I Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws SP( Noorw Voetstappen op óe trap BEU Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 16 mei 1962 Woensdag 16 m TERNEUZEN HULST ZAAMSLAG. Snelheidsmonsters in de kerk DE ECONOMISCHE MOEILIJKHEDEN VAN CUBA INDONESISCHE MINISTER VAN DEFENSIE OVER NIEUW-GUINEA „TWEEDE VERSNELLING" IN E.E.G. FORMEEL BEKRACHTIGD "17" Firma P.J. van de Sand' U b ZORGEN V( ELEK SCHWi ■IJJJLJ Directeur Dow Chemical International. 'De heer Colin W. Robertson directeur van de Nederlandse Dow Mij N. V. te Rotterdam is benoemd tot algemeen direc teur voor Dow in Nederland. In zijn nieuwe functie zal de heer Robertson volledig verant woordelijk zijn voor alle onder nemingen van Dow in Nederland. Hieronder worden begrepen de nieuwe chemische fabriek die in Terneuzen zal worden gebouwd; de Nederlandse Dow Mij N. V. in Rotterdam, waar een fabriek voor synthetische latex en che mische reiniging van industriële uitrusting, alsmede een opslag plaats van onder meer plastics en magnesium voor dë verkoop op Europese markten is geves tigd; de Dobeckman Europa N. V. te Amsterdam, waar meta len draden worden vervaardigd en de deelname op 50/50 basis met de Nederlandse Staatsmijnen in een phenol-fabriek in het Bot lek gebied bij Rotterdam. Na zijn indiensttreding bij Dow In 1946, werkte de heer Robert son vijf jaar op de afdeling voor landbouw-chemicaliën. In 1951 werd hij overgeplaatst naar het kantoor in Washington. De be noeming tot adjunct-directeur van de Nederlandse Dow Mij N. V. volgde in 1957 en in 1958 werd hij directeur van deze on derneming. Voorlichtingsavond Vrou wenbond N. V. V. De Vrouwenbond N. V. V. be legde maandagavond in de zaal van café ..De Vriendschap" een huishoudelijke voorlichtings avond, waarop zeer veel leden aanwezig waren. De voorzitster attendeerde dan ook hierop, en zeide, dat de kwa liteit van de programma's de leden de laatste tijd weer meer uit hun huizen lokt om de ver gaderingen bij te wonen. Op deze avond was aanwezig mevr. J. de Leng van de Philips Huishoudelijke Voorlichtings dienst, die de dames iets kwam vertellen over huishoudelijke electrische apparaten. Zij demon streerde hierbij verschillende van deze apparaten en had een aandachtig toekijkend en luisterend publiek. Tijdens de pauze kregen de dames een kopje koffie geser veerd en vertelde de voorzitster iets over verschillende activitei ten van de organisatie. Na afloop van de voordracht van mevr. De Leng, hield deze een luistertest, waardoor twee dames in het bezit kwamen van een waardevol electrisch huis- houdapparaat en de derde een andere leuke verrassing. Het was een leerzame en ge noeglijke avond, waarvoor de firma Van Baal de apparatuur beschikbaar had gesteld. KANTONGERECHT TERNEUZEJV. Zitting van 15 inei 1962. Te hoge snelheid L. E. te Terneuzen heeft op 17 april met een bestelwagen over de kanaalweg te Terneuzen, toen hij uit de richting Sas van Gent kwam. nabij Terneuzen, ondanks het 50 km-bord, met een te hoge snelheid gereden. Eis en uitspraak 30 of 6 dg. M. E. C. te Philippine werd ten laste gelegd, dat zij op 15 januari met haar auto te Sluiskil achter uit op de rijbaan heeft gereden, waardoor de auto dwars over de weg is komen tc staan en hier door het verkeer heeft gehinderd. Daarbij is een aanrijding ont staan. Daar men ter zitting aannam, dat de omstandigheden zeer moei lijk waren, eiste de officier 15 of 3 dagen. De uitspraak was con form. Geen voorrang verleend. P. van S. te Oudelande kwam op 25 januari met zijn auto van de boot te Terneuzen en reed via de Westkolkstraat in de richting Axel. Bij de wegkruising van de brug over de middensluis heeft hij geen voorrang verleend aan een auto die voor hem van rechts over de brug kwam. Van S. zeide dat hij niets van een aanrijding heeft gemerkt. Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. J. W. te Terneuzen heeft op 13 februari te Westdorpe met een auto gereden zonder dat het ken tekenbewijs goed verlicht was. Verdachte wees er op. dat er toen een sneeuwstorm was, waar door de verlichting blijkbaar niet goed zichtbaar was. Eis 5 of 1 dag. Uitspraak 3 of 1 dag. A. R. te Axel kwam met zijn auto over de Wilhelminastraat aldaar gereden. Bij het naderen van de Bylocquestraat heeft hij, na een technische storing, niet goed op het stopbord gelet cn zo doende het naderende verkeer gehinderd. Eis en uitspraak 30 of 6 dg. F. N. te Kerkrade kwam op 8 maart met zijn auto en aanhang wagen over de Steenstraat to Hulst gereden. Bij het naderen van de Vismarkt reed hij lang zaam door ofschoon het verkeers licht op geel sprong. Het verkeer van rechts kon hierdoor niet doorrijden. -Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30"of 6 dagen. 50 jaar in gemeentedienst. Maandagmiddag werd de heer L. Freyser in aanwezigheid van zijn gezin gehuldigd in verband met zijn 50-jarig jubileum dat hij zaterdag herdacht. Omstreeks vijf uur werd de heer Freyser met zijn gezin ten stadhuize door het gemeenteper- soneel, de voltallige gemeente raad en het college van B. en W. ontvangen. Burgemeester A. L. S. Locke- feer wees er op dat het niet aan iedereen gegeven is om zolang in betrekking te zijn. Spreker schet ste in het kort de levensloop van de jubilaris die reeds op dertien jarige leeftijd in dienst van de gemeente kwam, zij het dan bij het gemeentelijk gasbedrijf. Na dat de heer Freyser 36 jaar lang zijn krachten er aan had gege ven. werd hij tot gemeenteboda benoemd in welke functie hij tot op de huidige dag ook de markt- gelden ophaalt. De burgemeester betreurde het dat de heer Freyser in 1963 er definitief het bijltje er bij neer zal leggen en wenste hem dan ook met zijn gezin een lange en gelukkige rustperiode toe. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij hem een grati ficatie onder couvert. Nadat een dronk was gewijd op de jubilaris kwam de heer Van Arenthals als oudste raads lid qan het woord. Spreker zeide dat hij de jubilaris reeds 45 jaar kende en dat hij steeds vol be wondering was geweest voor de ijver, de werklust en de energie waarmede de heer Freyser al zijn moeilijkheden steeds had over wonnen. Namens ht administratief per soneel bood de gemeentesecreta ris de jubilaris een polshorloge aan. Als bedrijfsleider van het ge meentelijk gasbedrijf bood de heer Neve, een waardebon aan voor visgerief. Hierna was het woord aan de jubilaris, die allen hartelijk dank te voor de vele tot hem gerich te vriendelijke woorden en de geschenken, die hij heeft mogen ontvangen. Het gezelschap begaf zich hierop naar het gemeentelijk sportpark, alwaar in het aldaar gelegen café door het gemeente bestuur een diner werd aangebo den. Gontactavond Chr. Volks onderwijs. Ter gelegenheid van de herope ning van de verbouwde en uitge breide school voor Chr. Volkson derwijs hadden de leerlingen maandagmiddag hun feestmid dag. Zij vulden zelf het program ma met zang, muziek, voordracht en toeelstukjes. Een traktatie ontbrak natuurlijk niet. Het Dagelijks Bestuur van de school maakte dit kinderfeest eveneens mee. Maandagavond werd in het Her vormd Verenigingsgebouw voor de leden en de oud-leerlingen een contact-avond gehouden om de band met de school te verstevi gen. Na opening door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J- van Hoeve, met schriftlezing en gebed kon hij ongeveer 210 leden en oud-leerlingen in het geheel gevulde gebouw welkom heten. Hij memoreerde het heugelijke feit van de heropening van de school, waarvoor allen dankbaar kunnen zijn en spoorde de leden en de oud-leerlingen aan om de taak van het personeel en het be stuur te helpen verlichten door met intense belangstelling alle sehoolarbeid te volgen en de door een vorige generatie opgerichte school voor C. V. O. in stand te houden met alle kracht die in hen is. Ir. M. A. Geuze te Poortvliet, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, hield een causerie over: „Beroepskeuze", waarin hij wees op de veranderde wijze van het kiezen van een beroep en op de mogelijkheden bij de voorlich ting over beroepskeuze, terwijl hij voorts stilstond bij de.vele on derwijsmogelijkheden, die oplei ding geven tot allerlei beroepen. Tenslotte duidde spreker aan als de voornaamste factoren voor het kiezen van een beroep: per soonlijke voorkeur, opvoeding en omgeving, geschiktheid ten aan zien van het beroep en economi sche factoren. Naar aanleiding van enkele vragen kon hij op enkele punten nog nader ingaan. In de peuze werd een kopje koffie gepresenteerd en werd een geslaagde verloting gehouden. Vervolgens werd door de heer J. W. Seheele, voorzitter van het comité oud-leerlingen, het ge schenk aangeboden, dat was ge kocht van de ingezamelde gelden. Spreker zeide verheugd te zijn dat op de oproep spontaan is ge reageerd, waardoor het nu moge lijk is een electrisch en gemak kelijk te verplaatsen orgel aan te bieden. De heer Seheele bracht dank aan allen, die aan deze aktie heb ben meegewerkt. Aan do oud-leerlingen, die de gelden hebben opgehaald, werd een attentie aangeboden. De voorzitter van het schoolbe stuur aanvaardde in grote dank het fraaie geschenk, waarbij het hoofd der school, de heer De Leeuw, zich aansloot met de woorden: „U had geen passender en nuttiger geschenk kunnen aanbieden. Trouwens ook met het 50-jarig bestaan hebt U ook reeds zulke praktische cadeaus aangeboden, die nu nog regelma tig hun dienst doen." Met het zingen van Gez. 149, begeleid door het nieuwe orgel, werd het nieuwe instrument in gebruik genomen. De leerlingen van de hoogste klassen voerden op verdienste lijke wijze het toneelstukje „Jon getje vermist" op en hadden daarmee veel succes. Tenslotte volgde het succesvol optreden van het muziekensem- ble ,.The Swallows", een bandje van oud-leerlingen, dat met vlotte muziek zeer bijdroeg tot het wel slagen van deze avond. In zijn slotwoord dankte het hoofd der school, mede namens het bestuur en het „Comité Oud- leerlingen", voor alles wat rond om de heropening van de school heeft plaats gevonden, daarbij de school en de vereniging in ieders blijvende belangsteling aanbeve lend. „We hopen vol moed en ver trouwen in de komende tijd het onderwijs in liefde voor de leer lingen te kunnen geven. Moge er een goede samenwerking zijn tussen bestuur, personeel en ouders tot zegen van allen." Nadat de heer De Leeuw nog mededeling had gedaan van de ontvangst van enige schriftelijke gelukwensen, zeide hij dat don derdagavond van acht uur tot half tien nog gelegenheid zal wor den geboden de school te bezich tigen, sloot hij met dankgebed deze zeer geslaagde contact- avond. Dominéé William Siiergold (op de kansel) uit Hackney Wiek (Londen), zelf enthousiast berij der van een 500 cc. tweeeilinder, heeft in zijn kerk van „St. Mary of Eton" een dienst gehouden waarvoor hij de motorenthou siasten uit wijde omgeving had bfjeen geroepen. De motoren worden meegenomen in de kerk, waar zij tijdens de dienst werden gezegend. Het was een merkwaardig ge zicht. TWEE DODEN BIJ VERKEERSONGELUK Twee personen zijn om het leven gekomen bij een botsing gistermorgen vroeg op de Eper- weg te Ernst tussen een per sonenauto en een autobus. De auto, bestuurd door de heer D. Sloothaak, gemeente raadslid te Drachten, raakte door het natte wegdek aan het slippen en kwam daardoor in botsing met de bus, die van Apeldoorn in de richting Epe reed. In de bus was alleen de bestuurder H. De auto van de heer S. kwam tussen de bus en een boom. Zowel de heer S„ die 53 jaar was, als zijn medepassa gier, de 39-jarige heer R. Lens uit Dokkum, werden op slag ge dood. De twee andere inzitten den van de auto, de heer W. Visser en de heer W. Plantinga uit Dokkum, werden vrij ernstig gewond naar het Julianazieken- huis te Apeldoorn overgebracht. De busbestuurder bleef onge deerd. DE STEEKPARTIJ IN DE LEIDSESTRAAT Met grote hardnekkigheid blij ven de twee Italianen, die ver dacht worden van de noodlot tige messteek in de Leidsestraat in Amsterdam, elkaar beschul digen. De Amsterdamse politie, die het tweetal met behulp van een tolk voortdurend verhoort, is dus nog niet veel wijzer ge worden. Volgens de politie heeft de „kleine", do 23-jarige D. C. uit Turijn, verklaard, dat hij wel steekbewegingen met het stilet tomes heeft gemaakt en daarbij „weerstand" zou hebben onder vonden, maar de dodelijke steek zou door de „lange", de 29-jarige P. C. uit Rome. zijn toegebracht. De laatste blijft echter bij zijn verklaring, dat hij het mes pas in handen zou hebben gekregen, nadat D. C. de dodelijke steek zou hebben toegebracht. Naar aanleiding van de ver klaring van de „kleine" heeft de politie nog eens nauwkeurig het jasje van de gedode R. de Cocq van Delwijnen doorzocht. Men heeft echter slechts één gat in de stof kunnen vinden. Ook bij de sectie op het stoffelijk over schot werd slechts één wond ge constateerd. Het mes, dat volgens de ver dachten in het water van de Keizersgracht bij de Leidse straat is geworpen, is nog niet gevonden. Maandagmiddag heeft de rijkspolitie te water 2' uur lang met behulp van een mag netische dreg naar het wapen gezocht. De moeilijkheid bij deze speurtocht is, dat men niet precies weet waar het mes in het water is geworpen. De derde Italiaan, die in ver band met de aan de steek voor afgaande vechtpartij is aange houden, de 21-jarige G. P. uit Bari, is ter beschikking van de vreemdelingendienst gesteld. Hij zal, zodra zijn aandeel in de ver horen is beëindigd, uit ons land worden geleid. TWEE AUTO'S IN DE ZUID WILLEMSVAART Do vrij smalle en drukke rijks weg Den BoschHelmond langs de Zuidwillemsvaart is tussen Den Bosch en Veghel geduren de vele uren gistermorgen ge stremd geweest als gevolg van een ongeluk, dat zich tegen half vier gisternacht voordeed. Een zware vrachtwagen met oplegger van een firma uit Veghel moest toen plotseling, zoals de chauffeur later aan de politie verklaarde, uitwijken voor een hem gevaarlijk pas serende personenauto. De met zonnepitten geladen vrachtwa gen en oplegger kwamen door deze manoeuvre in de Zuidwil lemsvaart terecht. De chauffeur kon op het droge komen, als mede twee jongetjes, die met de chauffeur meereden, zijn zoon tje en een neefje. Het duurde vele uren alvorens de vrachtwagen uit de Zuidwil lemsvaart kon worden getakeld. Gisternacht is tevens, tussen Veghel en Helmond, onder Kei donk (gemeente Erp), een per sonenauto in de Zuidwillems vaart gereden. Ofschoon de po litie verscheidene uren heeft ge dregd naar de mogelijk veronge lukte bestuurder, heeft dit tot nu toe geen resultaat gehad. Laat in de namiddag is de po litie erin geslaagd het stoffe lijk overschot van de bestuur der van de personenauto te ber gen. Het is de 23-jarige heer H. Kennis uit Veghel. die ge huwd was en vader van één kind. De stremming op het gedeelte 's Hertogenbosch—Veghel van de rijksweg 's Hertogenbosch— Helmond, waar de vrachtauto met oplegger in de Zuidwillems vaart belandde, duurde gister avond nog voort. Het verkeer werd omgeleid via Heeswijk en Berlicum. De Cubaanse revolutie ziet zich voor grote moeilijkheden gesteld, zo heeft premier Fidel Castro maandagavond in de plenaire vergadering van de Cu baanse suikercoöperaties ver klaard. Hij voegde eraan toe dat Cuba het hoofd zal moeten bieden aan economische moeilijkheden, vooral doordat de viaag de pro- duktiecapaciteit in sterke mate overtreft. Alleen een vergroting van dj produktie, een betere verkoop en een betere verdeling zal ons doen slagen, aldus Cas tro. Hij verklaarde o.m. dat het nodig zal zijn aan de Sowjet- Unie levering van consumptie goederen te vragen en wees erop, dat de Sowjet-Unie reeds met de levering van produkten heeft ingestemd. Volgens Castro liggen de moeilijkheden ook in het admi nistratieve vlak. Hij oefende Indonesische jongelingen wor den, met de hulp van de strijd krachten. over Nieuw-Guinea uitgestort over zee en door de lucht. Dit verklaarde gisteren generaal Nasution, minister van Defensie en chef van de leger staf in een toespraak op een bijeenkomst van de internatio nale unie van studenten te Dja karta. Hij zeide, dat Indonesische vrijwilligers Nieuw-Guinea reeds binnendringen uit het noorden, het oosten en het westen, vanuit de binnenlanden van Nieuw- Guinea en via de hoofdplaats Hollandia. Generaal Nasution voegde hieraan toe: „Wij zullen voortgaan vrijwilligers op het hoofdeiland van West-Irian neer te laten en als dat niet voldoen de is, zullen de strijdkrachten het land binnengaan. Wij krij gen wapens van de socialisti sche landen om de Nederlan ders, die door de Navo worden gesteund, in militaire kracht te overtreffen. Wij kunnen er niet op vertrouwen, dat de Neder landers ons West-Irian zullen overdragen door middel van onderhandelingen", aldus Nasu tion. kritiek op de organisaties van de suikercoöperaties en op de visserij-organisaties. Hij voegde eraan toe, dat het één van de grootste fouten was te geloven dat er geen afzet op de wereld markt voor suiker meer moge lijk zou zijn na het verliezen van de Amerikaanse markt. „Welnu, wij hebben meer vraag dan suiker", aldus Castro. Er op wijzend, dat al deze moeilijkheden overwonnen kun nen worden deed Castro een be roep op de verantwoordelijke personen om te trachten een reorganisatie te bewerkstelligen. „Je reed over de honderd," zegt Anja Judge, „en je bracht niet alleen voetgangers en fietsers en andere automobilisten in gevaar, maar ook John en mij. door de idiote manier waarop je ons pas seerde en toen opeens dwars over de weg stopte." „Daar protesteer ik tegen," zegt Tjako Kiliaan, het hoofd op heffende, „ik erken, dat ik een aardig vaartje had, maar de ma noeuvre was alleen gevaarlijk voor mijzelf. Het leek me de radi caalste manier om jullie te laten stoppen en te vertellen dat ik meeging naar de stad. „Inspecteur, voortaan zal ik zijn gelijk de slakken,voegt hij erbij. „Laat me u voorstellen en drinkt u een kopje thee met ons", zegt Anja Judge. „Tante, dit is inspecteur Lund. U herinnert zich toch wel? Mevrouw Canna..." De oude dame kijkt Lund aan. „Natuurlijk herinner ik me! Het mysterie van de Mondseheinso- nate! Wij hebben elkander dik wijls gezien in dit kleine nest." „Mijn hemel, waar vind ik een vermomming om deze beroemde detective om de tuin te leiden," fluistert Tjako Kiliaan hees, grijpt een tafelkleedje, slaat het om zijn hoofd, verandert zijn be weeglijk gezicht in dat van een mummelend oud vrouwtje en zegt klaaglijk„Ik bén niet de be- Door WILLY COBSARI ruchte gangster Loutje-met-de- wipneus. Heus niet, ik ben een weduwvrouw met twee zieke mannen en drie kinderen zonder vader." „Tjako." zegt An.ia Judge, een glimlach verbijtende „ik zou graag willen dat je inspecteur Lund niet de indruk gaf dat het hier een gekkenhuis is. Waar zit John?" „Hij is Wolf gaan vastleggen," antwoordt het jonge meisje. Tjako Kiliaan heeft het kleed je weer neergelegd. „Wolf wou een van jullie dozijn katten op eten en de kat had bezwaren." Hij lacht tegen Lund en voegt er bij: „Mijn vriend John is dol op dieren, inspecteur. In Sussex kun je nooit gerust naar bed gaan als je bij hem logeert, want daar heeft hij een dierenpark en .je loopt altijd kans dat je wakker wordt omdat er een beer op je voeten is gaan liggen of een vos aan je neus knaagt. Hier begint hij ook al! Een aquarium, een volière, allerlei katten en een nieuwe hond die zo wild is als een leeuw en altijd achter een van de katten aanzit. Dat maakt het leven hier wel prettig afwis selend. Maar zelfs John vond. dat we tijdens de tea Wolf maar lie ver moesten vastleggen. U moet voor de aardigheid dat honden hok gaan zien. Villa met centrale verwarming, warm en koud stro mend water, radio...'' „Hou op met je nonsens, of we leggen je vast bij Wolf," dreigt Anja Judge. „Het is een feit dat John zo gek is met dieren als een oude vrijster," zegt het roodharige meisje lachend. „Ik ben tachtig procent in z'n achting gedaald toen hij hoorde, dat ik een vlin derverzameling had aangelegd." Anja Judge zucht. „Ik wou, dat jullie me de gelegenheid wil den geven iemand behoorlijk voor te stellen. Philip Gardner de secretaris van mijn man inspecteur Lund.'' De ziekelijk uitziende man komt loom overeind, geeft Lund een klamme hand en mompelt iets, met een knorrig gezicht. „Inspecteur Lund... Lady Ethel Cochat." De magere dame schijnt nu plotseling te merken dat er iemand is binnen gekomen, alsof Lund voor haar materialiseert nu ze zijn naam weet. Ze bijt hem toe: „How do you do?" „Ik ga het rijtje af", zegt An ja Judge, „dit is onze kleine Allan Cochat. Mijn vriendin Joan Silengo." Lund merkt, dat ze telkens even wacht, alsof ze hem gele genheid wil geven, de namen in zijn geheugen te prenten en de personen dadelijk goed op te nemen. Het jonge meisje drukt Lund krachtig de hand, als een man. „Ze dweept met detective romans", fluistert Tjako duide lijk hoorbaar in Lunds oor. „dit is een van de gelukkigste ogen blikken in haar leven!" „Geloof nooit iets van wat die man zegt", waarschuwt Joan Silengo. „Ga zitten... hier, neem de bes te stoel." Tjako Kiliaan schuift een leunstoel bij. „Ik moet die man te vriend houden," verkon digt hij luid terzijde. In de serre komt iemand over eind, die lui achterover geleund lag te dromen in een schommel stoel. „O Rob, ik heb jou vergeten," roept Anja Ludge. „Wat een gastvrouw ben ik! Laat anderen voor de thee zorgen en kan niet eens iemand behoorlijk voorstel len. Dit is Robert Silengo. de broer van mijn vriendin inspec teur Lund." Robert Silengo lijkt veel op zijn zuster. Zoals zij, heeft hij rood haar en de blanke tint, die daar mee dikwijls samengaat en hij heeft dezelfde grijsblauwe ogen en vriendelijke, open glimlach. Hij zegt schertsend tegen Lund: „Ik moet zeggen, dat onze vriend Kiliaan bij ongeluk eens de waar heid heeft gesproken. Mijn zus ter is dol op moordverhalen. Ze vond u destijds denderend. Of was knal toen je lijfwoord, Jo?" Joan verwaardigt hem met geen antwoord. Ze keert zich af en draait de radio aan. Lund gaat zitten. Er ontspint zich een ge sprek, dat gedeeltelijk in het En gels gevoerd wordt. Dan komt uit de tuin een man van opvallend uiterlijk. Hij is niet groot en vrij tenger gebouwd, maar heeft bijzonder rustige, zekere bewegingen. Zijn haar is volkomen wit, wat buitengewoon goed staat bij zijn fris, fijn ge tekend en nog jong gelaat en Zijn bruine ogen. Die ogen en zijn glimlachje hebben iets, dat on middellijk fascineert. Lund her kent hem van zijn foto's in de bladen. Hij heeft gelezen en ge hoord, hoe innemend John Judge is, maar toch had hij zich de man niet zo aantrekkelijk en interes sant voorgesteld. In weerwil van zijn witte haren, lijkt hij veel jon ger dan zijn vijftig jaar. IWordt vervolgd.) De ministerraad van de Euro pese Economische Gemeenschap heeft dinsdagochtend formeel het besluit genomen tot de „tweede versnelling" in de ge meenschap. Hierdoor zullen de onderlinge douanerechten met ingang van 1 juli a.s. voor indus- triële produkten met een extra tien procent en voor een aantal landbouwprodukten met een extra vijf procent worden ver laagd. Dan zal de totale ver laging van de rechten in het onderlinge handelsverkeer in de „zes" vijftig procent voor indus triële en 35 procent voor land bouwprodukten bedragen. Het besluit tot de versnelling werd reeds maandagavond in beginsel genomen. De formele bekrachtiging moest echter wachten tot de aankomst van de Italiaanse minister van Nij verheid en Handel, die maan dagavond in Brussel' is gearri- veer cl. t^fi anssfov Antwoord op vragen over moeilijke toegankelijkheid van haven van Delfzijl De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. I*. A. Korthals, heeft in antwoord op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer R. Zegering Hadders over de moeilijke toegankelijk heid van de haven van Delfzijl, meegedeeld, dat het hem bekend is dat Delfzijl niet meer bereik baar is voor schepen van meer dan 22 voet diep, dat het juist is dat eerst bij Paapsand-Süd moet worden gebaggerd vóórdat de toegang naar bovengenoemde haven weer normaal zal zijn, maar dat de uitvoering van het gebruikelijke baggerwerk intus sen is hervat. L JUNIOR Voor de jongeren, di* elke dag veel te 'pennen' hebbent Een mooie, sterke vulpen, die de ontwikkeling van he> handschrift ten goede komt. Cctanium pen Eiectro-Folished penpunt Keuze uit 4 kleuren houders f J7 35 BOEKHANDEL Noordstraat 57. Terneuzen VAST VOC 1XTERXATIO Zoals viel te verwal de beurs zich gisterm het grootste gedeelte treerd op de handel lipsaandelen. Gistere in deze hoek voor h' vijf procent stockdivi handold. De clect.r openden op 801. ex sto waarvoor f 400 wer De slotkoers van ma B18''3 voor de aanc stockdividend. Een stemming dus voor I zat er maandagavond aandelen 14 punten reeds in. New York 1 dae de flauwe stemmi Philipswaarden op h niet over. Dit was vo dam het teken om tot aankopen over te g door de koers snel st Ook de overige int vertoonden gisteren tendentiè^Wall Street dag, na een aanvank koersdaling, een sch( te zien, hoofdzakelijk van dekkingsaankope zet aldaar was de j 1962 en sedert nove Van de Nederlandsi lagen Kon. Olie en 1 beter in de markt, t lips vrijwel onverant De overige Europes Het Nederlands ell hedenavond in Oslo landseizoen met een tegen het Noorse elft Na de verrassende op de profs van Noo zijn de verwachtingen gespannen dan de 1 het geval was. Van de sterkte van is niet zo heel veel bi dat een landenteam uit amateurs bestaat dage op de voetba' niet bepaald hoog NOORWEGEN B Johansen Borgen Pedersen Schei Van der Kuil Prir Muller Rei: Na een voorspoedi; Is het Nederlandse dinsdagavond in hoofdstad gearriveei direkt na aankomet i verzamelde Elek Scl mannen voor een t< het Ullevel-stadion. het toneel van de str Noren, waar een licl op het programma si Bij die training kr derlandse bondscoach noeilijkheden. Hoewi ten Piet van der Kuil gen kon meemaken, 1 11e PSV-er nog stee< van zijn lies. Het st

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2