morgen de Binnenlands nieuws RADIO EN TELEVISIE Kennedy gispt staalconcerns BEURSO VERZICHT 200 d Fa G. MARSIUE Zn dag 13 apri! 1962 Vrijdag 13 april 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 1962" \GEN TE AXEL. Een maand tegen automobiliste geëist Stadswijk uitgebrand Gemeente Terneuzen FIDEL CASTRO LAAT ZIEKE GEVANGENEN WEER VRIJ ADVERTFNTIeN K. J. HOVING Weekend Reklame 25 ct. RUSSISCHE WAPENS VOOR MAROKKO 250 ct 85 Ct 85 Ct 45 ct 70 ct 38 ct TTENTOONSTELLINC 1 en buitenexpositie e Vaar- en Duikersclioo] n ceremonieel tenue ninklijke Luchtmacht 'ning hg leger- en luchtmacht te la. zien. it jaar komt Axel na :rt als tweede plaats in erland aan de beurt om deze toonstelling te ontvangen. officiële opening zal plaats, en op donderdag, 19 april [taande, des middags om j in het stadhuis door burge ester M. K. van Dijke. Bij deze zullen onder meer aan. zijn: als vertegenwoordiger de minister van Defensie, de P. Dregmans, raadadviseur algemene dienst, en als ver- enwoordiger van de inspee- r-generaal van de Koninklijke ïdmacht en de Koninklijke htmacht, luitenant-kolonel ger mr. H. T. de Raaf. Is laatste spreekster voerde eerste luitenant van de Luva, Van Warmendam, het rd. Uitvoerig stond zij stil bij taak van de Milva's en de 'a's. Zij wees op de strenge :ctie, die wordt toegepast, rdat vrijwilligsters worden genomen. Daarna volgt de ning als militair. Vervolgens ?t de opleiding voor de spe- e diensten, verpleegster, in- iance, verbindingsdienst, •rkundige dienst, verkeers- sters op de vliegvelden, voe- gsadviseuses en -inspectrices coderingsofficier. Is bijzonderheid vertelde zij,; te Axel de Milva's in een' iw i proef) uniform te zien en zijn. en bewijs van de strenge ctie noemde luitenant Van rmendam, dat van de 10 sol- anten er slechts 4 of hoog- is 5 kunnen worden aange- ten, ondanks het grote tekort aan vrouwelijk personeel, ij kon dé Zeeuwse dames, die Milva of Luva dienen, het ipliment meegeven, dat dit ;r niet de slechtste waren. VIONSTRATIES ondom deze tentoonstelling den er verschillende demon- ties gegeven. ï»i de kop nden wij reeds de vaar- en cerschool, de taptoe en het •citiepeloton. chter ook het Legermuseum Leiden werkt mee it museum heeft ter gelegen- l van „Paraat 19C2" verschil- le kostbare stukken afge- n, die dank zij de medewer- T van de betrokken winke- i" verschillende étalages te zullen zijn. firma Visser—Koole zal in étalages enkele kleurrijke e uniformen tentoonstellen. firma Schieman—Gappon iseert een ruiter, eveneens in - uniform, compleet met za- sabel en wat dies meer zij. de étalages van de firma A. sselbrugge zullen diverse on. cheidingstekens waaron- de Militaire Willemsorde en Legioen van Eer te be ugen zijn, terwijl de firma een sortering plaatwerk zal ■ren. ■nslotte nemen wij hieronder chronologische volgorde op, er op de verschillende dagen en en te horen zal zijn. ENSDAG, 18 APRIL, •onds 7 uur ■monstratie van de vaar- en erschool in de Kleine Kreek. -19.25 uur: Demonstratie iet duikeruitrustingen stan- aardpak, mijnenzoekpak, kik- orspak^en de aaualong); 19.45 uur; Demonstratie iet vier stormboten; 20.00 uur: Demonstratie an kikvorsmannen, het bui- mboordspringen en het op- ikken. Bij goed vliegweer cmonstratie van een kikvors- ïan in samenwerking met ?n straal-helikopter Deze ehkopter (Allouette)'is ook a het tentoonstellingsterrein tnwezig. DERDAG. 19 APRIL. onds om 9.15 uur (stipt) wegende taptoe, te geven het fanfarekorps van de mrgse Jagers (56 man) in nonieel tenue op het Szyd- ciplein, in Samenwerking het bekende exercitiepeloton le Koninklijke Luchtmacht. TOONSTELLING tentoonstelling is geopend volgende dagen en uren: erdag, 19 april: 's avonds in 19.—tot 21.00 uur; ag, 20 april: 's morgens van '.00 tot 12.00 uur; dag, 21 april: m 10.00 tot 12.00 uur n 14.00 tot 17.00 uur n 19.00 tot 22.00 uur dag, 23 april: n 10.00 tot 12.00 uur n 14.00 tot 17.00 uur n 19.00 tot 22.00 uur toegang tot de tentoonstci- :n tot alle demonstraties is 1 gratis. kunnen het gemeentebe- van Axel gelukwensen met rgani.seren van deze voor 1 Zeeuws-Vlaanderen van enis zijnde evenementen. twee jongens te water geraak'" en verdronken Donderdagavond omstreeks half zeven zijn te Wirdumerdraai in de gemeente Loppersum twee jongens tc water geraakt en ver dronken. De slachtoffers zijn een 15-ja- ricre en een 17-jarige zoon van de familie A. van der Berg in Wir dumerdraai. Het jongste van de twee slacht offers was op het Damsterdiep aan het roeien met een jonger broertje, waarbij hij achterover uit de boot is gevallen. Zijn 17-jarige broer, die vanaf de kant het ongeluk zag gebeu ren. sprong te water om te hel pen. De twee broers zijn toen samen verdronken. De vader van de jongens heeft ook nog reddingspogingen ge daan. maar tevergeefs Na ongeveer een half uur dreg- <ren wist men de stoffelijke over schotten op het droge te brengen. bij ongeval omgekomen Woensdagmiddag omstreeks 5 uur is in Schiedam de 22- iarigc W. van der Berg uit Rot terdam het slachtoffer gewor den van een verkeersongeval. Met grote snelheid reed de heer Van der Berg met zijn brom fiets tegen een vrachtwagen. Hij raakte -nder de achterwie len van dit voertuig. Een kraan wagen was nodig om het slacht offer te kunnen bevrijden. In het Gemeenteziekenhuis in Schiedam is hij later overleden. TEGEN BOOM GEREDEN en gedood Op de rijksweg te Arcen (l.) is donderdagmorgen de 26-jarige ongehuwde heer j. Weijs uit Bergen (l.) met zijn auto tegen een boom gereden. Hij werd zeer zwaar gewond. Op weg naar het ziekenhuis in Venlo is hij overleden. verkeersongeluk MET dodelijke afloop. Woensdagmiddag is de 17- jarige mejuffrouw M. R. M. in de Linnaeusstraat te Amster dam met het hoofd onder de wielen van een aanhangwagen gekomen. Zij was op slag dood. Het stoffelijk overschot werd naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Het meisje is vermoedelijk in aanraking gekomen met een an dere wielrijdster, waardoor zij kwam te vallen juist op het ogenblik dat zij werd ingehaald door do vrachtauto met aan hangwagen, 1 rookgordijn over zlid willemsvaart. Het verkeer langs de Zuid willemsvaart onder Berlicum is woensdag een paar uur omge legd, nadat een 20-tons vracht auto met aanhanger bij een in haalmanoeuvre van de weg raakte en in een naast de weg gelegen sloot terecht kwam. De Jading van de wagen bestond uit vaten met carbid en sterke zuren, die alle kanten oprolden en waarvan er een aantal tot ontbranding raakten. De brand weren van Den Bosch en Berli cum hebben vuur en rook ver dreven. dodelijk ongeval op onbewaakte overweg De 20-jarige heer A. Hilhorst uit Soest is woensdagavond, toen hij met zijn scooter de on bewaakte overweg op de Grote Melmweg in zijn woonplaats wilde oversteken, aangereden door een dieseilocomotief. Hij liep daarbij zulke ernstige won den op dat hij ter plaatse is overleden. De machinist die met de loco motief uit de richting Baarn kwam, heeft van het ongeluk biets gemerkt en is doorgereden baar Amersfoort. 4-jarig jongetje verdronken. De 4-jarige Johan Drost is ':'«ensdagmiddag door onbeken de oorzaak in het water geval- <ai van het open havenfront bij °e Haarlemmersluis te Amster dam. in de loop van de avond beeft de rijkspolitie te water het hjkje opgedregd. Een beurtschipper meende, reeds vóórdat de moeder alarm had geslagen, een lichaam te zien in het woelige water, bij de schroef van zijn schip. Hij meldde dit bij de politie, die een onderzoek instelde dat echter 1 mets opleverde. Toen de moeder enige tijd later de vermissing van haar zoontje meldde, ondernam de Politie opnieuw een speurtocht. bromfiets achter rug politieman gestolen. Terwijl de wachtmeester K. S- van E. van de rijkspolitie te water te Amsterdam zijn brom fiets slechts enige seconden on afgesloten voor zijn huis liet staan, werd het voertuig door twee jongens achter zijn rug ge stolen. Pas nadat de politieman twee waarschuwingsschoten had gelost, gooiden de jongens de bromfiets op de straat en sloegen zij 0p de vlucht. Do wachtmeester moest nog heel even zijn huis in de Oude wsselstraat binnen om iets tegen zijn vrouw te zeggen, na- <•1 uij zijn bromfiets van het ~ot had gezet om te vertrekken. ,°eh hij wilde wegrijden, zag hij dat twee jongens hem hierin luist voor waren. De wachtmees ter rende weer naar binnen om •'in pistool te grijpen. Terwijl 'U een waarschuwingsschot af vuurde, zette hij dé achtervol ging in. Maar het enige resul taat was dat de berijders van zijn voertuig meer gas gaven. In de Rijnstraat loste Van E. een tweede waarschuwingsschot, dat meer resultaat oogstte. Met achterlating van de brommer, vluchtten de jongens een huis in. Weer in het gelukkige bezit van zijn brommer, schakelde de wachtmeester zijn collega's van de gemeentepolitie in, die de beide „voortvluchtigen" spoedig wisten aan te houden. Het zijn de 15-jarige H. B. en de 15-jarige A. J. H., beiden uit de hoofd stad. De zaak is overgedragen aan de kinderpolitie. ZANDBAK BESCHADIGDE BRUG OVER OUDE MAAS Doordat de zandbak van de fa Oosterwijk in Rotterdam klem raakte in de westelijke door vaart van de spoorbrug over de Oude Maas tussen Dordt en Zwijnörecht is voor enkele tien duizenden guldens schade aan gericht aan de brug. Drie sleepboten moesten er aan te pas komen om de bak, die de oostelijke doorvaart had moeten passeren, los te trekken. Rechtszaken Een maandgevangenisstraf 4- twee jaar ontzegging der rijbe voegdheid lieeft de officier van justitie bij de rechtbank te Am sterdam donderdag geëist tegen de 29-jarige onderwijzeres W. J. de J. uit de hoofdstad. Op vrij dagochtend 9 februari was zij op het Julianaplein bij het Amstel- station op het ter plaatse gladde wegdek tijdens een inhaalma noeuvre geslipt en een vlucht heuvel vol wachtende autobus passagiers opgeschoten. Een 12- jarig meisje, dat onder de wa gen terecht kwam, werd op slag gedood. Twee andere meisjes en een 68-jarige dame Werden ge wond. De officier van justitie zeide dat de onderwijzeres toen ze die morgen in haar wagen stapte ;ich niet gerealiseerd had dat de weg mogelijk glad was. Zij had volgens de officier hoogst onna denkend en onvoorzichtig gere den. De raadsman betoogde dat zijn cliënte geen wegpiraat is of iemand, die een verkeerde ver- keersmentaliteit heeft. Zij heeft zich dit fatale ongeval zo aan getrokken dat zij sindsdien niet meer heeft gereden. De eis vond hij „verschrikkelijk". Er was naar zijn mening geen sprake van gro ve schuld, zoals vereist voor dood door schuld. Pleiter achtte alleen een verkeersovertreding bewezen, waarvoor een veroordeling tot een boete of voorwaardelijke straf moet volgen. Uitspraak 26 april. LEXINGTON PUBLICATIE De handelswijk van Cuzco, een stad in Zuid Oost-Peru, is woensdagavond door brand bijna geheel vernield. De brand is door kortsluiting in een op slagplaats ontstaan. Er vielen geen slachtoffers. De schade bedraagt naar schatting twee miljoen dollar. 9 FIETS VOOR NIETS! ELKE DAG3 maanden langheeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets cadeau te krijgen. Vraag er meer over aan uw fietsen handelaar. PONY VERWAARLOOSD De politierechter te Dordrecht heeft de 58-jarige veehouder J- H., uit Schelluinen, veroordeeld tot zes weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf omdat hij zich niets bad aangetrokken van e?n zieke pony. Hij had de pony. dat aan een ernstige ontsteking leed, aan zijn lot overgelaten en niet de moeite genomen een vee arts te raadplegen. De officier van justitie eiste een maand ge vangenisstraf, maar de rechter vond dit voor een dergelijk ge val van dierenmishandeling veel te licht. verkiezing van de leden van de gemeenteraad stemmen bij volmacht 1. De burgemeester van Ter- neuzen brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de ver zoekschriften om bij de a.s. ver kiezing van de leden van de ge meenteraad bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 16 mei 1962 door de kiezer worden ingediend bij bur gemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregis- ter hij op de dag der vkandidaat- stellirig is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemach tigde worden ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te tre den. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kan didaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voor komt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkie zing. 5. Een kiezer mag met meer dan twee aanwijzingen als ge machtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Terneuzen, 13 april 1962 De burgemeester voornoemd, H. RIJPSTRA HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Eurgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat de voorgeschre ven zitting voor deze gemeente voor de herijk der maten en ge wichten zal plaats hebben: te Terneuzen in het gymnastiek lokaal aan de Schoollaan: op vrijdag 11 mei 1962 van 9.00 12.00 en van 13.0015.30 uur; op maandag 14 mei 1962 van 10.00—12.00 en van 13.00—17.30 uur; op dinsdag 15 mei 1962 van 8.30—12.00 en van 13.00—17.30 uur en op woensdag 16 mei 1962 van 8.30—12.00 en van 13.00— 17.00 uur. te Sluiskil in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere schooi B: op dinsdag 5 juni 1962 van 9.30- 12.00 en van 13.00—17.00 uur en op woensdag 6 juni 1962 van 9.0013.00 uur. Wij vestigen er verder de aan dacht op: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen, zoveel als mogelijk is, oproepin gen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meet werktuigen ter herkeuring aan geboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip. Er wordt uit drukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om on derzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1962 gestempeld moeten zijn met de letter z en dat er, bij verzuim of verhinde ring om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te la ten herkeuren aan het IJkkan- toor te Dordrecht, Vest 261, elke woensdag, geen openbare feest dag zijnde, van 912 en 13.30 16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk niet in win kels enz. mogen worden terug gebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten jus- teerloon moet worden betaald; 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, doch uit sluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aan geboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verifica tie, moet met de gewichten fran co per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op de postreke- ning nr. 507584 van IJkkantoor Dordrecht, een bedrag van 40 cent worden gestort. Terneuzen, 13 april 1962. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. RIJPSTRA. voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. Woensdagavond is te Miami, in de Amerikaanse staat Flori da, van officiële zijde vernomen dat 54 zieken onder de ruim 1100 Cubanen die verleden jaar, na de mislukte inval in Cuba, ge vangen werden genomen, op last van de Cubaanse premier Fidel Castro op vrije voeten zijn gesteld. Zij zullen zaterdagavond per vliegtuig uit Havanna naar Miami vertrekken. Twee Cubaanse geneesheren zullen de 54 vrijgelatenen op hun vliegreis naar Miami verge zellen. In een te Key West, in de Amerikaanse staat Florida, op gevangen uitzending van een Cubaans televisiestation wordt meegedeeld dat het in de V. S. gevormde comité, dat gelden wil inzamelen om de gevangen ge nomen Cubanen los te kopen, zich bereid heeft verklaard hier voor een bepaald bedrag op de koninklijke Canadese bank te Montreal te storten, die het geld zal overmaken naar de nationale Cubaanse bank. De grootte van het bedrag werd niet genoemd. INTERNATIONALS VERDEELD De internationale waarden hebben gisteren een verdeelde tendentie te zien gegeven. AKU's waren bij de opening aan de vaste kant, daarentegen moest Philips bijna de gehele koers winst van de vorige dag prijsge ven. Verder waren Kon. Olies en Unilevers circa een gulden lager, terwijl Hoogovens een lichte koersavance te zien gaf. De han del had alleen in de AK.U-hoek enige betekenis. Dit fonds, dat de laatste tijd onder druk heeft gestaan als gevolg vaii de aan staande in aandelen converteer bare obligatie-emissie, zétte gis termiddag het woensdag inge treden koersherstei mét kracht verder voort. De vaste stemming voor de rayonaandelen werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de bekend gemaakte 'gunstige eerste kwartaalcijfers 1962. Daar binnen enkele dagen ook de handel in claims in de AKU-hoek weer tot het verleden gaat be horen, achtte de beurs het ver standig. gezien de genoemde gunstige cijfers, om tot dek kingsaankopen over te gaan. Ge durende de niet officiële och- tendhandel steeg de koers, met een omzet van slechts enkele stuks, van 358 tot 370. Op dit ni veau opende de officiële beurs. De slotkoers van woensdag was 361. Later op de middag werd 372'% gedaan. Claims AKU wer den op ƒ36 (33,20) geadviseerd. Na een kalme opening kwam er plotseling leven in de hoek van Hoogovens. Dit fonds steeg van 766 tot 783, tegen een vorige slotkoers van 763%. Het waren hoofdzakelijk de speculatieve kooporders die de koers zo sterk deden oplopen op geruchten, dat het Hoogovenconcern een zeer belangrijk contract zou hebben afgesloten voor het leve ren van haar produkten aan Italië. Philips bleef rond de 900 schommelen. Unilever verklein de het verlies tot een paar dub beltjes. Wall Street gaf woensdag weinig verandering te zien. de Westduitse beurzen waren giste ren hoger. De stemming in de scheep- vaarthoek was in mineur. De handel was hier zeer stil, terwijl de koersverliezen één tot drie punten beliepen. Van de leiden de cultures werden certificaten Deli hoger geadviseerd. In de staatsfondsenhoek waren de kortlopende leningen aan de vaste kant. Op last van het beursbestuur werd geen notering, opgemaakt in aandelen „Preanger Regent schappen". De Hollandsche Bankunie biedt, namens princi palen, 12% procent voor deze stukken. De laatstgedane koers was 7% procent. De eerste ver- -bandeldag van claims „Vromen Papier" bracht een adviesprijs per,, claim van 285, neerkomen de óp 503 procent voor de oude aandelen. De theoretische waar de bedraagt ƒ301 bij een koers van woensdag voor de aandelen op 515. Beursindices Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 10/4 541.54 370.03 165.56 265.81 163.86 399.14 11/4 549.25 369.85 167.77 264.95 164.07 402.86 12/4 548.80 370.79 165.34 264.09 164.17 402.62 Nabeurskoersen AKU: 368—370 (373) Kon. Olie: 134.70—135.80 slot 135.00 (135.30) Philips: 892 gb—906 slot 900 (899%) Unilever: 179—180 gi slot 179 (180.40) Hoogovens: (776) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen vooor bui tenlands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.1110.21, Amerikaanse dollar 3.57%— 3.61%, Canadese dollar 3.40 3.45, Franse frank (100) 73.25 73.75, Belgische frank '100) 7.18%7.23%, Duitse Mark (100) 89.70—90.20, Zweedse kroon (100).69.3570.35, Zwit serse frank (100) 82.7583.25, Italiaanse lire (10.000 57.25 59.25, Deense kroon (100) 51.80 52.80, Noorse kroon (100) 50.1051.10, Oostenrijkse Schil ling (100) 13.95—14.05, Portu gese escudo (100) 12.57% 12.72%, Spaanse peseta (100 gro te coupures) 5.97%6.12%. ZATERDAG 14 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Voor de jeugd; '7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Lich te gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Opera-concert (gr.); 11.00 Voor de zieken; 11.45 Orgelconcert; 12.00 Middagklok; 12.04 Licht lunchconcert (gr.); 12.30 Meüed. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Platennieuws; 13.25 Vrouwenkoor; 13.50 Gram. voor de teenagers; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Melo dieën-Cascade; 16.10 Klankb.; 16.40 De Springplank; 17.00 Sportpraatje; 17.00 Gitaarspel; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Nieuwe klassieke gram.; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Jazzmuz.; 18.50 Praatje voor politieke voetgan gers; 19.00 Nws; 19.10 Actuali teiten; 19.25 Muzikale wedstrijd; 19.45 Lezing; 19.55 Brabants or kest; 20.50 Vragenbeantwoor- ding; 21.00 Operettemuz. (gr.);, 21.25 Hoorspel; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II; 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgymn.7.23 Lichte gram.8.00 Nws en postduiven- berichten; 8.19 Muzikale och tendpost (gr.); 8.35 Praatje; 8.40 Gram.: 8.50 Tips voor trips en vakanties; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Kerkorgelcon cert (gr.); 9.40 Harmonie-ork. 10.00 Lezing; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Lichte muz.; 10.50 Tentoonstellingsagienda; 10.55 Vers van de pers; 11.20 Sport nieuws; 11.45 Tango-Rumba orkest; 12.15 Beschouwing ever de gelijknamige conferentie van de Dr. Wiardi-Beckman-Stich- ting; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw en postduivenberich- ten; 12.34 Orgelspel en trompet; 13.00 Nws; 13.15 VARA-varia; 13.20 Lichte gram.; 13.35 Lezing; 13.50 Lichte muz.; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Boekbespr.; 15.05 Hammondorgelspel; 15.20 Hoor spel; 16.40 Oude muziek; 17.00 Radio Jazzclub; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nws en commen taar; 18.20 Lichte gram.; 18.30 Licht ensemble; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Lezing; 19.45 Kamermuz. (gr.); 19.55 Praatje, 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Oude en nieuwe dansen; 21.50 Socialistisch commentaar; 22.05 Man in de stad, cabaret fantasie; 22.30 Nws; 22.40 Vis sen in troebel water, hoorspel (7); 23.10 Zigeunerorkest; 23.40 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Populaire muziek; 12.25 Weerber.12.35 Populaire muz. (verv.); 13.00 Nws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Filmkron.; 14.30 De Academie der Discofie- len; 15.40 Amus. muz.; 16.00 Theaterkroniek16.20 Gevar. amus. muz.; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en liturgisch be< richt; 17.20 Liturgische gezan gen; 17.30 Koorzang; 17.45 En gelse les; 18.00 Klass. muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws en comm.; 19.40 Operette muziek; 22.00 Nws; 22.15 Dans muziek; 23.00 Nws; 23.05 Amus. ork.; 23.35 Dansmuziek; 23.55 24.00 Nws. Televisieprogramma's. N.T.S.: Eurovisie: 15.2017.00 Rugbywedstrijd Frankrijk—Ier land te Parijs; 17.00 Voor de jeugd; 19.30 Luipaard opschoot, 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Kom er maar eens achter, quiz; 20.50 Detective-film (3); 21.45—23.00 Internationaal Dans- toernooi te Scheveningen. BELGIË (VI.): 15.20 (Eurovi sie reportage rugbywedstrijd Frankrijk—Ierland te Parijs; 17.0018.00 Voor de jeugd; 19.00 Folkloristisch programma; 19.30 Nieuws uit eigen land; 20.00 Nieuws; 20.30 Feuilleton; 21.00 Quiz; 22.00 Rep. van het be roepsdansers toernooi in het Kurhaus te Scheveningen; 23.00 Nieuws. Arts. Wegens ziekte tot nadere aankondiging GEEN PRAKTIJK. De collega's nemen waar. Dr. Van Breda Vriesman vanaf zaterdag. -SS MOO»DSTR.105-TE«KUZM 560 gram RUNDVET voor President Kennedy heeft op een persconferentie gezegd dat de prijsverhoging, waartoe de Amerikaanse staalindustrie be sloten heeft, ongerechtvaardigd is en een onverantwoordelijke miskenning van het openbaar belang. Letterlijk zei hij: „In dit ern stige uur van onze geschiedenis, nu wij staan voor ernstige crises in Berlijn en Zuidoost-Azië, nu wij onze energie wijden aan eco nomisch herstel en stabiliteit, nu wij reservisten vragen hun haardsteden en gezinnen voor maanden te verlaten en soldaten hun leven wagen vier zijn er dezer dagen in Vietnam gesneu veld nu offers worden ge vraagd van andere burgers, zal het Amerikaanse volk, evenals ik zelf, het moeilijk vinden te aanvaarden dat een handjevol directies van staalbedrijven uit zucht naar persoonlijke macht en persoonlijk voordeelzulk een verachting aan de dag legt voor de belangen van 185 miljoen Amerikanen". - Als de rest van de industrie ook de prijzen gaat verhogen, aldus de president, zal dat een ernstige belemmering zijn van het streven een inflatiespiraal te voorkomen. De minister van De fensie had hem meegedeeld dat de maatregel van de staalonder- nemingen de defensiekosten met een miljard dollar verhoogt. De president zei dat prijsver hoging de concurrentiepositie van de Verenigde Staten ver zwakt. De feiten tonen aan, zei hij, dat er geen rechtvaardiging voor te vinden is. Kennedy herinnerde er aan, dat hij in zijn installatierede iedere Amerikaan heeft ge vraagd na te gaan, wat hij voor zijn land kon doenik vroeg het» ook de staalconcerns. Die hebben nu geantwoord". Op de vraag of zi.in krachtige taal met betrekking tot de staal- prijsverhogingen er op duidt, dat de regering mogelijk om contro le van lonen en prijzen zal vra gen antwoordde de- president-, dat hi.i „veel belangstelling" zou hebben voor congresstudiés over de vraag of or al dan niet be hoefte aan nieuwe wetten be staat. Hij voegde er echter aan toe, dat hij „zeer schoorvoetend" tot een besluit tengunste van nieuwe wetgeving zou komen. Vorige week zijn in de haven van Casablanca twee zendingen militaire uitrustingsstukken van Sowjetrussische oorsprong ont scheept, aldus is woensdag door gewoonlijk welingelichte bron nen in Casablanca verklaard. De door twee Russische vrachtvaar ders aangevoerde zendingen om vatten ondermeer vijf hef- 1 schroefvliegtuigen voor vervoer van militairen, een dertigtal stukken 85-mm geschut, voertui gen, lichte wapens en munitie. De ontschepingen geschiedden onder zware militaire bewaking. Vorig jaar december bracht, een Marokkaanse militaire dele gatie een bezoek aan Moskou, gevolgd door een reis van dc Sowjetrussische minister van Defensie, Maiinovski, naar Ma rokko. bij aankoop van: 500 gram RRAADVLEES of 500 gram HALSCARBONADEN of 500 gram VERSE WORST 100 gram GEBRADEN ROSBIEF 100 gram GEBRADEN VARKENSROLLADE 100 gram GEK. HAM 150 gram FEPELVLEES 150 gram BOTERHAMWORST Dr. Buijzestr. 15 - Tel. 2387

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3