Provinciaal nieuws Gemeenteraad van Hulst AGENDA BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW HOEK SAS VAN GENT. MAANDAG 7 MÉT 1962. ONTSLAG EN BENOEMING Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 augustus 1962 aan ir. J. H. van der Burgt, te Mid dedburg, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofdinge nieur directeur van de Rijkswa terstaat in vaste dienst, zulks on der dankbetuiging voor de be langrijke den lande bewezen diensteen. Tot hoofdinspecteur van het lager onderwijs is benoemd in de eerste hoofdinspectie (om vattende de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland): drs. J. M. Renders, thans in specteur van het lager onder wijs te Eindhoven. TERNEUZEN Verkeersongeval Gisteravond ongeveer te kwart voor acht had nabij het kruis punt Korte Kerkstraat—Nieuw- straat een aanrijding plaats tus sen een bromfiets, bereden door G. H. uit Terneuzen, en een Bel gisehe auto, bestuurd door de heer A. P. uit Mechelen. De brommer kwam uit de Kor te Kerkstraat de Nieuwstraat in gereden en kwam daarbij tegen de Belgische auto terecht, die dit kruispunt vanuit de Nieuwstraat naderde. Door de botsing werd de auto licht beschadigd: de brommer had meer materiële schade. AXEL Bestuursleden „AxelPolen' in Amsterdam bij Poolse oud- strijders Enige tijd geleden kreeg het be stuur van de vereniging „Axel- Polen" een brief van de landelij ke vereniging van „Poolse Oud strijders" dat er 5 mei ter gele genheid van de elfde algemene vergadering te Amsterdam een nieuw vaandel van de S.P.K. (de initialen van de vereniging) zou worden ingewijd. In hel Poolse volksleven is bet de gewoonte bij dergelijke ge beurtenissen, dat op de vlaggc- stok herdenkingsplaatjes worden bevestigd als symbool dat men wil bijdragen aan het doel van de vereniging. Plet bestuur van Axel—Polen had ook zulk een plaatje geschon ken en 4 bestuursleden, t.w. de heren D. J. Oggel, J. Overduive, C. Schieman en C. van Bende- gem, gingen zaterdagmiddag naar Amsterdam om zelf dit plaatje, naar oud Pools gebruik, aan de stok te spijkeren. En zo arriveerde de delegatie, tot zeer grote verrassing van de Poolse vrienden, in de Sociëëteit „Het Lccuwenpoortjc 1560" in de Prinsenhof steeg te Amsterdam. Dit „Leeuwenpoortje 1560" is een oud gebouw dat door de ge meente Amsterdam beschikbaar is gesteld als ontmoetingscen trum van in Nederland verblij vende vluchtelingen. Getroffen door de sfeer van liet gebouw, gepaard aan de ont roering van de Polen bij het weerzien van oude vrienden, was er dadelijk weer een sterke inner lijke band van Axelse dankbaar heid in de eerste plaats voor het offer der Polen bij onze bevrij ding en de waardering der Polen voor de morele steun, die hun verblijf in ballingschap zoveel lichter maakt. Na een Poolse maaltijd bigos (een zuurkool-gerecht dat in Po len dezelfde plaats inneemi als bij ons dc erwtensoepi werden de Axelse afgevaardigden begeleid naar hel Nationaal Monument op de Dam, waar zij met trots hun krans lieten zien die daar namens de oud-strijders was opgehangen. Terug in de zaal werd de bij eenkomst geopend door de voor zitter van de Amsterdamse fede ratie, de heer W. Dcmbinski. De secretaris-generaal van 't hoofd bestuur der Wereldfederatie van de Poolse oud-strijders le Lon den, majoor Stanislow Lis, sprak een rede uit, waarin hij zcide dat de Polen in ballingschap nu her denken dat Polen 191 jaar ge- leden zijn eerste grondwet kreeg. Dit feit, dat alle oud-strijders overal ter wereld herdenken als een symbool der vrijheid, wordt achter het ijzeren gordijn door de satellieten van liet Kremlin met voeten getreden. Ook wordt herdacht de slag om Monte Casino, aldus spreker. Overal zijn Polen gesneuveld voor de vrijheid, maar de Polen in bal lingschap beloven dat zij door zullen gaan en trouw blijven aan de strijd voor een vrij Polen. De landelijk v oorzitter, de heer H. Recko. zei dat zij misschien vervelend gevonden worden, om dat zij steeds maar spreken over „onze vrijheid en Polen", maar spreker gaf als voorbeeld de stormvloed die zoveel ellende bracht in Zeeland. Toen leefde ieder met. de Zeeuwen mee en steunde hen bij 't herstel. Maar wat de strijd om dat. stukje grond tegen het water betekende kun nen alleen de Zeeuwen begrijpen en zo gaat het ook met de Polen. Ieder leeft met hen mee, maar het innerlijk beleven van de be- lekenis voor een vrij Polen kun nen sleehts zij alleen. Er werden aan dc Axelse aan wezigen enkele gedenkboeken overhandigd voor scholieren die meegedaan hadden aan een op stelwedstrijd. Maar hierover hoort men later nog wel. De inwijding van het vaandel had plechtig plaats en Axels voorzitter, de lieer P. J- Oggel. verrichtte de symboliek door het gedenkplaatje te bevestigen, liet Pools nationaal sentiment werd verder uitgebeeld in declamatie, zang en dans, waarna een eind kwam aan een bijeenkomst die sleehs node werd verlaten van wege de innigheid der vriend schapsbanden met AxelPolen. Noodlottig verkeersongeluk Zaterdagmiddag omstreeks kwart vóór drie had op het kruis punt var de provinciale weg Altenastraal een verkeersonge luk plaats, dat aan de bijna 16-,ja- rige E. dc R. het lqven heeft ge kost. Op haar rijwiel van de oprit van de Molendijk komende, reed zij zonder aandacht te schenken aan het verkeer de rijweg over om een in de Altenast raat wo nende vriendin te bezoeken. Zij werd daarbij dooi' een uit de rich- ling Terneuzen komende auto, bestuurd door de heer A. II. uit Philippine, gegrepen en een aan- lal meters weggeslingerd. De verwondingen van de onge lukkige waren zó ernstig, dat de nabij wonende geneesheer dokter Hofstee, die direct Ier plaatse was, slechts dc dood kon consta teren. De heer R.. die het meisje, dat van achter een voorrangverlenen de auto de rijweg overstak, niet had opgemerkt, treft in deze geen enkele schuld. Vergadering afd. HoekTer neuzen der Z- P. M. Vrijdag hield dc afd. Hoek Terneuzen der Z. P. M. een huis houdelijke vergadering, waaraan tevens verbonden was een ten toonstelling van door dc leden gekweekte platen. Nadat de presidente de aanwe zigen had verwelkomd, in het bij zonder ac jury die de ingezonden planten zou beoordelen, en de lieer Elzinga uit; Terneuzen, be tuigde zij haar voldoening over de opkomst der leden. Hierna werd het, huishoudelijk gedeelte van de vergadering vlot afgewerkt, na afloop waarvan werd gepauzeerd. Ondertussen was de jury met haar beoordeling van de inzendin gen gereed gekomen en werd na de pauze de uitslag beend ge maakt, welke als volgt luidt: Fuchsia: le pr. Marie Jansen: 2c pr. Corrie Dees en 3e pr. Ria Wolfert. Begonia: le pr. Ria Wolfert; 2e pr. Riet van Cadsand; 3c pr. Mien Kielman en lc pr. Adrie Tollenaar. Bladplant: le pr. Marie Jan sen; 2e pr. Riet Jansen; 3e pr. Ria Wolfert en 4e pr. Janny v. d. Gouwe. De jury was over het algemeen vol lof over de ingezonden plan ten, maar wees tevens op enkele bijzonderheden en gemaakte fou ten. Nadat eigenaressen van de be kroonde planten een prijsje in ontvangst hadden genomen, was liet woord aan de lieer Elzinga uit Terneuzen, die een causerie, toegelicht door mooie dia's, hield over dc kunst van het fotografe ren. Aan het slot van de samen komst dankte de presidente de jury voor haar beoordeling van de ingezonden planten en de heer Elzinga voor zijn interessante causerie. De Z. P. M. kan op een geslaag de avond terugzien. Dodenherdenking Vrijdagavond om half acht trok een stoet, bestaande uit autoritei ten en deputaties tan verenigin gen. vanaf liet stadhuis naar de graven van do Belgische gesneu velden op dc Algemene begraaf plaats. Nationale bevrijdingsdag Zaterdag in de la Io namiddag omstreeks vijf uur gaf de gym nastiekvereniging THOR een de monstratie trampolinespringen met medewerkig van enkele be kende Belgische trampolinesprin- egrs, waaronder de kampioen van België. Dit evenement, vond plaats op en bij de kiosk in liet Park. 'sAvonds om half acht gaf de harmonie ,.Do Verenigde Vrien den" voor vele belangstellenden een concert. Dit concert vond eveneens plaats op de kiosk. Te ongeveer half tien werd tegenover dc Prinsenkade een prachtig vuurwerk afgestoken. Dit vuurwerk werd aangeboden door de plaatselijke industrieën en dc middenstand, en trok in verband met liet mooie weer veel belangstelling. MAANDAG 7 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Tliealer, 8 uur: „Aglleen de zon was getuige". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Paspoort voor de hel". DINSDAG 8 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „1000 sterren schitte ren". Lokaal ..Bethel". 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. ARRESTATIES IN ZANZIBAR De secretaris-generaal van de Nationalistische partij in Zanzi bar, s jeik Abdoel Faliman Mamo- liad Baboe, en 9 leden van de partij, zijn zaterdag gearresteerd nadat de Britse resident, sir Geor ge Mooring, bekend gemaakt had. dai een groep van de nationalis tische partij plannen had om branden te sticliten uit protest tegen liet resultaat van de be sprekingen over wijzigingen in de grondwet van Zanzibar en ver kiezingen vóór de onafhankelijk heid van Kenia. Deze besprekingen werden afge broken in verband met menings verschillen tussen politieke groe peringen in Zanzibar DE JAPANSE ZEELIEDENSTAKING De zeelieden in Japan zijn zondag weer aan het werk ge gaan nadat de reders een uit sluiting van 214 schepen hadden ingetrokken. De staking, die vo rige maand was begonnen, ein digde op 3 mei. Zij werd gevoerd om kracht bij te zetten aan eisen voor kortere werktijden. Volgens de vakbonden zal men, indien voor 10 mei geen overeenstem ming wordt, bereikt bij de van daag beginnende onderhandelin gen. opnieuw in staking gaan. AANVAL IN LAOS. Communistisch gezinde strijd krachten hebben zondag een gro te aanval ondernomen op Nam Tlia in het noorden van Laos en volgens te Vientiane ontvangen berichten zouden de verdedigers van de si ad zich terugtrekken. In Amerikaanse militaire krill gen is vernomen dat alle Ameri kaanse adviseurs in het gebied per hefschroefvliegtuig in veilig heid zijn gebracht. Volgens te Vientiane ontvan gen berichten schijnt de aanval zorgvuldig te zijn voorbereid. De zwaarste aanval kwam uit het noordwesten met naar schatting vier bataljons. De aanval begon zondagochtend vroeg met een zware artillerie beschieting. Daarop viel infante rie uit verscheidene richtingen aan. In Amerikaanse kringen zei men geen inlichtingen te hebben over de eenheden die aanvallen. In liet gebied zijn twee bataljons van dc Vietminh en verscheidene eenheden van de Pathet Lao. Arrestaties in Praag? Van diplomatieke zijde in We nen verluidt, dat acht Tsjecho- Slowaakse studenten in Praag zouden zijn gearresteerd na een betoging op 1 mei van ongeveer 300 studenten bij het monument, van de Tsjecho-Slowaakse dich ter Karei Macha. Er zouden leu zen geuit zijn tegen de huidige vleessehaarste en opmerkingen gemaakt zijn over Tsjeeho-Slo- waakse leiders.- Maastrichtenaar in Duitse mijn omgekomen. Bij het aanleggen van een nieuwe mijnschacht in Ratlieim in Duitsland, dicht bij de Neder landse grens, is zaterdagmiddag de 50-jarige Nederlandse arbei der J. M. uit Maastricht om het leven gekomen. Hij is van een hoogte van 40 meter naar bene den gestort en was onmiddellijk dood. Dc heer M. was in dienst, van een Duitse firma die mijnschach ten aanlegt. De directie van de mijn heeft meegedeeld, dat de heer M. aan liet werk was in een 150 meter diepe schacht op ongeveer 40 meter van liet diepste punl. Hij is volgens de directie naar bene den gestort toen hij getroffen werd door een stuk ijzer, dat van de bovenkant van de schacht naar beneden is gevallen. N E DER LAN DSE VAKANTIE GANGER IN FRANKRIJK VERDRONKEN. Zaterdag is komen vast te staan dal de 21 -jarige kantoorbediende J. van Dijk uit. Enschedé op 29 april aan rle Franse Rivièra met een auto te water is gereden en verdronken. De jongeman ver bleef met vakantie in Frankrijk. De auto is op 29 april bij de plaats Antheor in zee gereden en op diezelfde dag door de poli tie opgehaald. Een familielid van het slachtoffer heeft zaterdag zijn identiteit vastgesteld tijdens een lijkschouw ing op de gendarmerie te Agay aan de Rivièra. VERDRONKEN In het Alberikanaal bij (lp plaats Vroonhoven iti België in dc na bijheid van Maastricht is zater dagavond het stoffelijk overschot gevonden van de 47-jarige café- restauranthouder in Maastricht dc lieer T. P. Gadet. die sedert vrijdag 27 april werd vtrmist. Groninger in Bremen op borgsom vrijgelaten. Een 32 jaar oude handelaar in tweede hands auto's uit Gronin gen heeft in de nacht van don derdag op vrijdag in beschonken toestand een dolle rit door Bre men gemaakt. Hjjj heeft daarbij een verkeersbord omvergereden en niet gereageerd op een som matie van een politieman om te stoppen. Deze politieagent moest zich met een sprong in veiligheid brengen. De Groninger is direct voorge leid aan een rechter van instruc tie die hem op een borgsom van 3000 Mark voorlopig in vrijheid heeft gesteld. Dc Groninger heeft zich na het incident zelf bij de politie ge meld. Hij wordt beschuldigd van po ging tot doodslag. TERNEUZEN. Geboorten. 26 april. Ne-dtjc, d. van Jan Willem Kik en Christina Grinwis, won. te Oude ronee. Herendijk 7; Cornelis Marinus, z. van Marinus Gilles de Jonge en Janna Maria de Koeijer, won. te Axel. Buitenweg 18. 27 April. Erwin Emile Maria, z. van'Frcd- dy Franciscus Adam en Margot Maria van Hulle, won. te West- dorpe, Bernhardstr. 15. 28 april. Johannes Francois, z. van Cor nelis Aarnout Stoft'ijn en Cor nelia Geolhoedt, won. Lange Kerkstr. 23. 30 april. Freddy, z. van Hendrik Stouthamcr en Ra chel Johanna Henrion, won. te Axel, Julianastr. 7; Anne Claire Ingrid. d. José Jean Cockaerts en Jeannie Emma Maria Julia Baart, won. te Sas van Gent, Poeldijk 19- 1 mei. Hans Willem, z. van Willem Adriaan Liplijn en Flory Louise Scheffer, won. te Sas van Gent, Westkadc 94: Karin, d van Eliènne Seraphinus August dc Roek en Beatrix Magdalena Gel derland, won. te Sas van Gent, Fred. Hcndrikplantsoen 1. 2 mei. Nico, z. van Johannes Teunis den Boer en .Johanna van Baavlc, won. J. W. Frisostr. 1; Janneke Helena, d. van Gelein Guillaam Mecrlens cn Cornelia Maria van de Wegr. won. Kastanjelaan 146. Huwelijks-aangiften. 26 april. Jan Cornelis de Bruijne, 26 j. jm. en Johanna Maria de Putter, 22 .i- jd.: Florentinus Edmondus Augustinus van Rossum, 27 j. jm., won. te Sas van Gent en Elisabeth Rozalia Maria van den Bosch, 20 j. jd 1 mei. Pieter Pi.i- pelink, 21 j. jm. cn Eliza Maria Doorns, 21 j. jd.Arie Jacobus Hamelink, 22 j. jm. en Elisabeth Krina Maria Molegraaf, 21 j. jd. Huwelüks-voltr. 1 mei. Robert Fotdolf de Wit, 28 j., won. te Phi lippine en Silvana Antonia Lucia Bellotto, 29 jr. 3 mei. Daniël den Hamer, 42 j., won. te Zaamslag en Sara van Doezelaar, 42 j. Overleden. 24 april. Pieter Jan sen, 53 j., echtg. van Elizabeth meerlens, won. te Hoek. 26 april. Francis Lenic Eleon Doolaege. 14 dg., won. te Sas van Gent. 29 apr. Franciscus Bernardus van Hoec- kc. 62 j.. echtg. van Bertha Ma thilda de Cleck, won. Ic Zuid- dorpp; Urgenie van dc Velde, 82 j., echtg. van Auguste Joseph Casier. won. te Wetsdorpe. 1 mei. Valentine Kesbeke, 77 j., echtg. van Petrus Roegies. won. te Sas van Gent. TERNEUZEN. In dc weck van 30 april tot en met- 5 mei hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. W. Kempe, G- Gezellcstr. 66, van Roosendaal; C. T. Harms Overduive, Donze-Visserstr. 76, van Zaamslag; M. L. Pape. IJs- baanstr. S. van 's-Gravenhage M. J. Meertens, woonwagen (Wul- penbek), van Onstwedde. Vertrokken. D- van Langevel- de. Dljkstr. 35, naar Groedc; G. P. de GrooteJonker, v. Steen- bergenlaan 33. naar Hoek: F. R. Tacq—van Aerde, Kanaalw. 102, naar IJzendijke. DE GENERALE REPETITIE MET DE „GOUDEN KOETS" TE AXEL. Begunstigd door schitterend weer had zaterdagmiddag een re petitie plaats van de rondgang met de „Gouden Koets" door de Ponnycluh „Dc Kleppertjes", in verband met de uitnodiging van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. dc Ca- sembroot. om deel lc nemen aan het openluchtspel dat te Middel burg zal worden gehouden ter ge legenheid van liet bezoek der Ko ninklijke Familie aan Zeeland. De belangstelling voor deze rondgang was zeer groot, temeer daar velen maandagavond tijdens de lampionoptocht dit prachtig nummer niet duidelijk konden bewonderen. jilas op 14 mei voor de rechter. De vroegere Zuidslavische vice- president Milovan Djilas, die vo rige maand na vijftien maanden vrijheid weer in hechtenis werd genomen, zal op 14 mei voor dc rechter worden geleid, aldus is van welingelichte zijde le Belgra do vernemen. Eerder had een Zuidslavische ambtenaar gezegd dat de tenlas telegging gereed was. Djilas wordt beschuldigd van inbreuk op con artikel van het wetboek van strafrecht over de onthulling van staatsgeheimen. Uit het toepasselijke lid van het artikel blijkt dat een ambte naar die de onthulling heeft ge- peegd, tot ten hoogste 10 jaar gevangenisstraf kan worden ver oordeeld indien de betrokken stukken of inlichtingen van bij zondere waarde zijn of indien de dader een omkoopsom heeft aan genomen. Deze bepaling is vol gens een ander lid ook van toe passing op oud-ambtenaren. Zoals bekend, werd Djilas in hechtenis genomen kort voordat een uitgeverij te New York met zijn boek „gesprekken met Sta lin" zou komen. Gedeeltelijke amnestie in Ghana President Nkroema van Ghana heeft bekend gemaakt, dal hij de onmiddellijke vrijlating gelast lieefl van velen, die krachtens dc wet op dc voorlopige hechtenis vastgehouden worden. In een radiorede zei Nkroema, dat de noodzaak van een derge lijke wet blijft bestaan. Maar naar zijn mening was do toestand nu zodanig dal oen aantal zich in hechtenis bevindende personen vrijgelaten kan worden. Nkroema heeft zaterdag ook bekend gemaakt, dat een alge mene amnestie uitgebreid zal worden tot „die enkele burgers, die naar liet buitenland zijn uit geweken." Van gezaghebende zijde is la ter vernomen, dat Nkroema de vrijlating heeft gelast van 160 van de naar schatting 300 perso nen. die zich in hechtenis be vinden. Vrijdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burge meester A. L. S. Loekefeer voor het laatst \oor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen bijeen. Dat dc aanstaande verkiezingen de gemoederen enigszins bezig houdt moge wel blijken uil het feit. dat hoewel de agenda uitge breid was, dev ergadering niet meer dan ruim een uur in beslag nam. Na ongewijzigde vaststelling der notulen ging men over tot punt 1 van de agenda: Voorstel tot aankoop van grdnden in de Dullaertpolder en in de Absdale- polder. De lieer Everaert vond echter dat de situatietekening niet erg duidelijk was en wilde nu precies weten waar deze gronden gele gen waren. De voorzitter was hel met ge noemde spreker eens en deelde mede, dat twee terreinen in het uitbreidingsplan „Zuid" liggen en één in het uitbreidingsplan „Noord". Hierna werd het voorstel z. h. s. aangenomen. Bij het voorstel tot het pacht- vrij maken en verpachten van grond vroeg de heer Everaert, of er rekening was gehouden met de wensen van de heer Burger, ach ter wiens erf dc scheidingslijn loopt. Daar de voorzitter hier bevesti gend op kon antwoorden, weid ook dit voorstel z. h. s. aanvaard. Dit was eveneens het geval met punt 4. Voorstel tot aankoop van grond in de Kleine Bagijne- straat ter waarde van 1000. Bij het voorstel i.v.m. de win kelsluiting op zondag dit voor een periode van 3 jaar waarin dus dc winkels op zondag mogen open zijn, wenste de heer Stolte stemming. Dit verwonderde de heer Mar tens, die opmerkte dat de heer Stolte toch destijds er mede had ingestemd. Het voorstel werd echter met algemene stemmen aangenomen. Het voorstel tot jiet van locpas sing verklaren van verordenin gen op het aan de gemeente bij grenswijziging toegevoegde wij ken, dil onder meer in verband met de winkelsluiting e.d. De voorzitter stelde voor dat cén punt van dit voorstel tot na der overleg geschorst zou wor den. Dil in verband met het ver zoek vati een kapperszaak om de zaak maandagmiddag Ie sluiten, in plaats van dinsdagmiddag. Hiermede kon dc gehele raad zich verenigen en gaf dan ook aan liet voorstel, zoals het nu luidde, zijn goedkeuring. Het voorstel tot wijziging der verordening op hei marktwezen, alsmede itcl voorstel tot verlen ging van de termijn, waarvoor een gemeenschappelijke regeling voor de keuringsdienst van vee en vlees is aangegaan, eu het voorstel tot wijziging der algeme ne salarisverordening, dat ver band houdt met de rijwieltoelage, alsmede het voorstel tot wijzi ging der kindertoelageverorde- ging, vielen vlot onder dc hamer. Door ANGELA VON KIESLINC 48) (Nadruk verboden.) „Ze zal hei meeste van de drie haar vroeg gestorven moeder missen", antwoordde Vera zacht. „Dat hebt u goed geraden en zij zal het er ook het moeilijk ste mee hebben als ik ooit weer hertrouw". ,.U moet er dan voor zorgen dat ze die vrouw van tevoren leert kennen, dan zal ze des te moer van haar houden". „Ik verbaas me altijd weer over uw juist en helder inzicht, juffrouw Sonnleiter. U bent nog zo jong"! „Waarom zegt u dat laatste"? Het antwoord werd dokter Liebmann bespaard, want Suse kwam teruggehold en greep hem stevig bij de hand. Twee kinder ogen keken hem blij aan. „O, het is een echte verjaar dag. Dat moet je zien, pappie"! „U moet het maar verontschul digen, juffrouw Sonnleiter, maar Suse is een kleine huistiran". „Misschien kunt u beter een hart-tiran zeggen", zei Vera zacht. Dorle stond zwijgend en afwachtend naast haar. „Ga jij met mij mee of zullen we eerst nog wat meer rozen plukken om de feestvreugde te verhogen? Zal ik je ze wijzen"? „O graag, want, ik houd zo ver schrikkelijk veel van bloemen". „Dat dacht ik wel. dat is je aan te zien". Toen dokier Liebmann die avond met de kinderen wegreed, hadden zij zich zo aan het huis, zijn bewoners en de andere kin deren gehecht, dal ze het jam mer vonden al weer afscheid te moeten nemen. Vera kreeg echter een goede inval. „Zoudt u ons de kinderen niet willen toevertrouwen als u zelf met vacantie gaat. dokter Lieb mann? Het zou ons werkelijk v eel plezier doen". Zijn ogen lichtten op. „Mag dat heus?" Sonnleite* kwam tussenbeide: ..Het zou ons werkelijk een grote eer en genoegen zijn." Hij klapte in zijn handen. „Kinderen, luister eens. Vin den jullie het erg als de drie kinderen van de dokter Lieb mann hier blijven?" „Neeo neekwam het uit alie monden. ..En iullie?" Dokter Liebmann boog zich over zijn jongste en kuste haar op het hoogd. „O nee, vader, je mag ons ge rust hier laten, het is hier heer lijk!" .En iji. Dorle?" „Je zult zo verschrikkelijk al leen zijn. pappie." „Het is lief dat je aan me denkt, maar ik zal des te meer van mijn vacantie genieten als ik Weet dat jullie hier veillig verzorgd zijn." „Dan wil ik hier graag zijn", was hel besliste antwoord van Doric. Vóór Vera het wist hing het meisje om haar hals en keek toe. hoe haar vader in de auto stapte. Helmut gunde zich niet eens de tijd om zich verder over zijn vader te bekommeren; hij rende naar de andere jongens en ging wild met hen stoeien. „Voorlopig hartelijk dank, juf frouw Sonnleiter. Over hei an dere spreken wc uitgebreid als ik terugkom. Tot ziens!" Zo lang het hem mogelijk was, wuifde dokter Liebmann naar de achtergeblevenen, toen ver dween de wagen in de bocht van de weg. Het begon donket te worden er de maan bescheen vol en lichtend het grote huis. Vera bleef nog een ogenblik in de tuin. Ze hield van dit mo ment van de dag. Haar gedach ten waren voortdurend bij de man die nu naar de stad en naar zijn kliniek reed. Zo blij en vro lijk als vandaag had zc hem nog nooit eerder meegemaakt Hij had zo gezellig met de kinderen gespeeld en zich haast de hele dag met hen bemoeid. Vera had. zoals ze hem in het ziekenhuis had leren kennen, nooit ge dacht dat hij zo levenslustig kon zijn Maar misschien was hij zo stil geworden door de dood van zijn vrouw en konden alleen de kinderen hem uit zijn droevige stemming halenZe wist dat ze nu nog meer als eerder innig veel van hem hield. Sonnleiter was mei de kinde ren naar binnen gegaap, maar even later kwam hij loch nog even terug in de tuin. „Vera, aan wie loop je zo in tens te denken?" Ze bloosde. „Hoe kom je aan die vraag?" „Ik vermoedde al lang dat de ze man je innecrlijk bezig hield. Houd je van hem?" ..Ja Kurt, ik heb hem lief." Vera boog zich over een don kerrode roos en sneed haar af. Toen richtte ze zich op en keek haar broer recht in de ogen; ..Geloof je me als ik zeg dal ik Multerer geheel uit mijn hart verbannen heb?" „Ja Vera, dat geloof ik. Maar je mag niet vergeten dat dok ter Liebmann meer als twintig jaar ouder is dan jij, dat hij reeds drie kinderen heeft en het meer dan druk heeft in zijn praktijk. Hij zal zeer weinig tijd hebben voor een jonge, knappe vrouw (Wordt vervolgd.) Voorstel lot het in het gebruik geven van 't gemeentelijk zwem bad aan de plaatselijke zwemclub. De heer Everaert sprak de hoop uit,, dat dit voorstel niet ver nietigd zou worden, zoals het voorstel van het schoolzwemmen, aangezien de kosten dan mis schien weer te hoog zullen zijn voor dc vereniging. Wethouder Brandt deelde ech ter mede, dat entree betaald moet worden door ieder lid indi vidueel en dat de zwemclub hier mede geen uitstaans geeft. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Bij het voorstel tot liet aanvra gen en aanvaarden van steun uit 's rijks kas voor de bouw van 10' woningwetwoningen wilde do' heer Everaert weten, hoe hoog de kosten per stuk zullen zijn. Hierop antwoordde de voorzit ter, dat deze woningen schomme len tussen de 14.000 en 17.000. Dit vond de heer Everaert erg hoog. maar de voorzitter ver klaarde dat dit in overeenslem-| ming was met de overal tc lande geldende prijzen. Het voorstel werd z.h.s. aan genomen. Het voorstel tot goedkeuring van de 2e wijziging der begroting 1962 van de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk werk deed heel wat stol opwaaien, om dat voor deze instelling een be-! drag van ƒ55.000 was gevoteerd. De heer Martens wees er op, dat uit een brief van Gedep. Sta-! ten duidelijk blijkt, dat de ge meente voor de zware taak staat om een begrotingstekort van ƒ71.000 te dekken. Hij was verbolgen over het feit dat er nu deze 55.000 bijkomt, terwijl zelfs voor het begrotings tekort nog geen dekking is ge vonden. Hiermede was de heer Stolte het: eens. Hij verklaarde dat de gemeente aan Gedep. Staten zal moeten envragen waar dit be drag vandaan moet komen. De beide wethouders waren zich wél bewust van de zware taak en wethouder Ficavet bracht naar voren dat men eerst moet afwachten hoe groot ds meevaller (uitkering B. L. OJ zal zijn, alvorens men tot schrap pen van begrotingsposten zou overgaan. Hiermede kon een ieder zich verenigen en besloten werd liet voorstel van B. en W. te aanvaar den. Hol voorstel tot vaststelling der 10e wijziging der gemeente begroting 1962 vond na deze dis cussie geen bestrijding en werd z. h. s. aanvaard. Bjj de ingekomen stukken on dervond het voorstel tot adhaesie- betuiging aan de gemeente Aat- denburg i.v.m. vervreemding van landbouwgronden veel weer stand. waarin wetxl gezegd dat „de gezamenlijke Zeeuwse land bouworganisaties bij de minister van Verkeer en Waterstaat er op hadden aangedrongen deze vervreemding stop le zetten". Vooral -ta de mededeling van de heer Martens, die zeide. dat. hem van de zijde der Z. L. M. was medegedeeld, dat deze organisa tie nog geen stappen bij de mi nister had ondernomen, werd be sloten deze motie voor kennisge ving aan te nemen. RondsTaaf' De heer Stotte vroeg nf lie' zwembad niet met vlaggen kon worden opgefleurd? Voorts betreurde spreker het- dat er wederom in een bepaald blad over de inwoners van Hu'5'- in verband met de le organise ren Rede: iikersdag smalend was geschreven. De voorzitter antwoordde "t de eerste vraag, dat dit in ovet- weging zal genomen wordenlet wijl hij er aan toevoegde dat ui niets belachelijks zag in een te organiseren Rederijkersdag- Dc lieer Leeraert drukte zijn ergenis uit over de slechte toe stand van het wegdek aan ae Dubbele Poort. Wethouder Picavet antwoord de, dal hieraan gewerkt wordt. De heer Martens wilde gaarne weten hoe het stond met het ut breidingsplan „West' De voorzitter kon hierop ant woorden. dat hierover een coi- respondentie plaats vindt. De heer Van Arenthals oeg hoe hel staat met de grond voor de te houwen noodschool voor °e zusters. De voorzitter antwoordde <w men moet wachten op 'sRijks goedkeuring. Hierna werd de vergadert»,, gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2