5tarten in <~Y\aod PRO Beheerschapcommissie recreatiecentrum ,Braakman' De bouwactiviteit in 1961 Een tekort aan aardappelen dreigt aan eind van seizoen IVÖ&OL tandpasta Prima en niet duur? KERKDIEN STEN DE VRIJE ZEEUW Voor de zondag Minister Marijnen besluit tot beperking van de uitvoer Spit,Spierpijn IsI-I Pagina 2 Zaterdag 14 april 19621 Bovengenoemde commissie vergaderde donderdagavond in het gemeentehuis te Philippine onder voorzitterschap van bur gemeester Hanssens van Hoek. Tijdens de behandeling van de notulen van de Beheerschaps- commissie voor de Braakman sprak de heer Van der Peijl uit Hoek zijn ongenoegen uit. dat het sinds 23 november 1961 ge leden is, dat de commissie bijeen kwam. Er moet meer contact zijn. aldus was zijn mening, ter wijl hij er tevens zijn ontevre denheid over uitsprak, dat de leden van de commissie zo wei nig de gelegenheid krijgen, zich omtrent de aan de orde zijnde vraagstukken te oriënteren. Hierdoor wordt men volkomen onvoorbereid voor oen aantal niet direct te overziene vraag stukken geplaatst. Do voorzitter van het beheer- schap, burgemeester Hanssens uit Hoek, vond dat deze bijeen komst wel wat lang van de vori ge datum aflag. Het bestuur is bereid de leden tussentijds in te lichten over de zaken, waarmede het algemeen bestuur in voorbe reiding is. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van G. S„ waarin de bouwverordening werd vastgesteld. Ook de zomer woningen verordening werd door G. S. goedgekeurd, evenals de begroting voor 1962. De rechtspositieregeling voor het in dienst zijnde personeel werd vastgesteld, terwijl de re kening over het jaar 1961 bij de ingekomen stukken werd aange boden. Deze zal in de volgende vergadering behandeld worden. Door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft werd de houw van do woning bestemd voor de beheerder van het cen trum aanbesteed. Inmiddels werd de bouw ge gund aan de laagste inschrijver de firma Van Zeelen uit Hoofd plaat, voor oen bedrag van 27.1S0. Op voorste! van liet algemeen bestuur besloot de commissie akkoord te gaan met de aanschaf van verschillende speelwerktui- gen, o.a. een draaimolen, wat schommels, wippen etc, voor eon bedrag van ƒ4000.—. De tarieven welke vorig jaar werden vastgesteld, voldoen in de praktijk niet. Het is een bijna onmogelijke situatie, dat men eerst moest betalen voor de toe gang lot het recreatiegebied. Daarna voor de mogelijkheid van het zwembad en de kleedinrich ting gebruik te maken, en ten slotte ook nog eens te betalen voor het opzetten van de dagten ten op de zonneweide bij het zwembad. Er is een nieuwe tarieven ver ordening opgesteld, die het dub bel kopen van kaartjes overbo dig maakt. De moeilijkheid bij deze her ziene tarieven is, om de schuur, waar de kampeerders kunnen vertoeven, en waar limonade etc. verkrijgbaar zullen zijn, zoveel mogelijk voor hen beschikbaar 1e houden en te voorkomen, dat de dagjesmensen ook van deze schuur gebruik maken. Men wil dit echter zonder maatregelen dit jaar nog eens aanzien, in de hoop dat de dagjesbezoekers bij het zwembad blijven. De heer Van der Peijl vroeg dit toch in het oog te houden, daar hij verwacht dat de schuur goed bezet zal zijn. Degeen die er kampeert, moet de gelegen heid hebben in de schuur te zit ten, vooral bij slecht weer, was zijn mening. Zwaar op de maag van de leden van de commissie lag een voorstel van het dagelijks pe stuur om een bedrag van 31.000 uit te trekken voor nieuwe aan plant en onderhoud van de be bossing rond het recreatiecen trum. Met dit werk is men al be gonnen en praten hierover heeft weinig zin, was de mening van de heer Ceelaert uit Biervliet. Hij zeide, dat de planttijd voorbij was. en zag het werk liever ge stopt. omdat zoals hij meende de struiken en bomen toch niet meer zullen aanslaan. Er komt dan een groot verlies, omdat de beplanting die dood gaat toch vervangen moet worden. De heer Hanssens zette uit een, dat de opdracht is verstrekt door Staatsbosbeheer, welke in stantie het bestuur omtrent de bebossing adviseert, aan de Hei de My, met dien verstande dat Wat dit seizoen nog gedaan kan worden moet, gebeurde en het verdere beplantingswerk in het najaar diende te geschieden. Daar de heer Ceelaert bij zijn mening bleef dat wat nu geplant wordt nutteloos is, werd de op zichter van de Heide Mij, de heer Van Heuven uit Terneuzen, hier over geraadpleegd. Na een schorsing der vergade ring verklaarde deze, dat het plantgoed nog geen gevaar loopt en men zeker tot mei a.s, kan planten. De langdurige winter en de vorst zijn de oorzaak dat betrek kelijk laat met de inplanting kon worden begonnen. Het voorstel van bet bestuur werd hierna aangenomen. De he'er Van der Peil wenste de kanttekening, dat hij in het ver volg geen voorstel meer zou aanvaarden als het dagelijks be stuur de opdracht tot dc uitvoe ring van het werk al had ver strekt. In aansluiting hierop werd be sloten voor het onderhoud van de bebossing, dat evengoed in eigen beheer kan gebeuren, twee fraismachines aan te schaffen. Met de N. V. Amstelbrouwerij werd een overeenkomst gesloten, waarin werd bepaald dat het re creatiecentrum 300 m- grond be schikbaar stelt voor de erfpacht- prijs van 4000.per jaar. voor het bouwen van een horecabe drijf, dat overigens geheel vrij van het beheerschap geëxploi teerd zal worden. De bouwprijs van het café-res taurant zal 100.000 bedragen. Er zal een noodgelegenheid ko men. gedurende de tijd, dat er nog geen definitief gebouw be schikbaar is. De Wigwankiosk. die inmiddels al gebouwd is, zal door het beheerschap worden overgenomen voor ƒ7500,en voor 1000 per jaar verhuurd worden. Het dagelijks bestuur werd gemachtigd een badmeester te benoemen, voor de tijd van vier of drie maanden. Tot beheerder werd benoemd de heer Dourleyn uit Terneuzen. ONTSLAG VAN DER PUTTEN NIETIG VERKLAARD Het ambtenarengerecht te Arn hem heeft gisteren het ontslag besluit van de minister van De fensie inzake de heer F. H. van der Putten nietig verklaard. Het is namelijk niet duidelijk komen vast te staan, dat de heer Van der Putten zeker wist dat hij dc minister namen en feiten moest noemen die officieren betroffen, die thans nog in dienst zijn, aldus het ambtenarengerecht te Arn hem. De heer Van- der Putten was op 28 november van het vorige jaar door de minister van Defensie wegens ongeschiktheid ontsla gen uit zijn functie van technisch hoofdambtenaar bij dit departe ment. De minister nam bet be sluit tot ontslag, omdat naar zijn mening door dc heer Van dei- Putten niet was voldaan aan de opdracht van de minister na men te noemen van officieren, die zich in het voormalig Neder- lands-Indië aan collaboratie met de Japanners zouden hebben schuldig gemaakt en die thans nog bij de Koninklijke Land macht zouden dienen. Het beroep tegen dit ontslag is op 23 maart van dit jaar door het ambtenarengerecht te Arn hem behandeld. Het ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid heeft over de bouwactiviteit ln 1961 in aansluiting op het reeds gepubli ceerde nog o.a. het volgende be kendgemaakt. „De produklie aan gebouwen beliep in 1961 een iets groter be drag dan in 1960 maar kwam met f 2798 miljoen toch niet ho ger dan 97 procent van de in het bouwprogramma geraamde pro- duktie van 2900 miljoen. Dit laatste moet worden toege schreven aan het teruglopen van het aantal produktieve uren in de tweede helft van het jaar. als gevolk van de verkorting van de arbeidstijd en van de uitzonder lijke slechte weersomstandighe den. De aanzienlijke toeneming van het aantal arbeiders op de wer ken heeft de nadelige gevolgen van de vermindering van het aantal produktieve uren niet ge heel kunnen compenseren. De sterke bouwdrang en de daardoor veroorzaakte situatie op dc bouwmarkt noodzaken on verminderd tot 'n temporisernig ring bij de uitgifte van rijks goedkeuringen. Als gevolg daar van was op 1 januari 1962 voor 2730 ingediende bouwplannen VERBLIJF IN GROTTEN Zestien geleerden, twee jour nalisten, drie televisie-technici, vijf hanen, vijf kippen en vier konijnen daalden vrijdag in Ita lië in een grot af, waarin zij on bepaalde tijd zullen verblijven. Het is de Italiaanse geleerden er voornamelijk om te doen het begrip van tijd bij de mens en de aanpassing van het menselijk oog aan het volslagen duister te bestuderen. Zij zullen zich op een diepte van 400 meter in de grot van Bossea bij Frabosa Soprana (Piemont) onder leiding van professor Malctto van de univer siteit van Turijn installeren. De groep neemt geen enkele horloge of instrument; waar eventueel de tijd mee zou kunnen worden ge meten mee. Zij staat in telefoni sche verbinding met een profes sor aan de oppervlakte, die van tijdt tot tijd zal vragen hoe laat en welke dag liet volgens hen ls. Een der geleerden, dr. Masini, die reeds eerder oen dergelijk on derzoek heeft meegemaakt, ver klaarde dat gezicht en handel van de anderen tot op een af stand van anderhalve meter in volslagen duisternis zichtbaar zijn. Hij vermoedt dat de mense lijke huid enig licht uitstraalt ofwel dat het menselijk oog on der bijzondere omstandigheden gevoelig is voor infrarode stra ling. BETOGINGEN IN ATHENE Studenten hebben vrijdag in het centrum van Athene beto gingen gehouden. Voor zover tot nu toe bekend zijn er bij botsin gen met de politie zestien ge wonden gevallen. Er zijn een tweehonderd arrestaties verricht. De betogingen van vrijdag wa ren gericht tegen het optreden van de politie bij een vorige be toging op 11 april. Deze laat ste was gehouden uit protest te gen een aantal nieuwe maatrege len. die tegen do belangen van de studenten in de theologie in gaan. De demonstraties van vrij dag en woensdag namen echter al vrij spoedig een politiek ka rakter aan. In de loop van nieuwe studen tenbetogingen vrijdagmiddag zijn tien politie-agenten en 25 stu denten gewond. DE DOOD VAN HAMMARSKJOELD De commissie van onderzoek naar de dood van Dag Ham- marskjoeld, de vroegere secre taris-generaal van de Verenigde Naties, die vorig jaar december om het- leven kwam bij een vliegtuigongeluk in Kongo, heeft geen bewijzen gevonden voor een theorie, dat Ham- marskjoelds vliegtuig zou zijn neergeschoten. Dit heeft een woordvoerder van de Verenigde Naties donderdag verklaard. Hjj zei. dat deze opinie afkomstig was van het hoofd van de tech nische dienst van de Zweedse chartermaatschappij, die het toestel had verhuurd. Een Ita liaans dagblad had woensdag van deze theorie melding ge maakt. De openbaarmaking van het rapport van de commissie wordt vóór het einde van deze maand verwacht. (exclusief de woningbouw) met een gezamenlijke bouwsom van 1623 miljoen nog geer. rijks goedkeuring verleend. Dc aange houden aanvragen per 1 januari 1961 hadden betrekking op 1824 plannen met een totale bouwsom van 1008 miljoen. Rekening houdend met de mo gelijkheden van de plaatselijke of regionale bouwmarkt werden in 1961 rijksgoedkeuringen afge geven voor 2298 bouwplannen (excl. de woningbouw) met een totale bouwsom van ƒ1208 mil joen. De in 1961 afgegeven gemeen telijke bouwvergunningen be- somden in totaal ƒ3412 miljoen, een bedrag dat 14 procent hoger lag dan in 1960. Van dit bedrag had 1847 miljoen betrekking op de woningbouw. Dc in 1961 algegeven gemeen telijke bouwvergunningen be- een bedrag dat 14 procent hoger lag dan in 1960. Van dit bedrag had 1847 miljoen betrekking op de woningbouw. De sti,jging van bet bedrag aan verleende bouwvergunningen had lot gevolg, dat het bedrag aan onderhanden werken opliep tot 4307 miljoen op 1 januari 1962. Uitsluitend aan nieuwe gebou wen was op die datum voor een bedrag van 4211 miljoen aan werken onderhanden, waarvan 2294 miljoen aan woningen. Aan nieuwe gebouwen was op 1 januari 1962 voor een bedrag van ƒ3681 miljoen in uitvoering, waarvan ƒ1939 miljoen betrek king had op de woningbouw. WIJZIGING WEDUWEN- EN WEZENWET Minister Veldkamp en staats secretaris Roolvink hebben de Tweede Kamer, zulks naar aan leiding van het voorlopig verslag op de wijziging van de algemene weduwen en wezenwet, een nota van wijzigingen op dit wetsvoor stel voorgelegd. Een aantal maatregelen wordt daarin nog wat verder in details uitgewerkt en aangepast. De nota van wijzi gingen houdt voorts ondermeer het voorstel in tot een redactie wijziging waardoor een uit de ouderlijke macht ontzette wedu we. die geen recht op weduwen- pensioen heeft, dit recht niet kan verwerven door het meerderja rig worden van haar kinderen. Voorgesteld wordt verder de be paling te laten vervallen, waar bij het recht op weduwenpen- sioen wordt uitgesloten indien de echtgenoot binnen een jaar na de huwelijkssluiting is over leden en zijn gezondheidstoe stand ten tijde van het huwelijk zulks redelijkerwijs moest doen verwachten. De nota van wijzi gingen stelt ook een verhoging voor van de inkomensgrens van studerende wezen van Te tot 27 jaar waarboven de wezenuitke ring vervalt. Het wezenpensioen komt nu te vervallen als de stu derende. wees, die in verband met zijn opleiding of onderwijs werkt en daarvoor beloning ontvangt, een inkomen heeft van meer dan 1500 per jaar. SPOT OP GOEDE VRI JDAG Eveneens bespotten Hem de overpriesters met de schrift geleerden en de ouderlingen. Mattheus 27 41. Dat is zeker de meest ver schrikkelijke combinatie, die zich denken iaat: spot en Goede Vrij dag. Goede Vrijdag! Dat is maar niet een dag met passie muziek en passie-lied en passie-preek. Dat is een dag met de passie mens. Dat is de dag met Jezus aan het Kruis. EnJezus aan het Kruis is: het bloedende, ge opende hart van God. Nergens en nooit was Gods hart zó open, zó openbrekend in ontzaglijke liefde voor de wereld. Nooit bloedde het zó smartelijk. Het bloedde dood aan de zonden der wereld. Goede Vrijdag is: op Golgotha staan en kijken in het geopende hart van God. Het valt niet te zeggen, hoe ontzaglijk dat is. We zien Christus gestriemd met onze striemen, gekloond met onze doornen, doornageld met de spij kers van onze schuld. We zien Hem afdalen, langzaam, trede voor trede, met lichaam en ziel, tot in de diepste versmaadheid en angst van onze hei. Hij brengt daar voor de mensen, die giste ren en vandaag en morgen langs Zijn Kruis defileren, het offer van Zijn leven. Spot op Goede Vrijdag? Wie kan daarmee spotten? Dat kon Jeruzalem de stad van Gods volk, Gods tempel, Gods Verbond. Eigenlijk klopt dat. Niemand anders had dat ook gekund. Spot komt nooit uit de verte. De felste en vuilste spot komt van nabij. Daarvoor moet je aan iemands hart gelegen hebben. Jeruzalem hééft aan 's Heren hart gelegen. Het is daar gekoes terd met machtige woorden en rijke werken. Maar het heeft zich van Gods hart losgemaakt. Ja zij geloven wel in God,, die zó groot en machtig is. dat Hij voor de mensen klein en zwak kan worden. Dat Hij voor hen op het Kruis gaat en daar rustig bliift omer te sterven. Voor Gods grootste gave, voor Gods liefde, hebben ze alleen maar: spot. Spot op Goede Vrij dag! (Uit „De Stem achter U".) Minister Marijnen heeft tot beperking van de uit voer van aardappelen be sloten, nu de mogelijkheid van een tekort aan aard appelen voor de binnen landse voorzieningen in het laatst van het seizoen niet uitgesloten kan worden ge acht, terwijl ook de prijs ontwikkeling tot afremming van de export noopt. Naar het ministerie van Land bouw en Visserij mededeelt, zal het Produktschap ir Aard appelen, dat de minister tot ex- portbeperkende maatregelen heeft geadviseerd, thans op aan wijzing van de minister over gaan tot contingentering van de uitvoer van aardappelen. Met in gang van maandag 16 april 1962 zal de uitvoer van aardappe len alleen zijn toegestaan op uit voervergunningen, die bij het Produktschap voor Aardappelen kunnen worden aangevraagd. Deze maatregel geldt niet voor goedgekeurde pootaardappelen. Export moet in stand gehouden worden Hoewel liet de bedoeling is een voor ons land belangrijke export van aardappelen in stand te hou den. maar dan in een evenwich tige verhouding tot de afzet van aardappelen op de binnenlandse markt, acht de regering het na tionale belang van ?en redelijke aardappelvoorziening van de Ne derlandse consument waar mede de bescherming van de openbare orde in het geding komt voldoende motief voor een ex do rt beheersen do maatregel, die ook betrekking heeft op de lan den van de Europese Economi sche Gemeenschap. Zij acht zich daartoe aan de hand van de be palingen van het E. E. G.-ver- drag gerechtigd, daar bij een on geremde export het gevaar van een ernstig tekort aan aardappe len aanwezig zou zijn. Overigens wordt niet verwacht, dat als ge volg van deze maatregelen de uitvoer naar E. E. G.-landen zal verminderen. Voorlopig wordt het totale voor export beschikbaar-gestelde kwantum aardappelen bepaald op 15.000 ton. Elke exporteur kan uitvoermachtigingen krijgen in een overeenkomstige verhouding „PRINS MAURITS" IN MONTREAL Het vrachtschip „Prins Mau- rits" (van de Oranjelijn) is vrij dag in Montreal aangekomen, als eerste schip dat in dit seizoen zonder ioods de St. Laurens- rivier is opgevaren. Het scheepvaartverkeer tussen Quebec en Montreal ligt sinds vorige week vrijdag stil als ge volg van een staking der rivier- loodsen. tot zijn aandeel in de gemiddel de uitvoer- in de vier voorafgaan de oogstjaren. Verhoging van het totale kwantum hangt af van de verdere ontwikkeling. Beperking ook naar de E. E. G.-landen Bij het ministerie van Land bouw, zo verneemt het ANP nader, heeft men een beoerking van de export ook naar E. E.G.- landen gerechtvaardigd geacht, omdat met een behoorlijke voor ziening van de binnenlandse aardappelmarkt ook de openbare orde gediend is. Overigens, zo vernamen wij, is het de bedoeling de uitvoermach- timng zó te hanteren, dat de uitvoer naar de E. E. G.-landen niet kleiner zal worden dan hü nu is. Die uitvoer wordt prak tisch op de bestaande omvang gefixeerd en verdere uitbreiding wordt dus afgeremd. De landen die het meest door de beperking worden getroffen zijn Engeland en Zweden, op het ogenblik de belangrijkste im porteurs van Nederlandse aard appelen. Van het begin van de bespre kingen over te nemen maatrege len af heeft men bij het ministe rie van I -Midbouw niets gevoeld voor hef instellen van een min- nenlandse maximumprijs voor aardap[>elpn. Men vreesde dat de export dan nog groter zou wor den. Aan de andere kant is bij het besluit tot exportbeperking ook rekening gehouden niet het belang dat Nederland bij die ex port heeft. AARDAPPEL- MOEILÏTKHEDEN IN BELGIE Handelaren willen opheffing van dc maximumprijzen De Belgische handelaren in aardappelen hebben gedreigd geen aardappelen meer in Brus sel te zullen afleveren, indien de Belgische regering niet de maat regel van het vaststellen van maximumprijzen intrekt. Deze prijs bedraagt 3.50 frank per kg (ruim 25 cent). De minister van Economische Zaken. Spinoy. heeft inmiddels aangekondigd bereid te zijn tot nader overleg over deze kwestie met de betrokken partijen. Hij zei dit donderdag in de Belgische Senaat na een interpellatie dooi de voorzitter van de Katholieke fractie. Van Hemelrijek, die te vens voorzitter is van de Belgi sche Boerenbond. Een motie, waarin de intrekking van de ma. ximumprijs regeling werd geëist, was voordien door minister-pre sident Lefèvi-e onaanvaardbaar verklaard. Na een schorsing van de vergadering van de Senaat werd tenslotte met 94 tegen 13 stemmen met 26 onthoudingen waaronder 25 Katholieke sena toren een motie van de Katho lieke en socialistische regerings partijen aanvaard, waarin akte werd genomen van het voor nemen van de regering om zich nader over de aardappelprijzen te beraden. Twee Nederlandse dames gewond bij auto-ongeluk nabij Turnhout in België Twee inwoonsters van Leiden zijn vrijdagmiddag ernstig wond bij een auto-ongeval nabij Turnhout. Waarschijnlijk als ge. volg van een rukwind verloor de 42-jarige J. W. de macht over het stuur van haar auto. die tegen een boom reed. Evenals de twee de inzittende van de wagen, de 66-jarige J. E„ werd de auto- mobiliste met ernstige verwon, dingen in oen ziekenhuis in Turnhout opgenomen. en reumatische pijnen wrijft TT eveneens weg met s/v Door ANGELA YON KTESLINÖ 31) Menige medelijdende blik volg de dc beide die daar liepen een oude, wankelende man en een angstige jongen, met neerge slagen ogen die aan de hand werd gehouden. Uiteindelijk kwamen ze toch thuis. Stap voor stap had Lindinger zich voorwaarts gesleept, tot hij eindelijk de sleutel in de voor deur had kunnen steken. Natuurlijk was Anna weer eens niet thuis. Toch kon ze pas kortgeleden weggegaan zijn. De soep stond nog op het vuur en de aardappelen dampten nok. In de vensterbank van de keuken stonden nog enkale donkerste- lige tulpen. Smaak en liefde voor bloemen dat han Anna, dat besefte Lindinger duidelijk. Dood vermoeid ging hij op de sof.a zit ten. zijn gezicht in zijn handen verborgen. Hoe eenzaam was hij uiteindelijk! Dank zij zijn eigen ellende had hij Fritz helemaal vergeten, die eenzaam cn ellen dig op de punt van de divan zat. Lindingers gedachten gingen terug naar het verleden, naar de tfjd dat hij Anna had leren ken nen en er niets anders was waar zijn hart zich mee bezig hield. Toen had hij verstandiger moe ten zijn. ja. dat zou beter ge weest zijn! Uiteindelijk had hij het toch niet met Anna kunnen vinden! Maar daar was nu toch niets meer aan te doen! Of mis schien toch. als hij bij voorbeeld zou sterven? Dan kon Anna toch nog met Kastner trouwen, die ze indertijd om wille van hem in de steek had gelaten. Maar wat hadden al deze sombere gedach ten voor nut? Hij hield van An na, ondanks haar lichtzinnigheid en haar verspilzucht, hij hield nog evenveel van haar als op de eerste dag, toen hij ontdekte dat zijn hart alleen voor haar kon kloppen. Langzaam kwam Lindinger een beetje overaind. hij nam zijn handen van zijn gezicht. Fritz stond nu naast de kachel en roer de gedachteloos in de soep en de aardappelen. Eigenlijk moest hij nu met de jongen praten, het niet uitstellen tot morgen, hij wilde nu alles recht zetten, maar hij was zo moe, zo verschrikke lijk moe dat hij geen woord over zijn lippen kon krijgen. ..Zou .je niet liever gaan liggen, vader? Ik breng je het eten dan wel in bed", zei Fritz zachtjes. Het strak witte gezicht van zijn vader verontrustte hem hoe lan ger hoe meer. „Ikik. moet... eerst..." Zonder verder nog een geluid tc geven viel hij voorover op de vloer. Fritz rende in biinde angst de deur uit en riep op straat reeds luid om de hulp van me vrouw Hamm. Ze kwam hem al op de trap tegemoet. „Waarom schreeuw je zo? Wat is er gebeurd?" „Vadervader?...." „Wat is er met hem?" Nu kwam ze verder de trap af. „ïk geloof.... o, hij sterft!..." „Wat zeg je Zonder verder vragen rende ze de deur uit en liep bij Lindinger binnen. Lindinger lag voorover op de krond. wit als een dode. Zijn ademhaling was nog maar nauwelijks hoorbaar toen ze zich over hem heenboog. ..Vlug Fritz, loop zo gauw moge lijk naar een dokter. Misschien lean hij nog iets doen. Meteen op de hoek op nummer drie op de eerste verdieping woont er een. Maar loop zo vlug als je kan, ren voor zijn leven!" Fritz was al buiten. Hij had nog juist het huisnummer ge hoord, verder niets meer. Hij liep zó hard dat de passerende wandelaars hem hoofdschuddend nakeken. Het leek wel of die jon gen stapelgek was! Toen op zijn bellen de deur geopend werd, kon Fritz nauwe lijks enige woorden uitbrengen en hij trachtte het meisje duide lijk te maken of de dokter meteen met hem meeging. Gelukkig was de arts net thuis en samen met de jongen ging hij terug. Toen hij Lindinger zag liggen, werd zijn gezicht strak. „Dat ziet er slecht uit. Ik zal hem nu een injectie geven, daar na zullen we hem in bed leggen. Fii mag zich absoluut niet bewe gen. Bent u zijn vrouw?" „Nee, dat ben ik niet." „Is ze te. bereiken? Ze moet on middellijk naar huis komen, want ik sta nergens voor in als we hem op het bed tillen en zo kan hij toch niet blijven liggen. Al leen rust en een goede verzor ging kunnen de man nog red den. En geen enkele opwinding, begrijpt u dat goed?" „Ik zal doen wat ik kan, maar ik ben maar een buurvrouw!" „Ozo", hij keek haar aan dachtig aan, „weet u wat. zorgt u dan dat zijn vrouw meteen thuis komt. Ik zal dan zolang wei hier blijven, want we mogen hem geen moment uit het oog verliezen." Alma Hamm maakte zich klaar om Anna te gaan zoeken. Het duurde uren voor ze haar einde lijk vond. Lachend en gekheid makend kwam ze met Albert Kastner uit de bioscoop en ze stonden juist afscheid te nemen. Ze stak de straat over en botste tegen haar vriendin aan. „Allemachtig, je maakt me aan het schrikken. Je ziet er uit of er ik weet niet wat aan de hand is!" ..Anna, je man „Mijn man?Vlug vertel op, wat is er met hem?" Anna pakte haar vriendin bij de arm. „Hij is... stervende. Kom mee, vlug, ik ben je al uren aan het zoeken. Misschien.misschien is hij al wel dood!" ..Karl?! Karl!? Nee.... nee, het is niet waar Nee 'Wordt vervolgd.- OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 15 APRIL. (PALM-ZONDAG) NED. HERV. KERK. Axel10 uur Ds. P. J. Pennings I (bevestiging nieuwe lidmaten); 2.30 uur Vic. S. den Biaauwen Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen (Openbare Belijdenis); 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht, van Zaamslag. Hontenisse: 16.30 uur Bevestiging en intree van Ds. E. Gramsber. gen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim. mers (bevestiging nieuwe lidma- len). Philippine: 2.30 u. Ds. E. E. Stern. (Belijdenis en Avondmaal.) Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. E Stern. (Belijdenis, Doop en Avondmaal.) Sluiskil: 9.30 uur Ds. J. G. N. Cu- pédo (Openbare Geloofsbelijde nis) 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (Openbare Belijdenis)3 uur Ds. J. A. Poel man: (Kerkhoflaan) 9.30 uur Ds. J. Scholten; („Bethel") 10 uur Jeugdkerk. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht I (Openbare Belijdenis); 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. kerk)7 u. Ds. W. C. van Hattem, van Terneuzen. Terneuzen: 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem, viering H. Avondmaal en dankzegging. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens, van Amersfoort. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit, bed. H. Avondmaal en dankzegging. CHR. GEREF. Klfjsk. Zaamslag9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. Terneuzen (Vlooswükstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst: 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. (LOKAAL „BETHEL".) Terneuzen: 19 uur Ds. v. d. Molen, Vrij-evan. pred. te Cadzand. ROOMS-KATHOLtEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: K. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur. 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H.H. Missen; 17,00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 14 APRIL. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 15 APRIL. (PALM-ZONDAG) NED. HERV. KERK, Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis (Oepenbare Belijdenis). Breskens: 10 uur Ds. L. Spaan (Openbare Belijdenis); 6.30 uur Ds. L. Spaans (Voorbereiding H. Avondmaal). Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring (Openbare Belijdenis). Groede: 10 uur Ds. H. W. Doot- nink Bevestiging nieuwe lid maten). Hoofdplaat: 2 uur Ds. C. van Evert (Bevestiging nieuwe lid- mten). Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Bre- zet (Bevestiging nieuwe lidma ten). Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen (Bevestiging nieuwe lid maten). Retranchemenl: 11 uur Ds. C. Ball' (Openbare Belijdenis). Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L Brinkman (Openbare Belijde nis). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk (Open bare Belijdenis). SI. Anna ter Muiden: 11 uur Eerw- heer G. M. C. de Vries, van Re- Iranchement. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma (Bevestigingsdiensts en voorbereiding H. Avondmaal). IJzendtjke: 10 uur Ds. C. van Evert (Bevestiging nieuwe lid maten). Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal 'Bevestiging nieuwe lidma ten). Zaterdag 14 TERNEUZI Tiende St. Jorisv op zaterdag na 1 Voor de tiende maai. a.s.. beleeft Terneuzen ment van de St. Jorisv waaraan ook ditma; waarschijnlijk meer jaren, padvindsters, g kenners, pionieres en kers, kabouters en we deelnemen. De deelnemers zulle drumbands, de Gcme uit Middelburg, de Jc uil Bergen op Zoom e jesband uit Rotterdam gico's) enkele kilomet uitgeleid. Zij zullen in pen door Terneuzen bij elkaar komen aan tershof waar het g stuur en een aantal de voorbijtrekkende meisjes zullen gadesl Tussen half drie e heeft de start vanaf plaats terwijl de aa jaar zal plaats hebbei rage van „De Hoop" de prijsuitreiking pla Alle deelnemende vangen na afloop va pen aandenken aan tweede lustrum. Iedere deelnemer ster) aan de 20 of krijgt een herinneri; terwijl er ook weer derlandse en voor o deelnemers wisselbek< baar zijn. Naast de wisselbe groepsprijzen in iedc worden uitgereikt. Opmerkelijk is wel geen enkele keer moest worden gemel Joriswandeltocht en i len de ongetwijfeld nemers ook bij lustrumtocht goed De organisatoren moeite gedaan zove belangstelling te trel jaar een rekord nemers in Terneuzen Dank zij dc medew velen zijn zij in sta St. Joriswandeltocht de deelnemers als schouwers tot een maken. Bc( Gistermiddag te twee had op de Ti Scheepsbouw Mij d( O. uit Hoek een ijzei gende ongeveer 1440 klem vastgemaakt den opgetakeld. Toen deze plaat standig in de takel deze uit de klem. Daar O. met een balken van' dc lasvli hjj zich niet tijdig stellen, waardoor dc van zijn benen terechi gevolge waarvan h beenbreuk opliep. Dokter Van der eerste hulp verleende dige O. per ambulanc het Juliana-ziekenhui gen. Gemeentelijke Dc gemeentelijke to Terneuzen werd pen maand maart totaal 2456 personen Voor de inrichting bedroeg dit aantal In de maand da; deze cijfers resp. ARNEMUI S.P.G.-raadöleden nationaal geschen Twee S.G.P.-leden van Arnemuiden heb zet tegen het verlet bijdrage van 200 tionaal geschenk ninklijk Paar en v gc van 1000 aan Oranje-vereniging nisatie van jeugd De bebeide raad; ren J. van Belzen se. berkiaarden piële redenen teget stellen. Zij vrezen nationaal geschenk aangewend voor van twee jeugdter; van ca te Arnemu heiliging van de hand zal werken, tot de subsidie vereniging zeggei raadsleden, niet te men in deze dagen ren, terwijl „onze den weggeroepen" De voorstellen gens met vijf ste twee stemmen teg In de gemeente is inmiddels afwi. op een voorstel van een bijdrage vereniging voor van feestelijkhede .ieugd. Het feest desondanks toch den. AX1 •laarvorgad der Algemt groepen Onder voorzitte lieer P. Scheelc Axel van de Alge groepen Centrale in „Het Centrun gadering bijeen, woord verwelkomi de aanwezigen, heer L. v. Hattem der van de A. B trictsbestuurder Drabbe. Uit het jaar

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2