oJ-Carten in C7lood RIBBE Wiet tiKEOis ÉEN FIETS WR NIETS I 3 Maandenlang DRAMA IN BRUSSEL KOS Open Behandeling begroting van Buitenlandse Zaken Rijkskantorengebouw aan Axelsestraat-Rosegracht gereed DAT KUNT U OOK ZI|N!uit Franse kalksteen vcrvaardig- DIT ZljN DE WINNAARS VAN DE TWEEDE WEEK N FLEX> ADMINIST Pagina 2 DE VRÏJÉ ZËÉÜW Dond dag 26 april 1962, Donderdag DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE TE GENEVE WETSONTWERP KINDERBIJSLAG VERZEKERING AANGENOMEN Geen stieren gevechten bij het huwelijk van de Griekse prinses Oplossing voor een nijpend gebrek aan kantoorruimte Enkele convooien Oostduitse troepen in O.-Berlijn aangekomen 17-JARIGE BELGISCHE STUDENT VERMOORDT ZIJN OUDERS Aanwezigheid van ouders niet meer te verdragen Processen tegen oud-SS-officieren Bedrijfsspionage Dr. D. Dorr D HANDELSONDERN RIOMA' H. Eerste Kamer De Eerste Kamer heelt gister middag een begin gemaakt met de behandeling van de begroting van het departement van Buiten landse Zaken voor 1962. Achter de regeringstafel hadden plaats genomen de minister, mr. J. M. A. H. Luns, en staatssecretaris, mr. H. R. van Houten. Ais eerste spreker voerde mr. M. de Niet Gzn. (P.v.d.A.) het woord. Het, zoals hij het noem de, meest acule en meest zware verantwoordelijkheid vragende geschil om Nederlands Nieuw- Guinea zal de meeste aandacht moeten vragen. De heer De Niet hoopt dat dit „om een vreedza- me oplossing schreeuwende vraagstuk" vanuit de interna tionale verhoudingen wordt be zien en dat daarbij de belangen van de meest betrokkenen niet uit. het oog zullen worden verlo ren. Spreker meende dar het nood zakelijk is de voorgeschiedenis van de Nieuw-Guineakwestie te kennen. ,.De minister zegt geen behoefte te hebben aan retros pectieve beschouwingen. Maar wij hebben daar wel behoefte aan als wij daar lering uit kun nen trekken." Mr. De Niet wijdde veel aan dacht aan de gang van zaken rondom de souvereiniteitsover dracht van het voormalige Ne- derlands-Indië. De opvattingen van Indonesische zijde uit die tijd zjjn blijven bestaan en zijn nimmer onder stoelen of banken gestoken. Er is geen Indonesiër, die ten aanzien van Nieuw-Gui- nea, sinds 1949 van standpunt is veranderd. Vervolgens sprak nu'. De Niet over de begrippen belangen van de .Papoea's en het recht van zelfbeschikking. „Het is onze overtuiging dat zelfbeschikking alleen een mid del is om het belang te kunnen dienen maar niet het belang zelf betekent. Het belang zelf hangt af van de situatie," aldus spre ker. De heer De Niet. het plan- Luns liesprekende, zeide dat dit plan een faire kans heeft gehad. Er zaten evenwel vele zwakke punten in. De P.v.d.A. pleit voor aan vaarding van het plan-Bunker. Men zal misschien zeggen: dat is onnationaal wat u doet, u steunt in moeilijke omstandighe den niet de regering. Dat mag zo zijn, maar wij dragen mede verantwoordelijkheid. Als wij het beleid niet goed achten, moeten we daarvan doen blijken. Als de regering het plan-Bun ker aanvaardt, dan heeft zij het gemakkelijker dan alle vorige legeringen. „Het gehele parle ment zal u volgen, doe het als nog." zeide mr. De Niet. De volgende spreker was dr. J. W. van Hulst (C.H.U.L Onze fractie ziet de ontwikke ling met grote bezorgdheid, maar is dankbaar voor het werk van de regering. De bewindslie den, die de buitenlandse politiek behandelen, verdienen voor hun toewijding en hun beleid waar dering. Het zou van deze rege ring regelrecht immoreel zijn, als ze bepaalde toezeggingen door vorige regeringen gedaan, onge daan zou maken. Deze toezeg gingen hangen immers ten nauwste samen met de funda mentele rechten van elk mens en elk volk om te mogen mede- beslissen over eigen status en eigen toekomst. Bij een eventu ele oorlog met Indonesië heeft de Papoeabevolking nauwelijks een toekomst. Bij de toepassing van het recht op zelfbeschikking voor Nieuw-Guinea zal een goe de verhouding met Indonesië ge ïmpliceerd moeten zijn. Elke an dere oplossing is een schijn-op- iossing, aldus spreker. Nadat de behandeling om vijf voor half vijf voor een kwar tier was geschorst, was het woord aan dr. W. P. Berghuis De Russische vertegenwoordi ger op de ontwapeningsconfe rentie te Genéve, Zorin, heeft woensdag een Amerikaans voor stel neutrale landen ter confe rentie uit te nodigen voor deel neming aan onderhandelingen over een dricmogendhedenver- drag over beëindiging van proe ven met kernwapens van de hand gewezen. De Amerikaan Dean had in de ochtenduren van woensdag voorgesteld dat de acht neutrale landen die aan dc conferentie deelnemen, twee of meer landen van hun groep zou den aanwijzen als deelnemers aan het overleg over beëindi ging van de proeven. (A. R.l. Als er één minister aan wie dank verschuldigd is dan is het wel de minister van Bui tenlandse Zaken. Grote bewon dering en waardering voor ga ven en kracht van deze minister behoeven kritiek niet uit te slui ten. Dr. Berghuis, sprekende over de kwestie Nieuw-Guinea, meen de dat Nederland niet moet zwichten voor de Indonesische militaire dreiging. Niet om pres tigeoverwegingen, maar onder meer wegens de verplichtingen, die Nederland heeft. Nederland kan helaas niet te rugzien op een geslaagd dekolo nisatiebeleid. Nieuw-Guinea is als politiek probleem belast met de erfenis van dit niet geslaagde dekolonisatiebeleid. De verplich tingen van Nederland jegens de Papoea's moeten gesteld worden tegen de achtergrond van de mogelijkheid van realisering er van. Wanneer he, plan-Bunker in zijn algemeenheid in de pers juist is weergegeven dan zal het als basis van bespreking ge bruikt moeten worden. De ga rantie moet worden verkregen dat te zijner tijd de Papoea's in volledige vrijheid een uitspraak zullen kunnen doen over hun toekomst. Wij zijn bewogen door het lot der Papoea's, die veelal zonder dit zelfs maar te vermoeden zijn betrokken in dit internationale wereldgebeuren. Wij zijn ons de verantwoordelijkheid jegens hen, ook op langere termijn ten diep ste bewust. Nieuw-Guinea mag geen tweede Ambon worden. Dr. L. .1. C. Beaufort iK. V. P. merkte in zijn rede op dat het buitenlands beleid van Neder land niet aan naïevelingen is toe vertrouwd. Als essentiële belan gen op het spel staan mag niet gebogen worden voor ouderdom, noch voor grandeur, in welke mondiale hoofdsteden ook. In het algemeen heeft de K. V. P. het volste vertrouwen in de bewinds man en in de staatssecretaris. De« K. V. P. vertrouwt dat dit be leid onverzwakt wordt voortge zet. Over Nëderiands-Nieuw-Guinea zeide hij dat terughoudendheid ten aanzien van mededelingen thans nog meer geboden is dan onlangs. Wij wensen niet door discussies hier, aan de orde schijnende mogelijkheden. te doorkruisen. Andere leden der fractie zullen, namens leden die zich wat de terughoudendheid betreft niet met het standpunt van dr. Beaufort kunnen vereni gen, van hun zienswijze doen blijken. De vergadering werd om vijf voor zes geschorst tot des avonds half acht. In antwoord op een protest- schrijven van het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren aan de koningin van Griekenland, in verband met mededelingen dat er ter gelegenheid van het huwelijk van de Griekse prinses stierengevechten zouden plaats vinden is thans vanwege de ko ningin van Griekenland meege deeld dat geen stierengevechten zullen worden gehouden. ACTIE ..EEN IIEITJE VOOR EEN KARWEITJE" BEGONNEN Woensdag is in Amsterdam het startschot gegeven voor de actie ..Een heitje voor een karweitje", die vandaag en morgen alle Ne derlandse gidsen, verkenners, padvindsters en padvinders in be weging zal brengen om hun fondsen t< versterken. De eerste opdracht voor deze jaarlijkse ac tie werd dit jaar verstrekt door de Stoomvaart Maatschappij „Ne derland". In de vertrekloods, vanwaar Koningin Juliana en Prins Bemhard volgende week met hun hoge gasten aan boord van de „Oranje" zullen gaan voor een tocht ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest, kre gen enige tientallen Amsterdam se padvinders de taak de muren van de vertrekloods te witten, de ramen te lappen, de bolders te schilderen en de valreep te sop pen. De meisjes zetten zich met veel elan aan het wassen van het tafelzilver, poetsen van uniform- knopen, het strijken van tafel lakens en matrozenkragen, het hijsen van dé menu-vlaggetjes en het poleren van het aardewerk. Van de opbrengst van de actie „Een heitje voor een karweitje" zal. tien proeent worden afge staan voor de actie tien maal tien. Op deze wijze willen de padvinders hun steentje bijdra gen tot de verbetering van cle voedselsituatie in West-Afrika. met name het bijzondere doel van de actie de aanleg van moestuinen in de jonge staat Da homey. De dienst van 's Rijks Belastin gen, de Rijkswaterstaat en het Gewestelijk Arbeidsbureau zit ten in de volle drukte van de verhuizing naar het fraaie en imposante Rijkskantorengebouw aan de Axelsestraat-Rosegracht. Hoewel ieder die wel eens een verhuizing heeft meegemaakt weet wat daar allemaal mee ge moeid is. zeker wanneer het een geheel kantoor betreft, zullen wel beseffen dat alle ambtenaren van deze diensten een extra druk ke tijd meemaken. Dat zij er die .tijdelijke ongemakken graag voor over hebben, zal zonder meer dui delijk zijn. Verhuizen van een vaak ondoelmatig kantoor naar een modern fraai en practisch in gericht gebouw betekent altijd winst en in dit geval is het winst punt wel opvallend groot. IMPOSANT GEBOUW Vlak bij de Axelse brug be slaat dit Rijkskantorengebouw (vati zaterdag 31 maart t/m 30 juni'62) een zeer grote oppervlakte. Het beeit iedereen die dan een nieuw&fïets exterieur -maakt een bijzonder koopt,deKansdicfietsfplusbijbehorend fraaie en imposante indruk die extra toebehoren) cadeau te krijgennot» wordt gemarkeerd door de de figuur, die vóór de ingang van het Rijkswaterstaatskantoor is opgesteld. Het is een schep ping van de uit Veere afkomstige beeldhouwer Ph. ten Klooster en het werd, zoals wij reeds in ons nummer van j.i. vrijdag hebben gemeld, donderdagnamiddag ge plaatst. Het gebouw werd ontworpen door de architect van de Rijks gebouwendienst. ide heer C. Cas- pers. De hoofdaannemer was de N.V. Gebr. Jansen, Aannemersbe drijf te Venray en dc kosten be droegen rond 1.800.00C. Het gebouw werd opgetrokken uit een skelet van gewapend be ton met buiten- en b tinenmuren van baksteen. Verdei is er sier beton gebruikt, o.m. voor de trap- hal-ramen en de ingangspartij van de Rijkswaterstaat. De toepassing van houten pa- tentramen met dubbele beglazing zal een grote brandstofbesparing geven. De ruiten worden van bin nenuit schoongemaakt. Ook de gevelstenen werden door de beeld houwer Ten Klooster uit Fran se kalksteen gehakt.. Het intérieur der diverse kan toren is zeer doelmatig, maar zeker niet luxueus te noemen. INDELINGEN De ontvangkantoren der Direc te Belastingen en van dc Invoer rechten en Accijnzen zijn op de begane grond en door een cen trale hal gescheiden van de kan toren van de actieve dienst. Op de tweede verdieping komen de kantoren der Inspectie van de 'Invoerrechten en Accijnzen, be nevens de kantine. In het sous- terrain is het ketelhuis voor de centrale verwarming en een ga rage, terwijl het resterend deel wordt gebruikt als archiefruim te. De bureaux voor bemiddeling, de administratie en de vertrek ken voor directie en arts zijn. voor wat betreft het Gewestelijk Arbeidsbureau, op de parterre ondergebracht. Op de eerste verdieping komen de testkamers en een conciërge woning, terwijl in het souster- rain een tekenzaal Ts ontworpen: De kantoren der directie en- de administratie van de Rijkswa terstaat worden op de begane ZATERDAG 7 APRIL de heer H. Willems Korenweg 26, Nijverdal MAANDAG 9 APRIL mevr. G. Volker De Eerste Kamer heeft gister middag, nadat staatssecretaris Stubenrouch was herdacht, hoof- Dra. delijk gestemd over het wets- P ^Rooseveltfaan 4, Vlissmgen ontwerp met betrekking tot de DINSDAG 10 APRIL kinderbijslagverzekering. mevr. t. H. Kramer De hoofdelijke stemming w is verzocht door de heer C. van Wingerden (P. v. d. A.). Het bleek dat 39 stemmen vóór het wetsontwerp werden uitge bracht en 19 tegen (P.v.d.A. en Hansje Verschoor de heren prof. De Gaay Fortman J. van Eijckgracht 173, Eindhoven en Elfferich, beide van de A. R.1VRIJDAG 13 APRIL Over de met dit wetsontwerp de heer M. Koppijn samenhangende wetsontwerpen Rozenoord 31, Amstelveen werd niet hoofdelijk gestemd. Ze j.... werden zonder hoofdelijk? stem- fcSHi alp ming vastgesteld VOLGENDE WEEK Bil? Keizersgracht 312, Amsterdam WOENSDAG 11 APRIL de heer J, van Loon Lucassenpad S, Oosterbeek DONDERDAG 12 APRIL In Oost-Berlijn zijn woensdag enkele convooien met Oostduitse militairen aangekomen, kennelijk met het oog op de komende 1 mei-viering. In West-Berlijn zal dicht bij de ..muur" op 1 mei ook een grote samenkomst worden gehouden, waaraan naar men verwacht dui zenden mensen zullen deelnemen. De Oostduitse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Maron, heeft burgemeester Brandt van West-Berlijn gewaar schuwd, dat de Westberlijnse autoriteiten verantwoordelijk zul- Minister Veldkamp werd na de aanvaarding der wetsontwerpen door vele Kamerleden geluk- (vraaguwfietsfinhandelflarinlichtingen) zl,n v°or eventuele „compli- gewenst. caties". UOÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWS! H-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 25 april. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla I ƒ20.80— ƒ28.—, II 16.40—19.50, o. II 10.70—14,90. Per stuk: Bloemkool C afw. 60 et; Knolselderij C 1517 ct; Gr. komkommers B II 4448 ct. Per bos: Selderij 2022 ct; Ra dijs 1221 ct. afw. 13 ct. Per kg: Andijvie II 1.10 ƒ1,22; Kroten 5—6 ct; Prei I 86 -93 ct, B. 6876 ct; Rabarber 2336 et; Spinazie II 7787 ct, III 3436 ct; Natuur spinazie 85 —90 ct; Tomaten onges. ƒ2.01 f2,57; Uien II 26 ct, afw. 17 19 ct; Witlof A 48—61 ct, B I 58 83 ct, B II 3362 ct; Doppers afw. 2555 ct. FRUIT Appelen per kg: Golden Deli cieus II m. 60 71 ct, III fijn 40 59 ct; Jonathan II m. 60 5758 et, 'III lijn 46 ct, kroet 24 ct. ONGEREGELDHEDEN IN GUATEMALA In de stad Guatemala hebben zich in de nacht van dinsdag op woensdag ongeregeldheden voor gedaan als gevolg van een beto ging tegen president Ydigoras. wiens ontslag werd geëist. In verband met dc bestaande staat van beleg zijn betogingen in het gehele land verboden. De betogers, die het presiden tiële paleis trachtten te benade ren, werden door de politie ber- spreid. Daarbij werd gebruik ge maakt van traangas, terwijl ook in de lucht werd geschoten. Tal rijke personen liepen lichte ver wondingen op. Door ANOEKA VON KIESMWa 40) Nadruk verboden. Sonnleiter legde zijn zuster uit hoe hij zich de inrichting gedacht had en ze was het helemaal met hem eens. Alleen de typisch huis houdelijke dingen liet hij aan haar over en zielsgelukkig liepen ze het hele huis rond. In gedach ten hoorde ze reeds de stemmen en zag ze de talloze kindergezich ten die hier weer vrolijk en zor geloos zouden worden. „Nu moet ik nog mensen vin den die hun geld willen omzetten in weldadigheid om deze kinde ren een goed tehuis te bieden. Door mijn werk aan het gerecht heb ik al verschillende contacten kunnen leggen, maar er zal nog meer moeten komen. Voor de goede gang van zaken zul jij voorlopig moeten zorgen Vera, want daar heb ik nog niemand voor gevonden die geschikt was." „Dat wil ik altijd wel doen en zuster Maria zal wel bereid zijn om me te helpen." Dat ze reeds iemand op het oog had die alles tot in de puntjes zou kunnen verzorgen durfde ze niet te zeggen. Dokter Liebmann zou het waarschijnlijk ook niet eens op zich kunnen nemen door zijn vele werk in de kliniek, maar misschien zou hij toch wel met hun willen werken? Eer- liiksheidshalve moest Vera zich zelf bekennen dat het ncit alleen om de kinderen was dat ze dokter Liebmann bij hun staf wilde op nemen. Ze had. sinds ze uit het ziekenhuis ontslagen was, dik wijls aan hem gedacht en ze hoopte nu dat haar broer zijn naam niet zou noemen, want ze betwijfelde of ze zich dan niet zou verraden. Met de armen vol bloemen uit het verwilderde park keerden de Sónnleiter's met de kinderen bij de auto terug. Het was al bijna avond. Ze hadden niet kunnen besluiten naar huis te gaan. maar het zakken van de zon had Sonn leiter er toe gedwongen nu op spoed aan le dringen, want hij reed niet graag als het donker was na het ongeluk met Ange- lika. Rustig gleed de wagen weer van de heuvel af en sloeg de brede straatweg in. Ze hadden nog maar een klein stukje gere den toen Sonnleiter achter zich hevig knarsende remmen hoorde, gevolgd door een ontzettend ge schreeuw. Een lichaam vloog vlak voor de auto langs door de lucht en bleef in de berm liggen. Een ander lichaam vloog nu ook over de motorkap heen. Sonnleiter zet te de motor af en sprong uit de wagen. ..Wat doen zulke wilden op de weg.' riep hij nog naar Vera. maar die hoorde, het niet eens meer, want die had het verband kistje gegrepen en holde ook naai de kant van de weg. De beide motorrijders hadden geluk gehad en waren er goed afgekomen. De jonge vrouw stond al weer oVereind en bekeek met een woedend gezicht de schammen op haar armen. De man had slechts een lichte hoofd wond opgelopen toen hij met de straat in aanraking kwam. Ze waren allebei goed terechtgeko men. „De motor zal wel kapot zijn", mopperde Kastner, „dat komt al leen door jouw jagerij om naar huis te' gaan. Wat heb je toch? Nu zitten we nog verder in de ellende en nu moet je maar zien hoe je gauw thuis komt! Als ik geweten had hoe vervelend je was vandaag was ik beslist niet met je uitgegaan!" „Luister eens jonge mail, in- plaats van zo te keer te gaan, kon je beter God danken dat al les zo góed is afgelopen. Eén per soon kan ik wel meenemen in de auto, de jonge vrouw soms?" „Ja in Godsnaam, neem haar mee, want het ongeluk is alleen aan haar te danken door dat drijven om zo vroeg mogelijk thuis te komen!" „Dan had U eerder moeten gaan. Wacht, daar komt een vrachtwagen, misschien kunnen die U en de motor meenemen." Sonnleiter hield de wagen aan en wachtte tot Kastner met zijn motor ingeladen waren en weg reden. Toen keerde hij zich naar de vrouw die nog aan de kant van de weg stond. Ze was woe dend over de verwijlen van Al- bert en uit schaamte waagde ze het niet de man aan te kijken die haar aanbood mee te rijden. Wonderlijk spel van het nood lot, dacht Vera, toen ze in de jon ge vrouw Angelika's moeder her kende. Maar ze deed alsof ze mevrouw Lindinger nooit eerder gezien had. Er moest toch iets met de vrouw gebeurd zijn dat ze nu zo heel anders was als-toen bij de ziekenkamer van Ange lica. Mevrouw Lindinger had Vera echter ook herkend en was vuur rood van schaamte geworden. Als de juffrouw haar herkende dan moest ze wel denken dat zij'met andere mannen bij de weg was, terwijl haar eigen man doodziek thuis lag en Angelika eigenlijk ook nog verzorgd moest worden. De rest van de weg werd zwij gend afgelegd. De beide kinderen waren stil van schrik over het ongeluk dat ze gezien hadden en Vera wilde het beslist vermij den om met mevrouw Lindinger in gesprek te komen. Ze was bang dat ze toch niet de goede toon zou vinden en wilde ten- koste van alles een pijnlijk on derwerp vermijden. Angelika's moeder zat deemoedig en klein voor zich uit te staren. Dc juf frouw scheen -haar toch niet te herkennen of wilde ze liet niet? Zij moest ook aan hun ontmoe ting in het ziekenhuis denken wat had ze toen óók een figuur geslagen! Ze holde van de ene stommiteit in dé andere en dat enkel en alleen omdat ze niet tevreden wilde zijn met het lot, dat voor haar bestemd was. (Wordt vervólgd.) Een 17-jarige Belgische stu dent, Georges Menard, heeft dins dag zijn beide ouders in de ouder lijke woning in Brussel met mes steken om het leven gebracht. Na zijn 43-jarige vader dodelijke verwondingen te hebben toege bracht. wachtte hij aan de deur zijn moedor op, die even later thuis zou komen. Ook haar bracht hij dodelijke messteken toe. Aan een toegesnelde buur vrouw vroeg hij onmiddellijk de politie op te bellen. Hij was het enige kind van het omgekomen echtpaar. Eén geneeskundig onderzoek heeft woensdagochtend uitge wezen, dat de knaap geestelijk gestoord is. Hij heeft tijdens zijn ondervraging verklaard, dat de aanwezigheid van zijn ouders niet meer te verdragen was we gens hun voortdurende twisten. Het plan hen van het leven te beroven had hij een liental dagen geleden opgevat. Hij hoopte na zijn daad op het platteland te In Verden in Neder-Saksen is woensdag een proces begonnen tegen de 57 jarige voormalige S.S.-Obersturmfuehrer Heinrich Wessel. die zich volgens de ten lastelegging aan talrijke misdrij ven in het concentratiekamp] Sachsenhausen heeft sch:.löig gemaakt. De beklaagde verklaar de niet-schuldig te zijn. Het pro ces zal ongeveer zes weken du ren. In West-Berlijn komen op 14 mei zes voormalige S.S.-en poli tieofficieren voor hun rechters. Zij worden ervan beschuldigd tussen juli en oktober 1941 dui zenden Joodse vrouwen, kinde ren en bejaarden in het toenma lige bezette gebied in de Sowjel- Unie te hebben laten vermoor den. Dit proces zal zeker vijf we: kén duren. grond ingericht. De eerste ver dieping is voor de technische dienst ingericht en in het sous- terrain is een flinke rijwielstal ling. GEBOUWEN ONTRUIMD Deze verhuizing betekent een einde aan het nijpend tekort aan ruimte, waarmee deze drie diens ten sedert jaren te kampen had den. De panden Burgemeester Geillstraat 16—18, Westkolk- straat 32 en Markt 20, die alle eigendom van het Rijk zijn, ko men hiermee vrij. Hierin zullen het Kantongerecht, de bureaux van de Plantenziektenkundige Dienst en de Cultuurtechnische Dienst worden ondergebracht. Het douanegebouw aan de Westsluis wordt afgebroken in verband met de verbreding van het kanaal GentTerneuzen. De huurpanden Nieuwstraat 20, 22, 5254 en Burgemeester Geill straat 1 worden ontruimd. De officiële ingebruikstelling van de nieuwe k^j^oren zal plaats hebban op dinS9ag"T^tv. a.s, om twee uur. SS 'wii kunnen gaan leven. Zijn vader blijkt hij met 25 en zijn moedet' met 20 messteken om het leven te hebben gebracht. Hij zal thans aan een grondig psychiatrisch onderzoek worden onderworpen, dat waarschijnlijk tot opsluiting voor onbepaald" tijd zal leiden, aldus is in gerech telijke kringen medegedeeld. Verkoop zomerpostzegels en prentbriefkaarten 1962 De verkoop van zomerpost zegels en prentbriefkaarten zal 27 april beginnen en duren tot en met 9 juni 1962. Voor de frankering zijn de zo- merzegels geldig tot 31 december 1963. De extra toeslag op de fran- keerwaarde van deze zegels wordt uitgekeerd aan Nederlandse In stellingen, die haar werkzaamhe den over het gehfcle land uit strekken en zich toeleggen op reumatiek- en astmabestrijding. culturele hulp aan blinden, hulp aan oud-verpleegsters, stille ar men en gebrekkigen, steun aan wetenschappelijke en culturele werkers, spastische kinderen, zor genkinderen en chronische zie ken. In 1961 kon ruim ƒ300.000 worden uitgekeerd. Elk jaar ligt aan de afbeeldingen op de zegels een bepaald onderwerp ten grond slag. Het jaar 1962 is een mu seumjaar. De zesde conferentie van de internationale museum- raad wordt dit jaar namelijk i* ons land gehouden. Op de zege'» zijn resp. een Romaans katje, fossiel amoniet, een slingerstok en schegbeeld van een scheeps model. Rechtszaken Voor de officier van justitie te Breda zijn twee inwoners van Hilversum, de 41-jarige M. van 'B. en de 51-jarige C. W. van V„ l~=leid omdat zij zich door in braak toegang hebben verschaft *nt een fabriek van visdobbers A Breda. In deze fabriek wordt gewerkt volgens een machinaal pirocedé, waardoor men voor la ge prijzen kan leveren. De twee g«arresteerde Hilversummers hsuben een dergelijk bedrijf. Zij wilden zich in de Bredase fabriek op de hoogte stellen van het fabricageproces. Bij hun inbraak namen zij-enige matrij zen mee en mafïkten zij teke ningen van machines. Voor de vele bewij medeleven en dee mij bewezen bij lv lijden van mijn Vrouw MARIA ELISAI DE BLAAK geb Van Ta betuig ik langs u< mijn oprechte dan ABR. DE BL Sluiskil, april 1962. Bcnedenweg 23. houdt donderdag 26 GEEN SPREEK WEST VRIJDJ '5ECE1 Komt U eens Westkolkslraa TERNEUZE Telcf. 2272 - 3 Vcor muren en pl Het neusje van de VOOR 4 Banl NOORBSTr.A. Reeds voor 152,5< compleet uitgerust standaard en snelt Kies Uw VE. of R. S. FIS' «•<wtu.-nmer 2 IKif Julianastraat ZIEKENH ONGEVAÏ

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2