Provinciaal nieuws SPO arten in KERKNIEUWS AGENDA ANTI-ATOOMBOM MARS RECHTSZAKEN Berechting anti-atoombetogers TANKER IN ELBEMONDING AAN DE GROND ERNSTIGE GASONTPLOFFING IN ROTTERDAM ANTI-SEMITISME IN DUITSLAND EN RUSLAND TERNEUZEN AXEL SAS VAN GENT. SLUIS ZAAMSLAG. MARKTBERICHTEN Het werk aan de Grevelingendam Eventuele daling sigarettenverbruik: „tijdelijk verschijnsel" cflood NEDERLANDS SCHIP AAN DE GROND VOET BA DE VER. STATI ZUID-VIETN Vanda« Slagerij Kastpap NED. HERV. KERK HONTENISSE Bevestiging en intrede van ds. E. Gramsbergen uit Dendermonde Zondag was het een blijde dag voor de Herv. gemeente Honte- nisse. Na een vacature van jaar werd deze vervuld door de bevestiging en intrede van de nieuwe predikant ds. E. Grams- bergen uit Dendermonde. Des namiddags te 4.30 uur had in de Ned. Herv. kerk aldaar de bevestiging plaats door de consu lent ds. R. G. J. Timmers uit Hulst. Het kerkgebouw was geheel ge vuld. Met de predikanten uit de omgeving waren o.m. aanwezig pastoor Van den Ende van Groe nendijk en het college van B. en W. van Hontenisse. Nadat ds. Timmers het votum en de groet had uitgesproken werd gezongen de verzen 1, 3 en 4 van Ps 95. Na het openingsgebed las ds. Timmers Efeze 4 1 tot 16. Staande werd hierna de ge loofsbelijdenis aangehoord. Tijdens de inzameling voor kerkvoogdij en diaconie werd gezongen Gez. 132 1, 2, 3, 4 en 6. Tot tekst van deze dienst had ds. Timmers gekozen Efeze 4 12 en 13. Ds. Timmers wees op de blijde dag voor Hervormd Zeeuws- Vlaanderen en in het bijzonder voor de Hervormde gemeente te Kloosterzande, nu na een vaca- turetijd van 2 li jaar de dag is gekomen dat als nieuwe herder ds. Gramsbergen zal worden be vestigd en zoals gebruikelijk is gaat de belangstelling uit naar de nieuwe predikant, voor wie een nieuwe taak is weggelegd evenals voor zijn echtgenote. Te dien opzichte worden vele ver wachtingen gekoesterd, maar deze moeten uitgaan naar de Hervormde gemeente van Hon tenisse zelf, want deze gemeen te is, hoe klein zij ook moge zijn, van Christus zelf. Ds. Timmers sprak zijn vreug de uit over de samenwerking van de kerkelijke gemeenten van Zaamslag en Hontenisse, waar door de vervulling van de vaca ture werd bespoedigd. De Heer in de Hemel heeft de nieuwe herder en leraar gezon den om te arbeiden in Zijn wijn gaard, want het werk in dienst van de Heiland moet worden voortgezet tot in eeuwigheid. Zich direct tot ds. Gramsber gen wendend zeide ds Timmers: „De Heer zeggne U bij uw komst in deze gemeente en Christus de Herder leide U in blijde en droeve dagen." Nadat ds. Gramsbergen de tot hem gerichte vragen bevesti gend had beantwoord werd hem toegezongen Gez. 184 1, 2, 4 en 5. De intrede. Na Schriftlezing uit Efeze 6 10 tot 20, sprak ds. Gramsbergen: -Het Woord van God is krachtig in de Heer." Tot tekst van zijn intrede had de nieuwe predikant gekozen Efeze 6 10, waarin gesproken wordt over de wapenschouw van Paulus. De predikant wees er op, dat de Kerk moet zijn een strijdende Kerk, tegen satanische krachten, die de Kerk van Chris tus vervolgen en verdrukken. Wij dienen niet te strijden met eigen wapenen, maar die ons zijn op gelegd in dienst van Christus, op dat wij geen onnutte dienstknech ten zullen zijn. In de sterkte van Gods macht moeten wij samen als gemeente één zijn. hetgeen de uitrusting zal zijn, die wij nodig hebben. Tenslotte wekte hii op tot een voordurende voorbede voor elkaar. Hierna verzocht ds. Gramsber gen te zingen Gez. 105 1 en 5. De dankzegging werd besloten met het ,,Onze Vader." SCOOTERRIJDER VERONGELUKT Maandagavond is op de rijks weg 's-HertogenboschEindho ven ter hoogte van Boxtel de 35- jarige scooterrijder J. J. G. Huys uit Boxtel verongelukt. Het ongeluk gebeurde toen de heer Huys terugkeerde van zijn werk in Einhoven. Hij wilde in Boxtel een zijweg inrijden doch geraakte bij het voorsorteren on der de wielen van een truck met oplegger. Het slachtoffer was op slag dood. Staande werd als slotzang ge zongen Ps. 98 2, waarna ds. Gramsbergen de dienst beëindig de met het uitspreken van de Zegenbede. Hierna werd ds. Gramsbergen toegesproken door ds. W. Even huis, praeses van de classis IJ/en- dijke; ds. P. J. Pennings, praetor van de ring Terneuzen; ds. Ph. M. Becht, voorzitter van de ker- keraad te Zaamslag; ds. B. Maes- sens. afgevaardigde van de Prot. Evangelische Kerken in België; de heer A. de Geijter namens de kerkeraad te Dendermonde B. de eerste gemeente van de nieu we predikant, en de consulent R. G. J. Timmers van Hulst, na mens de kerkeraad van Honte nisse. Nadat ds. Gramsbergen de spre kers dank had betuigd voor de tot hem gerichte bemoedigende en vriendelijke woorden, werd de aanwezigen vóór de kansel ge legenheid geboden met de nieu we predikant kennis te maken. DINSDAG 17 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Teenagers love". Gebouw „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. WOENSDAG 18 APRIL. TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam", 7.30 uur: Algem. leden vergadering Veren. „Zieken- huisverpleging Zeeuws-Vlaan deren". Concertgebouw, 19.30 uur: Propaganda-f eestavond Volks onderwijs, afd. Terneuzen. Luxor-Theater, 8 uur: Teen agers love". Markt, 9—19 uur: Tentoon stelling van Vauxhall-wagens (Garage R. R. Visser). OOSTBURG: Ledelplein, Ten toonstelling Vauxhall-wagens (Garage R. R. Visser). Uit een tiental steden zullen op zaterdag 21 april demonstranten per auto, fiets of wandelend naar Amsterdam vertrekken, om daar 'op tweede Paasdag mee te doen aan een anti-atoombom mars en om in de nieuwe RiAili een openbare vergadering bij te wo nen. Dit vertelde maandagmid dag de heep A. J. Bruggeman, de voorzitter van het comité 1962 voor de vrede" op een persconfe rentie, te Amsterdam gehouden. Op de avond van de eerste Paas dag zal in de hoofdstad tevens een fakkeloptocht worden gehou den door het comité. De bedoeling van het comité is dat men tijdens de Paasdagen in de gelegenheid is een wandel-, fiets- of auto-tocht naar Amster dam te combineren met het pro testeren tegen de atoombom. Men hoopt dat 5000 demonstran ten de vergadering in de nieuwe R.A.I., waar o.m. prof. dr. J. Koe- kebakker zal spreken, zullen bij wonen. Men verwacht demon stranten uit o.a. de Zaanstreek, Leiden, Groningen, Apeldoorn, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De heer Bruggeman deelde mee, dat men de drie leuzen, die reeds enkele malen door de bur- gemester van Amsterdam zijn verboden, maar in andere ge meenten wel zijn toegestaan, zal meevoeren, om een proefproces uit te lokken. (De leuzen luiden: „Geen kernwapens op ons grond gebied", „Voor opheffing van vliegbases" en „Verwijder alle atoomkoppen uit Nederland".) Het bestuur verwacht ook en kele buitenlandse deelnemers bij de demonstratie. „Geen zinnig mens zal voor stander zijn van een atoomoor log" aldus begon mr. R. L. Heu- kels, officier van Justitie bij het kantongerecht te Amsterdam, maandagmiddag zijn requisitoir tegen 23 jongelieden, onder wie vele studenten, die op 16 decem ber j.l. in een hoofdstedelijke winkelstraat waren gaan zitten om de aandacht te vestigen op een komende anti-atoombom demonstratie. Wegens het ver storen van de openbare orde en het belemmeren van het ver keer, eiste de officier van Justi tie tegen alle gedagvaarden een boete van 15 of drie dagen. De kantonrechter, mr. H. Ruis, veroordeelde alleen de vijf demonstranten die toegaven op de rijbaan te hebben gezeten tot een boete van ƒ5 of één dag. Hij achtte alleen het meest sub- sidiar ten laste gelegde, het be lemmeren van het verkeer, be wezen. Eén van de demonstranten, die zich ook had verzet tegen de politie, werd overeenkomstig de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 25 of vijf dagen. De overige verdachten werden vrijgesproken. Nadat de zitting een half uur geschorst was om de officier van Justitie alsnog in de gelegenheid te stellen twee van de verbali serende agenten op te roepen, verklaarden deze dat de ver dachten pas op het wegdek wa ren gaan zitten, toen de politie arriveerde om de spandoeken en leuzen in beslag te nemen. De demonstranten werden toen in overvalwagens naar het bu reau Singel getransporteerd, waarbij enkele klappen met de gummistok werden uitgedeeld,. Volgens de beide agenten had den de meeste demonstranten op de rijbaan gezeten. Mr. Heukels zei dat het stel lig voorzienbaar was geweest dat door een dergelijke sit-down- actie de orde zou worden ver stoord. Hij noemde een actie naar Engels voorbeeld niet erg origineel, waarop één der ver dachten zei„Het opslaan van atoomkoppen in ons land is óók niet erg origineel". De Liberiaanse tanker „Rokos 5" (21.028 brt.) is zondag op weg naar Hamburg in de Elbemon- ding bij het eiland Scharhoern aan de grond gelopen. Door de straffe noordoosterstorm was de waterstand een meter lager dan normaal. De kapitein heeft hulp geweigerd en wilde trach ten zondagavond tijdens hoog water op eigen kracht vlot 'te komen. Dit is echter niet lukt. ge- Maandagmorgen goed kwart over zes heeft zich in Crooswijk in Rotterdam een ernstige gas ontploffing voorgedaan, waarbij een zestal mensen niet ernstig gewond zijn geraakt onder wie twee politie-agenten en rond 150 huizen in 10 versehillende straten schade opliepen. Deze schade zal zeker enkele honderdduizenden guldens belo pen. De oorzaak.van de ontploffing is, voor zover men thans kan nagaan, een lek in een onder grondse hogedrukleiding van het gasbedrijf. Het uitstromende gas werd door de zandlaag onder het wegdek naar de fundementen van het pand Crooswijkseweg 74 geperst en steeg daar omhoog. De bewoners van dit pand, J. Brekman en zijn twee bejaarde zusters, roken een gaslucht en waarschuwden de politie. Twee agenten van een surveilancewa- gen namen de toestand op en vroegen om meer personeel voor afzetting. Direct daarop explo deerde het gas wat gepaard ging met een steekvlam. Een der agenten werd hierdoor geraakt maar hij kon na in een zieken huis behandeld te zijn naar huis terugkeren. De ander kreeg on der andere glaswonden, zoals trouwens ook de overige vier gewonden. Twee konden ter plaatse worden verbonden: de andere vier van het totaal van zes konden na een kort ver blijf in het ziekenhuis, naar huis terugkeren. Recherche, deskundigen van het gasbedrijf en ambtenaren van de arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Men kan aannemen dat de muren van verscheidene huizen ernstig ontzet zijn. Een korte felle brand in het pand Croos wijkseweg 74 kon door de brand weer tot dit pand beperkt wor den. (Elke dag... 3 maanden lang! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar.) BRAND IN VLAARDINGEN Maandagmorgen om even over 7 uur is brand uitgebroken in een pand aan de Parallelweg in Vlaardingen, waarin gevestigd zijn een fabriek voor feestartike len en vuurwerk, een fabriek voor pepermunt en pharmaceu- tische artikelen en het restau rant „White House". Vermoedelijk is tijdens het aanmaken van een gaskachel op de tweede étage een explosie ont staan. Er waren op deze verdie ping zeer grote voorraden papier en feestartikelen, waarin de vlammen gretig voedsel vonden. Juist in verband met de komen de oranjefeesten was deze voor raad bijzonder groot; de waarde er van wordt op een ton geschat. Op de eerste étage lagen grote voorraden papier, kauwgum en suikerwerken, die eveneens een prooi der vlammen werden. De rookontwikkeling was zeer groot. De brandweer van Vlaardingen bestreed het vuur met zestien stralen. Om ongeveer half negen was het gevaar voor uitbreiding geweken. Toen waren echter de eerste en de tweede étage zo goed als uitgebrand. De directie was zowel tegen bnand als tegen bedrijfschade verzekerd. De nationale conventie van het Amerikaanse Joodse con gres heeft zondag in New York verklaard, dat er steeds meer anti-semitische publikaties in West-Duitsland verschijnen en dat de anti-semitische activiteit daar toeneemt. Maar in Oost-Duitsland was de toestand nog ernstiger. Door de conventie werd een resolutie aangenomen, waarin verzet wordt aangetekend tegen de eventuele levering van kern wapens aan West-Duitsland en de regering-Adenauer dringend wordt verzocht de inspanning om het openbare leven van nazi smetten te bevrijden, te vergro ten. Uit recente peilingen van de publieke opinie in West- Duitsland zou gebleken zijn dat tweederde van de Westberlij- ners bezwaar maakt tegen de benoeming van Joden in re geringsfuncties. In de resolutie wordt voorts opgemerkt, dat de Oostduitse regering de diensten van ex- nazi's „gretig heeft aanvaard" en alle verzoeken om materiële schadevergoeding aan Joodse slachtoffers van het nazi-be wind „kort en gevoelloos" heeft afgewezen. In een andere reso lutie wordt de Sowjet-Unie van rechtstreeks en openlijk anti semitisme beschuldigd en ver zocht om intrekking van het verbod van de Russische over heid om „matses" ongezuurd Jodenpaasbrood te bakken. EXAMEN VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Aan de vakschool voor meisjes te Goes slaagden voor het eerste deel van de akte landbouwhuis- houdlerares o.m. de dames P. Mieras te Axel, G. J. Dieleman te Waterlandkerkje en L. Haak te Zaamslag. Universitair examen. Aan de R. K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het can- didaatsexamen Rechten, de heer E. R. T. van Breda Vriesman, alhier. Jeugdvariété „Jong Artisten- bloed". Zaterdagmiddag trad, onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, in het Concertgebouw een jeugd variété „Jong Artiestenbloed" op, voor een 130-tal kinderen. Onder leiding van de heer en mevr. Jansen voerde deze groep jon gens en meisjes, afkomstig uit Goes, in een vlot tempo, een keu rig verzorgd programma op. Zij lieten knappe staaltjes van acro batiek en behendigheid zien, er werd aan de trapeze gewerkt, er werd gejongleerd en gezongen, terwijl twee clowns tot groot vermaak en medeleven van de kinderen hun dolle fratsen uit haalden. Kortom er werd in deze twee en een half uur enorm veel werk verzet. Wij wensen dan ook dit gezelschap, dat in september zijn vijftigjarig bestaan hoopt te vieren, met zijn jeugdige, enthousiaste medewerkers, veel succes. Verkeersongevallen. Brommer rijdt voetganger aan. Zondagavond reed de heer D. de F. uit Axel op zijn bromfiets op het rijwielpad van de Kinder dijk in de richting Zuiddorpe. Ter hoogte van Drieschouwen nader de een tegenligger waarop hij het licht van zijn bromfiets dim de, hetgeen echter tot gevolg had dat hij een voetganger aan reed. De heer De F. kwam hierbij te vallen, waardoor zijn kleding werd beschadigd en zijn brom fiets materiële schade opliep. De voetganger kwam met de schrik vrij. Zeeuws-Vlaamse Ijzergie terij koopt voormalige Blauwselfabriek te Sas van Gent. De sedert de dertiger jaren stilliggende blauwselfabriek is een dezer dagen aangekocht door de Zeeuws-Vlaamse Ijzergieterij ter plaatse. Naar de eigenaar van de Zeeuws-Vlaamse Ijzergieterij de heer A. van Dongen ons mededeelde, is de aankoop van het 3 ha grote terrein annex ge bouwen uitsluitend geschied voor uitbreiding en grotere ontplooi ing van zijn plaatselijk bedrijf. Zo zal in de nabije toekomst de Sasse industrie weer een gro tere ontplooiing krijgen. Zware hijskarwei. Maandag werd op een der kra nen van de Fosfaatfabriek een 30 meter lange en 12 ton zware loopbrug geplaatst voor de nieu we laadinstallatie van deze fa briek. Met een grote mobiele hijs kraan werd dit lange lompe ge vaarte over de rijksweg op de kraan gedeponeerd zonder dat het verkeer hiervan noemens waardige hinder ondervond. Candidatenlijst Gemeente raadsverkiezingen. De groepering „Verenigde Pro testantse Kiezers" neemt met de volgende candidaten deel aan de verkiezingen voor de gemeente raad: 1. S. A. van Hal; 2. A. J. Herdink; 3. M. J. Leenhouts; 4. J. A. Ie Clercq; 5. H. Lokerse; 6. A. N. Quaak jr.; 7. mr. W. Ie Mair; 8. A. J. de Bruijne; 9. Ar van de Ameele; 10. B. C. de Graaf; 11 J. P. de Bruijne en 12. J. B. A. Risseeuw. andidatenlijst I'. v. d. A. Gemeen teraadsverkiezliijj Door de afd. Zaamslag van de F.v.d. A. >s voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing de volgende candidatenlijst samengesteld: 1. L. F. Florussen; 2. J. H. Ver- helst; 3. Th. Dobbelaar; 4. J. Houtzager. Rotterdam, 16 april. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm op waarts voor het binnenland: Bintje 27,5030; Bevelan der ƒ25—ƒ29. Klei-aardappelen 38 mm opw Furore 24—f 29. Voer-aardappelen 45,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 1183 vette koeien en os sen aangevoerd. De notering liep van 2,50 3,40. De aanvoer was iets minder, de handel willig en de prijzen even stijver, enkele prima exem plaren boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg: Tarwe, doorsneekwaliteit op basis 17 pet vocht, tot 33,20 per schip, franco fabriek Rotterdam VoedergranenMaalgerst, vol gens monster, 26,5028.75: Kippegerst, volgens monster, ƒ28—ƒ29,75; Haver, volgens monster, 26,5028,25. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten, op mon ster, 30ƒ38; Schokkers, op monster, 3039Bruine bo nen, boerenschoon, volgens mon ster, ƒ35—ƒ60. Zo er een daling in de verkoop van sigaretten komt als een ge volg van de medische publika ties, zal zij slechts tijdelijk zijn, zo voorspelde maandagmorgen de directeur van de Erven de Wed. J. van Nelle N.V., de heer J. P. Coelingh, in de jaarverga dering, waarin deze kwestie ter sproke kwam. De heer Coelingh kwam tot deze conclusie aan de hand van cijfers uit de Verenigde Staten, waar de eerste publikaties al en kele jaren geleden verschenen en dus de invloed eerder merk baar was. Aanvankelijk als een eerste reactie daalde het verbruik van tabak, maar later constateerde men weer een zeer sterke toename, die de daling ezlfs belangrijk overtrof. En het merkwaardige daarbij was dat vooral de merken met de groot ste teer- en nicotine-gehalten het sterkste van deze toename profi teerden. Door ANGELA VON KIESLTNQ 33) Nadruk verboden. „Wil jij naar de hemel gaan? Maar hoe doen we dat dan met het huis? Jij wilde het toch voor je moeder bouwen?" „Dat kan nu niet meer. Geef haar hef boek... ik... ik heb het nu niet meer nodig..." Sonnleiter keek in het bleke kindergezichtje; de ogen staar den reeds ver weg in de verte eii kenden geen terug meer. Robert had met starre ontzet ting naar de woorden van Han nes liggen luisteren. „Jij... jij... ga jij bij me weg? Dat mag je niet... nee! Nee..." Wild snikkend verborg hii zÜn gezicht in het kussen. Sonnleiter ging naar hem toe. „Houd je zoveel van Hannes?" „O ja, heel veel..." Snikkend kwamen de woorden er uit. „Dan moet je hem toch gun nen dat hij naar het Paradijs gaat? Als hij blijft leven zal hij hier op aarde alleen maar pijn en verdriet hebben en dat wil je hem toch niet aandoen als je van hem houdt?" „Nee... dat... dat wil ik niet", trillend kwam het over zijn lip pen. „Robert, luister eens. als jij weer beter bent, zou je dan bij mij willen komen?" „Oom Sonnleiter, is dat werke lijk, heus waar?" De onnatuurlijke grote ogen, waarin een wereld van angst en schrik lag, keken hem doordrin gend aan. „Ja, dat beloof ik je, ik geef je mijn woord! Maar dan mag je nu niet meer huilen, Robert. Kijk eens, Hannes lacht al weer. Is hij nu niet even mooi als een engel?" Toen die avond de zon onder ging, doofde ook de levensvlam van Hannes. En de tranen van zijn moeder stroomden over het boek, dat zuster Maria haar als laatste groet van Hannes had ge geven. HOOFDSTUK X. Vera trad uit de kleine zij kamer in de gezellige huiska mer, waar broer en zuster na het avondeten samen nog een kop thee gingen drinken. „Heerlijk dat je weer thuis bent", zuchtte Sonnleiter, „het was toch wei erg stil zonder jou." „Heus, Kurt? Ik ben ook blij er weer te zijn. Ik heb gedurende m'n tijd in het ziekenhuis veel gehoord en gezien en ben er nu wel zeker van dat er niet veel mensen zijn die het zo goed heb ben als wij samen. Er is veel ver driet en ellende in de wereld." ,Ja hebt gelijk en terwijl ik hier 's avonds zo dikwijls alleen zat heb ik een plan bedacht om te trachten de ergste nood te lenigen. Het eerste is dat we Ro bert bij ons in huis nemen als hij weer beter is." „Waarom juist hij?" vroeg Vera verrast. „I'k dacht dat het Theresia zou worden?" „Als jij er niets op tegen hebt om ze allebei te nemen, vind ik het best." „Heus, Kurt? Mag ik ook de kleine Theresia halen?" „Als je Robert ook neemt!" „Maar natuurlijk. Maar in m'n hart ben ik altijd een beetje bang voor hem, zijn blik is soms zo donker en afwerend, dat ik me niet op mijn gemak voel." „Daarom juist wil ik hem hier hebben. Ik weet wel hoe je der gelijke kinderen moet behande len. Als hii weer in verkeerde handen valt is alles verloren." „Ja, dat is natuurlijk zo. Mag hij al gauw weg?" „Binnen enkele dagen heeft zuster Maria me verteld. Maar vóór die tijd moet de gerechts zaak over hem achter de rug zijn en dat zal niet gemakkelijk zijn, voor zover ik de stukken kan beoordelen." „Ik zal de beide kinderen zo gauw mogelijk halen en daarna nog af en toe Angelika bezoe ken, onze bijzondere bescherme linge. Zij blijft nog in het zieken huis tot ze wat sterker is gewor den. Heb je nog iets over Lindin- ger gehoord? Ik heb gisteren naer hem gevraagd, maar kon niets te weten komen." „Ik ook niet en we kunnen er zonder meer toch ook niet heen gaan. Maar misschien kan ik iets te weten komen via mijn vriend, dokter Hanssen. Hij is meestal nogal goed op de hoogte." „Ja, hij heeft hart voor de mensen en doet wat hij kan." Het voorjaar ontplooide zich in volle pracht. In de tuinen van de kleine stad stonden de veel kleurige tulpen overal te pron ken en de narcissen wiegden met hun witte en gele kopjes in de zonnestralen. Vera had een zilvergrijs mantelpakje aange trokken; op haar mooi blonde haren droeg ze een gezellig klein hoedje en vrolijk wandelde ze door de zonnige straten. Ze had nog ruim de tijd, want ze hoefde pas om tien uur in het zieken huis te zijn om Robert en There sia af te halen. Ze verheugde er zich grenzeloos op de kinderen in huis te hebben, al kon ze ten opzichte van Robert een licht ge voel van onbehagen niet van zich afzetten. Ook Angelika werd gelijk ontslagen, want men had haar bed in het ziekenhuis voor ernstiger patiënten nodig. Vera had haar ook graag in huis genomen, maar allang gemerkt dat mevrouw Lindinger hier niets van wilde weten. Het kind zou in hun eigen kleine woning nooit meer wennen als ze eerst een tijd bij Vera was geweest, was haar antwoord geweest, toen Vera er eens over begonnen was. Hiertegen kon Vera niets inbrengen en ze had er zich in geschikt. Ze had voor het kind een hele grote pop gekocht, daar kon ze haar tenminste nog ple zier mee doen, want Angelika zou het thuis ook wel niet zo ge weldig hebben. Haar vader was ernstig ziek en de moeder? Vera kon het onverkwikkelijke ge sprek dat ze die eerste keer voor de deur van de ziekenzaal met haar had gehad, niet vergeten. Zij maakte zich zorgen over de toekomst van Angelika. Angelika was al verschillende keren op geweest en zorgde dan met alle liefde voor de jongere kinderen op de zaal. Ook nu was ze uit bed en ze -holde haar be zoekster tegemoet. (Wordt vervolgd.) Een beeld van het werk aan de Grevelingentlani, aan (1e zuid zijde, waar men deze week 1* gonnen is met het plaatsen van de caissons bij Brainisse. Der caissons zullen het landtngshooM vormen, waaraan straks de an dere caissons worden ingevaren Op de foto zien we hoe de gf plaatste caisson volgespoten wordt niet zand. Het dijklichaam op de achtergrond is de Goeree zijde, waar deze week het ander' landingshoofd wordt aadge bracht. Het 479 ton metende Nede' landse m.s. „Lingedijk" is maan- I dagmorgen bij de haven va! Arklow aan de oostkust van ld; land aan de grond gelopen. He' schip was onderweg naar Rotter dam. De „Lingedijk" ligt op slee'1'" 30 meter van de pier bij wils kracht 6. Er bestaat geen onmid dellijk gevaar. De Rotterdamse rederij Solle- veldt en Van der Meer, waarvooi het schip vaart, verwacht °i grond van de eerste berichte niet dat de kustvaarder reed-; gisterennacht vlot zou komen, h Rotterdam is een bergingsexp?1 vertrokken naar Arklow. Wel zon men al trachten een gedeeiu van de lading pyriet te lossen or daarmee het schip iets hoger krijgen. /tFDELING EELA ZE Zondagcompetith Eerste Hoofdplaat Ria Ai Hansw, Boys Aardenburg ----- SluiskilIJzendijke Klasse A 2—2 RiaHootdpiaat enskerkeSchoondijk unvcVogelwaa Walcheren Klas:- Boys Res. Eerste SU-een II—Corn Terneuzen IIZeelandia Hreskens H-Oostburg Luctcr II—Clinge II 12 Klasse Walc II Schoonc Klasse B ari R -Aarde Tweede Aardenburg II- 0 2, Vogelwaarde chement 4—2, Sch Vlis£*ngen Derde Walcheren III— 11—1, IJzendijke U ment II 9 -0, Noormar Zuidlande 42 Derde Klasse C Clinge III—Sluiskil IIT II Hontenisse III 07. /O IS, DE STAND K.N.V.B. Vierde Klasse A i Arnemuiden Ch:-lslandia pinteloord Tern. Boys AZW VVN Spui Smerdiek Ni'-uwdorp Mevo n 16 12 16 9 1 4 3 5 5 8 9 8 10 11 Hes. Tweede Klasse - Veerse B. 2 HW '24 2 Roosend. 2 M'burg 3 Zeel. Sp. II Vlissingen 3 Corn B. 2 Honten. 2 Dosko 2 Axel 2 Goes 2 16 15 0 17 9 2 7 4 8 2 7 3 8 1 6 2 7 0 7 0 4 3 3 3 1 (i 5 7 S 9 8 11 9 7 10 uoes i Tw ee winstpunten in De Amerikaanse mil het leger, Elvis Sta meegedeeld, dat de alles" zullen zorgen Zuidvietnamese lege heeft, maar dat dit moet vechten. De m dit tegenover de per komst in Saigon. H eraan toe, dat er geer reden was voor zijn b Zuid-Vietnam, dat tv duurt. Heden is, na een U durig doch geduldig dragen lijden, van heengegaan onze geli Vader, Behuwd-, Gi en Overgrootvader, E der, Behuwdbroedei Oom LEVINUS PLATTEEUW, Weduwnaar vai Jannetje Klaeij in de ouderdom va jaar en 3 maanden. Uit aller naam JOH. PLATTEE Hoek, 16 april 1962. Noordstraat 12. De teraardebestellin; plaats hebben op d( gemene Begraafplaa Hoek op donderda: april a.s. des nam. 2. HARDNEKKIGE H( Prikkel- en kramp Nacht en rokershoes BROCHICUM ELI helpt snel en zeker. ETacon ƒ2,— bij elk gist. SLAPTE NA ZIEK AFGEMAT SCHIEFFER'S B WIJN helpt snel. Bij Uw Apoth. en Er gist. Ons prima GEI Mals mager BI SCHOUDERCA Doorr. RUNDE VET GEZt BLADREU o Van Steenberg* 'o&x&xxxmxx&xea VOOR BOEKHA KOORDSTRAA

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2