BIJ EEN ZILVEREN HUWELIJK! Binnenlands nieuws KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEüW Voor de zondag parten in CYlood Zaterdag 28 april 1962 ONZE KROONPRINSES KOOS VEELZIJDIC SPORTSMAN ALS ECHTGENOOT „MOV AVE DO" JULIANAS ERENAAM Wt&ZhitWu Ter gelegenheid van liet zilveren huwelijksfeest werd deze foto van H. M. de Koningin en K. H. Prins Bomhard gemaakt. Foto J. Hamelberg De invloed van een constitutioneel monarch op de gang van zaken in het lancl behoeft lang niet zo gering te zijn als men algemeen denkt. Veel hangt hierbij af van de persoonlijkheid, het karakter van de vorst en van de aandacht, die hij of zij geeft aan de volksbelangen. Koningin Wühelmina heeft ten alle tijde deze waarden onderkend en gaf hiervan blijk bij de opvoeding van Prinses Juliana, terwijl zij haar dochtertje, ook toen dit nog heel klein was, zelve voorging in het meeleven met het wel en wee der Nederlanders. Ongetwijfeld is het aan het vroeg gegeven voorbeeld van haar moeder ie danken wanneer Juliana als Koningin op 1 februari 1953 ont redderde rampgebieden bezoekt en van mens tot mens met de getroffenen spreekt. Op haar beurt weer neemt zij een hele dag de Kroon prinses mee op de zware tocht VIER DEUGDEN Gedurende de eerste tien levensjaren van Prinses Juliana berustte de verantwoordelijkheid voor haar opvoeding bij jkvr. I.. van de Poll. In de dankwoorden, die de koninklijke moeder van het kleine meisje in 1920 tot deze op voedster richtte, was sprake van „de grootste toewijding, de meest nauwgezette plichtsbetrachting grote opgewektheid en zelfver loochening". Dit zijn zeker wel de vier deugden, die de Prinses zich gedurende haar voorberei ding tot het koningschap zelve ook eigen heeft gemaakt Tot haar vijfde jaar kon zij ge lukkig vooral 's zomers meestal buiten wonen, op Het Loo. Zij speelde er naar hartelust, ver heugde zich als ieder kind zou doen over het gezellige Sinter klaasfeest en de blijde viering van Kerstmis, dartelde met haar lievelingsdieren en was een har telijke, lieve kleuter. In die jaren viel ook een ver blijf in de Taunus, waar zij Prins Hendrik, die daar een kuur voor rheuma moest ondergaan en zijn dochtertje zo moeilijk kon mis sen. gezelschap hield. 'In 1914 maakte de oorlogstoestand het nodig, dat de regerende vorstin in Den Haag verbleef. Het ko ninklijk gezin ging daarom in Huis ten Bosch wonen. Hoe tic studie begon De pedagoog Jan Ligthart de man die zich vóór alles met liefde wilde richten tot het posi tieve, wat in ieder kind aanwezig is mocht de eerste adviezen betreffende de schoolopleiding van Juliana geven. De Prinses kwam in een klas, haalde stre ken uit met vriendinnetjes, maar leerde op haar tijd toch ijverig. Behalve het gewone lager onder wijs kreeg zij lessen in vreemde talen, geschiedenis en mnziek, later natuurlijk vooral in staats inrichting. economie en al die vakken, die bij een verzorgde opleiding, vooral die van een toe komstige vorstin, behoren. De voorkeur t an Prinses Julia na ging uit naar de studie, van de letteren. Op dit punt toonde zij ook ^en meer dan gemiddelde begaafdheid, welke al spoedig tot uiting kwam in toespraken en brieven. Zij ontwikkelde zich tot een voortreffelijk stilist, die niet alleen op fijngevoelige wijze het juiste woord wist te treffen, maar ook een kunstzinnige vorm vond haar gedachten uit te drukken. Het is bekend dat Juliana als jong meisje op eenvoudige wijze te midden van leeftijdgenoten aan de Leidse universiteit heeft gestudeerd. Zij woonde toen in de villa „Het Waerle" in Katwijk. Een geweldig aantal foto's ge tuigt van de prettige tijd, die zij toen doormaakte. In tie fakkeloptocht Haar ere-promotie tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, door prof. Huizinga, vormde de bekroning van enige jaren in tensieve studie in godsdienstge schiedenis, volkerenrecht en mo derne Nederlandse letterkunde. Een dag vóór de plechtigheid had. de Prinses nog met de ande re vrouwelijke studenten meege daan aan een fakkeloptocht door do universiteitsstad. Toen haar wetenschappelijke opleiding afgesloten werd. was zij nog geen een en twintig jaar. Maar een praktische vorming in het maatschappelijke leven zou de ideale aanvulling van haar theoretische studie's worden. Een der voornaamste mogelijkheden daartoe vond zij in het werk van het Nationaal Crisis-Comité, dat in 1931 op haar initiatef werd opgericht en waarvan zij ere voorzitter werd. Tot 1936 toe, toen de arbeid van het comité door de regering werd overge nomen, heeft de Kroonprinses zich zeer actief hiermee bezigge houden. Zij leerde er tal van mensen kennen en kreeg inzicht in de ontstellende nood waarin duizenden verkeerden. En verder was het van zeer grote betekenis, dat zij haar vader, bij diens over lijden. opvolgde in zijn voorzit terschap van Het Nederlandsche Roode Kruis. De Prins uit haar dromen In dat jaar kwam de Prins uit haar dromen in haar leven. Zon der dat het Nederlandse volk iets vermoedde, speelde zich een ro mance af. Tijdens een wintersportvakan tie leerde Juliana Prins Bern- hard kennen. In de witte wereld van Garmisch Partenkirchen zag zij hem het eerst. Later kwam hij, langs landwegen, naar Het Loo. Pas toen de beide vorsten kinderen het zéér eens waren ge worden, werd de verloving be kend gemaakt. En 7 januari 1937 werd hei Prinselijk Paar in de echt verbonden. Ruiter, skiër, chauffeur, piloot, jager, zeiler, zwemmer en cameraman Bij zijn vele gaven van ver stand en karakter bleek Prins Bernhard reeds van zijn jongste jaren af een meer dan gemiddel de begaafdheid voor sport te be zitten. Het meest kenmerkende van die begaafdheid is wel de ongemene veelzijdigheid. Een weinig bekende foto toont ons de Prins als zeiler. Veel ver trouwder zijn de afbeeldingen van Prins Bernhard te paard. Zelden in plechtige stilstand. Ge woonlijk vol actie, in rengalop, hindernissen nemend. Dikwijls heeft de Prins aan concoursen deelgenomen, soms onvoorbereid en dan toch met verrassend wei nig fouten. Zo ging het in Zuid- Amerika; men stelde een paard tot zijn beschikking en hij moest onmiddellijk zien wat er in zat Het was zijn moeder. Prinses Armgard, zelve een uitstekend ruiter, die hem de eerste rijles sen gaf. Een andere sport, die hij vroeg leerde beoefenen in zijn geboor testreek, was het jagen. Evenals Prins Hendrik, de vader van Ko ningin Juliana, heeft Prins Bern hard met veel genoegen ook dik wijls in Nederland gejaagd. Te genwoordig trekt vooral de 'jacht op groot wild zijn belangstelling. Ongevallen Dat hij graag en goed auto reed sedert hij oud genoeg was om hot rijbewijs te halen, weet een ieder. Aan zijn bedrevenheid in deze sport wordt geen afbreuk gedaan door het feit. dat de Prins 29 november 1937, dus kort na zijn huwelijk, een ernstig on geluk opliep door de botsing van zijn wagen met een onverwacht opduikende zandauto. Tot 5 januari d.a.v, werd hij toen in het Burger Ziekenhuis te Am sterdam verpleegd; de eerste tien dagen verbleven Prinses Juliana en Koningin Wilhelmina bij hem in de ziekeninrichting. Een reeds eerder voorgevallen gevaarlijk sportavontuur bestond uit liet over de kop slaan van een vliegtuig van de Duitse lucht- sportbond. waarin Prins Bern hard en een piloot gezeten wa ren. Bij een meer had het laag- vliegende toestel het water ge raakt. Hulp kon niet dadelijk ge boden worden, maar beide inzit tenden hebben zichzelf, merk waardig genoeg, weten te red den. In zijn werkkamer op paleis Soestdijk worden wrakstukken van de verongelukte auto en het vliegtuig bewaard. Ook 18 mei 1954 ontkwam Z. K. H. tenauwer- nood bij een auto-ongeval bij Utrecht aan de dood. In 1943 vloog Prins Bernhard een jaar lang als officieel be manningslid met een Mitchell B-25-C over de halve wereld. On ze beroemde commodore Moll zei, dat zijn reizen met de Prins het overigens zo vreselijke oor logsjaar tot een heel prettige herinnering hadden gemaakt. Hoeveel vlieguren heeft Prins Bernhard in de loop der jaren gemaakt, hetzij in dienst van het vaderland, hetzij voor puur sport- plezier? Het is niet te zeggen. Wél weten we, dat hij het Ne derlandse vliegbrevet haalde en met ere. Naast de vliegsport en het zwemmen heeft verder als hob by het filmen zijn liefde. Moeder van vele dochters Haar eigen kinderen gaven aan Koningin Juliana de naam „moeder van vele dochters", af gekort tot Movavedo en zo heet te zij toen voortaan ook in de kring der meer dan 8000 leden van het Nederlandse padvinders- gilde, waarvan zij ere-voorzitster was. Kan Juliana, die zelf als een zaam, zij het liefdevol gekoesterd, prinsesje opgroeide, beter wor den gekenschetst dan als moeder van een flink gezin, waar het echt degelijk Nederlands en hui selijk toeging? Moederlijk en hartelijk, zo was steeds haar houding, niet alleen tegenover haar eigen kinderen, maar ook ten opzichte van de tal loze volwassenen en jonge men sen in het eigen land of in den vreemde, met wie zij te maken kreeg. Zelfs bij plechtige ont vangsten en weelderige banket ten of bij ondervraging door on bescheiden journalisten (zoals bij de grote rondreis door Amerika) trof in haar van nature waardige houding toch altijd die ongekun stelde. warme tegemoetkoming van haar moederlijke natuur. En het meest treft deze trek van haar wezen ons begrijpe lijkerwijs als wij", teruggaand in de herinnering, denken aan die vele lieve momenten, waarbij Koningin Juliana kleine verlegen kindertjes' tegenover zich had, die bloemen moesten aanbieden of wezenloos kijkend de vader landse vlag zwaaiden. Hoe wist zij hen altijd op hun gemak te stellen, op dezelfde vertrouwe lijke manier als hun eigen moe der zóu hebben gedaan! Op andere ogenblikken weer zien wij haar op bezoek aan kin derbedjes in ziekenhuizen, of schaterend van pret meedoend aan een rondedans of te midden van emigrantenkinderen in een bank van de Canadese school zittend. Hoog voorbeeld Deze moderne vorstin heeft goedgevonden, dat het Neder landse volk in vreugde en ver driet kon meeleven met de vier Prinsesjes in Soestdijk. Het is niet te veel gezegd, dat zij ons allen daarin een voorbeeld van goed gezinsleven gaf. Zowel de Koningin als Prins Bernhard hebben hun dochters opgevoed jn blijheid en in ernst, zo nodig ook in gepaste strengheid. Het is dan ook maar een grapje, de Franse spreuk, die er staat op een as bak. welke de Prins ten geschen ke kreeg van een vriendin der Koningin, zelve moeder van vier dochters: vier dochters en een ARRESTATIES IN KKRKDRIEL Onder leiding van de officier van justitie, baron Van Imheff te 's-Hertogenbosch. geassisteerd door politie-overste Camaar uit Nijmegen, wordt op het ogenblik een groot aantal arrestaties ver richt van inwoners uit het dorp Kerkdriel, verdacht van wapen smokkel en illegaal bezit van vuurwapens. De arrestanten wer den door de politie van hun bed gelicht en bij de officier van justitie, die zitting houdt ten ge meentehuize te Kerkdriel, voor geleid. De twee in de loop van vorige week gearresteerde verdachten V. en K„ die in voorarrest zitten in verband met geweldpleging tegenover een douaneblamble aan de Duits-Nederlandse grens bij Wijlre, schijnen aan het pra ten te zijn geslagen met als ge volg deze arrestatie op grote schaal. De controlerende douane beambte was met hun auto mee gesleept. GEDOOD DOOR RONDVLIEGENDE BROKSTUKKEN VAN SLIJPSTEEN Terwijl hij bezig was met het bijslijpen van een boor is de 15- jarige K. Zonneveld uit Sittard donderdagmiddag getroffen door rondvliegende brokstukken van de slijpsteen. Door nog onbeken de oorzaak, is tijdens deze werk zaamheden de steen uit elkaar gesprongen. Het bijslijpen ge schiedde in een schuurtje achter de ouderlijke woning. De jonge man was op slag dood. BOS- EN HEIDEBRAND Aan de Schiksedijk te Ilorst- America heeft donderdagmiddag een bos- en heidebrand een op pervlakte natuurschoon van 12 hectare vernield. De Horster brandweer die snel bij het vuur was met groot materieel, kon de brand tot deze oppervlakte be perken. De bossen zijn eigendom van de gemeente Horst. WANDELAAR AANGEREDEN EN GEDOOD Donderdagavond is op de Heu- menseweg in Alverna (gemeente Wijchen) de 65-jarige personeels chef van de mijnen J. Lemmens uit Heerlen, toen hij met zijn broer een wandeling maakte, door een achterop komende auto, bestuurd door de 29-jarige F. R. uit Wijchen aangereden en ge dood. Beide mannen liepen aan de rechterzijde van de weg. De broer van het slachtoffer bleef ongedeerd. BRANDKAST GEKRAAKT, 35 MILLE BUIT In een autoservice-bedrijf aan de Waldorpstraat in Den Haag is gisternacht de brandkast met snijbranders geopend. Uit de kast werd een bedrag van 35.000. ontvreemd. De inbrekers hebben zich vermoedelijk toegang tot het pand verschaft met behulp van een valse sleutel. In het kan toor boven het magazijn zijn ze met de kast aan het werk ge gaan. Bil EEN DODE ARBEIDSONGEVAL moeder, dat is voor de vader een duivelse beproeving In de rede. die Juliana bij haar inhuldiging in de Nieuwe Kerk te Amsterdam hield, legde zij er de nadruk op, dat zij bij het aan vaarden van haar hoge plicht als Koningin toch er niet over dacht ooit haar plicht als moeder te verwaarlozen. Aan die verzeke ring heeft zij zich gehouden en het werd zelfs zó, dat beide levenssferen bij haar vergroei den tot een onverbrekelijke een heid. (Nadruk verboden.) In de Fabriek voor Chemische Producten N. V. op de Vondelin genplaat bij Rotterdam is gister morgen de 26-jarige J. Klein uit Vlaardingen bij een arbeidsonge val om het leven gekomen. De man werkte aan een centrifuge. Hij had het apparaat uitgescha keld. maai- de trommel draaide door en toen hij deze probeerde te stuiten verloor hij het even wicht. Het slachtoffer viel in de centrifuge en geraakte bekneld. Bij aankomst in het Dijkzigt-zie- kenhuis bleek hij te zijn overle den. OUDE MAN VERDRONKEN De Rotterdamse politic heeft gistermorgen in de Coolhaven het lijk gedregd van t^p 78-jarige M. G. Hurks, die al bijna drie weken vermist werd uit een te huis aan de West-Kruiskade. De man verliet de woning op 8 april om een vriend te gaan bezoeken. De politie neemt aan dat hij door een duizeling bevangen in het water terecht is gekomen. B IJ L I C H T E N Voorhoudende het Woord des leven-, Filippenzen 2 ïg „Voorhouden" betekent hier: bij. lichten. We moeten de strompe lende wandelaar op het duistere levenspad vol kuilen en strikken bijlichten. Vroeg of laat liefst niet al te laat!) moet u met de mensen, met wie u in aanraking komt, piaten over „hel licht", o zeker, u moogt met ze over zaken en koetjes en kalfjes praten. Het behoeft niet altijd zo zwaarwich tig te zijn. Alstublieft niet! Dat is beslist niet de verpakking, waarin u deze waar aan de man kunt brengen. Maar... als u altijd met uw medemens over die dingen praat en nooit eens over „het licht" (terwijl u zelf het licht be zit en uw naaste in zijn duisternis te gronde gaat) --nu, dan vind ik uw omgang toch bar arm en waardeloos en... dan twijfel ik aan uw licht. Het met u in aanraking komen moet voor de mensen een ontzag lijke zegen betekenen. Daarvoor maakte God ze eigenlijk tot uw naasten. Daarvoor wonen ze in uw straatje. Daarvoor lag die vrouw naast u in het ziekenhuis. Daarvoor werd die student lid van uw dispuut, kwam die soldaat in uw sectie, sergeant! Uw con necties hebt u niet om aan ze te verdienen, om uw plezier aan hen te beleven of om ze te vervelen maar om ze: bij te lichten. Als dal er niet van komt, is deze relatie mislukt. Niet maar nutte loos, zelfs schadelijk. Als hij niet beter van u wordt, wordt hij er minder van. Waarmee moeten we de men sen bijlichten? Wees een beetje bescheiden en voorzichtig met uw eigen geestelijke ervaringen, hoe vroom ze ook mogen zijn. Ook met alles wat menselijk inzicht pan be schouwingen en ideeën en syste men heeft voortgebracht. Waarom zou u het met woorden van men sen doen, als „het Woord des le vens" ter beschikking is? Dat Woord des levens is Jezus Chris tus. Hij moet het Woord van al onze woorden zijn. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 29 APRIL. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. .T. Pennings (H.A.); 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen (H. A.). Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. E. Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 uur en 11.00 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. J Scholten; 3 uur Ds. Ph. M. Becht, van Zaamslag: (Kerk- lioflaan9.30 uur Ds. J. A. Poel man: „Bethel": 10 uur Jeugd- kerk. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht (Bed. H. Doop); 2.30 uur Ds. J. A. Poelman, van Terneu zen. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 en 3 uur Ds. Gispen, van Schagen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. Kerk): 7 uur Ds. A. Ver- beek. Terneuzen: 10 en 3 uur Ds. J. IJtsma, van Middelburg. Zaamslag: 10 en 3 uur Ds. C. Maan. van Maasbracht (Voor- ber. H. A.). GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10.30 en 2.30 uur Ds. v. d. Jagt, van Zoute-Spui. Terneuzen: 10.30 uur en 3 uur Ds. H. Smit. Door ANGELA VON KIH5UNG 42) Nadruk verboden. „Je hebt je aandacht er niet bij moeder", merkte Fritz op, toen Anna reeds tweemaal haar beurt had vergeten. „Misschien is ze moe. Ik ge loof dat het voor mij ook te lang wordt. Bovendien wordt het voor jullie tijd om naar bed te gaan. Nee. ge.en tegenspraak. Fritz", ging hij verder toen hij zag dat de jongen wat in het midden wilde brengen, „we zullen een andere keer verder gaan." „Maar spoedig vader, beloof je dat?" „Zeker Fritz. Nu ik weet dat jullie het zo leuk vinden, zullen we eens vaker een avond sam-.en spelen. Maar alleen als alle huis werk af is." De maan scheen in de kamer; Anna lag klaar wakker aan do zijde van haar man. Kennelijk sliep Karl, althans zijn ogen waveri gesloten, maar Anna kon niet rustig worden. Als hij maar niet nog eens vroeg waar ze ge weest was, want ze wist nu met zekerheid dat ze niet meer tegen hem zou kunn>en liegen. Was zijn ziekte daar de oorzaak van? Zo wist het zelf niet, maar meer dan ooit voelde ze zich met hem verbonden. Of was het de hou ding van Kast Her geweest die haar de ogen had geopend? Het was haar duidelijk dat Karl moer dan eens goede reden had gehad om op haar te mopperen, dat zag ze nu wel in. Ondanks alle uitgangetjes was hij toch nooit hatelijk tegen haar geweest en uit dat alles had ze meer dan duidelijk op kunnen maken dat hij haar nog steeds lief had. Kastner wilde alleen maar een vrouw waar hij zich mee verma ken kon. dat had ze vandaag dui delijk gemerkt. „Anna, waarom slaap je nog niet? Is er iets?" Lindinger had zich naar zijn vrouw gedraaid. De maan be scheen zijn gezicht en liet het fel ler weerkaatsen als het in wer kelijkheid was. Ze schrok. Wat moest ze zeggen? Natuurlijk zat haar iets dwars: haar slechte ge weten. Hoe kon ze dit alles weer goed maken? „Anna, wil je me niet zeggen waarom je niet kunt slapen? Dat ben ik niet van je gewend!" Ja, hij had gelijk, ze had altijd goed kunnen slapen. Zou Karl iets weten? Aarzelend wierp ze een blik in zijn richting. „Oskar is vandaag hier ge weest", zei Lindinger. „Oskar?" Ze schreeuwde de naam bijna uit. „Ja, hij kwam me de groeten brengen van de mannen van de fabriek." ,.En?..." Zou Karl haar met opzet willen kwellen, dat hij daar om zo langzaam alles vertelde? „En?... Niets verder. Maar wat is er? Anna. waarom huil je?" „Nee, dat verbeeld je je. Ik kreeg een mugje in m'n ogen Karl! Misschien kan ik maar beter dc ramen sluiten, anders komen er misschien nog meer van die kwelgeesten binnen!" „Ja, doe dat maar en ga dan slapen, Anna. Je hebt het hard nodig na alle zorgen en moeite die je voor mij gehad hebt." „Zorgen? Met jou?" Anna's hand zocht de zijne. Ze sloot haar mond, omdat ze bang was anders te veel te zeggen, waar ze later misschien weer spijt van had. Nee. ze durfde het niet op te biechten, misschien zou hij dan boos worden en zich opwinden. Dus Oskar had toch niets ge zegd. Het verbaasde haar, want ze had altijd gedachl dat hij haar niet uit kon staan. En nu had hij haar toch geholpen! Een diepe zucht ontsnapte aan haar borst, toen sliep ze in. Karl hoorde haar zachte, regel matige ademhaling. Zachtjes streelde hij haar hand, die nog steeds over de zijne lag. Door het raam speelde het maanlicht en verlichtte het gezicht van An na nu duidelijker dan eerst. „Ik houd toch zoveel van je", fluis terde hij. Toen sloten ook zijn oogleden zich. Het is een mooie dag geweest, was zijn laatste gedachte. Vera had de kinderen naar school gebracht en was toen de stad ingegaan om verschillende inkopen te doen. Eerst kort voor het middageten kwam ze weer thuis en Theresia kwam haar huilend tegemoet. „Maar kind, wat is er ge beurd? Waarom huil je zo? Is er iets?..." ze aarzelde even en voegde er tc>en zachtjes achter aan:met Robert?" „Ze hebben item uit de school gehaald!" „Wie? Vertel dan toch, The resia." Ongerust trok ze het kind mee naar de huiskamer. „Zijn vader is gekomen. Het kind was van hem en van nie mand anders, schreeuwde hij tegen de meester en niemand an ders had iets over hem te zeg gen. O. u had hem moeten zien, tante Vera. Hij was zo wit als een dode. U moet hem helpen, tante Vera!" „Ja, dat zal ik kind, maar dan moet ik eerst oom Kurt opbellen. Misschien is hij nog in het ge rechtsgebouw, dan kan hij met een voor Robert zorgen. Ik neem de auto en ga naar het huis van Roberts ouders." „O, doe dat niet, alsjeblieft niet! Hij slaat je dood als je er heen gaat, want de meester wilde Robert ook helpen en hij werd zo boos!" „Wie slaat me dood, There sia?" „Roberts vader! O, hij is vre selijk!" „Ik zal zi*en iemand te vinden die met me meegaat." Vera belde het kantoor van haar broer op, maar Kurt was al weg. Enige minuten tevoren was hij vertrokken, vertelde de telefontete. „Wat moet ik nu doen?" vroeg ze zich zelf hardop af, maar The resia wist raad. „Je moet die lieve dokter op bellen uit het ziekenhuis. Die komt beslist, want hij hield van Robert." Onmiddellijk belde Vera het ziekenhuis en liet zich met dok ter Liebmann verbinden. In haastige woorden smeekte ze hem om hulp. „Ik rijd er onmiddellijk heen. Komt u ook?" zei hij nog en hing toen meteen de haak op de telefoon. (Wordt vervolgd.) CHR. GEREF. KERK. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds. J. de Waal van Klundert. GE^EF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen 10 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug van Rijssen. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur; 2 uur (Open bare Belijdenis) eft^f üuf fe.te Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossmgs- samenkomst. Leidster; Kapi- teine A. C. v. Engelen. Samenkomst „Bethel". Terneuzen: 7 uur Ds. Praas van Breskens. ROOMS-KATHOLDEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine; 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur. 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17.00 uur Avondmis. MAANDAG 30 APRIL. NED. HERV. KERK. Hontenisse: 9.30 u. Ds. E. Grams* bergen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN WEST-ZEEUWS VLAANDEREN ZONDAG 29 APRIL. NED. HERV. KERK. Biervliet; 10 uur Ds. W. S. Even* huis. Breskens: 10 uur Ds. F. van de( Zee, van Egmond aan Zee. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu* ring (Bed. H. Doop). Groede: 10 uur Ds. H. W. Door» nink (Bed. H. Doop). Hoofdplaat 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Mej. Wika H. ten Have, van Groede. Oostburg: 11 uur Ds. W. S. H. van Dalen. Retranchement9.30 uur Ds. 0. Balk, van Sluis (Bed. H. Avond maal). Sehoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. t Brinkman. Sluis: 9.30 uur Eerw. heer G. M.& de Vries, van Retranchement St. Anna ter Muiden: 11 uur Eet** heer G. M. C. de Vries, van P-e" tranchement. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W- Bergsma. IJzendüke: 10 uur Ds. C. va" Evert. tT Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. S- H van Dalen, van Oostburg. MAANDAG 30 APRIL. Groede: 8.30 uur v.m. Interkerke* lijke samenkomst t.g.v. het_zo« jarig huwelijksjubileum KoninK* lijk P33T Oostburg: 1010.30 uur Nationals Bidstond in de Herv. Kerk. Retranchement: uur Heraen- kingsuur huwelijk H. M. de K°* ningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Sehoondijke: 9 uur Gemeenschap* pelijke herdenking van het zo jarig huwelijksjubileum van ko ningin Juliana en Prins Bern hard in de Ned. Herv. Kerk. Waterlandkerkje: 9 uur GederiK dienst in het Dorpshuis. IJzendüke: 9-9.30 Korte kerk- dienst i.v.m. het huwelpksjubi- Ipum van Koningin Juliana e* Prins Bernhard.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2