lehang 1962 Yerlinde Honderdduizenden op receptie zilveren Paar NTURA» OVERHEMD Felicitatatie-rede van minister-president Aardbeving in Japan eist slachtoffers E COLLECTIE 1EKANT00R LEROUX Voetverzorging J. H. KEMPER HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Zaterdag 28 apr'l 1962 Nf HEMEL anloor J, F. Rouw ijles met Opel Rekord Volkswagen Vrachtwagen erhuur zonder chauffeur axibedrijf DINSDAG 1 MEI 1962 18c Jaargang Nr 5587 Anti-Castro-demonstratie in* Havanna Met zon buiten en zon in 't hart vierde Terneuzen het zilveren huwelijksfeest van ons Vorstelijk Paar AMERIKANEN LANCEREN WEER GEHEIME SATELLIET IN BAAN OM DE AARDE ZON- en MAANSTANDEN ■dKBFMiiffiarr^ is vanaf 78 ct per rol bij (\AT 72 - TERNEUZEN TEKNIUZEN - Telefoon 2380 iade-verzekeringen kering Hypotheken blijvend inlichtingen rekken hypotheken OP ff en eestaande panden. [ypotheken tot 90 °/o :ekeringen. ncieringen. erkcop van onroerend LAT - TERNBUIEN SO—8ÏT0 Voor TERNEUZEN Noordstraat 68 Tel. 2476 Behandeling ook aan huls ONTVANGEN Het IDEALE met drie knoopjes, voor jong en oud een prettig dragen, bij Nieuwediepstraat 15 Het meest gesorteerd in goed passende Heeren overhemden - Jongens- overhemden en blousons- Overspannen? Oververmoeid? Schieffer's BloedwÖnveT' kwikt geeft rust. Bij Apoth. en Erk. Drogist- e nieuwe Pontiac FrankerinS bij abonnement: lërneuzon Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5357 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 3S150 Abonnementsprijs: 0.— per kwartaal; per maand f 2,— per «eek 4S ct. Losse nrs 9 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer] 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling.' Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur.' Nog nooit zuilen zoveel mensen een receptie hebben bezocht als (iie. welke het Nederlandse Vorstenpaar gistermiddag ter ge legenheid van zijn 25-jarig huwelijksfeest in Amsterdam heeft ge geven. Het zou eenvoudigweg onmogelijk geweest zijn als do hon derdduizenden, die Koningin en Prins met hun zilveren huwelijks feest wilden gelukwensen in een gebouw bijeen hadden moeien komen. Niettemin konden allen die hieraan behoefte gevoelden biijk geven van hun vreugde om dit Koninklijke feest: Koningin en Prins bezochten zélf hun gasien tijdens een receptie, die zij deels per rijtuig, deels per boot hielden. Liefst twaalf kilometer lang was de route die hiervoor was uitgestippeld. Twaalf kilome ter, en overal hetzelfde beeld van juichende mensen, kinderen die met vlaggetjes zwaaiden, feestelijk versierde straten en vrolijke, muziek, ten gehore gebracht door tientallen langs (ie weg opge stelde druiricands, tamboerkorpsen en harmonieën. Nel uurlljk was liet mooi weer. Een stralende zon begeleidde het koninklijk gezin tijdens de gehele toch,. Het was precies drie uur, teen Amsterdams' burgemeester mr G. van Hall en de hoofdcom missaris van politic H. J. van der Molen de palcisvrappen betraden cm hu;i opwachting tc gaan ma ken bij het koninklijk gezin. De vele duizenden, die reeds uren lang op de Dam hadden staan wachten, begrepen dat hun ge duld niet lang meer op de proef zou werden gesteld. Inderdaad: nauwelijks had het paleiscarillon aangekondigd dat het drie uur was. of Koningin Juliana, Prins Bsmhard en de vier Prinsessen traden naai buiten, luide toegc- juich door de menigte. Dc Ko ningin was gekleed in een don kerblauwe japon met witte-nop- pe. met daaroverheen een donk-e re mantel. Prinses Beatrix droeg een geel groen geblokt ensemble met bijpassende hoed. De Prins sessen Irene. Margriet en Marij ke waren in blauwe mantels ge kleed. Prins Bernhard droeg een grijs costuum onder zijn overjas. OP DE DAM Even viel er een korte stilte over de Dam. toen de leden van Jiet koninklijk .ezitj de erewacht, bestaande uit een compagnie gap- de grenadiers, en de Koninklijke Militaire Kapel, beide in ceremo nieel tenue gestoken, inspecteer den. Maar het gejuich zwol weer aan toen de 14-jarige Anneke Schut de Koningin een tuil laty- rus overhandigde en de 4-jarige Nicoline Gajentaan aan Prins Bernhard een witte anjer gaf, die de Prins onmiddellijk met een lachend gebaar verwisselde met de anjer die hij reeds op zijn re vers had. Trappelend van ongeduld wachtten de zes paarden die voor de crème calèche gespannen wa ren on het moment, waarop het koninklijk paar in het rijtuig plaats nam. Kort daarop stapten, vlot en charmant, de vier Prin sessen in de met vier paarden be spannen rode calèche en kon dc grootste receptie aller tijden be ginnen. Vóór liet vertrek hadden dc leden van het koninklijk huis een handleiding ontvangen, waarin zij konden lezen welke groepen zich langs de route haddon opge steld. Allereerst stonden daar, voor het Nationaal Monument, de militairenofficieren, onderoffi cieren en manschappen van de drie delen der krijgsmacht cn dragers var. de Willemsorde, al ien stram in de houding. Voor de aula van de universi teit van Amsterdam op het Spui tonden, statig in hun zwarte to ga's. de hoogleraren van de uni versiteit van Amsterdam en even verderop, bij het standbeeld van het „Amsterdamse lieverdje" 100 jongens en meisjes uit de .Tor- daan. weliswaar minder statig dan de professoren, maar zeker niet minder trots. Op het Leidseplein, vlak voor de Stadsschouwburg, hield de stoei even stil. Daar kreeg het operakoor ónder leiding van .-ienk van Wielink de gelegenheid het zilveren bruidspaar toe te zingen. Luid schalden de klanken uit de opera ..Lohengrin" over 't propvolle plein, terwijl Koningin en Prins in stille aandacht luis te: den. Met een hartelijk applaus uitten zij hun dank aan de zan gers en zangeressen van hel ope rakoor. En vóórt ging de stoet weer. Langs de Koepelkerk op het Leid- sefcosje, waar Rooms-Katholieke en Protestantse geestelijken en vertegenwoordigers van de Jood se Gemeenten en van het Leger des Heils bijeen gekomen waren; langs de Hobbemastraat. waar kellners en koks een erehaag ge vormd hadden, langs het versier de gebouw van het Roode Kruis en over het Museumplein, waar 35 Amsterdamse drumbands een oorverdovende muzikale groet ten gehore brachten. Schitterend was de aanblik die de langs beide zijden van het Museumplein op gestelde vaandelwaehten i totaal 3000 man) met hun kleurige vaandels boden. De B. S. stond opgesteld bij het Verzetsmonument op de Apollo- laan, evenals een afvaardiging van de ex-politieke gevangenen. Op de brug over de Diepenbrock- Op bijzonder hartelijk toon wenste de minister-president prof. dr. J. E. de Quay het Ko ninklijke zilveren bruidspaar maandagmiddag namens het Ne derlandse volk in een televisie rede geluk. „In elk gezin is een zilveren bruiloft een hoogtepunt", zo zeide de premier. „De oudere kinderen zijn vaak nog thuis en de jongsten zijn de kinder jaren ontgroeid. Zo wordt de vijf-en-twintigjarige bruiloft een symbool van het gezin, dat in bewuste eenheid is ge groeid. Er is volle zomer in het gezin, dat de zilveren brui loft viert." Na een korte terugblik gewor pen te hebben op de historie van een kwart eeuw. waarin vreugde en leed elkaar afwisselden, zeide prof. De Quay, dat het Konink lijk Paar elke op- en neergang van het Nederlandse volk mee beleefde, zoals ons volk groei en golfslag van het Koninklijke ge zin mee beleefde. Daarbij groei de de verbondenheid met het Koninklijk Huis, groter, opener en vrijmoediger wellicht, dan de traditionele. Een verbondenheid die ook tot uitdrukking komt in de persoonlijkheid van onze Ko ningin. Prof. De Quay noemde de gro te zorg en liefde van Hare Ma jesteit, In het bijzonder voor hen, tie in moeilijkheden verkeren, haar wijs oordeel, haar grote verantwoordelijkheid en haar Koninklijke eenvoud, die zij be houdt zowel wanneer zij met pracht en praal omgeven is als wanneer zij in gesprek is met de minst bedeelden en met eenvou- digen van geest. Hartelijke woorden ook wijdde de premier aan Prins Bernhard voor wie hartelijke sympathie groeide en die al zijn gaven ge- biuikt voor het welzijn van volk en land. Ook over Prinses Wilhel mina en Prinsessen Beatrix Tre ne. Margriet en Marijke spraK prof. De Quay op warme en har telijke toon. ..Wij zijn blti. dat wij de Kroonprinses hebben en dat zij Beatrix heet", zo zeide hij on der meer. Tenslotte bood de minister president namens het Nederland se volk gelukwensen aan. „Boven alle gevoelens over heerst bij ons dankbaarheid".' zeide hij. „Indien wij de hand opsteken ten groet dan buigen wij ook de knie om Gods rijk ste zegen over het Koninklijke Paar af tc smeken." Tijdens een generale repetitie voor dc 1 mei-parade heeft de geheime politie in Havanna zon dag een anti-Castroöemonstratie verspreid. Zeven personen wer den aangehouden. Ongeveer vijftig mensen, me rendeels vrouwen, wisten tijdens de proefparade door het poütie- cordon te breken en ontplooiden banieren met leuzen tegen pre mier Castro. straat stonden enige honderden klaar-overs, compleet me; regen hoed en spiegelei. En overal wer den dc officiële afvaardigingen weer afgewisseld door een en thousiaste massa, soms tien tot twintig rijen dik. Kort na half vier. vijf minuten achter op liet schema, bereikte dc stoet het R.A.I.-gebouvwaar de rc septic haar hoogtepunt bereikte. Vóór de ingang van de H.A.I. stond de Luelumaahtkapel, vrolijk spelend toen de rijtuigen arriveerden. IN HET R.A.I.-GEBOUW Toen de stoet het prachtig ver sierde gebouw binnenreed, zon gen dc 15.0C0 aanwezigen, wet houders cn raadsleden van Am sterdam, leden van dc rechterlij ke macht en de advocatuur, hoogleraren van de Vrije Univer siteit, directeuren van gemeente lijke bedrijven met hun perso neel. bejaarden, verpleegsters en vele, veie andaren, een speciaal voor deze gelegenheid geschre ven „Wij leven vrij, wij leven blij" als welkomstlied, daarbij be geleid door een groot aantal ko ren en de Amsterdamse Politie- kapel. Vanuit de rijtuigen had de koninklijke familie een prachtig gezicht op de aanwezigen. Konin gin en Prins kregen tulpen uit Amsterdam, die, zoals de duizen den in de R.A.I. ook zongen op dc wijze van het bekende liedje „wel het meest passen bij dit zil veren feest". Mr Van Hall sprak het zilve ren bruidspaar namens de hoofd stad tos, daarbij uitdrukking ge vend aan de gevoelens van dank baarheid en vreugde jegens het koninklijk gezin. „Alle zuilen en zuiltjes van ons land hebben uit eindelijk toch de functie een dak te steunen", zo zeide do burge meester. „Dit dak is de constitu tionele monarchic, die door U haar vorm en gestalte krijgt". Mr Van Hall besloot zijn korte toespraak met de woorden „Lieve Koningin, beste Prins, het ga U wel". Ruim een kwartier duurde het feest in de R.A.I.dat eindigde met een door iedereen uit volle borst meegezongen „Lang zullen ze leven". Het laatste stuk voor het va rende gedeelte ging over de Vrij heidslaan. waar 4000 padvinders en padvindsters een erehaag voor de stoet vormden. Nabij de Berlagebrug verliet men de calè ches. Onder kunstige erebogen door liepen Koningin, de Prins en de Prinsessen naar dc in de Am- stel gereedliggende koningssloep om hun tocht over het water voort te zetten. Toen de sloep met de al maar lachende en wuivende leden van het koninklijk gezin statig het kabbelende water van de Amstel opvoer liet de zon even verstek gaan. Maar het enthousiasme van de duizenden langs de boor den van de rivier leed daaronder absoluut niet. Wat zij te zien kre gen was dan ook 'n waar sprook jesbeeld: de schitterende gouden sloep, de nationale vlag op de achtersteven en de koninklijke standaard op de voorplecht, en dan, gezeten in het met rode gor dijnen omhangen paviljoen, het stralende bruidspaar met de zo mogelijk nog stralender Prinses sen. De 144 jaar oude koningssloep werd geroeid door twintig adel borsten. onder leiding van luite nant ter zee 2c klasse o.a. Gijzer- man. Het vaartuig is uiterst moeilijk manoeuvreerbaai-, voor al daar het protocolair verboden is de riemen te strijken zolang zich een vorstelijk persoon aan boord bevindt. De adelborsten, die hiervoor wekenlang hadden geoefend, kweten zich uitstekend van hun taak. maar bij de brug over de Ceintuurbaan ontstond een kleine vertraging, omdat... de sloep niet onder de brug door mocht. Even dreigde er een kleine pa niek: de politie begon de brug te ontruimen, maar het zou onge twijfeld heel lang geduurd heb ben vóór men er in geslaagd zou zijn alle toeschouwers te verwij deren. Op de sloep werd daarom een andere beslissing genomen: de vlag cn de standaard werden gestreken, de masten gingen neer en zo roeiden de adelborsten het vaar: uig onder de brug door. Een onverwacht incident, dat ve le organisatoren toch wel even verbaasd deed kijken. Men dacht dat zich geen onvoorziene om standigheden konden voordoen en nu bleek het zelfs noodzakelijk het protocol te schenden. Het oponthoud duurde nauwe lijks vijf minuten, maar inmid dels was men bijna een kwartier achter op het schema. Bij het Amstelhotel, waar de koninklijke familie debarkcerdc, lag de drijvende brandspuit „Jan van der Heijden", die een spuit- demonstratic gaf, al met al een luisterrijk schouwspel. Door de tuin van het Amstelho tel, waar het corps consulaire stond opgesteld, begaf de konink lijke familie zich weer naar de calèches, waarmee het laatste doel van de receptie-tocht werd afgelegd. De studentenorganisaties had den zich in dc Sarphatistraat ver zameld. De kleurrijke uniformen van dc leden van dc Koninklijke Studenten Schietvereniging en van het fanfarekorps der genie verhoogden hier het decorum. Op het Rembrandtsplein. vóór de plaats waar eens het Rembrandt- theater stond, stonden enige hon derden modinettes, in fleurig oranje, rode, witte en blauwe jurken. Zij vormden dc laatste bijzondere groep tijdens de tocht. Over dc Munt en het Rokin, waar het zó druk was dat velen slechts een glimp van dc stoet stonden opvangen, bereikte men de Dam weer. Daar kwam een definitief ein de aan dc grootse hulde die de honderdduizenden hef koninklijk bruidspaar gedurende 2 uren hadden gebracht. Kort nadat de lege calèches de Dam hadden verlaten, ontving het koninklijk gezin de voorzitter van het Oranjecomité Amster dam, dr J. Gajentaan, die naast zijn vele bemoeienissen met de organisatie van de tocht ook zorg had gedragen voor een re- eeptieboek. Enige honderden scholieren van het V.M.H.O. had den de handtekeningen van alle officiële vertegenwoordigers langs de route verzameld, welke dr Gajentaan het vorstenpaar oing aanbieden. Zo kregen Konin gin cn Prins tenslotte een blijven de herinnering aan een feest dat zij overigens zeker niet spoedig zullen vergeten. KONINGINNEDAG BESLOTEN MET VUURWERK EN ORANJEBAL Terwijl Koningin Juliana en Prins Eernhard gisteravond met een groot aantal autoriteiten in het paleis op de Dam het gala diner gebruikten, spatte boven de hoofdstad een half uur lang een door tienduizenden Amsterdam mers gadegeslagen vuurwerk uit een. Het Oranjecomité en het Initiatiefcomité Amsterdam zorg- den, op een terrein achter de nieuwe R.A.I. dat het in de hoofd stad tussen negen uur en half tien bijna voortdurend daverde van de luehtsalvo's, pijlen cn ra ketten. De ch's en ah's van de toeschouwers waren niet van de lucht, vooral als er weer een „stuk" zichtbaar werd. Het slot stuk vvas voor allen een grote verrassing: uit een massa vuur en rook kwamen de portretten van Koningin Juliana en Prins Bernhard te voorschijn met daar onder het getal 25 en de letters p.f. Na afloop van het vuurwerk werd in de R.A.I. een Oranjebal gehouden, waarop enige duizen den jongeren in de Zuidhal wals- den en twistten. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. NOORDELIJKE WIND Het K.N.M.I. deelt mede: In de algemene weerstoestand kwamen geen grote veranderin gen voor. Bij Schotland bleef de luchtdruk relatief hoog, waar- door koude lucht over de Noord zee naar ons land blijft stromen. Daarin kwamen maandag opkla ringen van betekenis voor. 1 Over het noordelijk deel van de Noordzee is nu echter weer voch tiger lucht in aantocht, zodat later op de dag de bewolking vermoedelijk van het noorden uit gaat toenemen. De wind wordt zwak tot matig uit richtingen tussen noordoost en noordwest. De temperaturen zullen ongeveer dezelfde waarden als maandag bereiken. /- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. V Minder wind Veranderlijke bewolking en slechts hier en daar een buitje. Ongeveer dezelfde middagtempe- ralurcn. Zwakke tot matige wind, krimpend van noordoost naar noordwest. Met veel oranjezon buiten Jn in het hart heeft Terneuzen gis teren de verjaardag van H. M. dc Koningin cn het zilveren hu welijksfeest van het Koninklijk echtpaar gevierd. De Jeugdraad heeft met het gemeentebestuur uitstekend sa mengewerkt zodat de festivitei ten in een vlot tempo en tevens op prettige wijze konden verlo pen. Honderden hebben zich, vooral in de namiddag op straat begeven om naar de balionwed- strijd en de optocht van de ver sierde autosteps, fietsen en groe pen te kijken. Zo nu en dan, vooral bij de bal lonwedstrijd' werd het enthou siasme burgemeester mr. Rijp- stra zichtbaar te machtig. En 's-avonds, toen honderden kinderen meededen aan de lam pion-optocht, wias het een fan tastisch gezicht al die bewegende lichtjes door de straten ie zien trekken. Herauten trokken gistermorgen door de stad om 'n proclamatie voor tc lezen. Deze luidde als volgt: „Vandaag zal het feit wor den herdacht dat onze geliefde Vorstin H. M. Koningin Juliana, en Z. K. H. Prins Bernhard 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Alle inwoners van onze stad Terneuzen worden opgeroe pen dit feest mee te vieren. Voor de verschillende activiteiten ver wijzen wij U naar de huis-aan- huis verspreide programma's. Wij doen een dringend beroep op Uw medewerking om te trachten deze dag te doen slagen en verzoeken U de nationale drie kleur. het rood. wit en blauw, met de oranjewimpel uit te ste ken. Wij hopen op Uw aller medewerking en wensen U een gezellige dag." Was het in dé morgenuren nog zondags-stil in Terneuzen (om 9 uur werd in de R. K. Kerk een plechtige dankdienst met Te Deum gehouden), tegen tien uur verzamelden zich de gemeente lijke autoriteiten, burgemeester mr. H. Rijpstra en echtgenote, de beide wethouders, de heren M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer eveneens met echtgenote, de ge meente-secretaris, de heer A. J. Dees, oud-burgemeester mr. P. Tallegen en echtgenote en leden van de Jeugdraad en bestuursle den van de „Harmonie Terneu zen" op het podium om het dé filé van de kleuterscholen gade te slaan. „Harmonie Terneuzen" met drumband en tamboer- en pij perkorps „Irene" zorgden voor opgewekte marsmuziek. Het was een enig gezicht al die voorbijtrekkende kleintjes, getooid met vlaggetjes en oran- jemutsen. Daarna brachten de hoogste klassen van alle lagere scholen een aubade aan het ge meentebestuur en tot slot hier van trokken ook de overige klas sen der lagere scholen aan het podium voorbij. Hierna beklom burgemeester mr. Rijpstra even het spreekge stoelte om de schoolkinderen te danken voor deze zang en Jeugd raad en „Harmonie Terneuzen" dank te zeggen voor hun mede werking. Met een driemaal hoera werd het voorstel-van mr. Rijpstra om een gelukwens-telegram aan het Koninklijk Gezin ie zenden, be groet. i De morgen'werd besloten "net een zeer gewaardeerd optreden van de plaatselijke gymnastiek vereniging „Eendracht Maakt Macht". Vanzelfsprekend waren velen getuige van dit schouwspel maar het talrijkst waren de .oe- schouwers toen op de Markt rond 2500 ballonnen de lucht ingingen. Het teken hiervoor werd gege ven door burgemeester mr Rijp stra, die alle moeite moest doen om op 't podium te komen. Het overweldigende enthousiasme van de jeugd belette hem dit wel enigsins. Ondertussen was het moment aangebroken voor de opstelling van de stoet der versierde fiet sen, autosteps en groepen; De honderden die op de Markt bij de ballonwedstrijd aanwezig waren geweest, begaven zich naar de ventweg, tussen de garage Voet en Van Putten en Vroon, waar de opstelling plaats vond. Honderd versierde kinderfietsen, tiental len steps, dc ene al mooier dan de andere en de wagens van de R. K. Jongensschool en de gym nastiekvereniging E.M.M. vorm den een lange, kleurige rij. De diverse jury's hadden druk werk met de beoordeling. Vooral voor het toekennen der prijzen aan de fietsen-eigenaars was geen sine cure. Toen de beoordeling einde- Goede reis en vlotte landing... en nu maar wachten op het binnenkomen van de bericht kaarten lijk klaar was. trok de stoet be geleid door „Harmonie Terneu zen", drumband en ..Irene" door Terneuzen naar dc Markt, toege juicht door honderden kijkers. De burgemeester reikte daar de prijzen uit. De gelukkige winnaars waren: Wagens: le pr. R. K. Jongens school,, mei een voorstelling van .'Klein Duimpje" en vati de Stamboom van Oranje; 2e pr. gymnastiekver. „E.M.M.met 'n voorstelling van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Versierde, fietsen: ie pr. Truus v. d. Linde; 2c pr. Marianne van Urk: 2e pr. Martien de Mol; 3e pr. Jan Milienaar; 3e pr. Sonja en Elsje Muller; 3e pr. Margriet je Visser; 3e pr. Jacques Bosma. Versierde steps: le pr. Ariën Meeuwsen: 2e pr. Joke de Mul; 2e pr. Ko de Fouw; 3e pr. Ronny de Meijer; 3c pr. Lenie van Urk; 3e pr. Harold Reiers. Om half acht stelden drie groe pen van honderden lampiondra- gende kinderen zich op aan het parkeerterrein, de Frans Hals laan en de Beukenstraat. De bei de laatste groepen troffen elkaar aan de Van Steenbergen laan en sloten zich nabij de Vlooswijkstraat aan bij de eerste groep. Zij werden door „Harmo nie Terneuzen", drumband en tamboer- en pijperkorps „Irene" vergezeld en ook hiervoor be stond van de zijde van het pu bliek een zeer grote belangstel ling, evenals voor de taptoe, die aan het slot van deze feestelijke, zonovergoten, doch wel frisse dag door de „Harmonie" en „Ire ne" op de Markt werd uitgevoerd. In Noord- en Midden-Japan heeft zich maandagmorgen vroeg een aardbeving voorgedaan. Vol gens de eerste berichten, die van de politie afkomstig zijn, heeft de aardbeving één mensenleven geëist. Er zijn 52 gewonden, van wie zes ernstige verwondingen hebben. Op drie plaatsen is het treinverkeer ontwricht. 132 huizen zijn geheel of ge deeltelijk verwoest en 665 mensen Zijn dakloos. Het noordelijke en het centrale deel van Japan zijn maandag door een aardbeving getroffen. De Amerikaanse luchtmacht heeft zaterdag van de luchtbasis Vandenberg in Californië een geheime satelliet gelanceerd. Dit is de vierde geheime militaire satelliet, die de luchtmacht bin nen 10 dagen de ruimte heeft in geschoten. De draagraket is een Thor- Agene B. Meer werd niet be kend gemaakt. Dc kunstmaan is in een baan om de aarde gekomen. Eén man kwam om het leven dcor het omvallen van een muur en 85 mensen liepen verwondin gen op. Van elf hunner is de toe stand ernstig. Op drie plaatsen werd het spoorwegverkeer ontwricht. Ruim 650 mensen zijn dakloos geworden. DINSDAG 1 MEI Breskens Terneuz.cn Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 10.42 11.09 11.17 11.44 11.57 12.24 0.07 12.34 WOENSDAG 2 MEI v.m. n.m. Breskens 0.05 12.33 Terneuzen 0.40 1.08 Hansweert 1.20 1.48 Walsoorden 1.30 1.58 ZON MAAN op onder op onder Mei. 1 5.12 20.03 4.26 16.24 2 5.10 20.05 4.52 17.46 3 5.08 20.06 5.19 19.08 4 5.06 20.08 5.47 20.28

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1