Provinciaal nieuws Gemeenteraad van Terneuzen AGENDA Hlilm parten in <=f\ood RADIO Pagina" 2 Vrijdag 30 maart 1962 SOWJET-UNIE STEMT IN MET TWEE AMERIKAANSE VOORSTELLEN TEKORT OP DE INDONESISCHE BEGROTINC KIJK FINANCIERT MEER WONINGWET WONINGEN TERNEUZEN ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder HUISARREST VOOR PERSONEEL VAN RUSSISCHE MILITAIRE MISSIE IN FRANKFORT SCOUT GELANCEERD MILITAIRE OPSTAND ONDERDRUKT REDELIJKE KANS OP TOPCONFERENTIE Burgemeester Brandt uitgejouwd GEN. NASOETION BRACHT VERSLAG UIT over INSPECTIETOCHT Vrijdag 30 maart Gemeenl V U V Jtt IJ li ZEEUW Ontwapeningsconferentie De Sowjet-Unie heeft donder dag, bij monde van haar vice- minister van Buitenlandse Zaken, Zorin, ingestemd met twee voorstellen, welke de Ver enigde Staten voor opneming in de préambule van een ontwa peningsverdrag, aan de ontwa peningsconferentie hebben voor gelegd. In deze voorstellen wordt er bij de aan het verdrag deelne mende landen op aangedrongen internationale overeenkomsten na te komen en zich te onthou den van daden welke spanning zouden kunnen veroorzaken. Het tweede voorstel luidt, dat ontwapening gepaard dient te gaan met ..betrouwbare proce dures voor het regelen van ge schillen in overeenstemming met het handvest der Verenigde Naties". Men hoopt, dat omstreeks volgende week woensdag een volledig ontwerp voor de préam bule van een ontwapeningsver drag aan de conferentie zal kun nen worden voorgelegd. "resident Soekarno heeft gis teren bij het Indonesische parle ment de begroting voor 1962 in gediend, die sluit met een tekort van 36,9 miljard roepia t onge veer 288 miljard gulden), de begrotingsinkomsten voor dit jaar geraamd op 61 miljard roepia en de uitgaven op 97.9 miljard roepia. Het tekort zal gedeeltelijk worden gedekt door de Nationale Ontwikkelings bank, die 12,2 miljard roepia zou bijdragen. In zijn begrotingsverklaring zei president Soekarno dat de regering van plan is krachtige maatregelen te nemen orn de uitgaven te beperken, de infla tie aan banden te leggen en de geldomloop te verminderen. VONDST VAN NI ET-GES AN EERDE BANKBILJETTEN Bij graafwerkzaamheden, ver bonden aan de uitbreiding van een verzinkerij (Roverts) te Dieren zijn twee jampotjes ge vonden, met aan inhoud bank biljetten ter waarde van respec tievelijk 2700 en 3000 gulden. De potjes zijn verstopt door een vroegere bewoner van het naast de verzinkerij staande woon huis, dat bij de verzinkerij wordt aangetrokken. Deze be woner is enige jaren geleden overleden. De bankbiljetten zijn destijds, bij de sanering, niet ingeleverd. Omtrent de vondst, zal contact worden opgenomen met de Ne- derlandsche Bank. De minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid heeft liet aantal woningwetwoningen, dat in 1962 door het rijk zal wor den gefinancierd, verhoogd van 35000 tot 38000. Als gevolg hier van zal het aantal premiewonin gen worden verminderd van 30.000 tot 27.000. Hiermede heeft de minister gevolg gegeven, aan de toezegging, die hij bij de be handeling van zijn begroting in de Tweede Kamer deed om 3000 woningen over te hevelen van ae premie naar de woning sector. Het doel van deze overheve ling is tegemoet ie komen aan de behoefte aan de goedkoopste soort van nuurwoningen in de grote steden, waar het verschil in huur tussen woningwet- en premicwoningen het grootst is en aan de behoefte in die platte landsgemeenten waar de bouw van premiewoningen niet vol doende van de grond komt. Voor elk van beide doeleinden zal de helft van de beschikbare 3000 woningwetwoningen wor den aangewend. De 3000 wonin gen zijn als volgt over de pro vincies verdeeldGroningen 100. Friesland 100, Drenthe 75, Overijssel 125. Gelderland 150, Utrecht 300 (waarvan 200 ten behoeve van de gemeente Utrecht), Noord-Holland 700 waarvan 500 ten behoeve van de gemeente Amsterdam), Zuid-Holland 1050 (waarvan 800 ten behoeve van de gemeenten Rotterdam en Den Haag), Zee land 75, Noord-Brabant 200, Limburg 125. De reeds toegewe zen aantallen premiewoningen zullen met dezelfde cijfers wor den verminderd. De verdeling van de aantallen woningwetwoningen over de ge meenten wordt, behalve voor de bovengenoemde grote steden, aan de provinciale besturen overgelaten. De 800 woningen, die voor Rotterdam en Den Haag zijn toegewezen, zullen door gedeputeerde staten van Zuid-Holland over deze steden worden verdeeld. Voor het geval de drie grote gemeenten de aangeboden ruil- mogelijkheid niet aanvaarden, heeft de minister er geen be zwaar tegen, dat de desbetref fende aantallen woningwetwo ningen ter beschikking worden gesteld van gemeenten, die tot dezelfde agglomeratie behoren. De Hobby- en Huisvlijtten- toonstelling. Morgenochtend, zaterdag a.s.. wordt in het jeugdgebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan, om 10 uur de hobby- en huisvlijtten- toonstelling geopend, waarvoor van de zijde der knutselaars en huisvlijtartisten een grote belang stelling blijkt te bestaan, daar het aantal ingezonden werkstukken van de ongeveer 50 inzenders reeds tot circa 150 is gestegen. Deze zijn opgesteld in de vol gende afdelingen: schilderijen en tekeningen, koperwerk, houtbe werking, minitieus uitgevoerde modellen van schepen, auto's, een woning, een kampong en ver- keersmaquette, talrijke verzame lingen op velerlei gebied, foto's van oud-Terneuzen en schepen. Verder zullen er nog te bewon deren zijn een stand van de leer lingen der U. T. S„ van de pad vinders. de landbouwhuishoud- school, een stand van de Stich ting C. J. V.-bibliotheken en de maquette van de tweede Her vormde kerk. Teneinde een ieder in de gele genheid te stellen deze tentoon stelling. die van 10—12 en van 2—10 uur zal zijn geopend, te be zoeken is de entreeprijs door de commissie van het jeugdwerk der Hervormde gemeente zo laag mo gelijk gehouden, terwijl voor kin deren tot de leeftijd van 14 jaar deze entreeprijs nog gehalveerd is. Ongeval Gisteravond te ongeveer half negen gleed op het z.g. hoge brug getje over het buitenhoofd van de Oostkolk de heer L. W. uit over een achteloos weggeworpen bananenschil en kwam met zijn hoofd zodanig tegen de brugleu ning terecht, dat dokter Bos, die de eerste hulp verleende, de heer W. naar het Julianaziekenhuis liet overbrengen. .laarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Terneu zen-Centrum. JJ. dinsdag hield de afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar 38e jaarvergadering in het gebouw „De Schakel." De opkomst der leden was zeer goed. Ook waren er ver schillende gasten, waaronder af gevaardigden van de zusterafde- lingen te Driewegen, Sluiskil, Axel. Spui en Hoek. De presidente, mevr. M. Ter louwVink, verzocht de aanwe zigen als openingslied te zingen Ps. 100, waarna zij voorging in gebed. Vervolgens verzorgde zij de meditatie en verwelkomde daarna de aanwezigen. Naast de verslagen van de secretaresse en de penningmees- teresse en een kort verslagje over het werk der V. V. H. (Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening) door mevr. Lan- kampLader, werd deze feeste lijke bijeenkomst verzorgd door de eigen leden. Het zangkoortje ónder leiding van mevr. KolijnKoster zette alle luister bij om de stemming te verhogen; ook de dames Bervoets en De Putter decla meerden op fijne wijze. Tijdens de pauze werd koffie met gebak aangeboden. Ook werd op deze avond afscheid genomen van twee bestuurs leden, n.l. mevr. P. de Zeeuw de Doelder en zr. Baan. Voor het werk dat zij gedu rende vier jaar als bestuurslid voor deze afdeling van de N. C. V. B. hadden verricht overhan digde de presidente beiden een boekwerk. Tot nieuwe bestuursleden wer den gekozen mevr. Simons- Dees en mevr. Van Dijkhuizen- Gootjes. Het laatste programmapunt vermeldde een toneelstukje, „De klompenbarones". Het is werkelijk niet teveel gezegd als we de zes dames die hieraan meewerkten een pluim geven voor hun keurig optreden. Als slot van deze avond sprak zr. Baan nog een woord van dank tot allen, die, op welke wijze dan ook, hadden meege werkt om deze avond te doen slagen. Als slotlied werd gezongen Gez. 280 1 en 5, waarna zr. Baan deze jaarvergadering met dankgebed sloot. SPUI. .Spui en actie 10 x 10. De voetbalclub Spui wil ook haar steentje bijdragen in de antie-honger actje 10 x 10. Naast datgene wat reeds door de school te Spui is gedaan, zal a.s. zater dagavond om kwart voor zes voor dit doel een wedstrijd wor den gespeeld tegen ..Advendo", kampioenen 1961 van de zomer avondvoetbalcompetitie 1961 te Terneuzen. Het is te verwachten dat het een aardige wedstrijd zal worden en te hopen dat ook het finan ciële gedeelte van dit lofwaardig initiatief zal slagen. Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend cöfféï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! ~k instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1 PERSONEEL VAN HAAGS STEMBUREAU WERD VERVANGEN De bezetting van een Haags stembureau moest woensdag halverwege de dag door reserve- personeel worden vervangen. De voorzitter van het betrokken stembureau had namelijk op de achterzijde van de stembiljetten met potlood volgnummers ge plaatst. Hij meende dat hier door de controle 's avonds aan zienlijk vergemakkelijkt zou worden. Aan het eind van de morgen merkte een der kiezers aan de achterzijde van zijn stembiljet het volgnummer op. Hij diende hierover een klacht in bij een dagblad in Den Haag, dat hier van direct de gemeentelijke autoriteiten op de hoogte stelde De gemeente besloot, teneinde elke gedachte aan schending van de geheimhouding te voor komen, het stembureau-perso neel te vervangen door reserve- personeel. De burgemeester deelde later mee, dat de genum merde stembiljetten niet ongel dig zijn geworden. De voorzitter van het stembu reau zou te goeder trouw de bil jetten hebben genummerd. Al hoewel het een ongebruikelijke manier is om de stembiljetten van volgnummers te voorzien, is bij onderzcck gebleken, dat het niet in de bedoeling lag na te gaan hoe een kiezer gestemd heeft. Eén stembureau hield Haagse uitslag op De voorlopige uitslag van de stemming in Den Haag had mo gelijk wel een klein uur eerder binnen kunnen zijn als een stem bureau niet had vergeten de tellingsuitslag onmiddellijk tele fonisch door te geven naar het G. E. B.-gebouw. Daar was men namelijk al een hele poos klaar met de telling op één bureau na. Men besloot toen maar niet lan ger te wachten, maar de uitslag in een snelle auto op te halen. In het bewuste bureau bleek dat men de uitslag keurig had op geborgen bij de stukken die na het. proces-verbaal van de defi nitieve uitslag moeten worden ingeleverd. Niemand had eraan gedacht de uitslag even door te bellen.. De opperbevelhebber van het Amerikaanse leger in Europa, ge neraal Bruce C. Clarke, heeft het personeel van de Sowjetrussische militaire missie in Frankfort huisarrest opgelegd. Het mag de villa, waarin het woont, slechts in gezelschap van Amerikanen verlaten. De maatregel is genomen als reactie op het „onaanvaardbare antwoord", dat de opperbevel hebber der Russische strijdkrach ten in Oost-Duitsland, maar schalk Iwan Konjev, heeft gege ven op het protest van generaal Clarke tegen het beschieten in Potsdam, op twintig dezer van een auto der Amerikaanse mili taire missie door leden der Oost- duitse volkpolitie. „Reuter" meldt uit Heidelberg (waar zich het Amerikaanse hoofdkwartier voor West-Duits- land bevindt) dat generaal Clar ke heeft bepaald dat de leden van het personeel der Amerikaanse militaire missie voorlopig geen reizen meer in Oost-Duitsland mogen maken, „omdat gebleken is dat de Sowjetrussische auto riteiten niet in staat zijn hun vei ligheid te waarborgen". De leden der Russische militai re missie zullen hun werk nor maal kunnen blijven doen. Generaal Clarke heeft verklaard dat de Amerikaanse militaire lei ders in West-Duitsland in verbin ding zullen blijven met het Sow jetrussische hoofdkwartier te Potsdam. Hij verwachtte „op korte ter mijn" besprekingen met maar schalk Konjev te zullen voeren „om een verdere verslechtering van onze betrekkingen te voor komen". In het niet door generaal Clar ke aanvaarde antwoord van maarschalk Konjev op 't Ameri kaanse militaire missie, die zich in de beschoten auto bevonden, de verkeersregels hadden ge schonden. Maarschalk Konjev had geschreven het voorgevalle ne te betreuren, doch het Ameri kaanse protest had hij afgewe zen. Konjev had geen bijzonder heden medegedeeld over de ver keersovertredingen, die de twee Amerikanen zouden hebben be gaan. Hij had wel de mening ge uit dat het optreden der Ameri kanen de Oostduitse volkspolitie „tot ingrijpen" had gedwongen. Een woordvoerder van het Ame- kaanse militaire hoofdkwartier bestreed Konjevs verklaring over de verkeersovertredingen, waar aan de twee leden der Ameri kaanse militaire missie zich in Potsdam schuldig zouden hebben gemaakt. „En zelfs al was deze beschuldiging juist geweest, dan nog zou dit in geen geval de be schieting van de Amerikaanse auto en haar inzittenden door Oostduitse volkspolitie hebben gerechtvaardigd", aldus de Ame rikaanse militaire woordvoerder. Twee Russische officieren heb ben donderdagmiddag, begeleid door Amerikaanse miliairen. een villa van de missie verlaten en Zijn in de richting van Kassei vertrokken. Aangenomen wordt dat zij via Kassei naar Oost- Duitsland gaan. Van het eiland Wallops in Virginia is donderdagmorgen een viertrapsraket gelanceerd voor onderzoek van de ionosfeer. De raket, een „Scout", heeft ap paratuur met een gewicht van in totaal 45 kilo aan boord. Men wil gegevens zien te krijgen om de radioverbinding' tussen de ruimtevoertuigen te kunnen verbeteren. Dit is de tweede maal dat de Amerikanen een raket voor dit doel hebben ge lanceerd. Onrust in Ecuador De regering van Ecuador is er in geslaagd een militaire opstand in de belangrijke stad Cuenca in het zuiden van het land te onder drukken, aldus is donderdag te Guayaquil vernomen. Thans heerst overal rust in het zei men donderdag. Twee dagen tevoren hadden ruim tweehonderd arbeiders een bananenplantage te Ganguel aan gevallen uit protest tegen hun ontslag. De directie had besloten de on derneming naar elders te ver plaatsen. t Canadees minister Green: „Er bestaat een redelijke kans, dat er een topconferentie komt", aldus heeft de Canadese minister van Buitenlandse Zaken Howard Green donderdag te Genève te genover verslaggevers verklaard. Green zei dit op het vliegveld vóór zijn terugkeer naar Canada. „Ik meen aldus Green, „dat er een redelijke kans bestaat, dat er op sommige punten van het ontwapeningsoverleg overeen stemming wordt bereikt, hetgeen weer een redelijke kans op het houden van een topconferentie zou scheppen". De minister verklaarde „zeer ingenomen" te zijn met de tot dusverre op de ontwapeningscon ferentie behaalde resultaten. „De geest, waarin het overleg wordt gevoerd, is zeer gunstig. Er wordt op opbouwende wijze onderhandeld", aldus Green. BRUID VOOR JAPANSE PRINS GEZOCHT Functionarissen van de raad van de Japanse keizerlijke huis houding zoeken een „geschikt meisje van goede afkomst" voor een huwelijk met de 26-jarige prins Yosji. jongere zoon van kiezer Hiroiiito. Dit is donderdag door Noboej- tosji Oeryee. onderdirecteur van genoemde raad, ten overstaan van de begrotingscommissie van het hogerhuis meegedeeld. Het huwelijk van de prins zou in „niet te verre toekomst" plaats vinden. Kreten als „fascist" en „ban diet" maakten de rede van de burgemeester van West-Berlijn, Brandt, die hij woensdagavond op een bijeenkomst in Londen hield, bijkans onverstaanbaar. Het duurde ruim een half uur vóórdat het de politie gelukt was de ordeverstoorders uit de zaal te verwijderen. De voorzitter van de Britse Labourpartij, Gaitskell. deed een beroep op de aanwezigen burge meester Brandt te laten uitspre ken, doch hij kon zich nauwe lijks verstaanbaar maken. De Westberlijnse burgemeester zet te later, toen de rust was weer gekeerd, zijn rede voort, doch hij werd toch nog herhaaldelijk door uitroepen geïnterrumpeerd. Na zijn toespraak werd hij door een tiental politiemannen naar zijn auto begeleid. Vóór de bijeenkomst begon hadden ongeveer dertig leden van een actie voor kernontwape ning voor het gebouw gedemon streerd. Na opening van de vergadering door de voorzitter, mr. H. Rijp- stra, werden in de gisteravond gehouden raadsvergadering de notulen van de vorige vergade ring zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. aan de gemeentesecretaris, de heer A. J. Dees, per 1 juli a.s. eervol ont slag te verlenen, werd eveneens zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Als oudste raadslid sprak de heer P. Fijn van Draat woorden van dank voor de wijze waarop de heer Dees steeds ten dienste der raadsleden heeft gestaan. Hij wenste hem een betere gezond heidstoestand toe. Aansluitend hierop kwam een voorstel ter tafel om de heer Dees als onderhandelaar voor de gemeente bij grond- en pachtza ken aan te wijzen. Ook dit voor stel werd aangenomen. Alleen stelde de heer Van Langevelde de vraag of in deze kwesties de wet houder van financiën niet meer bemoeienis moet hebben. Hij had de indruk dat dit belangrijk werk al te veel aan de ambtenaren wordt overgelaten. De heer De Meijer antwoordde hierop dat hij het niet wenselijk achtte, dat hierbij direct de wet houder wordt betrokken. Maar natuurlijk is hij bereid zijn mede werking te geven als dit nodig mocht zijn. Radio-Djakarta heeft donderdag gemeld, dat de Indonesische mi- ter van Defensie, generaal Na- soetion, zijn voldoening heeft uit gesproken over de militaire voor bereidingen aan de grens met „West-Irian". De chef van de „sta voor de bevrijdingsopera ties", gerteraal-majoor Jani, had dit verklaard na een bijeenkomst van de staf onder leiding van president Soekarno. De bijeenkomst was belegd om het verslag van generaal Na- soetion te vernemen na diens in spectietocht door Oost-Indonesië. Jani verklaarde, dat generaal Na- soetion het vertrouwen had ge uit, dat „de bevrijding van West- Irian succesvol zou verlopen". Jani zei voorts dat de Indone siërs zich geen zorgen maken over het zenden van Nederlandse marineschepen naar Westelijk Nieuw-Guinea. Hij verwachtte meer incidenten tussen de Indo nesiërs en de Nederlandse strijd krachten, omdat de patrouille activiteit in het betrokken gebied toeneemt. VRIJDAG 30 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrijgezellen-flat". AXEL: Foyer Het Centrum, 8 uur: Z.V.U., Lezing door dr. A. Melchior over „Gekluisterd Kongo?" ZATERDAG 31 MAART. TERNEUZEN Gebouw „De Schakel", 1012 en 1422 uur: Hobby- en Huisvlijttentoonstel- ling. Luxor-Theater, 8 uur: „Vrij- gezellenflat". Concertgebouw, 8 uur: „Spookdivisie Brandenburg". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „O Sole mio". SPUI: Sportterrein, 5.45 uur: Spui IAdvendo I. Nu ook indont-nren Doot Angela yon riesling 18) Nadruk verboden. Vera zuchtte. Ze zou het nooit kunnen veranderen dat haar broer niet beter op zijn eigen ge zondheid lette. Hij was zo vol van zijn werk, dat hij er zich volko men aan overgaf. „Ik zal proberen om je niet te lang te laten wachten, Vera. Pro beer jij ook nog eens wat meer over dat kind aan de weet te komen. Zijn haar ouders gevon den?" „Ja, maar het kind ligt met diphterie in de isoleerafdeling. Ik hoop dat ik het spoedig zien mag." ,Het is een erg dromerig kind. Ik heb maar even in haar ogen kunnen kijken, maar ze zeiden veel. Maar kom, we zullen er vanavond verder over praten. Nu moet ik heus gaan. Tot vanavond dus." Weer was Vera alleen. Ze Isg aan Multerer te denken en had er geen idee van dat Kurts ge dachten ook met hem bezig waren. Sonnleiter was erg ge schrokken van Vera's uiterlijk. Die wond zou haar weergaloze schoonheid vernietigen en Vera was altijd zo blij geweest met dit nat uurgeschenk. Toch zou hij in nerlijk met deze verandering klaar komen, maar niet de man die zei van haar te houden. Voor zover Sonnleiter hem reeds kon -beoordelen zou hij Vera spoedig een diepe ontgoocheling bezor gen, want Multerer hield niet van Vera's diepste wezen, doch slechts van haar uiterlijk. Een plotselinge gedachte kwam in hem op: misschien moesten ze die kleine Angelika wel dank baar zijn dat ze dit ongeluk ver oorzaakt had, want hier zou Vera wel overheen groeien, maar aan een ongelukkig huwelijk zou ze kapot zijn gegaan. Toen hij uit het ziekenhuis bui ten kwam straalde de zon hem tegen. Wat een heerlijk voorjaar! Hij schudde zijn sombere gedach ten van zich af, stapte in zijn wagen en reed vlug naar zijn werk, want op de torenklok was het nog slechts een paar minu ten vóór acht. Zuster Maria ging van het ene bed naar het andere. De kleine patiënten lagen nog half en half te slapen en slechts enkelen van hen openden slaapdronken hun ogen om te zien wie er zo zacht jes voorbij ging. Bij de kleine An gelika bleef de zuster staan, dit kind was vannacht gekomen. De diphterie was in de laatste weken hevig toegenomen, maar-sinds een paar dagen leek het of het begon te minderen. Maar zoals het dikwijls gaat bij epidemieën: de laatste gevallen waren meest al het gevaarlijkste en Agelika was er één van. Tegen de dok tor Liebmann. die de kinderafde ling onder zijn beheer had, een opening in de luchtpijp gemaakt, om te trachten het kind wat meer adem te geven en het hart niet al te veel uit te putten. Dat hart leek toch al verzwakt. Zo te zien was het kind door de ouders niet al te veel verwend. Dokter Liebmann zag veel ellen de en verdriet, maar het was ook dikwijls een leed doop mensen handen toegebracht. Hij was ern stig en bezorgd voor de kinderen en het ging hem altijd weer aan zijn hart als hij een kind naar huis moest laten gaan waarvan hij wist dat het het beroerd zou hebben. Dit was weer zo'n geval dat hij alleen met Gods hulp kon redden, want hij kon er zelf ver der niets aan doen en waarvoor werd het kind genezen? Waar zou het daarna weer terecht komen Reeds vroeg in de ochtend was de vader van het meisje er weer geweest; met hem scheen alles dus wel in orde te zijn. Hij maakte op dokter Liebmann de indruk van een ernstige, rustige en gewetensvolle man, maar hij had te weinig tijd voor zijn doch tertje. En de moeder? De weinige woorden van de vader hadden hem de geoefende luisteraar meer verraden dan met een lang verhaal misschien het geval zou zijn geweest. Zuster Maria boog zich over Angelika. Ze lag daar zo stil als of ze haar reis naar de hemel al begonnen was. Haar adem was nog slechts licht hoorbaar en ze legde haar oor op het hart van het kind om er zeker van te zijn dat het nog leefde. Behoedzaam legde ze de deken weer over het kind om het voor ieder windje te beschermen. Dokter Liebmann had in zus ter Maria een onschatbare hulp gevonden. Ze was nog erg jong, maar dol op kinderen en geen enkele moeite was haar ooit te veel. Ook al was ze nog zo moe, op de ziekenzaal had ze altijd een vrolijk en opgewekt gezicht. „Nu, hoe gaat het met onze Angelika?" vroeg hij, terwijl hij zachtjes naar het bed liep. „Ik denk wel dat we het erg ste gehad hebben, maar ze heeft een zeer zorgvuldige verpleging nodig." „Is haar moeder al geweest?" „Nee, daar hebben we nog niets van gehoord." „Zuster Maria, laat u die vrouw in ieder geval alleen voor het venster komen. Eigenlijk mag er niemand binnen komen, wilt u daar goed op letten?" „Vanzelfsprekend dokter. U kunt er op vertrouwen." „Dat weet ik, dank U. Als ik u niet had, zuster, dan zou ik me dikwijls geen raad weten!" „Waarom? Ik doe slechts mijn plicht." „U doet veel meer. zuster Ma ria en voor welk loon?" „Gods loon", was haar ant woord en ze keek hem met zo'n stralende glimlach aan dat hij verder zweeg. .(Wordt vervolgd.) Het voorstel tot onteigenin» van gronden gelegen in het uif breidingsplan Sluiskil werd zon der meer goedgekeurd, evenak de diverse voorstellen tot vei koop van verschillende percelen bouwgrond der gemeente. Over het voorstel tot het aan vaarden van de voorwaarden gc. steld door Gedeputeerde Staten inzake het afgraven van dijken en het leggen van rioleringen ontstond enige discussie. Teneinde de uitbreidingsplan, nen der gemeente te kunnen uit voeren, heeft het college op 17 april 1961 tot Gedeputeerde Sta. ten van Zeeland het verzoek ge. richt om o.a. de Koedijk, Hogen- dijk, dijk Oesterputten en Baar dijk te mogen afgraven. Bij de vergunning was als voor waarde gesteld dat de gemeente Terneuzen op eerste aanzegging van G. S. tussen het oosteinde van de dijk tussen Oud-Zenenaai polder en het waterschap Kor- gors-c.a. een dijkje zal leggen dat een kruinhoogte moet krij gen van ten minste 2.06 m A.P. Met inbegrip van de grondaan koop en werken ten behoeve van de afwatering, alsmede tot vei. betering van de dijk langs de oostzijde van de Zuidlandpolder, worden de totale kosten van een nieuwe tweede waterkering ge raamd op 110.000,—. Van de zijde van B. en W. werd gezegd dat deze voorwaarden zeer zwaar zijn. Op een vraag van. de heer De Feijter of het aanleggen van een dergelijk dijkje noodzakelijk is, antwoordde de wethouder van openbare werken, de heer M. de Vos, dat het niet zeker is dat deze dijk ooit zal moeten worden aan gelegd. Maar wij zitten in de knel met de -bouwgrond, aldus de wet houder, en aangezien deze dijk als een tweede waterkering dienst moet doen is het logisch dat wij in dit geval de eventuele kosten betalen. Aansluitend hierop was er een voorstel van B. en W. tot het on onderhands aanbesteden aan de N.V. A, J. van Haaften te 's-Gra- venhage van het volspuiten met zand van een gedeelte terrein in de oesterputten. De laatste tijd blijkt er, vooral van industriële zijde belangstel ling te bestaan voor grond voor villabouw. Men kan het terein nabij de watertoren laten opspui ten voor een prijs van 2,40 per m3 omdat bedoelde firma daar toch bezig is. Met vrachtauto's zou dit 4,per m3 kosten. Het gaat hier om 63.000 ml voor een bedrag van ƒ151.200,— dus. Op een vraag van de heer Hol of dit niet te kostbaar wordt, gaf de wethouder van openbare wer ken een geruststellend antwoord. Het ligt n.l. in de bedoeling dit bedrag in de verkoopprijs te ver disconteren. h Voor Terneuzen zal de grond inderdaad vrij duur komen, aldus de heer De Vos, maar gezien de unieke plaats vlak bij de Wester- schelde en in vergelijking tot an dere steden valt het best mee. Natuurlijk zal men niet op een paar honderd gulden moeten kij ken als het over deze grondaan koop gaat. aldus de wethouder. Aansluitend hierop deelde de voorzitter, burgemeester mr. H. Rijpstra, mede dat bericht was ontvangen dat de urgentieverkla ring voor de bouw van de open bare kleuterschool te Sluiskil, dit jaar zal worden afgegeven. In de begrotingswijziging stond' een bedrag vermeld van 250 als subsidie aan de uitvoering van de Matthaus-Passion te Hulst. De heer Van Langevelde voelde voor het geven van een tussentijdse subsidie niets, omdat dit konse- kwenties kan hebben. De voorzitter wees op het bij zondere culturele belang van een dergelijke opvoering en meende dat Terneuzen als grootste ge meente verplicht is hiervoor een bijdrage te schenken. Bovendien heeft de Hulsterse Stichting een zeer groot tekort. De heer Weterings was het er mee eens en wees ook op Aar denburg dat een dergelijk evene ment kent. Hij zou er wel voor zijn dat de uitvoering het ene .jaar in Hulst en het andere jaar in Aardenburg zal worden gege ven. Misschien kan het gemeente bestuur deze suggestie doen. Dit alles kon de heer Van Lan gevelde niet overtuigen en hij bleef bij zijn mening, daarin ge steund door de heer Dieleman. die zeide om principiële redenen zijn goedkeuring hieraan niet te kun nen geven. De heer Bleijenberg vroeg of er naast het contingent te bou wen woningen te Sluiskil, be stemd voor de verkoop, ook een aantal zal worden gebouwd dat verhuurd zal worden. De voorzitter verwees naar een onderhoud van ongeveer 10 da gen geleden en adviseerde de vragensteller nogmaals als lid van de Belangengemeenschap Sluiskil, zich ten spoedigste met het bestuur van de Woningbouw vereniging „Werkmansbelang" te verstaan. De heer Waverijn wist dat de jeugdraad enige festiviteiten aan het voorbereiden is in verband met het a.s. zilveren huwelijks feest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard en vroeg of er nog andere plannen te dien opzichte zijn. De voorzitter antwoordde dat te Sluiskil een comité is gevormd en dat de Terneuzense Jeugd raad overleg pleegt met de schoolhoofden. De heer Weterings sloot hier op aan met te zeggen dat niet alle hoofden van scholen even enthou siast waren. Hij hoopte dat het college van B. en W. waar nodig, nog een extra aansporing zal weten te geven. Nadat de voorzitter de verga dering had gesloten werd acjj kleine, fraaie maquette getoodtd van liet nieuwe winkëlcentrOn te Sluiskil. gehouden op dinsdag 1962 des namiddags t( Voorzitter: M. K. v burgemeester. Wethouders: M. L. baert en C. de Putter. Leden: C. van Bendei van Bendegem, J. den W. de Feijter, K. Harr Hamelink, A. H. van df C. van Luijk, E. A. M< Oggel en J. Vink. Secretaris: P- J- van c 1. opening- De Voorzitter opent dering met het uitspr het gebedsformulier. 2. Notulen. Deze worden overet het ontwerp vastgest deze aan de leden wat den. 3. ingekomen stukken delingen. Overeenkomstig het van B. e)) W. worden men stukken, evenals delingen, voor kennisgi genomen. 4 Voorstel tot het vei medewerking op g artikel 50 der Kle wijswet aan het Ik K.K. Kleuterschoo tot het stichten nieuw sehoolgebou Het voorstel van B. zonder discussie aange 3. Voorstel tot verkoo perceel bouwgroni aan de Van Mi straat, aan de hee Dumoleyn te Tern De heer Oggel merl hier een yoorstel ligt v verkoop a 8 per m het nieuwe exploitatie prijs is bepaald op 11 De Voorzitter zegt da omdat de heer Dumol optie op deze grond hi het nieuwe exploitatie] gesteld. Het voorstel van B. er ih.s. aangenomen. 6. Voorstel tot nankoi magazijn Oosterstr de lieer A. Loof te 7. Voorstel tot aanko bergplaats Oudew de heer M. van I)' Axel. 8. Voorstel tot aanke woning Oosterstrï de heer C. den En: Axel. 9. Voorstel tot liet ve medewerking op art. 72 der lager wet 1920 aan het E bestuur te Axel t< van de R.K. lagere Axel. 10. Voorstel tot het van, de voorschotte vamartikel 42, jun d. 126, en 73, eerste lid, der Kleuteren voor het jaar 196! ZATERDAG 31 h HILVERSUM I: 7.15 Gewijde muz.; 7.! jeugd; 7.45 Morgen overweging; 8.00 Nws te gram.; 8.50 Voor 10.00 Voor de kleut Klass. gram.; 11.00 V ken; 11.45 Franse 12.00 Middagklok; 12 nade-ork. en zangsolis 12.33 Meded. t.b.v. lan bouw); 12.50 Act.; 13.15 Platennws; 13.5 koor; 13.50 Gram. vo< agers; 14.10 Franse Voor de jeugd; 15.31 piano16.10 Klankbi Amateursprogr.; 171) tualiteiten; 17.10 17.30 Boekbespr.; 17. kiass. gram. met co: Kunstkroniek; 18.30 18.50 Praatje voor po gangers; 19.00 Nws; 19.25 Muzikale wedsl V ragenbeantwoording varieerd programma; Progr.; 22.20 Europe: niskampioenschappen lijn; 22.30 Nws; 22.40 de zondag in; 23.00 I ken van de religieu; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II '•10 Ochtendgymn.; h'ram.; 8.00 Nws; 8.1 ochtendpost (gr.); 8. 8-40 Gram.; 8.50 Tips! tn vakanties; 9.00 C do vrouw; 9.10 Orgel 9-40 Accordeonorki Reportage; 10.05 tong; 10.20 Lichte 1 Tentoonstellingsagen Vers van de pers; nieuws; 11.45 Hamm zang; 12.15 Lezing; 1 t.b.v. land- en tuint 'I ungorumba-orkest listen; 13.00 Nws; varia; 13.20 Gram.; lair-wetenschappelijl 13.50 Lichte muz.; 14 jeugd; 14.45 Boekbt Orgelspel; 15.20 Lie 15.45 Hoorspel; 17.00 ctub; 17.30 Weekjou 11 vvs en comm.; 1 g-am.; 18.30 Metro la.00 Artistieke staa Lezing; 19.45 Kamei Praatje; 20.00 Nws; scmenisprogr.21.15 nieuwe dansen; 21. tisch commentaar; ret-fantasie22.30 Hoorspel; 23.10 Zigi en zangsoliste23 gram.; 23.55—24.00 BRUSSEL (VI.): 12.03 Lichte gram.: berichten; 12.35 Lie 13.00 Nws; 13.15 Voo

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2