Rond de kwestie N.-Guinea De versterkingen in N.-Guinea De politiek van China Eric de Noorman De Pelsjager rater» wol 2* nies 23 Vliegende commandopost van Kennedy krachtige middelen tegen pijn en griep! kef arme „4" RADIO EN TELEVISIE terneuzen DINSDAG 17 APRIL 1962 18e Jaargang Nr 5576 DE EXPORTREGELING VOOR AARDAPPELEN „BRONBEEK" WORDT VERBOUWD BRAZZAVILLE- VERTEGEN- WOORDIGERS IN NEDERLAND BURGEMEESTER BRANDT OVER WEST-BERLIJN SOBLEN TEGEN BORGSTELLING OP VRIJE VOETEN Geen wereldtentoonstelling in Moskou in 1967 DE „SUNDAY TIMES" OVER EEN TOPCONFERENTIE Clandestiene zender ..Batavia opgespoord Oppositionele kandidaten gewestelijke AVRO- besturen vragen zendtijd Van de zijde van de oppositione le kandidaten voor de geweste lijke besturen van de AVRO wordt medegedeeld dat deze kan didaten gisteren een klacht in gediend hebben bij de regerings commissaris voor het radiowe zen „omdat dé AVRO op het ogenblik propaganda maakt via de radio tegen de kandidaten van het actie comité en vóór de andere kandidaten waarin het bestuur vertrouwen heeft. De regeringscommissaris wordt ge vraagd de AVRO te gelasten dat zij zich onthoudt van het maken van propaganda i.v.m. de ver kiezingen voor de gewestelijke besturen in de haar beschikbaar gestelde zendtijd via radio en/of t.v. en dat zij alsnog een gelijke tijdsduur aan zendtijd, als zij ge bruikte voor de vorengenoemde propaganda, ter beschikking stelt van de kandidaten van het actie comité, op tenminste gelijkwaar dige uren, om deze in de gele genheid te stellen een weder woord' te laten horen ter com pensatie van de eenzijdige voor lichting vanwege het AVRO be stuur". DE BEVOLKING VAN NEDERLAND Veil ige maxirnum sne?*reid an 33 km. aer uur, maar UTOMATISCH MEES KRACHT, IJ TEGENWIND EN HELUNGEN e snelheid loopt dus niet terug lafische sïels HOTORENi _T,l«'»on 2220 V«rt. th St.«nb»rge^«„ 3 3^ eens voor... Altijd volop heet lijk heet: Je kranen. Voor maar óók voor Tegen nog geen r! Ier* vcof en aanleg F en PZEM rvoir genieten Gedurende 921/z weekuren dag, 's avonds weekend en I het verbruik erlichting, koken) bij hen lage tarief van veer de heift van ef. t twéé tappunten uken en douche/ deel- huur per sand .65 .75 K RDEEL3 ~EM is ideaal! oorzover de ng niet langer de waterleiding 4 meter is. En_ heerlijke weelde weinig, dat tak meer hoeft 3. (01180) <3231 DE Militaire acties op Gag kunnen als geëindigd worden beschouwd venhandel door de V. N.-leden en zou in strijd zijn met het inter nationaal recht zoals dat is neer gelegd in het Handvest. Wij zijn Papoea's en geen Indonesiërs en daarom wensen wij eigen rege ring en vlag. Wij stellen ons ver trouwen in vrije volkeren en in het bijzonder in die welke het christelijk geloof belijden alsme- k-an de commandant strijd- jgchten, schout-bij-nacht L. igser. wordt vernomen dat „ook militaire acties op Gag als lëindigd kunrien worden he- de in een rechtvaardige beslissing ivd. Van de daar gela tnoimmct van nns land iouwd. Üonesische troepen is de com- ndant gevangen genomen. Ge werd dat de aanwezige In- pesische militairen deels ge- n-en werden genomen en deels tóanig werden verspreid dat over de toekomst van ons land en volk". Soebandrio beschuldigt Ne derland van „economische ondermijning". Nederland bedrijft nu „alge- ijandelijke actie niet meer hele vijandelijkheden" tegen In- Jogelijk is. „Evenals op Waigeo kon de Indonesische troepen L; gedemoraliseerd". Vaste commissies komen morgen bijeen. donesië, met inbegrip van „eco nomische ondermijning", zo heeft de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, maandag verklaard. Hij zei tot verslaggevers, na een lp verzoek van de vaste com- bespreking met president Soe- s ies voor de buitenlandse po- karno, dat de president „de ■jek en voor Nieuw-Guinea, van strijd om West-Irian" opnieuw in al zijn aspecten had bezien, ook in het economische. Deze kwestie verkeert nu in een acuut stadium, aldus dr. Soebandrio, „maar de president is optimis tisch gestemd, dat zij in de juis te verhoudingen zal worden ge zien". tige-kwestie voor de Nederlan ders vormen. „Iedereen die ook maar enigszins thuis is op het gebied van de politiek weet dat de kwestie West-Irian voor de Nederlanders een zaak van ma teriële, economische, politieke en militaire belangen is", aldus het blad. „Hatta's zienswijze is die van de Nederlandse en Ameri kaanse imperialisten". fike beic'o commissies mr. J. Jonkman voorzitter is, zal „jpnmiddag in het gebouw Ier Eerste Kamer een bijeen- fmst van deze commissies wor- gehouden, waarin de rege- ng inlichtingen zal verschaffen de stand van zaken met be- jekking tot Nieuw-Guinea. I Partijen in Nw-Guinea telegra- Iferen president Kennedy. l'De voorzitters van de politieke prtijen, de „Democratische Mkspartij", de „Partei Papua perdeka" en de „Kena u Embay" i een veertigtal Papoea's, heb- (en een telegram gezonden aan resident Kennedy. Zij verzoch- jer. om ."npartijdige bemiddeling de kwestie-Nieuw-Guinea jaarbi: kening wordt gehouden onze rechten op onafhanke- fieid". „Een gedwongen aan- arding van het Indonesische lestuur zou gelijk staan aan sla- Indonesiscli blad doet aanval op Hatta. Het blad van de Indonesische communistische partij, „Harian Rakjat", heeft dr. Mohammed Hatta, voormalig Indonesisch vice-president, beschuldigd van „lauwheid" in „de strijd om Westelijk Nieuw-Guinea aan de Nederlanders te ontrukken". Dr. Hatta is kort geleden in Indonesië teruggekeerd van een reis naar Europa. Het communistische blad schreef, dat Hatta tijdens zijn reis uitlatingen had gedaan, als zou de toekomst van Weselijk Nieuw-Guinea enkel een pres- Volgens Amerikaanse persbe- tchmn. nat op een vliegveld lij Washington permanent een Jliegtuig klaar voor president ennedy en de voornaamste nerikaanse regeringsleiders, i dienst kan doen als „vliegen- Be commandopost" in geval van pen onverhoedse aanval met fternwapens. In do berichten heet het Poorts. dat er drie van dergelijke r' ligen op genoemd vlieg veld zijn waarvan er een altijd Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktl Ihc arine „4" bevat vier beroemde |epcesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een jevoelige maag hebben, kunnen het tonder bezwaar gebruiken, want ién der bestanddelen beschermt de gereed is voor onmiddellijk ge bruik. De vliegtuigen zouden twee maanden geleden voor het eerst op het vliegveld gestationeerd zijn, maar hun aanwezigheid was tot dusverre geheim gehou den. De toestellen zijn volgepakt mot levensmiddelen en commu nicatie-uitrusting en zouden da genlang in de lucht kunnen blijven doordat zij in de lucht van nieuwe brandstof kunnen worden voorzien. Afgezien van de vliegtuigen zouden er nog een ondergrondse schuilplaats in Maryland en een schip van de Amerikaanse Mari ne op de Atlantische Oceaan zijn, die eveneens als nood- hoofdkwartier voor de president en zijn naaste medewerkers die nen. Glazen buisje 20 tabletten f 0. Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f3.50 Bij de regeling tot beperking yan de aardappelexport zal voor liedere exporteur worden uitge gaan van een basisquotum, dat gelijk is aan zijn gemiddelde jaarlijkse uitvoer in de vier aan |196! voorafgegane oogstjaren. I Wie pas gedurende die periode |als exporteur is erkend, krijgt als basisquotum het gemiddelde van de sinds die erkenning ver streken jaren. Voorlopig is het I quotum, dat ieder mag expor- l'cicn, vastgesteld op vijf procent yan het basisquotum. Zo moge- ijk zal dit percentage later wor- en verhoogd. Bij de berekening van het Basisquotum zijn fabrieksaard- Iappelen buiten beschouwing ge- jlaten, maar wel zal eventuële export van fabrieksaardappelen ook van voeraardappelen ten |laste komen van het quotum, vaarvoor export nu wordt toe gestaan. Met bestaande overeen komsten kan bij de quotumtoe- Mjzing geen rekening worden |£ehouden. Het Produktsehap voor Aard- lappelen, dat de uitvoering van de contingenteringsregeling in han- ven heeft, heeft dit aan de ex porteurs meegedeeld. Het heeft uo exporteurs verzocht, bij uit voer naar Engeland rekening te |houden met de in dat land be staande grote voorkeur voor laardappelen boven 40 mm. Het Koninklijk militair invali denhuis Bronbeek te Arnhem, waarin nog ongeveer honderd militairen worden verpleegd die in de tropen hebben gediend, zal 19 februari 1963 zijn eeuwfeest herdenken. Mede in verband met dit 100-jarige bestaan zullen ter verbetering van de accomodatie voor verpleegden dit jaar belang rijke verbouwingen worden uit gevoerd. Ook de tuin van het landgoed zal een aanmerkelijke verandering ondergaan. Het aan d estichting verbonden museum, dat jaarlijks door duizenden be langstellenden wordt bezichtigd, zal een grondige restauratie en modernisering ondergaan en met nieuwe aanwinsten worden uit gebreid. Twee vertegenwoordigers van de „Brazzaville-groep", die on langs voor informatieve doelein den op Nieuw-Guiea vertoefden, zijn in de loop van dit week einde in Nederland aangekomen. Het zijn de heren Guirma, permanent vertegenwoordigen van de staat Opper-Volta bij de Verenigde Naties, en Zollner, plaatsvervangend permanent vertegenwoordiger van Daho mey bij de Verenigde Naties. De heren Guirma en Zollner komen zich hier te lande nader over het Nieuw-Guinea-vraag stuk oriënteren. Hun verblijf zal enige dagen duren. De burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, heeft in een zondag gepubliceerd' vraag gesprek met het Hamburgse blad „Welt am Sontag" gezegd, dat de Oostduitsers niet de bevoegd heden moeten krijgen om, onder welke overeenkomst ook, con trole uit te oefenen op reizigers en goederen naar West-Berlijn. Garanties voor een vrije toegang tot Berlijn moeten de Oostduitse autoriteiten niet in staat stellen om willekeurig onderscheid te maken tussen personen die wèl of niet gewenst zijn. Zij moeten zich zelfs niet met het goederen vervoer kunnen bemoeien, aldus burgemeester Brandt. Dr. Robert Soblen, die in juli 19S1 wegens spionagfe voor de Sowjet-Unie tot levenslange ge vangenisstraf werd veroordeeld, is vrijdag tegen een borgtocht van honderdduizend dollar vrij gelaten, zulks in afwachting van de beslissing van het Ameri kaanse opperste gerechtshof op het door hem tegen zijn veroor deling ingestelde beroep. Een geneesheer heeft de ge rechtelijke autoriteiten medege deeld dat Soblen aan een bloed ziekte lijdt, waardoor hij, naar verwacht wordt, geen jaar meer te leven heeft. Radio Moskou heeft mede gedeeld, dat de Sowjet-regering heeft besloten om, in tegenstel ling tot de oorspronkelijke plan nen, in 1967 in Moskou geen wereldtentoonstelling te houden. De diplomatieke correspondent van het Engelse blad „Sunday Times" meent, dat de mogèlijk- heid van een topconferentie in mei over Berlijn en Duitsland toeneemt. Deze topbijeenkomst zou dan onmiddellijk gevolgd worden door een samenkomst van de regeringsleiders van de 17 landen, die in. Genève aan de ontwapeningsconferentie deel nemen. Volgens de „Sunday Times" kan men verwachten, dat de Britse regering steeds meer bij de Ver. Staten erop zal aandrin gen om het zover te laten komen. De minister van Defensie heeft met voldoening kennis ge nomen van de dank en waar dering voor het snelle en effec tieve optreden der Koninklijke marine bij het doeltreffend af weren in januari van dit jaar van een Indonesische poging tot infiltratie in Nederlands Nieuw-Guinea. Ook de andere delen der krijgsmacht zullen, indien zulks onverhoopt podig zou zijn, de hun opgedragen taken op even effectieve wijze vervullen, zo zegt hij in zijn memorie van antwoord op zijn begroting aan de Eerste Kamer. Zoals reeds is gebleken uit de onlangs genomen beslissing tot een zekere versterking van de strijdkrachten in Nederlands Nieuw-Guinea, weegt de re gering bij voortduring af welke maatregelen noodzakelijk zijn. Uit de snelle en effectieve uit voering van de genomen beslis sing zal het verder duidelijk zijn dat tevoren plannen waren voorbereid om de strijdkrachten van Nederlands Nieuw-Guinea te kunnen versterken zo de ont wikkelingen daartoe noopten. De thans genomen maatregelen vormen een onderdeel van deze plannen, die zijn afgestemd op verschillende eventualiteiten. Ook de mogelijkheden van transport hebben hierbij de no dige aandacht gehad. De uitzending van dienstplich- De communistisch-Chinese minister-president, Tsjou En- Liai, heeft de Verenigde Staten ervan beschuldigd vredesfoefjes uit te halen terwijl zij zich ver der 'bewapenen, meer oorlogs voorbereidingen treffen en meer agressieve activiteit aan de dag leggen. Tsjou heeft dit blijkens een maandagavond' gepubliceerd communiqué gezegd op de zit ting van het nationale volkscon gres die maandag werd gesloten. De zitting was op 27 maart be gonnen. Tsjou zei tot het congres het Chinese parlement van 1.027 leden „Tegenover de Ameri kaanse imperialistische agres sie- en oorlogspolitiek, moeten wij de eenheid en de macht van het socialistische kamp verster ken, de strijd van de massa in verschillende landen tegen het imperialisme van de Verenigde Staten en zijn volgelingen steu nen, alle krachten die verenigd kunnen worden, verenigen, het Amerikaanse imperialisme zoveel mogelijk isoleren en streven naar een duurzame wereldvrede." Volgens het communiqué heeft Tsjou in zijn rede bij het begin van de zitting gezegd dat China Tsjou ontvouwde een plan voor 1962 dat onder meer ver hoging van de landbouwproduk- tie, in het bijzonder graan, ka toen en oliehoudende gewassen. Verder is China van plan de pro- duktie van dagelijkse behoeften zoveel mogelijk te vergroten. De stedelijke bevolking moet worden beperkt en het land- bouwfront zal worden versterkt. Voorts zal er verbetering wor den gebracht in het opstellen van plannen om te verzekeren dat er evenwicht is tussen alle takken van de nationale econo mie. Het Chinese parlement heeft maandag een rapport van pre mier Tsjou En-Lai, waarin voort zetting van de binnen- en bui tenlandse politiek van China wordt voorgesteld, goedgekeurd. De zitting van het Chinese parlement is maandag na drie weken besloten bijeenkomsten geëindigd. Na afloop werd een perscommuniqué van driedui zend woorden verstrekt, watarin gezegd wordt dat Tsjou heeft meegedeeld dat dank zij enorme nationale inspanning om de ge volgen van de natuurrampen te boven te komen, de economische tig personeel naar Nederlands Nieuw-Guinea geschiedt niet op basis van vrijwillige aanmelding, maar op aanwijzing door de mi litaire overheid. Het landsbelang voor ogen houdende, acht de minister het niet gewenst te dezer plaatse nadere mededelingen te doen over de beveiliging van Neder lands Nieuw-Guinea. De minister deelt de diepe be zorgdheid van vele leden uit de Eerste Kamer over de gespan nen toestand met betrekking tot Nederlands Nieuw-Guinea. De aflossing van op Nedetr- lands Nieuw-Guinea dienende militairen geschiedde tot nog toe per lijndienst. Slechts als eenmalige maatregel werden on langs twee extra chartervluch ten ingevoegd tussen het nor male schema, aangezien in ver band met de verloven rond de jaarwisseling een verstoring was opgetreden in de aan- en afvoer van de aflossingscontin genten van de onderdelen in Nederlands Nieuw-Guinep. Ge zien de beschikbare plaatsruim te kon deze verstoring niet wor den opgevangen met de bestaan de lijnvluchten. De minister ontkent dat de voorlichting omtrent het zee incident bij Nederlands Nieuw- Guinea en het vertrek van mili tairen van Schiphol verward en inconsequent is geweest. Voor wat betreft het zee-incident diende de berichtgeving hier te lande geheel te worden ge baseerd op de rapporten van de commandant van de strijdkrach ten in Nederlands Nieuw-Gui nea. Zodra deze rapporten wa ren ontvangen konden de inmid dels gepubliceerde berichten worden bevestigd, gerectificeerd of aangevuld. Zondag hebben opsporings ambtenaren van de P.T.T., in samenwerking met de gemeen tepolitie te Hoogeveen, de clan destiene zender „Batavia" opge spoord en in beslag genomen. Tegen de 19-jarige fabrieks arbeider G. S. te Elim werd pro ces-verbaal opgemaakt. Bij voorlichting over derge lijke zaken wordt voortdurend overleg gepleegd met de minis ter van Buitenlandse Zaken. Het inleggen van twee char tervluchten naar Nederlands Nieuw-Guinea via Tokio is ge schied in overeenstemming met alle daarmede bemoeienis heb bende Nederlandse instanties. De regering acht het niet al leen verantwoord, doch ook juist om militairen in burger kleding over vreemd grondge bied te transporteren. Zulks is een internationaal gebruik dat mede een gevolg is van het feit dat in het algemeen de nationale wetgeving der diverse landen vreemde militairen in uniform gekleed niet toelaat. Hoëstdrank in tobletvorm.55ct Dit besluit is meegedeeld aan het bureau voor internationale tentoonstellingen te Parijs. Als reden voert de Sowjet-regeringChinese buitenlandse aan. aldus Tass, dat de tentoon- a]dus Tsjou stelling te kort zou volgen op die in de Verenigde Staten, in 1964- 1965. De exposanten zouden dan tweemaal kort na elkaar aan een wereldtentoonstelling moeten deelnemen of moeten kiezen één van „krachtig en ondubbelzinnig" I toestand nu ten gunste gekeerd zijn betrekkingen met de Sowjet- js. Unie en andere socialistische lan den heeft versterkt. Het gaat hier, aldus het communiqué, om betrekkingen van vriendschap, wederzijdse hulpverlening en sa menwerking. China streeft naar vreedzaam naast elkaar bestaan van landen met verschillende sociale stel sels", is gekant tegen imperialis tische agressie- en oorlogspoli tiek en steunt de revolutionaire strijd van onderdrukte volkeren en onderdrukte landen tegen imperialisme en kolonialisme." Dit is de algemene lijn van de politiek, Over de binnenlandse politiek heeft de premier gezegd dat China in de jaren 1959, 1960 en 1961 te kampen heeft gehad met grote natuurrampen die „aan- bSde. koorts e vaUen?et te verwachten, aldus de Russische verklaring, dat de beide tentoon stellingen veel van elkaar zouden .-- -- verschillen wat de te tonen pro-reeds een wending ten goede ge- dukten betreft. I nomen", aldus Tsjou. economie van het land met zich hebben meegebracht. „Thans heeft de economische toestand In de eerste twee maanden van dit jaar bedroeg het aantal huwelijken in ons land volgens opgave van het C.B.S. 10.130 tegen 9.554 in de eerste twee maanden van 1961. Het aantal levendgeborenen daalde van 39.603 in de eerste twee maan den van 1961 tot 39.461 in de eerste twee maanden van 1962, terwijl het aantal overledenen steeg van 15.630 tot 16.142. Voorts nam het aantal immi granten toe van 7.071 in de eer ste twee maanden van 1961 tot 8.811 in de eerste twee maanden van 1962 en steeg het aantal emigranten van 8.304 tot 8.427. Het aantal inwoners van Nederland bedroeg op 1 maart j.l. 11.744.345. WOENSDAG 18 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.13 Lichte gram.; 7.30 Gewijde muziek; 7.50 Medi tatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant, 8.35 Schotse en Amerikaanse liederen (gr.); 9.00 Voor de zie ken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Ka merorkest (gr.); 11.00 Hoorspel; 12.00 Samenzang; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Volksmuziek uit Centraal Euro pa; 12.54 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuziek; 13.45 Ge wijde muz. (gr.); 14.40 Kamer orkest (gr.); 16.00 Jeugdcon- cert; 15.45 Vrije tijd... wel be steed; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Vocaal ensemble; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Lezingen; 18.00 Pianorecital (gr.); 18.10 Gewij de liederen; 18.30 Lezing; 19.00 Nws en weerber.19.10 Praatje; 19.15 Leger des Heilskwartier 19.30 Radiokrant; 19.50 Kamer orkest (gr.); 20.05 Oratorium voor solisten, koor, orgel en orkest; 21.00 Passiestonde voor de Nederlandse Strijdkrachten; 21.40 Pianomuziek (gr.); 22.00 Kanttekeningen hij de voor pagina 22.10 Strijkkwintet (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Platennws; 23.55—24.00 Nws. 13. De krijger kijkt bedenke lijk. „Uh, niet dat ik bang ben, heer, maar hoe zullen we die troep ongemerkt volgen?" Eric schiet in de lach, maar zijn metgezel trekt een verongelijkt gezicht en zegt: „Tja heer, ver geet niet, dat ik zo'n beetje ver antwoordelijk ben voor u. Ik be doel „Ja, ja, ik begrijp het best, vriend", glimlacht Eric. „Inder daad, je hebt gelijk. Ik denk ook zeil dat die kerels daar op ae vlakte voorlopig geen gevaar op leveren, want ze verwijderen zich steeds meer. Wel, mogelijk hebben ze het niet eens op on9 begrepen." De krijger slaakt een zucht van opluchting als de Noorman zijn paard keert en in stilte aanvaar den zü de terugweg. Er is genoeg waar de Noorman over na kan denken, maar achteraf bezien is hij de krijger toch dankbaar, dat deze hem van zijn voornemen: de troep te volgen, af heeft weten te brengen. Op hun weg terug naar het kamp merken ze niets meer, dat op onraad duiden kan, maar wan neer de Noorman naar zijn plaats terugkeert, wacht Erwin hem met een somber gezicht op. „Ben je wijzer geworden?" vraagt hij. De Noorman vertelt wat hij ont dekt heeft en Erwin knikt grim mig. „Ja, ja, het ziet er naar uit bat het niet om ons te doen was. Maar dat is het wèl! Want toen je weg was, werden wij bespionneerd. Onze schildwachten ontdekten de de kerel, maar hij wist te ont komen." HILVERSUM, II: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.); 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Kookpraat- je; 9.15 Klassieke gram.; 10.00 Nederlands kamerkoor; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Lezing; 11.30 Gevar. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Ham mondorgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Amus. muz.; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Dit is Uw leven; 15.00 Lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Amus. muz.; 17.30 Orgelspel; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Ac tualiteiten; 18.30 Lichte muz.; 18.50 Toespraak; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 VARA-varia en lichte gram.; 19.20 Lezing; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Tango-Rumba-orkest met zang solisten; 20.35 Lezing; 20.50 La Damnation de Faust, opera (in de pauze22.3022.40 Nws 22.4022.55 Actuele problemen); 23.30 Jazzmagazine; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gevar. muziek; 12.50 Beurskroniek13.00 Nws; 13.15 Kamermuziek,; 14.00 Om roeporkest en kwartet; 15.00 Radioschoolkoren 196115.30 Gevar. muziek; 16.00 Beursbe richten; 16.06 Engelse les; 16.20 Muzikale Mozaïek; 17.00 Nws; 17.15 Kamermuziek; 17.50 Boek- bespz.; 18.00 Symfonieconcert; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 18.50 Sportprogramma; 19.00 Nws; 19.40 Muziek voor de jeugd; 19.55 Symfonie-orkest20.00 Klankbeeld over de missie; 20.15 Opera- en Belcanto-conc.21.15 De zeven kunsten; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Koor zang; 22.25 Etnische muz.; 22.55 Nws; 23.0023.15 Voor de zee lieden. Televisieprogramma's. N. T. S.17.00 Voor de kinde ren; 17.35 Jeugdjournaal; 17.45 Programma over de Bijbel voor de jeugd; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Achter het nieuws; 20.35 Onbekend talent; 21.05 Sport; 21.25 Oesters voor de inspecteur, film; 21.50 Docu mentaire. BELGIË (VI.): 16.00—18.10 Voor de kinderen; 19.00 Feuille ton; 19.30 Documentair progr.; 20.00 Nws; 20.25 Het Manneke; 20.30 Gevar. progr.; 20.50 T.V- western; 21.40 Wetenschappe lijke reportages; 22.25 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5