Indonesische acties tegen Ned. Nieuw-Guinea KIEST PARTU Zondag in Algerië 's Ijzerhandel PftlSfü MllP Damp0 bevrijd Oproep Nationaal Comité steun aan Papoea's Het eerst gevonden kievitsei te laat voor Soestdijk De toestand in Argentinië Indonesië en de besprekingen te Washington over Ned. Nieuw-Guinea HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Indonesische vliegtuigen doen aanval op Nederlands marineschip KIEST PARTII VAN DE ARBEID aterdag 24 maart 1962 fles met Opel Rekord Volkswagen Vrachtwagen rhuur zonder chauffeur xibedrijf nieuwe Pontiac ARTIKELEN VAN STEEDS VOORRADIG BIJ ÏFOON 3328 - TERNEUZEN nemen maatregelen of een Nillmij poli? zijn. zorg voorkomen voor ff 1^1 een kapitaal als U later m Uw kind overdoet g e stellen deze zonder te Jp •oort te zetten 'n bij overdracht te c| nderen niet te kort te o>o i kredietmogelijkheden Iff van belastingbesparing 'Jw gezin te beschermen eens niet zoudt haten, wordt bij overlijden 'S rd) een bijdrage, lager dan (.'Mij553ö Sb555 öWdflöi 3W:'ê CHttl HYankertne 011 abonnement: Tprneuzen ptrecteur-Hoofdredacteur l van de Sande Redaetie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswa) Telefoon 2073 Qlronummei 38150 Abonnementsprijs .'6,- pet Kwartaal; pet Siand f2.-: pei week 48 ct Losse nrs 9 ct E VRIJE Z MAANDAG 26 MAART 1962 18e Jaargang Nr 5557 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 c*: minimum per advertentie f 2.40 Rubriek Kleine Advertenties (géén nandete- advertenties)5 regels ƒ110. Iedereregel meer 22 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Briovpn onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De commandant der strijd krachten op Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht L. E. II. Reeser, heeft zondag meegedeeld dat „Indonesische militaire vliegtui gen een Nederlands conimunica- tievaartuig, liggende in een baai ?an het eiland Gag, behorende tot het grondgebied van Ned. Nieuw-Guinea, zonder enige re lief.' onverhoeds hebben aange vallen, waardoor enkele beman ningsleden zijn gewond". Gag behoort tot de Radja Am- pat-groep in het uiterste westen grenzend aan de Indonesische wateren. Gag had reeds in 1952 van Indonesische infiltraties te lijden. dit meldingen van de bevolking is gebleken, dat in de loop van de vorige week één of enkele infil traties van kleine omvang op het eiland Waigeo hebben piaais ge had, waartegen geëigende maat regelen zijn genomen. in de nabijheid van „Vlakke Hoek," op de zuidkust van Ne derlands Nieuw-Guinea is zater dag 24 maart een nieuwe Indo nesische infiltratie-poging gedaan met behulp van een onder Indo nesische vlag varende schoener, die onderschept werd door een Nederlands verkenningsvliegtuig. Bij het Nederlandse eiland Gag, ten westen van het vasteland van Nederlands Nieuw-Guinea, is een klein landingsvaartuig van de ko ninklijke marine door 'n Indone sisch vliegtuig van het type Mitt- chel aangevallen, waarbij brand aan boord ontstond, terwijl het schip onder water is beschadigd. Uit een nader bericht uit Neder lands Nieuw-Guinea blijkt, dat een klein marine landingsvaar tuig, dat in een baai van het Ne derlandse eiland Gag lag. onver hoeds en zonder enige reden dooi het Indonesische vliegtuig werd aangevallen. Bij deze aanval zijn enkele gewonden te betreuren. Aan boord van het aangevallen bootje zijn drie gewonden. Het bootje is gebombardeerd door waarschijnlijk één vliegtuig en de drie bemanningsleden zijn ver moedelijk gewond door de scherf- werking tengevolge van een bij- na-treffer. Het scheepje vaart nog. De aard van de verwon dingen is onbekend. Het landingsvaartuig is van een type dat zes koppen aan boord heeft en bewapend is met 2.50 mi trailleurs tegen gronddoelen. Het is uitgerust met radio. Mariniers komen herhaaldelijk op Gag waar een kleine kampong staat. Het scheepje was op rou- linevaart. Van de zijde der marine wordt benadrukt dat het vaartuig zich vér binnen de Nederlandse terri toriale wateren bevond. De aan val werd in de namiddag van zon dag uitgevoerd. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken wilde geen commentaar leveren op de berichten over Indonesisch- Nederlandse incidenten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zondag gezegd dat het ministerie geen onmiddellijk commentaar heeft op berichten over een Indonesi sche aanval op een Nederlands marincvaartuig en Indonesische infiltratiepogingen in Westelijk Nieuw-Guinea. De woordvoerder zei dat men wachtte op een rap port over de incidenten van .le Amerikaanse ambassade in Dja karta. In afwachting van de ont vangst van dit rapport had hij geen commentaar. (Advertentie) voor moderne par- KABINET ZAL ZICH SPOEDIG BERADEN De Rijksvoorlichtingsdienst deelt nvede: „De Nederlandse regering heeft met verontwaardiging kennis genomen van de berichten, dat hangende de geheime bespre kingen met Indonesië in de om geving van Washington ter vre delievende oplossing van het ge schil over Nienw-Guinea, Indo nesië niet alleen enkele her nieuwde infiltratie-pogingen heeft standers gegrepen, de tweede ondernomen, doch dat bovendien w*st ontkomen. Prins Philip zelf werd met getroffen, maar topnaangevend eo.itures. d« betere toiletartikelen, fitinerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. Prins Philips bekogeld De wagen van prins Philip, de echtgenoot van koningin Elizabeth van Engeland, is zater dag bevuild door eidooier door dat twee mannen uit de menig te twee eieren en een tomaat naar prins Philips gooiden, toeri deze door Buenos Aires reed op weg naar het Engelse instituut. Eén der daders werd door om- neus,keel en borsr van vastzittend slijm een Indonesische bommenwerper een onverhoedse en ongeprovo- ceerde aanval heeft ondernomen op een Nederlands marinevaar tuig, liggende in een haai van het eiland Gag, behorende tot liet grondgebied van Nederlands Nieuw-Guinea. De ministerraad »al zich op korte termijn over deze nieuwe situatie beraden." Het nationaal comité te Hollan- dia heeft op een zaterdag gehou den persconferentie een verkla ring uitgegeven, waarin 't comi té „alle negroïde volkeren ter wereld oproept tot steun aan de Papoea's, die eveneens tot het negroïde ras behoren." Gezegd wordt, dat land en volk der Papoea's dreigen te worden overgedragen aan „onze vijand de Indonesische republiek, welke tot een geheel ander, namelijk het mongoloïde ras behoort. Als dit gebeurt dan worden wij slaven der Indonesiërs, die ons in een verhouding van honderd tegen 1 in aantal overtreffen. Wij roepen daarom alle negroïde volKeren ter wereld op hun uiter ste best te doen en hun invloed aan te wenden opdat de Verenig, de Naties deze bedreiging van de republiek Indonesië ongedaan zullen maken. In de verklaring wordt tenslotte gezegd, dat de Papoea's vrij wil len ziin en het recht op zelfbe schikking willen uitoefenen „zo als U allen hiervoor heeft gevoch ten. Wij wensen vrij te zijn van iedere vorm van kolonialisme." De voorzitter van het nationaal comité, het lid van de Nieuw- Guinea-raad N. Jouwe, deelde öp de persconferentie voorts mee, dat de Papoea's niet gelukkig Op paleis Soestdijk is zaterdag middag het eerste kievitsei aan geboden aan de Koningin. Het ei was zaterdagmiddag gevon den door de 25-jarige heer F. ,T Wijnbergen uit N 'j broek (ge meente Voorts). De heer W. vond het ei, nadat hij in de buurtschap Geere een kievit „verdacht" doende had ge zien in een weilandje. Even la ter bleek hem, dat de vogel juist een ei had gelegd. Juist toen burgemeester G. W. J. baron Van der Feltz met de heer Wijnbergen naar Soestdijk zou reizen, meldde zich nog een vinder met een kievitsei. Dit ei was gevonden door een jonge man Mulder uit de gemeente Voorts, die dë primeur dus net heeft gemist. Zijn ei is in een doosje meegegaan naar Soestdijk. De 14-jarige Janetta Geurts aan de Achterveldseweg 24 in Barneveld heeft zaterdagmorgen feitelijk het eerste kievits ei van dit jaar gevonden. 's-Morgens om 8 uur vond zij in het weiland van buurman Roelofsen dit ei. Zij was er' al vroeg op uit ge trokken, evenals de vorige da gen, om kievitseieren te zoeken. Zij trof het niet, want toen zij zaterdagochtend met het ei bij het gemeentehuis kwam, bleek de burgemeester niet in Barne veld te zijn. Via de loco-burge meester belandde het ei eerst in de middag bij de bode van het gemeentehuis, die het ei vandaag bij de burgemeester zou bren gen. Intussen bleek dat dit het eerste gevonden kievitsei van dit jaar in ons land was, maar het was te laat om traditiegetrouw het ei op Soestdijk aan de Konin gin aan te bieden., waarmee dus de eer van het eerste kievitsei voor de Koningin aan het neusje van Janetta voorbij ging. Oostduitse Volkspolitie tot grotere waakzaamheid langs de grens aangespoord De Oostduitse minister van Binnenlandse Zaken, Maron, heeft volgens het Voorlichtings bureau West alle leden van de Oostduitse Volkspolitie tot gro tere waakzaamheid langs de grens aangespoord. Hij oefende op een bijeenkomst van hoge olficieren der Volkspolitie kri tiek op het feit dat, ondanks de na augustus 1961 aangebrachte grensversterkingen, het nog steeds aan inwoners van Oost- Duitsland gelukt naar het Wes ten te vluchten. „Wij hebben ook na de oprichting van de grensmuur geen reden tot zelf voldaanheid", aldus de minister. zijn met de gang van zaken in Washington, waarbij zij vrezen dat Nederland concessies zal doen aan Indonesië. Hij verzekerde echter dat de Papoea's bij voorbaat iedere con- cesie zulen afwijzen. „Wij staan op het standpunt dat het zelf beschikkingsrecht gehonoreei d moet worden. Nederland is niet meer vrij om concessies te doen, want 53 leden-landen van de Ver enigde naties hebben ons zelfbe- schikkingsiecht erkend", zo zeide Jouwe. Jouwe zei nog, dat de nieuwe actie van een oproep tot de ne groïde bevolking gesuggereerd is door een onlangs in Denver (Co- lorando) opgerichte negerorgani satie. Deze zal krachtige steun verlenen aan de Papoea's door middel van oproepen (ot andere negerorganisaties, tijdschriften en dagbladen, zowel in de Ver enigde Staten als in Afrika. De persconferentie werd geleid door Jouwe en de vice-voorzitter va nde Nieuw-Guinea-raad, Kai- siepo. het lid van de Nieuw-Guinea- raad H. Womsiwor, die later op dc persconferentie kwam. deelde enkele bijzonderheden mee over een reis, die hij vorige week naar Australisch Nieuw-Guinea heeft gemaakt. Hij vertelde, dat hij in Port Moresby gesproken had met verscheidene vooraanstaande Pa poea's en leider uit de Euraziati- sche groep, die volgens hem allen het standpunt van West-Papoea steunen. Tegenover anderen had hij ver klaard, dat, indien het democra- ische blok de Papoea's in de steek laat, hij de eerste zou zijn om Mao-Tse-Toeng te bezoeken en om de steun van rood-China te vragen. Womsiwor zei nog, dat hij vak verenigingsleiders en vooraan staande politici uit Australisch Nieuw-Guinea had uitgenodigd naar Hollandia te komen voor besprekingen over de toekomst van de Papoea's. iemand naast zijn wagen kreeg een ei midden in zijn gezicht. Volgens de politie is de gear resteerde lid van een extreem nationalistische jeugdbeweging, die bezwaar maakt tegen de „Britse bezetting" van de Falk- land-eilanden. De hertog van Edinburgh ver zocht naderhand de twee jongens van zestien jaar die de werpers van de eieren en de tomaat ble ken te zijn de tweede was in middels ook gearresteerd) vrij ie laten. Via de politie vroeg hij hen: „Gooi nu niet nog meer eieren, want ik heb maar wei nig costuums bij me". De knapen zouden aan de po litie gezegd hebben tot hun daad te zijn gekomen omdat prins Philip niet Rooms-Katholiek is. Hoofd van politie te Rome neergeschoten Het hoofd var. de politie te Rome, generaal Tobia, is zater dag door een agent met een re volver neergeschoten. De gene raal werd door kogels uit een re volver in de buik en in een been gteroffen en moest naar het zie kenhuis worden overgebracht. De dader, dë agent Domenico Franco, werd door Tobia ernstig berispt, waarop hij zijn revolver leegschoot en de generaal cn twee eveneens aanwezige offi cieren verwondde. Hij werd door collega's overmeesterd. Koningin Julianafonds verstrekt subsidies De Raad van Beheer van het Koningin Julianafonds, nationaal fonds ter bevordering van maat schappelijk werk, heeft in zijn legerorganisatie O.A.S., was zon- I de rust te zijn ingetreden, doch dagavond volledig van de buiten- j korte tijd latei hoorde men in Eab el Oued, een wijk van Al- cirkelde laag boven het strijdto- giers en bolwerk van de geheime-1 streeks «"uur' in^avMd^cheen vorige week gehouden vergade ring besloten tot de verlening van subsidies a fonds perdu tot een bedrag van in totaal 441.215 aan een groot aantal instellingen. Voor het algemeen maatschap pelijk werk werd 169.715 be schikbaar gesteld; ten behoeve van de kinderbescherming een bedrag van 12.500; voor het club- By de gevechten in de wijk Bab en buurthuiswerk ƒ52.810; voor ei Oued in Algiers zijn vrijdag de jeugdzorg ƒ24.750; ten behoe- werekl afgesloten. Alle uitgangen van het stadsdeel waren bezet door tanks en pantserwagens van gendarmerie en leger. Gendarmes maakten een einde aan een menselijke keten van een kilometer lengte, waarlangs voedsel werd doorgegeven voor de bevolking van ongeveer 10.000 personen van Bab el Oued, die sinds vrijdagavond, toen militai ren begonnen de huizen in deze wijk systematisch te onderzoeken op wapens en O.A.S-lieden, geen verbinding met de rest van Al giers meer had. Zondagavond werd bekend ge maakt, dat sedert vrijdagavond 800 personen in Bab el Oued zijn gearresteerd. Militaire autoritei ten zeiden dat men niet zou rus ten vóórdat elk huis in dit gebied was uitgekamd. Dit kan weken duren, zo zeiden zij. Een algeheel uitgaansverbod voor Bab el Oued zal van heden af slechts voor twee uur per dag worden opgeheven en dan nog al leen voor vrouwen, die in staat worden gesteld om levensmidde len en farmaceutica in te slaan. Men geloofde dat ondanks de scherpe bewaking vele O.A.S.- leden er in geslaagd zijn door de ring van militairen, tanks en pantserwagens te glippen. Men hield later militairen uitgerust met oliepakken en gasmaskers gereed om O.A.S.-mannen te ach tervolgen, die zouden proberen via rioolgangen te ontsnappen. Intussen waren in Oran zwaar gewapende militairen en gendar merie in een onafgebroken strijd gewikkeld met de O.A.S. in een poging het zuidelijke gedeelte van de stad rust te brengen. Nadat men meende hierin geslaagd te zijn werden de strijdkrachten te ruggetrokken. De hevigste strijd woedde op de hoek van de Rue Mostaganem en ie Boulevard Clemenceau, een belangrijk winkelcentrum. Het leger maakte hierbij gebruik van pantserwagens. Een vliegtuig verscheidene gedeelten van Oran weer schie'.en. De verliezen in Algerië tv\aa!f militairen en gendarmes ve van dc sociaal-hygiënische zorg drie minder dan 1- - gesneuveld aanvankelijk was gemeld 74 gewond, zo is zaterdagochtend van officiële zijde bekendge maakt. Het aantal slachtoffers onder de burgerbevolking was onbe kend. Volgens betrouwbare kringen zouden ruim 150 burgers zijn ge wond. Van vijftig hunner zou de toestand ernstig zijn. De meeste gewonden bevonden zich nog in Bab el Oued, doordat de leden van de O.A.S. ambulance-auto's die de wijk trachtten binnen te rijden, onder vuur namen. Het aantal Mohammedanen dat vrijdag in Algiers de dood vond, werd officieel opgegeven als negen, terwijl 30 Mohammeda nen en één Europeaan verwon dingen opliepen in aanvallen, die geen verband hielden met de ge vechten in Bab el Oued. Bij der gelijke acties kwamen drie men sen om het leven. Elders in Algiers kwamen zes Mohammedanen om het leven, terwijl 41 Mohammedanen en 1 Europeaan werden gewond. voor zieken 8.600; voor de zorg van gehandicapten 45.800; voor de bejaardenzorg 15.000; ten te- hoeve van de-opleiding-onderzoek- voorlichting 49.040, voor een aantal diversen 52.000. Bovendien werd een aantal ren teloze leningen tot een totaal van 71.800 toegekend, welke aan ge makkelijke aflosl-igsvoorwaarden zijn verbonden. Ex-president 1 Argentinië zal op verzoek van het huidige staatshoofd Fron- dizi, trachten te bemiddelen in de crisis, die is ontstaan door het succes van <je Peronisten in de vorige week zondag gehouden verkiezingen. Hij verklaarde vrij dagavond na afloop van een on derhoud met president Frondizi, dat hij besprekingen zou voeren met vertegenwoordigers van de politieke partijen, de zakenwereld en de strijdkrachten. Desge vraagd verklaarde Aramburu een week tot tien dagen nodig te hebben voor dit overleg. Hij be gon deze besprekingen met een MARTIN BORMANN GEARRESTEERD? De Wostberlynse politie heeft zon dagavond bekend gemaakt, dat zij de hulp van Interpol heeft ingeroe pen om na te gaan of een man, die zich in West-Berlijn in arrest bevindt, Martin Bormann, in de tweede wereldoorlog plaat: vervan ger van Hitler, is. Volgens de poli tie heeft zij enkele weken geleden in verband met een fraude een man gearresteerd, die beweert Chi leen te 'zijn. Een Chileense krant uitte onlangs de verdenking dat deze man Martin Bormann zou zijn, die door de Westduitse regering wordt gezocht in verband met ge pleegde- oorlogsmisdaden. Men nam aan dat Bormann tij dens de strijd om Berlijn om het leven was gekomen, doch de offi cier in Frankfort was van oordeel dat er redenen zijn om aan te nemen dat hij nog in leven is. De Indonesische persbureaus Antara en Pia hebben zaterdag uitingen weergegeven uit het In donesische milieu te Washington. Deze uitingen zouden niet wijzen op optimisme over het ïesuliaat van de informele besprekingen tussen Nederlanders en Indone siërs te Wasnington over de kwestie-Nieuw-Gumea. Volgens een bericht van Antara uit Washington was men daar in Indonesische kring „niet al to optimistisch" over de mogelijk- lieid van een vreedzame oplossing van het geschil. Volgens een bericht van Pia uit Djkarta ziet men in Indonesische kring te Washington de toestand niet al te rooskleurig in. Beide persbureaus maakten mel- IN DE „KAREI, DOORMAN DE NED. ANTILLEN. Dezer .dagen heeft de „Karei Doorman" een bezoek gebracht aan St. Eustatius. Kort na de aankomst werden 50 man aan wal gebracht, terwijl later drie helikopters op „Fiscaal" landden. Het bestuurscollege en de gezag hebber waren voor de ontvangst aanwezig. De commandant en andere officieren van de „Karei Doorman" hebben daarna een rit over St. Eustatius gemaakt en werden daarna ten huize van de administrateur, de heer Buncam per, ontvangen. Enige tijd later vertrok het ge zelschap, waaronder ook gezag hebber Beaujon, per helikopter naar Saba. Önder grote belang stelling landden drie helicopters tegelijk op „Flatpoint", waar zich reeds een grote menigte verza meld had. Ook hier werd aan de commandant en enkele officieren een rondrit aangeboden. Des middags vertrok do gezag hebber wederom per helikopter naar de „Karei Doorman", die in middels uit St. Eustatius vertrok ken was en vlak onder de noord kust van Saba voer op weg naar Sint Maarten, waar het schip des middags voor anker ging- Aramburu van Binnenlandse Zaken, terwijl de dissidente christen-democraat Oscar Puiggros minister van Ar beid wordt. Boeing 707 had landingsmoeilijkheden Een Boeing-707 van de Pan American Airways heeft zondag middag op de luchthaven van Frankfort een geslaagde landing gemaakt, nadat het toestel twee uur boven het vliegveld had ge cirkeld met een geblokkeerd lan dingsgestel. De Boeing had 68 passagiers aan boord en kwam uit New York. De gronddienst gedachtenwisseling met de drie van 't vliegveld had een der lan- ministers van de strijdkrachten, dingsbanen met schuim bespoten Inmiddels zijn de namen be- om het brandgevaar te verminde- kendgemaakt van twee leden ren. Het vliegtuig maakte een van de nieuwe regering welke de goede landing en geen der inzit- president vormt. Dr. Hugo Vacca tenden liep verwondingen op. Narvaja, een lid van Frondizi's partij, krijgt dé portefeuille van ding van fundamentele verschil len die nog moeten worden over brugd. Volgens waarnemers is de zienswijze van de Indonesische regei ing in overeenstemming met met wat in beide berichten wordt gemeld. Mohammad Hatta bij Nehroe De voormalige vice-president van Indonesië, Mohammad Hat ta, heeft zaterdag tijdens zijn verblijf te New Delhi een ont moeting gehed met premier Neh roe en had later op de dag een lunch met hem. Naar verluidt hebben beide politici onder ande re gesproken over de kwestie Nieuw-Guinea. Professor Piccard overleden De Zwitserse geleerde prof. Pic card, pionier op het gebied van het diepzee- en stratosfeer-onder- zoek, is zaterdagavond op 78-jari- ge leeftijd in Lausanne overleden, ais gevolg van een hartaanval. Piof. Auguste Piccard was de eerste mens, die doordrong tot de geheimen van de stratosfeer. Met zijn zoon Jacques is hij een van de pioniers geweest van het diep zee-onderzoek. In mei steeg hij in een ballon met eon luchtdichte cabine van eigen ontwerp tot een hoogte van 15.281 meter. In augustus 1932 tereikte hij een hoogte van 16.201 meter. Na de oorlog legde hij zich toe op het diepzee-onderzoek. In 1948 ontwierp hij een bathy scaaf voor dit onderzoek. Vijf jaar later daalde hij op het diep ste punt van de Middellandse Zee tot 1.732 vadem. Later ontwierp hij een bathyscaaf van 75 ton, waarmee zijn zoon en de Ameri kaanse duikbootofficier Don Walsh in januari 1960 bij Guam, het zuidelijkste eiland van de Ma- rianen in de Stille Oceaan, een diepte bereikten van rond 11-500 meter. Anti-kernbomdemonstratie. Bij de tot nu toe beleefdste de monstratie tegen de kernbom zijn zaterdag in London in totaal 1.172 personen gearresteerd. De demonstratie was door „Het co mité van Honderd", dat onder leiding staat van de Engelse ge leerde lord Bertrand Russell, ge organiseerd. De politie, 3000 man sterk, droeg de zittenden uit vijf stra- MEER WIND Boven Schotland is een Oceaan depressie aangekomen, die zich langzaam in zuidoostelijke rich ting verplaatst. In verband hier mee zal er bij ons vandaag meer wind uit zuidelijke richting zijn. Aan de kust kan dë windkracht tijdelijk hard zijn. Met de zuidelijke wind zal restaties aan de lopende band duurden twee uur. De demon stranten werden onmiddellijk voor twee speciale rechtbanken geleid, die hen met een snelheid van 160 personen per uur in groepen van tien, veroordeelde tot 1 of 2 pond sterling (dit laat- sneeuw worden voorafgegaan ste voor recidivisten) boete. gevoerd, die echter nog geen ihogere emperaturen heeft. De depressie gaat vergezeld van een fróntensysteem dat vandaag dicht bij ons land zal komen en plaatselijk regen zal veroorza ken. Hier en daar kan deze door T cr doodveroordeelde na acht jaar terechtgesteld De 35-jarige Vincent Ciucci, die acht jaai geleden op beschuldi ging van moord op zijn vrouw en drie kinderen ter dood was ver oordeeld, is vrijdag te Chicago op de elektrische stoel terechtge steld. Op 5 december 1953 waren de gedeeltelijk vei kooide lijken ge vonden van de 28-jarige Anna Ciucci en van haar drie kinderen de 10-jarige Vincent, de zesja rige Virginia en de vierjarige Angeline. Volgens de tenlasteleging had Ciucci he i doodgeschoten en ver volgens zijn woning in brand ge stoken. 1 Eerst werd hij wegens moord op zijn vrouw tot 20 jaar gevan genisstraf veroordeeld. In een tweede proces kreeg hij 45 jaar voor de moord op zijn dochter Angeline. Tenslotte werd hij in een derde proces voor de moord op zijn zoon ter dood veroordeeld. Zijn advocaat wist twaalf maal uitstel van executie te krijgen. Een verzoek om gratie werd door de gouverneur van de staat Illi nois afgewezen en tenslotte ver wierp het Amerikaanse opperste gerechtshof enige uren vóOr de terechtstelling, een laatste be roep. v.m. n.m. 4.43 5.06 5.18 5.41 5.5S 6.21 6.08 6.31 ZON MAAN op onder op onder Mrt 26 6.31 19.03 9.03 27 6.28 19.04 0.33 9.38 28 6.26 19.05 1.37 10.20 ten naar de politiewagens. De ar- lucht ujt Frankrijk worden aan- - /V/VVTAA*1/I Al A AAM +AV VIA A* AAAVV !Ci medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig tot hedenavond. Plaatselijk neerslag Veel bewolking met plaatselijk enige regen of natte sneeuw. Ma tige tot krachtige, aan de kust mogelijk harde wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. MAANDAG 26 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden DINSDAG 27 MAART v.m. n.m. Breskens 5.16 5.44 Terneuzen 5.51 6.19 Hansweert 6.31 6.59 Walsoorden 6.41 7.09

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1