kracht [ml] ïde (mal] AMER Provinciaal nieuws id LRD» Opening tentoonstelling „Paraat 1962 te Axel ijdag 20 april 1962 Vrijdag 20 april 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 mmm rt het: 2nd atsen" tt n it Prodent 5 Barsk N.V. TERNEUZEN Gemeente Terneuzen AGENDA Agenda gemeenteraad van Axel AXEL HULST IJZENDIJKE PAASVAKANTIE EN VERKEERSGEVAREN Prototype van Navo- vliegtuig verongelukt Een prototype van een twee- motorig vliegtuig, de „Atlantic", dat bestemd is voor verkennin gen en duikbootbestrijding door Navo-strijdkrachten, is donder dagavond op een proefvlucht in zuidwest-Frankrijk verongelukt. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Ooggetuigen zei den een hevige ontploffing ge hoord te hebben, waarna liet toe stel neerstortte. wat goed is: 3 morgens en loeder hun al Dm zijn hun en zichtbaar ïéér en beterl Prodent is sr-schuimend. Prodent een m en tanden tNECZEN cnsttreding ULO-opleiding. schriftelijk te richten ngenoemd kantoor. 'g een der nieuwste - TERNEUZEN Stenen beeld voor het Rijks waterstaatgebouw. Gislernamiddag om half drie werd dit stenen beeld door een kraanwagen van de X. V. ..De I-loop'' op zijn sokkel voor het nieuwe gebouw van de Rijks waterstaat. onderdeel van het Rijkskantorengebouw. geplaatst. Uiteraard trok een en ander ree' belangstelling. Deze mannenfiguur door de Vcerse beeldhouwer, Ph. ten Klooster uit Franse kalksteen gehakt, weegt anderhalve ton. Het Rijkskantorengebouw wordt 1 mei a.s. officieel geo pend. Gezonken schip binnen gesleept. Gisternamiddag hebben de sleepboten ..Holland", „Willem" en „Lina" van de sleepdienst rederij Muller een oud landings vaartuig de haven van Terneu- zen binnengesleept. Het is eigendom van de Eer- gings Mij Desmedt te Ant werpen en was op 5 april op weg tan Ostende naar Antwerpen, geladen met 3 ketels met een ge wicht van 45 ton, welke afkom stig waren van een in de laat ste wereldoorlog vóór de haven van Ostende gezonken schip. In de nacht van 5 op 6 april 1.1.. toen de sleper „Bulldog 11", eveneens eigendom van de Ant werpse firma, met het vaartuig ter hoogte van Borssele kwam, kapseisde het en ging de lading verloren. Het vaartuig werd DIENST DER ARTSEN OP GOEDE VRIJDAG. De praktijk der artsen wordt heden (Goede Vrijdag") waarge nomen door dokter K. J. Hoving, Axelicstraat 27, tel. 2445. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Nummering van de lijsten van kandidaten. De voorzitter van het centraal stembureau maakt ingevolge ar tikel H 5 van het kiesbesluit be kend. dat op vrijdag 27 april a.s, te 18.30 uur, in een voor de kie zers toegankelijke zitting in het Gemeentehuis de in artikel H 15 der kieswet voorgeschreven nummering van de voor de aan staande verkiezing van de ge meenteraad ingeleverde geldige kandidatenlijsten zal plaats heb ben. Terneuzen, 19 april 1962. De voorzitter voornoemd, H. RIJPSTRA. daarna op de Middenplaat vóór de haven vat) Terneuzen gezet. De rivierpolitie en een aantal des kundigen hebben onlangs de mo gelijkheid om 't schip te bergen bestudeerd. Het resultaat was dat het van de zandplaat in de Schel de kon worden weggehaald. Ook zal worden getracht de drie ketels, die bij Borssele overboord gingen, te bergen. Vauxhalltentoonstelling. Na de succesvolle tentoonstel ling van de 9 nieuwe modellen Vauxhallauto's te Oostburg, heeft de heer R. R. Visser, offi cieel vertegenwoordiger van deze bekende Engelse auto gister avond een tentoonstelling gehou den op de Markt alhier. Ook in Terneuzen was de be langstelling zeer goed. Met zeer veel interesse behben heel wat geïnteresseerden de prachtige wagens kunnen bezich tigen daarbij door de heer Visser en enige van zijn personeels leden deskundig voorgelicht. De nieuwe Vauxhall is evenals de vorige modellen, een zeer ruime wagen, ook in het „kleinertype. De afwerking is zeer verzorgd en de constructeurs hebben aan alle laatste snufjes ten gerieve van de gebruiker, aandacht be steed. Het was een prachtig glan zend geheel van verschillende kleuren en modellen die hun weg naar de gebruiker zeker zullen vinden. Voorlichtingsavond. De Vrouwenbond N. V. V. or ganiseerde in samenwerking met de firma Van Overbeeke lAxel- sestraat en Westkolkstraat). een voorlichtingsavond van de Ver- kade's fabrieken en de wijnfirma Le Connaisseur, in de zaal „De Vriendschap". De heer Schoon vertelde vóór de pauze een en ander over de Verkade's produkten. De dames mochten zich metterdaad van de kwaliteit van verschillende Ver kade's artikelen op de hoogte stellen, wat natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Na de pauze was het de beurt van de heer Van Alten van de wijnfirma Le Connaisseur die het gezelschap van een boel wetenswaardigheden omtrent het serveren en drinken van wijn op de hoogte bracht. Ook van dit superieure vocht, kon. onder het genote van een hartig hapje, worden geproefd. In haar dankwoord roemde de presidente dan ook niet alleen de voortreffelijke voorlichting, maar ook de gulle wijze waarop de dames in staat werden ge steld van de besproken artikelen te proeven, hierbij tevens de op merking makende, dat huishou delijke voorlichting dient aange past te worden aan d'e verschil lende facetten van het gezins leven. Emmabloeni- collecte. De Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht liet bedrag van 683,90. Examens Terneuzense Muziekschool. Bij de gehouden examens aan de Terneuzense Muziekschool slaagden de volgende kandida ten: Viool, le graad: Eva Willems, Adri Oggel, Ma rijke Wisse en Kees van Driel, allen te Axel; Gerda van dei- Steen, Liebeth Visser en Mar- cella Padmos, allen te Terneu zen. 2e graad: Hanneke Goedings en Hester NieuwenhuyzenKruseman, bei den te Terneuzen. 3e graad: Annette Dicleman en Jan Bart Benders, beiden te Terneuzen. Altviool, le graail: Bep de Bruijne te Terneuzen. 2e graad: Ria van Damme te Terneuzen. Piano, le graad: Elly Neve, Ankie van Strien, Jannie van Luik, Trudy Muller en Paul v. d. Molen, allen te Terneuzen. Harmonium, le graad: Emmy van Veen te Terneuzen. VRIJDAG 20 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De liefde van Her cules". ZATERDAG 21 APRIL'. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De liefde van Her cules". Concertgebouw. 8 uur: „Zelfmoord bataljon". OTHENE: 7 uur: Grote vlees- kaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Tarzan de geweldige". Terrein Buitenweg. 5 uur: AZWMossley-Boys. SPUI: Terrein v.v. Spui, 4 u.: Spui INorth Watford Spurs. De gemeenteraad van Axel j komt donderdag 26 april 1962, in openbare vergadering bijeen ier behandeling van o.m. de volgende punten: Voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden voor verwerving van gronden en opstallen in hot saneringsplan Oudewijk en aan vrage rijksbijdrage, alsmede her ziening van dit plan. Idem tot aankoop van het pand Oudewijk 47 van de heer R. G. H Vermandei te Koewacht. Idem tot het in opstal nemen van grond aan de Oranjestraat van woninginrichting B. H. Pot N. V. te Axel. Idem tot aankoop van de on-1 dergrond van een gedeelte van het Buthstraatje van de familie Van Dixhoorn te Axel. Idem tot wijziging van de „Verordening, regelende de in stelling van liet ereburgerschap der gemeente Axel en het toe kennen van onderscheidingen." Idem tot aankoop van bouw land aan de Polenstraat van de heer S. de Putter te Axel. Idem tot vaststelling uitbrei dingsplan Oost en West, rege. lende de bestemming in onder delen van gronden, resp. gelegen ten oosten van de bebouwde kom en ten westen van de Margriet straat en de omgeving van de Buthdijk. Idem tot het goedkeuren van iiet plan voor de aanleg van een afvalwaterleiding c.a. Idem tot het verlenen van een krediet voor verbetering van de toegangswegen tot het viaduct te Schapenbout. Idem tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de •z.wicinsrri aan de heer R. L. van Demonstratie Duikerseliool. laar- en Woensdagavond hadden veel belangstellenden zich rond de boorden van de Kleine Kreek ge schaard om getuige te zijn van een demonstratie van de vaar- en duikerschool. Eerst werd gedemonstreerd mei de duikeruitrustingen van het standaardvak, het mijnen zoekpak, het kikvorspak en de aqualong. Deze demonstratie met de toelichting was wel in structief maar wanneer de dui kers onder water waren was vrij wel alle actie weg bij het pu bliek. Anders was dit bij storm- boten. Deze schoven met een enorme vaart over de plas en wendden en keerden als een draaitol, zodat dit, en vooral voor de jeugd, nogal attractief was. Als laatste nummer kwam de helikopter in werking. Deze haal de de kikvorsmannen uit het water en hees hen in de cabine. Daarna werden de mannen weer terug in het water gegooid en konden zij naar hun basis terug zwemmen. Alles bij elkaar kreeg het publiek wel een indruk van het hoe en waarom van dit leger onderdeel. Artsexamen. Voor hel artsexamen slaagde aan de R. K. universiteit te Nij megen de heer J. A. Rammeloo te Hulst. Raai' vergaderde. 600,voor feest. In de gehouden raadsvergade ring was de heer J. Ch. Cornelis wegens ziekte afwezig. De voor zitter heeft vernomen dat de oog operatie is geslaagd en spreekt de hoop uit dat de heer Cornelis de volgende raadsvergadering weer aanwezig zal kunnen zijn. Van Ged. Staten was een mach tiging ontvangen tot het doen van de geraamde uitgaven voor herstel van het slachthuis. In het kader van het sane ringsplan werd besloten tot aan koop van de woning Biestraat 34 (eigenaar Th. Poppe) voor ƒ350. Aan de motie van de raad dei- gemeente Aardenburg betreffen de verlenging van de wet Ver vreemding landbouwgronden be sloot de raad adhaesie te betui gen. Op voorstel van B en W. werd voor de ambtenaren een spaar regeling ingevoerd. Gemeentepand verdwijnt. B. en W. vroegen in verband met de reorganisatie van de rei nigingsdienst het beschikbaar ge stelde crediet met 5000 te ver hogen, om inplaats van een trac tor een vrachtauto met dieselmo tor, met een laadvermogen van 4300 kg, aan te kopen. De heer Tazelaar wijst er op dat men geen „speelgoed" moet kopen waar men later spijt van heeft en stelt voor wat meer cre diet te verlenen voor dit doel. Na enig beraad wordt het cre diet verhoogd met 8000. Een verzoek van de Heemkun dige Kring voor Zeeuws-Vlaan- deren om een subsidie van 4 cent per inwoner, werd op ad vies van de voorzitter verscho ven naar de volgende vergade ring, om de heer Cornelis de ge legenheid te geven een toelich ting over het werk van deze Kring te geven. Een verzoek om subsidie van de Vereniging tot bevordering van elektrotechnisch vakonder wijs te Amsterdam voor een cur sus sterkstroom- en zwakstroom monteur aan de technische school te Terneuzen. bracht een staken der stemmen teweeg. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken, daar niemand uit IJzendijke deze cursus bezoekt. De heren Geernaert, Tazelaar en Van Cadsand betreurden dit standpunt van B. en W„ Zij von den dat men het vakonderwijs in deze streek moet stimuleren. De heer Van Hijfte zou subsi die willen verlenen voor iedere leerling uit de gemeente die deze cursus volgt. De stemming bracht een 3—3 uitslag, zodat deze subsidie-aan vrage de volgende maal opnieuw wordt behandeld. Op een verzoek om subsidie van de Nederlandse Vereniging van voetgangers werd afwijzend beschikt. Voor het aanbrengen van goten met afvoerpijpen aan de R. K. Lagere Jongensschool werd een bedrag van ƒ1044 beschikbaar gesteld. De jaarwedde van de badmeesteres werd verhoogd met 165 per jaar. Met algemene stemmen werd de heer B. A. Weterings be noemd tot wnd. gemeente-ont vanger. De heer Weterings werd ook met algemene stemmen be noemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Het weggedeelte Parkzicht Turkeije werd aan de Provincie overgedragen voor ƒ1. Voor volksfeesten ter gelegen heid van het zilveren jubileum van het Koninklijk Paar werd 600 beschikbaar gesteld. De nieuwe volkstuintjes zullen voor de eerste maal voor half geld worden verpacht. Waterschoot te Terneuzen, Sluis kil. Idem tot wijziging van de „Sa laris- en Loonverordening 1959" en dc „Kindertoelageverordü- ning." Idem inzake het in het leven roepen van de „Sportstichting Axel" c.a. Idem tot aankoop van grond met bedrijfsgebouwen Hospitaal straat/Zuidsingel van de heer J. DielemanWiemes te Axel. MEDEDELINGEN B. en W. delen in antwoord op de in dc raadsvergadering van 27 maart 1962 gestelde vragen mede: a. Vraag van de heer P. J. van Bendegem om langs de Em- mastraat geplante heesters te verwijderen en een verharding aan te brengen' tot aan de erfseheiding met de Ned. Spoorwegen Mede naar aanleiding van "en vraag van de heer K. Hamelink in de raadsvergadering van 1 december 1961 is de bedoelde be planting aangebracht. De Emmastraat is aan één zijde bebouwd: de rijweg heeft een breedte van 5 meter; het trottoir langs de woningen is 1.75 meter breed. De weg is hoofdzakelijk bestemd voor plaatselijk verkeer. In verband met het voren staande is de verhardingsbreedte zeer zeker voldoende. Bovendien is een groenstrook met de thans aanwezige beplan- B. en W. zijn daarom van oor deel dat het aanbeveling ver dient de bestaande toestand te handhaven. b. Vraag van de heer I'. -I. van Bendegem of de sclioonheids- bouw-)commissie is gehoord over liet bouwplan van Gebr. Verpoorte aan de Kevkdreef in verband met toepassing van geglazuurde stenen: Het advies van de bouwcom missie, welke tevens fungeert als plaatselijke schoonheidscom missie, wordt in de regel slechts gevraagd in uitzonderlijke geval len. Waar een zodanig geval zich hier niet voordeed, werd de be treffende commissie terzake niet gehoord. Aangezien het hier ech ter een pand betreft dat aan een belangrijke toegang tot het cen trum van de kom der gemeene is gelegen, werd als eis gesteld, dat de gevel een verantwoorde vorm en kleur zou krijgen. Hier op is een bouwaanvrage inge diend, welke de goedkeuring van het college heeft gekregen en waarbij de gevel in verglaasde steen werd aangevraagd. c. Vraag van de heer Maas cm spoedige verbetering van de onderhoudstoestand der wo ningwetwoningen: Het ligt in het voornemen bij de begroting voor 1963 met reor ganisatievoorstellen te komen ten aanzien van het woningbe drijf. Speciale aandacht zal daar bij worden besteed aan een rege ling, die waarborgen geeft voor een betere onderhoudstoestand van de woningen. Hoewel B. en W. terzake dilli- Gistermiddag werd de leger- tentoonstelling „Paraat", welke in de bedrijfsgebouwen en op de terreinen van de Z. V. T. M. te Drieschouwen is ingericht, offi cieel geopend. Hiertoe waren vele genodigden in de raadszaal aanwezig en werden door de ver tegenwoordiger van de minister van Defensie, als raadsadviseur in algemene dienst, de heer P. Dregmans, een welkom toege roepen. Spr. zeide o.m.. dat ons land een volksleger heeft en dat wij weten, dat wij een met ons paraat leger een zware last op liet Ne derlandse volk leggen. Het zijn onze zonen, die geroepen zijn om in dit leger te dienen en wij we ten dat het onze plicht is te zor gen, dat deze met het beste ma teriaal worden uitgerust. Defen sie stond altijd aan de kop, voor wat de uitgaven betreft. Dit is in 1962 een bedrag van niet min der dan 2 miljard. Maar gelukkig zijn wij thans niet meer no. 1 op de rijksbegroting, het ministe rie van Onderwijs is Defensie voorbij gestreefd. Wij hopen, dat God verhoede, dat ons leger inderdaad nog eens paraat zal moeten zijn. Hierop verzocht hij de burge meester van Axel de tentoonstel ling te willen openen. OPENING Burgemeester Van Dijke sprak hierbij de volgende rede uit: „Ais burgemeester van Axel heet ik U allen van harte welkom in deze raadzaal. Met name moge ik hier wel kom heten de vertegenwoordiger van Zijne Excellentie de Minister van Defensie, de heer P- Dreg mans, raadsadviseur in algemene dienst; de vertegenwoordiger van de inspecteur-generaal van de koninklijke landmacht en de ko ninklijke luchtmacht, overste H. dc Graaf; de territoriaal bevel hebber Zeeland, overste IJ. Mec- ter; het hoofd van de afdeling Personeelspubliciteit, overste J. Glaser; alsmede de tentoonstel lingscommandant, kapitein A. Jager. Het verheugt mij bijzonder dat ook van Belgische militaire zijde grote belangstelling voor de ten toonstelling „Paraat 19S2" be ting, waardoor na verloop van gent zijn, achten zij het niet enkele jaren de spoorlijn aan het raadzaam reeds thans met strin- gezicht zal zijn onttrokken, veel i gente richtlijnen te komen, fraaier dan een verharding. I B. en W. geven u in overwe ging deze voorstellen af te wach ten. d. Vraag van ile heer K. Hanie- link inzake inrichting badcel- len in woningwetwoningen Plan-Oost door de gemeente opdat de bewoners daarin dou ches kunnen aanbrengen: Gebleken is, dat in douchecel len, waarin lavetten aanwezig zijn, op normale wijze douche- installaties kunnen worden aan gebracht. Er bestaan naar de mening van B. en W. geen rede nen de lavetten overal te verwij deren. Worden de lavetten ver wijderd. aan krijgen de wonin gen een minder gerief voor de bewoners omdat er dan geen be hoorlijke wasgelegenheid meer bestaat. Mochten er bewoners zijn, die om persoonlijke motieven geen lavet wensen, dan kunnen zij bij het woningbedrijf een aanvraag indienen de lavet te verwijderen. De kosten van het uitbreken en treffen van voorzieningen, zoals plaatsen van een vaste wastafel, komen dan evenwel voor reke ning van de bewoner. staat. Wij zien straks met blijd schap het aangekondigde bezoek uit België tegemoet. Immers zo wel in economisch opzicht als in militair verband is een snel toe nemende integratie tussen beide landen waarneembaar. Ik acht dit een verblijdend ver schijnsel, temeer daar Nederland en Vlaanderen loten zijn van dezelfde stam. Gaarne spreek ik de verwachting uit, dat dit her nieuwde contact dienstbaar mag zijn aan 'n nauwer aanhalen van de banden vooral tussen Neder lands- en Belgisch-Vlaanderen. Volgaarne voldoe ik aan het verzoek, de leger- en luchtmacht- tentoonstelling „Paraat 1962" met een enkel woord te openen. Binnen de veste van Axel heeft reeds meermalen militair vertoon plaats gevonden. Militair vertoon van droeve aard in een vèr verleden èn in het jongste verleden: de mei-da- gen van 1940 en vooral de sep temberdagen van 1944. Maar ook militair vertoon van blijde aard, ter gelegenheid van feestelijkheden en plechtige ge beurtenissen. Ik denk hierbij aan de militaire defilé's, de demon straties van de commando-troe pen en van de Koninklijke mare chaussee. Met name de grootse „Taptoe Axel-1961" ligt iedere Axelaar nog vers in het geheu gen. Al deze zeer gewaardeer de evenementen gaven echter slechts een beeld van een bepaald facet van de koninlijke land macht en de koninklijke lucht macht. Axe! prijst zich daarom geluk kig, dat thans door middel van de ieger- en luchtmachttentoon stelling „Paraat 1962" onze bur gerij zich een beeld kan vormen van de gehele koninklijke land en luchtmacht. Ik meen te mogen zeggen, dat de bevolking van Axel verre van militairistisch is. Dit houdt ech ter niet in, dat het overgrote deel van onze burgerij de militai ren niet welgezind zou zijn. In tegendeel. In de achter ons lig gende jaren is overduidelijk ge bleken, dat de bevolking de mili tairen een warm hart toedraagt. Ik hoop en vertrouw, dat dit in deze dagen opnieuw tot uitdruk king zal komen. Ongetwijfeld zal deze tentoon stelling er toe medewerken de strijdmacht en de bevolking dich ter tot elkaar te brengen. Dit na te streven is ten volle verantwoord, ja zelfs noodzake lijk. Verantwoord omdat wij geen strijdmacht instandhouden uit agressieve bedoelingen. Zolang wij leven in een verdeelde wereld zal de overheid dienen te beschik ken over een instrument om in tern en zo nodig ook extern de gerechtigheid te handhaven. Noodzakelijk, omdat met ame in een democratisch geregeerd land de strijdmacht een integre rend deel vormt van de bevol king zelf. In deze tijd van span ningen rond Nieuw-Guinea erva ren wij dit maar al te zeer. Het adagium van het Prins Bern- hardfonds: „Tua res agitur" „Het is Uw aller zaak" is hier volledig van toepassing. Een woord van «bijzondere en welgemeende dank moge ik nog richten tot Zijne Excellentie de Minister van Defensie, die heeft goedgekeurd, dat „Paraat 1962" dit jaar in Axel in letterlijke en figuurlijke zin haar tenten op slaat. Mijn dank gaat tevens uit naar het hoofd van do afdelin Personeelspubliciteit, de overste Glaser, en de commandant van de tentoonstelling, kapitein Ja ger, die voor deze expositie zeer veel voorbereidend werk hebben verricht. Dat ook het Legermuseum in Axel acte de présence geeft mid dels het exposeren van een aan tal, mag ik zeggen militaire cu- riosia. in enige étalages van onze onvolprezen winkelstand, stemt eveneens tot dankbaarheid. Deze geste stellen wij ten zeerste op prijs. Zij vormt mèt de demon straties van de Vaar- en Duiker- school van gisteravond en de mi litaire Taptoe van hedenavond een passende en hogelijk gewaar deerde omlijsting van „Paraat 1962". Tenslotte wil ik hier gaarne dank brengen aan de directie van de Z. V. T. M., die spontaan en in een geest van prijzenswaardige medewerking haar gebouwen en terreinen voor de tentoonstelling beschikbaar stelde. Mijn openingswoord was kort. Ik meende zulk verplicht te zijn aan de aard van dit evenement. Bovendien: U bent niet gekomen om een rede van mij aan te horen, maar om de tentoonstel ling te zien. Welnu, met de wens, dat deze militaire expositie in Axel een groot aantal bezoekers zal trek ken. ook uit het bevriende België, verklaar ik „Paraat 1962" voor geopend." Na de rede van dc burgemees ter bezocht het gezelschap de in teressante tentoonstelling, waar aan een bezoek kan worden aan bevolen. Nu er zoveel vrije dagen in aan tocht zijn voor de jeugd, heeft de Nederlandse Vereni ging Bescherming Voetgan gers (N.V.B.V.) een beroep op alle ouders gedaan om de kin deren opnieuw in te prenten, alvorens over te steken, ook bij de zebra's, eerst op het trottoir stil te staan en goed uit te kijken. De N.V.B.V. heeft hieraan een verzoek toe gevoegd aan aile volwassen voetgangers: geef de kinderen een goed voorbeeld, kijk eerst uit alvorens over te steken; blijf uitkijken onder het over steken en bent u eenmaal be gonnen. steek dan niet aarze lend over. Dit brengt het rij- verkeer in verwarring. Ten slotte: ouders, zie toe, dat uw kinderen geen gevaarlijke spelen op of bij de rijbaan be oefenen De „Atlantic", die gebouwd i* door de Franse maatschappij Bre- quet, heeft Roylls Royce motoren. Het eerste prototype onderging zijn eerste proeven met succes in oktober. Het was vervaardigd door Brequet in samenwerking met Belgische en Duitse maat schappijen en Fokker"

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5