voor alle NECCHI-bezitstefs STOFFELS-RISSEEUW EIGEN HAARD RENAULT I 5 OVER '-SCHELDE GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN N.V. DE HOOP TERNEUZEN ROBSON MATROOS DE VRIJE ZEEUW BOTSING IN MOND NIEUWE WATERWEG 'lilitaire maatregelen in Egypte Kerkboeken en Bijbels EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT MNL. OF VR. f 9,75 F 11,95 f 7,95 W. Aarnoutse SERVICE VERKOOP Fa A. A. DEES ZOON ADMINISTRATIEKANTOOR LEROUX Wij nodigen U uit gebruik te r aken van onze NECCHI- CURSU.SDAG op MAANDAG 16 APRIL a.s., yan 2—6 uur en 710 uur, in onze zaak, alwaar U alle snufjes op uw NECCHI-naaimachines worden galeerd door een demonstratrice-ccupeuse van de NLCCHI-import te Amsterdam. Deze geheel gratis naai- en kniplessen voor NECCHI- bezitsters worden iedere maand gegeven. Ook uw kennissen zijn welkom Geeft U tijdig op of tijdens de les. NOORDSTRAAT 74 TEL. 2595 TERNEUZEN Jan de Hoop. de Arsenal-kenner uit Rotterdam, die in de qUj2 „Willens en Wetens" van de Vara-televisie duizend guld«n verdiende, heeft dit geld besteed aan een operatie in het Diacones- senhuis in Rotterdam, waar hii hoopt verdere -genezing te vinden van zijn spastische aandoening Dinsdag kreeg de ronde Rotter.' dammer, die een operatie aan <i» achillespees onderging, bezoek van Maud, die haar zoen van de slotuitzending prolongeerde. Jan hoopt over een week het zieken, huis te kunnen verlaten. Woensdagavond even over a uur zijn in de monding van de Nieuwe Waterweg twee schepen net elkaar in botsing gekomen. Het uitvarende Noorse schip ■Seamaster" (11.000 ton) heeft ichade aan bakboord gekregen. Je „Seamaster werd aangeva- en door de „African Lord" uit nbena (ruim 7200 ton) die scha- Ie aan de steven kreeg. De „Seamaster" maakte water. zijn sleepboten ter assisten- ie uitgevaren. eleend terwijl van de zijde van et syndicaat dat de brug wenst bouwen 20 miljoen is toege- sgd. De Bank van Nederlandse emeenten heeft een bedrag an 10 miljoen gulden ter be- -hikking gesteld. De directeur in die bank heeft liet project i studie, zodat van die zijde nog inbiedingen kunnen worden irwacht. Voor de naaste toekomst is financiering verzekerd. In >62 is nog 17 miljoen en in '63 nog 23 miljoen gulden no- g. Deze bedragen zijn reeds ischikbaar. In 1964 zal 17 mil- en en in 1965 10 miljoen gul- n nodig zijn. G. S. achten het niet verstan- g thans reeds verplichtingen n te gaan voor de jaren 1964 1965. Met het oog op de hoge reidsstellingsprovisie. ,Schuttevaer" wenst spoedig leerplicht schipperskinderen )p de woensdagmiddag begon- i 2-daagse vergadering, in ircanti te Amsterdam, van de 'schillende afdelingen van de ninklijke Schippersvereniging ^huttevaerheeft de voorzit- mr. J. C. W. van Dam, er lieuw de aandacht op geves- i dat „in ons land in feite nog 'ds geen leerplicht voor ipperskinderen bestaat, ter- 1 in onze tijd elk kind toch op minst lager onderwijs moet ben genoten om mee te kun- gehouden op donderdag 29 maart 1962 te 19.00 uur. e heer H. Pors Jr., secretaris de commissie leerplicht voor pperskinderen. deelde mede alle schippersbonden en ook Irie grote bonden van werk- lers in het vervoersbedrijf vertegenwoordigers van de ganiseerde schippersouders leerplicht wensen. Hij drong bij de regering op aan zo dig mogelijk tot de invoe- van die leerplicht over te vergadering droeg het be- op alle nodige stappen te welke tot die spoedige in- ing kunnen leiden. ;ens het Egyptische blad ..Al m" moeten onder een wet e militaire mobilisatie alle tische burgers zonder uitzon- g 10 jaar deel uitmaken van itionale militie en elk jaar igen aan militaire oefenin- leelncmen. Volgens dezelfde .vordt militaire training als ichl vak op de scholen in- Aanwezig: Voorzitter: Mr. H. Rijpstra. Wethouders: M. de Vos en H. A M. A. de Meyer. Raadsleden: M. van Langevelde, R. G. Vrieling, p. Fijn van Draat, S. W. Henry, mevr. E. Dooms—Ortelee, A. Jansen, P. J. Huijbrecht, R Hol, J. C. Bleijenberg, C. J. Compiet, W. J. Weterings, J. A. de Feijter, D. Waverijn, D. M. Ollebek en F. Dieleman. Secretaris (wnd.): J. Versprille. Ue Voorzitter opent de vergadering. De Voorzitter: Ik ben blij, dat mevrouw Dooms weer in ons midden is, terwijl ik het lid van Uw college de heer Henry, hartelijk feliciteer met zijn verkiezing tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring- van 28 februari 1962. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den de notulen van de vergadering van 28 februari 1962 vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit dd. 28 februari 1962 inzake toetreding tot de N. V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten; 1). idem dd. 27 oktober 1961 inzake vaststelling van het partieel uitbreidingsplan in onder delen „Oostelijk Bolwerk" met daarbij be horende bebouwingsvoorschriften; c. idem dd. 29 juni 1961 tot vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid- West" met daarbij behorende bebouwings voorschriften, tevens partiële herziening van het plan in onderdelen „Zuid"; d. brief van het Dagelijks Bestuur van de Af valwaterleiding Kanaalzóne Zeeuwsch-Vlaan deren, waarbij toegezonden worden de be grotingen voor de dienstjaren 1961 en 1962. e. brief van het bestuur der Opleidingsschool voor Gemeentepolitie, waarbij toegezonden wordt een exemplaar van de by Koninklijk Besluit goedgekeurde wijziging van de ge meenschappelijke regeling; f. controle-rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten; g. brief van het bestuur der Stichting Protes tantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen" inhoudende het verzoek om toestemming tot verkoop van c-en perceel grond; h. financiële afwikkeling met het Ingenieurs- en Architectenbureau A. J. van Eek, inzake de aan wijlen de heer A. J. van Eek ver leende opdracht voor de bouw van een nieuw stadhuis; i. notitie van burgemeester en wethouders in zake de wijziging van de benaming van de algemene begraafplaats nabij ,,'t Zwaantje"; De heer Waverijn: Het is mij als lid van de com missie voor de bouw van een nieuw stadhuis bekend hoe de zaak is afgewikkeld met de architect Van Eek. Ik wil hier in deze open bare vergadering gaarne een woord van waardering uitspreken aan het adres van de heer De Zeeuw, die ervoor gezorgd heeft, dat het bedrag teruggebracht is tot het in de stukken vermelde bedrag. Zonder hoofdelijke stemming worden de sub a. t/m f en h vermelde stukken voor kennisgeving aangenomen. Ten aanzien van het sub g vermelde verzoek wordt de gevraagde toestemming verleend onder voorwaarde, dat de verkoopsom wordt be klemd voor extra-aflossing op de door de Stichting afgesloten geldleningen. De afrekening (sub h) met het architecten bureau Van Eek tot een bedrag van 9.511,27 kan afgewikkeld worden uit het door de Raad verleende krediet. Wat betreft de benaming van de algemene be graafplaats wordt akkoord gegaan met de be naming „Zuiderbegraafplaats" in plaats van ,,'t Zwaantje". De verordening op de algemene begraafplaatsen dezer gemeente wordt dienovereenkomstig gewij zigd. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het op zijn verzoek verlenen van eervol ontslag met ingang van 1 juli 1962 aan de heer A. J. Dees als gemeente-secretaris van Terneuzen. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter. Staat U my toe, dat ik aan dit agendapunt enkele woorden wyd. Om punt 3 van de agenda van deze vergadering op papier te moeten zetten, moet voor de secretaris waarschijnlijk de zwaarste taak van zyn leven zijn geweest. Wij als raadsleden, die de strijd tussen lichaam en geest by hem van naby hebben meegemaakt, zyn vol dankbaarheid voor de manier waarop de heer Dees ons steeds terwille is geweest bij het vervullen van onze wensen, het geven van inlichtingen enz. Deze ont slagaanvrage vervult ons met weemoed, te meer, daar hy getuige is geweest van de grote opbloei van Terneuzen, een opbloei mede veroorzaakt door zyn werklust en yver. Wy zyn bly, dat zyn werkzaamheden, zy het dan met verminderde intensiteit, nog enige jaren voor de gemeente nuttig zullen zyn, ai liggen dan die werkzaamheden op een ander terrein. Namens de Raad dank ik de secretaris voor zyn hulpvaardigheid en wens hem een rustiger leven, tesamen met zyn vrouw, een meer stabiele ge zondheid en een zo groot mogelijke vreugde toe in het werk, dat hy nog enkele jaren hoopt te volbrengen. De Voorzitter: Ik dank U zeer. Wij zullen het door U gesprokene gaarne aan de heer Dees over brengen. Zonder hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. 4. Idem tot aanwijzing als onderhandelaar voor de gemeente bij grond- en pachtzaken van de heer A. J. Dees. De heer Van Langevelde: Ik ben het met dit voorstel wel eens, doch zou er een vraag aan willen verbinden. Ik heb gehoord, dat in de prak- tyk de ambtenaar de zaken zovèr mogelyk afhan delt en dat het dan in de vergadering van Burge meester en Wethouders komt ter definitieve af wikkeling. In de toekomst zullen wij voor zeer belangrijke grondaankopen komen te staan. Ik zou het daarom wel op prijs stellen dat de wethouder van financiën meeging met de betref fende ambtenaar om te onderhandelen over de grondaankopen. Dit moet niet alléén overgelaten worden aan de ambtenaren. De wethouder van fi nanciën zal mede deze taak voor zijn rekening moeten némen, eventueel geassisteerd door een ambtenaar. De heer De Meijer: Ik kan U wel zeggen, dat wij in het begin dit door de ambtenaar laten doen. Wanneer na een eerste bezoek by de be trokken personen mocht blyken dat de zaak wer kelijk spaak dreigt te lopen, ben ik altyd genegen om mee te gaan. Maar wij vinden wel, dat, wan neer de onderhandelingen aanvangen, het mider gewenst is dat de wethouder van het begin af aan meegaat. De heer Van Langevelde: Dat is dan een ver schil van zienswijze, meneer de voorzitter. Ik dacht, dat de wethouder er juist wèl bij aanwezig moest zyn. Het leidinggeven moet toch bij de wet houder berusten? De heer De Meijer: Wy zijn gebonden aan de schattingsrapporten, die van te voren opgemaakt worden. Vóór en na elk bezoek wordt er met mij overleg gepleegd, wat er te doen staat en wat er gedaan kan worden. Is er iets, dat het nodig maakt, dat de wethou der meegaat, dan gebeurt dit. Zonder hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. Boekhandel VAN DE SANDE Noordstraat Terneuzen GEVRAAGD: met Mulo-Diploma. Reeds voor vindt U bij ons een LEUKE BLOUSE. OVERHEMDBLOUSES vanaf Ziet in onze étalage de collectie TRUITJES en VESTEN vanaf Een unieke collectie. U slaagt zeker bij NOORESTRAAT 76 TERNEUZEN GEVRAAGD: op motorschip, ook eventueel LEERJONGEN. Zondags niet varen. ESDOORNLAAN 43 - TERNEUZEN - TEL. 3367 BOXENGARAGE ,,'t CENTRUM" AXELSESTRAAT 57 - TERNEUZEN TELEFOON 01150—2321 Type 4 L vanaf ƒ3995, Type DAUPHINE vanaf ƒ4995,— BESTEL vanaf ƒ5875,— IUIIllllllilll]i|l)UJjjili!l!lillllilllllijliil|llllJlililllliliJlllllliliül)lllllUUIlliMllillillli Jullanastraat 33 - Terneuzen - Telefoon 2380 ZIEKENHUISKOSTENVERZE KERING ONGEVALLENVERZEKERING 5. Idem tot onteigening van gronden gelegen in het uitbreidingsplan Sluiskil. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 6. Idem tot verkoop van grond gelegen aan de Leeuwenlaan aan: - a. Hondius en Zoon; b. N. V. Handel Mij „Terneuzen"; c. W. Smilde. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 7. Idem tot verkoop van grond, gelegen respec tievelijk aan de Axeisestraat, de Zuidland- straat en de Industrieweg, aan: J. A. v. d. Velden: de Staat der Nederlanden; H. Maas. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 8. Idem tot verkoop van grond aan de N. V. Handel Mij „Terneuzen", gelegen: a. in de Ser^ippenspolder; b. aan de Madame Curiestraat en Voltastraat. a. b. c. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 9. Idem tot het aangaan van een ruilovereen komst met de Association Coöperatieve Zélan- daise de Carbonisation G.A. te Sluiskil. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Idem tot het aanvaarden van de voorwaar den, gesteld bij de vergunning van Gedepu teerde Staten dd. 21 november 1961, nr. 1128/ 186/1, inzake het afgraven van dijken en het leggen van rioleringen. De Voorzitter: Wy delen U nog mede, dat naar aanleiding van een telefonische mededeling, die vanmiddag ontvangen is, niet méér in rekening zal worden gebracht dan 110.000,Dit is dus een maximale bydrage. De heer De Feijter: Het is wel zó, dat, als de Raad dit voorstel aanvaardt, men ook de voor waarden, die achteraf gesteld kunnen worden moet aanvaarden. Er zal niets anders op zitten. Burgemeester en Wethouders constateren zelf in het voorstel, dat de voorwaarden zeer zwaar en op zich moeilyk te aanvaarden zyn. Achten Burgemeester en Wethouders het nood zakelyk dat deze voorwaarden mettertyd ook na gekomen worden? Ik bedoel hiermede of het b.v. noodzakelyk is, dat in de St. Annapolder te zyner tijd een nieuw dykje gelegd wordt. De heer De Vos: Meneer de Voorzitter, als men dit niet eventueel noodzakelyk zou achten, zou deze voorwaarde niet gesteld worden. Men houdt rekening met de mogelykheid, dat het noodzakelyk kan zyn, en daarom worden deze voorwaarden gesteld. Overigens verklaart men zich bereid om alle mogelijke medewerking te verlenen opdat dit gefinancierd wordt uit de z.g. infrastructuur-pot. De hoofdzaak is, dat wy op het ogenblik bij zonder in de knel zitten met onze voorraad bouw grond. Daarom moeten wy het uitbreidingsplan Zuid-West" gereedmaken, omdat anders geen woningen meer kunnen worden gebouwd. Voor deze realisering is het. noodzakelyk, dat o.a. de Hogendyk afgegraven wordt. Of te zyner tyd werkelyk de voorwaarden ge steld worden, zoals hier wordt gesuggereerd, zul len wy moeten afwachten. Men wil blykbaar na de ervaringen met de ramp van 1953 in alle opzichten zeker zyn en daarom wordt er reeds nu op gewezen, dat de mogelyk heid beslaat dat er een tweede waterkring ge- |maakt moet worden. Aangezien het afgraven van de huidige tweede lijk plan. Ik wilde nog wel even vragen of nu 'de gehele leiding wordt dichtgespoten tot aan het Essenbruggetje? De heer De Vos: Uiteindelijk wordt heel de leiding dicht gespoten tot aan de kreek toe. Voorlopig blyft er nog een stukje open ten behoeve van de overstorten, waarover in de vori ge vergaderingen al is gesproken. Later komt er dan nog wel een waterparty. Zonder hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. kering wordt toegestaan op verzoek van de ge meente Terneuzen, is deze gemeente aansprake lijk voor het eventueel maken van de nieuwe tweede waterkering. De mogelykheid is nog aanwezig, dat de nieuwe weg op hoogte komt te liggen en dan als tweede waterkering kan fungeren. Wy kunnen echter op het ogenblik niet anders doen dan deze voorwaarden aanvaarden, want wy moeten op korte termijn voortwerken. Zonder hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10 a. Idem tot het onderhands aanbesteden aan de N. V. A. J. van Haaften te 's-Gravenhage van het volspuiten met zand van een gedeel te terrein in de oesterputten. De Voorzitter: Ik stel U voor, dat de heer Blok Uw college een maquette laat zien van de toe komstige situatie aldaar. De heer Blok geeft een toelichting op de ma quette. De heer Van Langevelde: De onderste woon lagen zullen dus niet boven de dyk uitkomen Vanuit hoeveel woonlagen zal men wèl over de dijk kunnen uitkijken? De heer Blok: De dijk is op 8 en de wonin gen op 1,5 De twee onderste woonlagen zullen niet op de Schelde uit kunnen kijken. Het is gewenst, dat van deze twee onderste lagen autoboxen of kan toren of iets dergelyks gemaakt worden. Er kun nen dus in totaal 8 woonlagen gebouwd worden, waarvan er 6 op de Schelde kunnen kyken. De heer Henry: Ik vind dit wel een aantrekke lyk plan en ik meen dat het juist is dat het col lege van de gedachte is uitgegaan om de kosten te laten drukken op de toekomstige eigenaren daarvan. Nu zal misschien het voorstel tot wyzi- ging van het uitbreidingsplan worden behandeld, vóórdat de prijs van de gronden bekend is. Zou het niet juist zyn om de invoeging in het plan Noord te doen paatsvinden nadat de grond prijs bekend is? De heer De Vos: Ik geloof, dat de heer Henry deze zaken enigszins met elkaar verwart. De wijziging van het uitbreidingsplan staat af- zonderlyk van de wyziging van het exploitatie plan. Dit komt misschien wel op het zelfde neer, omdat de kosten ook nog niet bekend zyn wan neer het exploitatieplan gereed is. Wij zyn thans bezig om verschillende exploita tieplannen samen te voegen. Nu geloof ik niet, dat het juist is verschillende stukjes buiten het exploitatieplan te houden. Ook vraag ik mij af of dit wel goedgekeurd zou worden door Gedeputeerde Staten. Daar komt nog by, dat dit eigenlyk weinig te betekenen heeft, want in een bepaald exploitatie plan gelden verschillende grondpryzen. Deze gronden worden ingebracht tegen een prys gelijk aan de werkelyke kosten. Men hoeft niet bang te zyn, dat de kosten zul len komen te drukken op andere delen van het uitbreidingsplan. Degenen, die op deze grond willen bouwen, moeten ook de kosten betalen, die de realisering van dit plan meebrengt. De heer Henry: Myn bedoeling is alleen erop te wijzen, dat de controle dan wat gemakkelyker zou zijn. Wanneer dat echter een bezwaar zou zyn ten opzichte van de goedkeuring, zou ik het niet doen. De heer De Vos: Ik weet niet wanneer de wyziging in behandeling zal komen. Met deze opspuiting wordt binnen een week of vier be gonnen, dus zyn de kosten daarvan gauw genoeg bekend. Het kan zelfs bij een raming niet zoveel uiteen lopen. Wij zullen ervoor waken, dat dit stukje apart blyft. De heer Hol: Ik vind het een aantrekkelyk plan, maar gelet op de grote investeringen ryst by my de vraag: bestaat er enige zekerheid dat dit gerealiseerd kan worden? Ook vraag ik my af of er nog geheid moet worden, want dan wordt het een kostbare affaire. De heer De Vos: Dit terrein wordt opgespoten met plaatzand. Deskundigen beweren dat je daar vrijwel onmiddeliyk op kunt bouwen. Wanneer dit geen flatbouw is, zal er waarschyn- lyk niet geheid moeten worden. Toch zullen dit vry dure percelen worden. Degenen, die daar willen wonen, zullen het financieel wel moeten kunnen, en dan zal het niet op de grondkosten aan moeten komen. Wat betreft de vraag of er gegadigden voor zijn, kan ik U mededelen, dat er al van meerdere zijden be langstelling voor is getoond. U hebt vandaag nog een stuk gekregen met een verheugende mede deling en zeer waarschynlyk zal van die zyde ook wel belangstelling hiervoor bestaan. De pryzen per m2 zyn voor Terneuzen wel hoog. Wanneer men het echter vergeiykt met de elders voor bepaalde percelen op unieke punten gelden de prijzen, dan steekt dit niet ongunstig af. De heer De Feyter: Ik vind het een aantrekke- 11. Idem tot verlenen van voorschotten voor het bijzonder lager onderwys voor 1962 op: a. h. de exploitatie-vergoedingen; de vergoedingen voor vakleerkrachten. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt conform de voorstellen besloten. 12. Idem tot het verlenen van voorschotten over 1962 voor het kleuteronderwijs. De Voorzitter: Ik kan U nog tot myn vreugde mededelen, dat bericht ontvangen is, dat dit jaar de urgentieverklaring afgegeven wordt voor de bouw van de nieuwe openbare kleuterschool te Sluiskil. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. 13. Idem tot wijziging van de begrotingen 1961 van het woningbedrijf en de gemeente. Zonder bespreking of hoofdelyke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Idem tot wyziging van de begrotingen 1962 van het grondbedrijf en de gemeente. De heer Van Langevelde: Over volgno. 560: subsidies ten behoeve van culturele uitvoeringen, zou ik een vraag willen stellen. Verleden jaar zyn er enkele verzoeken om sub sidie afgewezen omdat ze te laat binnengekomen waren. Daarom zou ik op deze post eigenlijk geen beslissing willen nemen, want ik meen dat het beter is deze zaak te laten rusten tot het najaar. De heer Henry: Ik zou ook iets over deze post willen zeggen. Wij hebben in Zeeuwsch-Vlaande ren 2 stichtingen, die zich bezig houden met de uitvoeringen van de Matthaus Passion. Wij moe ten dit zeer zeker waarderen. Beide stichtingen bevinden zich echter in ernstige financiële moei lijkheden. Ik zou het prettig vinden wanneer in het algemeen de twee stichtingen meer in het kader van de Zeeuwsch-Vlaamse-gedachte gaan werken en het niet te zeer plaatselyk wordt ge houden en er meer contact zou bestaan tussen beide stichtingen om gezamenlijk de moeilijkheden het hoofd te bieden. Ik weet wel, dat Uw college zich daar niet in kan mengen, doch nu deze subsidie verleend wordt zou U een suggestie in die richting kunnen doen, ook om contact op te nemen met de stich ting in Aardenburg. Wel zyn wij bly, dat deze stichtingen er zyn en ik hoop dat de uitvoeringen van de Matthaus Passion zullen blyven bestaan. De heer Weterings: De gedachte van de heer Henry is ook bij my opgekomen. Ik zou zelfs nog iets verder willen gaan en zou graag zien dat het één stichting werd, die desnoods het éne jaar in Hulst en het andere jaar in Aardenburg een uit voering geeft. Ik ben bang, dat deze twee stich tingen binnen de kortst mogelyke tijd om zeep gaan. Het schynt dat de belangstelling minder wordt. Ik zou toch uit cultureel oogpunt graag zien. dat wij er iets aan doen, al was het maar een advies in die richting, zodat deze stichtingen tot elkaar komen. De heer Waveryn: Ik kan my met het gesproke ne door de heren Henry en Weterings volledig verenigen. De Voorzitter: Wy hebben ons by dit voorstel laten leiden door de gedachte, dat de uitvoering van de Matthaus Passion in Hulst in direct finan cieel gevaar is. Wy achten het van grote betekenis dat de uit voering gecontinueerd wordt en dat het nu de tyd is over deze aanvraag te beslissen. Wy hebben in onze brief aan het comité in Hulst, waarby medegedeeld werd dat ons college een subsidie- voorstel aan Uw raad zou richten, de suggestie gedaan om de opzet van de Stichting een bredere en meer regionale basis te geven. Daarop hebben wy bericht gekregen, dat men zich nader over deze gedachte zal beraden. Wy zullen zeker Uw verlangens kenbaar maken. Overigens is dit een dermate belangrijk cultureel evenement, dat het ook voor Terneuzen, als groot ste gemeente in Zeeuwsch-Vlaanderen, noodzake lijk is om de betekenis van deze Matthaus Passion te accentueren, hetgeen ook in een financiële bydrage naar voren zal moeten komen. Wy zyn van mening dat dit uit een oogpunt van het gehele woonklimaat in onze streek van bijzondere betekenis is. Wy zullen de suggestie De heer Van Langevelde: Toch voel ik er nog niets voor om er vóór te stemmen. Ik ben er in principe niet tegen. Wy hebben afgelopen najaar echter enkele verzoeken laten afvallen omdat zij te iaat binnengekomen waren. Daarom zal ik er tegen stemmen. De heer Dieleman: Ik heb principiële bezwaren: tegen dit voorstel. De heer Huybrecht: Is dit bedrag toch wel vol doende en is men hiermede geholpen? De Voorzitter: Wy menen, dat dit bedrag op het ogenblik wel voldoende is en dit dankbaar aan vaard wordt. De heer Henry: Ten aanzien van de hoogte van het subsidie is het misschien ook wel nuttig om even af te wachten hoe andere gemeenten rea geren. De heer Huybrecht: Ik heb geen enkel idee over de tekorten van deze stichting. De heer Waveryn: Voorlopig houden wij dus vast aan het bedrag van ƒ250, De, heer De Meijer; Dit is een éénmalige bydra ge. Het voorstel wordt in stemming gebracht. Vóór het voorstel stemmen de heren Henry, mevr. Dooms—Ortelee, de heren Huybrecht, Jan sen, Hol, Bleyenberg, Compiet, Weterings, De Feijter, Waveryn, Ollebek, De Vos, De Meijer, Vrieling en Fijn van Draat. Tegen stemmen de heren Van Langevelde en Dieleman. Het voorstel is aangenomen met 15 stemmen vóór en 2 tegen. De heer Waverijn: Meneer de Voorzitter, over: volgno. 534, de Volksfeesten, zou ik iets willen vragen. Is het U bekend of er al een centraal' comité gevormd is? Het zou toch wel prettig zijn, dat op de dag; van de viering van het 25-jarig huwelyksfeest van het vorstenpaar iets georganiseerd wordt. De Voorzitter: In Sluiskil is een plaatselijk' comité opgericht. In Terneuzen heeft de Jeugd raad besloten de organisatie op zich te nemen. Wij hebben goede gronden aan te nemen dat dit wel lukken zal. De heer Weterings: Bent U er zeker van dat alle schoolhoofden medewerken en dat zij de nodi ge interesse hiervoor zullen opbrengen? De Voorzitter: Dat is my niet bekend. De heer Weterings: Het is my bekend, dat niet alle schoolhoofden mee willen werken. Ik zou willen verzoeken aan de onderwijskrach ten te vragen of zij hieraan hun steun willen geven. De Voorzitter: Wy zullen dit in het oog houden.' Conform het voorstel van Burgemeester en Wet-' houders wordt besloten. 15. Rondvraag. De heer Bleijenberg: Het is bekend, dat er vam Waterstaatszyde een contingent woningen beschik baar is gesteld en wel voor de verkoop. Komt er ook nog een contingent beschikbaar voor de verhuur? De Voorzitter: Ik kan het beste inhaken bjji wat ik U gezegd heb toen U by my geweest bent met de heer Berbers, namelyk dat er van het con tingent woningwetwoningen 1962 nog een gedeel te resteert. Ik heb U daarby aangeraden om als „Belangen gemeenschap" dit eens te bespreken met de Woningbouwvereniging. Onzerzyds is omtrent de bouw van woningwet woningen te Sluiskil contact opgenomen met de Woningbouwvereniging. De brief daaromtrent is gisteren uitgegaan. De heer Bleijenberg: Als nu de Woningbouw vereniging daartoe wil overgaan, komt er dan een extra contingent beschikbaar? De Voorzitter: Wy hebben nog een zeker con tingent in reserve, dat hiervoor aangewend zou kunnen worden. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, de werk zaamheden aan het nieuwe zwembad vorderen gestaag. Verlopen deze ook volgens het plan? De heer De Vos: Ik kan wel zeggen, dat dit ongeveer het geval is. De stand van het werk is thans tot 40 a 45 gevorderd. In ieder geval beginnen we de helft te naderen. Het is al verder dan het lykt, omdat er veel in de grond gaat. Men hoeft er echter niet op te rekenen, dat het bad nog het komende zomerseizoen in gebruik wordt genomen. In ieder geval zal dit wel het volgend seizoen gebruikt kunnen worden. De heer Hol: Ik stel deze vraag, omdat mij ter ore kwam dat er een tekort aan betonvlechters is. De heer De Vos: Men moet niet alle geruchten geloven. Op het moment, dat dit gezegd werd, was het wellicht waar, doch meestal wordt wel een oplossing gevonden. Met. betrekking tot het verloop der werkzaamheden doet zich geen al te ernstige stagnatie voor. doorgeven. De Voorzitter sluit de vergadering.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3