Binnenlands nieuws RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De Pels jager KERKNIEUWS AGENDA Turbulent verlovingsfeest in hoger sferen BEURSO VERZICHT MARK I BERICHTE kinderwantjes, Beatrixstr 2fi varte portemonnaie met jI >ud, Nassaustr. 3; bruin Im' I in aetetas met inhoud, Marlr I zilverbon, Kerkstr. S; ,y' I lar dames glacé's, Irenestr 27 I imestas. Noordstr. 38; dame.'I ng met steen, Bernardstr I imesrijwiel, merk Arend. sui/ I >ort, Kerkdreef 35. GROEDE 'Kindermid^ In het jeugdgebouw van c> atherse kerk te Groede werd n kindermiddag gehouden voo kinderen van de leden van de ed. Bond van Plattelandsvro: en in West Zeeuws-Vlaand» n. De jeugd heeft zich met a: rlei spelletjes uitstekend vet aakt en vooral de tractate 0[) iebollen ging er goed in. SLUIS De heer Baart 97 jan, Woensdag a.s. hoopt de heer F. Baart te Sluis zijn 97e ver ardag te vieren. De heer aart, die nog een zeer goede tzondheid heeft, is de oudste woner van Sluis. NED. HERV. KERK RETRANCHEMENT Bevestiging eerw. (teer G. M. C. de Vries. In de kerkdienst van zondaa erd de hulpprediker der Ned. erv. Gemeente te Retranche ent eerw. heer G. M. C. de ties, in zijn ambt bevestigd. De dienst in de volle kerk erd geleid door de consulen: C. Balk uit Sluis. Na de bevestiging zong de ge eente de nieuwe ambtsdrager rs 4 van psalm 121 toe. Eerw. heer De Vries had tot kst van zijn preek gekozen vers uit de tweede brief van Paulus tn de Corinthiërs, hoofdstuk „Niet dat wij heersers zijn rer uw geloof, maar wij zijr. edewerkers aan uw blijd hap". Na de preek richtten diverse rsonen het woord tot de eerw. er De Vries. Burgemeester J. A. ienhouts sprak namens de bur ■lijke gemeente, de heer J,J. Bruijne namens de Vrije tangelische gemeente, de heet 3 Kraker uit Zaamslag ui: ram van de Classis IJzendijke, i. L. S. Blom uit Aardenburg imens de ring Sluis. Ook werd 't woord gevoerd door de vori predikant van Retranche ent, ds. S. Tijmstra te Sloot >rp. Vervolgens sprak de president rkvoogd, de heer H. A, den amer, namens de Kerkeraad 1 het College van kerkvoogden t notabelen. Hij bracht dank .n de diverse instanties voor de lanciële steun, die het mogelijk aakte in betrekkelijk korte tijd de predikantsvacature te voor in. Ook dankte hij de consu nt voor diens vele werkzaam ;den in deze. )e eerw. heer De Vries dankte nslotte alle sprekers voor de >ede wensen gericht tot hem en n gezin. 25 GULDEN EIGEN RISICO VOOR BROMFIETSERS De contactcommissie motorrij- igverzekering, een in Rotter- im zetelende commissie waarin rtegenwoordigers van verzeke- igsbedrijven zitting hebben, eft het volgende medegedeeld: Nagenoeg alle in Nederland erkende bromfietsverzekeraars 'bben besloten om vanaf 16 ril 1962 voor nieuwe bromfiets- rzekeringen een eigen risico in 25 in te voeren voor casco- hades. Ook bij verwisseling van bromfiets of verandering van rzekerde op bestaande polis- n, zal dit eigen risico vanaf ge- >emde datum van toepassing n. De reden van deze maatregel gelegen in een ernstige be- rgdheid van verzekeraars me' strekking tot de resultaten in ïze sector van verzekering, wel- de laatste jaren een sterke ijging in het aantal en de hoog- van de schades vertoont. Hoewel ook de resultaten in t W. A.-sector zeker geen reden •t voldoening geven, is het spe- aal de ontwikkeling in de cas- isector, welke zorgen baart. Het bedrijf stond voor de keu- de premies -direct sterk op te ekken, dian wel eerst andere assende maatregelen te zoeken, a rijp beraad is de keuze g°' allen op een maatregel, welke venals de 50 eigen risico bi] utoverzekeringen. de voorzicli- gheid van de gebruikers van romfietsen aanmoedigt door en bij iedere schade een ze1"11 igen belang te geven, waardooi wens een bijdrage wordt gele erd om de veiligheid van he erkeer te bevorderen". Amerikaanse militairen 'n 'uid-Vietnam gesneuvcld- üet Amerikaanse command0 oor militaire bijstand in Z111'' 'ietnam heeft maandag beken»' emaakt. dat de dag tevoren Amerikaanse militairen wan0' esneuveld en twee andere ken- elijk gevangen genomen, nada ij in een hinderlaag van com- ïunistische verzetsstrijders tva- en gevallen. De vier militairen maakte 'eel uit van een groep, die Zn"1* ietnamese troepen in défensie- actiek oefende. De overval ge' eurde op ongeveer duizend k» an noorden van Saigon. wegwerker door trein gedood Een wegwerker van de Neder landse Spoorwegen is gister nacht omstreeks één uur tussen C'railoo en Hilversum door een trein gegrepen. De man, de 43- arige G. Kraseberg uit Bussum, werd gedood. De trein kwam uit Bussum en wTs op weg uaar Hilversum— utrecht. aanrijding MET dodelijke afloop bstermiddag is de 7-jarige B-am Korf uil Coevorden het Slachtoffer geworden van een yi keersongeval. W aarschijnlijk zonder voldoende op te letten ak het jongetje de Van Heutsz- -inpel over en hij werd aangere ed, door een auto. bestuurd door de heer G. S. uit Coevor- aer Zwaar gewond werd het jongetje naar het ziekenhuis te Coevorden overgebracht waar aan de verwondingen is overleden. boerderij AFGEBRAND Gistermiddag om half zes is ,na ontstaan in de boerderij n de weduwe Klein in de Vin- kebuurt in de gemeente Ommen, boor de hevige wind greep het vuur zo snel om zich heen, dat het huis, de stal, en de hooiberg, verloren' gingen. .jet gelukte wat huisraad naar buiten te werken, maar zeven koeien, vier kalveren en enige ken kwamen in de vlammen o r Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Te oorzaak van de brand is c nekend. De familie was ge deeltelijk tegen brandschade ver zekerd. aan gevolgen v an verkeersongeluk overleden listeravond is in het zieken- ls te Weert de 21-jarige mej. van der Kruys uit Weert ■-. .n de gevolgen van een ver keersongeluk op zondagavond overleden. Zij zat °P de duozitting van e-n bromfiets, bestuurd door de heer P. Feijen uit Weert, die in botsing kwam met een hond. Mej. Van der Kruys liep bij de op het wegdek een schedel- hasisfractuur op en werd direct naar het ziekenhuis overge bracht. twee TON SCHADE DOOR BRAND. Een grote voorraad leer is maandagmiddag verloren ge gaan bij een brand in de leerfa briek „De Oude Kuip" in Hilva- renbeek. Het vuur begon gis termiddag tegen vier uur op de tweede verdieping van het droog- huis boven het ketelhuis. In korte tijd stonden de tweede, de derde en de vierde verdieping van dit deel van het pand in brand. De vlammen, die veel voedsel vonden in de opgeslagen voor raden leer, laaiden zo hevig op, dat de assistentie werd ingeroe pen van de brandweer van Hil- varenbeek. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De schade wordt geschat op twee ton. Het bedrijf is verzekerd. De produktie-afdeling van de fabriek is niet getroffen, zodat de 20 werknemers gewoon kun nen doorwerken. ONTPLOFFING BIJ (DORDTSE) VESTIGING CHEFARO Gistermorgen heeft zich in de fabriek van de chemische indu strie Chefaro in Dordrecht een ontploffing voorgedaan, die ca tastrofale gevolgen had kunnen hebben. Gelukkig ontstond nu in tegenstelling tot het vrijdag in de Chemische Fabriek Rotter dam gebeurde ongeluk, waarbij een arbeider om het leven kwam slechts materiële schade. De explosie ontstond doordat een hoeveelhèid benzoylperoxy- de, welke in een droogkast stond, in brand geraakte en ver volgens ontplofte. De loods waarin zich de droogkast be vond, stond in een ogenblik in lichterlaaie. Gelukkig was men de brand spoedig meester. De schade wordt geraamd op lö.OOO gulden. DRIE-JARIG KIND OMGEKOMEN Gistermiddag omstreeks 12 uur is aan de Berghemseweg in Oss het driejarig zoontje van de familie W. Strik door een perso nenauto aangereden. Het kind was op slag dood. De jongen was op weg naar zijn grootou ders, die aan dezelfde weg wo nen. Daarbij moest hij de weg oversteken. VOOR RUIM ƒ3300 UIT VITRINE GESTOLEN Uit een vitrine, die door een juwelier was ingericht in de hal van het Rembrandt Theater in Utrecht, is gisternacht voor een waarde van ruim 3300,aan sieraden en horloges gestolen. Men is het gebouw binnengeko men, door na tegen de gevel te zijn geklommen een openstaand raam binnen te gaan. De ruit van de vitrine werd vernield, zodat men de inhoud gemakkelijk kon bereiken. Daarvoor heeft men uit een bureau-lade een bedrag van 55 ontvreemd. Een kassa werd opengebroken, maar deze bleek leeg te zijn. In de foyer van het theater heeft men een radiotoe stel kapot getrapt en heeft men een koffieketel leeg laten lopen. MYSTERIE VAN DE HOEK ONOPGELOST. De geheimzinnige zwervers in de duinen bij Hoek van Holland die de politie in dat badplaatsje de laatste weken zoveel werk gegeven hebben, zijn verdwenen zonder dat hun identiteit is ko men vast te staan. In de afgelo pen week heeft de politie met speurhonden intensief de om geving afgezocht, maar niets kunnen vinden. Ook zijn er de laatste dagen geen klachten meer ontvangen. Daarom neemt men in Hoek van Holland aan, dat de twee of drie Duitsers, die zich op het kampeerterrein schuil hebben gehouden, naar elders zijn vertrokken. Dat het jonge Duitsers zijn en geen Britse deserteurs staat wel vast, maar wat de reden is voor het duister gedrag is niet be kend, omdat er ondanks herhaal de telexboodschappen naar Duitsland van de politie-autori- teiten daar geen nadere inlich tingen zijn ontvangen. Hoek van Holland is in ieder geval van een plaag verlost. Der gelijke ongewenste .gasten heeft men er niet graag. Vorig jaar speurde de politie tien weken naar soortgelijke ongewenste elementen. TWEE JONGE HAGENAARS BIJ VERKEERSONGEVAL IN ITALIË GEDOOD Twee jonge Hagenaars, de 21- jarige B. Hoogland en de één jaar oudere F. M. van den Vlas akker zijn bij een verkeersonge val in' Noord-Italië om het leven gekomen. Zij zaten met twee uit Heidenheim (West-Duitseland) afkomstige Italianen in een auto, die in een onoverzichtelijke bocht van de autoweg Brenner— Abetone bij het plaatsje Pila di Tartarelle provincie Ostiglia- Mantua) in botsing kwam met een zware truck met oplegger, geladen met kunstmest. Ook de beide Italiianen zijn bij het onge val omgekomen. WOENSDAG 11 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7 13 Lichte gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; if Radiokrant; 8.35 Operette- ■ïuz; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Mor- g ndienst; 10.45 Samenzang 1.10 Kamerorkest en solist; .-.05 Lichte muz.; 12.30 Meded. b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmuz.; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Concertgebouwork.15.00 Muziekcursus; 15.30 Pianoreci tal; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Lichte gram.; 17.40 Beursber.; 45 Lezingen18.00 Gitaar muziek; 18.15 Radiokoor; 18.30 ing; 19.00 Nws en weerber.; 3.10 Praatje; 19.15 Leger des Heilskwartier; 19.30 Radiokrant, 750 Zang en orkest; 20.10 Ra dio-Filharmonisch orkest en so list; 21.00 Passiestonde21.40 Vocaal-ensemble en solist; 22.00 Kanttekeningen bij de voor pagina; 22.10 Pianduo; 22.30 Nws; 22.40 Avondaver-denking --.55 Piatennws; 23.25 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 10 Ochtendgymn.; 7.23 Lichte gram.; 8.00 Nws; 8.18 Muzikale «htendpost (gr.) (8.35 Van de oorpagina, praatje); 9.00 Gym- 23 45 Nieuws jastiek voor de vrouw; 9.10 Kookpaatje; 9.15 Orkestmuziek 'gr.); 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. progr.; 12.10 Lichte muz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel en zang; 13.00 Nws; 33.15 Operette-fragmenten; 1345 Gesproken portret; 14.00 Jeugd- concert; 14.45 Volksliedjes en -dansen; 15.00 Lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Hammond orgelspel; 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Dansorkest en zangsolis ten; 18.55 VARA-varia en lichte gram.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Joods programma; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Theaterkoor en -orkest; 20.35 Lezing; 20.50 Licht ensemble en zangsoliste; 21.05 Dit is Uw leven; 22.05 Amus. orkesten (gr.); 22.30 Nws; 22.40 Actuele problemen; 22.55 Kamermuz.; 23.20 Orkestmuz.; 23.45 Piano met strijkorkest (gr.); 23.55— 34.00 Nws. 15.00 Operettemuz.; 16.00 Beurs berichten; 16.06 Engelse les; l'J.21 Filmmuziek; 17.00 Nws; 17.15 Kamermuziek; 17.50 Boek- bespr.; 18.00 Klass. muz.; 18.10 Lekenmoraal en filosofie; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sport- progr.; 19.00 Nws; 19.40 Koor zang met orkest; 19.50 Herinne ringen aan toen...; 20.00 Opera- en Belcantofestival21.30 De zeven kunsten; 21.45 Gevar. gram.; 22.00 Nws; 22.15 Opvoed kundig praatje; 22.25 Etnische muziek; 23.00—23.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. N. T. S.17.C0 Voor de kinde ren; 17.3517.45 Internationaal jeugdjournaal; 20.00 Journaal en weeroverzicht20.20 Memo; 20.30 Pas geperst; 20.55 Huise lijk verkeer, interviews; 21.25 Nationaal Ballet; 22.15 Docu mentaire film; 22.40 Voordracht van gedichten. BELGIË (VI.): 16.00—17.00 Voor de jeugd; 19.00 Feuilleton; 19.30 Kroniek voor automobilis ten; 20.00 Nws; 20.25 Het man neke; 20.30 Gevar. progr.; 21.15 De brief van Don Juan, T.V.- spel; 22.00 Interview; 22.45 Rep. van het festival der wegrenners in het Sportpaleis te Brussel; DINSDAG 10 APRIL. TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur; „Roman holiday". Gebouw De Schakel. 14.30 en 19.00 uur; Grote Philips- show van fa. Kramer. Hotel Rotterdam, 2 uur; Vergadering van aandeelhou ders N.V. Handel en Scheep vaart Mij. „De Schelde". Hotel Des Pays Bas, 8 u.: Modeshow. WOENSDAG 10 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Roman holiday". Gebouw „De Schakel", 14.30 en 19 uur: Grote Philips show van de firma Kramer. Rotterdamse onderwijzers krijgen geen uitstel van eerste oefening De minister van Defensie, ir. S. H. Vis: i', heeft het verzoek van de ouaerraad voor het open baar lager onderwijs in Rotter dam om opnieuw uitstei van eer ste oefening te verlenen aan 18 dienstplichtige onderwijzers af gewezen. Iii een brief aan de raad schrijft de minister dat de 18 onderwijzers aanvankelijk op 4 oktober j.l. in werkelijke dienst moesten komen, maar op ver zoek van burgemeester en wet houders van Rotterdam die moeilijkheden (ziekteverzuim) in het winterseizoen voorzagen, werd deze opkomstdatum des tijds uitgesteld. De belangen van de militaire dienst, aldus ir. Visser, gedogen niet dat nogmaals uitstel wordt verleend. Ook de krijgsmacht komt met grote personeelstekor ten, in het bijzonder wat betreft personeel, dat geschikt is om ka derfuncties te vervullen. De ouderraad had het verzoek ingediend omdat Roterdam een groot tekort aan leerkrachten voor het openbaar lager onder wijs heeft. Ca. 3000 leerplichtige kinderen ontvangen geen of on voldoende onderwijs. Door het oproepen van de 18 onderwijzers deze maand, zal naar men aanneemt dit aantal stijgen tot 3659. Hessel Benedictus (23) uit Delft en Riet van Dorp, een charmante 21-jarige lerares uit Vlaardingen, hebben gistermid dag hun verlovingsfeest letter lijk in hoger sferen gevierd. Op 300 meter boven het Bra bantse landschap ontvingen zij om een uur of twaalf van de Nederlandse landbouw exporteert jaarlijks voor 4Vz miljard gulden Hoewel de personeelsschaar- ste in de landbouw is sommige gebieden verontrustende vormen begint aan te nemen, vertegen woordigt de Nederlandse land- bouwproduktie toch nog een waarde van ongeveer 6 miljard gulden. Het netto-agrarisch in komen bedraagt ongeveer 10 ch van het totale netto-inkomen van ons volk. Jaarlijks wordt er voor 414 miljard gulden aan producten van de landbouw en agrarische industrie geëxporteerd. Dit is ongeveer gedeelte van de totale Nederlandse export. PHILIPS GEDRUKT De eerste dag van de nieuwe beursvveek heelt een gedrukte stemming voor de Philipsaande- len te zien gegeven. Deze stuk ken noteerden Dij de opening op 911 circa vijftien punten beneden het voorgaande slot. De handel in deze hoek was zeer kalm. Dit was ook het geval in de hoeken van de overige internationale waarden. Er waren geen facto ren aanwezig, die de markt in Amsterdam gunstig konden ze- invloeden voor de hoofdfondsen. Alleen AKU hield zich heel goed op 36912 (367k), Unilevers een gulden lager op 183,80. Kon. Olies daalden bijna een gulden bij een notering op 134. Hoog ovens in mineur 763 7711. Wall Street gaf vrijdag een flauwe tendentie te zien voor de staalwaardèn, terwijl van de Ne derlandse hoofdfondsen K. L. M. er flauw in de markt lag. Dien overeenkomstig werd dit fonds gistermiddag in Amsterdam lager geadviseerd. De Westduit- se beurzen gaven geringe koers- verlagingen te zien. Het publiek blijft op het Damrak een af wachtende houding aannemen. Voor de arbitrage was er gister middag internationaal weinig te ondernemen. In de openings koersen van de internationale waarden kwam gedurende de verdere beursduur weinig veran dering meer. In de scheepvaarthoek viel weinig te beleven. De koersen bleven doorelkaar fractioneel beneden die van het slot van vrij dag j.l. Ook in de cultuursector daden zich geen grote verande ringen voor. HVA's een puntje lager op 13514. De staatsfondsen- markt gaf geringe veranderingen te zien met weinig omzetten. Voor de inschrijving op nomi naal 25 miljoen 4% procent obligaties N. V. RotterdamRijn Pijpleiding Maatschappij tegen 99 procent bestond ter beurze een grote belangstelling. Claims AKU werden lager op 35 geadviseerd, overeenkomen de met 110% procent voor de converteerbare obligaties. Aan delen Fokker werden op 490 (475) geadviseerd op Let gunsti ge dividendvoorstel. Aandelen RohteJiskoot werden eveneens hoger geadviseerd op het gunsti ge dividendvoorstel. Aandelen Blauwhoed kregen een lagere adviesprijs op het onveranderde dividend van 9 procent. Vromen Papier werd hoger getaxeerd als nawerking op de aanstaande aandelenemissie met claimrecht. Vrijdag j.l. stegen deze aandelen op gerioemde emissie T reeds elf punten tot 535. Beursindices 5/4 6/4 9/4 Int. conc. 551.83 554.85 548.65 Industrie 375.05 375.26 375.17 Scheepvaart 170.65 170.65 168.66 Banken 267.52 266.84 266.84 Handel enz. 165.74 166.62 166.02 Algemeen 405.97 407.50 404.33 Nabeurskoersen verkeerstoren van de Rotterdam se luchthaven een enigszins voorcarig felicitatietelegiam, knikten elkaar toen eens begrij pend toe en schoven vervolgens de nieuwe fonkelende ringen aan nun vingers. Ken kusje kon er daarbij met af, want Hessel had onmiddellijk weer al zijn aan dacht nodig voor het Saab-Safir- KRAS De oudste werkende Nederlan der is ongetwijfeld de S2-jarige l.eer Van Leeuwen uit Delft, die zi n gcuden jubileum viert bij de vernisfabriek „VUegenthart". Aanvankelijk was de heer Van Leeuwen molenbouwer; later werd liii timmerman. Op de foto zien we hem aan het werk in zijn werkplaatsje. VOETBAL ALLE WEDSTRIJDEN IN DE AFDELING ZEELAND AFGELAST Alle vastgestelde wedstrijden van de Zondagcómpetitie van de afdeling Zeeland voor 8 april werden in verband met de ge steldheid der terreinen afgelast. VERKLARING FEIJEN OORD Sportclub Feijenoord zal zich beraden over het standpunt, dat Feijenoord heeft in te nemen ten aanzien van de haar zondag j.l. opgelegde en tegelijkertijd gepubliceerde zware straffen. Feijenoord wil, zoals het steeds is geweest, een loyaal lid van de K.N.V.B. blijven. Reeds thans kan geconstateerd worden, dat de opgelegde straffen zijn uitge sproken zonder het geven van gelegenheid tot verweer, gelijk in artikel 80 van het huishoudelijk reglement is voorgeschreven. sportvliegtuigje, dat net tets ten zuiden van Kindhoven in werve-1 Het voorlopig niet opstellen van lende windvlagen terecht was peijenoordspelers in vertegen- gekomen en daarmee een onstui-1 j- -i«-ui- mig begin gaf aan het jonge ver- lovingsgeluK. Het idee om de verloving hoog in de lucht tot een zichtbaar feit te maken, was niet nieuw. Een van Hessels vrienden, de heer M. Lamers, was het al eerder op dezelfde wijze met zijn meisje eens geworden. Maar Lamers draaide destijds alleen maar een paar rondjes boven het Rotter damse vliegveld. Hessel Benedic tus vijfde jaars student in de vliegtuigbouwkunde aan de tech nische hogeschool te Delft maakte er een complete reis voor naar het Zuidlimburgse vliegveld Beek? Riet van Dorp had daar geen bezwaren tegen. Ze had al eens eerder gevlogen met haar ver loofde, die sinds hij vorig jaar september zijn brevet behaalde al meer dan 70 vlieguren op zijn naam heeft. Trouwens: als je al bij het begin van de verloving geen vertrouwen in je man hebt, kan je er beter niet aan begin nen... Helemaal zonder incidentje is het verlovingsfeest niet verlo pen. Hessel Benedictus had n.l. met twee vrienden, Lamers en Pim (Nero) de Haan, afgespro ken dat zii hem elk in een Tiger- moth een klein stukje zouden be geleiden. Maar het weer verslech terde zodanig, dat Lamers terug moest keren naar de luchthaven Rotterdam en Pim de Haan met zijn toestel naar zuidelijke rich ting moest uitwijken. Om alle ri sico's te vermijden zette hij ten slotte z'n kistje neer op een klein hard veldje tussen Zevenbergen en Klundert. Het was gelukkig een onberispelijke landing. Bankspaarders vertrouwen f.168 miljoen aan de M.H.M. toe! In het zojuist verschenen N.H.M.-jaarverslag over 1961 is een nieuwe post Spaarrekeningen op de balans ver meld. Het tegoed op spaarrekeningen is in dat jaar ge stegen van f128 miljoen toi f168 miljoen. De N.H.M.- bankspaarder weet, dat zijn spaargelden volkomen veilig zijn. Zijn bank heeft alleen ai aan kapitaal en open reserves f 165 miljoen. 3£% rente soepele opvragingsregeling belastingaanslagen automatisch ,op tijd voldaan geen extra kosten NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPli, N.V. Spaar veilig, spaar modern - Spaar bij de N.H.M. AKU: slot: (-366%) Kon. Olie: 133.50—134.50 slot: 133.60 (134.10) Philips: 900—911 slot: 901 (90714) Unilever: 183.30—183.50 slot: 183.40 (183.70) Hoogovens: 760761 slot: (76114) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden geldend, luiden Engelse pond 10.0910.19, Amerikaanse dollar 3.57% 3.6114, Canadese dollar 3 40 3.45, Franse frank (100 73.20 73.70, Belgische frank (100) 7.20 —7.25, Duitse Mark '100) 89.75 -90.25, Zweedse kroon (100) 69.3570.35, Zwitserse frank (100) 82.75—83.25, Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25, Deense stel van de Amerikaan Bunker kroon (100) 51.90—52.90, Noorse over Nieuw-Guinea, lauw ont- kroon (100) 50.20—51.20, Oosten- vangen. Alleen de semt-gouver- rijkse Schilling (100) 13.92'/2— nementele „Indonesian Herald 14.02Vz, Portugese escudo (100) wijdt er een hoofdartikel aan. ln 12.57^—12.72^, Spaanse peseta de andere kranten kreeg het be- (100 grote coupures) 5.95—6.10. richt een onopvallende plaats. 3>\ V>Y.tLVMA\3YA\ .5 Xic^>cv!A\.cv xjexvevv^v ft .404 De Indonesische pers en het voorstel-Bunker over Nieuw-Guinea De dagbladen te Djakarta heb ben het feit, dat de Indonesische regering zich in principe ak koord verklaarde met het voor- 1 .W .W 1.052-trt V>\^ VVVAICVIIW'Y. Ci'Kiri BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte gram.; 12.30 Weer berichten; 12.35 Lichte gram. (vervolg); 13.00 Nws; 13.15 Ka„ mermuü.; 14.00 Schoolradio; i •"jj§S*gpr,-7'-: -- t* -• "N-j 7. De meelijwekkende gestalte beter aan toe. die daar door de sneeuwstorm voortworstelt naar de burcht van Eric de Noorman is niemand an ders dan Axe. Zijn kleding is ge scheurd, zijn wapens zijn verdwe nen en hijzelf bijna ziek van uit putting. Zijn paardje is er al niet veel Knipperend tegen het verblin dende wit van de sneeuw staart de boogschutter hijgend naar de burcht, die vaag door de jagende sneeuw zichtbaar is. De in een dikke berenmantel ge hulde wachter op de borstwering houdt de pas in en luistert scherp, terwijl hij met zijn ogen de witte mist poogt te doordringen. Ja, daar klinkt het weer, die ijle schreeuw, als van een mens in nood. En daar ontwaart hij een schimmige gedaante, die wanho pig met de arm zwaait en dan plotseling in de sneeuw verdwijnt. Met een verwensing verlaat de wachter zijn post en stormt naar de grote poort. En zo, ondersteund door de schildwacht, strompelt Axe de boogschutter even later Eric's werkvertrek binnen. De Noorman staart hem aan, als zag hij een geestverschijning, maar treedt dan snel op zijn pleeg zoon toe. „Axe! Wat is er gebeurd?" stoot hij uit, „waar zijn de anderen, Svein en Axes hand graait vooruit, als steunzoekend, dan zakt hij lang zaam aan Erics voeten ln elkaar. woordigende elftallen is primair een zaak tussen de K.N.V.B. en de betrokken spelers, waarvan voorlopig slechts gezegd kan worden, dat deze maatregel on billijk voorkomt ten opzichte van spelers, die nimmer een op stelling in vertegenwoordigende elftallen hebben geweigerd. Het niet-inschrijven van de landskampioen (indien dit Feij enoord mocht zijn) voor het toernooi om de Europa-cup moet in strijd met de desbetreffende reglementen worden geacht en kan, los van het vorenstaande, geacht worden een onrechtma tige daad jegens Feijenoord te zijn. Het bestuur van Feijenoord vertrouwt middels redelijk over leg op een aanvaardbare oplos sing van deze kwestie. BURNLEY IN CUPFINAL MET TOTTENHAM HOTSPUR Burnley, de leidende ploeg in de eerste divisie van de Engel league, heeft zich maandag avond geplaatst voor de finale om de F. A. cup door een over winning met 21 in de replay- tegen Fulham. Reeds met de rust had het superieure Burnley een voorsprong van 1-0 door een doelpunt van linksbinnen Jim my Robson, die na 34 minuten spelen in de tweede helft ook he* tweede doelpunt voor zijn reke ning nam: 2-0. Een minuut vooi het einde bracht Jim Langley voor Fulham de achterstand te rug tot 2-1. Burnley ontmoet in de cupfina! op 5 mei in het Wembly-stadior te Londen de huidige bekerhou der, Tottenham Hotspur. Met df kampioenstitel voor het grijper en een finaleplaats voor de bekei heeft Burnley grote troeven ri llanden om de prestatie van df Spurs, die het vorige jaar vooi het eerst in deze eeuw de „dou ble" bereikten, te evenaren. •fr De Zuidafrikaanse regcrin; heeft het verbod voor het Afn, kaanse nationale congres en he Panafrikaanse congres met no; een jaar verlengd. Beide organi saties zijn kort na de schietpai tijen van 1960 in Sharpevill verboden. Het verbod is sinds dier. nog niet opgeheven. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam, 9 april. Officieuze noteringen per IC kg: Tarwe, doorsneekwaliteit o basis 17 pet vocht tot 33,25 p< schip, franco fabriek Rotterdan Voedergranen, vaste handel b gering aanbod. Maalgerst, vo gens monster, ƒ26—-ƒ28,25; Kif pegerst, volgens monster, 27,r f29; Haver, volgens monste 25—27,75. Peulvruchten, franco Rottei dam: Groene erwten, op monste 3039Schokkers, op moi ster, 3040; Bruine bone boerenschoon, volgens monst< 35—55. AARDAPPEI.BEURS ROTTERDAM Rotterdam, 9 april. Klei-aardappelen 35 mm oi waarts voor het binnenland: Bintje 27,5030; Bcvelai der 25—29. Klei-aardappelen 3S mm opw Furore 24—29. Voer-aardappeien 46. Prijzen berekend per 100 kg c op de handelsvoorwaarden vas gesteld voor de verkoop van cot sumptie-aardappelen op wago schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 9 april. Op de veemarkt te Rotterda' werden 1223 vette koeien en o: sen aangevoerd. De notering liep van ƒ2,50- 3,35 per kg. De aanvoer was korter, de har del stroef en prijzen als vorig wenk. Enkele prima's boven nc tering.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3