PROVINCIAAL NIEUWS ^Ylood &£SSlSSSt~ arten in KERKDIENST 4-vouïSsge werking... geneeskracht! €!iefarïne,4 AGENDA Woensdag 2 mei 1962 Woensdag 2 mei 1962 ragma 3 klauwzeer- opnieuw verlengd AMERIKAANSE PACIFISTEN TEGEN KERNPROEVEN Rijkskantorengebouw officieel aan diensten overgedragen fc? U Soebandrio naar Moskou. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soeban drio, vertrekt heden, samen met de staatssecretaris van Defensie, generaal-majoor Hidajat, en leden van de „West-Irian bevrij dingsstaf", naar Moskou. Dit heeft president Soekarno dins- dag medegedeeld. Arrestaties in Spanje. terneuzen axel vlissingen zaamslag. Gemeente Ternenzea spraken zij zich uit voor andere contacten tussen West en Qost. Blijkens het communiqué heb ben Kennedy en MacMillan ook van gedSchten gewisseld over de NAVO zulks in het licht vati de komende bijeenkomst van dfe ministerraad van deze organisa tie in Athene en over de toe stand in Zuidoost-Azië_Wat V laatste betreft beMwd.enn hun streven naai- een f kelijk en neutraal Laos. Cr Tenslotte bespraken de twee staatslieden nog handelsoroble- men. zoals kwesties betreffende scheepvaarttarieven. dom een mond- en klauwzeer- haard gehandhaafd. Slachtvar- tens uitgezonderd, wordt binnen leze cirkel geen enkele onthef- :ing voor vervoer yan varkens terleend tot het gebied veertien lagen vrij van mond- en klauw- :eer is geweest. Het Amerikaanse comité voor iet-geweldige actie heeft prest en l Kennedy en minister-presï- ent Chroesjtsjov er dinsdag an op de hoogte gesteld dat et van plan is op 20 mei een aartuig naar het gebied van dé merikaanse kernproeven in de ampkring te zenden. Het co- ïité van pacifisten deelde mee at het vaartuig, dat naar het roefterrein in 't Stille Oceaan abied zal gaan, in aanbouw is een bemanning van drie per- men zal krijgen. Het krijgt de aam ..Everyman". In de boodschap aan Chroesjt- ov wordt nog gezegd dat het imité ook zal protesteren als i Sowjet-Unie tot een hervat- ïg van kernproeven zou ovei- ,an. ORANJEBAL: NEGEN GEWONDEN Het Oranjebal dat gisternacht het R.A.I.-gebouw in AmstC' m is gehouden, heeft enige izenden Amsterdamse jonge- 1 tot diep in de nacht veel zier verschaft, maar negen leren raakten bij dit festijn vond. Vóór het bal goed en 1 begonnen was vielen er bij binnendringen van de R AI- r jongens door twee der g'a" i toegangsdeuren. Alle vier esten zij met snijwonden ir het ziekenhuis worden ge- cht. Later op de avond vie- bij een vechtpartij twee jon- ii door één der zijdeuren, hen moest er één naaf het cenhuis gebracht worden. een stoeipartij kreeg een sje een vleeswond aan haar n door een gebroken bier- je. Twee jongens die in eon ltpartij verwikkeld raakten, den resp. met een gebroken sbeentje en een lichte, hcr.- ichudding eveneens'naar" het enhuis gebracht; Rijksgebouwendienst, Ir, J. dt KiJKSB {ficieei aan dc fcheurti°ksdienstcn. de Belastin- dne sp Rijkswaterstaat en dc Ar- &n: de wireline overgedragen. bjldsbemiddeUng, t Hiertoe werdeen^ de fraaie nodigden ontde Rjjks water tekenkamer Il00fden dezer staat. Behalve perso- dlensten en Wsraojn. aanwc. "p ^voltallige gemeentel- TprncuzGn. majooi E. stuur van ic inklijke Mare- N. Spronk dei teur.kol.ps. Terneuzensc gemeente- 1p heer D. van Ooijen, de P tl^i recht er en de griffier, kantoniechtei mr H van den resp. de he de hge„ A Hen. drikse" secretaris van de Kamer van Koophandel voor Zeeuws- Vlaanderen, de heer C. Caspers, de architect van het gebouw en de beeldhouwer Ph. ten Kloostei uit Veere. Namens de commissie van be heer van de drie in het gebouw gevestigde diensten sprak ïr. W. Stuulen van Rijkswaterstaat een welkomstwoord, waarin hl] er op wees dat dit imposante gebouw- een zeker cachet aan Terneuzen geeft. Ir. Stuulen sprak daarbij de wens uit dat in de toekomst, waar nog heel veel wei ken dooi het Rijk zullen uitgevoerd wor den de samenwerking met de gemeentelijke autoriteiten goed zal blijven. over hel verloop der werkzaam heden en bracht dank aan dc hoofdopzichter, de lieer Van Rijnswouw en de 'beeldhouwer, de heer Ten Klooster. Burgemeester mr. Rijpstra ei- teerde Vondel in zijn „Gijsbrecht" toen hii zei: „Gij hebt de stadt geen kleenen dienst gedaen..." Mr. Rijpstra zei trots te zijn op dit gebouw in zijn gemeente, waardoor de belangrijkheid van Tei neuzen voor Zeeuws-Vlaar.de- ren geaccentueerd wordt. Wél Ir. J. Scheurkogel, directeur nie uwbouw van de Kijk-gebouwen dienst, draagt het gebouw officieel over aan de Rijksdienst. Ir. J. Scheurkogel droeg als eerste spreker het gebouw aan de diensten over. waarbij de directeur der nieuwbouw van de Rijksgebouwendienst in het kort de gang van zaken bij de tot standkoming memoreerde. In 1954/'55, aldus ir. Scheurkogel, zijn de eerste plannen, die dus diverse ministeries moesten pas seren ter goedkeuring tot stand gekomen. Toen men evenwel met de bouw wilde beginnen was et- een „overspannen" arbeidsmarkt, zodat de schetsplannen moesten worden opgeborgen. Hij memo reerde ook dat de oorspronke lijke plannen zijn gemaakt door ir. Van Hemert, die deze, we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, moest overdragen aan architect Cas pers. Tenslotte, zo zei ir. Scheur kogel, kon op 19 september 1959 de opdracht aan de gebroeders Jansen te Venra.v worden ver strekt. Spreker feliciteerde o.a. het gemeentebestuur met dit fraaie gebouw in Terneuzen sprak daarbij de hoop uit dat hij spoedig zou kunnen terugkomen voor de overdracht van het nieu we lyceum. De heer J. D. Hamstra Pik, Ir. J. van der Burgt, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswa terstaat in dc Directie Zeeland, aan het woord. Ook liet onderlinge wantrouwen moet daarbij uit de wereld wor den geholpen. Hiervan hebben wij bij deze bouw geen hinder gehad, aldus de heer Janssen, die besloot met Voor het exterieur en een zestal kamers eeti blijven de bloemen- en plantenversiering aan te bieden. De heren A. L. van Antwer pen, in zijn kwaliteit van voor zitter van de personeelsvereni ging „De Schelde" en M. K. Krijger als secretaris van de personeelsvereniging van de Rijkswaterstaat, boden de voor zitter van de commissie van be heer, de heer G. J. Kruishoop, hoofd van de Inspectie der Belas tingen, resp. een voorzittersha mer en een kristallen asbak aan. In zijn slotwoord, sprak mr. L. W. van Os, hoofd der Inspectie Invoerrechten Accijnzen, als oudste hoofd van dc dienst in Terneuzen 'n dankwoord aan al len die deze dag door hun aan wezigheid zo feestelijk hebben gemaakt. Hij sprak daarbij tevens de hoop uit, dat wanneer men later van noord naar zuid komt via een vaste oeververbinding, de bezoeker aan Terneuzen het eerst zal worden getroffen door het imposante gebouw. Daartegen ageerde de heer H. A. M. A. de Meijer als vertegen woordiger van de Kamer van Koophandel, die hoopte dat de toekomstige bezoeker van Ter neuzen het eerst zal worden ge ïmponeerd door het fraaie nieu we gemeentehuis, vervolgens door veel grote particuliere- en ondernemersgebouwen en eerst dan door het Rijkskantorenge bouw. Maar in ieder geval feli citeer ik U met dit prachtige ge bouw, aldus de heer De Meijer. Tenslotte maakten de genodig den, onder leiding van een aan tal personeelsleden een rondgang door het gebouw waarbij het fraaie interieur en de praktische indeling bijzonder opvielen. In de kantine werden daarna verversingen aangeboden. sprak mr. Rijpstra daarbij de hoop uit dat nu de ambtenaren in zo'n doelmatig gebouw zijn ondergebracht, zij niet zo hard zullen werken „dat wij twee be lastingbiljetten per jaar zullen ontvangen." De heer Janssen, hoofdaanne mer, wees er op dat hier een bijzonder goede samenwerking heeft plaats gevonden, waardoor het voorziene aantal werkbare dagen met 225 werd terugge bracht. Dat betekent dus een jaar minder werk, aldus spreker, die een voorstander bleek te zijn van een loslaten van de oude vveikmethode en opdrachtgever, architect en aannemer veel vroe ger moeten gaan samenwerken. Soebandrio zeide tegen jour nalisten, dat naar de mening van de president, Indonesië op alles moet zijn voorbereid, daar de Nederlanders niet bereid schijnen te zijn akkoord te gaan met oen geleidelijke overdracht van het bestuur van Nieuw-Gui- nea aan Indonesië, en zich in Nieuw-Guinea integendeel schij nen te versterken. Soekarno had besloten, dat de tijd dient te worden gebruikt in het voor deel van Indonesië en dat de kracht van Indonesië die van de Nederlanders moet overtreffen, aldus Soebandrio. Indonesië heeft met Rusland een overeenkomst voor wapen leveringen gesloten tot een be drag van vele miljoenen dollars als tegenwicht tegen de Neder landse versterkingen in Nieuw- Guinea, en ontvangt van Rus land o.a. oorlogsvaartuigen, ar tillerie en straalvliegtuigen. DONDERDAG 3 MEI. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan): 7.30 uur Ds. W. Hage, van Middel burg. In de Spaanse provincie Jaen zijn, naar in Madrid verluidt, vorige week tien arrestaties ver richt. Acht van de arrestanten werken in de loodmijnen van Linares en de andere twee zijn landarbeiders. Zij worden be schuldigd van het aanzetten tot opstand. Volgens niet-bevestigde berich ten zou de politie een operatie uitvoeren in het betrokken ge bied om een communistische samenzwering de kop in te druk ken. fAdv.) Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag Yan streek ie maken! Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f O.L Handige stripverpakking 40 tabletten 1.50 Yoardeliae iUf.an 100 ublstten f3.50 Diploma Ziekenverpleging A. Voor het diploma ziekenverple ging A slaagden gisteren in het Juliana-ziekenhuis de dames: A. v. d. Heuvel; A. Ollebek en F. Wijne. Examinatoren waren chirurg H. A. Boland, dr. D. Dorrepaal, vrouwenarts A. C. Nieuwenhuij- zen Kruseman. dokter Stevens en zuster De Ridder. Uitslag der toegekende be kroningen oj) liet Oranje feest. De lichtstoet en lampionoptocht welke als slot van de feestelijk heden maandagavond te onge veer S uur op het Szydlowski- plein werd opgesteld en daarna een rondgang door tal van stra ten maakte, heeft aller verwach tingen overtroffen. Na terukkomst op het Szyd- iowskiplein werd de stoet ontbon den. Speciaal mag wol lof worden toegezwaaid aan de leden van de ponnyvereniging „Dc Kleppcr- tjes die wel on zeer bijzondere wijze de aandacht op zich hebben gevestigd met de „Gouden Koets getrokken door acht ponny's. be geleid door stalknechten. Maar ook de overige uitbeeldingen wa ren keurig verzorgd. Geen won der dus. dat de jury een zeer las tige taak bad en eerst na rijn be raad de volledige uitslag bekend kon maken, die hieronder volgt: Groepen Ereprijs: „De Gouden Koets, Ponnyvereniging „De Klepper- tjes". Ie pr.: „Rattenvanger van Ha- melen"; 2e pr.: „Lentebloemen"; 3e pr.: „.Gelaarsde Kat; 4e pr.: „Bloemenfee"; 5e pr.: „De Neder landse Maagd; 6e pr.: „Jaargetij den"; 7e pr.: Hulah-Hulah"; 8e pr.: „Het Zestal"; 9e pr.: „Bruids paar"; „Roodhuiden"; „Hoe later op de avondWandelclub „Emma"; „Chineesjes"; „,Land- bouwhuishoudschool". Individueel le pr. (versierde fietsjes)J. M. Maas en J. A. Maas; 2e pr. „Tul penmeisjes): Zusjes Overdulve; 3e pr. (Sneeuwmannen): J. Lan- gerak en A. Polderman; 4e pr. (Chineesjes): M. L. Brugge en C. J. Hanny; 5e pr. (Versierde autostep): C. den Hamer: 6e pr. (Gelaarsde Kat): Dick Jansen; 7e pr. (Egyptenaar): Vic. Hoor- man; 8e pr. (Axels Boerinnetje): Ilona de Feijter; 9e pr. (Cowboy): P. Dieleman; 10e pr. (Doris en Jacoba): P. en C. Brandt. HOEK De Nationale feestelijkheden. Begunstigd door mooi weer werden ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard enige feeste lijkheden alhier gehouden. Des morgens werden er achter de openbare lagere school kin derfeesten gehouden voor de kin deren der lagere scholen. Voor de kinderen van de 5e en 6e kiasse was een puzzelrit ge organiseerd. Des middags werd een voetbal wedstrijd gespeeld op het sport terrein. Om 7 uur gaf de plaatselijke muziekvereniging „E.N.Z.K." een concert op de kiosk, waarna de muziekvereniging zich opstelde voor de lampion-optocht der kin deren. Tot slot gaven enkele leden van de vrijwillige brandweer een demonstratie. Ook de buurtschap het „Boe- rengat" liet zich niet onbetuigd. Daar was door enkele buurbewo- ners een feest-comité gevormd. Om 2 uur werden de feestelijk heden geopend met een feestrede van de voorzitter vah het comité, de heer L. de Blaaij. Bij de daarop volgende wedstrij den kwamen eerst de schoolkin deren aan de beurt met het deel nemen aan de kinderspelen, o.a. blokjes-rapen, en voor de oude ren was er o.m. een stoelendans en zaklopen georganiseerd, het geen de semming er direct danig inbracht. Ook de brandweer gaf hier een demonstratie. Burgemeester A. F. Hanssens en wehouder P. Scheele. gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. „De Schelde" bouwt com pressoren voor ammoniak- fabriek. Do firma Dr. C. Otto en Co, G. M. B. H. le Bochum bouwt een ammoniakfabriek in Mo-I-Rana. een plaats aan een Noorse fjord vlakbij dc Poolcirkel. De voor deze fabriek benodigde twee hoge druk gascompressoren worden geleverd door de N. V. Koninklijke Maatschappij „Do Schelde" te Vlissingen. Iedere compressor, die een grondvlak van negen bij negen meter be slaat en 75.000 kilogram weegt, wordt uitgevoerd als een zes traps en zes kruks boxer-com pressor. De aandrijving geschiedt door een electromotor van onge veer 3.150 kilowatt bij 250 toeren per minuut. Het te verwerken gas bestaat uit een mengsel van waterstof cn stikstof cn vvox'dt gecomprimeerd tot op circa -100 atmosfeer overdruk. Geslaagd Oranjefeest. Zaamslag heeft traditiegetrouw op waardige wijze haar ver knochtheid getoond' aan het Huis van Oranje, zulks ter gelegen heid van de jaardag van H. M. Koningin Juliana en tevens ter herdenking van het zilveren hu welijk van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard. Het feest werd te 9 uur ge opend door klokgelui na afloop waarvan door het gemeentebe stuur, feestcomité, bestuur Oran jevereniging en genodigden van het gemeentehuis word gewan deld naar het jcugdgebouw ,.Dc Poort" in de Terneuzenscstraat alwaar de te Zaamslag wonende kunstschilder P. A. de Bodt een tentoonstelling had georgani seerd van door hem vervaardigde schilderijen en tekeningen. Burgemeester H. D. Trimpe verwelkomde hier dc aanwezigen en sprak hierbij zijn vreugde er over uit dat de heer De Bodt ter gelegenheid van het Oranjefeest bereid was geweest in „De Poort" een expositie te organi seren van door hem vervaardig de schilderstukken en tekenin gen. Spreker vertrouwde er op, dat velen een bezoek zullen brengen aan deze tentoonstelling en te profiteren van de aanwezigheid van de kunstschilder, die bereid was over zijn werken toelichtin gen te geven. Spreker hoopte dat de heer De Bodt succes zal heb ben met deze tentoonstelling en zijn werken de weg naar menige huiskamer zullen vinden. Hiermede verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend en werden onder leiding van de heer De Bodt de werken bezichtigd, waarna een verversing werd aangeboden. om aan ons Vorstelijk Gezin een gelukstelegram te zenden, waar in de bevolking van Zaamslag haar vreugde betuigt over deze feestdagen in ons Vorstelijk Ge-' zin. Met een driewerf hoera voor de Koningin, de Prins en Vorste lijke familie werd dit voorstel bekrachtigd. Hot feestprogramma werd voortgezet met filmvoorstellin gen in diverse groepen, gevolgd door kinderspelen op het voetbal veld, waarvan de uitslagen hier onder volgen, evenals van do rijwiel-oriëntatierit voor de kin deren die niet meer de school bezoeken, zulks onder leiding van dé heer J. Oppe. Van 3 uur tot 5 uur hadden op de speelweide in het uitbreidings plan demonstraties plaats van de landelijke rijvereniging „De Ju- liana-ruiters" met als speciale attractie het eerste optreden van de leden van de ponnyclub „De Kleppertjes". De belangstelling hiervoor was enorm en kon ook dit feestnum mer een groot succes worden ge noemd. Van 6 tot 7.45 uur vond op het sportterrein een voetbalwedstrijd plaats tussen een combinatie elftal van Terneuzen en van Oost Zeeuws-Vlaanderen, welke door laatstgenoemde werd ge wonnen met 1—2. Te 8 uur had op de muziek- kiosk de trekking plaats van de verloting ten bate van de feeste lijkheden, waarna om 9 uur „De Volharding" op (ie kiosk een con cert gaf, na afloop hiervan werd de belangstelling gevraagd voor het ontsteken van het vreugde vuur op het terrein van de uit- WOXESDAG 2 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater, S uur: „Misdaad cn lokaas". Door Angela von riesling 44) Nadruk verboden. directeur van 's Rijks Belastin- gen te Breda, ir. J. van derDokter Liebmann legde de Burgt, hoofdingenieur-directeur hoorn neer en ging terug naar van de Rijkswaterstaat in de het stervende kincl. directie Zeeland en de heer K. Roberts ziel wilde niet meer van Dijk, hoofdinspecteur-direc- op aarde terugkeren, hij wilde 'eur van het districtsbureau van de Arbeidsvoorziening in de uro- vincie Zeeland, aanvaardden hun nieuwe kantoren op hun beurt van ir. Scheurkogel. Deze drie sprekers schetsten de moeilijkheden wegens plaats gebrek die in de loop der jaren werden ondervonden. Zij waren unaniem in hun lof over dit im posante, fraaie en doelmatige ge bouw en dankten autoriteiten en allen die aan de totstandkoming ervart hebben meegewerkt, zeer hartelijk. De Kamer van Koop handel en het Kantongerecht werden om het jarenlange onder dak dat zij verschaft hadden, niet vergeten in deze dankwoorden. Ook de architect, de heer Cas pers, toonde zich zeer tevreden De burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat een vergadering van de ge meenteraad zal worden gehou den op donderdag 3 mei a.s., des avonds om 7.00 uur. Terneuzen. 27 april 1962. De burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA. niet verder leven. Hij verlangde naar de hemel met zulk een ge weld en kracht, dat geen enkele hulp meer kon baten. Juist toen Vera binnenkwam en aan de andere kant van het bed ging zitten, opende hij zijn ogen. Hij keek haar aan, zuchtte en... lachte. Toen kwam er plot seling een sterke verandering in zijn gezicht. „Hanneslieve Hannes haal meook naar het Para dijs!" riep hij plotseling vertwij feld, richtte zich op en viel weer terug in de kussens. Vera streek hem over zijn witte gezichtje. „Rustig blijven, Robert. Han nes komt je halen. Jc zult spoe dig bij hem in de hemel zijn. Zie je al de gouden poort? Als de deur open gaat zal Hannes daar staan..." Roberts ademhaling werd rus tiger, zachter en was even later nauwelijks meer hoorbaar. Zijn jonge, gemartelde lichaam strek te zich en de tekenen des doods werden steeds duidelijker. Vera maakte een kruis over zijn voorhoofd en over zijn borst en vouwde de handen over het zojuist afgestorven lichaam, ter wijl dokter Liebmann' de gebro ken ogen sloot. Juist op dit miment werden in het politiebureau twee mensen ingesloten. De medebewoners herademden HOOFDSTUK XII. In de grote afdeling van de gieterij werden dc vuren aange maakt. Voor dr eerste keer na zijn ziekte was Lindinger er ook weer bij aanwezig. Zijn mede arbeiders hadden hem hartelijk begroet. Hij was gezien bij allen en zij hadden hem gedurende zijn ziekte werkelijk gemist. In de pauze kwam Oskar een ogenblik bij hem zitten. „Enhoe is het nu thuis? Ben je nu gelukkiger met jc An na?" „Mijn ziekte ;s haar en mij tot zegen geweest, Oskar. Heus, je kunt het geloven, ook al zit je nu je hoofd te schudden. Anna is weer even lief voor mc als in ons eerste huwelijksjaar en ik hoop dat het zo blijft." „Ik hoop het met je, Karl. In ieder geval is ze dc laatste tijd niet meer met Kastner gezien. Het is maar goed dat hij weer ergens anders is gaan werken, want eigenlijk past hij toch niet bij ons. Hij weet zelf niet wat hij wil en is altijd even onrustig. Ik ben tenminste blij dat we van hem af zijn." „Maar de laatste keer meende je toch „Ik wilde alleen dat je een beetje op Anna zou passen, maar ik weet nu zeker dat er absoluut niets tussen hen is." „Zie jc wel, dat wist ik toch meteen!" De bevrijdende zucht die er aan Karls borst ontsnapte was Oskar niet ontgaan. Terug bij zijn werk dacht Oskar over die laatste, hatelijke scène, waar bij Kastner zich dubbel en dik door hem had laten betalen om het ongeluk voor de politie te verzwijgen. Nu was de man weg en hij hoopte dat het deze keer voor goed zou zijn. Doodmoe, maar innerlijk ge lukkig kwam Lindinger 's avonds thuis, die eerste dag na zijn ziekte en Anna wachtte hem be zorgd op. „Heb je jc niet veel te moe ge maakt? Je ziet er nog slecht uit!" „Nee Anna. ik voel me best. Het gaat heus wel. Ik ben wat moe, maar dat zal na een poosje wel weer overgaan, Hoe is het met de kinderen?" ..Fritz is nog aan zijn huiswerk bezig. Hij kwam vandaag met een erg goed rapport thuis cn had een briefje van zijn leraar, dat hij hoopte dat we Fritz ver der zouden laten studeren.'' ..Als het mogelijk is", zuchtte Lindinger, „zou ik het de jongen van harte gunnen." „Natuurlijk kan het Kar], Ik kan toch ook nog een poos er gens gaan werken!" „Ik wil niet dat je weer aldoor weggaat Anna. Ik geloof dat ik dan opnieuw ziek zou worden! „Jij? Weer ziek? Nee, dat zal nooit weer gebeuren. Vroeger, toen ik om andere reden uitging, ja. toen had je er genoeg aan leiding voor, maar nu wil ik heus alleen maar werken. Mor gen ga ik naar het arbsidsbu reau en ik vraag wat voor werk ik kan krijgen. Ze zullen best iets voor mc hebben." „Meen je dat: heus? Wil je heus samen met mij voor de stu die van de jongen zorgen?" „Dat spreekt toch vanzelf, het zijn toch ónze kinderen." Hij legde een arm om haar heen en kuste haar innig. „Ik heb geweten dat je een prachtvrouw was", zei hij innig. Het was maar goed dat het schemerdonker het schaamrood van Anna's kaken bedekte. Het was maar goed dat hij niet wist van al haar uitspattingen en ook dat zij meteen na haar zondagse uitstapje met Kastner naar Os kar was gestapt om hem te ver zoeken over dit alles te zwijgen. Oskar had geen andere voor waarde gesteld dan op te houden met haar uitspattingen en Karl weer gelukkig te maken en zij had het beloofd. Er ging geen week voorbij of Vera bracht een bezoek bij de patiëntjes in de kliniek van dok ter Liebmann. Iedere keer had zij ook een andere verrassing voor de kinderen. Kinderen die herstellend waren nam zij dik wijls weken en wekenlang op in het landhuis van haar broer en de kamers waren dan ook nooit onbezet." Sonnleiter had twee kinder meisjes in dienst genomen en een oude vrouw die er werkte als kokkin. De gehele leiding be rustte bij Vera. Deze laatste was niet alleen gelukkig omdat ze veel voor de verdrukte kinderen kon doen, maar bovenal omdat ze in dit werk regelmatig in contact kwam met dokter Lieb mann. Ze voelde zich meer en meer aangetrokken tot deze oudere man, die zijn gehele werk in dienst van de verwaarloosde kinderen stelde. (Wordt vervolgd.) De start van de ponny's voor de stoelendans. Inmiddels hadden zich de kin deren aan de zuidzijde van het Plein opgesteld met hun versier de fietsen, steps en wagentjes, die door een jury werden beoor deeld. Met dc muziekvereniging „De Volharding" voorop werd nu een rondgang door de gemeente ge maakt, hetwelk een grote be langstelling trok. Te half elf had op de speel weide aan de Koepoortstraat een behendigheidswedstrijd met trac toren plaats, welke door zeer ve len met belangstelling werd bij gewoond. Hiermede werd het eerste deel van de feestviering afgesloten om te 1 uur te worden voortgezet met een aubade van de school kinderen op het Plein vóór het gemeentehuis, waar de kinderen onder leiding van de heer A. van Overbeeke een viertal vader landse liederen zongen, aange hoord door een zeer talrijk pu bliek en op het. bordes van het gemeentehuis door het gemeen tebestuur en verdere genodigden met voldoening werd gevolgd. Burgemeester Trimpe wees na afloop der aubade de kinderen op het grote voorrecht dat wij hebben geregeerd te worden door het Huis van Oranje, waaraan Nederland zo oneindig veel te danken heeft. Het is thans een dubbele feest dag in ons Vorstelijk Gezin, daar onze Koningin haar 53ste jaar dag viert en tevens het Neder landse volk herdenkt het zilve ren huwelijksfeest van H. M. Ko ningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Ter herinnering aan deze blij de dag zullen aan de kinderen op school een blijvend geschenk worden uitgeréi'kt. Onder enorm gejuich stelde burgemeester Trimpe thans voor brciding, waarmede deze pracht- ge dag werd besloten. 1 Vermelden wij tenslotte nog, dat door de winkeliersvereniging, Zavo" op het Plein een braderij werd gehouden, welke geduren de de gehele dag grote belang stelling trok. Besluiten wij thans dit ver slag met de vermelding van dc uitslagen der diverse wedstrij den: Versierde Rijwielen le pr. Ans dc Jonge; 2e pr. Sm-, rien Hamelink; 3e pr. Matthij de Vos; 4e pr. Hans Houg; 5e pr.' Jan Verspoor. Versierde Wagentjes le pr. (schip): Gerrit Vertinde. Reuzenhoek; 2e pr. (huifkar): Jan de Vos en Krijn Dieleman; 3e pr. (ponnykar): Ad. Haak en Cor den Hamer. Groepen (verklede) Meisjes Grote meisjes, le pr.: Lies Len- sen.Annemarie Becht er, Magda Elenbaas. Kleine meisjes. 2e pr.: Thca de Jager en Anneke Haak. Behendigheidswedstrijd met tractors. pr. D. de Bruijne te Othene le pr. J. Vcrpoorte te „De Val";'; 2e pr. D. de Bruijne te Othene; 3e' pr. C. Dekker Anth.z. te Zaam slag; 4e pr. K. de Kocijer, Grote Huissenspolderj Rjjwiel-orientatierH le pr. A. v. d. Ree, 2 strafpnt.:' 2e pr. Addy de Vos, 3 s.p.3e pr.l Els Kusee, 4 s.p.; 4e pr. .T. van Alten, 4 s.p.; 5c pr. J. van Schaik, 4 s.p.; 6e pr. A. dc Koeijer, 5 s.p.: 7e pr. A. van Schalk, 5 s.p.; Se pr. C. Goossen., 7" s.p.: 9o pr. H. Dieleman on T. Haraelink, 8 s.p.: 10e pr. Ria de Feijter, en, Janny Hamelink, 10 s.p.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3