Provinciaal nieuws Hoofd- pijn ASPRO Castella Schoonheidszeep De Chinese naar vluchtelingenstroom Hong Kong Donderdag 25 mei 1962 ÖE VRIJE ZEEUW Pag. ma TERNEUZEN AXEL AGENDA neem 2 'ASPRO'5 i&z Cé ifoïttüeek jfet! DE ONTRUIMING VAN PLAATSEN IN NED. NIEUW-GUINEA VERLOOPT GOED SITUATIE OP DE BACONMARKT SLECPIT ONDERHANDEL MET INDONESIË OP BASIS VAN OVERDRACHT Peugeot en Renault verlagen hun autoprijzen in West-Duitsland Tijdelijk ter kennismaking 4 stukken voor de prijs van 3 Antwoord van waarnemend secr.-generaal Oe Thant aan minister-president De Quay DE EUROPESE PLANNEN VAN PRES. DE GAULLE Amerika houdt een oogje in het zeil Canada biedt hulp aan Aanbod van nationalistisch China niet aanvaard Engeland zal verklaring afleggen voor hulp aan Thailand DE BRIEF VAN MINISTER-PRESIDENT DE QUAY AAN OE THANT Gemeente Terneuzen f. Officier van Justitie, afde ling Kantongerechtszaken te Middelburg: Officiële opening van wijkgebouw. A.s. vrijdag zal te half vier de officiële opening plaats vinden van het nieuwe wijkgebouw van de vereniging „Het Groene Kruis", aan de Van Steenbergen- laan. Tevoren zullen de genodigden bijeenkomen in een zaal van het Julianaziekenhuis, tegenover het wijkgebouw, waar de voorzitter een uiteenzetting zal geven over de totstandkoming van het ge bouw. Hierna zal men zich naar het wijkgebouw begeven waar de of ficiële opening zal plaatsvinden door de echtgenote van de bur gemeester van Terneuzen, mevr. E. RijpstraKnook, waarna de genodigden in de gelegenheid worden gesteld het gebouw te be zichtigen. Dr. Meijer en zijn staf zullen de bezoekers een uiteenzetting geven over de inrichting van het consultatiebureau tot bestrijdnig der t.b.c., dat in een afzonderlijk gedeelte van het gebouw is on dergebracht. De opening zal worden opge- luistetrd door het tamboer- en pijperskorps „Irene". Het bestuur is voornemens op korte termijn het gebouw ter be zichtiging open te stellen voorde leden, waarvan nader per ad vertentie in ons blad zal worden kennisgegeven. Collecte „Doe Wat Terug". De actie „Doe Wat Terug" ten bate van het jubileumgeschenk ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils heeft alhier opgebracht 457, Universitair examen Aan de universiteit van Am sterdam slaagde voor het kandi daats examen rechten onze oud stadgenoot de heer W. Loof. Jaarvergadering K. A. B. Gedurende de jaarvergadering van de afdeling Terneuzen der K. A. B. is meerdere malen met nadruk de aandacht gevraagd voor de ..Wij en Zij"-actie, die in Terneuzen zal worden gehouden van 4 t/m 9 juni. Deze actie die landelijk op 12 mei is gestart be oogt de hulp aan Christelijke vakbondleiders en aan de mensen in de onderontwikkelde gebieden, die ten prooi zijn van een onvoor stelbare armoede, ziekten en honger. Toen deze actie voor de eerste maal van start ging, zo deelde de voorzitter, de heer A. Maat, mede, werd een kwartje per K. A. B.-lid gevraagd. De af deling Terneuzen heeft zich toen uitstekend gehouden want een belangrijk hoger bedrag dan het berekendé kon worden afgedra gen. De secretaris, de heer Jos d'Hont, las de notulen van de vorige vergadering en het jaar verslag waarin hij uitdrukking gaf aan zijn tevredenheid over de bereikte resultaten in het afgelo pen jaar. Dit betekent evenwel niet dat alles al loopt zoals het zou moeten. De heer d'Hont liet de verschillende diensten van de K. A. B. de revue passeren. „Herwonnen Levenskracht" gaat zeer goed, al moest de se cretaris tot zijn spijt constateren dat het grootste gedeelte van de donateurs van deze dienst geen K. A. B.-leden zijn. Dank zij de zeer actieve medewerking van een aantal dames der K. A. V. loopt 't „Kannunik van Schaik- fonds'1 (voor priestersopleidin gen) eveneens zeer goed. Ook de Centrale Volksbank en „Concordia" (verzekeringen) hebben de nodige belangstelling in Terneuzen. De secretaris bracht ook in dit jaarverslag hul de aan de heer Fr. Clemminck, die weer een groot aantal nieu we leden wist te winnen. Min of meer naar aanleiding van dit jaarverslag volgde een gedachtenwisseling over nieuwe koersen die in de K. A. B. moeten worden gebolgd. Het financieel verslag van del heer Fr. d'Hont was gunstig. Voor het volgende jaar bestaat de kascommissie uit de heren A. van Dinteren, C. Michielsen en R. v. d. Ven. De aftredende be stuursleden. de heren P. de Bruijn, Fr. Clemminck, A. F. d'Hont en K. Vermast, werden bij acclamatie herkozen. Het bestuursbeleid gaf geen aanleiding tot op- of aanmerkin gen en ook van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Het algemeen maatschappelijk werk, ook voor de K. A. B. Zakelijk en duidelijk was de uiteenzetting over het algemeen maatschappelijk werk. door de directeur van de Stichting voor Katholiek Maatschappelijk Werk, drs. W. Dusarduyn. Terloops wees de directeur van het maatschappelijk werk er op dat nog maar al te veel be langrijke „onderdelen" van het maatschappelijk werk bij andere ministeries zijn ondergebracht. Vooral bij het ministerie van So ciale Zaken is dit het geval. In het kort memoreerde spre ker dat het maatschappelijk werk zich na de oorlog vooral ontwik kelde. Drs. Dusarduyn herinnerde Hierbij vooral aan de bejaarden die daardoor dreigen tot de ver geten groepen te gaan behoren en aan de minder-validen, die vroeger, veel meer dan nu, door gezin en buurt werden „opgevan gen". Vooral deze laatste groep kan dikwijls nog veel goed werk doen. „Wij letten al te veel op het ontbreken van eigenschappen die deze mensen zouden moeten hebben en daardoor vergeten wij te kijken naar de eigenschappen die zij wèl bezitten en waardoor zü heel vaak zeer nuttig zijn. Als laatste thema van zijn kor te inleiding belichtte de heer Du sarduyn de taak van de K. A. B. De beroepsmaatschappelijk wer ker gebruikt in de eerste plaats zijn kennis maar de hulp van de leek met zijn spontaniteit kan zeer waardevol zijn. Ook een goede binding in het parochie leven. waarmee dan het maat schappelijk werk zijn juiste plaats krijgt in de gemeenschap, achtte drs. Dusarduyn mede als een taak, die tot de K. A. B. be hoort. Afdeling Axel „Prollege". Het bestuur van de afdeling „Pro Rege" vergaderde over de ledenwerfactie, waarvan het re sultaat zeer bevredigend was. On geveer de helft van Axel is af gewerkt. terwijl reeds 275 nieu we leden en contribuanten zijn in geschreven. Tevens werd afscheid geno men van de heer T. Doornebal als voorzitter, wegens zijn vertrek naar Hoofddorp. Het voorzitterschap zal worden waargenomen door de secretaris, de heer S. van Harn. terwijl de heer J. de Putter het secretariaat zal. vervullen. Het bestuur bracht dank aan de heengaande voorzitter, terwijl de heer Doornebal de hoop uitsprak, dat nog velen het werk van „Pro Rege" als lid of contribuant de gelederen zullen versterken, want het is een alleszins te loven werk voor onze jongens, die zo lang in militaire dienst moeten zijn. VLISSINGEN. „De baas in het jaar 2000" In het Scheldekwartier te Vlis- singen is dinsdag de prijsuitrei king gehouden van de door het Nederlands Instituut voor Effi ciency uitgeschreven prijsvraag „De baas in het jaar 2000". De deelnemers aan deze dag werden begroet door de directeur van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, de heer G. N. van Ginkel. Mr. R. Nolen, voorzitter van de redactiecommissie van „Baas bo ven baas", het maandblad voor' het leidinggevend personeel dat wordt uitgegeven door het Ne derlands Instituut voor Efficien cy, zei in een toespraak dat er thans 30 tot 40.000 bazen in ons land zijn en dat het tijdschrift ruim 10.000 van hen bereikt. De voorzitter van de jury, drs. J. H. Abbas, hoofd van de psy chologische dienst van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, gaf daar na een uiteenzetting over de ruim 100 opstellen, die het resultaat waren van de prijsvraag en maakte de prijswinnaars bekend. De eerste prijs was voor de heer S. Riemersma, magazijn meester van de N.V. Leeuwarder Papierfabriek in Franeker, die nog maar een jaar baas is en voordien een kleine zelfstandige was. Nummer twee was de heer H. Verwoert, produktie-hoofd- meester bij de AKU in Emmer- compascuum (20 jaar) en de der de prijs kreeg de heer A J. Jas- ker. baas-machinist van de elek trische centrale van de Staats mijn Emma uit Hoensbroek (drie jaar baas). De vierde, vijfde en zesde prijs zijn toegekend aan de de heren D. Put, werkmeester bij de galvanische afdeling van Phi lips' Telecommunicatie-industrie in Hilversum (12 jaar baas), H. Vonk, baas in de automatische snijderij van Verblifa te Delft en J. Prins, baas bij de binnenland se pakafdelnig van Pieter Schoen en Zoon N.V., Zaandam (drie jaar baas). VRIJDAG 26 MEI. TERNEUZENZuidersport park, terrein v.v. Terneuzen, 6.45 uur: AvendoScheeps werf en H.K.C.—Mistrappers. HOEKKerkgebouw Geref. Gemeente, 7.25 uur: Tijdrede. Het gouvernementsvoorlich tingsbureau in Hollandia heeft woensdag medegedeeld, dat vol gens in de loop van de dag ont vangen officiële berichten het reisschema voor vrouwen en kinderen uit de tijdelijk te ont ruimen gebieden normaal en vol gens plan wordt uitgevoerd. De eerste reizigers, uit Teminabuan en Steenkool, zijn reeds te Biak gearriveerd en zijn daar met grote hartelijkheid en hulpvaar digheid door de bevolking ont vangen. Tijdens een gisteren in Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees heeft de voorzitter, de heer J. de Veer. de situatie op de bacon- markt slecht genoemd. De prij zen zijn laag, en hij verwacht dat nog een verdere daling zal intre den. Het aantal ingevroren var kens neemt af, ook in juni zal er nog gelegenheid zijn varkens in te vriezen. Het Produktschap besloot de overnameprijs voor de bacon (tweede kwaliteit) te handhaven op ƒ2,15 per kilogram. De ge- wichtsgrenzen werden echter van 63 tot 68 kilo gewijzigd in 63 tot 67 kilogram. Italië heeft de markt opengesteld voor gezouten hammen, schouders en rugspek. Ook voor vette kalveren heeft dit land het import-contingent wat verruimd, dit in tegenstelling tot West-Duitsland. Door het koele weer is het niet best gesteld met de groei van het gras. Dit heeft tot gevolg, dat de wintervoorraden hooi, belangrijk kleiner zijn dan vorig jaar. De heer De Veer is van oordeel, dat, wanneer het weer niet spoedig omslaat, het aanbod van vee veel groter dan normaal zal zijn. Naar aanleiding hiervan stelde hij voor de exportmogelijkheden voor vlees te verruimen. Het bestuur ging hiermee akkoord. Tot nu toe gold de regeling, dat degene die 280 kilogram vlees uitvoerde, daarvoor een koe mocht impor teren. Men heeft de 280 gewij zigd in 325 kilogram. Australische premier: INDONESISCHE LANDINGEN IN IN NIEUW-GUINEA AGRESSIE De Australische minister-presi dent, Robert Menzies, heeft gis teren de landingen van Indone sische parachutisten in Neder lands Nieuw-Guinea bestempeld als „agressie". Op een persconferentie zeide hij, dat deze Indonesische daad een inbreuk is op de verzekering door president Soekarno en mi nister Soebandrio aan Australië gegeven, dat Indonesië geen ge weld zou gebruiken om zijn eisen ten aanzien van West-Papoea kracht bij te zetten. De heer Menzies voegde hier aan toe, dat de Australische mi nister Ahtol Townley van De fensie in juni een bezoek zal brengen aan Indonesië, als een beantwoording van het bezoek dat zijn Indonesische collega Na- soetion aan Australië heeft ge bracht, doch dat dit Australische bezoek geen politieke betekenis heeft. Studentencomité: Het „studentencomité Nieuw- Guinea", een comité dat gevormd is door studenten van de ge meentelijke universiteit te Am sterdam, heeft aan de fractie voorzitters in de Tweede Kamer een telegram gezonden. In dat telegram wordt gezegd dat de leden van het comité zich heb ben uitgesproken voor direkte onderhandelingen met Indonesië, op basis van overdracht van Nieuw-Guinea. Als eerste buitenlandse auto maatschappij in West-Duitsland heeft Peugeot woensdag als uit vloeisel van de verlaging van de Westduitse invoerrechten voor auto's uit de E.E.G.-landen haar autoprijzen verlagad. De Peu geot 403 met schuifdak kost thans 7380 DM (7530 DM) en de Peu geot 404 met schuifdag 8430 DM (8750 DM). Uit Keulen wordt vernomen, dat ook de Westduitse Renault besloten heeft met ingang van 28 mei haar prijzen voor de Re- nault-Dauphine en de Dauphine- Gcrdoni te verlagen en wel met resp. 125 DM en 160 DM. De Westduitse bondsdag heeft dinsdag zijn goedkeuring gehecht aan de verlaging van de rechten op invoer van auto's boven de 300 cc uit de E.E.G.-landen met gemiddeld 50 De verordening is echter nog niet van kracht. In navolging van Peugeot en Renualt zullen ook Simca en Fiat hun prijzen in West-Duitsland verlagen. Beide firma's zullen de nieuwe prijzen voor hun auto's in de komende dagen bekendmaken. De regeringsvoorlichtings dienst verstrekte gisteren on derstaande vertaling van het antwoord dat de waarnemend secretaris-generaal der Verenig de Naties, Oe Thant d.d. 22 mei aan de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gegeven: „Excellentie, Gaarne bevestig ik bij deze uw brief van 16 mei 1962 betref fende de toestand in en om West Nieuw-Guinea. Zoals u weet, ben ik zelf bezorgd over de ontwikkelingen in dat ge bied en ik heb, verscheidene malen, een beroep gdaan op alle betrokken partijen om uiterste zelfbeheersing te be trachten. Dit lijkt des te meer Het doorgaans welingelichte Parijse conservatieve blad „Figa ro" heeft woensdag bericht, dat het aan president De Gaulle toe geschreven plan om in de herfst een volksstemming te laten hou den over de toekomstige politie ke unie van Europa, met Bonn en Rome zal worden gesproken. Het blad meent te weten, dat West-Duitsland en Italië bereid zouden zijn, een soortgelijke vraag als De Gaulle aan het Franse volk zou willen voorleg gen, aan hun respectieve parle menten te stellen. Voorts zou het Franse staatshoofd, als premier MacMillan begin juni naar Pa rijs komt, ook willen trachten de Britse regering te bewegen, een dienovereenkomstig voorstel bij het Lagerhuis in te dienen. De „Figaro" noemt het overi gens verbazingwekkend, dat De Gaulle slechts de bondsrepubliek en Italië met zijn voorstel zou willen benaderen, maar de ande re drie lid-staten van de E.E.G. de Benelux-landen buiten beschouwing zou laten. LIPS TE DRUNEN ONTSLAAT BEAMBTEN Circa zeventig beambten bij de firma Lips N. V. te D runen zullen in de komende maanden moeten afvloeien. Dit is het ge volg van heroriëntatie in dit metaalbedrijf, dat circa 1500 man personeel in dienst heeft. Door de onverwacht versnelde vrijma king van schroot in de Euro- markt enerzijds en het in ver traagd tempo vrijmaken van blokmetalen anderzijds, alsmede tengevolge van de voortdurend stijgende kosten in dit bedrijf is een situatie ontstaan, die een heroriëntatie noodzakelijk maak te. De directie heeft zich ernstig beraden omtrent de maatregelen die moeten worden genomen om het bedrijf aan te passen aan de gewijzigde marktverhoudingen en de in dit opzicht verder te verwachten ontwikkelingen. Dat het raffineren van schroot tot blokmetaal zal worden stopge zet is een van de punten van deze heroriëntatie. Verder zul len in aanloop zijnde afdelingen wat langzamer groeien dan men had voorgenomen. De heroriën tatie is mede gericht op het drukken van de kosten en het opvoeren van de produktiviteit in de diverse andere afdelingen. Afvloeiing van produktieper- soneel is derhalve niet in de hui dige planning en heroriëntatie opgenomen. Bij de aanwijzing van beambten, die het bedrijf zullen verlaten, zal vooral reke ning worden gehouden met de sociale omstandigheden van de betrokkenen. Er is een afwik kelingsregeling opgesteld. De Chinese grenswacht heeft voor de eerste maal maatregelen genomen om de vluchtelingen stroom naar Hong Kong tegen te gaan, zo hebben ooggetuigen meegedeeld. Dinsdag werd een aantal vluchtelingen bij de grens post Shautatok, waar de grens door de hoofdstraat loopt, door de grenswacht met vrachtwagens teruggevoerd. De heuvels aan de Chinese kant achter Shautatok werden de afgelopen weken gebruikt als plaats voor samenkomst voor de massale vlucht. De laatste dagen zijn er aan wijzingen dat de autoriteiten en het leger in de Zuidchinese pro vincie Kwantoeng de „invasie" van vluchtelingen in Hongkong daadwerkelijk hebben aangemoe digd. De Hongkong Standard meldde woensdag dat Chinese grensbewakers en politie in bur ger langs de grens patrouilleren en zich onder de terugkerende vluchtelingen mengen. Volgens het blad komen er be richten binnen volgens welke de illegale immigranten die uit Hong Kong zijn teruggestuurd naar kampen voor dwangarbeid worden gezonden. De Verenigde Staten hebben begrip voor de toenemende ge spannen toestand in Hong Kong door het terugzenden van vluch telingen uit communistisch China en de ontwikkeling wordt dan ook nauwlettend in het oog ge houden, aldus hebben Ameri kaanse functionarissen ver klaard. Door het Witte Huis werd ech ter meegedeeld, dat president Kennedy op dit moment niet het zenden van voedsel volgens het „voedsel-voor-vrede" program ma overweegt. De Verenigde Staten hadden trouwens hiertoe geen verzoek ontvangen. Verscheidene senaatsleden heb- ben reeds bij de regering aange drongen op snelle hulp voor de vluchtelingen, van wie een aan tal naar het nationalistisch-Chi- nese eiland Formosa wordt ge bracht. De Britse minister van Staat voor buitenlandse zaken, Joseph Godber, heeft het probleem be sproken met de hoge commis saris van de Verenigde Naties voor vluchtelingenzaken, Schny- der. Britse, Amerikaanse en na- tionalistiseh-Chinese functiona rissen onderhouden voortdurend diplomatieke contacten over de toestand in Hong Kong, zo werd in Washington verklaard. Canada zal onmiddellijk hon derd vluchtelingengezinnen uit Hong Kong opnemen en voorts voedsel en andere hulpmiddelen naar Hong Kong zenden. Dit maakte premier Diefenbaker he kend. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft woensdag gezegd dat het aanbod van de regering van nationalistisch China om een deel van de Chinese vluchtelin gen op te nemen die Hongkong blijven binnenstromen, niet zal worden aanvaard door de Britse regering, „tenminste niet onder de huidige omstandigheden." De woordvoerder zei: „Ik ge loof niet, dat Formosa in staat is het hoofd te bieden aan een vraagstuk van een dergelijke grootte." Het aantal vluchtelingen, die de laatste weken Hongkong zijn binnengekomen en naar China zijn teruggezonden, bedraagt on geveer 50.000. De Britse woordvoerder zei verder nog, dat de Britse rege ring nog steeds geen reactie heeft gekregen op de Britse stap van 19 mei in Peking om de aan dacht van de Chinese regering te vestigen op de moeilijkheden die in Hongkong zijn geschapen door de toevloed van vluchtelin gen. Voor het ogenblik is echter, naar de Britse woordvoerder te kennen gaf, geen nieuwe Britse stap te verwachten. De laatste dagen neemt het aantal vluchtelingen dat in Macao aankomt toe. Deze Portugese enclave ligt ongeveer 80 km ten westen van Hongkong. Op 21 mei kwamen er 761 en dinsdag 972 vluchtelingen aan. Normaal is de toevloed van vluchtelingen drie tot vierhonderd per dag. De Britse en de Thailandse re gering zullen binnenkort offi ciële verklaringen afleggen ten aanzien van het zenden van een eenheid van de Britse luchtmacht naar Thailand, aldus heeft de woordvoerder van het Foreign Office woensdag meegedeeld. Mo gelijk zal de Britse verklaring vandaag afkomen bij gelegenheid van het Lagerhuisdebat over de buitenlandse politiek. Overigens wordt gemeld dat Thailand reeds officieel aan Groot-Brittannië om militaire liuip heeft verzocht. wenselijk nu ambassadeur Bunker, onder aanmoediging mijnerzijds bezig is met pogin gen om de partijen bijeen te brengen teneinde een oplos sing te vinden voor de moei lijkheden, die zijn gerezen. Uw voorstel dat ik thans een be roep zou doen op de regering van Indonesië zou, zo dit voor stel door mij werd aanvaard, impliceren dat ik partij koos in de controverse, hetgeen mijns inziens niet in het belang van alle betrokkenen zou zijn. Ik meen echter dat een toestand is ontstaan waarin het ge- eigend lijkt om een beroep te doen zowel op uw regering als op die van de republiek Indo nesië om zich te onthouden van alle agressieve handelingen, zo wel met het oog op de ver plichtingen van de twee rege ringen uit hoofde van het handvest, als om de pogingen die op het ogenblik door am bassadeur Bunker worden on dernomen niet in gevaar te brengen. Wat uw tweede voorstel betreft, te weten om enige waarnemers naar de regio te zenden om zich van de feitelijke situatie op de hoogte te stellen en als stabiliserend element op te tre den, moge ik u mededelen dat ik een dergelijke stap alleen dan zou kunnen overwegen wanneer een verzoek werd ge daan zowel door de Nederland se als door de Indonesische re gering. In elke andere om standigheid dan deze, zou zulk en daad mijnerzijds, naar mijn mening, niet gepast zijn. Aanvaard, excellentie, de gevoe lens van mijn bijzondere hoog achting. OE THANT, wnd. secr.-gen. Vooruitlopende op het gedruk te stuk is gisterenmiddag in de Tweede Kamer spoedshalve in gestencilde vorm een medede ling van minister-president De Quay aan de voorzitter van de Tweede Kamer rondgedeeld over het feit dat „als gevolg van een omissie" enkele woorden zijn weggevallen uit de Engelse tekst en uit de vertaling van diezelfde tekst van de brief van prof. dr. J. E. de Quay aan de waar nemende secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, van 16 mei j.I. (de Nederlandse ver taling van deze brief is in de nacht van maandag op dinsdag j.I. voor publikatie vrijgegeven en in ons nummer van dinsdag morgen opgenomen.) De minister-president biedt in zijn brief aan de voorzitter der Tweede Kamer zijn verontschul digingen aan voor deze omissie. In de Nederlandse vertaling van de Engelse tekst moet ten rechte worden, gelezen: „De vreedzame en constructieve be nadering van het Nieuw-Guinea- geschil door de Nederlandse regering is onlangs nogmaals duidelijk gebleken uit de posi tieve Nederlandse reactie op de voorstellen van de onder uw auspiciën optredende mediator, de heer Bunker, toen zij zich be reid verklaarde, ondanks het feit dat Indonesië de besprekingen had onderbroken, alle aspecten van deze voorstellen mitsgaders alle met dit vraagstuk samen hangende onderwerpen, welke door een van de partijen rele vant worden geacht, volledig met Indonesië te willen be spreken". Daarnaast maakt de minister president er de voorzitter der Tweede Kamer nog attent op, dat er in de gedrukte stukken ook een verschil ontstaan is met de toegezonden Engelse tekst van zijn brief aan de waar nemend secretaris-generaal. De negende regel van de eerste alinea luidt in de gedrukte stuk ken: „Statements of respective ly". Deze woorden zijn zinloos, aldus prof. De Quayzij moeten worden geschrapt om te worden vervangen door: „Near Fak-Fak, were taken into custody". De Nederlandse vertaling van deze woorden is in dc gedrukte stuk ken goed doorgekomen. BELGISCHE TROEPEN UIT ROEANDA-OEROENDI Op het vliegveld van Kamembe bij hef Kivoe-Meer wachten Bel gische militairen bij een vliegtuig van de luchtmacht, dat hen naar huis zal brengen. De Belgische regering wil alle militairen voor I juli uit Roeanda-Oeroendi teruggetrokken hebben. Overi gens wordt gevreesd, dat, na de afkondiging van de onafhanke lijkheid op 1 juli, stammenoorlo- gen zullen uitbreken. AFSCHRIFT Burgemeester en Wethouders van TerneuzenI overwegende, dat bij besluit van hun college van 25 april 1957 de westelijk van de Axelse- straat tussen de Iepenlaan en Esdoornlaan gelegen parallelweg in noordelijke richting gesloten is verklaard voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee; dat het in de praktijk gewenst is gebleken deze gesloten-verkla ring gedeeltelijk niet van toepas sing te doen zijn op verkeer met rijwielen en rijwielen met hulp motor en wei voor het gedeelte gelegen tussen de Kastanjelaan en de Lindelaan, eveneens in noordelijke richting; dat voorts in het besluit van hun college van 7 september 1961, lid I, sub k, het weggedeel te gelegen zuidelijk van en nabij het kruispunt Invalsweg weg lopende in het verlengde van de Esdoornlaan naar de Bellamy- straat, thans genaamd Frederik van Eedenstraat, is aangewezen tot voetgangersoversteekplaats; j dat deze voetgangersoversteek plaats in werkelijkheid is gelegen ten noorden van het bedoelde kruispunt invalsweg-Frederik van Eedenstraat; dat bovenbedoelde weg en weg gedeelte in beheer en onderhoud zijn bij deze gemeente en gelegen zijn binnen de bebouwde kom van deze gemeente; gelet op het besluit van de ge meenteraad van 25 oktober 1951 waarbij aan hun college is gede legeerd de bevoegdheid, krach tens artikel 5c van het Wegen verkeersreglement, tot het nemen van verkeersmaatregelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het wegenver keersreglement; Besluiten: 1. in te trekken het bepaalde onder Ia van het besluit van hun college van 25 april 1957; 2. de westelijk van de Axelse- straat tussen Iepenlaan en Esdoornlaan gelegen parallel weg in noord-westelijke rich ting gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, met uit zondering van verkeer met rijwielen en rijwielen met hulpmotor voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Kastanjelaan en de Linde laan; 3. voor het bepaalde sub Ik 3 van het besluit van hun col lege van 7 september 1961 wordt gelezen: „3. noordelijk van en nabij het kruispunt invalsweg- Frederik van Eedenstr."; 4. de sub II bedoelde verkeers maatregelen aan de wegge bruikers kenbaar te maken door plaatsing van 14,16 en 6; 5. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg: b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middel burg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A. N. W. B.; d. Koninklijke Nederl. Auto mobiel Club; Koninklijke Nederl. Motorrijders Ver eniging, allen te Den Haag; e. Kantonrechter te Terneu- neuzen; j g. Arrondissementsrechtbank te Middelburg; h. Officier van Justitie bij dc Arrondissementsrechtbank te Middelburg. Terneuzen, 9 april 1962. Burgemeester en Wethou ders voornoemd. H. RIJPSTRA, voorzitter. A. J. DEES, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5