i ïden willen iw-Guinea ariv Binnenlands nieuws arü^ RADIO EN TELEVISIE S arü^ )nheidszeep BEURSO VERZICHT !Ch Heeiwaiep ten aanleg! ervan 85°C. DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 ilring 4 stukken. s van 3 Bevestiging vonnis (levenslang) tegen dr. O. gevraagd Sportnieuws VOETBAL HANDBOOGSPORT DUIVENSPORT MARKTBERICHTEN Ui CD WoenscTag 23 mei'iggj iawö e kraanl vas! Kraan open - Fteerlijkg niemand nu meer te ind kunt u bij PZENJ een tieg gratis; iet maar weinig schefêft. ;servoir nog een extra 1168 weekuren (tussen de) ;nd en 's nachts) valt al he| g en koken - onder het r de helft van het tarief, da; I Woensdag 23 mei 1962 Met twéé tappunten -keuken en douche/ fcadcel- huur per maand 2.65 4 3.- f3.75 siding niet langer datï an 4 meter is. !G TEL. COIfSO) 4E81 ïer heeft de minister-presi- dag geantwoord op vragen leer J. de Kadt (P.v. d. A.), Guinea. jesterberg zal aankomen, ebat zal derhalve niet eer- an donderdagmiddag drie unnen worden gehouden, 'oorzitter vroeg of dit debat t openbaar of in comité- ial moet worden gehouden. Kamer wenste een open- iebat. voorzitter zeide dat dan rdag in ieder geval het openbaar zal beginnen, dan blijken dat het nodig i kan de Kamer in comité tal gaan. leer De Kadt trok zijn vra- t. Hij vroeg of het debat niet voortgezet moet wor- ïdat er donderdag^iet veel u zijn. 'oorzitter zeide dat de- don geen einde heeft. „Wij i zo lang doorgaan als wij AUSTRALISCH EPENCONTINGENT DOR THAILAND contingent Australische i zal in Thailand gelegerd 1 in het bestek van de st-Aziatische verdragsor- st-Aziatische verdragsor- m de Thailandse regering, sns de bekendmaking voorts besprekingen ge- met ..zekere andere lan- ver het legeren van hun icontingenten in Thailand, niet bekendgemaakt wan- iet Australische detachc- Thailand zal aankomen, t hoe groot het zal zijn het land- of luchtstrijd- :n zijn. De regeringen van ië en Thailand bespreken t een en ander, aldus de making. tLEDEN ALS GEVOLG VERKEERSONGELUK -jarige heer A. F. J. Jan- Breda is gisteren in het natiusziekenhuis in zijn aats overleden als gevolg aanrijding waarbij hij een basisfractuur opliep, er Jansen, die op de Wil- (singel te Breda met zijn 'ilde voorsorteren, week cbts uit, toen hij een ach- mend verkeer bemerkte n toen in botsing met een sserende bromfietser. EN BEBOUWDE ium snelheden, vastge- ;evolge dit besluit laten it snelheidsbeperkingen lager maximum, vastge- het wegenverkeersregle- aarentegen blijven snel- erkingen tot een hoger n, vastgesteld in dit t, buiten werking gedu- geldigheidsduur van de n snelheden, vastgesteld het onderhavige be paalde ingevolge het on- e besluit is niet van toe- op motorrijtuigen ten 'an de politie of brand- motorrijtuigen, welke en uitsluitend zijn in- roor ziekenvervoer, in- overschrijding van de snelheid in het dienst in wel in het belang van >cr van zieken nodif is- Chinees protest tegen India vpor schending Chinees grondgebied De regering van communis tisch China heeft bij India een ernstig protest ingediend tegen wat genoemd wordt een „ernsti ge schending" van Chinees grondgebied door Indische troe pen, aldus het persbureau Nieuw China. Dit protest is zaterdag 19 mei ingediend en zegt dat tien vol- iedig bewapende Indische sol daten op 28 april Chinees gebied bij Longjoe in Tibet zijn binnen gekomen en er militaire verken ningen hebben verricht. (Com munistisch China regeert over Tibet sinds 1951). In de nota wordt tevens een Indisch protest van 18 april ver worpen, waarin melding ge maakt wordt van grensover schrijding door Chinese sol daten, die in januari bij Long joe Indisch gebied tot op een afstand van 800 meter van de grens zouden zijn binnen gekomen. want Akkertjes zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes 6 stuks 50 ct. SCHOLIER PLEEGDE TIENTALLEN INBRAKEN Door een toeval heeft de rijks politie in Sassenheim de 18-jari- ge Amsterdamse scholier P. van de E. kunnen aanhouden. Hij wordt verdacht van enkele tien tallen inbraken en diefstallen in Amsterdam, Den Haag en Die- men. Hij is in het huis van be waring in Amsterdam opgeslo ten. De jongeman moet voorlopig worden verpleegd, omdat hij maandag bij een auto-ongeluk in Sassenheim een hersenschudding opliep. De knaap reed in een ge stolen auto. Tengevolge van dit ongeluk werd hij als een gezoch te inbreker herkend. Vast staat reeds, dat de scho lier zes inbraken in Amsterdam- West en twee in Diemen heeft gepleegd. Hij wordt bovendien nog van vier inbraken in Den Haag verdacht. Voorts bestaan er aanwijzingen dat hij ook nog een aantal andere onopgeloste inbraken in de hoofdstad op zijn geweten heeft. Bij deze inbraken paste de indringer dezelfde werk wijze toe als Van de E. (binnen dringen via bovenlichten, tuimel ramen e.d.) Bij de inbraken heeft de scholier voornamelijk geld, grote en kleine bedragen, gesto len. Hij heeft het allemaal uit gegeven, o.m. met zeilen in De Kaag. VROUW OMGEKOMEN BIJ AUTOBOTSING Maandagavond is de 31-jarige mej. P. M. Voeten uit Tilburg omgekomen bij een autobotsing op de Rijksweg Tilburg-Eind- hoven. Zij bevond zich in een personenauto die bestuurd werd door de heer F. S„ eveneens uit Tilburg. De bestuurder werd licht gewond. Na behandeling in het Elisabeth ziekenhuis kon hij naar huis vervoerd worden. Het ongeval gebeurde toen een vrachtwagen met volgwagen een parkeerhaven in wilde rijden. De personenwagen reed achter op de volgwagen. BRAND IN DELFT Gisterenmorgen heeft een uit slaande brand gewoed in hei be drijf van de N. V. Lichtdruk papierfabriek „De Atlas" aan de Mercuriusweg te Delft. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan bij de verwerking van het grondpro- dukt dat zeer brandbaar is. Het vuur vond voedsel in de aanwezige chemische stoffen en het vele papier, zodat al spoedig de vlammen door het dak sloegen. Vooral in de produktie- afdeling en de afdeling verwer king werd grote schade aange richt. De Delftse brandweer was De procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden, jhr. mr. M. Witsen Elias, heeft gistermiddag in de zaak tegen de voormalige Berkelse arts dokter O. (Obdam) bevestiging gevraagd van het vonnis van de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden van 20 maart 1961, waarbij dokter O. werd veroor deeld tot levenslange gevange nisstraf wegens het plegen van gilmoord op zijn medegevange ne A. L. De procureur-generaal was van oordeel, dat dokter O. wegens het gemene gruwelijke karak ter van zijn misdaad zijn verdere leven in volstrekte eenzaamheid zal moeten doorbrengen. Hij had als medicus een verdienste lijk lid van de maatschappij kun nen zijn en een redder van men senlevens. In plaats daarvan echter werd hij een vernietiger van mensenlevens en een hand langer van de dood. Als dokter O. ook in de hoogste instantie mocht worden veroordeeld, dan zal zijn naam voortleven als een van de meest geraffineerde moordenaars, die de Nederlandse rechtspleging heeft gekend in de afgelopen vijftig jaar en als een van de meest verstokte mis dadigers, die steeds zal blijven ontkennen schuldig te zijn, aldus de procureur-generaal. Deze achtte het desondanks zijn men selijke plicht een beroep te doen op verdachte om te eniger tijd zijn afschuwelijk masker nog eens te laten vallen. Als er nog enig gevoel van hogere orde in hem aanwezig is, zal hij moeten denken aan zijn kinderen over wier leven zo'n donkere schaduw is gevallen, doordat de moeder werd vermoord en de vader levenslang in de gevangenis werd opgesloten. Dit is de meest tragische situatie, die denkbaar is. De procureur-generaal hoop te, dat dokter O. nog eens door belijdenis van schuld de ver schrikkelijke last, die op zijn ge weten rust, zal afwentelen. Mevrouw Obdam 'en Lodder zijn dood, maar zijn leven en dat van zijn kinderen gaat ver der, aldus mr. Witsen Elias. SPOORWEGSTAKING IN ARGENTINIË Een 24-uurstaking van spoor wegpersoneel heeft maandag in geheel Argentinië het treinver keer stilgelegd. Meer dan 180.000 mensen nemen aan de staking deel, die wordt gehouden uit protest tegen hel feit dat de ■salarissen over april nog niet aan de betrokkenen zijn uitbe taald en dat de regering de uit kering van pensioengelden heeft opgeschort. Hoewel de regering de verzekering heeft gegeven dat de salarissen over april gisteren (maandag) zouden worden uit betaald en de betaling van pen sioengelden zou worden bespoe digd, is het stakingsparool van kracht gebleven. Ruim drie-en-een-half miljoen mensen, tot wie vooral de men sen uit de omgeving van Buenos Aires behoren die per trein naar hun werk moeten, ondervonden van de staking veel hinder. Lange rijen vormden zich bij de autobushalten. Wel waren er meer autobussen ingelegd, maar die konden het aantal rei zigers niet verwerken. DE STAKJNGEN IN SPANJE De communistische partij, die iii Spanje verboden is, heeft dinsdag een manifest uitgegeven, waarin aangedrongen wordi op betogingen, gericht tegen het regime van Franco. Deze beto gingen zouden volgens dit mani fest moeten culmineren in een algemene staking. De omstandig heden zijn nu zodanig, aldus het manifest, dat men met gebruik van alle strijdmiddelen, die de massr. kent, direct kjm komen tot verdere ontplooiing van de tegen Franco gerichte beweging. In het manifest wordt dan gepleit voor stakingen en straatbeto gingen, die zouden moeten leiden tot oen algemene staking onder leiding van alle tegen Franco gerichte groeperingen. Zes buiten de wet gestelde oppositiegroepen, onder wie .de Spaanse socialistische partij in ballingschap, hebben maandag in een manifest alle Spanjaar den verzocht „tot gemeenschap pelijke burgelijke verzetsacties" over te gaan en vreedzaam te betogen uit solidariteit met de mijnwerkers en andere arbei ders, die op het ogenblik staken. Van betrouwbare zijde in Madrid is vernomen, dat er maandagavond in Spanje een dertigtal agitators" zijn ge arresteerd. In Asturië staakten gisteren nog rond 30.000 mijnwerkers. In officiële kringen in de Bas- kische havenstad Bilbao werd meegedeeld, dat steeds meer ar beiders uit deze stad het werk hervatten. In regeringskringen te Madrid merkte men echter op dat de stakers geen haast schij nen te hebben om weer aan het werk te gaan. Men mfcent hier dat de stakers geldelijk gesteund worden uit het buitenland. met twee autospuiten het vuur in ruim een half uur meester. Mede door de waterschade aan de machines is de produktie stil gelegd. Men zou gisteren nog trachten een nooddak aan te brengen boven de door het vuur verwoeste afdelingen. Hoewel van de totale schade nog geen raming is gegeven, moet deze zeer aanzienlijk worden geacht. MGR. - DUVAL VEROORDEELT GEWELDPLEGING De aartsbisschop van Algiers, mgr. Duval, heeft in een door de radio uitgezonden zondagsbood- schap het plegen van geweld veroordeeld. „Niemand van ons, wie dan ook, kan over het leven van zijn naaste, zijn broeder, be schikken. Ik weet dat de over grote meerderheid van de in woners van Algerië de misdaad veroordelen maar die veroorde ling moet door moedige getuige nissen tot uitdrukking worden gebracht. In een zich zelf res pecterende maatschappij moet de actieve en waakzame eenheid van alle mensen van goede wil zodanig z'jn dat zij, tenminste in het merendeel der gevallen, de misdaad onmogelijk maakt", aldus de boodschap van de aartsbisschop. „God beveelt eerbiediging van het recht op werken. Grote massa's mensen in zekere van onze steden worden echter door hongersnood en de ver schrikkelijke gevolgen daarvan bedreigd doordat de onveilig heid, de angst, de verlamming' van h"t economische leven een groot aantal gezinshoofden de uitoefening van hun recht op werken verhinderen", aldus mgr. Duval, die hierop laat volgen dat het Gods wil is dat het de mensen weer mogelijk wordt ge maakt in hun levensonderhoud te voorzien. Raadsman Eeijenoord sommeert K. N. V. B. en P. S. V. De raadsman van Feijenoord, de Rotterdamse advocaat mr. D. A. Slager, heeft naar aanleiding van het beslui: van het K. N. V. B.-bestuur om Feijenoord niet in te schrijven voor het toer nooi om de Europese voetbal beker zowel de K. N. V. B. als P. S. gisteren schriftelijk, (aangetekende expressebrieven medegedeeld dat de reglemen ten de K. N. V. B. niet de be voegdheid geven om Feijenoord van deelneming aan het toer nooi uit te sluiten en in haar plaats hiervoor P. S. V. aan te wijzen. Mr. Slager sommeerde de K. N. V. B. hem voor woensdag middag (23 mei, 12.00 uur) uit drukkelijk en onvoorwaardelijk te bevestigen dat van de zijde van de bond alle medewerking zal worden verleend aan deel neming door Feijenoord aan het toernooi en dat zal worden af gezien van de voorgenomen in schrijving van P. S. V. Do Eindhovense vereniging werd gezegd geen medewerking te verlenen aan haar inschrij ving. - Zo de K. N. V. B en/of P. S. V. weigeren aari de sommatie te voldoen, zullen alle. ten dien ste staande maatregelen worden genomen, aldus mr. Slager. SLUISKIL Zondag j.l. vond de eerste schieting in dit seizoen plaats van de handboogmij. „De Her leving" alhier. Er woei een flinke bries, wat niet bepaald bevorderlijk is voor de handboogsport. De deelname aan de wedstrijd was niettemin goed. Vanwege de vele schietin gen bij onze Zuiderburen, lieten laatstgenoemden ditmaal verstek gaan. De uitslag luidt als volgt Hoogvogel: Jos van Esbróek te Sluiskil. Zijvógels: Jos de Clerck te Terneuzen (beide). Kal len: G. de Cooker te Westdorpe, i andere niet afgeschotengeloot door J. Mollet te Sas van Gent). PRIJSVLI CHT UIT ARRAS Combinatie Boschkapell'e- Hengstdijk-Rapenburg. Snelheid le oude duif 1537 meter, snelheid laatste prijswin nende oude duif 1310 meter. Snelheid le jaarling 1526 meter, snelheid laatste prijswin nende jaarling 1190 meter. Oude duiven: 1 en 9. L. Lau- ret, Boschkapelle2. E. Boeij kens, Hengstdijk; 3. J. Fruijtier, Stonpoldijk; 4. J. Boeijkens, Hsrtf.stdijk; 5. C. de Jonge, Boschkapelle; 6 en 7 P. van der Veen, Boschkapelle; 8. J. Wau- ters, Boschkapelle; 10. D. Dob belaar, Boschkapelle. Jaarlingen; 1. A Verheijden, Stoppeldijk; 2. J. Boeijkens, Hengstdijk; 3. G. Duerinck, Boschkapelle; 4. F. Serrarens, Stoppeldijk; 5. R. Duerinck, Stoppeldijk; 6 J. de Klerk, Boschkapelle; 7. F. van Deur- sen. Hengstdijk; 8. A. Mannens, Stoppeldijk: 9. E. de Kort, Hengstdijk; 10. Th. de Poorter, Stoppeldijk. GEVAL VAN SPIONAGE OP IJSLAND Een gewezen diplomaat van de Tsjechoslowaaks'e ambassade te Reykjavik is op grond van spio nage gearresteerd en zal IJsland moeten verlaten, aldus deelde de politie in de IJslandse hoofdstad maandagavond mee. De Tsjech, een zekere Walt Stochl. die van.1956 tot 1961 han delssecretaris Van de Tsjechische ambassade in ^Reykjavik was, werd zaterdag gearresteerd we gens pogingen tot spionage op de Amerikaanse luchtmachtbasis in Keflavik. Stochj was in mei van dit jaar naar IJsland terugge keerd voor een zakenreis, zover- klaarde de politie. De spionage- poging kwam aan het licht toen een IJslandse piloot, die Sto"hl vroeger gekend had, de politie inlichtte, dat hij door de Tsjech benaderd was on) gegevens over Amerikaanse vliegtuigen van de basis Ketlavik. ZWARE AARDBEVING GEREGISTREERD Het technologisch instituut van Californië heeft maandag een zware aardbeving geregistreerd, die zich in China of op de Filip pijnen zou hebben voorgedaan. Een station in Honoloeloe rap porteerde dat het twee schokken had geregistreerd, waarvan de epicentra in de omgeving van de Fidji-eilanden en in China zou den liggen. NEDERLANDS TELEFOONNET VOLLEDIG GEAUTOMATISEERD In Warffum is dinsdagmorgen de P.T.T.-knoopcentrale in dienst gesteld en door deze handeling is de volledige automatisering van 't landelijke telefoonnet een feit. Ter gelegenheid van het be reiken van deze voor het Staats bedrijf der P.T.T. belangrijke mijlpaal heeft de directeur-gene raal der P.T.T., prof. ir. G. H. Bast, dinsdagmorgen in Warf fum een toespraak gehouden. Hierin heeft hij iets verteld over de automatisering, „het grootste werk, dat ooit in de geschiedenis van de telefonie in Nederland is ondernomen". „Een werk, dat voetje voor voetje zijn intrede in onze maat schappij heeft gedaan en dat op niet bijzonder opvallende wijze geleidelijk is doorgedrongen in vrijwel alle bebdrijven en in zeer vele woningen en dat als resul taat een stuk gereedschap aan ons leven heeft gegeven, dat daaruit niet meer valt weg te denken". Prof. Bast herinnerde in zijn toespraak aan het in 1930 geno men besluit tot systematische automatisering van de telefoon dienst in Nederland en gewaagde van een „jeugdige gedurfdheid" van dit plan. In 1930 werd be gonnen met ruim 20.000 aanslui tingen, in 1940 bedroeg het aan tal ruim 300.000 en dit jaar na dert de P.T.T. de 1,2 miljoen aan sluitingen. De voltooiing van de automa tisering van het nationale tele foonnet noemde de heer Bast een zeer grote opgave. „Men moet echter niet denken dat de telefo nie nu niets meer heeft te doen. Grote uitbreidingen en vernieu wingen in het nationale net lig gen nog voor ons; wij zijn be gonnen met de automatisering van het internationale verkeer en steeds verder reikende opga ven wachten ons nog", zo besloot prof. ir. Bast zijn toespraak. DONDERDAG 24 MEI HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Och- tendvaria; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Progr.-overzieht. Aan sluitend: Rechtdoor naar school en kantoor; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Oude muz.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvi taminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Radio Filharmonisch ork. en sol.; 12.00 Lichte orkestmuz. en zangsol.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Uit het bedrijfsleven, lez.; 12.43 Het Cocktail Trio; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., act. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Metropole-ork.14.00 Kamer- muz.; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Pianorec.15.30 Amusements- muz.; 16.00 Voor oog en oor: Cultureel progr. over muz. en schilderkunst; 17.00 Gram.; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Jazzmuz.; 18.00 Nws.; 18.15 Act.; 18.20 Theater-ork.; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Voor de kind.: 19.05 Gevar. progr.; 19.55 Sportpraat- je; 20.00 Nws.; 20.05 Zangrec.; 20.15 Concertgebouwork. en sol.; In de pauze: In gesprek met Simqn Vestdijk;,22.30 Nws.; 22.40 Act.; 23.00 Sportact.; 23.10 Dis- cotaria: nieuwe gram.; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.15 Klas. kamermuz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.15 Pluk de dag; 8.50 Voor de huisvr.; 9.40 Schoolradio; 10.00 NCRV- lied10.03 Oude muz.10.15 Mor gendienst; 10.45 Klas. muz.; 11.00 Voor de zieken: 11.45 De zingen de kerk; 12.00 Middagklok; 12.04 Instrument, kwartet met zang sol.: lichte muz.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Meded. f.b.v. land en tuinb.; 12.38 Chansons de France; 12.50 Staatsiebezoek aan Oostenrijk; 13.00 Nws.; 13.15 Clavecimbel en gitaar; 13.40 Kop stukken, licht progr. (her.); 14.00 Promenade-ork. en sol.; 14.40 Klas. muz.; 15.40 Wo gehest du hin?, cantate; 16.00 Bijbeloverd. 16.20 Geestelijke liederen; 16.45 Strijkkwartet: klas. muz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Marsmuz.; 17.40 Beursber.; 17.45 Metropole KLEURLOZE MARKT Het marktbeeld voor de inter nationale waarden is dinsdagmid dag kleurloos geweest. Alleen in de Philipshoek kon nog van een vrij regelmatige affaire, zij het mondjesmaat, worden gesproken. In de overige hoeken lagen de zaken min of meer plat. De koer sen voor de internationals bewo gen zich bij de opening meren deels een paar punten beneden het slotniveau van maandag. Al leen A.K.U. noteerde beginbeurs een half punt hoger op 357. In Wall Street was het maan dag zeer stil met iets lagere koer sen. De Nederlandse hoofdfond sen ondergingen er weinig ver andering. De Westduitse beurzen waren dinsdag iets vriendelijker, Parijs en Londen praktisch on veranderd met Weinig zaken. In de Philipshoek steeg de koers van 790 tot 793. tegen een vorige slotkoers van 793%. Unilevers liepen een paar dub beltjes op van 156,10—156.40 156.50). Kon. Olies schommel den rond het vorige slot op DE IMMIGRATIE IN AUSTRALIË De Australische minister voor Immigratie, RA. Downer, is dinsdag uit Sidney naar Londen vertrokken. Voor zijn vertrek zei de minister, dat het hoofd doel van zijn reis is het voeren van besprekingen over emigra- tieovereenkomsteen met Enge land, West-Duit sland, Nederland en Italië, die dit jaar aflopen. Het huidige streefgetal voor de immigratie in Australië is 125.000 per jaar. Maar de moei lijkheden met de werkloosheid hadden enige invloed op het immigratieprogramma. 139,00- Hoogovens bijna twee punten lager op 622%. Voor AKU kwamen gedurende de verdere beursduur enige kooporders los waardoor de koers aantrok van 357 tot 360 '(356V2). In de Philips hoek werd door kooporders wat steun verleend. In de scheepvaartafdeling was de handel uitermate kalm. De stemming viel mee. Doorelkaar werden fractioneel hogere koer sen geregistreerd. Cultures vrij wel verwaarloosd met weinig veranderingen ten opzichte van maandag. Staatsfondsen door elkaar iets luier met weinig za ken. Ook in de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. De belangrijk lagere winst van Wm. H. Müller was reeds eerder in de koers verdisconteerd zodat de aandelen van dit concern on veranderd op 371 werden geadvi seerd. Machinefabriek Mahez, welke maatschappij een divi dendverhoging voorstelt van 18 tot 22 "ui werden onveranderd op 460 geadviseerd. In deze hoek gaat sporadisch wat om zodat de bied- en laatkoersen hier ver uit elkaar liggen. Aandelen Schut tersveld (Textielfabriek Gebr. Van Heek) kregen een iets lagere advieskoers op het onveranderde dividend van tien procent. Op de incourante markt kwam de drastische dividendverlaging van vijf procent over 1961 (negen procent plus vijf procent in aan delen) de aandelen van de Lak en Verffabriek „Molijn" op een gevoelig koersverlies te staan. Genoemde aandelen werden op 250 laten geadviseerd, tegen een laatst gedane koers van 280. Voor de introductie op de Ame rikaanse afdeling van certifica ten ..Dominion Tar and Chemical Company Ltd." (Canada) bestond ter beurze een redelijke belang stelling. De prijs per certificaat van tien aandelen werd vastge steld op circa 20% Canadese dol lar of ƒ682,50. Claims „Nationaal Grondbezit" verlieten de beurs, met die van de „Delftsche Leer looierij" werd dinsdag een aan vang gemaakt. Beursindices 18/5 21/5 22/5 506.1 505.5 504.9 344.8 342.9 342.4 160.7 158.7 158.9 243.8 242.3 240.9 149.6 149.6 150.3 372.4 371.4 371.0 Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Nabeurskoersen (359) A.K.U-slot Kon. Olie: 136.50—108.50 slot 136.50 (138.90) Philips: 705—790 slot 785 (791) Unilever: 154.80156.00 slot 154.80 (156.10) Hoogovens: 655660li slot 655 (665%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier in Amsterdam op heden luiden: Engelse pond 10.0810.18 Amerikaanse doll. 3.57%3.61% Canadese dollar 3.283.33 Franse frank (100) 89.6090.10 Belgische frank (100) 7.19—7.24 Duitse Mark (100) 89.60—90.10 Zweedse kroon (100) 69.5070.50 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Deense kroon (100) 51.8052.80 Noorse kroon (100) 50.1551.15 Oostenrijkse Schilling (100) 13.92%—14.02% Port. escudo (100) 12.60—12.75 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.95—6.10 ork.; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Lichte gram.; 18.40 Report, van de jaarvergadering van het Ver bond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederi., te Sche- veningen; 1S.00 Nws. en weer- praatje; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Koorzang; 19.30 Radiokrant; 19.50 Zendtijd poli tieke partijenC. H. U.20.00 Lichte gram.; 20.10 Latijns Ame rikaans ork.; 20.30 De kraan van de Delta, klankb. over de afsluiting van het Haringvliet; 21.10 Instrument, kwintet: lichte muz.; 21.30 Alt en piano; 22.00 Muz. voor miljoenen; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Pianoduo:! klas. muz.; 23.30 Boekbespr.;) 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws.;' 12.03 Lichte orkestmuz.; 12.30 Lichte orkestmuz.; 12.30 Weer- ber.; 12.35 Amusementsork. en sol.; 12.50 Beurskroniek; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Beursber.; 16.06 Franse les; 16.20 Clavecim- belrec.; 16.40 Liederen; 17.00 Nws.; 17.15 Voor de kind.; 18.15 Lichte orkestmuz.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportprogr.; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Voordr.; 20.30 Amusementsmuz.; 21.45 Lichte muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Piano en zang22.45 Lichte orkestmuz.; 22.5523.00 Nws. en lichte muz. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Journaal; 20.20 In AVRO's Televizier; 20.30 22.40 De kardinaal van Spanje, toneelstuk. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Voor de jongeren; 19.30 Teletaal-! les; 20.00 Nws.; 20.30 Kunstkro-; niek; 21.00 De kardinaal van Spanje, TV-spel; 22.40 Nws. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 4177 stuks vee, zijnde 325 vette koeien en ossen; 821 gebruiksvee; 589 vette kalveren; 162 graskalveren;, 1486 nuchtere kalveren; 61 paar-' den; 4 veulens; 90 schapen of lammeren; 611. weidelammeren;. 28 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien 2,503,45; Vette kalveren 2,102,90; Alles per kg. Graskalveren 250475; Nuchtere kalveren 115150; Slachtpaarden ?30ƒ280; Scha pen 90ƒ125; Lammeren ƒ40 70; Kalf- en Melkkoeien ƒ975 ƒ1275; Vare koeien ƒ675 890; Vaarzen ƒ650ƒ950; Pin ken 450625. Overzicht: Vette koeien: aan voer als vorige week, handel' goed, prijshoudend; Vette kalve ren: aanvoer iets minder, han del willig, prijzen hoger, prima' exemplaren boven notering;) Graskalveren: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijshoudend; Nuchtere kalveren: aanvoer kor ter, handel levendig, goed prijs houdend; Slachtpaarden; aanvoer- als vorige week, handel lui. staan de prijzen; Schapen en lamme ren: aanvoer kleiner, handel goed, prijzen ongewijzigd; Kalf- en melkkoeien: aanvoer tame lijk, handel stroef, staande prij zen; Vare koeien: aanvoer kor ter, handel lui, prijzen vooral niet hoger; Vaarzen en pinken:; aanvoer matig, handel flauw, prijzen onveranderd; Weidelam meren: aanvoer aanmerkelijk groter, handel levendig, ruim prijshoudend.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3