Provinciaal nieuws CO an: LANDRÉ GLINDERMAN NV Voetstappen op óe trap Castella Schoonheidszeep AKKERT] Tweede Kamerleden willen debat over Nieuw-Guinea terneuzen vrijetijdsverf/ kwalfteitsverf Staking in Rhodesische schoondijke creetis vooi» f 2.25 per maan a altlid heet water «je* uit da kiaani Huui* nu een efekfrïscfi heetwaier reservoir. Geen kosten voor aanschaf en aanleg 4 >/2 cent voor IO liter wafer van 8S C. AGENDA australisch troepencontingent voor thailand Tijdelijk ter kennismaking 4 stukken voor de prijs van 3 Bevestigii teger spoorwegst. in argent: - ragna» sa Woensdag 23 m?f 1062 Woensdag 23 m „GEMENGDE" AARDAPPELEN Zeeuws-Vlaanderen is voor de afzet van voeraardappelen aan gewezen op de uitvoer naar Bel gië. Deze uitvoer vindt plaats via drie grenskantorenKapellebrug, Sas van Gent en Eede. Slimme lieden, die van de hoge prijs van consumptie aardappelen in België wilden profiteren en dit door het uitvoerverbod van con sumptie-aardappelen niet konden doen, mengden door de voeraard appelen eetaardappelen, die bij aankomst in België weer werden gesorteerd. Door snel optreden van contro leurs van het ministerie van Landbouw in Zeeuws-Vlaanderen was het spoedig met deze prak tijken gedaan. In Sas van Gent is een auto met „gemengde" aard appelen in beslag genomen. Een aantal andere zendingen is aan de diverse grensposten terugge wezen. Van bevoegde zijde deelde men mede, dat het voor een leek uiterst moeilijk is voeraardappelen te onderscheiden van consumptie aardappelen. Dit heeft te maken met de kwaliteit. Zo is het dus mogelijk, dat men aan de grens posten auto's voeraardappelen ziet staan en deze voor eetaard appelen aanziet. De export van voeraardappelen gaat namelijk normaal door. Concert op de nieuwe kiosk. meisjes een stevige ondergrond geeft voor het latere leven, hetzij op een boerderij en in de huis houding. Het algemeen vormend onderwijs krijgt hier een nieuwe plaats, en naast al deze gespe cialiseerde onderdelen worden de meisjes hier opgeleid voor hun taak in de gezinnen en maat schappij. BOSCHKAPELLE Gouden bruiloft. Onder grote belangstelling vierde het echtpaar J. Gielede Silva zijn gouden bruiloft. Dit huwelijksjubileum werd ook bui ten de familiekring lustig ge vierd met een gezellig dorps feest. HULST E. H. B. O. in het zilver. Zaterdag hoopt de plaatselijke E. H. B. O.-afdeling het feit te herdenken dat ze 25 jaar bestaat. Vorig jaar werd dokter J. R Casparie, docent van de geza menlijke E. H. B. O.-verenigingen ITulst, Clinge, Nieuw-Namen en Graauw, de gouden bondsmedaille uitgereikt, voor de 25 jaren dat hij voor deze verenigingen werk zaam mocht zijn zullen nu ook weer de werkers van het eerste uur gehuldigd worden. In de eerste plaats de penningmeester, de heer G. van Dorst, die de kopermijnen afgelopen De staking van 32.000 Afri kaanse arbeiders in de koper mijnen in Noord-Rhodesië, die drie weken heeft geduurd en naar schatting 80 miljoen gul den heeft gekost, is afgelopen. Het werk wordt vandaag her- 47 kleurstalen 10 ct in de Winkel vat Een regeringscommissie bestudeert de eisen van de stakers. De staking heeft een grote in vloed gehad op het economische leven in het land. In talrijke andere sectoren waren arbeiders zonder werk gekomen. In Zuid-Rhodesië mogen in de komende twee maanden geen politieke bijeenkomsteen worden gehouden na ernstige onge regeldheden die zich eerder in Salisbury, Umtali en Marandel- las hebben voorgedaan. In ge noemde plaatsen was reeds een dergelijk verbod voor drie maan den uitgevaardigd. bruikt werd door de schepen van de „Stoomvaartmij. Zeeland", verloren gingen. De betonnen steiger zal voor namelijk gebruikt worden door coasters en binnenvaartschepen, die bij slecht weer de haven van Vlissingen binnenlopen en tot üusveer géén geschikte kade ruimte konden vinden. Boven dien zullen binnentankschepen aan deze steiger kunnen lossen en laden, waartoe leidingen wor den aangebracht. De breedte van de steiger tussen de wrijfhouten, die door het aanbrengen van een rubber fender verend zijn, be draagt 6.20 meter. De verbinding met de vaste wal wordt gevormd door een aanlegbrug met een breedte van 4.80 meter. De kosten van deze oliesteiger worden geraamd op 6Vis ton. Daarvan zal het Rijk deel voor zijn rekening nemen; de rest komt ten laste van de N.V. „Haven van Vlissingen". Jongen verongelukt. Gistermorgen om half elf is op de Rijksweg te Schoondijke de 7-jarige D. J. de Lijzer uit die gemeente verongelukt. De jon gen stak per fiets de weg over, na een touringcar te hebben laten passeren. Hij heeft waar schijnlijk niet bemerkt dat er nog drie volgden en werd door de tweede bus gegrepen. Op weg naar het ziekenhuis is hij over leden. SLUISKIL. Gisteravond heeft de „Harmonie Terneuzen" met een concert, on der leiding van de heer N. Keij- zer,de nieuwe verplaatsbare kiosk ingebruik genomen. Toen het concert aanving begon het te regenen, zodat de belang stelling hiervoor zeer klein was. Daar de regen bleef aanhouden werd het concert bekort en keer de de Harmonie onder het spelen van marsmuziek naar het club lokaal terug. De nieuwe kiosk kan als een aanwinst voor de gemeente wor den beschouwd. Niet alleen is het slechts een kwestie van ongeveer anderhalf uur om haar op te bou wen, maar ook het uiterlijk doet zeer fleurig aan. Het onderstel bestaat uit hout met daarop een aluminiumkleurig rasterwerk in •licht metaal. De verdere afbouw bestaat uit blauw en oranje-rood linnen, waardoor 'n goede acous- tiek wordt verkregen. Het grote voordeel van deze kiosk is, dat nu gemakkelijker op verschillende plaatsen in de ge meente concerten kunnen worden gegeven. Nijverheidsakte. Voor het eerste gedeelte van He Nijverheidsakte N. A. slaag den de dames Marjan Bogaard en Miep den Doelder uit Terneu- zen. AXEL Tentoonsteling Landbouwhuislioudschool „Molenkwartier". f De Landbouwhuishoudschool „Molenkwartier" aan het Szyd- lowski-plein had voor ouders en belangstellenden een tentoonstel ling ingericht. Mede hierdoor was het voor de bezoekers mogelijk om enig inzicht te krijgen in het veel omvattend onderwijs dat aan deze school wordt gegeven. De meisjes worden er in opge leid om in het huishouden de be langrijke taak naar behoren te kunnen verrichten, maar ook om in de gezinnen fleur en sfeer te brengen in deze jachtende maat schappij. De fijne keuken was niet al leen een lust voor het oog maar ook voor de tong. De huzaren- slaatjes en de cake lieten zich best smaken. Verder was er het wassen en de beroepsoriëntatie, maatschap pij- en gezondheidsleer. Prachtig was er de stand kin derverzorging en de van veel smaak getuigende gedekte ver jaardagstafel. Tot het fleur geven aan het leven kan ook wel gerekend worden het schikken van bloe men. Hiervan is veel werk ge maakt en de samenstellers van een en ander verdienen zeker een eervolle vermelding. De afdeling tekenen is weer iets aparts. Hier was de fantasie de vrije loop gelaten. Wat hier te aanschouwen viel was zeker (alles in aanmerking genomen) artistiek verantwoord. De afdeling naaldvakken kwam ook zeer goed voor de dag en als klap op de vuurpijl was er een modeshow van eigen gemaakte jurken enz. enz. Kortom een ten toonstelling, welke de veelzijdig heid van dit onderwijs ten volle demonstreerde. Deze tak van onderwijs, die de vaak zeer grote financiële moei lijkheden in het verleden heeft opgelost, dikwijls door uit eigen middelen de zaak kloppend te maken. Mevr. v. d. WalleBlom- maert is de jubilaresse, die sinds 1945 achter de bestuurstafel heeft plaats genomen. De eerste cursus waarmee ge start werd leverde 63 geslaagden op. Tijdens deze begin-periode dankte de vereniging veel aan de heer H. A. Jansen die in juli 1938 het secretariaat op zich nam en thans wegens zijn vertrek naar Breda, ere-voorzitter is gewor den. Onder leiding van kommies Jansen werd in oktober 1940 de eerste E. H. B. O.-wedstrijd in Zeeland gehouden. MIDDELBURG Bouw van betonnen steiger". olie- In de werkhaven bij Vrouwen polder is men thans bezig met het maken van betonnen „moten" die elk een gewicht hebben van 125 ton en die bestemd zijn voor de betonnen „oliesteiger" die Rijkswaterstaat in de buitenhaven van Vlissingen bouwt. Deze be tonnen steiger wordt 120 meter lang en zal aan weerszijden te gebruiken zijn. De bouw van de steiger is noodzakelijk als com pensatie van het verlies dat de N.V. „Haven van Vlissingen" tij dens de oorlog heeft geleden toen de grote aanlegpontons, die ge- Schoolreis naar Drente. Vrijdagmorgen in alle vroegte trokken de leerlingen van de openbare school met hun gelei ders naar Drente. De treinreis voerde hen door zeven van onze provincies naar Drentes hoofd stad Assen, waar de bus, die hei. naar de Hondsrug zou brengen, reeds wachtte. Om half drie arriveerden ze ir. het vakantiecentrum „De Kwar- tjesberg" van de vereniging Volksonderwijs. Na zich verfris-. te hebben en na bezichtiging van het werkelijk unieke gebouw, werd een verkenningstocht in de naaste omgeving gemaakt. Ze kregen daarbij reeds een voor proefje van het ongerepte na tuurschoon, dat de Hondsrug te bieden heeft. Enorme zandver stuivingen, uitgestrekte naald- en loofbossen, prachtige heidevel den en pittoreske vennetjes. Na het avondeten volgde het spel „Vlaggeroof", waarna men onder een heerlijke warme dou che dook, om de stoflagen van zich af te spoelen. Zaterdagmorgen speelden ze een spannend „smokkelaarsspel" en 's middags werden sportwed strijden gehouden, 's Avonds brachten de leerlingen een ge slaagde „bonte avond" ten tonele, met spel en toneel, dat ze zelf ingestudeerd hadden. 's Zondags werd een enorme 18 km lange speurtocht gemaakt, waarbij verschillende dieren, zo als herten, hazen, uilen, enz. ont moet werden. Dwars door de prachtige bossen, begunstigd door mooi weer, werd het spoor zoeken tot een feest. Diverse op drachten moesten worden uitge voerd, waaronder hut bouwen, stalbezem maken, enz. Maandagmorgen werden de hunebedden, 8 in totaal, bezocht. Om twaalf uur brak het einde van deze wel zeer geslaagde schoolreis aan en keerde het ge zeischap weer terug naar het vlakke Zeeuwse land. Des avonds om 9.15 uur werden de reisgeno ff ten door de ouders en belangstel- lenden enthousiast begroet. Maatregel tegen Amerikaans persbureau in Indonesië President Soekarno heeft „tot nader order" sluiting bevolen van het Amerikaanse pers bureau „United Press Interna tional" in Indonesië. De corres pondent moet binnen acht dagen het land verlaten. Deze maatiegel is genomen omdat U. P. I. op 14 mei het be richt verspreid, dat Soekarno bij een aanslag het leven had gelaten. Luitenant-kolonel Sutjipto, secretaris van de „opperste oor logsraad", die het besluit aan de pers meedeelde, zei dat het een tijdelijke maatregel was, geno men in het belang van de lands- veiligheid. Het wordt nodig ge acht, zei hij, „daden tegen te gaan die de geest van het volk in zijn strijd om West-Irian na delig kunnen beïnvloeden". De directie van U. P. I. heeft haar excuus gemaakt aan presi dent Soekarno. Het misverstand berust, zegt zij, op de verkeerde vertaling van een radiobericht.' Kraan open - heet water voor was en afwas! Kraan open - heerlijke doucheDat gemak en die weelde hoeft niemand nu meer te missen. Voor een gering bedrag per maand kunt u bij PZEM eer* elektrisch heetwater-reservoir huren. Aanleg gratis; U ziet: op uw elektriciteitsrekening zal het maar weinig schefeit. Temeer, daar huurders van een PZEM-reservoir nog een extra voordeel genieten! Gedurende 92 V2 van 168 weekuren (tussen de middag, 's avonds laat, het gehele weekend en 's nachts) valt al hj verbruik - dus ook verlichting, verwarming en koken - onder het extra lage tarief van 4 V2 cent ongeveer de helft van het tarief,dj u nü altijd betaalt! Inhoud reservoir Met één tappunt -keuken of douche/badcel- huur per maand Met twéé tappunten -keuken en douche/ fcadcel- huur per maand 30 liter 50 liter 80 liter f2.25 f2.45 f2.85 ff 2.65 ff 3- f 3.75 Aanleg gratis, voorzover de elektrische leiding niet langer dan 15 meter en de waterleiding niet langer dan 4 meter is. Vraagt nu inlichtingen bij: MIDDELBURG TEL. COMBO) 4*81 WOENSDAG 23 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Wegens verleiding van minderjarigen". Zuidersportpark, 6.45 uur: De HoopP.T.T. en Rijkswa terstaat II—H.S.V. In de vergadering van de Tweede Kamer heeft de minister-presi dent, prof. dr. J. E. de Quay, gistermiddag geantwoord op vragen gesteld door het lid van de Kamer de heer J. de Kadt (P. v.d.A.) over de infiltraties in Nederlans-Nieuw-Guinea. Coventry Climax - Steinbock - Mercury - Shelvoke Drewry Vorktrucks met een hefvermogen van 600 tot 8000 kg., electrisch - benzine - L.P.G.- diesel plateauwagens, hefwagens en pallettrucks, industrietrekkers Onderhoud en controle Alle onderhoudswerkzaamheden en onderdelen - voorziening van door ons geleverd intern- transport-materieel. Onderhoudsadviezen. Periodieke controle van Uw intern-transport- materieel r- in Uw bedrijf. Rotterdam, Groothandelsgebouw, Weena 701, Tel. 119548.. Amsterdam - Twente. Hengelo Door WILLY CORSARI 11.) Het parket is inmiddels geko men. De rechter-commissaris heeft zich in de kamer geïnstal leerd, waar het portret der eerste mevrouw Judge hangt. Allen die in huis waren zijn bijeen in de serre-kamer, onder bewaking van een rechercheur. An ja Judge ligt er op een divan. Joan zit naast haar en houdt haar hand vast. Tjako Kiliaan, geleund tegen de serre-deur, staart in de tuin en rookt, zwijgend en onophoudelijk. Robert Silengo loopt rusteloos heen en weer. De dienstmeisjes schreien, de keukenmeid zit in amechtige staat in een hoekje en ruikt aan een fels eau-de-cologne. Henri Smit zit in de serre. Hij rookt sigaretten, die Tjako hem aanbiedt, en zwijgt. Carl staat, als een Golem, in een hoek. Zijn glinsterende oogjes staren naar Kiliaan. als verwacht hij elk ogenblik van hem een of andere order. In Judge's kamer heerst grote bedrijvigheid. Lund vindt er de vingerafdruk-expert aan de gang, nijver als een miertje en met op gewekt gezicht. Hij stoort zich niet in het minst aan wat er ver der gebeurt. De fotograaf maakt opnamen. Kiliaan en Silengo worden erbij gehaald en er ont staat enige opwinding als Silen go protesteert wanneer men het lijk weer op de grond legt en van hem verlangt dat hij zal aandui den hoe het precies lag. Hij ver liest zijn zelfbeheersing, zweet parelt op zijn voorhoofd en zijn stem wordt hees, terwijl hij be toogt dat het nodeloos gesol is met een dode, dat er geen sprake is van moord. Lund zegt kalmerend: „Omdat uit te maken moeten we begin nen met te doen alsof het wél moord is en niets verwaarlozen. U moet bedenken, dat mevrouw Judge zelf absoluut ervan over tuigd is dat haar man is ver moord, dat ook de voorgeschiede nis daarop wijst. Terwille van haar en van hem moet u ons hel pen bij het onderzoek." „Maak het de mensen niet no deloos moeilijk," zegt Tjako Ki liaan. Het is de eerste maal dat Lund hem vandaag hoort spreken. Zijn stem is klankloos, maar hij wijst rustig aan hoe het lijk lag: voor over. een arm onder het lichaam, het hoofd dichtbij de deur. Zelf helpt hij het lichaam de juiste houding te geven, zonder dat een spier vertrekt in» zijn bleek ge zicht. Robert Silengo staat erbij. Hij wendt de blik telkens al, alsof hij het niet langer kan aanzien. Als Lund vraagt, of dit de juiste houding was. zegt hij kortaf: „Ja voorzover ik'weet. Je let tiaar niet zo precies of, als je je dood schrikt." De fotograaf is bij dat alles ge duldig en vriendelijk gebleven. Het ontbreekt eraan, denkt Lund. dat hij zometeen zegt: En nu eventjes lachen! Hij herademt zelf, als hij de kamer verlaat, want het was er drukkend warm. Robert Silengo loopt snel de hall door en de serrekamer binnen, bijna alsof hij vlucht. Tjako volgt langzaam. In de hall raakt Lund even zijn arm aan. „Draagt u altijd een wapen bij u?" vraagt hij. Kiliaan kijkt hem met ver strooide blik aan. Dan antwoordt hij op onverschillige toon: „Ja. al sinds jaren. Gewoonte die je op verre reizen wel aanneemt." Hij haalt een automatisch pistool te voorschijn uit de zak van zijn colbertjasje. „U hebt scherpe ogen. Alstublieft. Pas op, het ding is geladen. En alle zes kogels zijn er nog in." De schaduw van zijn gewone spottende glimlach glijdt om zijn mond als hii erbij voegt: „Jammer hè? Overigens heb ik een bewijs, dat ik vuurwapens mag dragen." „Ook geldig voor Nederland?" Kiliaan knikt en haalt het te voorschijn. ..Judge maakte dat hier in orde. Na die geschiedenis in Londen plachten we beiden 'n pistool bij ons te dragen. Hij had het zijne, als hij werkte, in een la bij zich liggen." Lund kijkt hem aan. „Dus zo ernstig vond u beiden de toestand en toch gelooft u nu aan een on geluk?" De ander haalt de schouders op. „Ik heb niet gezegd dat ik dat geloof, hoewel alles er op schijnt te wijzen. Maar ik hoop het voor Anja. Het is erg genoeg dat ze hem verliest, maar een moord zou nog afschuwelijker voor haar zijn. Wilt u mijn pistool houden?" „Voorlopig wel," zegt Lund. „U zult hier wel geen gevaar lopen in de eerstvolgende dagen en u begrijpt in zo'n zaak kan men niets verwaarlozen." Kiliaan knikt onverschillig. Hij gaat de serrekamer binnen. Lund staat even stil en denkt: Als het geen ongeluk is, werd Judge waarschijnlijk niet getrof fen door een kogel uit zijn eigen pistool, tenzij iemand anders er mee schoot. Ër is ook nog de mo gelijkheid dat bij een worsteling Judge's wapen afging en hem trof. Dirkhof laat hem binnenroe pen en wenkt hem, op de verho gen te letten. Hij vertelt, dat de dienstmeisjes en de keukenmeid van niets wisten, ze waren in het bijgebouw. Lund gaat in de brede ven sterbank zitten, waar hij, zonder in het oog te vallen iedereen kan gadeslaan. Wie van de mensen in dit huis? denkt hij. Of kwam hij van bui ten, de Dood die Anja Judge zo merkwaardig zeker heeft voelen naderen? (Wordt vervolgd.) Achter de ministerstafel had den, naast de minister-president, plaats genomen de staatssecre tarissen Bot en Van Houten, resp. van Binnenlandse en van Buitenlandse Zaken. Bij het punt regeling der werk zaamheden voerden achtereen volgens de heren Bruins Slot, De Kadt en De Kort het woord. Dt. J. A. H. J. S. Bruins Slot (A. R.) merkte, naar aanleiding van de maandagavond gepubli ceerde brief van de minister president aan de waarnemende secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, op dat deze brief op de agenda zou moeten worden geplaatst. Een debat is hoogst noodzakelijk, in de Kamer of in comité-generaal. De omstandig heden maken naar sprekers me ning een debat noodzakelijk. De heer J. de Kadt (P.v.d.A.) zeide dat hij ook van mening is dat een debat op korte termijn moet worden gehouden. „De be antwoording nu van mijn vragen zou er mogelijk toe kunnen lei den dat het debat verbrokkeld zou worden. Als de Kamer be sluit de brie! op de agenda te plaatsen, dan zou deze beant woording eerder vertroebelend dan verhelderend werken. Daar- vragen intrekken. Deze kunnen dan in de loop van het debat wor den beantwoord. Dr. W. L. P. M. de Kort (K.V. P.) stelde dat de brief van de minister president „ons voor een hoogst ernstige situatie" stelt. Over de inhoud en de vragen die naar aanleiding van die inhoud rijzen is een debat hoogst ge wenst. De heer De Kort sloot zich derhalve bij de wensen van de heer Bruins Slot aan. De heer De Ko^t zeide verno men te hebben dat de minister van Buitenlandse Zaken nog gis teravond in ons land is terugge keerd, een debat zou dus van daag, woensdag, des middags reeds kunnen worden gehouden, omdat deze zaak een grotere prio riteit geniet dan de andere zaken die op de agenda staan. De voorzitter, mr. L. G. Kor- tenhorst, zeide dat de minister van Buitenlandse Zaken niet eer der dan donderdag in ons land zal terugkeren. De minister-president deelde mede dat minister Luns donder dagmiddag om kwart over twaalf op Soesterberg zal aankomen. Een debat zal derhalve niet eer der dan donderdagmiddag drie uur kunnen worden gehouden. De voorzitter vroeg of dit debat in het openbaar of in comité- generaal moet worden gehouden. De Kamer wenste een open baar debat. De voorzitter zeide dat dan donderdag in ieder geval het debat openbaar zal beginnen. Mocht dan blijken dat het nodig is, dan kan de Kamer in comité- generaal gaan. De heer De Kadt trok zijn vra gen in. Hij vroeg of het debat vrijdag niet voortgezet moet wor den omdat er donderdag^iet veel tijd zou zijn. De voorzitter zeide dat de-don derdag geen einde heeft. „Wi; kunnen zo lang doorgaan als wij willen." Een contingent Australische troepen zal in Thailand gelegerd worden in het bestek van de puidoost-Aziatische verdragsor- Zuidoost-Aziatische verdragsor- om wilde de heer J.de Kadt zijn- 'j^ng van de Thaiiandse regering. Volgens de bekendmaking worden voorts besprekingen ge voerd met „zekere andere lan den" over het legeren van hun troepencontingenten in Thailand. Er is niet bekendgemaakt wan neer het Australische detache ment in Thailand zal aankomen, ook niet hoe groot het zal zijn en of het land- of luchtstrijd krachten zijn. De regeringen van Australië en Thailand bespreken nog het een en ander, aldus de bekendmaking. OVERLEDEN ALS GEVOLG VAN VERKEERSONGELUK De 25-jarige heer A. F. J. Jan sen uit Breda is gisteren in het St. Ignatiusziekenhuis in zijn woonplaats overleden als gevolg van een aanrijding waarbij hij een schedelbasisfractuur opliep. De heer Jansen, die op de Wil helminasingel te Breda met zij fiets Wilde voorsorteren, week naar rechts uit, toen hij een ach teropkomend verkeer bemerkte en kwam toen in botsing met een juist passerende bromfietser. MAXIMUM-SNELHEID BUITEN BEBOUWDE KOMMEN In Staatsblad 154 is bekend ge maakt een besluit tot wijziging van het wegenverkeersreglement. Het besluit verklaart de mi nister van Verkeer en Waterstaat bevoegd om maximumsnelheden voor motorrijtuigen vast te stel len. geldende voor door hem te bepalen dagen of tijdvakken, ge durende welke een meer dan normale verkeersdrukte is te verwachten; deze maximum snel heden kunnen betrekking heb ben op alle of bepaalde soorten van wegen of wegen, gelegen binnen een bepaald gebied dan wel op een afzonderlijke weg, een en ander voor zover deze wegen zijn gelegen buiten be bouwde kommen. Indien een maximum snelheid is vastgesteld voor een afzonder lijke weg wordt dit kenbaar ge maakt bij het begin van die weg door een bord. Maximum snelheden, vastge steld ingevolge dit besluit laten onverlet snelheidsbeperkingen tot een lager maximum, vastge steld in het wegenverkeersregle ment; daarentegen blijven snel heidsbeperkingen tot een hoger maximum, vastgesteld in dit reglement, buiten werking gedu rende de geldigheidsduur van de maximum snelheden, vastgesteld ingevolge het onderhavige be sluit. Het bepaalde ingevolge-het on derhavige besluit is niet van toe passing op motorrijtuigen ten dienste van de politie of brand weer en motorrijtuigen, welke kennelijk en uitsluitend zijn in gericht voor ziekenvervoer, in dien de overschrijding van de maximum snelheid in het dienst belang dan wel in het belang van het vervoer van zieken nodig is- Chinees prote India vpor se Chinees groni De regering van tisch China heeft l ernstig protest ing( wat genoemd wordt ge schending" v grondgebied door Ir pen, aldus het Nieuw China. Dit protest is zat< ingediend en zegt ledig bewapende li daten op 28 april Cf bij Longjoe in Tibet gekomen en er milit ningen hebben ver: munistisch China Tibet sinds 1951). In de nota wordt Indisch protest van worpen, waarin r maakt wordt van schrijding door C daten, die in janua joe Indisch gebied afstand van 800 m grens zouden zi. gekomen. een helpt direct M .want Akker instant cache 4-voudig we micropoe Ontdek óók c daad van Ah 6 stuks 5< De procureur-gene gerechtshof te Leeuv mr. M. Witsen E gistermiddag in de de voormalige Bei dokter O. (Obdam) gevraagd van het voi arrondissementsrecht Leeuwarden van 20 waarbij dokter O. w deeld tot levenslang- nisstraf wegens het gilmoord op zijn me ne A. L. De procureur-genera oordeel, dat dokter het gemene i gruwel ter van zijn misdaad z leven in volstrekte ee zal moeten doorbre had als medicus een lijk lid van de maatscf nen zijn en een redde senlevens. In plaats echter werd hij een van mensenlevens en langer van de dood O. ook in de hoogst mocht worden verooi zal zijn naam voortlev van de meest ge: moordenaars, die de N rechtspleging heeft ge afgelopen vijftig jaar van de meest verst dadigers, die steeds ontkennen schuldig te de procureur-genen Een 24-uurstaking wegpersoneel heeft rr geheel Argentinië hei keer stilgelegd. Meer c mensen nemen aan deel, die wordt geh protest tegen het fe salarissen over april aan de betrokkenen taald en dat de regeri kering van pensioenge opgeschort. Hoewel d de verzekering heeft g de salarissen over api (maandag) zouden w( betaald en de betalinj sioengelden zou worde digd. is het stakingsi kracht gebleven. Ruim drie-en-een-he mensen, tot wie voora sen uit de omgeving vi Aires behoren die per hun werk moeten, on van de staking veel hii Lange rijen vormde de autobushalten. W er meer autobussen maar die konden het i zigers niet verwerken.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2