Provinciaal nieuws BINNENLANDS NIEUWS Chefarine.4 cl-lcirten in <:Ylood RADI Acht miljoen Nederlanders kunnen niet zwemmen roemde doers wonderen*. AGENDA ZES JONGENS GROEVEN ZICHZELF UIT De toestand in Argentinië Pokken in Djakarta De toestand in Kongo TERNEUZEN SAS VAN GENT. SLUISKIL. Oost- en West-Bcrlij n SLUIS IJZENDIJKE Hoe eerder men deze kunst beheerst hoe beter Ons land wiebelt op de top van de hoogconjunctuur, maar als we met z'n allen in het water terechtkomen verdrinken er acht miljoen Nederlanders omdat ze niet kunnen zwemmen. Aldus d'e heer M. Kouwen- hoven. rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding, sprak voor de Nederlandse Bond van bad- en zweminrichtingen, die zich zal beraden op de vraag of het schoolzwemmen verplaatst moet worden naar een lagere klas. De heer Kouwenhoven stelde, dat ter bevordering van de vei ligheid van het Nederlandse volk het aantal overdekte instructie gelegenheden voor zwemmen sterk dient te worden uitgebreid en goed verdeeld moet worden over het gehele land. Thans is 87 procent van de overdekte zwembaden geconcentreerd in de grote steden, terwijl op het plat teland de meeste mensen ver drinken. Iedere Nederlander die niet kan zwemmen, brengt niet alleen zich zeil, maar ook zijn medebur gers in gevaar, aldus de heer Kouwenhoven. Hij meent dan ook, dat het schoolzwemmen niet moet worden gezien als een luxe of een vorm van ontspanning, maar als een onmisbare schakel bij de voorbereiding van het kind op de maatschappij. De elemen taire zweminstructie dient, vol gens hem, verheven te worden tot een verplicht vak op de lage re scholen. In 1961 verdronken er volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 270 kinderen. De sta tistiek vertoont twee pieken, één in de groep tussen twee en vier jaar en een in die tussen de zes en negen jaar. Bij deze laatste categorie is de verdrinkingsdood vaak het gevolg van gevaarlijke spelletjes aan de waterkant, er komen op deze manier viermaal zoveel jongens als meisjes om het leven. Van de dienstplichtige militai ren kan 65 procent niet zwem men. De heer Kouwenhoven is van oordeel, dat de overheids gelden die worden uitgegeven om deze militairen het zwemmen alsnog te leren, juister en effec tiever in de sector van hst schoolzwemmen kunnen worden besteed overigens bestaat er In Nederland geen enkele offi ciële regeling voor het school zwemmen. Er is niets bepaald over de leeftijd van de leerlingen, het aantal lessen, de kosten, de instructie enz. Blinde kinderen leren op school vanaf hun vijfde of zesde jaar zwemmen. De heer Kouwenho ven vroeg zich af, waarom de kinderen op de gewone lagere scholen dit niet zouden kunnen. Hij voegde hieraan toe, dat hij persoonlijk het zwemdiploma-A prefereert boven sommige Ulo diploma's. Volgens de heer Kouwenhoven leren kinderen uit de derde en vierde klassen niet moeilijker zwemmen dan oudere leerlingen. In Amersfoort en Utrecht gaat men binnenkort een „verjon ging" van het schoolzwemmen invoeren. Ook de schoolartsen Zijn van oordeel, dat men op bio logische gronden een dergelijke verjonging niet kan afwijzen. Daar komt, volgens de heer Kouwenhoven, bij dat de zwem instructie juist in de eerste twee klassen de minst storende in vloed op het lesrooster heeft; terwijl de rijksinspectie meent dat overbelasting met zwemmen in de vijfde en zesde klas onge wenst is. De heer Kouwenhoven zei voorts, dat financiëeel-econo- mische motieven geen bezwaar mogen vormen: „De tijd' dat dub beltjes meer wogen dan een kin derleven is voorbij". (Adv.) Hij kwam dan ook tot de con clusie, dat elementair zwemon- derricht vanaf de eerste klassen noodzakelijk en mogelijk is. Met het oog op het ruimtegebrek kan daarnaast heel wat „luxe zwem men" worden vermeden. „Elke training voor het zwemdiploma- C is een luxe die misschien moet worden betaald met de dood van een kind dat geen kans krijgt om het A-diploma te halen", zo zei hij. De heer Kouwenhoven pleitte tenslotte voor een voort durende bezinning op en ver nieuwing van het zwemonder wijs. De heer E. Kupers Jr., inspec teur voor de lichamelijke opvoe ding te Amsterdam, stelde ver volgens, dat ten aanzien van het leren zwemmen geldt „hoe eer der hoe liever". Nederland is nu eenmaal een waterrijk land. Er zijn zeer veel ouders die hun kinderen van drie of vier jaar individueel zwemles laten geven. De trotse vaders en moe ders, moeten, volgens de heer Kupers, echter wel bedenken, dat zulke jonge kinderen nog zeer moeilijk leren gecoördineerde be wegingen te maken en dat deze bewegingen ook weer zeer snel „vervagen" als het kind niet regelmatig oefent. Bovendien hebben kleuters nog slechts een gering uithoudingsvermogen. Op grond van gegevens uit de theoretische en praktische peda gogiek is de heer Kupers van oor deel, dat de gunstigste periode voor het leren zwemmen tussen het tiende en dertiende levens jaar ligt. Het kind is dan op een leeftijd gekomen dat het iets wil presteren, het zwemmen is geen „kunstje" meer, maar heeft de werkelijke belangstelling van de jongen of het meisje en het kind is motorisch zover ontwikkeld, dat het zich gemakkelijk kan con centreren en de verschillende be wegingen kan coördineren. Kinderen van een jaar of tien boeken ook het snelst resultaten, aldus de heer Kupers. In verschil lende landen en ook in vele Ne derlandse gemeenten wordt het schoolzwemmen in de vijfde en zesde klas van de lagere school op het lesrooster geplaatst. Het gaat erom, de kinderen zo snel mogelijk te leren zwemmen, om de beschikbare gelden zo nut tig mogelijk te besteden, en daar om is het zaak, het juiste mo ment te kiezen. De heer Kupers meent in tegenstelling tot de heer Kou wenhoven, dat men de school- zweminstructie niet primair ver plicht moet stellen met het oog op het verdrinkingsgevaar. Het aantal verdrinkingsgevallen is naturlijk altijd te hoog, maar op een totaal van 1,4 miljoen kinde ren is het, volgens hem, relatief niet zo groot. Kleuters kan men nog niet leren zwemmen. Van de zestig kinderen tussen de vijf en de negen jaar die in 1960 ver dronken. was een deel de zwem kunst al machtig. Het ongeluk gebeurde vaak doordat de slacht offertjes onder het ijs schoten, in een auto bekneld zaten of in paniek raakten. POGING TOT VRIJHEIDSBEROVING Twee met vakantie in ons land verblijvende jonge Duit sers uit Wuppertal, de 18-jarige J. K. en de 20-jarige H. A. B., hebben het zondagmiddag een Amsterdams meisje zó lastig ge maakt, dat ze beiden zijn ge arresteerd. De jonge mannen spraken twee 15-jarige meisjes aan met het verzoek, hun Am sterdam „te laten zien". Toen geen van beide meisjes op dat verzoek inging, greep J. K. één van hen vast; trok haar mee naar de Oudezijdsvoorburgwal en wierp haar in een daar door de Duitsers geparkeerde auto. Voorbijgangers waarschuwden de politie, die J. K. inrekende voor poging tot vrijheidsbero ving en diens vriend voor mede plichtigheid daaraan. BABY IN WIEGJE GESTIKT Zondagmiddag om ongeveer kwart over twaalf trof mevrouw Brinkman, wanende in de Su- matrastraat in Amsterdam, haar zeven maanden oude dochtertje levenloos in haar wiegje aan. Men vermoedt dat het kind door verstikking om het leven is ge komen. Koningin Elisabeth van België in Amsterdam Koningin Elisabeth van België heeft zondag een rondvaart ge maakt door de Amsterdamse havens en grachten. Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktl Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteunen eikaars werking en doen wonderen. Chefa- rine „4" werkt niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te besehermen. BEROEMDE geneesmiddelen in één tablet Giazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 DINSDAG 3 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Jeugd-baccchanalen". WOENSDAG 3 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Jeugd-bacehanalen". Hotel „Rotterdam", 14.30, 19.00 en 21.15 uur: Mode show Stoffenpaleis. SAS VAN GENT: Hotel „Rot terdam, 8 uur: Modeshow. Zes jongens van de leeftijd van ongeveer vijftien jaar, leerlingen van een Katholiek college in Bath (Somerset, Engeland), zijn elf uur lang, twee aan twee, met blote handen aan het graven ge weest om zichzelf een uitweg te verschaffen uit een doolhof van ondergrondse gangen en grotten in de buurt van genoemde plaats, waarin zij zondagnamiddag de weg waren kwijt geraakt zodat zij de uitgang niet meer terug konden vinden. Zij hadden gezegd zondagavond weer terug te zul len zijn. maar toen zij bij het in vallen van de duisternis nog niet waren komen opdagen, ging men aan het zoeken. Maandagochtend werd dit zoeken door politie, brandweerlieden en grotkundigen voortgezet. De jongens hadden alleen kaarsen meegenomen, wist men. Nadat aanvankelijk hun ver missing was gemeld, werd maan dag later op de ochtend bekend dat de zes jongens veilig en wel weer boven de grond waren ge komen. Zij hadden daartoe een schacht van vijf meter lengte omhoog moeten graven en daar waren zij elf uur lang mee bezig geweest. Doordat men het zestal niet de uitgang had zien uitkomen was het zoeken nog enkele uren na hun zelfbevrijding voortgezet. Toen de jongens maandagoch tend vroeg bij hun college aan kwamen werd het alarm opge heven. De vorming van een kabinet in Argentinië sedert het aftreden van Frondizi als president vor dert. Alle ministerposten, waar voor burgers in aanmerking komen, zijn op twee na bezet. Maandag zijn weer vijf ministers beëdigd, onder wie Rodolfo Mar tinez, die tien dagen geleden door Frondizi tot minister van Defen sie werd benoemd, hij is thans minister van Binnenlandse Za ken. Er zijn nog geen ministers voor Buitenlandse Zaken en Eco nomie. Generaal Martino Barto- lome Carrera is ter vervanging van generaal Rosendo Fraga tot minister van het Leger benoemd, maar er zijn nog geen ministers voor de overige onderdelen van de strijdkrachten benoemd. Het ministerie van Gezondheid heeft meegedeeld dat in Djakar ta pokken is uitgebroken. Er zijn 21 gevallen gemeld. Tot nu toe zijn er geen mensen aan pokken overleden. Evariste Kimba, Katanga's mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft maandag de staatshoofden van alle Afrikaanse landen tele grafisch dringend om tussen komst verzocht teneinde een ein de te kunnen maken aan de „bui tenlandse inmenging", waarvan de conferentie tussen Adoela en Tsjombe te lijden heeft. Kimba staat aan 't hoofd va nde Katan- gaanse regering tijdens de afwe zigheid van president Tsjombe. BROMFIETSER OMGEKOMEN Zondagavond is de 75-jarige bromfietser W. Hissink uit Doe- tinchem met zijn bromfiets van de weg geraakt en in een sloot terechtgekomen. Toen hij later werd gevonden, bleek hij reeds te zijn overleden. Het ongeluk gebeurde op de weg DoetinchemKilder onder de gemeente Doetinchem. Een Belgisch koudbloedtrek paard van de landbouwer P. Dees te Dubbeldam heeft het leven ge schonken aan twee veulens, een hengst en een merrie. Een ge boorte van een paardentweeling is een zeldzaamheid. Moeder, dochter en zoon maken het uit stekend. REEKS DIEFSTALLEN OP SCHIPHOL OPGELOST De dienst Luchtvaart van de rijkspolitie heeft een vrij groot aantal op Schiphol gepleegde diefstallen, onder meer van wa pens, opgelost. In verband daar mede zijn zaterdag en zondag achtereenvolgens aangehouden de Amsterdammer P. A. W., de employé op Schiphol K„ de Am sterdammer A. N. en de even eens op de luchthaven werkende H. A. De schipholemployé K. wordt ais de dief beschouwd. H. A. als zijn medeplichtige. Zij hebben een aantal gestolen wapens ver kocht aan de Amsterdammers A. N. en W. Daaronder bevond zich het pistool waarmede de Italiaanse zakenman Bruno Co lombo medio november in ons land werd vermoord. De dief stallen uit de containers in het vrachtgebouw op Schiphol strek ken zich over ruim een jaar uit. Het onderzoek in deze zaak is nog niet voltooid. De Amsterdammer P. A. W., die zich zelf „pistolen Paultje" noemt, kwam reeds eerder in het nieuws nadat bekend was geworden dat hij het pistool, waarmede Bruno Colombo werd vermoord, aan de indertijd in Amsterdam werkende Italiaan Sergio Squazzardi heeft ver kocht. De zich wapen-antiquair noemende W. werd vorig jaar veroordeeld wegens verboden bezit van pistolen en munitie, die in zijn auto werden aange troffen bij het passeren van de Nederlands-Duitse grens bij Kerkrade. W. en N., die ervan verdacht worden de pistolen van de Schiphol-employees te hebben gekocht, handelen vrij geregeld in wapens. OPGEWONDEN In de nacht van zaterdag op zondag heeft zich in een zijgan getje van de Folkingestraat te Groningen, een steekpartij voor gedaan. In verband hiermee heeft de politie wegens poging tot doodslag, huisvredebreuk en op zettelijke vernieling een 22-jarige jongeman gearresteerd. Deze jongeman wilde een be zoek brengen aan een vrouwe lijke kennis, die in het gangetje woont. Hij maakte nogal wat Iiwaai, en dat zinde een 49-jarige bewoner van de steeg niet. De aanmerkingen van de man zinden de jongeman niet en hij storm de de woonkamer van de man binnen, dwars door de voordeur heen. De onthutste bewoner werkte de ongenode gast het huisje weer uit, maar dé jonge man raakte zo opgewonden, dat hij een mes trok en de oudere man in het dijbeen stak in de omgeving van de lies. Het slacht offer werd in het ziekenhuis be handeld. De verwondingen ble ken echter van niet ernstige aard. LIJK UIT GRACHT OPGEHAALD Uit de Oude Zijds Achterburg wal te Amsterdam is maandag middag het lijk opgehaald van de 23-jarige fabrieksarbeider R. Priest. Voorbijgangers zagen het lichaam drijven en hebben het met een pikhaak uit het water gehaald. De politie heeft het stoffelijk overschot overgebracht naar het Wiihelmina-gasthuis. Uit het onderzoek is gebleken dat de jongeman reeds enige weken geleden te water moet zijn geraakt. Op het lichaam zijn geen tekenen van geweld gevon den. HET 10.000NTE ELECTRISCHE HEETWATKKRKSEKVOIR IN ZEELAND AANGESLOTEN. Sinds enige jaren wordt door de Provinciale Zeeuwsche Electri- citeits-Maatpchappij intensief werk gemaakt van het plaatsen van electrische heetwaterreser- voirs bij haar aangeslotenen. Zoals bekend werKen deze reser voirs, die men in de wandeling ook „boilers" noemt, met stroom, die tijdens uren van lage belas ting goedkoop ter beschikking kan worden gesteld. Tot 1 jan. '60 kon dit alleen in de nachturen geschieden, doch van die datum af werden ook gedurende 2 mid daguren en gedurende het gehele weekeinde de boilers automatisch ingeschakeld en kan ook dan de stroom tegen verlaagd tarief wor den betrokken, niet alleen voor deze toestellen, doch ook voor al het overige huishoudelijke ver bruik. Bovendien werd door deze maatregel de heetwatervoorraad per dag aanzienlijk vermeerderd. Vrijdag j.l. werd bij mevr. O. Strutek te Bruinisse het 10.000ste huurreservoir in gebruik gesteld. In de middag van die dag ont ving zij bezoek van de hoofdinge nieur voor de Noordgroep van de P. Z. E. M„ de heer ir M. A. L. Beun, en van de heer G. C. But, werkzaam op de afdeling Ver- bruiksontwikkeling van de P. Z. E. M. De P. Z. E. M.-vertegenwoordi- gers wensten mevr. Srutek geluk met haar besluit een heetwater- reservoir te huren en overhandig den haar een 2-tal electrische ge schenken, t.w.: een modern regel- bfcar strijkijzer en een electrische badkamerstraalkachel. VERBOD TOT VERVOER VAN BIJEN Voor een deel van Zeeuws- Vlaanderen, voor de Brabantse Kempen en voor het grootste ge deelte van Limburg is ingevolge de bijenwet een verbod tot ver voer van bijen ingesteld. De rijksbijenteeltconsulent te Til burg kan ontheffing van het ver bod geven. Bedrijfsongeval. Gistermiddag om ongeveer half 5 had op 't terrein van de in aan bouw zijnde fabriek van de N. V. Philip's Gloeilampenfabrieken aan de Baandtjk alhier bij 't ver plaatsen van een heistelling door het aannemersbedrijf van de N.V. Nederveen Co te Rotterdam de werknemer C. IJstha, wonende te Rotterdam, het ongeluk, toef I door tot nog toe onbekende oor I zaak de heistelling omver viel I een gedeelte hiervan op één var I zijn armen te krijgen. I Dokter Nijstcn. die de eersul hulp verleende, liet de getroffen!-1 die waarschijnlijk een gecompj. ceerde armbreuk had opgeloper L naar het Juliana-ziekenhuis ove> I brengen. Ernstig verkeersongevjj I In de nacht van zondag o;| maandag had op de Poeldijk ee-f ernstig auto-ongeval plaat. De Belg Van L. uit Assenede komende uit de richting Zelzat! was door een landweg in de Spie gellaan in te rijden op Nederland I gebied terecht gekomen. Op dl Poeldijk stuurde VanL. de autJ weer in de richting Zelzate. Eve-| verder weer op Belgisch gebit-; gekomen, verloor de bestuurde! de macht over het stuur en ree.| tegen een boom. De bestuurder werd hierb! zwaar gewond, terwijl een van dl twee inzittende eveneens zwaa f gewond werd. Toch slaagaen zij er in eerl bewoner van een woning op Ne l derlands gebied te wekken. Toe-I deze het drietal binnenliet vei l loor de bestuurder het bewust! zijn. Telefonisch werd door dl bewoner dokier Van Loy ge! waarschuwd, die met behulp va.-l een tweetal omwonende EHBO I ers de eerste hulp verleende. Pe ambulance werden de twee wonden naar het R. K. zieken! huis te Sluiskil overgebraeh' I terwijl de derde passagier pe taxi huiswaarts keerde. De rijk.. politie te Sas van Gent waar! schuwde haar Belgische collega 1 te Zelzate, die proces-verbaal o; maakten. Op Centrum op maquette een schaalverdeling var I Door ANGELA VON KIESLING 21) (Nadruk verboden.) Lange tijd was het stil tussen de vriendinnen. Als een flits ging het door Vera heen dat Il se zich ergerde om Multerer en ze herinnerde zich de woorden van haar broer: „Hij houdt van je omdat je mooi bent!" Er kwam een diepe moedeloosheid over haar. Ze ging op de rand van het bed zitten en en steun de haar hoofd in haar handen. Toen zei ze zachtjes: „Dat is uw mening dus. Ik ben blij dat je het me gezegd hebt, al was het dan in bedekte termen." „Neem het niet te zwaar op, Vera", wilde Ilse haar vriendin troosten, maar die gaf geen ant woord. Ilse verliet beschaamd en teleurgesteld de kamer, zacht jes de deur achter zich sluitend. „Zou ze het zich erg aantrek ken?" vroeg ze zich af, terwijl ze haastig de trappen afliep, „maar ik moest haar toch voor die man waarschuwen, anders loopt ze haar ongeluk tegemoet", trachtte ze het zo met haar ge weten weer in het reine te bren gen. Vera luisterde naar de weg stervende voetstappen van haar vriendin, toen liet ze haar ge dachten de vrije loop. Wat een hemelsbreed verschil tussen gis teren en vandaag! Wat een on- overzienlijke gevolgen kon het hebben als 's nachts een dood ziek kind haar dood tegemoet liep. Langzaam nam Vera haar handen voor haar gezicht weg en haar blik volgde de zonne stralen door haar kamer. Ze speelden over het eerste lichte groen van de struiken en bomen. De lucht trilde van het naderen de voorjaar. Voorjaar! Dit was de eerste keer dat Vera zich niet kon verheugen in de komende lente. Haar hart deed pijn van de tot haar doorgedrongen be tekenis, maar toch kon ze er geen spijt van hebben als ze er aan dacht dat ze met haar lit tekens een kind van een wisse dood had gered. 'Zoals afgesproken was kwam Kurt Sonnleiter na zijn werk zijn zuster weer een bezoek brengen. Zij had intussen vol doende tijd gehad om zichzelf weer in de hand te krijgen en Kurt niets te laten merken van het verdriet dat er in haar hart was. j „Hoe gaat het nu?" vroeg hij Een twee-motorig vliegtuig is zondag nabij Jellico in de Amerikaanse staat Tennessee verongelukt, waardoor de 5 inzittenden om het leven kwamen. bezorgd, „je ziet zo wit. Was het onderzoek erg pijnlijk?" „Nou, het was niet bepaald prettig", lachte ze zijn zorgen weg, „maar vertel me liever of je intussen de kleine Angelika gezien hebt." „Ja, de zuster heeft me een blik door het venster gegund. Jammer genoeg ligt het kind erg slecht. De dokter is bang dat ze de nacht niet zal halen. De toe stand heeft zich zeer ongunstig ontwikkeld." „Dat arme, kleine ding! Maar mocht het anders aflopen als wij hopen dan mogen we toch blij zijn dat wij aan haar dood geen schuld hebben" „Dank je Vera, dat je me dat zegt. Ik kon werkelijk niet nog vlugger remmen." „Laten we er niet verder over spreken. Vertel me nu eens over je werk." „Liever niet, Vera, het is wei nig opwekkend vandaar. Ik wil niet dat je je daar ook nog zor gen over maakt." „Misschien is het goed om mijn gedachten eens te verzetten", antwoordde Vera nadenkend, „ik heb namelijk vandaag een blik geslagen in het leed van zoveel kinderen en beter dan vroeger kan ik nu misschien begrijpen dat het ernstig bestreden moet worden. Zuster Antonie heeft me vandaag meegenomen naar de kinderzaal waar zoveel van die kleine verschoppelingen liggen. Het was vreselijk Kurt." „Ik weet het Vera. Hier ligt een groot en vruchtbaar arbeids- Oostduitse politie heeft maan dag verhindard dat ongeveer de helft van de naar schatting 2.500 Westberlijnars die in Oost-Ber- lijn werken, het oostelijke deel van de vroegere hoofdstad bin nen kwamen, aldus heeft de Westberlijnse politie meege deeld. Oostduitse politiemannen zei den bij de controleposten aan de sectorgrens dat de permanente passen van de Westberlijners niet langer geldig zijn. Een com missie zou onderzoeken of de dragers van dergelijke passen daartoe wel gerechtigd zijn. Later kregen enkelen nieuwe passen. De Westberlijnse politie neemt aan dat de Oostduitse autoritei ten van mening zijn dat vele Westberlijners clandestien in het bezit van dergelijke passen zijn gekomen. Onder auspiciën van de En gelse regering zal in Enge land een onderzoek worden ingesteld naar de invloed van de televisie op het ge drag van tieners en op de jeugdmisdadigheid. Dit on derzoek zal ongeveer 200.000 pond sterling kosten. terrein. Maar waar vind ik han den die me willen helpen. Het zijn er veel en veel te weinig." „Wil je het mijne hebben?" Vera strekte haar handen naar hem uit, die hij ontroerd in de zijne nam. „Mijn lieve Vera, ik weet dat deze handen naar iets anders verlangen. Ze willen zich giaag uitstrekken naar een man, om voor hem te zorgen en nu denk je er plotseling heel anders over?" „Tussen gisteren en vandaag ligt weliswaar maar een dag en een nacht maar ik heb in dat etmaal mijlen afgelegd. Die weg was niet licht! Maar toch weegt hij op tegen het zekere weten dat al deze kinderen onze hulp en onze troost nodig hebben en ik wil je helpen!" „En ik neem je handen graag aan. En mogen ze zegenend ar beiden om vele kinderen hulp en uitkomst in hun nood te bren gen!" „We zullen ens door de tegen slagen ifiet laten ontmoedigen. Ga nu naar huis, Kurt Je bent moe, ik zie het aan je ogen, ze zijn zwaar van de slaap." „Je kunt wel gelijk hebben, Vera. Ik heb rust nodig deze nacht en dat gaat nu wel omdat ik weet dat jij wat beter bent. Morgen na de dienst kom ik met een weer naar je kijken." „Daar verheug ik me nu al op!" (Wordt vervolgd.) 1 500 en een terreinhoogte I schaal 1 op 250 is door het archi f tectenbureau Gouwetor De Ra nitz, met name door maquette bouwer J. de Jong, Sluiskils cen-| trum in beeld gebracht. Nadat men reeds eerder vaal het zo lang verwachte „plar. I Sluiskil" heeft kennis kunnen nemen, valt thans het toekomst-1 beeld van het industriedorp in zaal-Krijger te bezichtigen. Van de nu nog zo vertrouwde Noord- en Zuid-Kanaalweg; ven- en Benedenweg; spoor en I linkerhelft Middenstraat en ge deelte Kerkstraat, valt op de maquette niets meer te bespeu- ren. Rondom Markt en parkeerter reinen zal eerlang zoals op zeer overzichtelijke wijze is te zfee, het winkel-, horeca- en kantoren- centrum komen. Reeds bestaande, maar ook nieu we straten, zoals de invalsweg I leiden rechtstreeks naar he! Sluiskil van de toekomst. Een dorp, waaraan velen mee I zullen moeten offeren, maar dat mooier zal verrijzen en wellicht meer leefbaarheid hebben, dan ooit verwacht werd. Met de middelen, die geogra fisch gezien ter beschikking ston den, is op voortreffelijke wijze „architectonisch" gewoekerd. Een Sluiskils compliment aan I het adres van voornoemd bureau is dan ook alleszins op zijn plaats. Samenstelling Feestcomité. In de raadszaal van het stad huis vond een vergadering plaats met het oog op de feestelijk heden, die men plaatselijk gaat organiseren ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons vorstelijk paar. Het ligt in de bedoeling, de gehele bevolking deelneemt er. I dat het feest niet alleen beperk blijft tot de schoolgaande jeugd Met de plaatselijke geestelijkheid zal overleg gepleegd worden om een gezamenlijke kerkdienst voor alle gezindten te houden. Ook komt er een bijeenkomst in de raadszaal. Het comité werd als volgt samengesteld: mevr. K. van de Vijver, P. Bosch, J. van Poppij G. Buskens, S. A. van Hal, W-1 Kapsenberg en P. de Broek. Dit comité zal o.m. nagaan hoe een en ander kan worden gefr nancierd. De vergadering was goed Ik zocht en werd o.m. bijgewoond door het voltallige college var- B. en W. Ouderavond In het gebouw van de Christy lijke school werd een ouderavond gehouden, waar de oudei's o.® in de gelegenheid gesteld werden het werk van hun kinderen te zichtigen. De aftredende bestuurslede" -u Leenhouts, penningmeester, er P. Quaak werden herkozen. Na de pauze vertoonde de voor zitter van het schoolbestuur, ®- C. Balk, een groot aantal kleuren dia's over de recente reis naar Verenigde Staten, die hii scheepspredikant maakte. „Flandria" weer voor radio. Het accordenoorkest „Flandria zal morgennamiddag om 5.30 uu weer voor de A.V.R.O. optreden HILVERSUM 7.10 Gram.; 7.13 7.30 Gewijde muz tie; 8.0C Nws; 8." 8.35 Volksliederei Voor de zieken; den; 9.40 Voor dt Gram.; 10.15 10.45 Gewijde Hoorspel; 12.10 12.30 Meded. t.b.v bouw12.33 Ml met solisten 12 act.; 13.00 Nws; Nederlandse muz kestconcert (gr.) concert; 15.45 V: besteed16.00 17.20 Jazzmuz.; richten; 17.45 Gewijde muziek; 18 30 Lezing; 19.0C berichten; 19.10 Leger des Heilsl Radiokrant19. gi20.00 R: insch orkest en s< siestonde (I); concert; 22.00 Kl< Gram.; 22.30 Nw: overdenking; 22.1 23.5524.00 Nws. HILVERSUM 7 10 Ochtendgym gram.; 8.00 Nws gram.; 9.00 Gy vrouw; 9.10 Koe Orkestmuz. (gr.) radio; 10.20 Vo< 11.00 Amus. prog spel; 12.30 Meded Ui inbouw; 12.33 Lichte orkestmu: Nws; 13.15 Tangc 13.45 Gesproken Koor, solist, pian 15.05 Lezing; jeugd; 17.00 Licl zangsolisten; 17 orgelspel; 17.45 1 enniskampioense 17.50 Regeringsui en commentaar; ten; 18.30 Lichte solisten; 19.00 ren; 19.10 VARA gram.; 19.20 Pras de jeugd; 20.00 menade-orkest; 20.50 Saxofoon] Mist, psycholog 22.00 E)e gouden deze eeuw (gr.) t afeltenniskampii lijn; 22.30 Nws; Problemen; 221 23.20 Jazzkronie Nws. met het volgende programma: 1 I Ancona van Alb. de Hollander; De Kalief van Bagdad van F- Bouieldieu; 3. De Siamese!* Wachtparade van P. Lincke- De Vogelkoopman van Carl 2* Ier; 5. Carmencita Mia, van r- van Hïjfte. 1. Hoofdschuddi gin Winonah haa grote weefgetouw tend naar de oud< haar voeten. „Nu laat je schrikken, Wolf' „Waarom ben je Het machtige loos op en sta oren naar de d

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2