IEK De besprekingen over Nieuw-Guinea Het referendum in Frankrijk Franse beklaagden in Egyptisch proces vrijgelaten li 1 I I Gesprek Adenauer-Fanfani Djilas weer gearresteerd HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Zaterdag 7 april 1962 PANTY-NYLONS Indonesië in beginsel akkoord met nieuw bemiddelingsvoorstel Grote meerderheid keurt beleid van president De Gaulle goed de Elegante nylons, die van. boven dóórgaan in een aansluitend (ondoorzichtig) mousse-nylon broekje. Dus panty en nylons aan-elkaar- vast! Geen koude- zone meer, geen step-in nodig! In de nieuwe noten kleuren Almonda, Castagna en Walnotta y JJQ Set panty-nylons bij: JSTRAAT 19 NEUZEN Jl «~r«nkcflnp Oii ahnnnomcnf: T>rneu7en Directeur-Hoofdredacteur i van de Sanrie Redactieadres: Noord straal 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon '2073 Gironummei .3X150 Abonnementsprijs maand f '2.- oe. 6.- pei 4S ol KwartaaJ: pei l /DSSP nr« 9 rt MAANDAG 9 APRIL 1962 18e Jaargang Nr 5569 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N V v/h Firma F. J van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 c*- minimum per advertentie 2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handelft- advertenties) 5 regels 1-10- Iedereregel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Dr. J. H. van Royen, de Neder landse ambassadeur in Washing ton, die zaterdagochtend in Ne derland is aangekomen, heeft naar A. N. P. verneemt tijdens het weekeinde nog geen bespre kingen met de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, gevoerd. Hij heeft nog slechts telefonisch contact met i de minister gehad. Aangenomen kan worden dat de besprekingen tussen de heren Luns en Van Royen over de jongste ontwik keling in de kwestie Nieuw-Gui nea hedenochtend zullen begin- i nen. t Zoals bekend heeft de minister de ambassadeur, die te zamen met mr. C. W. A. Schürmann, de Nederlandse regering vertegen woordigt bij het vooroverleg over de kwestie, naar Den Haag ont boden voor nader overleg. Dit besluit werd genomen nadat be kend was geworden, dat de der de partij in het overleg een be middelingsvoorstel had gedaan, dat neerkomt op een interim-be stuur in Nieuw-Guinea door de Verenigde Naties. Het is op dit ogenblik nog niet bekend, wanneer de ministerraad de kwestie opnieuw in behande ling zal nemen. Tot dusver is voor vandaag nog geen zitting van het kabinet aangekondigd. Minister Luns zal, naar A.N.P. verder verneemt, hedenavond naar Londen vertrekken, waar hij morgen de vergadering van de ministerraad van de West- Europese Unie moet bijwonen. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr Soeban- drio ,heefi| zaterdag verklaard, dat Indonesië in beginsel ak koord kan gaan met het nieuwe voorstel, dat afkomstig zou zijn van Ellsworth Bunker, voorma lig Amerikaans ambassadeur in India, voor een regeling van de kwestie Nieuw-Guinea. Bet voorstel zou een V.N.-be- lieer over Westelijk Nieuw-Gui nea gedurende enkele jaren in houden, waarin de Nederlandse autoriteiten zouden worden ver vangen door Indonesiërs. Later zou een volksstemming worden gehouden. Minister Soebandrio zei na een bijeenkomst van de nationale verdedigingsraad tot verslagge vers: Wij wachten de Nederland se houding af voor wij besluiten of wij tot verdere onderhande lingen zullen overgaan. De Ne derlanders proberen nog steeds Indonesië te verdelen met „zelf beschikking", zoals zij in het verleden met de instelling van vele staten hier hebben gedaan", zo zei hij. „Wij blijven een krach tige houding aannemen. Wij staan nooit toe dat de Neder landers Indonesië verdelen, of dat nu in 1945 of 1962 is", zei hij. Minister Soebandrio zei voorts nog, dat men te maken zou krij gen met vraagstukken betreffen de de ontwikkeling van westelijk Nieuw-Guinea. zodra dit gebied in Indonesische handen is. De inheemse bevolking is geduren de twaalf jaar van Indonesië ..ge scheiden" geweest, in welke pe riode zij alleen naar Nederlandse propaganda heeft moeten luiste ren, zei hij. „Wanneer West-Irian weer tot Indonesië behoort, kunnen de in woners van dat gebied vreed zaam met hun broeders samen leven. Wij moeten niet uit het oog verliezen, dat er op Nieuw- Guinea vele groepen zijn, die de komst van de Indonesische strijd krachten verbeiden," aldus mi nister Soebandrio. Volgens radio-Djakarta heeft Soebandrio over de voorstellen van de Amerikaan Bunker ge zegd, dat deze de geleidelijke ver vanging van het Nederlands be stuur over westelijk Nieuw-Gui nea door Indonesiërs en de in stelling van een V. N.-commissie voor het gebied inhouden. Indonesische infiltranten in Nieuw Guinea gevangen genomen Het gouvernements voorlich- tings bureau te Hollandia heeft zaterdag meegedeeld, dat van de Indonesische infiltranten op het eiland Waigeo, ,tot op heden 15 gewapende militairen zijn gevan gen genomen. Gebleken is, dat thans het onherbergzame terrein zijn invloed doet gelden. De In donesische militairen hebben met een groot voedselgebrek te kampen. Aan Nederlandse zijde zijn geen verliezen geleden. Van de Indonesische militai ren. die geland waren aan de zuidkust van Nieuw-Guinea na bij de Jera-rivier zijn drie gevan gen genomen. NIEUW-GUINEA. In Ambon heeft de comman dant van het „West-Irian strijd- korps", Suwages, bekend ge maakt, dat de eerste afdeling In donesische troepen binnenkort naar het „gevechtsfront" in W.- Nieuw-Guinea zal vertrekken. Deze troepen zullen worden onttrokken aan het genoemde strijdkorps. „Zij zullen naar de gevechtslinies op het vasteland van. Nieuw-Guinea gaan", aldus Suwages. Volgens de Indonesische rege ring zullen de strijdkrachten, die tegen de Nederlanders zullen worden ingezet, bestaan uit Westiriaanse guerillastrijders. Ongeluk in Fak-Fak. Bij wapenonderhoud is vrij dag op Fak-Fak een wapen plot seling afgegaan, waardoor een korperaal ddelijk en een soldaat levensgevaarlijk werd gewond. De slachtoffers zijn de 21-jari- ge dienstplichtige korperaal G. G. A. van de Laar uit Arnhem, die een schotwond in het hoofd kreeg, waaraan hij overleed, en de 20-jarige dienstplichtig sol daat C. A. Goed uit Vleuten. Sol daat Goed is opgenomen in het hospitaal te Biak. K.L.M.-toestel ha groot alarm veilig geland. Het K.L.M.-toestel uit Europa is zondagochtend veilig geland op het dr. Albert Plesman-vlieg- veld op Curacao nadat er eerst groot alarm was gemaakt. Vliegend boven Suriname kwam de gezagvoerder tot de ontdekking dat het landings- stel weigerde, waarop hij besloot niet te landen op Zanderij (bij Paramaribo) of bij Caracas in Venezula, maar door te vliegen naar Curacao. Toen men boven Paramaribo vloog ontdekte de piloot, dat er een defect was ontstaan in het hydraulische systeem. Dit dient onder meer om het landingsge stel uit te klappen alsmede om te remmen. Ingeval van weige ring is een reservesysteem aan wezig, dat kan worden ingescha keld. Wanneer evenwel dit reser vesysteem gebruikt moet wor den, wenst men ten aanzien daarvan uiteraard geen enkel ri sico te nemen, zodat bij een lan ding met behulp van het reserve systeem gezorgd wordt, dat alle hulpmiddelen, waaronder brand- i weerapparatuur, langs de lan-1 dingsbaan staat. Zo ook in dit geval. Op het vliegveld Curacao werden de meest uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Politie, j brandweer en ziekenauto's waren opgeroepen en stonden gereed om zonodig direct te kunnen in grijpen of eerste hulp te verle nen. Alle voorzorgsmaatregelen ble ken overbodig, want het reserve systeem werkte feilloos en de piloot had dan ook niet de min ste moeite het toestel veilig aan de grond te zetten. Aan boord van het toestel be vonden zich 130 personen, inclu sief de bemanning. De strijd in Vietnam Een gevecht van twee dagen cmmunistische guerrillastrijders in Midden-Vietnam heeft aan 50 en 18 man van de Zuidvietname- se regeringsstrijdkrachten en dorpsbewoners het leven gekost, aldus is zaterdag te Saigon ver nomen. Na het gevecht zijn de rege ringstroepen met een zuiverings operatie begonnen. Het Franse volk heeft zondag geantwoord op de vragen die president De Gaulle het had ge steld. namelijk of het zijn Alge rijnse politiek goedkeurt en of het hem vertrouwen zijn geeft. Op beide vragen samen kon maar één antwoord gegeven wor den, „ja" of ,,neen". Keeds vóórdat de stemlokalen zondagochtend open gingen, be stond de algemene indruk dat de overgrote meerderheid van de Fransen met „ja" zou antwoor den. Voordat de stemlokalen slo ten, waren er al tekenenen die deze indruk bevestigden. In de eerste plaats wees de tel ling van de stemmen in enkele kleine dorpjes in die richting. De telling begon daar nadat alle kiesgerechtigden hun stem had den uitgebracht. Verder zagen degenen die zondag kort vóór de sluiting van de lokalen hun stem wilden uitbrengen, de vloer van de stemhokjes vol biljetten met „neen" liggen De stemmers ko- i zen namelijk uit twee biljetten, met „ja" en „neen", en deden het antwoord van hun keuze in een envelop om het zo in de stembus te laten glijden. President De Gaulle heeft in Colombey-les Deux-Eglises ge stemd. In het Zuidfranse dorpje Saint Martin des Combes is het stem - bureau maar een kwartier open geweest. Toen hadden alle acht stemgerechtigden hun envelop in de bus gedaan. De uitslag was: achtmaal „ja". Zoals bekend, heeft slechts een kleine groep politici erop aange drongen „neen" te stemmen. Zelfs de communisten hebben hun aanhang aanbevolen „ja" te stemmen, ook al zouden zij De Gaulle's tweede vraag liever een ander antwoord hebben gege ven. Van incidenten is geen melding gemaakt. De opkomst van de kiezers was goed. In slechts 14 provin cies was de opkomst iets minder dan bij het referendum van 15 maanden geleden. Toen stemden een huiszoeking in dit ziekenhuis ruim 15 miljoen kiezers in het werd zaterdag o.m. een partij Tussenstand: Stemgerechtig den 4.040.591uitgebrachte stem men: 3.077.270; geldige stemmen: 2.979.232; „ja" 2.725.328; „neen" 253.904; ongeldige stemmen 98.038. Ofschoon nog lang niet alle stemmen geteld zijn, staat wel vast dateen zeer grote meerder heid van de Fransen „ja" heeft gezegd. Toen ruim een derde deel van dë stemmen geteld was, bleek 90,49 procent van de geldi ge stemmen „ja" te luiden. Terreurdaden van de O. A. S. in Algiers In Algiers hebben zich zondag morgen vroeg reeds verscheide ne aanslagen voorgedaan. Daar bij vielen twee doden en drie ge wonden. In de stad zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen getroffen met het oog op verwachte onge- geregeldheden in verband met dé volksstemming over de overeen komsten van Evian, die zondag in Frankrijk is gehouden. In Bone werden tien Algerij nen gewond, toen een handgra naat tussen een groep moslems werd geworpen. In Oran is het personeel van het burgerlijke ziekenhuis zon dag in staking gegaan. Tijdens Franse moederland voor het ver lenen van zelfbeschikkingsrecht aan Algerië. Bij de volksstem ming van zondag worden tegen de 20 miljoen ja-stemmers ver wacht. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. De Fransen die in Cairo op be schuldiging van tegen de Egyp tische staat gerichte activiteiten terechtstaan, zijn vrijgelaten, ai- dus een 'bericht van het persbu reau van het Midden-Oosten. De rechtbank nam het besluit tot vrijlating op verzoek van de openbare aanklager. Het pioc-es is verdaagd. De beklaagden wa ren gearresteerd op beschuldi ging van spionage en manipula ties met valuta. De openbare aanklager, Ali Noereddin, verzocht om uitstel van het proces voor onbepaalde duur „uit belangrijke politieke overwegingen die verband hou den met het algemeen belang". Er ging bij de bekendmaking van de verdaging van het proces een luid gejuich op in de rechts zaal. Verwanten en vrienden ver- De vroegere communistische leider in Zuid-SIavië, Milojan Djilas, is zaterdag in zijn woning in Belgrado gearresteerd. Ken officiële reden voor de ar restatie is niet bekend. Djilas werd zaterdagochtend door enkele rechercheurs van huis gehaald. De politie door zocht de woning en nam een hoe veelheid documenten mee. De vroegere communistische leider, die veel kritiek heeft ge leverd op president Tito, werd vorig jaar januari vrijgelaten na dat hij ruim vier jaar had uitge zeten van de negen jaar waartoe hij was veroordeeld. Djilas werd in 1954 uit zijn lei dende functies in de communis tische partij gestoten. In 1956 werd hij tot drie jaar gevange nisstraf veroordeeld. Zijn straf werd later verlengd, toen een ixjek van zijn hand, waarin hij het communistische leiderschap aanviel, uit het land was ge smokkeld en in de Verenigde Staten werd gepubliceerd. Djilas heeft een belangrijke rol gespeeld in het verzet tegen de Duits? bezetting. In -na-oor- i logse voorlopige kabinetten heeft bij tal van posten bekleed, doch zijn voornaamste werk be stond uit het leiden van de com munistische propaganda in Zuid Slavië. Hij was een van Tito's be langrijkste adviseurs bij de breuk met de cominform in 1948. De arrestatie van Djilas zou ir verband staan met de komende uitgifte in de Verenigde Staten van zijn boek „Gesprekken met Stalin". Waarnemers wijzen op een nieuw artikel in het wetboek van strafrecht dat onlangs is gepubli ceerd en waarin vooizien wordt in een gevangenisstraf van ten hoogste 10 jaar voor het bekend maken van vertrouwelijke gege vens, vernomen tijdens het bekle den van een officiële functie, wel ke de belangen van de gemeen schap kunnen schaden. De vorige maand verboden de autoriteiten de verspreiding van een Italiaans tijdschrift dat een koi-t verhaal van Djilas bevatte. In dit verhaal zouden lasterlijke opmerkingen hebben gestaan. drongen zich om de beklaagden bank. De Franse diplomaten, die deel uitmaakten van een missie die kwesties behandelde in verband met de inbeslagneming van Fran se eigendommen zijn: de 51jarige André Mattei, de 35-jarige Jean Paul Francois Bellivier, de 44-ja- rige Henri Pierre Edouard Mou- ton en de 31-jarige André Mi quel. Zij waren beschuldigd van activiteit tegen de staat, een po ging tot omverwerping van het regime, pogingen om president Nasser te vermoorden en spiona ge. De assistent van de openbare aanklager had aanvankelijk te gen allen levenslange dwangar beid en een boete van 10.000 Egyptische ponden ongeveer 60.000 gulden) geëist. Het proces begon op 15 januari j.l. en werd talrijke malen ver daagd. De verdedigers hadden gesteld dat het gerechtshof niet bevoegd was personen met diplo matieke onschendbaarheid te be rechten. De openbare aanklager had dit bestreden. E>e beklaagden hadden de beschuldigingen met kracht tegengesproken en ver klaard dat hun tijdens het voor onderzoek valse bekentenissen waren afgedwongen door mis handeling en bedreigingen. Ook het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken had alle be schuldigingen een „weefsel van onwaarschijnlijkheden en grove vervalsingen" genoemd. Iedereen was verbaasd over deze onverwachte uitspraak Juichende advocaten renden met wapperende toga's door de gan gen van het gebouw om het nieuws uit te schreeuwen. Waarnemers in Cairo zijn van oordeel dat de vrijlating een ge volg is van de betere betrekkin gen met Frankrijk na het staken van het vuren in Algerië en de vrijlating van Ben Bella c.s. FRANSE DIPLOMATEN IN PARIJS De vier vrijgelaten Franse di plomaten zijn zondag per vlieg tuig uit Cairo te Parijs aangeko men. Eén van hen, Mattei, zei namens het viertal tot verslagge vers dat als de besprekingen over het staken van het vuren te Evian geen succes hadden ge had, hij en de drie anderen nog De Italiaanse premier, Fanfa- ni, en bondskanselier Adenauer van West-Duitsland hebben na een „particulier" gesprek, dat zij zaterdag in Cadenabbia nabij Como hielden, een communiqué uitgegeven waarin zij „opnieuw uiting geven aan de overtuiging dat de economische samenwer king tussen de zes landen van de gemeenschappelijke markt zo spoedig mogelijk door de politie ke eenheid van Europa moet worden versterkt en voltooid." Er was onder meer ook ge sproken over de ontwapenings kwestie en vermindering van de spanning in de wereld. Zij hadden het jongste overleg tussen de ministers van Buiten landse Zaken van de zes en de komende bijeenkomst van de re geringsleiders besproken. Een officiële Italiaanse woord voerder verklaarde dat de staats lieden voorstander zijn van een bijeenkomst der regeringsleiders op 1 juni in Rome. Dit staat uiteraard nog niet vast omdat de andere landen niet vertegen woordigd waren. Fanfani heeft na afloop van het gesprek meegedeeld dat de Duitse bondskanselier op uitno diging van de Italiaanse regering in de tweede helft van april een bezoek aan Venetië zal brengen in Egyptische gevangenschap zouden zijn. De Egyptische auto riteiten hadden hen corect be handeld tijdens hun gevangen schap. Mattei zei voorts dat over het afdwingen van bekentenissen door middel van geweldpleging alles reeds tijdens de openbare behandeling is gezegd. Vliegtuig in Z.-Amerika verongelukt In het oostelijk deel van het Andesgebergte, ongeveer half weg tussen Bogota en Villavicen- cio, dé hoofdstad van het Colom biaanse gebied Meta, heeft men zaterdag het wrak ontdekt van 'n I Colombians militair vliegtuig. 15 zondaS van tvl"a aan de I or> o no\rov van hor f'omomoov Het toestel had 26 passagiers en vijf bemanningsleden aan boord. De piloten der verken ningsvliegtuigen, die de wrak stukken op 4.000 meter hoogte ontdekten, hebben geen levens tekens gezien. Onder de passagiers bevonden zich gevangenen, die pas in vrij heid waren gesteld. Het verongelukte vliegtuig werd sinds vrijdag vermist. Adenauer en Stikker bijeen. De Westduitse bondskanselier ene oever van het Comomeer naar die van de secretaris-gene- De Maas slaat hoog. De Maas in Limburg is de laat ste dagen sterk gewassen en alle stuwen zijn gestreken. De stu wen te Borgharen, Roermond en Sambeek werden vrijdag uitge nomen; de stuw te Lith is zater dagmorgen om half tien gestre ken. De stuw te Linne ging er zaterdag om 12 uur uit. Eeneden de stuw bij Borgharen werd zaterdagmiddag sinds de laatste 48 uur een was van 1.75 meter gemeten. Het dag-en-nacht pontveer tusen Maasbracht en Wessem werd zaterdagmorgen om 9 uur uit de vaart genomen. Van de andere 11 pontveren op de Maas zijn inmiddels ook de meeste uitgenomen. PONT OVER DE IJSSEL UIT DE VAART Zaterdag is het pontveer Wijhe Heerde wegens de hoge water stand in de IJsel uit de vaart ge nomen. Wielrijders en motorrij ders kunen per motorboot wor den overgezet, maar auto's moe ten de weg over Zwolle nemen. raai van de Navo, mr. D. U. Stik ker, aan de andere oever gegaan voor een gesprek dat ongeveer twee uur heeft geduurd. In kringen van de bondskanse lier is vernomen dat het gesprek te Menaggio heeft aangetoond dat er algehele overeenstemming bestaat tussen de heren Adenau-1 er en Stikker over de politieke en militaire taken waarover de Navo zich gesteld ziet. Alle pro blemen die ter sprake zullen ko men op de Navo-conferentie op 3 en 4 mei te Athene, zijn te Me naggio onder de loep genomen, zei men. militaire kleding in beslag ge nomen. Zaterdag kwamen in Oran zes Algerijnen en vier Europeanen door aanslagen om het leven, ter wijl negen Algerijnen gewond werden. In de wijk Belcourt van Al giers zijn zondag omstreeks het middaguur enige mortiergrana ten terecht gekomen. Eén Mo- 1 hammedaan kwam hierbij om I het leven. In deze gemengd Eu ropese en Mohammedaanse wijk werden door de ontploffende gra naten zestien soldaten, negen Mohammedanen en twee burgers gewond. Eén van de granaten kwam in een militaire post neer. Later ontploften elders in Al giers nog zes mortiergranaten die echter geen slachtoffers maakten. In Oran werd het hoofdkwar tier van het leger met mortieren beschoten. Drie of vier soldaten werden gewond. (Elke dag... 3 maanden lang! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar.) Nieuwe pokkengevallen in Wales. In het weekeind zijn twee van de pokkenlijdsters uit een zie kenhuis voor geesteszieken bij Bridgend in Wales overleden. De eerste overleed zaterdag, kort nadat zij met andere verpleeg den was geïsoleerd, en de twee de bezweek zondag. Aangenomen wordt dat een vrouw die verscheidene dagen geleden is overleden, eveneens pokken heeft gehad. In de inrichting werden oude re vrouwen verpleegd. Van zeven van hen staat het vast dat zij pokken hebben. Van drie ande ren wordt het gevreesd. Later is gebleken dat in totaal elf van de vrouwen pokken heeft. Men heeft vier nieuwe gevallen geconstateerd. De overige 32 vrouwen in de inrichting zijn geïsoleerd. De dysenterie in O.-Berlijn Het Oostduitse persbureau A.D-N. heeft zaterdag gemeld dat in Oost-Berlijn 26.983 man nen, vrouwen en kinderen aan dysenterie lijden. Van dezen liggen 3.831 in zie kenhuizen. Volgens A.D.N. zijn AANVARING BIJ DE HEMBUG De Engelse tanker „Athelmo- narch" is zondagochtend onge veer half negen in aanvaring ge komen met de pijler aan de Zaan- damse kant van de Hembrug. Daarbij werd de natuurstenen rand van de pijler over een leng te van 2 meter vernield. De tan ker werd flink beschadigd. Het schip, dat 15.000 ton meet en Liverpool als thuishaven heeft, keerde na de aanvaring terug naar Amsterdam. Een onderzoek wees uit, dat de brug normaal is te berijden. Het massa-proces in Cuba, Radio-Havanna meldde zon dagmorgen, dat alle gevangen deelnemers aan de mislukte in vasiepoging van april vorig jaar, die de afgelopen dagen in Ha vanna hebben trerechtgestaan, zijn veroordeeld tot dertig jaar dwangarbeid, of net zolang tot zij een schadevergoeding kunnen bijeenbrengen tot een bedrag van 62 miljoen dollar (bijna 225 mil joen gulden). Voorts werden de veroordeel den van hun staatsburgerschap en hun burgerrechten beroofd. Radio-Havanna vermeldde niet hoeveel gevangenen werden ver oordeeld, doch volgens de Cu- ENKELE BUIEN. Een omvangrijk lagedrukge bied strekt zich over Scandina vië en de Noordzee uit. In dit systeem trekt een depressiekern over Denemarken naar het oos ten. Een randstoring van deze depressie beweegt over het Ka naal naar Noord-Frankrijk. Ze veroorzaakt boven de ingang van het Engelse Kanaal en de Golf van Biscaje een zware noordwesterstorm. Na het passeren van deze sto ring ruimt de wind in ons land naar west tot noordwest en neemt weer tot krachtig en langs dë kust tot hat-d of stormachtig toe. Tamelijk koude en onstabile lucht, waarin naast opklaringen ook buien voorkomen, stroomt dan weer ons land binnen. De temperaturen komen op een iets lager niveau. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Noordwestelijke wind. Nu en dan opklaringen, afge- i wisseld door enkele regen- of hagelbuien. Matige tot krachti ge, aan de kust tijdelijk harde of stormachtige noordwestelijke wind. Iets lagere temperaturen. tot dusver in Oost-Berlijn twee baanse pers hebben er 1.179 per mensen aan de ziekte overleden, sonen terecht gestaan. MAANDAG 9 APRIL v.m. n.m. Breskens 4.53 5.22 Terneuzen 5.28 5.57 Hansweert 6.08 6.37 Walsoorden 6.18 6.47 DINSDAG 10 APRIL v.m. n.m. Ereskens 5.41 6.05 Terneuzen 6.16 6.40 Hansweert 6.56 7.20 Walsoorden 7.06 7.30 ZON MAAN op onder op onder April 9 5.59 19.26 9.05 0.07 10 5.56 19.28 9.51 1.11 11 5.54 19.29 10.43 2.06 t C üj l

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1