KANTONGERECHT OOSTBURG RECHTSZAKEN RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De Gezworenen Zaterdag 24 maart 1962 DE VRIJE ZEEUW ragmt FRONDIZI WEIGERT ONTSLAG VAN MILITAIRE MINISTERS NIEUWE REGELING TOELATING TUINDERS AFGEKONDIGD GEWETENSGELD Zeilschip vergaan DE STRIJD IN ZUID-VIETNAM HET GESCHENK VAN HET VORSTELIJK PAAR AAN DE JEUGD De 39-jarige C. C. T.. landmeter uit Brugge, had te Sluis in de St. \nnastraat als bestuurder van een auto, de aldaar voorgeschre ven maximum-snelheid belang- r overtreden. In plaats van de voorgeschreven 50 km reed hij 69 km per uur. Dl- kantonrechter vond dit een ernstige overtreding. De eis luidde ƒ30 subs. 6 da gen. De uitspraak was 20 subs. 4 dagen. M A de V., belastingambte naar te'Brugge, had op 18 febr. te Sluis in de Vrijstraat gereden met een auto, waarvan de achter- verlichting niet in orde was. Hem werd er op gewezen, dat door het ontbreken van de achterlichtjes He grootste ongelukken kunnen "ebeuren. De V. beloofde dit di rect in orde te laten maken. Uitspraak 25 subs. 5 dagen. 1 A M ie S., vlasser te Aar denburg. was te Oostburg op het t^delclein aangetroffen als be stuurder van een vrachtauto, waarvan de stuurinrichting een afwiiking vertoonde van maar liefst 120 graden. Doordat het stuur niet nauwkeurig reageert on de handelingen van de be stuurder kunnen de grootste on tlokken gebeuren. De officier van justitie mi'. Th. Lebret vond dit dan ook een ern stige zaak, waaraan bestuurders van auto's steeds aandacht moe ten besteden. Eis en uitspraak 60 subs. 12 dagen. G J U„ vertegenwoordiger uit Rotterdam, had op 22 november van het vorig jaar te Sluis, in de bocht bij Draaibrug in de draai links inplaats van rechts aange houden. Verdachte, die eerst la ter achterhaald was, aan de hand van het autonummer, kon zich het geval niet meer herinneren, doch maakte wel bezwaar tegen de schikking, die hij thuis gekre gen had. In Rotterdam krijgen wij bij overtredingen een bon van 7,50 die wij gelijk kunnen vol doen, aldus was zijn bescheid. Zo ver zijn we in Zeeland nog niet, zodat hij door de kanton rechter mr. H. van den Belt uit Terneuzen een boete hoorde op leggen van 20 subs. 4 dagen. De eis was 25 subs. 5 dagen geweest. De heer M. T. V., landarbeider te Oostburg, had op 16 november 1961 te Groede gereden met een span paarden, waarachter een landbouwwerktuig was gekop peld, zonder dat hij, terwijl het al donker was, de voorgeschreven verlichting voerde. De eis was 15 subs. 15 dagen. De uitspraak 65 subs. 13 dagen. A. P.. 63 jaar oud, landbouwer te Aardenburg, was als bestuur der van een auto, komend van af St. Kruis links afgeslagen, de Kon. Wilhelminaweg in. Bij dit afslaan had hij een achteropko mende bestelauto ernstig gehin derd. De heer P. werd bijgestaan door mr. H. A. R. de Mul uit Oostburg, die verschillende ver zachtende omstandigheden aan voerde. Voor deze volgens mr. Lebret zeer grove verkeerszonde werd een boete geëist van ƒ40 subs. 8 dagen. De uitspraak was 30 subs. 6 dagen. De heer J. A. C. M., afkomstig uit Rumst jn België, was te Bres- kens bij de boot, waar hij wacht te in een file auto's, plotseling uit de rij gereden. Een vlak ach- terhem rijdende auto, bestuurd door mevr. A. W. J— G. uit Groe de kon een aanrijding onmogelijk voorkomen. Mr. P. Adriaanse uit Middel burg trad op als gemachtigde, doch kon slechts de feiten erken nen. Eis en uitspraak 30 subs. 6 dagen. H. A. C., landbouwer te Zuid- zande, was op zaterdagmiddag 4 nov. de Prov. weg te Groede waarop hij als bestuurder van een auto reed, plotseling afgesla gen naar links, zijn eigen inrit naar de boerderij in. Hij had niet op het hem achterop komende verkeer gelet en had daardoor een botsing veroorzaakt met een hem van achter naderende auto. Eis ƒ60 subs. 12 dagen. Uit spraak 40 subs. 8 dagen. Mevr. de wed. H. A. T.—G. uit Terneuzen was in de Langestraat te Oostburg 's avonds bii regen achtig weer op een geparkeerde auto gereden, die onder een bran dende lantaarn stond. Dit is een onnodig schadegeval, waarmede de eigenaar van de aangereden auto veel last en moeite veroor zaakt wordt. Eis en uitspraak ƒ30 subs. 6 dagen. Mevr. C. I. S.D., onderwijze res van beroep, wonende te Aar denburg, was in de Brouwerij straat te Aardenburg zo ongeluk kig met haar auto weggereden, dat de bestuurder van een vlak hierachter komende auto een bot sing niet meer kon vermijden. Steeds achteruit kijken als men wegrijdt, zal voor haar een zin worden die ze goed zal onthou den. Eis 25 subs. 5 dagen. Uit spraak 20 subs. 4 dagen. J. van de A., taxi-chauffeur te Nieuwvliet, had op 21 november van het vorig jaar op wat on voorzichtige wijze het kruispunt SchoondijkeBreskensGroede genaderd, en wilde links afslaan zonder te letten op een snel ach ter hem naderende auto. Hoewel een vaartje van 130 km. waar mede de achterop komende auto, naderde, wel wat erg veel is, moet men bij het afslaan van dit kruispunt toch steeds goed opletten, aldus was de conclusie van mr. Lebret. De eis was niet mis, n.l. 75 of 15 dagen. Uitspraak ƒ40 of 8 dagen. R. B. W., vertegenwoordiger te Ommen, was te Schoondijke op de provinciale weg naar IJzen- dijke als bestuurder van een luxe auto, ter hoogte van de Oranje- dijk gaan slippen en met zijn auto, die op de flank verder schoof, in de sloot terecht geko men. Hem werd ten laste gelegd, dat hij door deze wijze van rijden het verkeer in gevaar gebracht had. Men moet zijn snelheid zó rege len, dat men ook flauwe bochten en afritten in de weg. zonder anderen in gevaar te brengen, kan nemen, aldus was de conclu sie van de kantonrechter. De eis luidde 50 of 10 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. Ja maar, voerde de kolenhan delaar aan, dat was de auto van de burgemeester en die blijft nooit ergens lang. Eis en uitspraak 10 subs. 2 dagen. J. J. W. d. F., meubelhandelaar te Breskens, heeft zijn zoon in dienst, die met de vrachtauto reed. zonder in het bezit te zijn van een geldig werkboekje. Daar thans alles in orde is, werd slechts een geringe boete opge legd, groot 7,50 of 2 dagen. De eis was 10 of 2 dagen. De heer I. K. te Breskens had op de westzijde van de haven te Breskens, door niet voldoende rechts te houden, een aanrijdtng veroorzaakt met een auto. De eis was 25 of 5 dagen. De uitspraak 15 of 3 dagen. P. E. V. te Sas van Gent reed op 30 januari 's avonds te Hoofd plaat met een bestelauto waar van de achterverlichting niet in orde was. Eis en uitspraak 15 subs. 3 dagen. J. W. J., arts te Groede, had op 8 februari j.l. te Aardenburg zijn auto geparkeerd in de West straat, waar een bushalte van de S.B.M.-bussen is. De heer J. voerde aan, dat de bushalte door het ver weggestop te bord slecht is aangeduid. Eis 5 subs. 1 dag. Uitspraak ƒ1 subs. 1 dag. J. J. B., veekoopman te Oost burg, had op 16 februari zijn auto in de Kloosterstraat gepar keerd aan de zijde waarvoor een wachtverbod geldt. B. vertelde de kantonrechter, dat hij al een schikking betaald had. Het strookje had hij echter niet bij zich. Later werd het ijlings gehaalde strookje overge legd, en toen bleek dat het per- ketnummer niet klopte. B. gaf toe dat het dan ook wel voor een bekeuring te Breskens kon zijn. Voor deze overtreding, die overigens niet zo erg zwaar werd opgenomen, kreeg hij een boete van 1 of 1 dag. In gisteren verschenen staats bladen zijn de op de wet Er kenningen Tuinbouw gebaseer de algemene maatregelen van bestuur afgekondigd, die na dere regelen stellen voor de toe lating van ondernemers tot de teelt van tuinbouwprodukten, i.c. de groenteteelt, de bloemen teelt, de bloembollenteelt en de ooomteeit. De nieuwe regelingen treden op 1 april 1962 in werking en vervangen de z.g. erkcnnlngs- reglementen voor de betreften- de bedrijfssectoren van de tuin- oouw. De minister van Lana- bouw en Visserij zal volgende week de produk-en bekena ma- Ken, waarvan de teelt onder worpen is aan de regelen van de thans in de staatsDladen ge publiceerde koninklijke beslui ten. De ontvanger der directe be lastingen te Rotterdam, le kan toor, heeft wegens te weinig be taalde inkomstenbelasting onder de letters Ph. A. J. M. 81.283,10 ontvangen; de ontvanger der directe belastingen te Amster dam wegens te weinig betaalde dividendbelasting onder de let ters W. H. 3,30. Dit zijn de hoogste en laagste bedragen van een reeks die bij de verschillende ontvangers zijn binnengekomen. De verantwoor ding van deze bedragen is opge nomen in de Staatscourant van gisteren. Een groot zeilschip met een dertigtal Perzen aan boord is in de Perzische Golf bij de haven Fao in Irak gezonken, zo meld de donderdag het blad „Al Ma- narss de Bassora". Slechts de kapitein en de loods zijn gered. Volgens het blad was het schip 's nachts de Perzische Golf overgestoken op weg naar Koe weit. De nationaliteit van het schip en van de kapitein zijn niet bekend gemaakt. De Iraak- se autoriteiten stellen een on derzoek in. Na India, brengt mevr, Kennedy nu een vijfdaags bezoek aan Pakistan. Foto: Mevr. Kennedy met presi dent Ayoeb in een open auto tij dens de feestelijke intocht in Karachi. President Prondizi van Argen tinië heeft geweigerd de ontslag aanvragen van de ministers voor het leger, de marine .en de luchtmacht te aanvaarden. Blijkens een communiqué van het staatshoofd worden de ont slagaanvragen van de andere leden van het kabinet in beraad gehouden, zolang het overleg om te komen tot een regering van nationale eenheid nog niet is afgesloten. -Wij moeten geen plotselinge wonderen verwachten. Een strijd ais die in Vietnam vraagt tijd", aldus verklaarde de Amerikaan se minister van Defensie, McNa mara, woensdag na afloop van een conferentie in Pearl Har bour tussen de Amerikaanse chefs van staten over de toe stand in Zuid-Vietnam. McNamara zei voorts, dat alles er thans op wijst, dat Zuid- Vietnam met Amerikaanse hulp de strijd kan winnen. De succes sen die de Zuidvietnamese strijd krachten de laatste tijd hebben bereikt vallen samen met de ver grootte militaire hulp door de Verenigde Staten, aldus do mi nister. Leninprijs voor de vrede voor Fidel Castro De Sowjetrussische professor Dmitri Skobeltsin heeft woens dagavond in Havanna een Lenin- Prijs voor de vrede uitgereikt aan de premier van Cuba, Fidel Castro. Hij zei hierbij, dat de Sowjet- Unio Cuba alle hulp verleent bij zijn „rechtvaardige strijd". Premier Castro werd toege juicht toen hij in zijn weder woord zei, dat de 50-megaton kernbom van de Sowjet-Unie een grote bijdrage tot de wereld vrede betekende. J. O., landbouwer te IJzendijke, had te Oostburg, rijdende met een auto van het Ledelplein naar het Elygiusplein, ntet voldoende rechts gehouden, daarmede een bromfietser, die uit de Raam straat kwam en te hard reed en daarbij niet voldoende rechts hield, ook in moeilijkheden ge bracht. De bromfietser, de heer J. M., stond eveneens terecht. Beiden werden veroordeeld tot een boete van 15 subs. 3 dagen. I. P. L., kolenhandelaar te Cad- zand, parkeerde zijn traktor met aanhangwagen toen hij kolen moest lossen in de Prinsestraat zó, dat hij precies de weg blok keerde, omdat aan de andere zijde al een auto stond. EEN JAAR EN DRIE MAANDEN VOOR OPLICHTING SCHOONVADER Terzake van oplichting van zijn schoonvader voor een bedrag van 12.000 gulden is de 29-jarige stuurman op de binnenvaart H. J. G. donderdagmorgen door dg rechtbank te Rotterdam veroor deeld tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden met aftrek van het voorarrest. Het vonnis was conform de eis van de offitier van Justitie. „De wondere wereld van Hein Goedhart" roemde de officiet tijdens de zitting het warnet van zeer fantastische verhalen, waar mee de stuurman het geld van zijn schoonvader los had gekre gen. Hij had zich uitgegeven voor loco-burgemeester van Arnswou- de, voor inspecteur van politie en voor een rijke meneer, die de jon ge stuurman wel wilde helpen. De schoonvader werd bedolven onder telefoontjes en telegram men en dat ging twee jaar goed tot de schoonzoon, die het vol ledige vertrouwen had, zo bru taal werd, dat hij ook dacht de politie in Wemeldige voor de gek te kunnen houden. Het geld ging op aan drank en taxi-rekeningen. VOOR STEEKPARTIJ MET DODELIJKE AFLOOP NEGEN MAANDEN GEËIST Tegen de in Leiden studeren de 27-jarige semi-arts J. M. D. uit Rotterdam heeft de procu reur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam donderdag middag terzake van mishande ling de dood tengevolge heb bend van de 29-jarige huisschil te Groningen, negen maanden gevangenisstraf geëist en ver nietiging van het vonnis waar bij de rechtbank te Groningen D. in eerste instantie had ver oordeeld tot een jaar en zes maanden met aftrek. De officier van Justitie bij de Groningse rechtbank had mis handeling de dood ten gevolgen hebbend wei bewezen doch op grond van noodweerexces ver dachte niet strafbaar geacht en daarom ontslag van rechtsver volging gevorderd. In hoger be roep had het Kof te Leeuwar den D. negen maanden gevange nisstraf opgelegd. Bij een arrest van de Hoge Raad op 5 decem ber j.l.. was de zaak naar het Hof in Amsterdam verwezen. STRENGE STRAF VOOR VEROORZAKEN DODELIJK ONGEVAL De rechtbank te Groningen heeft donderdagmorgen de 52- jarige radiomonteur G. H. uit Stadskanaal, die onder invloed van alcohol met zijn auto een dodelijk ongeluk had veroor zaakt, veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De officier van Justitie had 14 dagen geleden twee jaar ge vangenisstraf met aftrek en vijf jaar ontzegging van de rijbe voegdheid geëist. Verdachte had op 3 december van het vorig jaar vijf glazen cognac en enkele glazen bier ge dronken en was daarna in zijn auto gestapt. In de Semsstraat te Wildervank reed hij de 16-jarige wielrijdster Jantje Bos aan. Het ZONDAG 25 MAART HILVERSUM I: 8.00 Nws. en weerber.; 8.15 Orgelspel; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Vrouwen koren; 9.30 Nws.; 9.45 Filhar monisch ork.; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10.00 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Radio Filharm. Sextet; 12.15 Buitenl. commen taar; 12.25 Lichte gram.; 12.55 Bisschoppelijke Vastenactie 1962, lez.; 13.00 Nws.; 13.05 De Oelewappers, gevar. progr.; 13.30 Voor de kind.; 14.00 De luister van uw huis, klankb. 14.30 Radio Filharm. ork. en sol.; 15.25 Metropole-ork.; 16.00 Sport; 16.30 Het Heilig Boek in de kerk, overd.; 17.00 Kerkdienst voor jonge mensen; 17.15 Zang- dienst; 17.45 Mensen, lez.; 18.00 Het geladen schip, lez.; 18.30 De kerk aan het werk, lez.; 18.40 Progr. over het thema van de Ned. Herv. kerkdagen; 19.00 Nws. uit de kerken; 19.05 Viool en orgel; 19.30 Door een geopen de deur in de hemel, lez.; 19.45 Nws.; 20.00 Testbemanning, hoorsp. (26); 20.40 Gram.; 20.45 Toernooi van het lichte lied; 21.10 De positie van het bijzon der onderwijs in de Ver. Staten, lez.; 21.25 Kamermuz.; 22.00 In de vergulde baars, licht progr.; 22.20 22.30 Nws.; 22.40 In het land van de dichter, lit. lez.; 23.00 Avondgebed; 23.15 Brabants ork., mannenkoor en zangsol.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nws.; 8.18 Amsterdams koperensem ble; 8.25 Weer of geen weer; der G. Hoekstra op 2 juli 1960 meisje overleed ter plaatse. De door de Koningin en Prins ingestelde commissie een commissie die tot taak heeft ad vies uit te brengen over de reali satie van de gedachte die ten grondslag ligt aan het geschenk van het vorstelijk paar ten be hoeve van de Nederlandse jeugd heeft gisteren een bezoek ge bracht aan Uddel. Prinses Bea trix heeft, als lid der commissie, aan dit bezoek deelgenomen. Bij het Uddelermeer is één der beide terreinen gelegen waaruit dat geschenk, naast een kapi taal, bestaat. De commissie heeft het terrein in ogenschouw genomen en zich ter plaatse omtrent de mogelijkheden ge oriënteerd. Daarna heeft de commissie in hotel „Oranje oord" te Hoog-Soeren vergaderd. 9.46 Geestelijk leven, toespr.; 10.00 Geef het door, praatje. Daarna: Voor de jeugd; 10.30 Hervormde kerkd.; 11.30 Vragen- beantw.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Event, sportber.13.00 Nws.; 13.07 De toestand in de wereld, lez.; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Strijdkrachtenprogr.; 14.00 Pia no en klavecimbel; 14.30 Boek- bespr.; 14.40 Zing zonder zor gen; 15.10 Toneeibeschouwing; 15.20 Nederl. blazersensemble; 16.00 Lichte muz. en zang-sol.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Het oude Egypte en zijn betekenis voor het heden, lez.; 17.15 Stad en land, gespr.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal; 18.25 Bij nader inzien, journalistenforum; 19.00 Salonork. en zangsol.; 19.30 Zon der blinddoek, een veertiendaag se openbare zitting; 20.00 Nws.; 20.05 Lichte muz. en zangsol.; 20.45 Mijmeringen van Godfried Bomans; 21.25 Pianospel; 21.45 In het voetspoor der weten schap, lez.; 22.00 Klas. gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Act.; 22.55 Me ded. en sportuitsl. 2e klas voet bal; 23.00 Met de Franse slag; 23.35 Kamermuz.23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Romant. muz. uit Vlaande ren; 12.30 Weerber.; 12.34 Amu- sementsork. en sol.; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de sold.; 14.00 Opera- en belcantoconc.15.30 Voedbal- report.; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Sportuitsl.; 17.50 Licht ork.; 18.00 Pianorec.: Mo derne muz.; 18.30 Godsdienstige uitz.; 19.00 Nws.; 19.30 Lichte muz.; 20.00 Amusementsprogr. 21.30 Cabaretprogr.; 22.00 Nws.; 22.10 Lichte gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuz.23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 15.30—17.00 Report. Nederl. kampioensch. ereklasse ankerkader 71/2; 17.00 Vragen- beantw. voor jonge mensen; 17.25—18.00 Jeugddienst; 19.30 Weekjournaal; 20.00 Sport in beeld; 20.30 De toestand in de wereld, lez.; 20.45 Rendez-vous: gevar. progr.; 22.0022.20 Van stad tot stoel, progr. over wo nen (II). VLAAMS BELG. TV: 14.30 Reisroutes15.00 De week in beeld; 15.30 Film over de Euro- markt; 15.45 Report, wieler wedstrijd.; 16.05 Vedetten uit de dierenwereld; 16.40 Report, wielerwedstr.; 17.1017.30 Voor de kleuters; 19.00 Voor de jeugd; 33. Voor dat Eric lets in kan brengen, beent de lange Sakser met een onheilspellend gezicht op het groepje gevangen Saksers toe. „Zeg eens,'' snauwt hü de hoofd man Gabe toe, „wat heb je met mijn makkertje Toste gedaan?" Hy is weg, met de mannen van Eldred mee, waar hü bij hoort," antwoordt de gevangene met een zweem van leedvermaak. „Waar woont die Eldred of hoe hij heten mag?" buldert Svein, vol woede zün enorme vuisten ballend. „Waar-ie woont, weet ik ook niet, maar hü zwalkt ergens in de omgeving rond," is het antwoord. Op dat moment neemt Eric zün opgewonden vriend bij de arm. „Schiet op, Svein, we hebben geen eeuwen de tüd," fluistert hü, „we moeten er met nog zo'n boot vandoor, vóórdat de hele bende te rugkomt. Er ontbreken er een stuk of wat, heb ik" gemerkt. Wie weet, zün die wel hun troep aan het ha len." „Ja, maar ik ga niet zonder mün makkertje," sputtert Svein. „Éérst de boot," herhaalt Eric, „en als we dan onze hele troep mannen hier hebben, gaan we met ons alien achter jouw makkertje aan, dat beloof ik je." Grommend volgt de reus Eric, die nu de gevangen Saksers be veelt mee naar het strand te ko men, om voor hen een boot vlot te duwen. De piraten hebben er ken- nelük weinig zin in, om er aaft mee te helpen, dat een ander er met hun boot vandoor gaat, maar de pijlen, die de Herulen op hen gericht houden, geven de doorslag. Vloekend en scheldend beginnen zij onder de waakzame blikken van Axe en zün boogschutters aan het bootje te duwen en de Noorman knikt tevreden, als het even later vlot komt. „Ziezo, en nu erin, en weg!" wendt hjj zich tot Svein, die naast hem stond. Maar de lange Sakser staat er niet meer. „Svein!" schreeuwt de Noorman, zodra hij hem in het oog krügt. Maar zonder op of om te kqke-n loopt de lange Sakser op een suk keldrafje voort en is in minder dan geen tijd uit het oog verdwenen. 19.45 Animatiefilm: 20.00 Nws.; 20.25 Het manneke; 20.30 Varié-| té-progr.; 21.30 Document, film; 22.05 Sportact,22.30 Nws. MAANDAG 26 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nws. en s.o.s.-ber.; 7.13 Gram.; 7.20 Sportuitsl. van zaterdag; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Het brood des levens, med.; 8.00 Nws.; 8.15 Radiokrant; 8.35 Koorzang; 8.50 Marsmuz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Operamuz.; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Kamermuz.; 11.35 Lichte gram.; 12.00 Popul. muz.; 12.15 Amusementsmuz.; 12.25 Voor boer en tuinder, lez.; 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Koorzang; 12.53 Gram., event, act.; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Operamuz.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Donder- dagavond-mozaiek, gevar. pro gr.; 15.30 Kamermuz.; 16.00 Bijbeloverd.16.30 Gewijde muz.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Jazz-; muz.; 17.40 Beursber.; 17.45 Re- geringsuilz.Op reis door Ne derl. Nieuw-Guinea (II); 18.00 Orgelrec.; 18.30 Gram.; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Symfonie- ork.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte muz. uit zeven landen; 20.50 De wet Waldmann, hoor spel; 21.40 Cello-rec.22.00 Par lementair commentaar; 22.15 Koorzang; 22.30 Nws.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Muzik. vragenbeantw.; 23.40 Gram.; 23.55—24.00 Nws» HILVERSUM II: 7.00 NWS.J 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nws.; 8.15 Amuse mentsmuz.; 9.00 Gymn. voor oudere luisteraars9.10 De groenteman; 9.15 Viool en ork.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Omroepork. en zangsol.; 11.45 Voordr.; 12.00 Zang, piano en orgel; 12.30 Me ded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Voor het platteland; 12.43 Jazz- muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Pianorecital; 14.30 Constantijn Huygens, lit. klankb.; 15.05 Moderne orkest- muz.; 16.25 Jubilerende gasthe ren, klankb. over de Hogere Ho telschool; 16.40 Country en Western muz.; 17.00 Voor de padvinders; 17.15 Gram. voor de jeugd; 17.50 Militair commen taar; 18.00 Nws.; 18.15 Pol. lez.; 18.25 Nederl. koperork.; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Operamuz.; 20.00 Nws.; 20.05 De radioscoop: gevar. progr.; 22.30 Nws. en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Jazz Sociëteit; 23.30 Studenten jazz competitie; 23.55—24,00 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Landbouwkroniek; 12.42 Licht ork.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Orkest- conc.; 16.00 Beursber.; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nws.; 17.15 Dansmuz.; 17.45 Franse les; 18.00 Bailetmuz.; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportprogr.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.45 In en om de opera...; 20.00 Kamer- ork. en sol.; In de pauze: De zeven kunsten; 21.30 Variété- ork.; 22.00 Nws.; 22.15 Amuse- mentsork.; 22.35 Volksmuz.; 22.55 Nws.; 23.00—23.15 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Televizier; 20.30 Leren denken: progr. over school-laboratorium van onze Zuiderburen; 21.20 LineRenaud, zang; 21.3022.15 Muziek-mo- zaïek. VL. BELG. T.V.: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Twee tekenfilm- pjes; 19.45 Culturele actualiteit; 20.00 Nws; 20.25 Het manneke; 20.30 Cabaretprogramma; 21.00 Politiefeuilleton; 21.50 Litterair programma; 22.20 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 7