Verwikkelingen in byrie RECHTSZAKEN BINNENLANDS NIEUWS VOETBAL KORFBAL BURGERLIJKE STAM) LOOP DER BEVOLKING SYRIË NA DE REVOLUTIE Subandrio optimistisch over hervatting besprekingen over Nieuw-Guinea STATISTIEK VAN VERKEERS ONGEVALLEN ZITTING VAN OPPERSTE SOWJET UITGESTELD Club zonder kernwapens VOORTGAANDE MECHANISATIE IN DE LANDBOUW Frankrijk overweegt vervroegde aflossing van buitenlandse schulden SCHEEPSRUIMTE VOOR TROEPENVERVOER n Dezelfde militairen, die ruim een half jaar geleden Nasser uit Syrië verjaagden en de on afhankelijkheid van het land herstelden, hebben op 28 maart de democratische regering die zij in het zadel zetten, een schop onder het zitvlak gegeven. Daar door werd de wereld op die dag weer een militaire dictatuur rij ker. Dictaturen van die soort schieten in de laatste tijd als paddestoelen uit de grond, dus niemand keek erg op van de revolutie. We werden pas ge ïnteresseerd, toen de staats greep werd gevolgd door een andere. Wij weten niet wat de oor spronkelijke regering op haan kweten had. Sommige van de ^gen haar door de militairen 'erichte beschuldigingen, vooral lie van corruptie, zullen wel iuist zijn, Maar vast staat, dat de eerste'staatsgreep een triomf betekende voor het „Arabische socialisme", een schone kreet ran president Nasser, waarmee hij zijn vastgelopen plannen voor een vereniging van alle Arabieren nieuw leven tracht in te blazen. De betrokken militairen ver klaarden maandag, dat verwer kelijking van het socialisme hun doel is. Eén van de redenen van hun greep naar de macht was, aldus hun mededeling, de on rust, die onder het volk waa ontstaan door het tenietdoen van bepaalde, indertijd door Nasser genomen, socialistische maatregelen. Beslist niet verheugd Deze week was de situatie in Syrië en de rest van de Arabi sche wereld nog verre van dui delijk. Oorspronkelijk hadden de militaire machthebbers be zworen, dat zij er niet aan dach ten hun land opnieuw aan Nas ser uit te leveren. Maar spoedig daarna verklaarden zij zich voorstanders van een unie van Syrië met alle vrije Arabische landen en in de eerste plaats met Egypte op voorwaarde van de aanwezigheid van waar borgen, welke de waardigheid van Syrië eerbiedigen en een herhaling van de misslagen in het verleden zullen voorkomen. Nu, Nasser zou niet aarzelen, de Syriërs de door hen gevraag de garanties te geven. Wel rees er onmiddellijk twij- fel, hoqdjfai. vevder met die plan nen Tot Arabische unificering moet gaan. Dc eenheid in de Arabische wereld is heel wat minder groot, dan Nasser het voorstelt. Irak heeft niets tegen een aansluiting van Syrië, mits dat bij Irak geschiedt. Overeen nieuw opgaan van Syrië in Nas sers Verenigde Arabische Repu bliek zou men in Bagdad be slist niet verheugd zijn. Nieuwe zwenking Zover is het ook niet ge komen. Het is onlangs al ge bleken. dat de Syriërs in meer derheid niets voelen voor een Egyptische overheersing. Zij willen zich zelf zijn en blijven. De tweede staatsgreep deed de officieren, die te zwak waren om op eigen benen te staan en daarom snel Nasser te hulp rie pen, van hun voetstuk tuime len en onder leiding van Koedsi deed een nieuwe fase in de po litieke ontwikkeling haar in trede. Natuurlijk zijn dit alle inter ne Arabische zaken, voor de buitenwereld oninteressant en voorlopig in ieder geval niet zo geweldig belangrijk. Wel ech ter trok de oproep van de Syri sche officieren tot een mobili satie van alle Arabische krach ten voor een verdeling van Is raël de grootste aandacht. De recente incidenten aan de Sy- risch-Israëlische grens krijgen nu op hun minst de schijn van een eerste aanloop in deze rich ting. In dit opzicht kan elke volgende Syrische coup een on derneming zijn, die de vrede in het Nabije Oosten in groot ge vaar brengt. (Nadruk verboden.) Radio-Damascus heeft donder dag omgeroepen dat de samen stelling der Syrische legerleiding is gewijzigd, „teneinde daarin officieren op te nemen, die het vertrouwen van alle legereen heden genieten". Een desbetreffende order is on dertekend door de opperbevelheb ber generaal-majoor Zareddin. „De nieuwe legerleiding zal de basis leggen voor stabiliteit in het land. Zij zal voorts de demo cratie beveiligen en zij zal stre ven naar een eensgezind samen gaan met vrije Arabische lan den", aldus de legerorder. Radio-Damascus heeft geen na men genoemd van officieren, die thans in de Syrische legerleiding zijn opgenomen. De gewijzigde samenstelling van het Syrische opperbevel is, naar verluidt, een uitvloeisel van beraadslagingen, die politici en officieren, die ver schillende eenheden van het Sy rische leger vertegenwoordigden, in het afgelopen weekeinde te Hons, in Midden-Syrië hebben ge voerd. Uit Damascus wordt gemeld, dat de toestand aldaar in snel tempo weer normaal is gewor den. Er is nog slechts weinig mi litaire activiteit te bespeuren. Donderdag zijn te Damascus de stoffelijke overschotten ter aarde besteld van een kapitein en een majoor van het Syrische leger. Zij zijn gesneuveld bij ge vechten in Aleppo tussen rege ringstroepen en aanhangers van de opstandige officieren in Noord-Syrië, die de unie tussen Syrië en Egypte wilden herstel len. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Suban- drio heeft donderdag medege deeld, dat de mogelijkheid van een hervatting der besprekingen tussen Indonesië en Nederland over Nieuw-Guinea, groter is ge worden. Hij zei dit in een onder houd met journalisten nadat hij overleg had gepleegd met presi dent Soekarno. Minister Soebsndrio zeide, dat er zich tot nu toe geen concrete ontwikkelingen hebben voorge daan. „Eerlijk gezegd, geven raadplegingen via diplomatieke wegen tussen de Verenigde Sta ten en Indonesië en tussen de Ver. Staten en Nederland, geen helder beeld van de toestand", zei Soebandrio. Niettemin voegde hij er aan toe „neemt de mo gelijkheid van een voortzetting van het rechtstreekse informele overleg toe". Waarnemers te Djakarta zijn van mening, dat een officiële mededeling, dat Indonesië voor nemens is, het overleg met Ne derland te hervatten, binnenkort' kan worden verwacht. De ondervoorzitter van de op perste adviesraad van president Soekarno, mr. Sartono heeft gis teren verklaard, dat de raad vol ledige instemming heeft betuigd mte de politiek van de president, t.a.v. Nieuw-Guinea. i Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige cijfers van het aantal verkeers ongevallen doden en gewon den over 1961 gepubliceerd. Volgens deze gegevens gebeur den er het vorige jaar 190.246 verkeersongevallen, dat is 12.777 (7,2 procent meer dan in 1960, toen er 178.469 ongevallen plaats vonden. Het aantal verkeersdo den bedroeg in 1961 in totaal 1.992 (=r 66 of 3,4 procent meer dan in 1960). Het aantal zwaar gewonden ten gevolge van ver keersongelukken bedroeg in '61 30.618 (1960: 28.682). Het aantal lichtgewonden daalde: in 1961 werden 19.542 personen licht ge wond. dat is 134 minder dan in 1960 (19.676). Het Verbond voor Veilig Ver keer heeft uitgaande van deze voorlopige cijfers de in druk dat de progressiviteit in de stijging, zoals deze zich in de laatste jaren manifesteerde, een hoopgevende teruglopende ten dentie vertoont. De verkeerson veiligheid was in 1961 niettemin wederom groter dan in de voor gaande jaren, zoals uit de abso lute cijfers blijkt. Toch is naar de mening van het Verbond de voorzichtige conclusie gewettigd, dat het verkeer in 1961 relatief gespro ken iets veiliger was dan in de onmiddellijk voorgaande jaren. Radio Moskou heeft donderdag omgeroepen dat de Opperste Sowjet het Russische parle ment dat tien dezer in zitting bijeen zou komen, zijn beraad slagingen eerst de 23ste zal aan vangen. Een reden voor het uit stel werd niet opgegeven. Sarah Churchill gaat voor de derde maal trouwen. In Londen is de verloving bekend gemaakt tussen Sarah Clmrchill, de 47-jarige oudste dochter van sir Winston Churchill, en de 48- jarige kunstschilder lord Audley. in wiens flat in het Londense West-End deze stralende foto werd gemaakt. De actrice, die reeds tweemaal eerder was ge trouwd, heeft bekend gemaakt dat haar derde huwelijk in alle stilte zal worden voltrokken. Lord Audley is al eenmaal eerder gehuwd geweest. drie arrestaties in utrecht In samenwerking met de Am sterdamse zedenpolitie heeft de afdeling zedenpolitie der Utrecht se recherche een dezer dagen de te Utrecht woonachtige 35-jarige fotograaf M. gearresteerd. M. trad op als regisseur en produ cent van pornografische films, die via een Amsterdamse „groot handelaar" ondermeer naar het buiienland, o.a. Duitsland en Amerika werd geëxporteerd. Twee jongedames, de 23-jarige G- en de 22-jarige S., die in deze films als hoofdrolspeelsters op traden, werden eveneens gearres teerd. Behalve diverse films werd bij de plaatsgevonden huiszoeking ook een grote hoeveelheid voor de verkoop en export bestemde pornografische foto's in beslag genomen. De drie verdachten zijn inmiddels voor de officier van Justitie geleid. kindje bij ongeluk omgekomen Gistermorgen om ongeveer degen uur is in Den Haag het tweejarige jongetje Arend Hen drik Kerkhof bij een ongeluk pm het leven gekomen. Het itind zat in een zitje voor op de fiets bij zijn moeder. De vrouw reed in de Anemoonstraat en is daar door tot nu toe onbekende oorzaak in botsing gekomen met een vrachtwagen met aanhan ger. Daarbij kwam ze te vallen, waarna het kind één van dc wie len van de vrachtwagen over hei hoofd kreeg. De moeder kreeg geen letsel. N A val van bouwstelling overleden De 52-jarige dakbedekker P. V olkers is donderdagmiddag van een 12'/3 meter hoge bouw- stelling in de Plantage Doklaan in Amsterdam gevallen en en kele uren later aan zijn verwon dingen overleden. De dakbedek ker was bezig een hijsinstallatie met goederen te bedienen. Deze installatie was waarschijnlijk niet gezekerd, raakte uit balans en viel naar beneden waarbij de dakbedekker werd meege sleurd. knoeierijen bij postkantoor Onder verdenking van ver duistering heeft de opsporings dienst van de P. T. T. de kan toorhouder van het postkantoor te Woubrugge, de 34-jarige j. P., gearresteerd. Bij controle was gebleken, dat in de loop van verscheidene jaren vooral met d© spaarbankboekjes was ge- knoeid. Het tekort bedraagt ruim 25.000 gulden. jongeman wilde naar engeland Gisternacht omstreeks twaalf uur heeft een jongeman getracht de Harwich-boot, die juist uit Hoek van Holland was vertrok ken, zwemmende te bereiken om als verstekeling mee te varen naar Engeland. Hij dook van de steensteiger in het water en zwom naar de varende boot, die hem op een haar na miste. Vol gens zijn eigen verklaring was het zijn bedoeling zich aan het berghout op te hijsen en dan door de aandacht te trekken aan boord te worden gehesen. De boot had echter reeds een te grote snel heid. Op eigen kracht is hjj weer aan wal gekomen, waar hij werd verzorgd door personeel van de radarpost van Hoek van Holland. Naar later bleek heeft de jon geman, die wordt beschreven als een 20-jarige jongen van goede afkomst, zijn broer in Engeland willen bezoeken. Hij zou overdag reeds een poging hebben willen wagen. De jongen werkt als in- pakker in Aalten. Hij lijdt aan vallende ziekte en had daarom zijn medicamenten in plastic ver pakt. Volgens een te hulp geroepen dokter is hij volkomen normaal en heeft men hier niet te doen met iemand met een afwijking. De jongen is na verzorgd te zijn overgegeven aan de politie van Hoek van Holland, die zijn vader in Arnhem heeft gewaarschuwd. Deze heeft de jongen afgehaald. Achteraf blijkt de knaap geluk te hebben gehad: het was dood tij- Wanneer het eb geweest was, zou hij onherroepelijk naar zee gesleurd zijn. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft woensdagavond aan de voorzitter van de ontwapenings commissie de antwoorden van 44 leden-landen en van Oost- Duitsland, op een vragenlijst van 2 januari overhandigd. De vragenlijst, rondgedeeld op grond van een Zweedse resolu tie, had ten doel de mogelijkheid van het instellen van een „Club zonder kernwapens" te onder zoeken. De landen die geen kernwapens bezitten wordt erin gevraagd of zij bereid zijn af te zien van het vervaardigen, aan schaffen of opslaan van kern wapens. Een groep van 21 landen heeft bevestigend geantwoord. Neder land is een van de landen die twijfelen aan de mogelijkheid van het instellen van de club wanneer geen algemene ontwa peningsovereenkomst wordt be reikt. Tot de groep die ,Ja" antwoor- de behoren de Sowjet-Unie en de communistische landen. Zij achten het plan in de geest ge lijk aan het plan Rapacki. De mededeling van Oost-Duits- land zegt dat „de negatieve hou ding van de Westduitse regering de enige hinderpaal vormt voor het instellen van een atoomvrije zóne". De waarnemer van de West duitse Bondsrepubliek bij de Verenigde Naties, Knappstein, diende hierna een protest bij Oe Thant in tegen d.e publikatie van de Oostduitse regering, die geen vragenlijst van de secreta ris-generaal had ontvangen. ex-burgemeester voor de rechtbank. De Nederlandse vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties, mr. C. W. A. Schürmann, beloof de Nederlandse steun voor „elk realistisch voorstel of regeling om te voorkomen dat meer lan den in het bézit komen van kernwapens". Den Haag is ech ter van mening dat een aparte, op zich zejf staande overeen komst ten aanzien van het op slaan van kernwapens in lan den zonder kernbewapening „het bestaande machtevenwicht in Europa ernstig zal aantas ten, en een eenzijdig militair voordeel verschaft aan de leden van het Warschau-pact". schipper door ontploffing op zeiljacht gewond De 72-jarige schipper L. van der K. heeft donderdag brand wonden opgelopen tijdens een ontploffing op het zeiljacht „Rob 2". Dit zeiljacht lag in een loods op de werf „Het Ford" in Amsterdam-Noord. Het interieur en de bovenbouw van het zeil jacht werden totaal vernield door deze ontploffing, waarvan de oorzaak nog niet kon wor. den opgespoord. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. overleden na autobotsing In het „St. Laurentius zieken huis" in Roermond is donderdag middag overleden de 31-jarige Th. Opbroek uit Horn. Woensdag werd hij ernstig gewond bij een verkeersongeluk op de Napoleon- weg in Grathem, ongeveer twaalf kilometer ten westen van Roer mond. De door hem bestuurde auto werd in de flank gegrepen door een uit Den Haag afkomstige personenauto. Drie personen die bij hem in de auto zaten worden nog in het ziekenhuis in Roer mond verpleegd. De heer Op- broek was gehuwd. De Nederlandse landbouw be schikte volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek, in mei 1961 over 88.916 trekkers. In vergelijking met 1960 nam het trekkerpark met 6.850 -f- 8,3 procent) toe. De totale trekker- capacieit bedraagt nu bijna 2,1 miljoen pk, dat wil zeggen ruim 90 pk per 100 ha cultuurgrond, tegen 80 pk in 1960 en slechts 24 in 1950. Daarbij kan nog wor den vermeld, dat het aantal trekkers, in gebruik bij loonbe drijven, toenam van 7.653 (1960) tot 8.734, een stijging van ruim 14 procent. Blijkens de landbouwtelling mei 1961 bedroeg het aantal melkmachines (installaties) 47.963. Dit betekent ten opzichte van 1960 een toeneming van 9.305 melkmachines (-)- 24 pro cent) De Franse goud- en deviezen reserves hebben een recordpeil bereikt en „zijn nog niet op hun maximum", zo heeft de Franse minister van Financiën, G. d'ES- taing, donderdag op een perscon ferentie medegedeeld. Als gevolg hiervan overweegt de regering vervroegde aflossing van Franse buitenlandse schul den en een vergroting van de hulp aan ontwikkelingslanden. De minister deelde echter niet mede om welke schulden en welk bedrag het ging. Hij verkaarde dat het over schot op de betaligsbalans van Frankrijk in maart een record- peil bereikte. In die maand ste gen de goud- en deviezenreserves met 164,2 miljoen dollar tot 3.168.700.000 dollar. De omvang van de stijging was gedeeltelijk het gevolg van bui tengewone monetaire bewegin gen, zoals een aankoop van 15 miljoen dollar aan Franse franks door Australië voor de aflossing van een krediet van het I.M.F. en de overmaking naar Frankrijk van het grootste deel van dè lening van 40 miljoen dollar op de Amerikaanse markt door de South European Pipeline Co. Zes maanden gevangenisstraf geheel voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar hffft de officier van Justitie bij de recht bank in Groningen donderdag ge- eist tegen de 56-jarige r.TÏ. B„ ex-burgemeester van Qidekerk, thans woonachtig in Jaren. B. wordt ervan beschuldigd gel den van de gemeente te hebben verduisterd afkomstig van ver koop van oude materialeSÖ"WiK>rts is hem ten laste gelegd verduiste ring van gelden uit de kas van de Vereniging voor Sociale Zorg, die hij als penningmeester onder zich had. Ook heeft hij een vals mandaat opgemaakt in een schrijfmachinetransaëtie. Voorts was hij in het bezit van niet-gere- streerde vuurwapens, te weten twee revolvers en een stengun. Verdachte is in 1946 burge meester van Oldekerk geworden en in 1949 tevens gemeentesecre taris. Eind oktober van het vorige jaar heeft de inspecteur van de rijksrecherche J. S. Aukema een onderzoek ingesteld ten kantore van de burgemeester. De president van de rechtbank, mr. K. T. Dorama, hield verdach te voor, dat een klacht van hem (verdachte) over de gang van zaken aan het bureau gemeente werken het effect heeft gehad van een boemerang. Er werd een onderzoek ingesteld naar de ge dragingen van de 45-jarige ge meente-architect J. G. uit Groote- gast. die verdacht van fraude werd ingesloten, maar na korte tijd op vrije voeten werd gesteld. Direct daarna ging burgemeester J. H. B. met ziekteverlof. Uit het onderzoek bleek dat verdachte zelf de baten van een onderhandse verkoping van oude materialen, die vrij kwamen bij de verbouwing van de openbare lagere school, onder zich hield, in plaats van deze inkomsten bij de gemeente-ontvanger te laten stor ten. Het verduisterde bedrag was 952,Ook de kas van de Ver eniging voor Sociale Zorg, waar van verdachte penningmeester was, bleek leeg. Een bedrag van 230,was door verdachte te eigen bate gebruikt. Ten slotte heeft hij buiten mede weten van wethouders een oude schrijfmachine, eigendom van de gemeente, verkocht en een nieu we gekocht. Deze investering werd gefinancierd uit een reser- vefondsje. B. kwam echter ƒ153 tekort. Dit bedrag werd door de gemeente-ontvanger uitbetaald, op grond van een valse door de burgemeester getekende factuur, zijnde een rekening voor revisie van schrijfmachines en levering van stencils en papier. De officier van Justitie stelde in zijn requisitoir dat verdachte begonnen was zelf dingen te rege len die via de ontvanger hadden moeten lopen. Dit zelf regelen is een beleidsfout, zo meende hij, maar daarnaast heeft hij ook, on bevoegd, geld onder zich geno men. Bij zijn eis hield hij reke ning met het feit dat verdachte is ontslagen als burgemeester. De raadsman van verdachte, mr. Vriesendorp, was het eens met het requisitoir en de eis van de officier van Justitie. Hij wees erop, dat zijn cliënt de laatste tien jaren overbelast is geweest. „Niemand is door dit alles bena deeld, het tekort is aangezuiverd en B. had goede bedoelingen, al bewandelde hij een volkomen ver keerde weg. Hij deed dit echter ten gunste van de gemeente en niet om er zelf beter van te wor den". Wat de vuurwapens be treft, zo betoogde de advocaat, die zijn bij verdachte ingeleverd en deze meende dat hij deze niet behoefde te laten registreren. De rechtbank zal op 19 april vonnis wijzen. gering geëist tegen de 65-jarige W. R. uit Tilburg, die terecht stond op beschuldiging van po ging tot moord subsidiair po ging tot doodslag op zijn doch- tei. De man had aanvankelijk tegenover de politie en de rech- ter-commissaris in Breda een bekentenis afgelegd, maar voor de rechtbank kwam hij daarop terug. Hij verklaarde niet meer te weten, wat hij precies had gedaan. Op 13 september van het vo rig jaar, aldus de tenlasteleg ging, had de verdachte, die in onmin leefde met zijn vrouw en dochter, de moeilijkheden nog eens uit willen praten. Het kwam 's avonds tot een woor denwisseling. De man pakte zijn dochter in de gang van het huis bij de keel. Het meisje slaagde erin zich los te rukken. Daarop pakte verdachte een oud pistool, dat hij op zijn doch ter richtte, waarna hij de trek ker overhaalde. Het weigerde echter, omdat de kogel niet goed in de kamer zat. Het meisje vluchtte met haar moeder naar buiten en de verdachte was daarop weggelopen. Hij werd even later door te hulp geroe pen agenten aangehouden. De rechter-commissaris, mr. J. Drijkoningen, verklaarde.dat de verdachte tijdens het voor onderzoek de poging tot moord niet had willen erkennen. Wel had hij de poging tot doodslag toegegeven. Uit het verhoor van de andere getuigen bleek, dat de man tevoren verscheidene ma len bedreigingen had geuit aan het adres van zijn vrouw en dochter. De officier van Justitie, mr. g. Temmink, achtte alleen de poging tot doodslag bewezen. De verdachte verkeerde in gro te psychische spanningen en het valt moeilijk aan te nemen, aldus de officier, dat er sprake is geweest van rustig overleg. Bij zijn eis hield de officier van Justitie rekening met de uitge brachte psychiatrische rappor ten. Onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering zal het mogelijk maken, dat de verdachte, die nog niet eerder met de Justitie te maken heefi gehad, wordt behandeld. De verdediger, mr. G. Notten uit Tilburg, bestreed ook het be wijs voor de poging tot dood slag. De rechtbank zal op 12 april uitspraak doen. De woordvoerder van het mi nisterie van Defensie heeft don derdagmorgen desgevraagd mee gedeeld dat voor aanvullend militair vervoer naar Nederlands Nieuw-Guinea van seheepsruimte zal worden gebruik gemaakt. Omtrent de vertrekdatum der betrokken schepen zullen nog nadere beslissingen worden ge nomen. Over de namen van de schepen kunnen nog geen defi nitieve mededelingen worden ge- daan. Benfica in finale Europa-beker Het Glory, glory hallelujah and the Spurs go marching on" heeft donderdagavond tever geefs geklonken. In een keihar de wedstrijd in het Noord-Lon- dense White Hart Lane-stadion heeft Benfica, houder van de beker, de Engelse kampioen Tottenham Hotspur uitgescha keld in het toernooi om de Europa-Cup. De zege in dit' tweede treffen tussen beide clubs mocht dan met 21 naar de Spurs gaan, doordat Benfica de wedstrijd in Lissabon met 3—1 gewonnen heeft, hebben de bekerhouders zich geplaatst in de eindstrijd van het toernooi, die woensdag 2 mei in het Am sterdamse Olympisch Stadion wordt gespeeld. Bij de rust van deze halve finale-ontmoeting was de stand nog gelijk: 1—1. stanley matthews liet 40 pct van zijn gage vallen De Britse voetbalster Stanley Matthews heeft 40 pet. van zijn gage voor de ere-wedstrijd, welke de Amsterdamse 2e klas ama teursvereniging D.W.V. woens dagavond in het Olympisch sta dion tegen de Volewijckers speel de, laten vallen. Door dit gebaar en mede doordat de directie van het stadion de Noordamsterdam mers financieel tegemoet is geko men, heeft de penningmeester van D.W.V. quitte kunnen spelen, ondanks het geringe aantal toe schouwers (4000) bii de wed strijd. Matthews, die donderdagmor gen van Schiphol naar Engeland is vertrokken, zou voor zijn mee spelen in het elftal van D.W.V. 400 pond (ruim 4000 gulden) heb ben ontvangen, maar heeft van dit bedrag de Amsterdammers 150 pond geschonken. luctor op de goede weg. Dat de Terneuzense korfbal vereniging Luctor met haar eer ste twaalftal zeer goede kam pioenskansen heeft, moge blijken uit de volgende competitiestand, zoals die er momenteel uitziet: Luctor 8 8 0 0 16 7712 Blauw Wit 9 5 2 2 12 56—27 Volharding 9 5 0 4 10 4134 Olympia 9 4 1 4 9 42—49 WKV 8 3 0 5 6 2538 De Poel 8 2 1 5 5 2965 Vitesse 7 2 0 5 4 16—29 Vios 2 6 1 0 5 2 1446 pistool gericht op dochter ging niet over De officier van Justitie te Breda heeft donderdag twee jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de re- mej. van moorst in vrijheid gesteld De ex-verzorgster van mej. An neke Beekman, de nu 63-jarige mej. Elisabeth M. van Moorst („tante Bets"), die haar straf in het Huis van Bewaring n aan de Amstelveenseweg in Amsterdam heeft ondergaan, is gisterochtend om zeven uur in vrijheid gesteld. Op dat tijdstip werd zij door een auto, bestuurd door een vrouwe lijke kennis, afgehaald. In de auto zaten mej. Beekman en een zuster van mej. Van Moorst („tante Ans") de auto reed tegen aeven uur het terrein van de ge vangenis op en ging onmiddellijk naar de garage, waarvan de deu ren direct weer gesloten werden. Korte tijd later werden de deuren vlug geopend en reed de auto in snelle vaart het terrein af. Mej. Van Moorst werd in maart 1956 bij verstek door het ge rechtshof te Amsterdam terzake van het onttrekken van het min derjarige Joodse weesmeisje An neke Beekman aan het wettig over haar gestelde gezag veroor deeld tot zes maanden gevange nisstraf. In november van het vorig jaar richtte zij een gratie verzoek aan H. M. de Koningin. Op 6 december meldde ze zich bij het paleis van justitie in Amster dam, en werd in het Huis van Be waring opgesloten. Eind februari werd bekend gemaakt dat mej. Van Moorst gedeeltelijk gratie was verleend, n.I. voor dat deel van haar straf dat op 5 april, gis teren, nog onvervuld is gebleven. Zij heeft totaal 120 dagen in het Huis van Bewaring doorgebracht. hoek Huwelijks-aangiften8 maart. Jacobus Koster (van Axel), 52 j. jm. en Levina Johanna Plad- det, 19 j. jd. 27 maart. Wolter Smit (van Terneuzen) 22 j. jm. en Cornelia Catharina MeeuSen, 21 j. jd. Huwelijks-voltr.: 14 mrt. Ja cob Jan Mieras (van Goes) 24 j. jm. en Catharina Johanna Deij, 19 j. jd. 21 mrt. Jacobus Koster (van AxeK 22 j. jm. en Levina Johanna Pladdet, 19 j. jd. Geboren: 19 mrt. Willem, z. van Jacobus de Putter en Aaltje Dekker. vogelwaarde Geboren1: 13 mrt: Petrus Eduardus Joharmes, z. van Eduardus J. M. Collet en Louisa A. de Maagt; 19 mrt: Johannes, z. van Ettgenius de Kort en Ju- lietta L. van Damme: Rozalina Vincentia Jozepha, d. van Gerar- dus Janssen en Emma Th. van Acker; 23 mrt: Anthonius Aloy- sius, z. van Anthonius A. van Damme en Bertha Bun; 26 mrt: Chantal Maria, d. van Josephus P. M. Piessens en Maria C. J. de Maat. Gehuwd: 3 mrt; Oscar C. S. van Dorsselaêr, 24 j., won, te Clinge, en Dolina A. C. Maat, jaar. vogelwaarde Gevestigd: M. L. Remijn Christiaens, van Graauw; A. gi Sponselee, van Zundert. Vertrokken: M. L. van Deur- sen, naar Kruiningen; R. F. Er- pelinck, naar Amsterdam; D. A. C. van DorsselaerMaas, naar Kemseke; E. M. Erpelinck, naar Amsterdam.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7