Provinciaal nieuws £°yCil£N DE STRIJD IN LAOS Drink De wet op vervreemding landbouwgronden Saterdag VZ mei 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 TERNEUZEN AXEL Z AAM SLAG. SLUIS Kan Rusland zijn communistische bondgenoten in de hand houden SEGNI BEEDIGD ALS PRESIDENT VAN ITALIË DE STAKINGS BEWEGING IN SPANJE GROEP TEPY IN HOLLANDIA VOLLEDIG OPGEBOLD Voortvluchtige zonen van Tepy gearresteerd De Tepy-zonen Begin juni beslissing over het beroep van Eichmann Nog geen overeenstemming over de E.E.G.-landbouwverordeningen Belgische vorsten ontvangen leden van het parlement de enige echte voor mensen die kwaliteit verlangen F IRAK ROEPT AMBASSADEUR UIT LIBANON TERUG WEER MAATJESHARING Teelt begint op 21 mei; verkoop op 28 mei DE PARACHUTISTEN LANDING IN NIEUW-GUINEA Papoea-bevolking goede hulp bij opsporing van infiltranten AGENDA :7 RADHAKRISJNAN PRESIDENT VAN INDIA BENOEMING UI) PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND De heer A. Schipper te Krui- ningen is benoemd tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland, nadat de heer S. W. Henry te Perneuzen van de benoeming beeft afgezien. DE MOSSELVANGST Uitgestrekte mosselbanken schijnen er dit jaar niet te zijn. De Zeeuwse mosselkwekers- vloot die zich momenteel op de Waddenzee concentreert, heeft ze althans niet aangetroffen. Vo rig jaar was dit wel het geval. Toch worden op verschillende plaatsen beperkte hoeveelheden mosselzaad aangetroffen. De mosselzaadvisserij dient voor het ..bevolken" van de percelen voor de oogst van het volgend seizoen. „Doe Wat Terug Het Leger des Heils bestaat dit jaar in Nederland 75 jaar en in deze driekwart-eeuw heeft het enorm veel zegenrijk werk verricht voor ontelbare landgeno ten. Het Leger des Heils heeft steeds vooraan gestaan in alle gevallen v aar hulp noodzakelijk was. zowel bij rampen waar gro tere of kleinere groepen bij be trokken waren, als bij de hulp verlening aan een enkel gezin of aan de alleenstaande, die in nood verkeert. Ook in Terneuzen is het Leger des Heils geen onbekende instel ling en mag deze zich in veler sympathie verheugen. Om voor deze bekende jarige een cadeau bij elkaar te brengen is de stichting „Doe Wat Terug" in het levn geroepen door een Nationaal Comité dat zich ten doel stelt gelden in te zamelen. Leger des Heils en kerstpot is een algemeen bekende twee eenheid, daarom zullen op 18 mei van 10-19 uur en op 19 mei van 10-21 uur door het Comité „Doe Wat Terug" kerstpotten op de gebruikelijke plaatsen worden opgesteld om er de gaven van hen, die „Het Leger" een goed hart toedragen, en wie zou dat niet, in te deponeren. Ditmaal dus niet voor hulpbehoevenden, doch voor het jarige Leger des Heils zelf. Uiteraard zullen de kerstpotten dus ditmaal niet worden „bemand" door Leger des Heils officieren, doch door voor dit doel aangezochte promi nente figuren uit de gemeente die bij toerbeurt hun plaats bij de pol innemen. Wat Terneuzen betreft, mogen wij verklappen, dat de eerste burger van onze stad, burge meester mr. H. Rijpstra spon taan zijn medewerking in deze heeft toegezegd om ook een uur als „verzorger" van een der kerstpotten op te treden. Verdere modewerking van een groot aan tal vooraanstaande Terneuze- naren zal de actie ongetwijfeld bevorderen en doen slagen. Er zal een pot worden ge plaatst veór het gemeentehuis en een in de omgeving van de Axelse brug. Wij wekken een ieder op. die ..Doe Wat Terug" en loop niet voorbij de kerstpotten zonder er uw gave te hebben gedeponeerd. „Het Leger" heeft dat duizend voudig verdiend Plaatselijke promotor van de actie is mej. E. C. Oosthoek, Maatschappelijk Werkster der gemeente. Uitreiking boeken aan de prijswinnaars van opstel wedstrijd. Enige tijd geleden was er voor de Axelse schoolkinderen ge legenheid om een opstel in te zenden voor een Poolse school krant. Deze schoolkrant draagt de naam van Gezetka SZKona en is een blad van en voor kinderen van buiten het vaderland verblij vende oud-strijders, welke kinde ren een zondagsschool bezoeken. Voor drie uitzendingen uit Axel waren aan de Axelse delegatie vorige week in Amsterdam her denkingsboeken overhandigd. Gistermiddag heeft een dele gatie van de vereniging Axel Polen deze boeken aan de prijs winnaars overhandigd. De voorzitter van AxelPolen, do heer D. J. Oggel, deed dit met oen toepasselijk woord, waarin hij weet op het waardevolle con tact dat er steeds is met de Polen. De drie prijswinnende kinderen waren Addi van Duivenbode, Maria Verschelling en Johan Knieriem. Daar dit allen leerlin gen waren van de Christelijke Lagere school, had de uitreiking ook aldaar plaats. Geparkeerde auto aan de rol. Woensdagavond had een auto bestuurder zijn auto geparkeerd op de Kaaiwal, toen hij in een der in de buurt staande café's moest zijn. De auto heeft waarschijnlijk niet goed op de rem gestaan en tengevolge van de lichte helling aan de rol gegaan. De wagen is daarbij tegen het pakhuis van de groentezaak V. in de Zeestraat terecht gekomen waardoor enige materiële schade ontstond. Bezoek aan de Keukenhof Door de Hervormde Vrouwen vereniging alhier werd donder dag een uitstapje gemaakt naai de „Keukenhof". Des morgens om kwart over zes vertrok het gezelschap met een Z.V.T.M.-bus van Zaamslag, om via het Seheldeveer Perkpol- derKruiningenhaven de reis voort te zetten naar het bekende restaurant te Zevenbergsehoek. alwaar een kopje koffie werd ge bruikt. Van hieruit werd recht streeks gereden naar Oegstgeest alwaar in de conversatiezaal van het Hervormd Zendingshuis ge legenheid was om de meege brachte broodmaaltijd te gebrui ken, terwijl door het bestuur van deze inrichting een kopje koffie werd aangeboden. Na afloop hiervan heeft de direkteur van deze stichting een causerie gehouden over het werk van het Zendingshuis, en tevens van haar arbeid in Nieuw-Guinea, waarbij dia's werden vertoond van een leproserie aldaar en de zegenrijke arbeid der Stichting onder de bevolking van Nieuw- Guinea. Te één uur werd het Zendings huis verlaten om naar het doel van het uitstapje te rijden, al waar men een uur later arriveer de. Het moois en de kleurenpracht welke aldaar te zien is, deed het vertoeven in de Keukenhof tot een apotheose van kleur en geur stijgen. Daar er ook besloten was om er een bezoek aan Den Haag en Scheveningen aan te verbinden, moest voor velen te vroeg de Keukenhof worden verlaten. Dit werd echter weer vergoed dooi de rit door de bollenstreek, waar de vroege tulpen reeds hun pracht vertoonden. Te Schevenin gen werd de nieuwe pier bezocht en via Den Haag werd de terug tocht aanvaard, om omstreeks half tien weer te Zaamslag terug te keren. Begunstigd door heerlijk weer is dit uitstapje, waarop zoveel moois is gezien en genoten, wel bijzonder geslaagd. Blikseminslag. In de buurtschap te Heille sloeg de bliksem in de landbou werswoning bewoond door de familie G. Cocquit en veroor zaakte een grote verwoesting in het huisraad en meubilair. De schoorsteen werd van het dak afgerukt, ramen en deuren werden ontzet en alle ruiten sneuvelden, terwijl de elektrische leidingen smolten. De bewoners, die juist aan tafel zaten, kwamen met de schrik vrij. Prof. Antonio Segni heeft vrij dagavond de eed afgelegd als pre sident van Italië. Tijdens de eeds. aflegging dreunde een saluut ,van 101 schoten over Rome. De premier van Thailand, maarschalk Sarit Thanarat, heeft vrijdag bekendgemaakt, d~,t Laotiaanse pro-communis tische troepen de grens van Thai land tot op een afstand van 20 kilometer waren genaderd na donderdag de stad Hoeisai te hebben bezet. Achthonderd man regeringstroepen hadden na de val van Hoeisai hun toevlucht gezocht in Thailand. Zij waren volgens de Thailandse minister van Defensie ontwapend en in een afgezonderd gebied onderge bracht. Thailc.id heeft vrijdag aan de 14-landenconferentie in Genève over Laos verzocht de inneming van Nam Tha en het oprukken van linkse troepen naar de grens van Thailand te veroordelen als „de meeste flagrante en ernstige schending" van het bestand, zo is uit regeringskringen ver nomen. De minister van Buitenlandse Zaken, Thanat Knoman, zou te genover de Engelsman Malcolm McDonald, mede-voorzitter van de conferentie in Genève, ver klaard hebben dat de inneming van Nam Tha 't gevolg is van'n zorgvuldig voorbereide militaire actie, gesteund door Noord-Viet- nam en communistisch China. Thanat zei er aan te twijfelen of de Sowjet-Unie bereid of in staat is de communistische bond genoten in de hand te houden. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie verklaarde naar aanleiding van de val van Hoei Sai, dat de regeringsstrijd krachten en de gehele burgerbe volking de stad verlieten toen de „Chinese" troepen tot op twee kilometer afstand van de stad v/aren doorgedrongen. In de hoofdstad Vientiane is van Amerikaanse militaire zijde vernomen d-1 Hoei Sai nog niet is gevallen. Men verklaart in deze kringen dat de aanvallende troepen zich vrijdag 12 uur nog op zeven kilometer van de stad bevonden. Volgens van Amerikaanse zij de verkregen inlichtingen is de toestand te Hoei Sai „uitermate verward", hieraan werd toege voegd: „het moet ongetwijfeld hieraan worden toegeschreven, dat een officiële Laotiaanse woordvoerder de val van de stad bekend heeft gemaakt". De woordvoerder van het Lao tiaanse ministerie van Landsver dediging, die de val van Hoei ai bekend maakte, verklaarde dat hiermede het gehele noorden van Laos, met uitzondering van de „koninklijke hoofdstad" Loe- ang Prabang en omgeving, in handen der communistische op standelingen is gevallen. Hij zei verder dat Hoei Sai vrijdagochtend vroeg ontruimd is door eenheden, die na de val van Nam Tha met geforceerde marsen over een afstand van 160 km door het oerwoud waren getrokken, waarbij zij steeds wa ren aangevallen door vooruitge schoven patrouilles van de com munistische Palhet Lao. Toen de bevelvoerende gene raal merkte dat hij ook te Hoei Sai geen stand zou kunnen hou den, werd tot een verdere terug tocht besloten. Volgens de Laotiaanse rege ringswoordvoerders werd de aanval op Hoei Sai door twee ba taljons. in hoofdzaak samenge steld uit Chinese communisten, uitgevoerd. Waarnemers te Vientiane hech ten grote politieke en militaire betekenis aan de val van Hoei Sai. Zij wijzen erop dat deze be tekent dat, na de val van Moeng Sing en Nam Tha,. het gehele noorden van Laos, dat zich uit strekt langs de grenzen van com munistisch China en Birma, in handen van de communistische Pathet Lao is gevallen. Bovendien hebben de Pathet Lao-eenheden thans de Makong, die de grens vormt tussen Laos en Thailand, bereikt en de rege ring van Thailand heeft zich steeds uiterst gevoelig betoond voor het gevaar van het ver schijnen van de communisten aan haar noordoost-grer.s. De stakingssituatie in Asturië en andere delen van Noord- Spanje is vrijdag in hoofdzaak ongewijzigd gebleven waarbij, evenals in de afgelopen dagen, weer een zekere mate van werk hervatting te constateren viel. Aan een oproep tot een alge mene sympathiestaking in het gebied van Madrid werd geen ge volg gegeven. De afgelopen dagen waren pamfletten met de oproep ver spreid, getekend door de „vak bondsoppositie". De stakingen in Noord-Spanje begonnen 14 dagen geleden. Infiltratie een mislukking Het gouverneiiientsvoorlich- tingsbureau in Hollandia heeft meegedeeld dat „niet de arresta ties van donderdag en woensdag van de enkele overgebleven leden d"r zgn. subversieve groep-Tepy, deze beweging thans volledig is opgerold". Over de arrestatie van woens dag wordt gezegd: La Sale die na dc arrestatie het nutteloze van verdere activiteiten der overge bleven leden van de groep inzag, bood de algemene politie aan te willen proberen een zestal per sonen var. wie hij de verblijf plaats kende, over te halen zich over te geven. Inderdaad konden zij in de loop van woensdagmid dag met medewerking van La Sale nabij Hollandia, binnen wor den gearresteerd. Een kaliber 22 jachtgeweer, afkomstig van de kadasterdiefstal, kon in beslag worden genomen. De arrestatie van twee op dat tijdstip nog voortvluchtige zonen van Tepy - Albert en Willy - verliep als volgt. Het voormalig dorpshoofd in het gebied van Sentani was woensdagnacht met zijn gladloopgeweer op de var- kensjacht toen hij op een ge geven ogenblik geritsel hoorde en zijn lamp ontstak. Hij veron derstelde een wild zwijn voor de loop te krijgen maar het was Willy Tepy die daar stond. Het ex-dorpshoofd riep in 't Maleis: „Handen omhoog", welk bevel Willy Tepy meteen opvolgde. Willy werd naar de dichtst bij- zijnde politiepost gebracht. Daar kwam Albert Tepy zich korte tijd later vrijwillig melden. Met de laatste arrestatie heeft de groep-Tepy opgehouden te bestaan" aldus het gouverne mentsbureau dat besluit: In dit verband mag niet onvermeld blij ven het optreden van de alge mene politie die sinds de zesde april intensief en vele overuren makend, de activiteiten van de beweging in een mislukking deed uitlopen. Een woord van lof is hier zeker op zijn plaats", aldus het gouvernementsvoorlichtings bureau. Begin juni zal de beslissing van het Israëlische hoge ge rechtshof inzake het beroep van Adolf Eichmann tegen de over hem uitgesproken doodstraf worden bekendgemaakt, zo is uit welingelichte kringen in Tel Aviv vernomen. Wanneer het gerechtshof dit beroep verwerpt, zal een gratieverzoek aan presi dent Ben Zvi worden gericht. In zijn gevangenis in Ramleh bij Tel Aviv ontvangt Eichmann talrijke „bemoedigende brieven", voor het merendeel afkomstig uit West-Duitsland. De predikant William Hull, die Eichmann reeds zeven keer be zocht heeft, verklaarde: „Ik hoop de ziel van Eichmann nog te redden". Deze verklaart ech ter: „Dominee Huil zal er niet in slagen van mij een goed christen te maken". Na twee dagen vergaderen hebben de Landbouwministers van de zes landen van de Euro pese Economische Gemeenschap nog geen overeenstemming kun nen bereiken over de door de Europese commissie voorgestel de verordeningen ter uitvoering van het gemeenschappelijke landbouwbeleid. Onder voorzit terschap van de Franse minister van Landbouw, Pisani, zullen de bewindslieden op 28. 29 en 30 mei opnieuw in Brussel bijeen komen om te trachten de gere zen moeilijkheden uit de weg te ruimen. Dc voorstellen van de Europe se commissie dienen ter uitvoe ring van de in januari van dit jaar door de ministerraad van de E. E. G. genomen besluiten over de marktordening van gra nen, varkensvlees, eieren en slachtpluimvee. Een van de on opgeloste kwesties is het voor stel van de Europese commissie Koning Boudewijn en konin gin Fabiola van België hebben vrijdag in het paleis te Laken de grootste ontvangst sinds hun huwelijk gegeven. Meer dan 1800 genodigden, de leden van het parlement met hun echtge noten en kinderen, ministers en vele andere hoogwaardigheids bekleders, waren de gasten van het Belgische vorstenpaar. Ruim twee uur vertoefden de koning en zijn echtgenote bij hun gasten. De op koninklijke wijze voorziene buffetten werden door koning Boudewijn geopend, die daarbij tot de voorzitter van de Kamer van Volksvertegen woordigers, de socialist Van Acker, de opmerking maakte „Ik zal weer het goede voorbeeld geven". Koningin Fabiola maakte van de gelegenheid gebruik om met een groot aantal leden van het parlement en hun echtgenoten kennis te maken, waarbij zij zich afwisselend van de twee lands talen, het Nederlands en het Frans, bediende. in de graanverordening, waarbij een prerv'estslsel kan worden ge hanteerd ter regeling van de in voer van granen uit derde lan den. Van Nederlandse, maar ook van Duitse zijde bestaan daar tegen bezwaren. De ministers konden evenmin overeenstem ming bereiken over de voorge stelde reglementen voor de han del zowel in de gemeenschap als met derde landen in var kensvlees. Een kwestie, waarbij in het bijzonder Nederland is betrok ken, bleek eveneens vooralsnog onoplosbaar. Het betreft de ver tegenwoordiging van de zes E. E. G.-landen in de beheerscomité's, die met de Europese commissie een groot deel van de verant woordelijkheid zullen dragen voor de uitvoering van het ge meenschappelijke landbouwbe leid in de gemeenschap. Bij en kele E. E. G.-partners, waaronder België, wordt er bezwaar tegen gemaakt, dat ambtenaren van Nederlandse produktschappen zitting zouden hebben in deze comité's. Aangezien ook het be drijfsleven in de P. B. O.-organen is vertegenwoordigd, wordt ge vreesd, dat de geheimhouding van de besprekingen in de amb telijke comité's in gevaar zou komen. Van Nederlandse zijde blijft men echter op het stand punt staan, dat P. B. O.-ambte- naren „echte ambtenaren" zijn, die volledig aan de ambtelijke geheimhoudingsplicht zijn ge bonden. PACIFISTEN PER BOOT NAAR HET GEBIED VAN DE AMERIKAANSE KERNPROEVEN Deze foto laat zien hoe op 9 mei in Suasalito in Californië een zgn. „Trimaran" (een boot met een romp in drie stukken, vgl. „Katamaran" boot met twee rompen) werd te water gelaten. Een groep Amerikaanse pacifis ten zal midden mei met dit merk waardige vaartuig vertrekken naar hel gebied in de Stills Oceaan, om te protesteren tegen de Amerikaanse kernproeven welke hier zijn en nog zullen worden gehouden. Verschenen is het voorlopig verslag van de bijzondere com missie uit de Tweede Kamer over het voorstel van wet tot opheffing van de beperking van de werkingsduur op de ver vreemding van landbouwgron den. Dit wetsvoorstel was inge diend door het lid van de Tweede Kamer, prof. dr. ir. A. Vondeling (P.v.d.A.). In het verslag wordt o.m. op gemerkt, dat vele leden er prijs op stelden te verklaren, dat zij de indiening van het voorstel toe juichen, in de eerste plaats om de inhoud, maar daarnaast ook omdat zij het voor het functione ren van het parlement nuttig achten dat het instituut van de initiatiefwet levend blijft. In tegenstelling tot de conside rans van het wetsvoorstel willen vele leden, zo blijkt uit het ver slag, in beginsel vrije prijzen, zodra de sociaal-economische en agrarische omstandigheden, mede gelet op de ontwikkelingen bin nen de E. E. G„ zulks naar hun oordeel toelaten. Een deel van deze vele leden achtte, met de regering, daarvoor reeds thans het tijdstip aangebroken, een an der deel was daarentegen eerder geneigd de wet op de vervreem ding van landbouwgronden voor lopig te handhaven (bijvoorbeeld tot 1 januari 1967). echter met een soepeler toepassing van deze verhoging van de normale koop prijzen in bijzondere gevallen, die leiden tot een doelmatiger grondgebruik, zoals door de S. E. R. wordt voorgestaan. Aan gezien in de memorie van toe lichting op het wetsvoorstel noch over een tijdelijke verlen ging, noch over een grotere soe pelheid bij de toepassing wordt gesproken, stonden alle hierbe- doelde vele leden vooralsnog af wijzend tegenover het initiatief voorstel. Vele andere leden stemden daarentegen gaarne met het wetsvoorstel in. Zij meenden, aldus het voorlopig verslag, dat afschaffing van de prijsbeheer- sing van de landbouwgronden ongewenst is omdat de daling van het aantal grondgebruikers en daarmede de afneming van de generatiedruk zich slechts in be paalde categorieën van bedrijven, met name de kleine, voordoet en bovendien de toenemende be hoefte aan bedrijfsvergroting deze afneming van de generatie- druk meer dan compenseert. Daarbij komt nog de toenemen de druk van buiten, door de ge stegen vraag naar recreatie- en bouwgrond. In het voorlopig verslag wordt de indiener van het wetsvoorstel o.m. gevraagd, waarop hij zijn bewering grondt dat het rege- I ringsontwerp de positie van de wet en met de mogelijkheid tot'pachter in gevaar brengt en of hij van mening is, dat het voor keursrecht van de pachter in het regeringsontwerp niet sluitend is geregeld. Of verwacht hij, zo wordt verder gevraagd, een stij ging van het prijspeil van ver pachte gronden, en zo ja, waar op steunt deze verwachting? Tenslotte wordt geïnformeerd of naar het oordeel van de initia tiefnemer een straffe koopprijs- beheersing in Nederland te ver enigen is met een gemeenschap pelijke landbouwpolitiek binnen de E. E. G. „Heeft de Benelux niet geleerd, dat onze grondpoli- tiek een groot struikelblok kan vormen bij pogingen tot liberali satie van het handelsverkeer," zo werd gevraagd. Radio Bagdad heeft medege deeld, dat Irak zijn ambassadeur in Libanon heeft teruggeroepen en de Libanese ambassadeur in Irak heeft verzocht het land te verlaten. Deze maatregel houdt verband met het feit, dat tussen Libanon en Koeweit diplomatieke betrek kingen zijn aangeknoopt, hetgeen door Irak als een „onvriendelijke daad" van de zijde van Libanon wordt beschouwd. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft, mede namens de staatsse cretaris van Economische Zaken, de verordening van het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten goedgekeurd, waarbij onder meer is bepaald, dat de haringteelt 1962/'63 begint op 21 mei, doch dat de verkoop van gezouten haring van de nieuwe teelt eerst mag plaats vinden op 28 mei. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft het Produkt- sehap tot deze maatregel geadvi seerd na rapport te hebben ont vangen van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid over het voorkomen van de zoge naamde haringwormziekte. Van 1955 t/m 1960 zijn 16 ge vallen van deze ziekte geconsta teerd, een uiterst gering aantal, indien men zich realiseert, dat er in deze periode ongeveer een half miljard groene en lichtge- zouten haringen werden gecon sumeerd. De ziekte trad op na het eten van ongezouten haring of haring die zeer licht was gezouten en bovendien zeer snel na de vangst werd geconsumeerd, de zgn. groene haring. Door de haring, zoals do ver ordening voorschrijft, langer en in een hoger zoutgehalte te zou ten, worden de levenskansen van de ziekteverwekkende larve aan zienlijk verminderd en daarmede eveneens het gevaar voor de volksgezondheid. Feitelijk heeft de verordening een terugkeer tot gevolg naar de beroemde maatjesharing van weleer. Het gouvernementsvoorlich tingsbureau in Hollandia ver neemt over de infiltratie van In donesische parachutisten op het Onin-schiereiland. nog het vol gende: „Uit verhoren van gevangenen is gebleken dat de dropping ver-, moedelijk is uitgevoerd met drie Dakota's. Bij het eerste vuurge vecht, dat plaatsvond tussen een eenheid mariniers en Indonesi sche parachutisten, is o.a. een luitenant-parachutist gesneuveld. De opdracht van deze groep was om de bevolking op te wekken tot opstand en guerilla-eenheden te vormen. De opdracht kon niet worden uitgevoerd omdat de be volking geen hulp verleent. Daarentegen doet de bevolking, zoals steeds, de infiltranten zo veel mogelijk afbreuk. De dra gers moeten gedwongen worden en deserteren voortdurend. Ge regeld komen meldingen van de bevolking bij de militairen bin nen. De voedselsituatie van de Indonesische militairen is slecht.' Dit laatste wordt bevestigd door bevolkingsmeldingen die spreken van diefstal van zelfs jonge en onrijpe pisangs uit hun tuinen. De bewapening van de Indone siërs bestaat o.a. uit machine pistolen, lichte mitrailleurs en handgranaten, afkomstig uit ver schillende landen. Daar een groep parachutisten na het eerste vuurcontact is gaan zwerven, wordt de zuiveringsactie bemoei lijkt. Deze wordt echter met be hulp van de plaatselijke bevol king als gidsen met kracht voort gezet. V/2 JAAR GEËIST TEGEN AUTOKAPER De officier van justitie bij de rechtbank in Haarlem heeft don derdag tegen de 20-jarige kap persbediende P. A. J. uit Heem stede wegens diefstal van een nieuwe dure auto een gevange nisstraf geëist van een jaar en zes maanden, door te brengen in de bijzondere gevangenis voor jongelieden te Zutphen. Op een zaterdagavond in januari klom J. via een boven raam in een garage aan het Wil- helminapark en haalde daaruit de auto. Met twee jongens, die hij op straat ontmoette, maakte hij gedurende drie dagen tochten naar Den Haag, Amsterdam en De Kaag. Bij De Kaag liet hij de auto staan. Zijn vrienden brach ten de auto naar Haarlem terug. De kappersbediende keerde lif tend huiswaarts. Tegen de twee vrienden eiste de officier van justitie een ge vangenisstraf van een maand. De rechtbank zal op 24 mei vonnis wijzen. HEDEN TERNEUZENLuxor-Th'eater, 8 uur: „Vrouwen achter prik keldraad". Concertgebouw. 8 uur: „Doodstrijd der Seminoles". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Dodenrit". Terrein Buitenweg, 4.15 u.: AZW—Tern. Boys. MORGEN TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 u.: „De doodstrijd der Se minoles"; 4.30 en 8 u.: „Vrou wen achter prikkeldraad". Concertgebouw, 8 u.: „De doodsstrijd der Seminoles". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Dodenrit"; 8 uur: „Als vrou wen liefhebben". Dr Radhakrisjnan, vice-presi dent vaa India, is gekozen ver klaard tot president van India. Radhakrisjnan kreeg 2.938 stemmen van de leden van het federale parlement en die van de wetgevende vergaderingen van de deelstaten. De andere kandi daten, Hari Ram en Trisjoelia, kregen respectievelijk 41 en 17 stemmen. De nieuwe president wordt zondag beëdigd. Hjj volgt Rad- jendra Prasad op. Dr. Sarvepalli Radhakrisjnan is 73 jaar en één van de leiders van de congrespartij. Hij was sedert 1952 vice-president. De nieuwe vice-president is dr. Zakir Hoessein, oud-gouverneur van de staat Bihar. Hij is de eerste Mo hammedaanse vice-president -van India.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5