Provinciaal nieuws binni Daders wapendiefstallen in Nieuw-Guinea gearresteerd AGENDA De Matthauspassion in de St. Baafskerk te Aardenburg parten i *~Y\ood. BURGERLIJKE STAfiij DE |RITSE KANOVAARDERS HUISTOE. handen TERNEUZEN ZUIDZANDE KUNST VARKENSPEST IN OVERLOON Nederlandse jeugdleiders naar de Ver. Staten Radio en Het gouvernements voorlich tingsbureau te Hollandia heeft zaterdag het volgende communi qué uitgegeven: „Gedurende de laatste dagen waren bij de politie te Hollandia berichten binnengekomen, die meer zekerheid, dan tevoren be stond, hebben gegeven over de destijds uit het kantoor van het kadaster te Hollandia gestolen jachtgeweren. Dit was eveneens liet geval met enkele kort gele den uit het ruim van het m.s. ...Roepat" verdwenen wapens. Deze belichten leidden naar een bepaalde, min of meer „los geslagen" groepering, waarvan zeer bepaald niet is vast te stel len, of bij hun criminele activi teiten ook politieke tendenzen aanwezig zijn geweest. Naar aanleiding van de ver kregen „tips'1 betrachtte de poli tie te Hollandia reeds gedurende enige dagen 'n verhoogde waak zaamheid. Tijdens een vrijdag avond door een politiepatrouille te Hollandia-binnen (12 km van de haven in het binnenland) uit gevoerde inspectie-ronde met motorvoertuigen heeft men 12 lieden kunnen overmeesteren, die in het bezit bleken te zijn van 'n splinternieuwe „jungle"-kara- bijn en van een der bij het ka daster gestolen jachtgeweren. Drie personen konden ontvluch ten. Bij een poging om ook hen te arresteren heeft de politie ge schoten. Het onderzoek duurt voort". Op een zaterdagmiddag gehou den persconferentie met de di recteur van Binnenlandse Zaken, <de heer H. Veldkamp, en resi dent W. G. F. Winia van Hollan dia heeft de heer Winia uitdruk kelijk vastgesteld, dat men de zaak thans volkomen in de hand beeft. De heer Veldkamp zette -uiteen dat, als een patrouillewa gen van de politie niet toevallig had gestopt bij een verdacht uit ziende Volkswagen-bestelauto, er vermoedelijk niets zou zijn ge beurd. Er is zeide hij on danks een stroom van geruch ten, die naar aanleiding van het gebeurde te Hollandia de ronde deden, vrijdagavond geen vuur gevecht geweest. Alleen heeft de politie schoten gelost, en de in zittenden van de bestelwagen Rebben niet teruggeschoten. De heer Winia herinnerde aan de diefstal van elf gladloop-ge weren uit het kantoor van het kadaster, zes weken geleden. Hierin heeft 't politie-onderzoek nog geen klaarheid gebracht. En kele dagen geleden verdween «en tiental jungle-karabijnen, be stemd voor het leger te Sorong, uit het ruim van de te Hollandia liggende „Roepat". .--rAe hoofd-posthuiscomrnandant der politie, ,Roef, en drie agen ten met een politie-jeep, zagen vrijdagavond omstreeks 22 uur op de weg naar Sentani een Volkswagen-bestelauto staan, met grote lichten op. Nadat de patrouille reeds was gepasseerd, keerde zzii terug voor een nader onderzoek. Op dat ogenblik ren den drie personen, die vermoede lijk gewapend waren, uit de ka- bine en konden niet tot staan worden' gebracht door waarschu- iS'fh'gsChoteri; fzij zön ontkomen. --9 andere inzittenden, die de jugte-karabijn en het gla.hoopge- Jveer bij zich hadden, konden worden gearresteerd. inmiddels had een andere po litiepatrouille een tweede bestel wagen aangehouden, waarin een man zat, wiens -naam door de verkregen „tips'' reeds in vel band was gebracht met de wa- pendiefstallcn. Het vermoeden bestaat dat de inzittenden van beide wagens met elkaar c<?nt^ nebben willen zoeken, doch dat deze poging door de politie is C Deze gebeurtenissen hebben eeds tot enkele maatregelen ge leid zoals het aanhouden van auto's aan de haven te Hollandia en op de weg naar Sentani. Zo werd aan het Sentammeer door een tijdelijke politiepost een wa gen aangehouden, waarvan de bestuurder geen gevolg gaf aan een sommatie om te .stoppen, waarna waarschuwingsschoten in de incht werden afgegeven. In ie7e:wagen bleken toen een ma rine- officier en zijn echtgenote te zitten. Opnieuw een bokser levensgevaarlijk gewond Voor de tweede maal binnen veertien dagen hebben Ameri kaanse chirurgen een hersen operatie moeten uitvoeren op een bokser, die tijdens een gé- vecht levensgevaarlijk werd ge wond. Vrijdagavond zakte de Ameri kaanse zwaargewicht Tunney Hunsaker nadat hij in de tiende en laatste ronde van een gevecht tegen Joe Shelden na een rechtse hoek was uitgeteld, in zijn hoek bewusteloos in elkaar. (Hunsaker werd onmiddellijk waar een ziekenhuis overge bracht waar doktoren een spoed operatie uitvoerden, die ruim 2 uur duurde. De stoestand van de bokser werd na de ingreep nog zeer kritiek geacht. Het was een tweede dergelijk soort ongeluk binnen veertien dagen. Op 24 maart werd de Cu baan Benny Kid Paret in een ge vecht om dé wereldtitel in het weltergewicht door de Ameri kaan Griffith knock out gesla gen. Paret die na zijn nederlaag onmiddellijk moest worden ge opereerd, stierf negen dagen la ter zonder bij bewustzijn te zijn gekomen. ju De heer Veldkamp antwoord de op een op de persconferentie gestelde vraag dat in de dagen, die voorafgingen aan de gebeur tenissen van vrijdagavond, geen enkele arrestatie is verricht en er zijn geen doden of gewonden gevallen. De Papoea-bevolking reageert op het gebeurde enerzijds opge wonden en wil de kwaadwillende elementen elimineren - hetgeen haar door het bestuur is afgera den en anderzijds met een wegtrekken uit haar woningen in de richting van het achterland van Holandia. Dit laatste deden 30 gezinnen van de Waropen-' kust,, woonachtig in de woon wijk „Kamp Kei" te Hollandia- binnen. De gearresteerden zouden half bloed-Papoea's en Indonesiërs zijn. MAANDAG 9 APRIL TERNEUZENLuxor-Thea- ter, 8 uur: „Het verraad der Tartaren". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Revak de rebel". DINSDAG 10 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: „Roman holiday". Gebouw De Schakel, 14.30 en 19.00 uur: Grote Philips- show van fa. Kramer. Hotel Rotterdam, 2 uur: Vergadering van aandeelhou ders N.V. Handel en Scheep vaart Mij. „De Schelde". Hotel Des Pays Bas, 8 u.: Modeshow. vISV f: '"VIT 1 ruw of schraal HAMEA GELEIEEÜÜ RECORD AANVOER MOSSELEN Vrijdagmorgen is op de ver waterplaatsen te Yerseke de 800.000ste ton mosselen aange voerd door de kweker W. Bom Czn met zijn vaartuig „Harlin- gen 49". De mosselen waren bestemd voor de handelscombinatie „So lidair". Een dergelijke hoeveel heid van 80 miljoen kg is nog nimmer bereikt. Kollekte voor Bejaardenreis Een dezer dagen gaat het Ter- neuzense comité Bejaardenreizen weer de jaarlijkse kollekte hou den voor het uitstapje dat onze bejaarden ook dit jaar weer hopen te maken. Op de laatst gehouden algeme ne bestuursvergadering is uit het verslag van de penningmeester gebleken, dat er toch wel enige reden tot bezorgdheid is. De rei zen kosten ieder jaar meer geld en de laatste jaren is gebleken, dat de opbrengst der jaarlijkse kollekte voor dit uitstapje tanen de is. Toch zou het jammer zijn als er op deze reizen drastische beperkingen zouden moeten wor den ingevoerd. Het comité, dat nu al zoveel jaren de bejaarden éénmaal per jaar een onvergete lijke dag wil geven en daarvoor zelf moeite, tijd en dikwijls kos ten over heeft, wil daar graag mee doorgaan. Men mag niet vergeten dat de oude mensen van nu in hun „goede" tijd weinig ge legenheid hebben gehad om, zo als wij nu doen, jaarlijks een uit stapje te maken. Dat wij nu van de vele sociale voorzieningen' profiteren heeft men voor een belangrijk deel mede aan hen te danken. Laat een jaarlijks één- dags uitstapje hiervoor hun be loning zijn. Examen Binnonvaartsehuol Bij het examen ter verkrijging van het diploma als binnenvaart schipper slaagde de heer G. Be- det te Terneuzen voor de volgen de diploma's: a) schipper voorde rivier- en de kanaalvaart: b> schipper voor de vaart op ruiteaé vaarwateren en kanalen. De opleiding voor dit examen, werd o.m. genoten aan de Bin- nenvaartschool, gevestigd in de Technische school alhier. U. T. S. zevende in landelijke verkeersquiz De Terneuzense U.T.S., die za- erdag voor een week de provin ciale verkeersquiz won, is zater dag 1.1. naar Hilversum geweest om deel te nemen aan de lande lijke quiz. De équipe uit Terneuzen be haalde daar een zeer goed resul taat; zij werd n.L 7e van de IS' ploegen uit het gehele land. De quiz werd gewonnen door de Chr. U. L. O.-school uit Slie drecht met 424 punten. Tweede werd het St Miehiels Lyceum te Geleen met 419 punten en de Rijks H.B.S. te Enkhuizen ein digde op de derde plaats. De Ter neuzense U. T. S. behaalde 351 (van de 450 te behalen) punten. Vakexamen Aan de Nederlandse Fotovak school te 's-Gravenhage slaagde voor het examen fotohandel de heer F. J. C. Hol alhier. Gemeenteraad De gemeenteraad kwam vrij dagavond onder voorzitterschap van burgemeester Everwijn bij een voor het afwerken van een korte agenda. Overeenkomstig het voorstel van het college van B. en W. werd besloten om de aan deze gemeente toegewezen woning wetwoningen te doen bouwen aan de Zegveldstraat en te trach ten cfeze woningen onderhands te doen aanbesteden. Het bouwen van deze woningen in het uit breidingsplan kwam het college minder gewenst voor, omdat de aanleg van de openbare werken nog niet s voltooid en dit dus een spoedige realisering van de bouw zou verhinderen, terwijl voorts aan de Zegveldstraat nog juist 2 wonitgen kunnen worden gebouwd; waarna de bebouwing in deze straat zal zij® voltooid. Voorts stelden B. en W. de raad voor over te gaam tot wijzi ging van de bexoldigings-verorde- ning voor het secretarie-perso neel en de salarissen aar te pas sen aan de nieuwe normen welke per 1 januari 1462 vorar dit per soneel overeenkomstig dé richt lijnen van het ministerie varr Bin nenlandse Zaken- kunnen gelden. Ook dit voorstal' werd door dé- raad zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De Heemkundige Kring voor West Zeeuws-VIaanderen zal met ingang van 1962' eeir subsidie ontvangen van 4 cent per inwo ner. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie van die Stichting Gereformeerde Bejaar denzorg in- Zeeuws-Vtaanderen te Oostburg,, Van Gedeputeerde Staten werd tenslotte bericht van goedkeu ring ontvangen op de gemeente begroting voor 1962, terwijl de gemeente-rekening over het jaar 1961 door dit college definitief en ongewijzigd werd vastgesteld. Detachering Rijkspolitie De wachtmeester le kl. der Rijkspolitie J. Casteleijn te Zktid- zande zal met ingang van 11 april 1962 gedetacheerd worden naar de Keukenhof te Lisse. De vier Britse kanovaarders heren de Koninkl. Marechaussee zijn zaterdagmorgen te 10 uur in wier kazerne in de Nieuw- tijdens een fikse regenbui vanaf straat zii gedurende hun twee het Zevenaardok vertrokken, uit- daags verblijf in Terneuzen gast- geleide gedaan door hun gast-1 vrijheid heboen genoten. Zoals reeds gemeld is het doel van nun verdere peddeltocht Ost- ende, vanwaar zij per ferryboot het Kanaal zullen oversteken. Onderzoek naar onregelmatigheden in Oudkarspel Bij' «en onderzoek naar on regelmatigheden die gepleegd zouden zijn door de verzeke ringsinspecteur H. L. B. ten na dele van de Noordhollandse Brandwaarborg Mij te Oud- karspel is komen vast te staan dat een bedrag van 15 a 21.000 gulden verdwetittn is. Op 13 maart is B. gearres teerd omdat hij ervan werd ver dacht verduisteringen te hebben gepleegd. Eerder werkte hij in. Enschede voor deze maatschap pij. Hij werd in 1955 ontslagen;. In 1957 werd Hij weer in dienst genomen, om nog eens een kans te krijgen. lil zijn rayon Noord- Holland moet hij echter van ver schillende agenten verzekerings premie n hebben ontvangen, dis hij niet heeft afgedragen. Ook zouden er malversaties zijn ga*- pleegd tail verzekermgen, die hij privé afsloot o.m. bij de Ver enigde Verzekerings Maatscliagp- pij te Utrecht en bij, de Auto Fir nancierings Maatschappij en In dustriële Credietbank te Gro ningen. MOND- en KLAUWZEER in Limburg breidt ziirfi verder uit De uitbreiding van het mond- er.i klauwzeer in Limburg- is nog steeds niet tpt staan gebracht, Kwamen oorspronkelijk, de mees te gevallen voor in de gemeente Venray, thatns komen dé meldin gen als het ware aan de lopende band binnen uit cfc gemeente Helden en omgeving. De afgelo pen week werden 82 nieuwe mel- In de geheel gevulde St Baafs kerk van Aardenburg werd gis teren Bach's Matthauspassion uitgevoerd onder leiding van Piet van Egmond. Hij beschikte over een uitstekend vocaal en in strumentaal koor Amsterdams Oratoriumkoor en het Utrechts Stedelijk. Orkest», en waar goede solisten medewerkten kon men e.up eistenen, dat aan de hoogste technische eisen zou worden vol daan. Wat de technische eisen be treft, bleef letterlijk geen wens onvervuld. Primair wil ik dan ook. het artistieke aspect van de ze uitvoering beschouwen en aan het beoordelen van de uitvoering naar zijn muzikale waarden gaat weer de beantwoording vooraf van de vraag: moet de Matthaus- passiffloi iit een objectieve, nette irale sfeer, exact volgens de eisen dia die partituur stelt, wor den uitgevoerd (binnen de gren zen waarvan er ruimte tot liet geven van een boeiende verklan king, te over is) of dient de uit voering een romantisch karakter te dragen? Van Egmond koos zijo faam ging hem in deze ver vooruit voor de romantische opvatting: een vertolking die zo expressief ais tie beschikbare- executanten dat maar toelieten; het Lijdensverhaal volgde, en dus door de sterk geaccentueerde- band met de tekst door niet-rtra- zikaie invloeden beroerd: raakte-. Enige voorbeelden;; de- mtesle koralen werden door het koor uiterst zacht ingezet., waarna een aanzwelling tot een imposant for te volgde; hier en daar- voegde Van Egmond het jongenskoor toe aan de in de partituur genoemde dingen; bij inspectie-Limburg van bezetting: hij wijzigde at naar de Gezondheidsdienst voor Die- het hem uitkwam cie dynamische ren gedaan. Ongeveer 4000 var- voorschriften (en dat soms radi- kens moesten maakt. worden afge- caal en liet, hier en daar pre tentieus, aan de toehoorder, ten —■✓"—Ca Door ANGELA VON RIESLING 26) (Nadruk verboden.) „Ik geloof dat U 't kind graag een beetje extra liefde wilt schenken, is het niet?" Dokter Liebmann keek haar met zo'n wonderlijke blik aan dat zij bloosde. Vlug keek ze een andere kant op. Over zijn ge zicht vloog een lichte schaduw. Waarom keerde zij haar blik af? Had ze zich reeds aan een man gebonden? Hij keek versto len naar haar handen, doch zij droeg geen ring die er op wees dat zij zich reeds vast gebonden had. „Ik wil ao graag wat meer leven in ons huis brengen. Het is er zo stil sedert de vrouw en de beide kinderen van mijn broer gestorven zijn. Zo'n kind als Angelika of Theresia zou juist iets voor ons zijn." „Woont U bij Uw broer?" „Ja, al vanaf dat onze ouders gestorven zijn. "Mag ik naar An gelika?" „Ik heb er niets tegen. Maar U moet me wel beloven dat U zich stipt aan de voor schriften van zuster Maria zult houden. Het besmettingsgevaar is nog niet geweken." „Daar ben ik niet bang voor en bovendien mag ik binnen enkele in de kamer, slank en elegant dagen naar huis, maar ik wil als altijd. In zijn beide handen het U graag beloven. Ik zal doen hield hij een struik bloemèn zo wat zuster Maria zegt." groot als een wagenrad en zijn „Dan is het goed. Ik hoop dat i ogen straalden haar tegen. ik U nog eens zie voor U naai' huis gaat." „Als er gelegenheid voor is, dan graag." Veraf ging terug naar haar ka mer en dokter Liebmann liep zijn spreekkamer binnen. In zijn gedachten liep Vera nog steeds naast hem. Hij maakte een be weging als wilde hij haar hand vast pakken en haar dwihgen hem in de ogen te zien. Haar tegen zich aan te trekken alsof hij haar voor altijd vast wilde houden. Hij schrok op uit zijn dagdromen en besefte dat hij in Vera de ware vrouw had gevon den die hij voor zichzelf en zijn kinderen wenste. Doch deze wens zou wel onvervuld blijven. Wie had zin om een weduwnaar met drie kinderen te trouwen? Het meisje was bovendien nog zo jong en knap, ze zou wel een andere man vinden. Hij zuchtte. Een fantasie najagen, zo hield hij zichzelf voor, kostte alleen maar tijd en zenuwen, hij zucht te nog eens diep en hoorbaar. Vera werd in haar kamer ver rast door bezoek, wat zij niet in het minst verwacht had: Chris tian Multerer. Hij stond midden Vera werd wit tot aan haar lippen. Wat had dit bezoek te be tekenen? Haar hart hamerde in haar lichaam en ze was niet in staat verder de kamer in te ko men. „Ik ben blij, juffrouw Sonn- leiter, dat ik U weer zo fris en gezond voor me ziet" Multerer liep nkar haar toe en boog licht. Met bevende han den nam Vera zijn bloemen aan en legde ze in de vensterbank. „Ik hoef U niet te zeggen, juf frouw Sonnleiter, hoezeer Uw ongeluk mij ter harte gaat. Het was me doof zaken helaas niet mogelijk om U eerder op te zoeken. Ik ben enkele dagen de stad uitgeweest 'en hoorde pas gisteren van Uw vriendin Ilse van het ongeluk dat getroffen heeft. Wanneer U het zie kenhuis verlaten?" „Dat weet ik nog niet precies, maar ik denk niet dat het nog lang zal duren. Prof. Sehneller is met de toestand van de wond erg tevreden. Hét zal voorlopig nog wel een flink litteken blij ven, wat het later Wordt moeten we afwachten." „Jammer dat U dit overkomen moest. Uw broer had voorzicht! ger moeten remmen!" „Maar nee, mijnheer Multerer, hij heeft zijn best gedaan. Bo vendien, want betekent een lit teken? Maar... zouden we niet gaan zitten?" „Nee juffrouw Sonnleiter. Ik heb helaas slechts .weinig tijd. Ik ben eigenlijk gekomen om voor goed afscheid van U te ne men. Zaken dwingen me om in een grotere stad te gaan wonen. Ik heb een erg verleidelijk aan bod gekregen om de zaken uit te breiden en dat kan ik niet af slaan. Het spijt me dat ik nooit meer in de gelegenheid zal zijn om nog eens zo'n gezellige avond bij U thuis mee te maken. Jam mer, erg jammer." Mijn beste wensen» mijnheer Multerer." Vera moest zich dwingen om niet te laten merken hoe zeer ze onder dit gesprek leed. Boven dien voelde ze zjeh diep beledigd door zijn leugen om op deze ma nier van haar af te komen. Waarom zei hij niet eerlijk dat hij nu verder geen omgang met haar wenste? Was dit werkelijk de man in wie zij eenmaal haar ideaal had gezien? Zij reikte hem de hand. Ze keende zich naar het venster en zei over haar schouder: „Mis schien is het wei beter dat dit ongeluk over me gekomen is. Het ga U goed, mijnheer Multe rer!" Ze voelde dat hij naar haar keek. Ze had hem doorzien en dat ergerde hem. Hij maakte een lichte buiging en liep in de rich ting van de deur. Zijn „Het ga U goed" bleef in de ruimte han gen, toen hij de deur achter zicli sloot. Was hij waard dat zij tranen over hem vergoot? Vera beet zich op de lippen. Nee, dat was behoeve van diens eigen verbeel. ding of overuenking. geen ogen blik over dat niet was vervuld van maximale expressie, of het zou moeten zijn de overdenking of de wenselijkheid van zulk een dwingende interpretatie niet ont kend moet worden. Doch overtui gend was zonder twijfel de ont roering die onmiskenbaar op vele plaatsen in de Passie gewekt werd (ja: gecreëerd werd!). Ge- imponeerd hoorde men hoe zelfs niet in het eerste gedeelte, laat staan in de eerste bladzijden, alle kr.uit verschoten was, doch hoe Van Egmond steeds méér drama tische spanning wist te brengen donr het voor een Matthaus-uit- voering ongekend diffirentiëren in dynamiek. Het gedeelte van Jezus.' overlijden ver kreeg zo een bijzonder ontroerend karakter. Van Egmond werd gehoor zaamd door een koor dat op on wezenlijk prompte wijze reageer de op zijp. aanwijzingen. Duidelijk kon men aan de souplesse en de zuiverheid van klank horen» op welk hoog niveau dit koor zich bevindt. De volstrekte eenheid, die mede door vele jaren samen-, werken gegroeid is, deed het be treuren. dat doo-r de compacte op stelling de dubbelkorigheid van de Matthauspassion niet beter kon uitkomen. Het lange, vrij smalle kerkgebouw maakt de wens van een gescheiden opstel ling van de twee koren helaas: niet te verwezenlijken, doch de- beroemde aceoustiek vergoedde veel. De eantus firmus van iet jongenskoor van de Vredesseho- len uit Amsterdam was fraai. WLÜy van Hese zong jitne- mend geslaagd'zijn rol van Evan gelist technisch voortreffelijk» suggestief en duidelijk. De Chris tus-partij werd zonder parti tuur gezongen door Bruce Boyce. Zijn vertolking was meer passief, met uitzondering van de zeven laatste woorden aan het Kruis. Hij zong uiterst soepel, doch zijn zuiverheid van toon was, hoewel nergens storend, niet volmaakt. Annette de la Bije zong zeer mooie sopraan-aria's, waarvan de laatste: „Aus Liebe will mein Heiland sterben" (met fluitsolo) afzonderlijk vermeld mag worden. Het opvallend hel dere timbre van de alt Wilhelmi- ne Mattbès voldeed zeer goed en maakte de aria „Erbarme dich" tot een der hoogtepunten van de middag, .Sylvain Deruwe zong de tenor-arria's goed, doch niet zeer opvallend. De bas-aria's In kleine partijen werden door Peter de Vos met opmerkelijk soepele stem en zuiver van toon vertolkt. Het U. S. O. begeleidde beschei den =en accuraat. Bijzondere lof kom toe aan het continuo, waar van de clavecymbel-partii door Leny van der Lee verzorgd werd. Het orgel, bespeeld door Marinus Metz viel op door een hier en daar markante doch verantwoor de registratuur. J. VAN DER BRUGGE Op het bedrijf van de landbou wer W. Kusters, te Overloon, is zondag varkenspest geconsta teerd. 26 zeugen en 38 biggen V -~T.r rr zijn óp last van de inspecteur hij zeker met. Ze zou zich voor Gezondheidsdienst voor Die- zichzelf moeten schamen als ze dat deed. Ze keek naar de bloe men en het kostte haar moeite om de struik niet uit het ven ster te gooien, maar tenslotte konden de bloemen het niet hel pen daf ze uit handen kwamen van de man die zij thans ver afschuwde. (Wordt vervolgd.) ren afgemaakt. KIND OVERREDEN. De ruim 1 -jarige Rudolf A Bakker in De Koog is zaterdag- rtaj>ulIt, Da, middag door een bestelauto van I Roszbach, geh. gew. met een bloemist voor de ouderlijke de Vries. 25 mrt. DanieD woning overreden en op slag ge- I sand, 77 j., echtg. van dood. I M, Tollenaar. Sinds 1957 nemen jaarlijks on I kele Nederlandse jeugdleider I ers gratis deel aan een Ameri I kaans programma, dat aan |I| groepswerk met kinderen is gf, wijd. Het programma, dat onde'L auspiciën staat van het Amen I kaanse state Department, omvaj een theoretische scholing va- f zes weken, gedurende welke p<>. riode men de gast is van Amrl rikaanse families, en een prak.l tljktijd van tien weken. Het pm'l gramma loopt van eind april tnl eind augustus. De deelnemers mogen rt^.a ouder zijn dan 35 jaar en dietr-l over een diploma maatschappl lijk werk, kinderverzorging I jeugdzorgwerk te beschikken P Over enkele weken vertrekk vijf Nederlandse jongeren, aan het programma van zomer zullen deelnemen, de Verenigde Staten. Dit najaar zal een selei plaats vinden van kandidate voor het in de zomer van te houden Cleveland progi ma. Met de organisatie is belast secretaris van de nationale r; voor maatschappelijk w. Stadhouderslaan 146 in Haag. TERNEUZEN Geboorten. 30 mrt. Gilbert z- van Arie Leendert Wijgand e Gilda Karreman, won. te DintaJ oord, Havenweg 19. 31 mrt. Anthonius, z. van Jan Gerrit Knl ger en Johanna Virgenie Hamt| linck, won. Axelsestr. 157. 1 Claudin Bertha Willy, d. van I ny Gustaaf Audenaerd en Clara Hemelsoet, won. te Wes dorpe, B 116. 2 apr. Patrick 1 lain Marie, z. van Ghislain Eduard de Munck en Marie Térè C. C. J. de Clercq, won. te VV'a tebeke (B.), Oudenburgsesluis Roderick» z. van Benni Edmun Verhoosel en Ivona Maria 4 Hecke, won. te Westdorpe, Sir; 24. 3 apr. Coraelis Jacobus, z. ij Daniël. Schrier en Catharina fl ternella van Langevelde, w| Narcisstr. 45; Wendy Maria thilde,, d- van Honoré Joseph 1 belaer en Elisa Héléna Eggernu l won. te Westdorpe, Julianastr. f 4 apr. Geertruida Bernarda, d,va Johannes Jacobus Wullems en za Louisa Lambert, won. Ba weg 32;. Wïlhelmina Maria, d. Jacobus Pieter Duerink en Nee tje Geertrui da Wilhelmina Fouw, won. Steenkamplaan 4!| Maarten. Cornelis, z. van Maarts| Cornelis van Bloois en Johai Elisabeth, de Hullu, won. Azalei| str. 36. 5; apr. Cornelia Adriana, 1 van Jan- Tquiw en Catharina Deur-| waarder, won. te Rotterdam, Rijnschippers Meent 119 B. Huweliiksaangiften. 2. apt Mri-I aan Jan van Es, jm., 24 j., en Adri-| ana Maatje van Hecke, jd., 24 j HuurIjjksvuitrekkingen. 3 apl Walter Petrus Theophiel van dff HemeL, im., 23 j., en Adriana Pa. lusse. jd., 23 j. 5 apr. Pieter i Weijer. jm., 24 j., won. te Papa drecht., en Lidga Olga van geh. gew., 29 j. Overleden. 28 mrt. Astrid - José. Gelderland, 23 j., d. van t thonins Leonardus Gelderland 1 Johanna Rosalia Leonarda Mejjer.. 29 mrt. Honoré Francis:- van den Bos, 77 j., echtg, van Ed rentia Maria van Poele, won, I Axel; Cathprina de Spler.i wed, van Petrus Franciscus DTw ne, won. te Sas van Gent. 30 nj Jacobus de Zeeuw, 38 j»,echtg, Susanna Bareman; Martha "-I die- Block, 70 j., echtg» van Alptj sus Herman, won. te Zuiddn-f 1 apr. Johanna Awtonia Sctól fcens, 60 j, wed. van Petrus Joij nes van de Velde-, won. te Hif Sophia Rozalia.de Pauw, 84 j.'j van Augustinus Swagemae] won. te Sas van Gent. 2 ar; neke Dieleman, 80 j., echtg Abraham >laas, won. te Av apr. Leentje van der Laan, echtg. van Wilhelmus MoH Arie Stroo, 70 j., weduwn Adriana Brugmans. 4 apr. All nie "rtarinus Riemens, 73 j - var, Willemina Jansen.. AXEk, Geboorten. 9 mrt. Maria nia, d. van Jozias I. Mete'l Anna E. van Bendegem, wa 1 Middelhovenstr, 29. Peter ll'|! van Cornel», B.. van WjjAJ Cornelia A. Ie Feber, won. H f minastr. 23. 13 mrt. SM Catharina, d. van Pieter sen en Jan neke Buljze, won naalkade 102f 20 mrt. I»,L ques Jan Anton, z. van I Haene-n en Alida J. de Vri»] Kanaalkade 2a. Huwelijksaangiften. 8 md 1 cobus den Hamer (van Koe* jm. 33 j., en Christina de jd„ 30 j. 9 mrt. Jan WiWj tels, jm., 30j., en Franeina^ Undhout, geh. gew., 28 j- Frederik Willem Beijze, I j., en Jannie Debora de f-'I I 23 j. 29 mrt. Jacob KaijserJ j., en Leuntje Jacoba jd., 17 j. Jan Cornelis van 1 gem, jm., 29 j-, en Alida Koe jd., 24 j. 31 mrt. Erik Sedyns (van Ledeberg 6 j., en Mathllde Jacomina jd., 19 j. Huwelijksvoltrekkingen. ,1 Henk E. J. van Laere (van dorpe), jm., 23 j., en Ir®"e.' Elisabeth de Moor, jd., I bus Jan de Putter, jm-. Anna Cornelisse, jd., 45 J- T Jacobus den Hamer <V«!J wacht, jm., 33 j., en Chn Feijter, jd., 30 j. Overleden. 24 mrt. MariJ Assum, 79 j., echtg. van <'3 I bromfietser trein en kv schkh Zaterdagmorgen passeerde de ktt Kouthoofd uit niet beveiligde Heideweg te Ble Hij hoorde plol me klap, voelde en zag rij" bri lucht suizen. Ee trein joeg voor) ser kwam met d( li-.- bromfiets ble< a4xou oearre De 51-jarige C. K. is op vet heid in geschri t-en zeevishandel „en voor een bedt Sou zijn benadeeli Zijn opsporing, loorgeleiding w=><= de Haagse [>ol trrdagmorgen Haagse politie de Kon. Marech: naar en in verz OUDE „wisse weer Ben oude wis dag in Den Haa res gehad. Tw volgens de ver! hike typen" wal dag een meube penstraat in en vroegen de kon wisselen, doen, deden de v- acht een greep verdwenen met f 2075,— dinsdag HILVERSUM 7.15 Klass. gran de jeugd; 7.45 overweging; 8 Gram.; 8.50 9. 35 Waterstan radio; 10.00 10.15 Filharm. de vrouw; 11 11.50 Volaan... 12 00 Middagk rr.uz. en zang; land- en tuinbi liedjes met 12.50 Act.; 13 Platennieuws; gram.; 14.05 Voor de pi 14.45 Tierlant herh.l; 15.50 de zieken; 16. Christus heilige d. jeugd; 17. 17.45 Regeringsu de jeugd; 18.20 18.30 Lichte orki Nws; 19.10 Act. meditatie; 20.00 Weet je weetje Brabants kame zang; 21.50 De licht progr.; democraten in pa, rondetafel Boekbespreking 22.40 Vreemd literatuur en maaj; 23.10 Ra< kest; 23.55 Nieu HILVERSUM 7.10 Ochtendgyn varia; 7.50 Nieuws; 8.15 Gym. voor de Groenteman; (gr.); 9.40 Morj A rbeidsvitamine de kleuters; ken; 12.00 Zar R.egeringsuitz 12.30 Meded. bouw; 12.33 zang; 13.00 N en gram.; 13. T Yomenade-orl kwintet; 14.40 Met naald en ecital; 16.00 bespr.; 16.15 16.30 Voor de teursprogr.; calling; 18.00 tualiteiten; 1( Lichte orkestir kinderen; 19.01 le, gesproken 19.10 Inleiding muz. lezing; kamerkoor en 19.35 Viola da 20.00 -Nieuws klanken; 21.0C aan je woord, en literaire 22.00 Pianorec en mededeling teiten; 23.00 23.55 Nieuws BRUSSEL 12.03 Gev. m richten; 12.35 Beurskroniek Schoolradio; ziek; 16.00 Pi Duitse les; 17.00 Nieuws mofoonmuz. 17.50 Voor de de soldaten; 19.00 Nieuws Mortelmans-h Syndicale kre spel; 2L15 Nws; 22.15 I Nieuws. Televisi< NED. TV: Politieke uil 202)0 Natuui kenfilm; 21.0 VL. BELG Sehooltelevisi listische geda TV-kroniek Nieuws; 20.3 21.30 Progr. 22.15 Nieuws

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2