GRENSGESCHILLEN De verhoging van de 4.O. W. Brand op tanker Eric de Noorman De Pelsjager De strijd in Zuid-Vietnam RADIO EN TELEVISIE Russische onderscheidingen werden ingetrokken Pagina. 10 DE V R IJ E ZEEUW Zaterdag 14 april 1962' EEN GRENSINCIDENT ROUTE E 36 OPEN K.N.V.B. NEEMT MAATREGELEN Nadat het eerste overleg tussen Nederland en Indo nesië bij Washington kort heeft geduurd en vrij plotse ling werd afgebroken, werden zowel door secretaris generaal Oe Thant, als door de Amerikanen alles in het werk gesteld om beide partijen weer aan de conferentie- tafel te krijgen. De Amerikaanse waarnemer Bunker, die als derde man deelnam aan de conferentie, heeft een voorstel ingediend, dat in Amerikaanse ogen een oplossing zou kunnen zijn voor het probleem Nieuw-Guinea. De Nederlandse regering heeft echter ernstige bezwaren tegen een belangrijk aspect van dit „plan-Bunker''. Dit punt is de voor gestelde overgangsfase van twee jaar vóór de overdracht van Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië, tijdens welke de UNO het beheer over het gebied zou moeten uitoefenen. Nederland acht deze overgangstermijn te kort. Het gevolg hiervan zou zijn, dat het bona fide zelfbeschikkingsrecht" van de Papoea's in het ge drang komt. Aangezien Nederland juist bijzonder op de bres staat voor dit zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's, vormt dit punt een ernstig bezwaar. Er zijn zelfs stemmen opge gaan in Nederland, die verlangen dal de Papoea's in ieder geval zullen worden gekend in de ge hele kwestie en wel in deze zin, dat zij zich via een referendum o.d. kunnen uitspreken over wel of geen overdracht. Uiteraard schuilen hierin gro te gevaren en het staat te bezien of de Nederlandse regering hier toe zal overgaan. Nederlands-Belgische grensincident Een deputatie van de Belgische justitie heeft een onderzoek in gesteld naar een grensincident dat zich bij het Belgische doua nekantoor te Kessenich heeft voorgedaan en waarbij twee Ne derlandse douaniers twee Duitse vrachtwagenchauffeurs op Bel gisch gebied uit een café zouden hebben gehaald, waarbij naar men zegt rake klappen werden uitgedeeld. De twee Duitsers reden vol gens Belgische ooggetuigen met twee grote trucks vanuit België naar de Nederlandse grens. Daar zagen zij de Nederlandse douane met een weegschaal op de weg staan. Aangezien de Duitse trucks niet volgens de Neder landse voorschriften waren bela den (het ging om een bepaalde verdeling van de vracht over de assen 1 voelden d'e Duitser er wei nig voor, de grens over te gaan. Zij parkeerden hun vrachtwagens voor de grens en wachtten in een grenscafé. Daarna zouden de Nederlanders over de grens ge komen zijn en de Duitsers uit het café hebben gehaald. Van Nederlandse zijde wordt medegedeeld, dat één van de twee trucks op Nederlands grondgebied stond geparkeerd en geen verlichting in liet duister voerde, waardoor het voertuig een gevaar opleverde. Twee douaniers zijn toen op Belgisch gebied naar het grenscafé gegaan om de eigenaar van de wagen te verzoeken deze te verplaatsen en de lichten te ontsteken. Hierop zou recalcitrant gereageerd zijn, zodat een klein incident volgde. Vast staat in ieder geval dat in derdaad één van de twee wagens op Nederlands gebied stond. Over de gang van zaken lopen de meningen sterk uiteen. Betere verbinding met Duitsland De Europese eenwording lijkt soms nog verre, ondanks het feit dat op 12 april de bewoners van Amsterdam. Den Haag, Rot terdam, Utrecht en Arnhem en vele nabij gelegen plaatsen door het gereed komen van het laat ste stuk van de reeds in 1929 begonnen verbinding zeekust Duitse grens, hoogstens 140 km hebben te rijden om linea-recta het Rijnland binnen te rijden. Dit brok hypermodern Europa verzoent zich echter nog terdege mét een oeroud overblijfsel uit het Europa van weleer: het doua ne-obstakel Want waar aan de Duitse grens bij Zevenaar onze nieuwe dubbele autoweg overgaat op Duits gebied, is een weliswaar hypermodern, maar als nieuw bouwsel toch langzamerhand uit de tijd gerakend douanecomplex verrezen, nog wel het grootste van ons werelddeel Hier resideren Duitse en Ne derlandse grenscontrole-ambte naren, om de verkeersvloed te doen stoppen, ter onderzoek en gesplitst in personen- en vracht vervoer. In 1961 passeerden bij het oude douanekantoor 7,5 mil joen mensen en ruim 200.000 auto's; dit jaar verwacht men aan de grens minstens 10 miljoen passanten en een dikke half mil joen auto's méérHet kilo meterslange autoverkeer moest zich wringen langs bochtige, smalle oude weggetjes van en naar Zevenaar. Dat was met recht onhoudbaar. Dc thans complete nieuwe rijksweg 12 van ruim 140 km lengte, beter bekend onder de naam „het hazenpad", interna tionaal „route E 36", is het om vangrijkste project op wegenge- bied dat onze Rijkswaterstaat in combinatie met de Nederlandse wegenbouwers tot stand heeft gebracht. Sancties tegen Feijenoord De spelers van Nederlands top club Feijenoord hebben gewei gerd uit te komen in het Neder lands elftal, dat verleden week een wedstrijd tegen België speel de. Hierover was het bestuur van de K.N.V.B. zo ernstig ontstemd, dat het krasse maatregelen heeft genomen tegen spelers en be stuur van Feijenoord. Het besloot gedurende een geheel jaar geen spelers van deze club uit te no digen voor een plaats in het Ne derlands elftal. Indien Feijenoord kampioen van Nederland zou worden, zal de club niet worden ingeschreven voor deelname aan de wedstrijden om de Europacup. In een brief aan het bestuur van Feijenoord zegt het bonds- bestuur onder meer, dat de reden van ditfcesluit is gelegen in het feit, dat pas enkele dagen voor de wedstrijden tege» België voor zitter en trainer van de Rotter damse club namens de spelers hebben medegedeeld, dat deze niet in aanmerking wensten te komen voor een plaats in de ver tegenwoordigende elftallen. Dat zowel de daad van de Feijenoordspelers als de maat regelen van het K.N.V.B.-bestuur in sportkringen veel stof hebben doen opwaaien, is duidelijk. Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gesproken. (Nadruk verboden.) Het Zuidvietnamese leger heeft donderdag bekendgemaakt dat zondag en maandag twee grote aanvallen van communis tische opstandelingen op rege ringsstellingen zijn afgeslagen. Ongeveer driehonderd opstan delingen vielen zondag de bur gerwacht en de militie in het gebied van Giao Due in de pro vincie Dinli Tuong aan. Veertig aanvallers verloven daarbij het leven. De strijdkrachten van de regering verloren negen man aan doden. Eén man wordt ver mist. De volgende dag ondernamen ongeveer honderd opstandelin gen met machinegeweren en „ORANJES-HEITJES Op woensdag 25 april zal in Amsterdam de actie „Een heitje voor een karweitje" officieel be ginnen. Deze actie wordt gevoerd op 26 en 27 april in geheel ons land. Padvindsters, gidsen en verkenners krijgen in de ver- trekloods van de Stoomvaart maatschappij „Nederland", van waar H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zich een week later met hun hoge gasten zullen inschepen op de „Oranje" voor een tocht ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest, een aantal karweitjes te verrich ten die verband houden met de voorbereiding van de festivitei ten. De meisjes zullen onder meer tafellakens en matrozen kragen strijken, tafelzilver en uniformknopen poetsen en man- tien met bestek gereed maken. De verkenners zullen worden belast met „stoere karweitjes", zoals valreep soppen, koppen van bolders wit schilderen, mu ren witten, loods aanvegen en ramen lappen. De eerste heitjes, die met dit ,.Oranje"-karweitje worden verdiend, zijn weer be stemd om de fondsen van het ..Nederlandse Padvindstersgilde", de „Nederlandse Gidsenbewe- ging'' de vereniging „De Neder landse en de ver kenners van de Katholieke jeugdbeweging te versterken. mortieren een aanval ten oosten van Cao Lanh. de hoofdstad van de provincie Kien Tuong. Het leger beschoot de aanvallers met artillerie, waarop dezen hun ac tie staakten. Hun verliezen zijn niet bekend. Ook maakte het leger nog mel ding van drie zuiveringsoperaties in de provincies Dinh Tuong en Kien Hoa. waarbij achttien op standelingen werden gedoood en bijna tweehonderd verdachte personen gevangen werden ge nomen. In militaire kringen in Saigon werd meegedeeld dat Zuidviet- namese regeringsstrijdkrachten donderdag in de delta van de Mekong twee maal met commu nistische gueriliatroepen zijn slaags geraakt. Onder dc laatste vielen meer dan dertig slacht offers. LANDBOUWSCHAP OVER OMZETBELASTING Brief aan Tweede Kamer Hel Landbouwschap heeft de Tweede Kamer in een brief ge vraagd te bevorderen, dat room, koffiemelk, melkpoeder, vla en chocolademelk worden vrijge steld van omzetbelasting. De wil, naar uit de memorie van toelichting bij het wetsontweip tot wijziging van de omzetbelas ting en uit een voordien door hem aan de Kamer geschreven brief blijkt, die vrijstelling niet. Hij vindt dat de verdere valo risatie van de melk noch de si tuatie in de zuivelindustrie zo'n vrijstelling wettigen, en boven dien dat de genoemde produk- ten niet tot de noodzakelijke le vensbehoeften kunnen worden gerekend. Het Landbouwschap is 't daar volstrekt niet mee eens. Vrij stellen van omzetbelasting van deze produkten kan leiden tot een betei tot waarde brengen van de melk, vindt het, en het niet benutten van deze mogelijk heid lijkt moeilijk verenigbaar met het. vaiorisatiestreven van de minister van Landbouw en Visserij. De vrijstelling zou een administratieve vereenvoudiging betekenen, want nu wordt met de hand van de fiscus iets geno men, wat door de tussenkomst van de minister van Landbouw en Visserij weer als producten- steun aan de ondernemers in de landbouw wordt teruggegeven. En de aard van de in het ge ding zijnde produkten verzet zich volgens het Landbouwschap ook niet tegen de vrijstelling'. Pap en yoghurt zijn al vrijge steld; waarom dan geen via? vraagt het zich af. De sterk toe nemende omzet van koffiemelk wijst uit. dat ook dit produkt allerminst meer een luxe karak ter draagt. Wild is vrijgesteld en in het wetsontwerp wordt voorgesteld die vrijstelling uit te breiden tot wild in verduurzaam de vorm. Voor het Landbouw schap reden om zich af te vragen waarom melk in verduurzaamde vorm niet vrijgesteld zou wor den, nu gewone melk al vrijge steld is. Gistermorgen om tien voor tien is in de machinekamer van de Noorse tanker ..Nordbo" die bij de werf Wilton Fijenoord in Schiedam voor een „survey" ligt, brand uitgebroken. Het vuur is door overspringende vonken van een lasapparaat ont staan in olieresten. De olie vatte onmiddellijk vlam en het vuur woekerde snel voort in de oude verf van de machinekamer. Ook ■de verblijven rondom de machi nekamer werden door de vlam men aangetast. Ogenblikkelijk werden veiligheidsmaatregelen genomen. De werf werd voor on bevoegden afgesloten en de be drijfsbrandweer nam ogenblik kelijk liet blussingswerk ter hand. De veertig mannen, die in het schip werkzaam waren, meest personeelsleden van Wil ton Fijenoord, verlieten zo snel mogelijk het schip. De bedrijfsbrandweer hield met waterkanonnen vanaf twee sleepboten de tanker aan de buitenkant nat. Hulp werd in geroepen van de Schiedamse ge meentelijke brandweer, die met vier wagens uitrukte. Om elf uur had men de brand onder de knie. De bemanning, die uit der tig koppen bestaat en van wie sommigen hun echtgenote aan boord hadden, zijn onderge bracht in een barak op de werf. Men heeft nog getracht de be- manningsverbiijven te redden, maar dit is slechts ten dele ge lukt. Hoe groot de schade is. staat nog niet vast. Een schaderap- porfc wordt opgesteld. De rederij H. Kuhle uit Bergen (Noorwe gen) is tegen brandschade verze kerd. Vast staat, dat de elektri sche installatie in de machine kamer voor een groot deel is ver nield. Men hoopt bij Wilton Fijenoord. dat de machines zelf weinig of geen schade hebben geleden. Het schip, dat in 1949 werd gebouwd en dat 9.064 bru to registerton meet. zal nu lan ger dan de anderhalve week, die het van een volledige „survey" nog restte, ter reparatie op de werf moeten blijven. DE POKKEN IN ENGELAND Donderdagavond is in Brid gend opnieuw een pokkenpatiënt overleden, de zevende in zeven dagen. Het zijn allen verpleeg den van een ziekenhuis voor geestelijk gestoorden. Negen an dere patiënten, van wie er drie ernstig ziek zijn. verblijven nog in quarantaine. WAT ZAL HET ONTWERP ALGEMENE OUDERDOMSWET BRENGEN Zo nu en dan. verschijnen er in de pers berichten waarin met vrij afgepaste bedragen gewag wordt ge maakt van dc uitkeringen ingevolge de Algemene Ouderdomswet per 1 juli 1962. De lezer zal er goed aan doen. de genoemde bedra gen vooralsnog met 'n kor reltje zout te nemen, aan gezien niet voor midden juni 62 met enige zeker heid kan worden bepaald hoe hoog cle uitkeringen zullen zijn. Wat toch is liet geval Met vrij grote zekerheid mag wel worden aangenomen dat de verhoging op 15 u komt te lig gen. De Sociaal Economische Raad heeft blijkens de memorie van toelichting in haar rapport inza ke de waardevastheid der be- drijfspensioenen reeds op verho ging aangedrongen. De regering echter was van mening dat het haar nog niet mogelijk was, nu reeds een over zicht te geven van het op langere termijn te voeren pensioenbeleid, zodat zij or de voorkeur aan heeft gegeven een verhoging van 15 °.'o te overwegen. Hiermede is voor 1962 geraamd op extra kosten van 100 milioen gulden. Hoeveel in 't handje Voor de betrokkenen is echter de meest belangrijke vraag: hoe veel harde guldens krijgen we meer! En van dit nu is nog niets met zekerheid te zeggen. Op de laatste dag van elke maand wordt het index-cijfer der regelingslonen bepaald. Indien nu het stijgingscijfer der indexionen over 6 achtereenvol gende maanden na 30 november 1961, 3 «Vo of meer bedragen heeft, dan moeten de ouderdoms pensioenen worden verhoogd. Het is derhalve te begrijpen, dat dit niet vóór midden juni 1962 kan plaats hebben. Toch is het van het grootste belang dit te welen omdat de 15 »/o verhoging over de alsdan verkregen bedragen moet wor den toegepast. En de huren Er dreigt ook nog een huur verhoging van 10 of 12 °/o en ook deze verhoging kan van invloed zijn op de verhoging. Men kan natuurlijk wel een ruwe schat ting maken, maar de werkelijk heid kan naar zo ver van afwij ken dat wij er ons niet aan zul len wagen. Voorzover de premieverhoging zijn de regering en de Sociaal Economische Raad het eens: n.l. 1 0 o. maar de datum van inwer kingtreding van deze premiever hoging zal niet vóór 1 januari 1963 plaats hebben. De bejaarden verzekering Het is van groot belang voor de bejaarden, of zij kunnen toetre den tot, dan wel als verzekerde kunnen blijven gehandhaafd in het ziekenfonds voor bejaarden. Immers door de toekenning van 15 verhoging bestaat de mogelijkheid dat de inkomen- grenzen waarboven men niet meer verzekerd kan worden of kan blijven, worden overschre den. Deze grenzen liggen na de ver- heging per 1 december 1961 op resp.: ƒ2790,en ƒ3800,In het eerste geval bedraagt de premie 1,01 per week, in het laatste geval, indien het inkomen ligt tussen deze twee bedragen op 2,02 per week. Het spreekt wel vanzelf, dat per 1 juli a.s. dezelfde weg ge. volgd zal worden als voorheen dus dat ook deze twee grensbe dragen overeenkomstig moeten worden verhoogd. Hierdoor wordt bereikt dat niemand die al verzekerd was, door de verhoging van de grens, uit de verzekering moet treden! Tenslotte nog de gelukkige mededeling dat de ziekenfonds, raad het niet wenselijk heeft ge. acht de huidige regeling in be- langrijke mate te hórzien, al zal er hier en daar wellicht een klei. ne correctie worden aangebracht. Hoofdzaak voor onze bejaarden is echter, dat zij door de verho ging van het ouderdomspensioen niet uit de bejaardenverzekering worden verwijderd en dat is al een grote zorg minder. (Nadruk verboden.) J. HOLTSLAG In de Russische staatscourant is een besluit van het presidium van de Opperste Sowjet gepu bliceerd. dat intrekking behelst van de onderscheidingen, die op 8 maart 1944 aan ongeveer 700 functionarissen van het minis terie van Binnenlandse Zaken en van het „comité voor de vei ligheid van de staat" werden verleend. In het besluit worden geen namen genoemd. Het behelst slechts de ongedaanmaking van het besluit van 8 maart 1944. Dit laatste besluit bevat echter de namen van alle betrokkenen, onder wie de in 1953. kort na het overlijden van Stalin, te rechtgestelde minister van Bin nenlandse Zaken en hoofd van de veiligheidspolitie Lavrenti Beria. Ook generaal Iwan Se- rov, die Beria als hoofd van de veiligheidspolitie opvolgde en dit ambt tot 1958 uitoefende, is één dergenen, die zijn onder scheidingen verliest. Generaal Serov is nog geruime tijd ver antwoordelijk geweest voor de veiligheid van premier en par tijleider Chroesjtsjov. De maatregel wordt gezien als een onderdeel van de desta- linisatiecampagne. Er wordt geen reden voor opgegeven. Vele waarnemers te Moskou menen echter dat de onderschei dingen werden ingetrokken, omdat de betrokkenen in 1944 hebben meegewerkt aan de uit voering van een maatregel, waarbij meer dan één miljoen Russische burgers werden ge. dwongen huis en hof te ver laten, om naar elders te worden overgebracht. ZONDAG 15 APRIL HILVERSUM I: 7.30 Nws; 7.45 Palmwijdmg. Palmprocessie en Plechtige Hoogmis; 9.30 Nws en waterst.; 9.45 Meisjes koren met orgelbegeleiding; 1C.00 Chr. Gerei, kerkdienst; 11.30 Klass. muziek (gr.); 11.50 Kinderkoor met orgelbegelei ding; 12.15 Buitenlands com mentaar; 12.25 Hammondorgel spel (gr.); 12.35 Lichte muziek en zang; 12.55 Lezing; 13.00 Nws; 13.05 Gevar. progr.; 13.30 Voor de kinderen; 14.00 Klank beeld; 14.31 Pianorecital; 14.55 Lezing; 15.05 Blaaskwintet (gr.), 15.25 Muzikale lezing; 16.00 Sport; 16.30 Godsd. uitz.; 17.00 Hervormde kerkdienst; 18.00 Lezing; 18.30 Actualiteiten; 18.40 Catechisatie voor de schippers- jeugd; 19.00 Nieuws uit de ker ken; 19.05 Geestelijke liederen; 19.30 Lezing; 19.45 Nws; 20.00 Hoorspel; 20.40 Lichte orkest muziek; 21.10 Klankbeeld; 21.30 Strijkkwartet (gr.); 22.00 Licht programma; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Letterkundige lezing; 23.00 Avondgebed; 23.15 Sopraan en orgel; 23.25 Klass. gr.; 23.55— 24.00 Nws. HILVERSUM II8.00 Nws en postduivenberichten8.18 Koper-ensemble; 8.25 Lezing; 8.35 Gevar. progr.; 9.45 Toespr.; 10.00 Strijkork.; 10.30 Gevar. progr.; 12.00 Mattheus Passion; 13.35 Nws; 13.40 Lezing; 13.55— 14.00 Boekbespr.; 16.00 Gram.; 16.15 Lichte orkestmuziek en zangsolisten; 16.30 Sportrevue; 17.0G Gevar. progr.;" 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sportjournaal; 18.30 Korte Nederlandse Hervormde kerk dienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Lezing; 20.00 Nws; 20.05 Lichte orkestmuz.; 20.35 Piano- muz. (gr.); 20.45 Logboek 1912; 21.25 Pianospel; 21.45 In het voetspoor der wetenschap; 22.00 Zangrecital (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Act.; 22.55 Meded. en sport uitslagen 2e klas voetbal; 23.00 Zang en piano; 23.20 Swing Ex pres; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Vlaamse romantische mu ziek; 12.30 Weerberichten; 12.35 Amus.-orkest en soliste; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en belcantoconcert; 15.30 Sportprogramma; 17.00 Nws; 17.45 Sportuitslagen; 17.50 Spaanse muziek; 18.00 Piano recital; 18.30 Godsd. uitzending; 19.00 Nws; 19.30 Gevar. gram.; 20.00 Amus. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muz.; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's. N. T. S.10.30 Palmwijding en Hoogmis; 19.30 Weekjournaal; 20.00 Sport in beeld; 20.30 De reis van hun leven, filmrepor tage; 20.55 Voordracht; 21.25 Amsterdams kamerorkest en so list; 21.50 Meditatie. 11. In gedachten staart Eric zijn zoon aan cn hij moet glim lachen om diens opgewonden ge zicht. Het staat wel vast dat de houthakkers iets in hun schild voeren. „Ik zal met een potige krijger zelf eens een kijkje nemen", be slist hij opeens. „De troep blijft hier onder jouw bevel. Erwin. Geef de mannen wat té doen, laat ze in de naaste omtrek jagen, wapens nakijken, in ieder geval iets dat voor mogelijke spionnen een begrijpelijke reden kan zijn waarom dc troep niet verder trekt." En zo verlaat Eric met één krij ger in het holst van de nacht het kamp. Zij ontdekken niets dat op onraad wijst, en tegen de vroege ochtend staan zij weer bij de plaats waar zij de houthakkers ontmoetten. Het is inderdaad zo als Ketill hun al vertelde. Een paar takjes hout en sporen in de sneeuw rond de gevallen boom. Alleen een smal, nauwelijks zichtbaar, spoor dat recht naar boven tussen de stammen ver dwijnt. „Ik hoop niet dat onze hout hakkers er rekening mee houden dat wij hen volgen, want dan kon het voor ons wel eens het einde van de weg betekenen. Maar een mens moet -af en toe eens wat geluk hebben. Vooruit snel!" BELGIË (VI.): 11.00—11.40 H. Mis; 15.00 Landbouwkroniek; 15.30 De week in beeld; 16.00 Reportage over de ruimtevaart (herh.); 17.10—17.30 Voor de kleuters; 18.30 Film voor de kleuters; 19.45 Tekenfilm; 20.00 Nws; 20.25 Het Manneke; 20.30 Showdagboek; 21.45 Sportpro gramma; 22.10 Gesprek met de kineast Jean Renoir; 22.55 Nws, MAANDAG 16 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.13 Lichte gram.; 7.20 Sportuitslagen van zater dag; 7.30 Gewijde muziek; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radio- krant; 8.35 Lichte gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstan den; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gr.; 10.20 Theologische ether? leergang; 11.05 Harprecital: 11.25 Lichte gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Meded.] t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Strijkorkest; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Herhaling van gedeelten van 't programma Donderdagavond- mozaiek van 5 april jl.15.30 Lichte muz.; 16.00 Bijbelover denking; 16.30 Pianorecital; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.17.45 Regerings- uitz.; 18.00 Populaire orgelbe speling; 18.30 Klass. gram*; 19.00 Nws en weerbericht; 10.10 Praatje; 19.15 Kamermuz. (gr.); 19.30 Radiokrant; 19.50 Strijk orkest; 20.20 Hoorspel; 21.20 Gram.; 21.30 Concertgebouw orkest, koor en solisten; 22.00 Parlementair commentaar; 22.15 Lichte gram.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boek bespreking; 23.05 Nederlands strijkkwartet; 23.40 Hoorn en piano (gr.); 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws: 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Socia listisch strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.); 8.35 Plaatje; 8.40 Amus. muz. (gr.); 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Lichte gram.; 10.00 Overden king; 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig; 11.20 Voordr.; 11.35 Zangrecital; 12.00 Ham mondorgelspel; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor 't platteland; 12.38 Gevar. gram.; 13.00 Nws; 13.15 Praatje; 13.20 Kamermuz.; 13.45 Lezing; 14.00 Strijkkwartet; 14.30 Hoor spel; 15.45 Lichte orkestmuziek; 16.00 Oude liedjes; 16.15 Muziek- revue; 16.55 Programma gewijd aan Drente; 17.15 Amsterdamse politiekapel17.50 Militair com mentaar; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Roemeens or kest; 18.50 Openbaar kunstbe zit; 19.00 Parlementair overz.; 19.15 Regeringsuitz.; 19.30 Lich te muziek; 20.00 Nws; 20.05 Licht progr.; 20.35 Quiz; 21.25 Amus. muz.; 21.55 Marimba, 14-daagse magazine; 22.30 Nws; 22.40 Italiaans strijktrio; 23.05 Orkestmuz.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer bericht; ƒ2.35 Landbouwkron.; 12.42 Koorzang; 12.50 Beurs- kroniek; 13.00 Nws; 13.15 Ka mermuz.; 14.00 Amerikaanse muziek; 14.30 Vlaamse opera muziek 16.00 Beursberichten; 16.06 Programma voor de zie ken; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Franse les; 18.00 Protestantse uitzending; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport programma; 19.00 Nws; 19.40 Gevar. gram.; 19.45 In en om de opera20.00 Kamermuz.f 21.30 Populaire volksmuz.; 2150 Gevar. gram.; 22.15 Israëlische uitzending; 22.45 Kamermuz. 22.55 Nws; 23.00—23.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. N.T.S.20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Brandpunt; 21.00 Tussen 5 en 6, éénakter; 21.35 Documentaire over Jordanië; 22.00 Epiloog; 22.10 Avondcol lege Nederlands. BELGIË (VI.): 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Twee tekenfilms; 19.45 Culturele actualiteiten; 20.00 Nws; 20.25 Het Manneke; 20.30 Documentaire film; 21.55 Toneelkroniek; 22.25 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 6