fleXa Eric de Noorman De Pelsjager Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 2 mei 1962 Koninklijke „invasie,, op Schiphol Kantongerecht Terneuzen DE AMERIKAANSE KERNONTPLOFFINGEN te Zuiddorpe. EEN PRflOÜKT VAN DE SIKKENS CT0EP OVEREENSTEMMING INZAKE SCHOOLTELEVISIE AARDGASBRAND IN SAHARA GEBLUST AMERIKA EN ENGELAND BEREIDT EEN TOPCONFERENTIE MET DE RUSSEN TE OVERWEGEN MOND- EN MAATREGELEN KLAUWZEER- OPNIEUW VERLENGD AMERIKAANSE PACIFISTEN TEGEN KERNPROEVEN Wöen Rijt !X£" Gerente 1 (Vervolg van pag. 1.) IX SPREEKKOOR KIEP MEN „FARAHFAR AH" Geduldig hebben duizenden dinsdag het aanrijden van de buitenlandse hoge gasten bij het Amstelhotel gade geslagen. Steeds als bekende vorstelijke personen arriveerden stegen lui de toejuichingen op uit de voor namelijk uit dames en kinderen bestaande menigte, die pas te. vreden was als de hoge bezoeker of bezoekster zich op de trappen nog even omdraaide om de wach tenden toe te wuiven. Het en thousiasme bereikte echter zijn hoogtepunt toen de Sjah van Iran en zijn charmante gemalin uit de auto stapten. In spreek koor begon men „FarahFa- rah" te roepen. Deze hartelijke ontvangst werd door de keizer lijke gasten uit Iran bijzonder gewaardeerd. Vriendelijk wui vend keerden zij zich naar de toeschouwers, die deze geste met een driewerf hoera begroet ten. SPORTIEVE PRINSEN Een snelle sportwagen, een Alfa Romeo 2000, stopte met gierende remmen voor de staat sietrap van het Amstelhotel. De wagen had een Luxemburgs nummerbord en daardoor wisten de wachtenden dat Prins Char les van Luxemburg was gearri veerd. De sportieve Prins die een grijs constuum en een vlotte groene jagerhoed droeg, was de toesnellende portiers te vlug af. Nog voordat zij dc wagen had den bereikt stond hij op het as falt voor het hotel. Zakelijk gaf hij enkele instructies voor het vervoer van zijn bagage en snel de toen tussen de vele fotogra fen door de trap op. Vlak achter hem reed Prins Max van Beieren voor, die ook zelf zijn wagen had bestuurd. De Duitse Prins was eveneens spor tief gekleed als Prins Charles. Prins Max, wiens autokenteken begint met de letters „MAX", had in een sweater achter het stuur gezeten. KONINGIN EN PRINS IN AMSTELHOTEL Kort voordat de laatste hoge gast, Prins Michael van Roeme nië, bij het Amstelhotel aan kwam. arriveerden daar tegen vijf uur Koningin Juliana. Prins Bernhard en Prinses Marijke om hun vele buitenlandse gasten welkom te heten. De Koningin was gekleed in een blauwe zijden japon met bloemen, waarover zij een donkere mantel droeg en een fleurige hoed. Do Prins was ge kleed in een donkerblauw cos- tuum met fijne streepjes. Met een vriendelijk handge baar dankte de Koninklijke fami lie voor de toejuichingen van de menigte aan de overzijde van de straat. GALA-DINER IN HET AMSTELHOTEL In de Spiegelzaal van het Am stelhotel in Amsterdam hebben Koningin Juliana en Prins Bern hard gisteravond hun vorstelijke en adellijke gasten van heinde en verre aen gala-diner aange boden. Omstreeks kwart voor acht begaf het illustere gezelschap van 107 vorstelijke en adellijke personen, onder wie twee rege rende vorsten, drie koninginnen en bijna vijftig prinsen en prln sessen zich naar de eetzaal. Koningin Juliana, gekleed in een blauw toilet van organza met ingewerkte kantbloemen. en Prins Bernhard (in rokcostuum) openden de rij, gevolgd door Ko ningin Elizabeth (in een witte gestikte avondjapon) en de Sjah in galatenue. Betoverend mooi zag Keizerin Farah eruit. Zij stal de harten van de tientallen binnen- en buitenlandse pers fotografen en filmoperateurs en de schrijvende journalisten niet alleen door haar charmante ver schijning, maar vooral door haar prachtige abrikooskleurige toilet van Crêpe de Chine. De Keizerin liep aan de arm van Prins Asch- win. Daarachter volgden Prinses Beatrix (in een grijsblauw toilet met pailetten) en Koning Olav en Prins Philip, die Grootherto gin Charlotte aan de arm had. Zitting van 1 mei. De ruim 100 vorstelijke bezoe kers zijn gisteravond getuige ge weest van 'n fantastisch schouw spel toen zij in drie rondvaart boten een tocht vaft twintig mi nuten door de verlichte grachten van de hoofdstad maakten. De Amerikaanse regering heeft maandag in een nota, waarin zij antwoordt op Japan se protesten over het hervatten van de proefnemingen met kern wapens, verklaard dat zij bereid is deze proeven „onverwijld te staken, wanneer de Sowjet-Unie zich in afwijking van haar tot nu toe ingenomen standpunt, bereid verklaart een overeen komst tot het verbieden van dergelijke proeven te sluiten". ..De Amerikaanse regering", aldus de nota. „betreurt het ten zeerste, dat zij gedwongen is ge weest de proefnemingen met kernwapens te doen hervatten. Het is haar echter niet mogelijk zich eenzijdig te onthouden van maatregelen, om haar verdedi ging te versterken. Do bewape ningswedloop kan niet worden beëindigd, tenzij alle grote mo gendheden ermede instemmen hier een einde aan te maken". Kantonrechter: mr. H. v. d. Belt. Officier van Justitie: mr. T. Lebret. Dat een middernachtelijk ver jaardagsfeestje ten huize van een caféhouder problemen kan scheppen, bewees de zaak tegen C. L. de B. te St. Jansteen. die overigens van beroep voorgaf havenarbeider te zijn. Op de vraag van de kantonrechter waar zich dan die haven in Sint Jansteen wel bevond, bleek uit bet antwoord dat De B. iedere dag naar Rotterdam pendelt. Hem was ten laste gelegd, dat na sluitingstijd zijn café geopend was. Verdachte ontkende dit zeer positief; zijn vrouw was jarig en het gezelschap, onder wie S. en W„ beiden vaste klanten, bevond zich in de keuken achter het café. Dat het hier een aanhorig- heiti betrof, behorende bij de in richting. werd door verdachte heftig bestreden. ,,A1S ik in de keuken wil zitten en een krente- boterham wil eten met een glaas- ke bier. hoef ik toch niet hier voor aan de burgemeester om vergunning te vragen was zijn argumentatie. Bovendien be weerde hij, dat het hier jongens betrof die dagelijks over de vloer komen en hij kon tegen hen niet zeggen; „Jongens, maak dat je weg komt", ah hans woorden van gelijke strekking. De kantonrechter oordeelde het beter deze zaak aan te hou den tot 5 juli voor het horen van de verbalisant. Ook nu weer had zich een aan tal automobilisten te verantwoor den dat de maximaal toegestane snelheid overtreden had en hoor den zicli deswege veroordelen tot fikse boeten. A. J. Y. te Terneuzen was voor eeen dergelijk feit te Axel verba- liseerd. Gedaagde heriep zich op zijn veronderstelling, dat 't hier geen bebouwde kom betrof, omdat geen huizen aan beide zijden van do weg stonden. De eis van tachtig gulden boete vond hij hoog. gezien de eerste maal dat hij voor een verkeers overtreding' terechtstond. De kantonrechter kon er wel inkomen, dat verdachte de me ning was toegedaan dat hij door rijden mocht, doch de verkeers borden hackten hem hiervan moe ten weerhouden. Uitspraak: 60 of 15 dagen. Een iets geringere snelheid dan deze overtreding inhield, n.l. 78 km, had M. B. te Zaamslag binnen de bebouwde kom op de Kanaalkade tê Sluiskil gereden. 55 of 11 dagen vonniste de kantonrechter voor dit feit, hier bij de ernstige waarschuwing laten horende vooraan beter op de verkeersborden te letten, daar anders de straffen hoger zullen worden. Een overtreding, die gelukkig geen persoonlijke ongelukken en slechts een minimale mate riële schade tot gevolg had. doch waarvan de toedracht nogal in gewikkeld was en die. mede door het feit, dat in deze zaak twee getuigen werden gehoord, veel tijd in beslag nam, werd ten laste gelegd aan P. v. d. W. te Hulst. Deze had op de rijksweg 61. op weg naar Westdorpe als bestuur der van een Volkswagen liet ach terste deel van een laadbak van een rachlauto, die uit de rich ting Driekwart kwam. geraakt. Mr. A. J. v. d. Weel, raadsman van verdachte, bepleitte vrij spraak. Een voorrangsweg is er om door te kunnen rijden en de bestuurder van de vrachtauto, L. P. de B. te Terneuzen, was vol gens hem fout geweest. De eis van de officier was 25 boete. Uitspraak over 14 dagen. Dat het „zoeken van de weg" geen verontschuldiging is voor het niet vrijlaten van een ver- keersdoorgang bewees het von nis legen A. J. D. te Philippine, De kantonrechter vond, dat men achter het stuur van een auto meei- op de weg vóór en achter zich moet letten dan over zaken nadenken. De eis van 60 viel de ver dachte, volgens bijn zeggen „koud op zijn maag". Mr. Van den Belt maakte er 55 of 11 dagen van. Ook als voetganger is liet op de weg uitkijken geblazen. Dit ondervond C. C. te Sas van Gent, die, om de bus te bereiken, die hem naar zijn werk zou brengen, op onvoorzichtige wijze de rij weg had overgestoken. De gevol gen bleven niet uit: een aanrij ding door een bromfiets, gewond aan de neus en een verblijf van tien dagen in het ziekenhuis. De officier zeide dat deze ver volging eigenlijk bedoeld was, om onder de aandacht van het publiek te brengen dat het over steken van een weg zonder on derbreking moet gebeuren en dat hierbij niet even moet wor den stilgestaan, zoals de ver dachte had gedaan. Eis en uitspraak 6 boete. L. de V. had in een auto gere den waarvan het onderhoud in onvoldoende staat verkeerde: in de rechtervoorband bevonden zich verscheidene breuken, wat de verdachte dan ook grof toe gaf, echter met deze restrictie, dat hij bij aankoop van deze auto deze banden niet heeft gezien. De eis van de officier, die rekening hield met alle omstan digheden die voor verdachte gol den, was mild. de uitspraak na venant: ƒ25 boete of 5 dagen. Een ernstige vermaning had R. de L.. die wegens openbare dronkenschap voor de balie ver scheen. in ontvangst te nemen, plus 60 boete. Verdachte nam de dagvaarding nogal luchtig op. hij was „in een ploegje gevallen" zei hij. De kantonrechter, die erop wees, dat verdachte al eens eer der voor dronkenschap tereeht- had gestaan, vond de reactie van hem wel prg nuchter. Ik wilde", zo zeide mr. Van den Belt. „dat u toen nuchter was geweest, dan hadden we u nu hier niet gezien." Overigens vroeg de kanton rechter zich af, waar dit met ver dachte naar toe moet en noem de zelfs middelen als hechtenis en Rijkswerkinrichting als daar zijn om herhaalde dronkenschap te straffen. Mr. Lebret waarschuwde ver dachte in het vervolg goed op te passen voor ploegjes. ..Dit wordt op den duur onbetaalbaar en loopt uit op vrijheidsstraf. Conform de eis werd De L. tot bovenstaand bedrag veroordeeld. J, A, JC. te Axel had zijn knecht mei; eeh traetor laten rijden, waarop zich een zaaimachirie be vond die te breed was voor ver voer. Dit kwam hem op 20 boete te staan. E. F. W. te Clinge had, door hot niet behoorlijk uitwijken met zijn rijwiel, een aanrijding ver oorzaakt. Hij werd voor deze overtreding veroordeeld tot een geldboete van 15 of 3 dagen. J. W. H. llad ondervonden dat voor -personenvervoer ook een vergunning noodzakelijk is. ook ai verricht men dat vervoer als „service", zoals verdachte op merkte. Daar hij ec-hter op het moment dat hij zulks deed niet over een dergelijke vergunning beschikte, stond hij thans terecht. Zijn zaak werd aangehouden. Eveneens moet zich in een vrachtauto een werkmapje be vinden. Dit ontbrak bij P. A. R. te Sas van Gent. die zich ter zit ting vergiste in zijn leeftijd en deze enige jaren hoger opgaf, wat de kantonrechter de opmer king ontlokte dat hij zich niet ouder moest voordoen dan hij was. Eis en uitspraak waren 5 of 1 dag. Een misselijke houding noem de de kantonrechter het gedrag van R. F. E. van E. te Aarden burg, die zijn vriend De P. be hulpzaam was geweest bij stro perij. E. had met een motor een bouwland in de Beoosten Blijpol- der rondgereden. Zijn vriend De P. had hierbij wild in het vizier van een staaflamp trachten te vangen. Deze handeling noemde zowel de officier als de kanton rechter zeer afkeurenswaardig. Verdachte zei nog. dat hij ook wel een* klemmen had gezet. Hij was dus, volgens de kan tonrechter, al een beetje bedre ven in het vak! Mr. Lebret noemde deze ge motoriseerde vorm van stropen, die voor sommige jongelui een sensatie betekent, zeer gevaar lijk en eiste verbeurdverklaring van het in beslag genomen mo torrijwiel en 100 boete. De kantonrechter wilde reke ning houden met het feit, dat Van E. de motor nodig had voor zijn werk en bestrafte deze laakbare daad met 125 boete. (Advertentie.) ui» tt'gni Jr\. o. u. tc x umpjjiiit:, die zich als bestuurder van een VnjetljdSVerf KWallteitSVerf personenauto te Hulst aan een dergelijk feit had schuldig ge maakt. Dit kwam hem op 35 te staan. In gedachten achter het stuur van zijn auto zittend, reed ook C. A. v. d. L. te Axel harder dar de toegestane snelheid binnen Het georganiseerd onderwijs en de Nederlandse Televisie Stich ting (N.T.SJ hebben overeen stemming bereikt ten aanzien van de wijze waarop in ons land de schooltelevisie-uitzendingen zullen worden gegeven. Door de onderwijs-organisaties za] wor den opgericht de „Stichting Ne derlandse Onderwijs Televisie", waarin de verschillende onder wijsinrichtingen zullen zijn ver tegenwoordigd. Deze stichting zal samen met de N.TS. en de daarin samenwrekende omroeporganisa ties de verantwoordelijkheid voor de uitzendingen dragen. Een in te stelien contactcommissie „Schooltelevisie" zal met het al gemeen beleid ten aanzien van öe schooltelevisie-uitzendingen worden belast, terwijl voor de in houd en vormgeving van de pro gramma's een programmaraad zal worden benoemd. Ten aanzien van het tijdstip waarop de (voor lopig nog experimentele) uitzen dingen zullen aanvangen, is nog geen beslissing genomen. Een be sluit daarover is mede afhanke lijk van nader overleg dat thans moet worden gevoerd met het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. De „vliegende brandweer man" Red Adair uit Texas is er zaterdag in geslaagd de bran dende aardgasbron G. T. 2 in de Sahara te blussen. De 180 meter hoge vlam van deze bron, die sinds 13 november 1961 in brand staat, is zaterdagmorgen door een ontploffing van 300 kilo gram dynamiet gedoofd. Drie voorgaande pogingen om de monding van de bron te ver stoppen moesten wegens ongun stige wind worden uitgesteld. Het gevaarlijkste onderdeel van het blussen moet volgens waarnemers echter nog komen, wanneer twintig vrijwilligers boven het verstopte gat een 7 ton zware stalen kap moeten aanbrengen. Hierbij bestaat na melijk het gevaar aat een vonk, veroorzaakt door statische elek triciteit, het gas opnieuw aan steekt. Dokters en verpleegsters heb ben een verplaatsbaar zieken huis ingericht en staan gereed. Uit Parijs is bloedplasma aange voerd. Óp de landingsplaats te Hassi Toereg, twintig kilometer van de bron. staat een hospi taalvliegtuig klaar. De voorraad aardgas ter plaat se is naar schatting voldoende om de bron een eeuw lang bran dende te houden. President Kennedy en premier MacMillan hebben zondag in een gemeenschappelijk communiqué zich bereid verklaard, een top conferentie met de Russen te overwegen „wanneer er een aan- wijging is dat een dergelijke bij eenkomst de belangen van de vrede en het wederzijds begrip dient". Hieraan werd toegevoegd, dat de twee regeringsleiders kennis hadden genomen van het oordeel van premier Chroesjtsjov, die onlangs in een vraaggesprek ver klaarde dat topconferentie^ goed moeten worden voorbereid* Het Amerikaans-Britse com muniqué werd te Washington uitgegeven na afloop van de ge sprekken die de Britse premier in het weekeinde met het Ameri kaanse staatshoofd heeft gehad. De twee staatslieden spraken de hoop uit, dat de onderhande lingen over een Brits lidmaat schap van de Europese gemeen schappelijke markt met succes zullen worden bekroond. In dit verband had MacMillan uiteen gezet, hoe belangrijk het is dat bij deze onderhandelingen de be langen van het Britse gemene best en de landen van de Euro pese vrijhandelsassociatie (EVA) worden beschermd. Kennedy gaf op zijn beurt uiting aan zijn be zorgdheid over de afzetmogelijk heden van produkten uit Latijns- Amerika. Kennedy en MacMillan betuig den hun leedwezen over de Rus sische weigering om een „doel treffend verdrag voor beëindi ging van de kernproeven" te on derschrijven. Zij verklaarden vast besloten te zijn om het streven naar ontwapening, met inbegrip van een beëindiging van de kern proeven, voort te zetten. De Amerikaanse en Britse re geringsleider waren het eens over het belang van de voortzet-- ting van diplomatieke contacten met de Russen over Berlijn, met name tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Rusk en de Sowjet-ambassadeur in Washington Dobrynin. Ook spraken zij zich uit voor andere contacten tussen West en Qost. Blijkens het communiqué heb'- ben Kennedy en MacMillan ook van gedSchten gewisseld over dc NAVO zulks in het licht vati de komende bijeenkomst van <fe ministerraad van deze organisa tie in Athene en over de toe stand in Zuidoost-AzbëJiVai;, dit laatste betreft beVWWcicn-^ïi hün streven naar een ftwfWfli- kelijk en neutraal Laos. Tenslotte bespraken de twee staatslieden nog handelsproble men. zoals kwesties betreffende scheepvaarttarieven. Bij wijziging van de betref fende ministeriele beschikking is het vervoersverbod voor var kens verlengd voor de periode 1 mei tot 1 juni 1962. De bestaan de bestrijdingsmaatregelen, als ook de aanwijzingen terzake van de directeur van de veeartsenij- kundige dienst zijn onvermin derd gehandhaafd in verband met de hardnekkigheid van de mond- en klauwzeerepidemie jn enkele oostelijke en zuidelijke provincies van ons land. Tot het onbesmette gebied worden o.m. gerekend de pro vincies Groningen. Friesland, Drenthe, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland. In het onbesmette gebied zal in principe elke aanvraag tot ontheffing van het vervoersver bod van varkens worden ver leend ten aanzien van vervoer van veehouder(s) tot veehouder binnen de provincie. De afgifte van ontheffingen voor interpro vinciaal vervoer in het onbe smette gebied zal zoveel moge lijk worden bespoedigd. In het besmette gebied worden de stringente maatregelen in een etraal van vijf kilometer ron- 24. Eric aarzelt maar even. Dan wenkt hij Ketili. „Volg mij met een man of tien!" Snel!" roept hij. „Je kunt nooit weten. Als er mensen in nood zijn, moeten we helpen." De paardjes tot het uiterste aan zettende stormen ze naar de woud rand. Het gehuil der wolven lijkt te vertienvoudigen bij de nadering en hier on daar zien de mannen do spookachtige bpestcn tussen de stammen doorschieten. Enkele der brutaaisten en der hongerig- sten bedenkt Eric grimmig komen met grote, lenige sprongen naderbij, maar tien, twaalf pijlen flitsen op hun toe. „Goed zo, 'n paar van die ondie ren minder", zegt Erwin fel. Eric hoort het niet. Hü richt zich iii bot zadel en wijst vooruit. ..Daar ligt iemand Gode zij dank dat wij gegaan zijn En man is het' slechts, zien ze, als ze van hun dampende paarden springen. Als schimmen wijken de wolven achter de donkere stam men. De onbekende slaat inmid dels de nadering van Eric en zijn krijgers roerloos en uiterlijk onbe wogen gade. Een zware boog ligt losjes in zijn hand en dat hij er mee overweg kan. bewijzen dc vier dode mon.-.ierlijkc wolven om hem heen. Dari fijlil hij uit zijn verstarring te ontwaken. Een grijns vliegt over zijn brede ge zicht als hij zegt: „Goed dat jullie gekomen zijn. mannen, hoewel ik 't wel alleen gered had." „Maar we hoorden je schreeu wen," antwoordt Eric, terwijl hij de ander opmerkzaam opneemt. Een erg prettige indruk krijgt hij niet van de man. „Ja, ik schreeuwde, om die mor mels weg te jagen", grinnikt deze. Dan volgt hij Erics blik naar de grote slee, die hoog opgeladen met bontvellen half gekanteld op enige afstand ligt. Twee ang stige paardjes staan dicht opeen- gedrukt er naast. „Mooi partijtje bont, hè," zegt hij snel. „Gestolen spullen. Van die Leif Ólavson, die schurk, die onder Guiilaug Elanddoders .dui ven schiet, maar we krijgen hem wel." dom een mond- en klauwzeer- haard gehandhaafd. Slachlvar- kens uitgezonderd, wordt binnen deze cirkel geen enkele onthef fing voor vervoer van varkens verleend tot het gebied veertien dagen vrij van mond- en klauw zeer is geweest. Het Amerikaanse comité voor niet-geweldige actie heeft presi dent Kennedy en minister-presi dent Chroesjtsjov er dinsdag van op de hoogte gesteld dat het van plan is op 20 mei een vaartuig naar het gebied van dé Amerikaanse kernproeven in de dampkring te zenden. Het .co mité van pacifisten deelde mee dat het vaartuig, dat naar het proefterrein in 't Stille Oceaan- gebied zal gaan, in aanbouw is en een bemanning van drie per sonen zal krijgen. Het krijgt de naam „Everyman". In de boodschap aan Chroesjt sjov wordt nog gezegd dat het comité ook zal protésteren ais de Sowjet-Unie tot een hervat ting van kernproeven zou over gaan. ORANJEBAL: NEGEN GEWONDEN Het Oranjebal dat gisternaft' in het R.A.I.-gebouw in Amstff' dam is gehouden, heeft eii'Se duizenden Amsterdamse jonge ren tot diep in de nacht veel plezier verschaft, maar neg® anderen raakten bij dit festijn gewond. Vóór het bal goed en wel begonnen was vielen er bij het binnendringen van de R-A-ï- vier jongens door twee der g'a zen toegangsdeuren. Alle vier moesten zij met snijwonden naar het ziekenhuis worden ge bracht. Later op de avond vie len bij een vechtpartij twee jon gelui door één der zijdeuren. Van hen moest er één naaf het ziekenhuis gebracht worden. Bij een stoeipartij kreeg een meisje een vleeswond aan haar been door een gebroken bier flesje. Twee jongens die in een vechtpartij verwikkeld raakten, werden resp. met een gebroken neusbeentje en een lichte her senschudding eveneens' naar-het ziekenhuis gebrachL Terneuzen is Ar, directeur rit Rijksgebouv Scheurvogel- o drie Rijksdiens Sn. de K.)k,wa Sridsbemiddelin Hiertoe w nodigden ontval tekenkamer va staat. Behalve diensten en n-el waren daa zl<T het volta) stuur van Ter N. Spronk dei chausséc. de politic,^ heer van Koophandi Vlaanderen, de de architect var de beeldhouwer uit Veere. Namens de cc heer van de dn gevestigde diens Stuulen van Rij welkomstwoord, wees dat dit in een zeker cache geeft. Ir. Stuu, de wens uit dat waar nog heel het Rijk zullen den de samei gemeentelijke zal blijven. Ir. J. Scheurkos dienst, draagt h Ir. J. Scheurkc eerste spreker 1 de diensten ov directeur der nie Rijksgebouwendic de gang van standkoming m< 1954/'55, aldus zijn de eerste p diverse ministerie seren ter goedke gekomen. Toen m de bouw wilde b een „overspannen zodat de schetspl worden opgeborg reerde ook dat iijke plannen zijn jr. Van Hemerl gens liet bereike sioengerechtigde overdragen aan pers. Tenslotte, zc kogel, kon op 19 de opdracht aan Jansen te Venr strekt. Spreker het gemeentebe; fraaie gebouw sprak daarbij de spoedig zou kunr voor de overdracl we lyceum. De heer J. directeur van gen te Breda. Burgt, hoofding van de Rijksw: directie Zeeland van Dijk, hoofd tour van het dist de Arbeidsvoorzic vincie Zeeland, nieuwe kantorei van ir. Scheurko Deze drie spi de moeilijkheden gebrek die in de werden ondervon unaniem in hun posante, fraaie i houw en dankten allen die aan de ervar* hebben mi hartelijk. De Ka handel en het werden om het dak dat zij versch vergeten in deze Ook de archite< pers, toonde zich De burgemeest zen brengt ter o; dat een vergader meenteraad zal den op donderdag avonds om 7.00 u Terneuzen, 27 api De burgemees H. R

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2