ian PROVINCIAAL NIEUWS Starten i onge- hier ikken gs de even lelijk, imige ?eten nken is het fris, niet paar oeite Pt uw zijn nkt u Schippersknecht EIJE AGENDA rijdag'"6 "april" 1962 Vrijdag 6 april E V A IJ 1L ENING ïel te halen takt van onze Avontuurlijke tocht van vier Britse militairen Radio-Djakarta over de gevechten bij Nw.-Guinea. uw fietsenhandelaar vertelt het u! AXEL BIERVLIET. OOSTBURG SAS VAN GENT. ZAAMSLAG. President van Brazilië bij Kennedij. DE TUNNEL DOOR DE GROTE ST. BERNARD ieh PRODUKT vak Angela von kiesling COMMUNISTISCHE PENETRATIE IN BRITSE AMBTENARENBONDEN Zï ETETUïT GEVRAAGD schipper (vrijgezel) op lip van 200 ton. mmelden: Café ..La Belle ie", JO DE ZEEUW, Tel. 50, Noordstraat 2, Terneu- TELEFOON 2530 Op 27 maart vertrokken vier Britse militairen, t.w. de 2e It. H. Fecitt 120 j.), serg. J. Singleton ,2S j.), sold. F. G. Foster (19 j.) en sold. D. J. Dudley (18 j.) in iwee 2-persoonskano's uit Dus- seldorf. waar zij gelegerd wa- ren bij het Lancashire-regiment. Hun doel was om via Neder landse en Belgische waterwegen naar Ostende te varen om van daar met de ferry-boot naar En geland over te steken. De reis die tot gisteren naar wens verliep, ging via de Rijn, waar zij gelijk de oude Batavie ren bij Lobith ons land binnen kwamen. Bij Pannerden verlie ten zij de Rijn om de reis verder dc Waal af te zakken tot St. An- dries, alwaar zij via een kanaal naar de Maas peddelden. Xu ging het regelrecht naar het Hollands Diep om verder via de Zeeuwse wateren naar Ter- neuzen te varen. Daar zij onbekend waren met Indonesische guerrilla-strijders verplaatsen zich van de eilanden Waigeo en Gag naar het vaste land van Nieuw-Guinea, zo meldde radio-Djakarta donder dag. Waigeo is volgens deze radio volledig in handen van anti-Ne derlandse strijdkrachten. Er wordt nog steeds gevochten op Gag en bij Sorong, aldus ra dio-Djakarta. Voorts werd ge zegd, dat de positie van de guer rilla-eenheden, „die voor het merendeel zijn samengesteld uit jongemannen uit W. Nieuw- Guinea", nu sterker dan ooit is. Radio-Djakarta voegde daar aan toe; „Zij hebben veelvuldig succesvolle verrassingsaanvallen op Nederlandse eenheden ge daan." 'De bekende wijze van oorlogs berichtgeving.); VRIJDAG 6 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Het verraad der Tarta ren". HOEK: Verenigingsgebouw, 7 uur: Algemene vergadering van „Het Groene Kruis". ZATERDAG 7 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Het verraad der Tarta ren". Concertgebouw, 8 uur: „De sheriff met de petticoat". Hotel Centraal, S uur: Grote prijskaarting. AXEL: Terrein Euitenweg, 4.15 uur: AZVV ISmerdiek I; 2.30 uur: AZW 2Middelburg 5. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: ..Eddie slaat zich er door". MIDDELBURG: Solistencon cours Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". de in uitvoering zijnde Deltawer ken werd hen in het Haringvliet, een voorlopig halt toegeroepen. Te Willemstad gingen zij aan land om verder te Zevenbergen op de trein te stappen naar Vlis- singen, waar zij op 3 april ar riveerden. De volgende dag reeds staken zij de Scheldemond over naar Breskens, waar zij bleven overnachten. Donderdag zetten zij hun tocht voort om peddelend Terneuzen te bereiken. Het zal hun nu wel duidelijk zijn, dat zij de Schelde hebben onderschat. Met zulk slecht weer als liet gisteren was, was het onverantwoordelijk om in een kano deze tocht te onder nemen. Aanvankelijk ging alles naar wens. Ter hoogte van de Nieuw Neuzenpolder passeerde hen een groot vrachtschip, met het ge volg dat door de hoge golfslag van deze boot de kano, waarin sergeant Singleton en soldaat Foster gezeten waren, omsloeg. Zwemmend klampten zij zich aan de kano van hun tochtgeno ten vast. Door het meerdere ge wicht en het ruwe weer sloeg daarop tot overmaat van ramp ook deze kano om. Na een half uur in het ijskou de zeewater te hebben gezwom men bereikten aanvankelijk twee hunner tussen de peilboot in de Nieuw Neuzenpolder en de Wes telijke buitenhaven de Zeeuws- Vlaamse oever. Zij klommen over de zeedijk en begaven zich naar de hofstede van de landbouwer A. de Winter, waar zij te onge veer 12 uur aanklopten. Terwijl de familie De Winter beide drenkelingen van droge kleren voorzag, werd de gemeen tepolitie telefonisch met een en ander in kennis gesteld. Toen de politic-auto aldaar ar riveerde, informeerde inspecteur Van Ooyen allereerst of er nog meer drenkelingen waren. Na bevestigend antwoord, be gaf de politie zich naar de zee dijk, maar vóórdat deze bereikt was, kwamen de twee andere drenkelingen boven de dijk te voorschijn. Met de reeds van droge kle ren voorziene beide makkers werden de nog door en door nat te drenkelingen in de politie auto gezet, waarna zij door de zorgen van de politie van droge kleding werden voorzien en door een stevig middagmaal weer op hun verhaal gebracht. Hun natte kleding werd naar een stomerij alhier ter behande ling gebracht. Terwijl zii, naar uit bovenstaan de foto blijkt, uiterlijk weinig onder de indruk van het gebeur de waren en zij gezond en wel op het bureau van politie bijeen waren, zijn de boten R. V. 19 van het korps Marechaussee en de R. P. 10 van de Rijkspolitie te water uitgevaren om in de Schel de nog drijvende kano's op te sporen, hetgeen in.de namiddag gelukte, waarop de ranke bootjes werden geborgen en ook enkele uitrustingsstukken uit het wa ter werden opgevist. Indien blijkt dat de kano's niet beschadigd zijn, zal de tocht via het kanaal TerneuzenGent en van Gent n^ar Brugge worden voortgezet tot Ostende is bereikt. Wij vernamen dat het doel van de vier avonturiers was: publici teit te maken voor hun leger onderdeel in hun landstreek. In Engeland bestaan de meeste militaire onderdelen uit beroeps militairen, die worden gevormd door jongelui uit de graafschap pen afzonderlijk. Omdat het re giment Royal Regiment of North Lancashire, dat was gelegerd in Dusseldorf, sterk onderbezet was geraakt, werd dit regiment naar haar garnizoen in Engeland terug gedirigeerd. De hoofdgroep ging met vliegtuigen, maar ons viertal besloot, met medeweten van hun commandant, op meer originele wijze de thuisreis te maken om zodoende bij hun jon ge landgenoten in Lascashire zo danig in de belangstelling te staan, dat zij succes zouden heb ben bij hun poging tot werving van beroepssoldaten voor hun legeronderdeel. Het avontuurlijke viertal op het bureau van politie aan de maal tijd, 2e It. H. Fecitt, sold. D. J. Dudley, serg. .J. Singleton en sold. F. G. Foster. (Eigen foto.) De a.s. gemeenteraadsver kiezing. Door de Anti-Revolutionaire Partij en de Staatskundig Gere formeerde Partij is voor de a.s. verkiezing voor de gemeente raad de volgende gecombineerde lijst samengesteld: 1. J. C. van Luijk; 2. A. de Waard; 3. J. H. Bouman; 4. J. J. de Putter; 5. J. J. van de Velde; 6. P. de Putter; 7. F. Verschelling; 8. J. A. Quaak; 9. L. de Kraker; 10. W. van Cadsand; 11.1. Meesen en 12. A. F. van Arenthals. Feestelijkheden op Koninginnedag. Een dezer dagen vergaderde op het gemeentehuis een aantal ver tegenwoordigers van verenigin gen, het onderwijzend personeel en het college van B. cn W. om zich te beraden over de feestelijk heden op 30 april a.s. Het accent zal voornamelijk vallen op de kinderfeesten, die s morgens en 's middags onder leiding van het onderwijzend per soneel gehouden zullen worden. Aan de traktatie voor de school gaande jeugd zal aandacht be steed worden. Voorts zal een beroep op het muziekgezelschap gedaan wor den, terwijl er 's avonds een openluchtbal op de Markt zal zijn. Waarschijnlijk wordt dit een gecostumeerd bal. Vrouwenbond N.V.V. bestond 10 jaar. Onder grote belangstelling vier de de afdeling Biervliet van de Vrouwenbond N. V. V. dinsdag avond in de zaal van de -heer Bracke haar 10-jarig bestaan. In haar openingswoord begroette de voorzitster, mevr. DijkLang straat, o.a. burgemeester A. P, Kostenso en zijn echtegenote, mevr. L. van Duijn—Spruijt, voorzitster van het landelijk be stuur van de Vrouwenbond, ver tegenwoordigers van de Bestu renbond West Zeeuws-Vlaande- ren, afgevaardigden van het Federatie-bestuur en vele belang stellenden. De voorzitster schetste in het kort hoe de afdeling Biervliet 10 jaar geleden werd opgericht op initiatief van een tweetal dames, die ook deze avond aanwezig waren. Sprekende over het werk van de afdeling stelde zij. dat een afdeling met slechts 42 leden, landelijk bezien misschien van niet zo grote betekenis is. Voor de leden heeft de aanwezigheid van de afdeling echter steeds be tekend, dat er een vraagbaak aanwezig was voor vele proble men op sociaal terrein, terwijl er naast de ontspanning en gezellig heid in de afgelopen jaren ruime aandacht is besteed aan do ont wikkeling, waardoor belangstel ling voor een groot aantal maat schappelijke vraagstukken kon worden gewekt. Gedurende haar bestaan heeft de afdeling voor het t.b.c.-fonds ruim 3000 afgedragen. Als eerste bood mevr. Van Duijn namens het Centraal Be stuur haar gelukwensen aan. Zij zeide veel respect te hebben voor wat er in een kleine afdeling als Biervliet gepresteerd kon wor den. Als geschenk bood zij een tafelwimpel aan. Hierna werd nog het woord ge voerd door de heer A. Geluk na mens de Bestuurdersbond en door de heer A. Klaeijssen na mens de N.V.V.-contactgroep te Biervliet. Beide sprekers lieten hun feli citaties vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Mevr. Joz. Adriaansende Neef sprak namens de Federatie West ZeeuwsVlaanderen. Burgemeester A. P. Kostense feliciteerde de afdeling namens het gemeentebestuur. In een samenleving als die van Biervliet, een betrekkelijk kleine gemeen schap, hoort een afdeling van de Vrouwenbond beslist thuis, aldus was zijn mening. Ook de burge meester bracht de afdeling, mede namens zijn echtgenote, dank voor het werk dat in deze dorps gemeenschap wordt gedaan. Tijdens een korte pauze werd koffie met cake aangeboden en werd de grote verloting gehou den. De heren Jasper-Anthonisse en Jan Anthonissc verzorgden op plezante wijze het ontspannings gedeelte van de avond. Als sluitstuk van de avond volgde een genoeglijk bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. Burgemeester Van Leeuwen betrekt met zijn gezin de ge meentelijke ambtswoning. Burgemeester J. L. van Leeu wen, die in januari 1961 als bur gemeester van Oostburg be noemd werd. woont eindelijk in zijn gemeente. Zoals bekend, was de voor de burgemeester bestem de ambtswoning tot vóór kort nog bewoond door de heer Hoek- zema. voorheen burgemeester van Oostburg, die aanvankelijk weigerde deze woning te ver laten. Nadat het gemeentebestuur van Oostburg reeds een proces over ontruiming van de woning begonnen was en de heer Hoek- zema was aangezegd dat hij de woning moest verlaten, kwam deze eind 1961 vrij. Verschillende werkzaamheden moesten toen nog worden ver richt eer de burgemeester zijn verhuizing van Brouwershaven naar Oostburg kon regelen. Dinsdagavond heeft het gezin Van Leeuwen na lang wachten de woning aan de Oude Haven betrokken, en is er aan een bijna onhoudbare toestand voor de fa milie Van Leeuwen een einde ge komen. Paasveeniarkt. De gure wind en de regen buitjes, die steeds op het gezel schap op het Ledelplein neer kletterde, maakten een lang ver blijf in de buitenlucht verre van aangenaam. Na afloop van de keuring, toen de kampioenen van deze markt bekend waren, hing Oost- burgs burgemeester de heer J. L. van Leeuwen de kampioen os, van de heer Bertou te Oostburg de lauwerkrans om. iets wat het dier overigens maar zeer matig vond. Aan de eigenaar reikte dc burgemeester het bij de krans behorende onderscheidingsteken, de kampioensonderscheiding, het erelint, en de fraaie beker uit. Ook de eigenaar van de reser ve-kampioen de heer M. C. Buijs- se uit Oostburg ontving een mooie herinneringsbeker, als mede het onderscheidingsteken. In vlot tempo werden de aan gevoerde dieren, voordat de plechtige prijsuitreiking kon ge beuren, door de jury gekeurd. De eerste prijzen werden als volgt toegekend: Schapen Overjarige en éénjarige Bourggraaf. Ossen zonder brede tanden: eig. Bertou en Zn te Oostburg. Ossen niet twee brede tanden: la en lb pr. eig. Marcel Buijsse te Oostburg. Ossen mei 4 tanden, eig. E. Scheele te Oostburg. Ossen- met 6 brede tanden; la pr. eig. M. Buijsse te Oostburg en lb pr. eig. Gebr. Dc Milliano te Oostburg. Vaarzen De beste vaars van de t/nloon- stelling was eigendom van de heer M. C. Buijsse te Oostburg. Kaïnpioen os zonder tanden: eig. Bertou en Zoon te Oo^j^urg. Reservekampioen: M. C. 'BUijze te Oostburg. De prijs WJ4' de beste groep was voor M. 'Btöjsse te Oostburg. ooi, eenjarige ooi ram eig. J. J. de Gemeenteraad. De gemeenteraad van Sas van Gent komt dinsdag a.s. des na middags 7 uur bijeen ter behan deling van o.m. de volgende pun ten: Voorstel tot wijizing van de verordening, houdende algemene regelen met betrekking tot de subsidiëring uit de gemeentekas van sportverenigingen. Verzoekschrift van de Stich ting Matthaus Passion te Hulst om subsidie uit de gemeentekas. Voorstel tot goedkeuring van het ontwerp-besluit van de raad van bestuur van de „Afvalwater leiding kanaalzone Zeeuws Vlaanderen" te Terneuzen be treffende het plan met financie- ringssehema van de afvalwater leiding. Idem tot verbetering en aan leg van een voetpad vanaf de in gang van de Fosfaatfabriek aan de Westkade tot aan de Poel straat en tot votering van het daarvoor benodigde bedrag ad. 16.200. Verzoekschrift om gemeente grond in erfpacht van G. E. van Steenberge aan de Vier Ambach tenstraat en de Leepstraat en van de Fa. Gebr. R. en A. Clays- sens aan de Coehoornstraat. Voorstel tot overdracht van 533 m'- grond aan de Vier Am bachtenstraat aan de heer A. Snelleman te Sas van Gent tegenover afstand door betrok kene van de erfdienstbaarheid op de uitweg sectie C nr 2955, groot 1040 m". Verzoekschrift van de heer T. van Roon om eervol ontslag als directeur-veearts van de vlees keuringsdienst Sas van Gent met ingang van 1 juni 1962. Voorstel tot adhaesie-betuiging aan de motie van de raad dei- gemeente Aardenburg inzake de verlenging van de wet op de ver vreemding van landbouwgron den. Idem tot handhaving van het subsidie aan het Jansenius Ly ceum te Hulst op 60 pel- leer ling voor het jaar 1962. Candidatenljjst S. G. p. Door de Staatkundig Gerefor meerde Partij is do volgende can- didatenlijst voor de a.s. Gemeen teraadsverkiezing opgemaakt: 1. H. de Feijter; 2. J. Pladdet; 3. G. Durink en 4. A. Deij. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de post-' commandant der Rijkspolitie zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven, welke terug te bekomen zijn bij de daarachter vermelde adressen. Polshorloge, Polderstraat 24: kastsleutel en een paar grijze duimwanten, Axelsestraat 35; rechter herenglacé handschoen', Axelsestraat 141; bril, Axelse straat 92; duimstok, B 105; grijs- rood geblokte tas met inhoud, Veerstraat 22; uitlaatbeschermer (Batavus). Axelsestraat 143; groene bal point en handbescher mer, Veerstraat 22. Verloren: een groen kinder wantje. De president van Brazilië, Joao Goulart, heeft een bezoek van twee dagen aan Washington ge bracht, waarin hij met president Kennedy besprekingen heeft ge voerd over ontwapening, inter-*' Amerikaanse belangen, en econo mische vraagstukken. Na hun, laatste bijeenkomst werd woens dagavond een communiqué uit-' gegeven, waarin beide presiden ten hun verlangen uitspreken dat- politieke crises in Amerikaanse landen opgelost worden „op wet tige wijze en met de instemming van de bevolking, op democrati sche wijze verkregen". In het communiqué wordt ge- zegd dat de deelneming van beide landen aan de ontwapeningscon-l ferentie in Genève is besproken) en dat is overeengekomen „voort te werken aan de vermindering van de spanning in de wereld door onderhandelingen ter berei king van ontwapening onder doelmatige internationale con-j tröle". De inter-Amerikaanse sa menwerking zal worden ver sterkt en er zal worden samen gewerkt „om dit werelddeel tegen elke vorm van agressie te be schermen". President Goulart heeft vei-, klaard dat zijn regering de veili ge omstandigheden wil handha ven waaronder particulier kapi taal een rol kan spelen in de eco nomische ontwikkeling van Bra zilië. Beide presidenten zullen de Latijns-Amerikaanse vrijhandels zone steunen en de ontwikkeling, daarvan bespoedigen, aldus het communiqué. Door 211 (Nadruk verboden.i „Goed was het natuurlijk niet wat je gedaan hebt, maar je hebt het in je droom gedaan, je weet er toch niets meer van? Bovendien is je moeder niet boos. Ze is vandaag hier ge weest en heeft een hele tijd naar je gekeken." „Is dat waar Echt, eerlijk waar?" „Natuurlijk, maar jij hebt ge slapen, mijn kind en dat moet je nu ook weer gaan doen. Zo veel te eerder zul je weer beter zijn en kun je weer naar huis." Hij zag dat er twee dikke tra nen over haar wangen naar be neden kwamen; erg prettig scheen het kind het dus thuis niet fe hebben. Weer zo'n arme stakker die niet wist naar wie zij zich moest keren om een beet je liefde te krijgen! Zuster Maria kwam binnen. Ze droeg een blad met allerlei lekkere hapjes voor Angelika. Het kind moest flink bijgevoed worden om weer op krachten te komen. Van alles moest ze een klein beetje eten, maar al spoe dig was Angelika te moe om verder te eten. „Morgen krijg je weer wat lekkers. En nu moet je eens kij ken, er is nog wat voor je ge bracht." Zuster Maria zette een grote bruine teddybeer od het bed. „Vind je hem mooi?" „O, hij is prachtig!" Angeiika greep in de harige pels en sloot het dier in haar armen. „Die heeft die meneer je ge stuurd onder wiens auto ie gelopen bent. Hij wilde je iets geven wat jo plezier deed heeft hij gezegd." Er gleed zo'n ge lukkige glimlach over het ge zichtje van het kind dat het zus ter Maria speet dat ze dokter Sonnleiter niet had overgehaeld het kind zelf een beer te geven, dan had hij persoonlijk van de vreugde van het kind kunnen genieten. Maar ze zou het hem uitgebreid vertellen. Nu moest Angelika eerst weer gaan sla pen. Tegelijk met dokter Lieb- mann verliet ze de kamer en ze lieten een kind achter die door slaap haar gezondheid tegemoet ging. Het blonde haar lag in een krans om haar gezicht, en met een gelukkige glimlach viel ze in slaap. HOOFDSTUK VII. Vera kwam uit de onderzoek- kamer. Professor Schneller was erg tevreden geweest en had ei- haai' nog eer.s weer van over tuigd dat het lidtteken nog wel weg zou trekken. Vera verbaas de zich er over dat deze pretti ge mededeling haar eigenlijk volslagen onverschillig liet. Ze had nu werk aangenomen waar bij het er niet op aan kwam of ze haar vroegere schoonheid wel of niet terugkreeg. Ze had haar hart nu aan die eenzame kinderen geschonken, welke ze eerst van plan was weg te schenken aan een man die haat liefde niet waard was, die het alleen maar om haar uiterlijk te doen was geweest. Ze kwam langs de deur waar achter de kleine Angelika lag. Zou ze nog eens door het ven ster kijken? Maar zonder toe stemming van zuster Maria wil de ze dat toch niet doen, en ze zag haar nergens! Vera hoorde voetstappen op de trap, maar dat waren niet de lichte voeten van zuster Maria. Ze zag een jonge, knappe vrouw die naar dezelfde verdieping kwam. Onmiddellijk wist Vera dat dit alleen maar de moeder van Angelika kon zijn. Het was hetzelfde gezicht, die donkere ogen en dat blonde haar. Alleen de uitdrukking in beide gezich ten was volkomen verschillend. Terwij) het jonge kind al vrij ernstig keek, lag op het gezicht van deze vrouw een uitdruk king van onverschilligheid en lichtzinnigheid. Mevrouw Lin- dinger kwam heupwiegend naar haar toe. „Wal is er met U gebeurd?" vroeg ze onbeschaamd. „O, niets bijzonders, ik heb een paar glassplinters in mijn gezicht gehad." „Hoe kon U zó onvoorzichtig zijn U lijkt me verder zo'n aardige, lieve vrouw!" „Een auto-ongeluk, verder niets." Haar toon was afwij zend en geïiriterd voegde ze er aan toe: „Een lelijk gezicht meer of minder komt er toch niet op aan!" „Daar vergist U zich in. Een knap gezicht bevalt altijd iedere man. Ik zou U dat kunnen be wijzen." „Dat interesseert me niet." Vera keek verbaasd naar de jonge vrouw tegenover haar. Zou dat Angelika's moeder zijn? Ze begon te twijfelen. De spre kende gelijkenis had haar na tuurlijk misleid. „Dan niet", antwoordde me vrouw Lindinger snibbig en ge ërgerd. Ze had zo graag geweten wie die dame tegenover haar was, maar waarschijnlijk was ze te hoogmoedig om met haar te spreken. Toch kon ze het niet nalaten om opnieuw te trachten een gesprek aan te knopen. „Hebt U de afdelingszuster niet gezien?" vroeg ze. „Nee. Welk kind gaat U be zoeken?" Vera kon de vraag niet onbe antwoord 'aten. „Naar mijn kleine Angelika. O ,ik heb verschrikkelijke zorg om dat kind. Denkt U zich eens in", ratelde zo in én adem ver der, „ze werd op klaarlichte dag door een auto aangereden. Zulk een onbeschaamdheid Kunnen die mensen dan niet op kinderen letten? Maar natuurlijk, eerst hun eigen belangen, vlug vlug naar buiten om ergens koffie tc drinken! Wat is een kind hun waard? Nu ligt ze zwaargewond in het ziekenhuis. Ze liep rustig naast me op het trottoir en wordt dan ineens aangereden! Nu, ik wil wel vertellen dat die mensen er grondig voor zullen betalen!" (Wordt vervolgd.); Dc laatste rotswand tussen de Italiaanse- en Zwitserse kant van de Sint Bernardtunnel is donder dagavond doorbroken. Het enor me project werd uitgewerkt door Italiaanse- en Zwitserse inge nieurs. Het werkelijke boren be gon in 1959. Nu, 40 maanden later, zijn duizenden kubieke me ters rotsgrond reeds verwi.jdcrd uit het binnenste van de berg. Men hoopt de tunnel het volgend jaar in gebruik te kunnen stellen. Op de foto: Een interieur van de tunnel in werding. Een Britse commissie, inge steld na de spionageprocessen in 1961, heeft donderdag maatrege len voorgesteld ter bestrijding van de communistische penetra tie in de Britse bonden van amb tenaren. De commissie adviseert over heidsinstellingen, die zich met geheim werk bezig houden, het recht toe te kennen de toegang te ontzeggen aan vakbondsfunc tionarissen, van wie zij reden hebben te geloven dat het com munisten zijn. Ook zouden deze instelling „neen" moeten kun nen zeggen op een verzoek tot onderhandelen van dergelijke functionarissen. De commissie beveelt voorts aan om afdelingshoofden en an dere belangrijke ambtenaren meer gegevens te verstrekken over de omvang van de commtf nistische penetratie. De commissie noemt de pene-i tratie „buitengewoon gevaarlijk voor de veiligheid". Haar aanbe velingen zullen door de rgggring overgenomen worden. I

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5