PROVINCIAAL NIEUWS Eric de Noorman De Pelsjager AGENDA De ontwapenings-conferentie Kennedy over Nieuw-Guinea VOETBAL Vrijdag 13 april 1962 Pagina 5 SLUISKIL. SLUIS VLISSINGEN IJZENDIJKE ...want AKKERTJEb zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder "ijdag 13 april 1962 DE V R IJ E ZEEUW Uw boy in de meest en, zoals grijs en blauw. Pantalon zender omslag, schuin geplaatste zakken, tijd 12 jaar Jngenskostuum LFBINDEK kind een leuke 'OOR VADER EN ZOON TERNEUZEN erkelijk Fantastisch, bak met dauwdrup- tfsluitbare boter- en de gezondheid van kosten bespaart, dat TERNEUZEN Textielzaak HarpePieters uit gebreid en gemoderniseerd. Gistermiddag had de herope ning plaats van het modehuis HarpePieters (Noordstraat 28). Niet alleen is het interieur vier maal zo groot geworden als voorheen, ook is de verbouwing benut om het winkelpand gron dig te moderniseren. Het inte rieur heeft na deze verbouwing een opvallend smaakvol aanzien gekregen. Het geheel is in lichte finten gehouden, er is een royale kunstverlichting aangebracht en de winkelbetimmering is mo dem, eenvoudig van lijn en zeer smaakvol. Door deze uitbreiding heeft de heer Harpe vanzelfsprekend ook zijn voorraad aanzienlijk kunnen uitbreiden. De dames vinden naast de meer uitgebreide sor tering der artikelen, die tot nu toe gevoerd werden, een grote verscheidenheid van nieuwe ar tikelen als dameshoeden (in zeer aantrekkelijke prijzen), dames- nachtkleding, overhemden, kin derkleding enz. Niet alleen was er bij deze opening een druk bezoek van vele zakenrelaties, ook particu lieren. aangetrokken door de smaakvolle étalages, gaven blijk van hun belangstelling waarbij een groot aantal bloemstukken en schriftelijke gelukwensen ge voegd werden van degenen, die niet persoonlijk bij deze feeste lijke opening aanwezig konden zijn. hij welke gelukwensen wij gaarne de onze voegen. Opening show-room en garage "Iannaert. De Axelsestraat krijgt meer en meer het karakter van een moderne winkelwijk. De handel drijvende middenstand zoekt ook hier naar nieuwe vormen om zich aan te passen aan de mo derne behoeften van een snel groeiende stad. Op spectaculaire wijze heeft de heer D. P. Mannaert met de opening van zijn show-room en garage aan de Axelsestraat no 19, welke gistermiddag plaats vond, het zijne bijgedragen. In de garage hiervan had zich omstreeks twee uur een groot aantal genodigden verzameld toen burgemeester mr. H. Rijp- stra de symbolische opening ver- richtte door het in werking stel len van een hef brug, waarop een N. S.U. automobiel Prinz stond. Burgemeester Rijpstra stak zijn verheugenis over de opening van deze nieuwe aanwinst bepaald niet onder stoelen of banken en wenste de ondernemer namens het gemeentebestuur succes. Trouwens, aan gelukwensen en vriendelijke woorden heeft het bij deze opening echt niet ont broken. Na de burgemeester spraken nog de importeur van 'ie N-S-U.-automobielen, de heer A. van Oorschot, alsmede de heren H. Waigfigh, vertegen woordiger van de Caltex «n W. Bliek, voorzitter van de Winke liersvereniging „Terneuzen Klim op". De heer Mannaert dankte hier na alle sprekers, waarna het ge zelschap een rondgang door'de zaak maakte. Het nieuwe gebouw heeft een opvallend aanzien, doordat de pui van het front geheel uitge voerd is in glas. Het trottoir loopt door in de show-room, waardoor men het idee krijgt, dat de hier tentoongestelde auto's, scooters en motorrijwie len, buiten staan. Aan de rech terzijkant bevindt zich de garage die een oppervlakte van 250 m- beslaat. Deze garage is ingericht voor de service van alle merken automobielen en speciaal voor de N. S. U. Prinz. Links van het gebouw bevindt zich de werk plaats voor motorrijwielen en bromfietsen. Er is verder in de beneden ruimte een magazijn voor kleine onderdelen en een cantine met wasgelegenheid voor het perso neel. Boven de garage is een op- dagruimte, waar zich een grote voorraad rijwielen en bromfiet sen bevindt. Het transport hier van geschiedt door middel van oen electrische lift. Een woon-étage completeert et nieuwe gebouw, waarvan de de Gebr. Simons alhier aanne mers waren. Een schat van bloemen en 'alrijke schriftelijke gelukwen sen waren mede aanleiding deze dag voor de heer Mannaert en de zijnen tot een heuglijke her innering te maken. Bij de gelukwensen voegen wij gaarne de onze. AARDENBURG Goede kansen voor tuinbouw in West Zeeuws-Vlaanderen Na dc openbare eindles, welke ter afsluiting van de Algemene Tuinbouwciu-sus in het gebouw Maris Stella werd gehouden, voerden Wfschiilende sprekers net woord, die allen op de aan wezigheid van voor de tuinbouw allergunstigste omstandigheden wezen en wel speciaal voor het gebied rond Aardenburg. Er is namelijk in de eerste plaats goe de tuinbouwgrond, een goede af watering en er heersen gunstige klimatologische omstandigheden gunstiger dan elders in Ne derland. Dat men nu eerst belangstel- Mng is gaan tonen voor deze tak van bodemexploitatie is omdat Wen het vrij goed had in de landbouw en de vlasserij. Voorts waren er geen goede vervoers- wogelijkhcdcn, terwijl clc afzet- wogelijkheden nog al moeilijk leider van de tuinbouwcursus. lagen, aldus de heer E. Lansu Een tegenvaller in de vorm van het vrijwel geheel wegvallen van de vlasserij kan voor de streek Aardenburg uitdraaien op een voordeel, door de omschakeling op de tuinbouw. Thans zijn de vervoersmogelijkheden goed, de afzetmogelijkheden nemen dooi de ontwikkeling van de veiling te Terneuzen steeds toe. De ver mindering van de werkgelegen heid op het landbouwbedrijf wordt door de tuinbouw opge vangen. Het gebied van Eede werd verkaveld, waarbij in het kader van de streekverbetering door het leggen van proefvelden de belangstelling voor de tuin bouw is opgewekt. Er is ten slotte de Ontwikkelings Com missie Aardenburg in het leven geroepen, die de ontwikkeling van de tuinbouw tot een van haar taken heeft gekozen. Ook de heer C. van Belleghem, voorzitter van de Commissie van Toezicht, haakte in op de pers pectioven die er voor de tuinbou wer liggen. Ook voor de gemeen te noemde hij het van uitermate groot belang, gezien de uitbrei ding van de werkgelegenheid die hierdoor wordt verkregen. De heer C. L. de Wilde, leraar in algemene dienst en vertegen woordiger van de inspecteur voor het Landbouw Onderwijs, feliciteerde de cursisten, nadat hij hun kunnen had getest, met de behaalde resultaten. Mevr. M. Bakkervan Baaien voerde namens de cursisten het woord en dankte in een geestig speechje de docenten en over handigde elk van hen een boe kenbom De heer Cam. van Belleghem reikte de getuigschriften uit. Gediplomeerd werden: Mevr. M. Bakkervan Baaien, A. E. Dezutter, Prud. Cauwels en Wilfr. de Smet, allen te Aar denburg: Ben. van de Wlinckel, Wilfr. van Hecke, A. E. Thille- man, Willy de Croock en Wilfr. de Cock, allen te Eede; Luc. v. d. Plassehe te Oostburg; Chris. Paridaen te St. Kruis en Theo de Rijk en Harold Goethals, beiden te Waterlandkerkje. Koninginnefeest Op 30 april zal ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het vorstenpaar, de Sluis- kilse jeugd zich niet onbetuigd laten bij het herdenken van dit heuglijke feit. De gezamenlijke schoolhoofden, het onderwijzend personeel en anderen hebben door het opstellen van een zeer aantrekkelijk en vlot feestpro gramma weer eens getoond wat samenwerking vermag. De feestdag neemt om negen uur een aanvang met een zang aubade op het plein van de open bare school in aanwezigheid van dc burgemeester en beide wet houders. Daarna start vanaf de St. Antoniusschooi een kleuter- optocht die via ziekenhuis, Bo- venweg, Kanaalweg, Spoor-, Midden- en Louisastfaat zich naar het schoolplein van de open bare school zal begeven. Kwart voor elf gaan de leer lingen van de klassen 5 en 6 vanaf het plein der Christelijke school voor een rijwieltocht van start. Een half uur later is het aan de andere kant van het dorp od het schoolplein in de Veld- straat een en al feestelijke be drijvigheid als er een krokodil- lenrace voor de leerlingen van de tweede klassen wordt gehou den. De sportattraktie van de dag zal ongetwijfeld weer zijn een drietal te spelen voetbalwedstrij den in de namiddag tussen de elftallen van de plaatselijke scholen, waarvan ook van de zijde der ouderen steeds een flinke belangstelling bestaat. De openbare elf N hebben dit maal hun eer een wisselbeker te verdedigen, die zij vorig jaar van de Antonius-boys wisten te veroveren. Tijdens de wedstrijden worden kinderspelen gehouden. Voor de leerlingen der derde klassen blokkendans en voor de vierde klassen een trefbalwedstrijd. Omstreeks vier uur gaan alle deelnemers onder begeleiding van de fanfare naar de Spoor straat voor de prijsuitreiking op het plein der openbare school. Half vijf neemt een wielerwed strijd aanvang voor jongens, van 13 tot 16 en 16 tot 20 jaar. Te zelfdertijd gaan de meisjes van af 13 jaar en ouder een rijwiel speurtocht ondernemen. Kwart voor zeven wordt er nogmaals gekoerst, maar dan gecostumeerd en voor de categorie 20 jaar en ouder. Een iampionoptocht is het laatste gedeelte waaraan de Sluiskilse jeugd alvorens te gaan slapen zal kunnen deelnemen. Wind en weder dienende volgt er voor de groten nog een bal- etoptreden en een volksbal op het plein van de openbare school. Aj met al een gezellige feest dag in het vooruitzicht, waarvan men verwacht dat deze met me dewerking van een mild oranje zonnetje zal slagen. Jaarvergadering V. V. V. In café „Bakx" te Sluis werd de V. V. V. jaarvergadering gehou den o.l.v. burgemeester P. F. van Hootegem, die tot voorzitter werd herkozen. Naast de gewo ne contributieheffing komt et- een buitengewone om bepaalde evenementen te financieren. Ook dit jaar wordt er weer een feestverlichting aange bracht. De te verlichten objecten zijn stadhuis, molen, de Kade en de Beestenmarkt. De apparatuur hiervoor zal van de P. Z. E. M. worden gehuurd. Eigen aan schaf brengt al te grote risico's met zich mee. Wel worden enige schijnwerpers aangeschaft. Over gegaan Aal worden tot de uit gave van een kleine plattegrond ten gerieve van de bezoekers. Een speciale stadhuisfolder staat eveneens op stapel. De regionale brandweerwed wedstrijden worden 12 mei in Sluis gehouden. Hieraan wordt door verschillende Belgische corpsen deelgenomen, waarbij het corps uit Kortrijk demon straties zal geven. Alle oefenin gen vinden plaats in de kom der gemeente. Hierbij is het publiek er dichter bij betrokken. Een internationale bridgedrive komt 11 augustus in de raad huiskelder en de regionale na jaarsvergadering van de West Zeeuws-Vlaamse V. V. V.'s wordt dit jaar te Sluis gehouden. „Schelde" levert aan het Brokopondo-project. De N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" zal aan Eseher Wyss A.G. te Zürich zes zoge naamde huizen voor turbines leveren. Naar de vorm worden deze huizen door technici slak kenhuizen genoemd. De huizen meten 13 x 13 meter. Ze hebben een grootste doorlaat van 4.30 meter en een gewicht van onge veer 60.000 kg. De turbines die Escher Wyss A.G. vervaardigt zullen geïnstal leerd worden in het waterkracht station, dat in het kader van het Brokopondo-project ten zui den van Paramaribo wordt ge bouwd. Geslaagd. Aan de R. K.-universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het kandidaatsexamen psychologie de heer R. Synesael. ZAAMSLAG. Kontaktbijeenkomst van Herv. Vrouwenvereniging. Woensdagavond werd in het Verenigingsgebouw door de Her vormde Vrouwenver. „Martha" een kontaktbijeenkomst gehou den. Na verwelkoming door de pre sidente mevr. Bechtvan der Zee, deelde zij mede, dat in de adventdagen vóór de Stille Week geen bijbelbespreking zal wor den gehouden. De liturgie begon met het zin gen van Gez. 34 7, achtereen volgens Gez. 33 2 afgewisseld door het lezen uit Jesaja, de ge vangenneming van Jezus, de ver loochening door Petrus, Jezus voor de stadhouder, en Jezus aan het Kruis. Na het uitspreken van het ge bed werd gezongen Gezang 39. De notulen, opgemaakt door de secretaresse mevr. Lensen, wer den onder dankbetuiging vastge steld. Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! ic instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- Secretaris van Prins Bernhard had ongeval Omstreeks een uur donderdag middag is de secretaris van Prins Bernhard, dr. F. A. de Graaff, in de zogenaamde „Tar- zanbocht" tussen Rijksweg 12 en 22 bij Utrecht met zijn auto uit de bocht gevlogen. Dr. De Graaff liet zich door een particuliere auto naar het Academisch ziekenhuis vervoe ren, waar hij zich onder behan deling stelde van prof. J. F. Nu- boer. Hij had enkele lichte ver wondingen opgelopen. De auto, waarin dr. De Graaf reed, en die ernstig beschadigd werd, is later naar Soestdijk gebracht. VRIJDAG 13 APRIL TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Om 4 uur breekt de hel los". SLUISKIL: Gebouw De Ark, 610 uur: Bromfiets- en Rij wielshow van de fa. Dierickx. ZATERDAG 14 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Om 4 uur breekt de hel los". Concertgebouw, 8 u.: „Man nen van staal". AXEL. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De dolle generaal". SLUISKIL: Gebouw „De Ark" 210 uur: Bromfiets- en Rij wielshow. Daarna werd een kopje koffie met traktatie aangeboden. Besloten wer^ om op 10 mei een bezoek te brengen aan de „Keukenhof". Op 8 mei zal in Terneuzen een bijeenkomst worden gehouden waarin een spreekster een cau serie zal houden over de Wereld raad van Kerken. De heer Van der Zee uit Goes behandelde hierna het onderwerp „Van graan tot brood". De presidente dankte de heer Van der Zee voor zijn lezing en voor het vertonen van de dia's, en bood de heer Van der Zee een geschenkje aan. Tot slot werd gezongen Gez. 254 1. 4 en 5, waarna de presi dente het dankgebed uitsprak. BIJSTEUN BIJ VERHOGING VAN A. O. W.-UÏTKERINGEN De minister van Maatschanpe- liik Werk, mei. dr. M. A. M. Klompé, heeft zich in een brief gericht tot de Vereniging van Nederlandse gemeenten over de positie van bejaarden die nog aanvul'ende steun van gemeen ten nodig hebben naast do uitke ringen op grond van de A. O. W. Zij heeft verzocht te overwegen n hoeverre er aanleiding bestaat de uitkeringen voor bejaarden nan te passen aan de situatie die zal ontstaan na de voorgenomen verhoging van het A. O. W.-pen- sioen. De minister Is er van on de hoogte dat in gemeenteliike kringen beraad nlaats vindt over de vraag in welke mate de ver hoging van het A. O. W.-pensioen nok tot uitdrukking zal moeten omen in de inkomsten van hen -lie aanvullende bijstand ontvan gen. Handhaving van de aanvullen de biistand op het bedrag da* "oor de pensioenverhoging werd toegekend zal slechts mogelijk ziin, aldus de minister, indien het gemeenteliik orgaan het no dig vindt de normbedragen van de aanvullende bijstand te ver hogen met ilet bedrag waarmee het A. O. W.-pensioen is geste "en. Dit laatste is een beslissir- die op grond van de armenw- aan het gemeenteliik orgaan "platen. De minister is er van r de hoogte dat de normbedrag- die in de gemeenten worden te "eoast enige verschillen verV nen. Dit heeft de minister mee" deeld in antwoord op schriftelr' vragen van het Tweede Kame. lid de heer Berger (P.v.d.A.). De Russische vice-minister van Buitenlandse Zaken. Va lerian Zorin, heeft donderdag op de ontwapeningsconferentie te Genève gereageerd op het be roep van Kennedy en MacMillan op Chroesjtsjov om een verdrag te tekenen, waarbij kernproeven worden verboden. De Rus noemde deze gemeen schappelijke verklaring een „schetterige" manoeuvre van 't Westen om de verantwoordelijk heid voor zijn daden af te schui ven op de Sowjet-Unie. Deze verklaring zou een nieuwe fase in de kernbewapeningswedloop tengevolge kunnen hebbben. De V. S. en Engeland hadden een nieuw ultimatum gesteld. Teken het verdrag dat wij willen of anders gaan we weer proeven nemen. Zorin ontkende dat Rusland zelf een nieuwe serie kernproe ven voorbereidt. Rusland zal tij dens de conferentie in Genève geen proeven nemen als het Westen dit ook niet doet. De vertegenwoordigers van de V. S. en Engeland, resp. Dean en Godber, verklaarden weinig vertrouwen te hebben in een dergelijke toezegging, gezien het feit dat de Sowjet-Unie al eens eerder in september van het vorige jaar een afspraak om geen kernproeven te nemen had geschonden. Dean zei bovendien geen re den te zien, waarom men niet zou kunnen onderhandelen ter wijl er tegelijk kernproeven wor den genomen. Hij herinnerde er aan, dat Amerika het overleg ook had voortgezet toen de Rus sen de kernproeven hadden her vat. Zorin stelde Godber en Dean de vraag of hun regeringen be reid waren geen proeven te ne men voor de duur van de bespre kingen in Genève. De Brit ant woordde dat Engeland niet kon instemmen met het soort mora torium dat de Sowjet-Unie voor- ■^j Vier conservatieve leden van het Britse Lagerhuis hebben donderdag een motie ingediend, waarin de regering wordt ver zocht het plan voor een brug over het Kanaal af te wijzen. De vier parlementsleden allen oud-officieren van de Marine betogen dat de gevaren, die de brug in vredes- en in oorlogstijd voor de scheepvaart oplevert groter zijn dan de eventuele eco nomische voordelen van het plan. stelde en dat bijgevolg zijn ant woord „neen" luidde. Dean rea geerde niet direct op Zorins vraag. De vertegenwoordigers van Birma, Barrington, was van oor deel dat de verschillende sugges ties van de zijde der neutrn'e 'anden wellicht er toe kunnen bijdragen, dat de impasse door broken wordt. De Canadese ge neraal Burns verklaarde dat zijn iand tegen alle kernproeven is gekant. Hij waarschuwde dat het de hoogste tijd was om tot een akkoord te komen. DONKERE WOLK OVER DOKTERSGEZIN IN BELGIE Dit is dokter Demolin uit het Belgische plaatsje Flawinne, mei zijn pleegdochtertje Hennen, dat hij na de ranip in Agadir bij zieh in huis nam. Op het ogenblik heerst er grote spanning in het doktershuis, nu gebleken is, dat de moeder van het nu 6-jaar oude meisje de ramp overleefd heeft en haar dochtertje graag weer bij zich zou hebben. Voor dat de definitieve, beslissing komt welke beslissing van groot belang is voor de toekomst van het meisje zullen moeder en kind elkaar binnenkort in Brussel ontmoeten. Op zijn wekelijkse persconfe rentie werd president Kennedy commentaar gevraagd op be richten dat Nederland een voor stel van Ellsworth Bunker tot geleidelijke bestuursoveTdrachfc in Nieuw-Guinea aan de Indo nesiërs niet eerlijk vond. President Kennedy zei daar op: „Ik denk dat niemand inge nomen is met onze rol; wij pro beren onder leiding van Oe Thant na te gaan of er een rege ling kan worden getroffen ten einde een militaire extie te voor komen; een dergelijke militaire actie zou de belangen schaden van heide landen die wij graag vriendschappelijk tegenover el kaar zouden zien staan. Ik ver onderstel dat men zich moeilijk een voorstel kan denken dat beide zijden welkom zou zijn., Als wij van nut kunnen zijn zullen wij dit, hoop ik, blijven trachten dit te zijn. Als beide partijen menen dat wij niet van nut kunnen zijn, dan kunnen anderen deze rol misschien aan vaarden of misschien kan men dit bilateraal regelen. Ons enige belang is na te gaan of wij een vreedzame oplossing kunnen vinden die naar onze mening voor de lange duur van belang is voor de vrije wereld en onze bondgenoten. Wij zijn bondgenoten van de Nederlanders en de Indonesiërs en wij zouden gaarne zien dat zij de vrijheid behouden. De rol van bemiddelaar is dus geen prettige en wij hebben het er voor over dat iedereen kwaad op ons is; als de bemiddeling maar resultaat heeft". President Kennedy noemde Ellsworth Bunker een zeer des kundig diplomaat met lange ervaring. 10. „Twee mannen kunnen moei lijk wat in hun schild voeren tegen deze hele troep", gromt Erwin. „Maar wie weet waren het geen spionnen van Gunlaug"? Eric fronst de wenkbrauwen. „Dat is een beetje ver gezocht", antwoordt lii.i. „Het zou er op neer. komen, dat heer Guniaug langs de hele grens van zijn gebied schild wachten uitgezet heeft, om te waarschuwen, als er vreemdelin gen in aantocht zijn. En dat klopt niet met wat Axe vertelde. Gun laug ontving hen eerst, en nam daarna pas ma.'.tregelen om zijn bezoekers onschadelijk te maken." Hii denkt even na en roept dan Hot ill, de aanvoerder der krijgers. „Stuur ten paar mannetjes naar de plek, waar wij de twee hout hakkers ontmoetten", beveelt hij. „Ze mogen hun aanwezigheid niet verraden. Ik wil alleen weten, of ze daar nog aan het houthakken zijn." Hetill knikt. „Als er niets aan de hand is, staan ze daar natuurlijk nog", mompelt hij. „Wel, ik ben benieuwd." Terwijl dc twee verspieders terugkeren, zet de troep de weg voort en ze maken op een geschik te plek kamp voor de nacht. Het is al laat in de avond, als Hetill aan het kampvuur ver schijnt. „Mijn mannen zijn terug van hun onderzoek", meldt hij. „De twee houthakkers waren er niet meer en te oordelen naar de paar takken die er lagen, zijn zc vrij wel direct na de ontmoeting met ons ook weggegaan." „Dan deugen ze tóch niet", zegt Erwin grimmig, „en dan wordt het zaak er achter te komen, wat die kerels in hun schild voeren." J HET VERZET TEGEN DE GAULLE Franse bladen hebben donder dag de inhoud gepubliceerd van een pamflet, dat namens de „na tionale verzetsraad in Frankrijk zelf" ondertekend zou zijn door ex-premier Georges Bidault. Bij de pamfletten, die de kran ten ontvangen hebben, was een door ex-generaal Salan getekend „decreet" gesloten, waarbij de verzelsraad wordt ingesteld. In het pamflet wordt de volks-tem- rning van zondag „ongrondwet tig en ongeldig" genoemd er ver klaard dat men aar. een handje- wel mannen genoeg heeft om het vaderland te redden. Bidault is een maand geleden met onbekende bestemming uit zijn woning te Saint Cloud bij Parijs vertrokken. Hii is in 1946 en van 1949 tot 1950 premier van Frankrijk geweest. Russisch-Amerikaans overleg hervat Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de Verenigde Staten en dc Sowjet-Unie hun besprekingen over de situatie in Eerlijn, a.s. maandag 16 april, in Washington zullen hervatten. De besprekingen zullen worden gevoerd tussen de minister van Buitelandse Zaken Dean Rusk en de Sowjet-ambassadeur Do-' brynin. De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, die de hervatting van het over leg bekendmaakte, zei dat zulks geschiedt op initiatief der Ver enigde Staten. Binnenkort bespreking tussen besturen van Feijenoord en KNVB Binnenkort zal over de ge ruchtmakende „kwestie-Feijen- oord" een bespreking worden gehouden tussen het bestuur van de K. N. V. B. en dat van de Rotterdamse club. Hiertoe heeft de vereniging Feijenoord het initiatief genomen. Ook Real Madrid in finale Europese voetbalbeker Na het Portugese Benfica, dat in het bezit is van de bokaal,' heeft donderdagavond zich ook Real Madrid geplaatst voor de eind.stri.jd van het. toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. De Madrilenen wonnen in Luik na een doelpunt loze eerste helft met 20 van Standard CL, nadat zii de eerste ontmoeting reeds met 4—0 op hun naam hadden gebracht.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7