TV OO KIN HUUR KLM m RADIO TA ZE LAAR Vaarten in ^Yleod Behandeling begroting van Buitenlandse Zaken Voor 15,60 per week kunt U de komende weken getuige zijn van: Wapenhandel in Rotterdam ontdekt Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW EERSTE KAMER Aanvaring tussen twee tankers op de Noordzee ZONDER KOOPVERPLICHTING MET RECHT ?OT KOOP ZONDER BORGSTORTING 00k NOVAK PANORAMIC 59 cm Grootbeeld leclitlioelcige beeldbuis kristalhelder JjctU Vrijdag 27 april 1982' De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. ii. I.uns, lieeft gistermiddag' bij de behan deling van zijn begroting voor 1962 in de Eerste Kamer de spre kers van woensdag beantwoord. Minister Luns sprak onder meer over de hulp aan onder ontwikkelde gebieden, welke be langrijke kwestie zijn aandacht zal blijven houden, en over de stopzetting van de kernproeven. De Nederlandse regering deelt de overwegingen van de V. S„ die tot hervatting van de kern proeven hebben geleid, verklaar de minister Luns. „Wij blijven natuurlijk hopen dat het moge lijk zal zijn spoedig de kernproe ven stop te zetten". leer veel sprekers hebben woensdag hun aandacht vrijwel uitsluitend gewijd aan het moei lijke probleem van Nieuw-Gui- nea, zeide de minister. „Alle sprekers, behalve mevrouw Van Ommeren C.P.N.en de heer Regout (K.V.P.). hebben, zo zij kritiek hadden, zich zeer gema tigd geuit". Over de bedoeling en de gevol gen van uitzending' van troepen naar Nieuw-Guinea zeide de minister dat de heer Regout, die zich hierover zo fel heeft uitge laten „of een vreemdeling in Je ruzalem moet zijn of wat erger is de regering het recht en de plicht willen ontzeggen aan haar zorg toevertrouwde landgenoten op zo redelijk mogelijke wijze te beschermen". De genomen maatregel heeft geen ander doel dan de bevol king op Nieuw Guinea en de daar werkende Nederlanders te beschermen. Er is daarbij geen sprake van agressie. Minister Luns zeide dat na de tweede wereldoorlog het begin sel. dat een te dekoloniseren volk het recht heeft te bepalen over zijn eigen toekomst ruim schoots is erkend. Hij noemde hiervan een aantal voorbeelden. De Nederlandse regering er kent dit beginsel natuurlijk ook. De kern van de bespreking met Indonesië was geweest dat- Nederland bereid is afstand te doen van het beheer over Nieuw- Guinea. Wie dan de souvereini- teit zou verkrijgen is een geheel andere zaak. De regering heeft geen enkele voorwaarde voor de bespreking gesteld, dus ook niet dat oude problemen met Indonesië opge lost zouden moeten worden. Do regering zal zeker niet na laten de vertegenwoordigers van de Papoea's te betrekken of in te lichten als het zou komen tot een open gesprek met Indonesië. Als zich een ernstige situatie zou ontwikkelen, zullen tijdig maatregelen worden genomen om degenen die daardoor getrof fen zouden worden te bescher men. Het standpunt van de Neder landse regering is bekend. Dat is op zo goed mogelijke wijze de sedert 12 12 jaar gegeven belofte inzake een eigen iotsbepaling van de Papoea's gestand te doen. De Nederlandse regering is be reid het overleg met Indonesië ie- hervatten. Zij heeft er geen bezwaar tegen in deze bespre kingen de mogelijkheid van bc- stuursoverdracht hierin te be trekken. Maar zij heeft er wel bezwaar tegen zich van te voren bereid te verklaren of te verbin den tot overdracht aan Indone sië. De regering en de Staten-Ge- neraal kunnen zich tot iedere prijs afmaken van hun verant woordelijkheid. De regering zal echter zeker niets nalaten wat binnen redelijke grenzen een oplossing kan bevorderen; elke starheid of animositeit ten aan zien van Indonesië is haar daar bij vreemd. middag heeft uiteengezet zal voortzetten. Hij wenst hem daar voor kracht en Gods zegen. Ir. E. H. A. Kraaijvanger fK.V. P.) verklaarde dat de afwijkende meningen die hij namens enkele van zijn fractiegenoten woens dag had laten horen, bedoeld waren geweest om te peilen in hoeverre minister Luns in staat zou zijn zichzelf te overwinnen. De bewindsman heeft immers acht jaar lang, naar eer en ge weten. een bepaald standpunt t.a.v. Nieuw Guinea verdedigd. Wijziging daarvan vereist een meer dan diplomatieke soepel heid van geest. Het verheugde hem te hebben mogen horfen dat de bewindsman geen rigide standpunt inneemt en bereid is „zo goed mogelijk de belofte inzake zelfbeschikking aan de Papoea's gestand te doen". Mr. H. van Kiel (V.V.D.) meen de dat wij bijzonder rigide moeten zijn tegenover ons zelf wat be treft onze beloften. Het gaat hier om toezegging van zelfbe schikking in een concrete situ atie waardoor wij verwach tingen hebben gewekt. ,,Ik heb geen bezwaar tegen een neder laag. wel tegen een nederlaag, die onder allerlei dekmantels wordt verborgen". Spreker zei de geen genoegen te nemen met een verzwakking van het zelfbe schikkingsrecht tot een volken rechtelijk recht, dat daarna nog minder rigide zal worden toege past". Dn lieer J. H. M. Derksen (K.V.P.) zeide dat er toch wel een nuanceverschil tussen enige groepen in zijn fractie bestaat. Hij zeide dat hij vertrouwen in het kabinet en het beleid koestert. Hij verklaarde namens de fractiegenoten, die zijn me ning delen, dat hij vertrouwen had in het beleid van de minis ter. zoals deze dit vandaag heeft uitgestippeld. Ir. H. Vos (P. v. d. A.) achtte het een onmogelijke situatie dat het parlement niet meer mag we ten dan dat het plan-Bunker bestaat. Hij noemde het de normale plicht van een politieke partij om ook door demonstraties en petitionement uiting te geven aan 'n bewogenheid die leeft in 't volk nu er bloed dreigt te wor aer. vergoten. Laat de regering de heer Bun ker vragen of zij het parlement kan inlichten. Dat had de be windsman eigener beweging reeds moeten doen. Zijn fractie kon onder de hui dige omstandigheden nog niet haar vertrouwen schenken. Mevrouw Van Ommeren (C.P.N.) verzocht om hoofdelij ke stemming. Deze stemming zal woensdag 2 mei worden ge houden. Tijdens dichte mist Repliekei De eerste spreker bij de re plieken was mr. L F. H. Regout K.V.P.)Hij zeide dat het ant woord van de minister hem niet had bevredigd. Over de geheim houding vroeg spreker of de zwijgplicht van de minister over het plan-BUnker werkelijk zo lang moet duren. De Nieuw- Guinea-kwestie is hier in bn.s land toch eigenlijk voor ieder een een obsessie geworden. Spre ker vroeg zich af of er iets ge legen kan zijn aan de onderhan delingstactiek van de minister. Ook al zou de minister de tactiek wjjzigen dan blijft toch de slechte sfeer, waarin de persoon van de minister een rol blijft spelen. Spreker achtte het verstandig dat mr. Van Roijen als woord voerder bij de onderhandelingen was aangewezen. Mr. M. de Niet (P.v.d.A.) meende dat minister Luns zich alleen bü die stemmen uit het debat van woensdag had aange sloten die de minderheid vorm den. Hij vroeg of de regering bereid is op grondslag van het plan- Bunker en een soepele interpre tatie van het zelfbeschikkings recht te onderhandelen. En zo ja, of zij dan beseft dat dat on derhandelingen op basis van be- .stuursovcrdracht zullen moeten zijn. Dr. W. I'. Berghuis 1 A.R.i bleef bij zijn overtuiging dat men niet kon zeggen dat de dekolonisatie van het voormalige Ned. Indië geslaagd was. Het had nog erger gekund. Maar het was een niet geslaagde dekolonisatie. Spreker hoopte dat de minister zijn beleid, zoals hij dit gister- Donderdagmorgen vroeg is op ongeveer honderd mijl ten noord noord-westen van IJmuiden in een dicht mist, de 23.232 ton me tende Griekse tanker „Kissavos" in aanvaring gekomen met de in Liberia geregistreerde 17.791 ton metende tanker ..Olympic Thun der". Tengevolge van die aanva ring ontstond op beide schepen brand. Op de „Kissavos" wist men binnen redelijke tijd het vuur le bedwingen. liet schip meldde toen geen assistentie meer nodig te hebben en het vervolgde zijn v.'eg naar Bremerhaven. De ..Kis savos" kon geen hulp verlenen aan de andere tanker omdat het schip te zwaar bebladen was. Een deel van de bemanning van de „Olympic Thunder" begaf zich in de reddingboot. Later nam de Nederlandse (Urker) kotter „Pie- tertje Maria" bemanningsleden van de „Olympic Thunder" aan boord. Op een geven moment waren zes sleepboten naar de/.e, ta'nkff onderweg. Om streeks twaalf uur donderdagmiddag werd het schip dat zich toen op ongevver 85 mijl ten noord-noord-westen van IJmuiden bevond, bereikt door de sleepboot „Holland" van rederij Doeksen op Terschelling en de sleepboot „Titan" van Wijsmuller in IJmuiden. Deze laatste maat schappij gaf ook nog haar sche pen „Friesland". „Nestor" en „Simson" opdracht met extra blusmateriaal naar de „Olympic Thunder" op te stomen. Doeksen en Wijsmuller zullen gezamenlijk dp berging van de „Olympic Thunder" uitvoeren. De bemanning van de ..Olympic Thunder" is thans weer aan boord teruggekeerd. Sinds donderdagmiddag twaalf uur zijn de Nederlandse zeesle pers „Holland" uit Terschelling en „Titan" uit IJmudien en sinds drie uur gistermiddag ook de IJmuidense „Simson" bezig volop te blussen bij de ronddrijvende „Olympic Thunder". Het schip was niet geladen, waardoor aan de brand en het blussingswerk extra risico's zijn verbonden met het oog op even tuele explosies. De zeeslepers liggen langszij de tanker en spoten gistermiddag omstreeks vier uur met in totaal vijftien slangen en waterkanon nen in de vuurhaard in de mid scheeps vas de „Olympic Thun der". Dc brand had toen nog al tijd een flinke omvang. Ook een Britse mijnenveger neemt aan het blussingswerk deel. Als vier en vijfde sleepboot, die aan het blussingswerk zullen deelnemen werden omstreeks vijf uur gister middag verwacht de „Doggers- bank" van Terschelling en dc „Nestor" van IJmuiden. DREIGEMENT VAN F. L. N. LEGER Het Algerijnse bevrijdingsleger (F. L. N.) heeft gedreigd zijn eenheden in Algerië bevel te ge ven, aanvallen van het Franse leger te beantwoorden. Dit staat in een communiqué van het hoofdkwartier van de F. L. N„ dat woensdagavond in Tunis is uitgegeven en gisteren door het Tunesische blad „La Pesse" is afgedrukt. Volgens het communiqué zul len de F. L. N.-eenheden bevel krijgen "terug te slaan als het Franse leger niet binnen een zekere tijd zijn operaties, razzia's en arrestaties staakt. NEDERLANDSE MILITAIR GEDESERTEERD Naar aanleiding van het be richt dat de 20-jarige uit Breda afkomstige militair J. Stoops in Oost-Duitsiand politiek asyl zou hebben gevraagd, vernemen wij van de legervoorlichtings- dienst nog het volgende Gebleken is dat genoemde mi litair ongeveer een maand gele den, toen hij nog in zijn depót diende, een request heeft inge diend, inhoudende oen verzoek zich naar Oost-Duitsiand te mo gen begeven. Vermoedelijk om met zijn daar wonend meisje te kunnen trouwen. Op dit request is 19 april door de minister van Defensie gunstig beschikt, wel ke beslissing langs de hiërarchie ke weg ter kennis van aanvrager zou worden gebracht. Deze blijkt zich echter op 18 april reeds naar Oost-Duitsiand te hebben begeven. Daar zijn in Ermelo gelegerd parate bataljon met Paasverlof is geweest, werd hij daar eerst 25 april bij de appèls gemist, waarna na het verstrijken van drie appèls op de gebruikelijke wijze van zijn vermissing mel ding is gemaakt. Hieruit valt te verklaren, dat eerst dinsdag avond zijn verdwijning officieel bevestigd kon worden. DRIE DODEN OP RIJKSWEG Nr 12 Op rijksweg 12 in de gemeen te Renswoude is gisterenmorgen een personenauto met drie in zittenden van de weg af geraakt en via een enige meters hoog ta lud een naast de weg lopende bermsloot ingereden. Alle inzit tenden kwamen om het leven. De personenauto kwam uit de richting Utrecht. Door tot nu toe onbekende oorzaak begon de wagen plotseling te slippen. Hij kwam via een brede berm en het talud in de sloot tot stilstand. De drie inzittenden werden uit de auto geslingerd. Twee van hen. mevrouw A. M. F. van VeldhovenKlein Breteler (55 jaar) uit Voorburg en mevrouw M. J. VermeijJansen (42 jaar) eveneens uit Voorburg, werden op slag gebood. In het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal, waar heen hij was overgebracht, is gisterenmiddag overleden de heer H. J.H. Vermeij (47 jaar), wiens echtgenote reeds direct bij het auto-ongeval om het leven kwam. DAK STORTTE IX: J DODE EN 3 GEWONDEN Donderdagmorgen om goed 9 uur is een deel van het dak van san in aanbouw zijnd vrieshuis van de N.V. Koelveen Diepvries aan de dr Albert Plesmanweg in Rotterdam-'iZtild ingestort. Op dat ogétlblik bevondeli zich 4 mensen qp het dak,'té weten de 27-jarige ongehuwde timmerman A. J. Leek uit Nöordscharwoude. die op slag werd gedood, de 37-jarige timmerman P. Voorthuizen uit Broek op Langendijk, die hooid en beenwonden opliep, dc 17-jari ge Dik van Vliet, leerling-mach- nist uit Rotterdam, die ook een hoofdwond en snijwonden en ver moedelijk inwendige kneuzingen opliep en de uitvoerder van het werk, die geen verwondingen kreeg. Het slachtoffer en de bei de gewonden Zijn naar het Zui derziekenhuis vervoerd. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het instorten. 'i - .te i.vc cn ill pnp w t 111c kwoUteit èn in P'ië e kui.BSW* üUs onder merk aatuursctrouv.-geluid slanke kast33 cmdiej> REPORTAGES NATIONALE FEESTDAGEN 2 mei: FINALE EUROPA-CUP BENFICA-REAL MADRID 5 mei: ENGELSE CUP-FINAL IN LONDEN U zit zelf eerste rang bij al deze evenementen als U ons even belt. Wij komen U dit prettige huursvsteem dan even toelichten. Wacht niet tot het laatste ogenblik maar DOE HET NU. Noordstraat 21 - Terneuzen - Telefoon 01150—2,^1 10.000 verduisterd Tegen de 47-jarige apothekers knecht P. de H. heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Groningen donderdag een jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eist, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De H. wordt verdacht van ver duistering uit dienstbetrekking. In dc jaren 1957 tot 1962 verduis terde Hij ruim ƒ10.000 bij de apotheek, waar hij in dienst was. Onder meer was hij belast met het brengen van medicijnen, be stemd voor patiënten in de pro vincie. naar het bodeterrein. De vrachtrijders rekenden dan direct met hem af. Vele bedragen stak hij in eigen zak en later drukte hij op de afrekening het stempel „betaald". Het geld werd in café's verteerd. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Door ANGELA YON RIESLING 41). Nadruk verboden. Deze dag was overigens hele maal een pechdag geweest. Ze had een uur op Albert moeten wachten en terwijl ze daar stond was Oskar Karl's vriend langs gekomen en had haar verbaasd aangestaard en was zonder haar te groeten in 't kerkportaal ver dwenen. Dat had ze de hele dag niet kunnen vergeten en ze had zichzelf geweld moeten aandoen om aardig en vriendelijk tegen Albert te zijn. Achteraf bezien: was deze dag werkelijk zó de moeite waard geweest dat ze er Karl voor had moeten bedrie gen? Als ze er eerlijk op moest antwoorden, dan zou het „nee" moeten zijn. Kastner was met haar door de omgeving geraasd. Van de prachtige natuur had ze maar weinig kunnen zien, zo snel was hij voorbij gereden. Toen ze ergens gingen eten had het hem geërgerd dat hij zo lang op de bestelde maaltijd moest wachten, terwijl er toch zoveel andere gasten voor hem waren gekomen. Hij had teveel gedron ken en haar woorden loegevoegd waarover ze zich geschaamd had. Tot slot was dit ongeluk gebeurd en misschien moest ze nu ook nog wel voor het gerecht komen i: Voor de eerste keer in haar leven schaamde Anna zich over haar lichtzinnigheid. Ja, het was waar, zij had Albert gevraagd om haar naar huis te brengen, maar hij had willen wachten tot het donker was, om te voorko men dat ze herkend zouden wor den, maar Oskar had haar 's och tends toch al gezien, dus wat had het voor zin? „Waar woont u?" vroeg Sonn- leiter, toen ze de stad binnen reden. „Nog slechts twee minuten van hier, de tweede straat links." Haar antwoord klonk benepen en was nauwelijks hoorbaar. Sonnleiter zette haar af voor het huis wat ze hem wees. Ze be dankte hem, knikte haastig tegen Vera, die plotseling erg druk met de kleine Theresia bezig was. „Nou, dan niet", mompelde Anna voor zich heen. „misschien is het wel beter zo!" en ging de huisdeur binnen. „Dat was Angelika's moeder", fluisterde Vera naar haar broer, maar zo zacht dat de kinderen het niet konden horen. „Nee toch! Dat had ik toch niet verwacht! Laten we door dit voorval echter niet onze heer lijke dag laten bederven." Hij zette de w agen weer in be weging en ze waren al spoedig thuis. Langzaam, geplaagd door haar slechte geweten, liep Anna de trap op. Hoe zou ze Karl vinden? Zou hij al weten dat ze met Kast ner uitgeweest,-was? Nooit weer, daar was ze intens van over tuigd. nooit weer zou ze zo iets dergelijks doen! Waarom had ze niet meer haar best gedaan de kinderen te bepraten om mee te gaan? Dan hadden ze samen een heerlijke wandeling kunnen ma ken en hadden ze terug kunnen zien op een prettige dag. Nu moest ze zich schamen dat ze Karl weer bedrogen had. Nog vóór ze de laatste treden beklommen had werd de huis deur geopend. „Fijn dat je terug bent!" Fritz kwam haar tegemoet en nam haar mantel aan, „Vader wacht al op je." „Hoe is het met hem?" vroeg ze haastig. „O, ik geloof wel goed. Ange lika heeft hem eerst voorgelezen en nu deden we samen een spel letje. Maar weet je", kwebbelde Fritz verder, .drie zijn eigenlijk te weinig. Wil je meespelen?" Eigenlijk had moeder nog nooit met hun gespeeld, bedacht Fritz ineens. Maar misschien zou ze het eens doen? Het was zo leuk en zo'n gezellig tijdverdrijf. „Wat hebben jullie gespeeld?" vroeg Anna, die weer wat meer moed kreeg. Waarschijnlijk was Oskar dan toch niet geweest. „Molen, schaap en wolf en nu zitten we met Mens erger je niet, maar dat moet je eigenlijk met vier personen doen." „Nou. als het jullie plezier doet. wil ik wel meespelen. Wacht even, dan kom ik bij jullie zit ten." Weer iets goedmaken, was dat niet het eerste wat ze nu te doen had? Anna zette haar hoed al en ging de kamer'binnen. „Wat zie je er leuk uit", vond Fritz. Anna bloosde. Ze moest aan Albert denken, die had van daag hetzelfde gezegd, maar de toon was geheel anders geweest. Als vanavond maar alles goed ging, dan zou ze morgen naar Oskar gaan en hem vrgen niet te verraden van hetgeen hij gezien had. Karl ontving haar met een vro lijke blik. Fritz heeft me al gauw ver raden dat jullie het gezellig hebt gehad samen. Heb je je niet te moe gemaakt?" „Och neen, Anna, ik voel me heus veel beter de laatste tijd. En hoe heb jij het gehad? Waar ben je heen gereden? Of gelo pen?" „Ikik benik zal het je later wel vertellen. Fritz wilde graag dat ik met jullie speelde. Maar moeten we niet eerst eten?" „Daar heeft Angelika al voor gezorgd, meteen toen Fritz van zijn vriend terugkwam. Ga bij ons zitten Anna, later kun je me alles vertellen als we alleen zijn." „Als we alleen zijn"het bloed steeg Anna naar het hoofd. Was het mogelijk dat Karl zich voor de kinderen goed wilde hou den en toch op de hoogte was van haar uitstapje met Kastner? Hoe moest ze daar nu achterkomen? Maar ze deden toch alle drie of er niets gebeurd was. Ze ging aan de kleine tafel zit ten die de kinderen voor het bed hadden geschoven, opdat vader gemakkelijker zou kunnen spe- F (Wordt vervolgd.) Schilder en chauffeur hadden een arsenaal thuis onder de planken van de vloer en achter muurplaat bij de kachel Een wapendepót in het klein stond donderdagmorgen uitge stald in het bureau Oostervant- straat van de Rotterdamse po litie: 25 geweren en karabijnen, waarvan verschillende semi- automatisch, 15 pistolen en re volvers, 6 machinepistolen en stenguns, een handgranaat, ban den en kisten vol munitie, steek wapens, helmen en als extra curiositeit een blauw schouder bandje van het oude regiment „Hermann Goring" Een enkel sierstuk. of wapen met antieke waarde, maar voor de rest: modern oorlogstuig, goed onderhouden en goed in het vet, zo „nodig" gereed voor direct gebruik. AI met al de grootste partij, die illegaal na de oorlog in Rotterdam is aan getroffen. De politie nam de wapens in beslag na de arrestatie van twee Rotterdammers, de 24-jarige schilder C. M. en de 28-jarige chauffeur J. W„ die zich ont popt hadden als ware wapen handelaars. Bij de eerste vond men een klein arsenaal thuis onder de planken van de zol dervloer, de chauffeur had de wapens verstopt achter een dikke muurplaat bij de kachel. Later volgde nog de arrestatie van de 31-jarige instrumentma ker E. S., die verschillende pisto len plus munitie in zijn bezit had, terwijl bovendien proces verbaal werd opgemaakt tegen acht afnemers wegens over treding van de vuurwapenwet. De gezondheidstoestand van Kennedy sr De 73-jarige Joseph Kennedy. vader van de president die vier maanden geleden een be roerte had, is thans voldoende hersteld om binnen een paar da gen naar een ziekenhuis in New York te worden overgebracht. Zijn spraakvermogen keert te rug. hij is geestelijk in orde en er begint verbetering in te tre den in de verlamming van de rechter helft van zijn lichaam. De politie kwaiji de zaak op het spoor doordat de schilder zijn handelswaar net iets te openlijk ter verkoop aanbood. Zwaaiend met de stenguns fre quenteerde hij vaak in een café in het noordelijk stadsdeel, dat spoedig het trefpunt werd van lieden met een duistere belang stelling voor wapens. Het gebeurde maar zelden dat de geweren en pistolen per stuk werden verkocht aan vrij on schuldige wapenverzamelaars. De prijs varieerde dan van 60 tot 80 gulden per pistool of re volver tot enkele honderden gul dens voor een geweer of kara bijn. Meer gebruikelijk was de transactie in kleine partijtjes met een bestemming, waarvan de politie het fijne nog niet weet. Vast staat dat veel wapens in verkeerde handen terecht zijn ge komen, ook dat de jarenlange handel de in beslag genomen hoeveelheid vele keren overtreft. Maar „verbindingen" met de onlangs in Amsterdam gearres teerde handelaars zijn er niet. Het is nog niet duidelijk, waar de wapens vandaan zijn geko men, zo vertelde hoofdinspec teur J. W. van der Kroef, chef van de recherche van 't bureau Oostervantstraat. Volgens de drie mannen komt het Duitse, Engelse en Amerikaanse mate riaal uit oude oorlogsdumps, maar dat is uitgesloten. Want bij de hoeveelheid zijn verschil lende moderne karabijnen. Ver moedelijk is een gedeelte der wapens afkomstig uit inbraken. De Rotterdamse wapenhandel was duidelijk geen landelijk com plot. al werd een kleine partij aangetroffen bij een „instelling" in Leiden. Welke en welk een soort instelling werd niet bekend gemaakt. Hoewel er daartoe geen directe aanleiding bestaat, is zekerheidshalve ook de poli tieke recherche bij het onder zoek betrokken. Overtreding van de Vuurwa penwet is in het algemeen geen misdrijf. Dat wordt het wel als de betrokkenen zware vuurwa pens zoals de pistoolmitrail leurs voorhanden hebben. Daar staat een maximale ge vangenisstraf op van vier jaar. Een bijzonder kwalijk aspect van de handel acht de Rotter damse politie dat ook enkele wa pens in handen zijn gekomen van kinderen. Zo vond men o.a. een revolver bij een jongen van zestien jaar. Vrijwel alle wa pens waren door de handelears en/of hun kopers getest op bruikbaarheid.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2