening op Sluiskil. Zijn de besprekingen om te komen tot een plan tot gasvoorziening voor het westelijke dee) van Sluiskil, al gevorderd? De lieer De Vos: Daar is nog niets van bekend. Men moet zich niet voorstellen dat dit in enkele weken voor elkaar kan zijn. Dit vergt nauwkeu rige berekeningen. U zult dus geduld moeten heb ben. Overigens kunnen deze werken in ieder ge val toch niet uitgevoerd worden, zolang niet de werken aan het kanaal geregeld zijn. Zoals U weet heeft deze kwestie de aandacht van ons college.' De heer Huijbrecht: Per 1 juli a.s. wordt de A. O. W.-uitkering verhoogd. In de Kamer is ert tussen de Minister en de heer Berger een discussie over geweest, om deze 15 verhoging niet te kor-! ten op de bijsteun. De Minister heeft hierover ge-J zegd, dat dit aan het beleid van de gemeentebestu'-j ren moet worden overgelaten. Ik moge U verzoe-J ken deze 15 niet te korten. De heer De Vos: In de vorm zoals de heer Huijbrecht dit vraagt kan dit niet. De gemeente werkt met een eigen steunnorm. De eigen inkom-' sten, welke niet uit arbeid worden verkregen, worJ den daarop in mindering gebracht. Wanneer men] bepaalde hogere inkomsten niet kort, dan krijgt men een ongelijk uitkeringsbedrag. Het kan wel op een andere manier, namelijk door de steunnor-j men te verhogen. Het ligt in de bedoeling dit zo; te doen, dat de bijsteun van de mensen die deze] verhoging krijgen, niet wordt verminderd. Hier-, door wordt bereikt, dat de verhoging der A. O. W.-, uitkering ook werkelijk ten goede komt aan de betrokkenen, doch dat ook anderen die onder steund worden, hiervan meeprofiteren. De heer HuijbrechtEr wordt wel eens gevraagd om de brandgangen te mogen gebruiken teneind]e auto's op het achtererf te kunnen parkeren. Dal; betreft dan mensen die hun auto eigenlijk alleen maar op zondag gebruiken en die op hun achter-] erf willen parkeren. Eigenlijk zijn deze gangen alleen voor voetgangers en rijwielen. Het komt dus wel eens voor dat deze mensen 6 dagen hun auto! voor de deur moeten laten staan. Is er geen moge-! lijkheid te vinden om dit alleen voor het opber gen van deze auto's toe té laten? De heer De Vos: Persoonlijk vind ik dit altijd) moeilijke kwesties. Het is als regel zo, dat op dej brandgangen tuinhekjes uitkomen en daar uit komen vaak kinderen. Wanneer deze nu ook niet veilig in een brandgang kunnen lopen, vraag ik mij af, waar ze dan naar toe moeten. Ik geef toe, dat het bezwaarlijk wordt om een: auto op straat te laten staan. Om een algemene' regel te stellen is moeilijk. De meeste brandgan-j gen zijn overigens geen eigendom van de ge meente en het is ook niet overal verboden. Wel verboden is het rijden over een openbaar voetpadj Men moet toestemming hebben over het trottoir te mogen rijden en op grond daarvan is er dus toezicht vanwege de gemeente. De heer Huijbrecht: Het juridische bezwaar is dus alleen het rijden over een trottoir. De heer De Vos: Er zijn nog andere factoren. Men mag ook niet zomaar een garage bouwen op het achtererf. Men heeft dus ook te maken met de bouwvoorschriften. De heer Huijbrecht: Het gaat er alleen om of er op de achtererven geparkeerd kan worden ten einde niet gedwongen te zijn de auto op de straat te laten staan. Ik verlang geen antwoord deze avond, doch zal het op prijs stellen dat uw college deze zaak in gedachten houdt. Is de gedachte nooit gerezen om over te gaan tot het instellen van een verkeerscommissie? Ik] bedoel niet, dat deze moet beslissen waar precies een bord moet staan, maar dat deze Burgemeester en Wethouders adviseert bij de grotere verkeers problemen, zodat de raad daar wat nauwer bij be trokken wordt. Ik vind het namelijk vervelend dal, als de mensen iets aan mij vragen, ik moet zeg gen, dat ik daar niet bij betrokken ben. De Voorzitter: U bedoelt een commissie van bijstand uit de raad. Wij zullen dit bekijken en hierop terugkomen. De heer Bleijenberg: Ik zou iets willen vragen over de woning Veldstraat: 5. Deze is gemeente eigendom en staat reeds enkele jaren leeg. Dit is de kwaliteit van de woning niet ten goede ge-] komen. Het moet daar een aanblik zijn die niet te beschrijven is. Ik heb ook gehoord dat er ver schillende gegadigden zijn die deze woning willen huren, maar daar schrikken ze van terug, als ze horen dat ze die woning moeten huren zoals die daar staat. Zou het eigenlijk niet veel beter zijn om die woning te verkopen De heer De Vos: Het is bezwaarlijk geweest tot] voor enige maanden om die woning te verhuren,! in verband met de aldaar aanwezige politie-cellen.j Nu kunnen wij inderdaad iets met die woning gaan] doen, omdat het nieuwe politiebureau klaar is.' Overlegd wordt titans wat de gemeente kan doen, namelijk verhuren of verkopen. Daarom zou ik willen vragen nog wat geduld to hebben, er wordt aan gewerkt. Wellicht wordt dit pand verkochte De Voorzitter sluit de vergadering."

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7