Dreigende crisis in Vietnam Den Haag is verontrust RECHTSZAKEN 'Zaterdag 24 maart 19t>2 DE VRIJE ZEEUW Pagiua 3 COMMUNISTISCHE QUERILLA'S OEFENEN TERREUR UIT P0TTER>,g»^ DEFENSIEGEHEIM UITGELEKT GEHORIGE FLATS BEURSO VERZICHT INTERNATIONALS LUSTELOOS, SCHEEPVAARTEN VAST AGENDA Twee doden bij verkeersongeluk Mr. J. R. H. van Schaik overleden. Nieuw pokkengeval in Engeland? Beut'sindicés Advieskoersen INTERNATIONALE WEDSTRIJD VOOR GEMENGDE KOREN De klacht van Cuba in de Veiligheidsraad afgewezen Gemeente Terneuzen In Zuid-Vietnam hangt onweer in de lucht. Misschien slechts wat weerlicht met dof gerommel, misschien ook een onweer met een hevige blimseminslag. Gevechten tussen communistische querilla's en de regeringstroepen van de pro-Westerse president Diem zijn in Zuid-Vietnam aan de orde van de dag. Veelal 's nachts slaan de communisten vanuit hun schuilhoeken in de rimboe toe, om zich tegen de ochtend weer spookachtig op te lossen in de jungle. Maar in Saigon worden zelfs op klaarlichte dag bomaanslagen gepleegd. De noodtoestand is afgekondigd. Geruchten als zouden Ame rikaanse troepenversterkingen onderweg zijn, doen reeds weken lang de ronde. En het heeft er alle schijn van, dat de spanningen in Zuid-Vietnam binnenkort zullen uitdijen tot een internationaal konflikt, dat de wereldvrede wel eens in gevaar zou kunnen brengen. BEVOLKING VAN SAIGON gedemoraliseerd In de Rue Catinet, de leven dige hoofdstraat van Saigon, beheersen de Vietnamese scho nen in hun wit satijnen lange broeken en de Voorindiscne vrouwen in hun pastelkleurige sari's op het ogenblik niet meer hot straatbeeld. Tussen de stroom van fietsen en rickshaws (wagentjes op wielen, getrokken door een mens) zoeken tiental len mannen van de militaire po litie, herkenbaar aan de wiite helmen, hun weg. Zij verbieden samenscholingen, houden ver dachte personen aan en hebben wapens bij de hand wanneer zich eventualiteiten zouden voor doen. Het beeld van de stad, die eens het Franse balkon aan de ZuidChinese Zee was, vertoont verder geen opmerkelijke wijzi gingen. Ook nu nog wordt er op straat gedobbeld, gekaart en zaken gedaan. Als vanouds hel pen de kappers hun klanten te midden van een bewonderend publiek en als we ergens een gil noren slaken, denken we nog niet aan een bomaanslag, omdat we weten dat het slechts een patiënt was, die zijn slechte kies midden op straat door een tandarts heeft laten trekken. Maar de gesprekken worden thans beheerst door één onder werp. Werd er vroeger op straat hooidzakelijk geroadeld, thans is de burgeroorlog, die het land teistert, het gespres van de dag. Maar hoe voorzichtig is men om z'n mening te uiten! Je komt er bij de Zuidvietnamezen moei lijk achter, of zij met de Viet- cong sympathiseren, of wel de regering van Diem zijn toege daan. Want, zegt men commu nist t&rzijn, dan zou men wel eens door do militaire politie ge arresteerd kunnen worden. Zegt men pro-Diem te zijn, dan zou men echter wel eens het slacht offer kunnen worden van de communistische agressie. Vooral in leidinggevende krin gen schijnt men geheel door angst overmeesterd. Vooraan staande politieke figuren in Zuid-Vietnam durven nauwelijks voor hun mening uit te komen en zijn alleen erg kwistig in hun lof-uitingen over India's premier Pandit Nehroe, wiens neutralis me hun onverholen bewonde- i ing wegdraagt. En met bezorgd heid hebben wij ons afgevraagd, hoe men Zuid-Vietnam ooit doel- 'reffend. tegen een communisti sche aanval kan verdedigen wanneer de top van de bevol king zulk een aarzelende hou ding aan de dag legt. Ondertussen zijn er in Zuid- Vietr.am nu al meer doden ge vallen dan gedurende de gehele burgeroorlog in het naburige Laos. Zelfs in de dorpen rond om in Saigon oefenen commu nistische terroristen soms een openlijke terreur op de bevol king uit. Naar schatting opere ren (hans ongeveer 15000 com munistische querilla's in Zuid- Vietnam. Naar gevoegelijk mag worden aangenomen, betrekken zij wapens uit Noord-Vietnam, waar de legendarische Ho Tsji Minh, de grand old man van Indo-China. de macht stevig in handen heeft. THE GRAND OLI) MAN Ho Tsji Minh, de sterke mail van communistisch Noord-Viet nam, is betrokken geweest bij alle bewegingen en verschuivin gen. die de laatste decennia in Indo-China hebben plaatsgehad. Hij is een behendig staatsman en een uitgeslepen onderhande laar. Daarenboven een man van bikkelharde principes, die in de meest letterlijke zin over lijken gaat om zijn wil door te zetten. Chroesjtsjef en Mao-tse-Toeng hadden zich geen betere hand langer kunnen denken dan deze Vietnamese revolutionair, die van kindsbeen af in de commu nistische leer is opgevoed en die sterk tot de bevolking van ge heel zuiöoost-Azië spreekt. Ho Tsji Minh werd in 1892 geboren in een der noordelijke provincies van Vietnam. In 1910 reisde hij als koksmaatje op een Frans vrachtschip naar Europa. In 1913 werd hij kellner in een bekend Londens restaurant. Ge durende de eerste wereldoorlog verhuisde Ho naar Parijs, waar hij in 1919 als vertegenwoordi ger van de nationalisten in Indo- China do heren in Versailles trachtte te interesseren in de vrijheid van zijn geboorteland. Hij interesseerde echter alleen de Franse recherche... Ho reisde enige tijd door Europa en schreef artikelen in linkse bladen. In Parijs terugge keerd werkte hij halve dagen bij een fotograaf en besteedde de rest van de dag aan het schrij ven van een hoek over het Franse kolonialisme. Dit boek verscheen in 1926. Ho liverd nu in Frankrijk en Indo-China algemeen hekend. Inmiddels was hij naar Moskou afgereisd, waar hij verklaarde in het milieu van Aziatische re volutionairen als Tan Malaka uit Indonesië en Tsjiang Kai- sjek uit China. Begin 1926 ver trok Ho naar Kanton, het hart van de Chinese revolutie en hier bouwde hij Thanh-Nien, een re volutionair verbond met een communistische signatuur. Hij stuurde zijn recruten naar Viet nam met het doel het Franse imperialisme te verdrijven. In middels was Ho naar Thailand uitgeweken als gevolg van de troebele Chinese burgeroorlog. OP ZIJN POST Eind 1929 arriveerde Ho tsji Minh in Hanoi, de tegenwoordi ge hoofdstad van Noord-Viet nam, waar hij leider werd van de communistische partij. Ho zette de Vietnamese soldaten aan, hun Franse officieren te vermoorden en hij werd de in spirator van anti-Franse demon straties. Het Franse gezag wist zich echter te handhaven. In 1940 ontbrandde de strijd op nieuw. Toen werd de onafhankelijk heidsliga van Vietnam, de Viët Minh, opgericht, die zich als anti-Japans en anti-Frans aan diende. Ho tsji Minh werd de leider. Ho had grote invloed op het volk van Indo-China, dat in hem de grote revolutionair ontdekte, die in de uren des ge- vaars alles verenigde wat de vrijheid van het land bedreigde. Toen in 1945 de Japanse droom in de witte hitte van Hi- rosjima verdampte, begon Ho aan de opbouw van het querilla- leger, dat de Fransen zou moe ten verdrijven. In 1954 trokken de Fransen zich terug uit Indo- China, het land werd verdeeld en Ho tsji Minh werd de sterke man van Noord-Vietnam en de trouwe satelliet van Peking en Moskou. Tevreden met deze machtposi tie is Ho tsji Minh allerminst. Vervuld van haat tegen het Westen, droomt hij van een communistisch zuidoost-Azië, dat vanuit Hanoi bestuurd zal moeten worden. Daarbij tracht hij handig de invloed uit te bui ten, die hij nog steeds in geheel dit gebied geniet. Hier in Saigon zegt men over Ho„Als Chroes jtsjef er tegen zou zijn dat de communisten Zuid-Vietnam zou den binnenvallen, dan zou Ho op hoge benen naar Moskou reizen om Chroesjtsjef van zijn ongelijk te overtuigen..." ERNSTIGE TRAGEDIE Zuid-Vietnam is a.h.w. een voorland, een strandmeer van de Chinese beschaving. De term van Indo-China is in dit opzicht veelbetekenend. De in de moderne tijd hernieuwde Chinese immigrantenstroom heeft het nationalisme gekneld tussen twee fronten, een blank en een Chinees. Hier ligt het grote dilemma van de Zuitvietnamese politiek. Enerzijds vreest men de toene mende invloed van rood-China, anderzijds is men beladen met ressentiment door vroeger on dergane vernederingen onder het blanke bewind. Men is ver ontrust over de communistische agitaties, waarachter men de gestalte van dg gevreesde Mao- tse Toeng ziet opdoemen. An derzijds bejegent men het Wes ten met grote argwaan. Dit ver klaart de aarzelende houding, welko de bevolking van Zuid- Vietnam op het ogenblik aan neemt. mintmolmvikts Teöcn hoest, én Keelpijn Uitwerking frappar Vooral de boerenbevolking, voorzover ze althans geen last heeft van communistische ter roristen, deert het feitelijk wei nig of nu de Vietcong of de re gering Diem de baas is. UITGESTORVEN TALEN En de verschillende nomadi sche stammen, die weten nau welijks het verschil tussen een communist en een democraat. Zij leven geïsoleerd in de afge legen dalen. Deze stammen we ten hun eigen cultuur zonder veel inspanning te handhaven. In dit gebied kan men dan ook nog vrijwel uitgestorven talen horen spreken. Een probleem voor Zuid-Viet nam is voorts het grote aantal Chinezen. Alleen in Saigon (1,5 miljoen inwoners) wonen ruim 35C.000 Chinezen. Tot dusver houden de meesten hunner zich buiten de politiek. Waarom zou den zij het zichzelf ook moeilijk maken als het hen goed gaat? De Chinezen zijn als volk te oud om onbezonnen te handelen. Zij blijven liever in Saigon, waar zij een redelijke kans hebben zoveel geld te verdienen dat zij in de bloei van hun leven naar de tim merman kunnen gaan om die een kist te laten maken waarin zij na hun dood naar het oude China kunnen reizen. Want het moet Chinese aarde zijn, die hun stoffelijke overschot opneemt. Dit tekent al de gehechtheid van deze Chinezen aan het moeder land en het is dan ook wel zeker dat wanneer de grote tegenstel ling Oost-West in Saigon op de spits wordt gedreven, de Chi nezen zich aan de kant van rood- China zullen stellen. Zo speelt zich in Zuid-Vietnam thans een van de meest ernstige tragedies af uit het naspel van het kolonialisme. Dit land, uit gestrekt. onoverzichtelijk en on derontwikkeld, kampt met moei lijkheden, die niet door zijn re gering, maar vermoedelijk even min door Washington kunnen worden opgelost. Zullen straks Ho Tsji Minh en zijn strijders hier orde op zaken stellen? Men mag aannemen dat het Westen Zuid-Vietnam, belangrijk grens gebied tussen China en Indone sië, niet voetstoots zal prijsge ven. Daarom zal toespitsing van de burgeroorlog in dit land tot sterke internationale spanningen aanleiding kunnen geven, waar door Zuid-Vietnam een der ge vaarlijkste brandhaarden zou worden in de koude oorlog. (Nadruk verboden.) Dc Nederlandse regering zal op korte termijn maatregelen over wegen tegenover de nieuwe openlijke bedreiging met agressie, die president Soekarno in Djokjakarta jegens Nederland lieeft uitge sproken. Het ultimatum van het Indonesische staatshoofd („overdracht van Nieuw-Guinea of anders algehele oorlog") heeft de Neder landse regering diep verontrust. Zij betreurt de Indonesische be dreiging met geweld tegen Nieuw-Guinea des te meer, omdat zij geschiedde aan de vooravond van de geheime voorbesprekingen tussen Nederland en Indonesië in de buurt van Washington. He,t kabinet had gehoopt, dat dit vooroverleg het begin zou kunnen vormen van het gezamenlijk zoeken naar een vreedzame oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea. In weerwil van het vooroverleg zond president Soekarno zijn minister van Defensie, generaal Nasoetion op een inspectiereis door Oost-Indonesië (het gebied dicht bij Nw-Guinea) waarbij hij hem alle volmachten gaf maatregelen te treffen en beslissingen te nemen. Voorts werd in Indonesië bekend gemaakt, dat er een „zelfmoordbrigade" is gevormd voor de bevrijding van Nieuw- Guinea. Het zijn allemaal weinig sympathieke gebaren van Indonesische zijde, vermoedelijk bedoeld om de Nederlandse onderhandelaars bij het vooroverleg onder druk te zetten. DEFENSIEGEHEIM UITGELEKT De minister van Buitenlandse Zaken en de bevelhebber der zee strijdkrachten hebben een onder zoek gelast naar het uitlekken van het militaire geheim-, dat vier Nederlandse marineschepeh van het smaldeel V in verband me.t de spanningen rondom Nw.- Guinea, voorlopig niet naar Ne derland zullen terugkeren, maar voor de westkust van de Ver enigde Staten blijven kruisen voor „vlagvertoon". Uit dit onderzoek is geble ken, dat een lid van de vaste commissie van Buitenlandse zaken en van Defensie uit de Tweede Kamer, na het geheim beraad over de kwestie Nieuw- Guinea met de ministers Luns en Visser en de staatssecreta rissen Calmeijer en De Jong, de pers heeft ingelicht. Howcl het betrokken Kamerlid niet met name is genoemd, wordt in officiële kringen te verstaan gegeven, dat dit „verraad" zoals het in marinekringen on omwonden wordt genoemd uit de socialistische gelederen is voortgekomen. Het zwaarst in deze kwestie weegt de gedachte, dat militaire geheimen blijkbaar niet meer veilig zijn in deze com missies van de Tweede Kamer-, waarvan ongeveer 25 Kamer leden deel uitmaken. Het is duidelijk, dat na deze gebeurtenis de Nederlandse ma rineleiding weinig enthousiast is haar plannen ter bescherming van de burgerbevolking van Nieuw-Guinea in de „lekke" Kamercommissies bekend te ma ken. MINDER GEHOUIGHEID IN NIEUWE FLATS De minister van Volkshuisves ting c-n Bouwnijverheid, rar. J. van Aartsen, gaat „de domper" zetten op de geluidshinder in nieuw te bouwen étagewoningen en wil hiermee trachten de steeds vaker voorkomende flat neurose terug te dringen. In een circulaire aan alle gemeentebe sturen heeft de minister uitge breide aanwijzingen gegeven, die bij het ontwerpen van nieuwe woningwet-woningen kunnen worden gevolgd, waardoor de geluidshinder weinig of geen kans meer zal krijgen. De hieruit voortvloeiende ho gere kosten tot een bedrag van in het algemeen ten hoogste f 400,per étagewoning kunnen in de stichringskosten worden opgenomen. De minister is van mening dat aan enkele belangrijke punten de nodige aandacht moet worden besteed. Wat de vloeren betreft ziet de minister heil in toepassing van zogenaamde zwevende vloeren of van vrijdragende of buigslap- pe plafonds. Ten behoeve van door de vloer gaande centrale verwarmingsbuizen en andere leidingen worden bij de bouw veelal openingen in de vloer uit gespaard. Er moet op worden toegezien, dat deze gaten na do' montage grondig worden gedicht" met elastisch materiaal. Woning- scheidende muren moeten over: de volle oppervlakte gesloten zijn, teneinde geluidlekken te voorkomen. Ononderbroken me-1 talen trapleuningen in trappe-: huizen dienen te worden ver- meden, i (Nadruk verboden.) Prinses Margaret in de ban van Cliff Richard en de Shadows Prinses Margaret eu haar echt genote lord Snowdon hebben in Londen East-end een bezoek ge bracht aan een jeugdclub, waar Cliff Richard en de Shadows op traden. De prinses had niet lord Snowden eu de bisschop van den zij Cliff en de Shadows met Bath en Wells plaatsgenomen op handgeklap, het podium. Enthousiast begeleid- i ZATERDAG 24 MAAKT SPUI: Terrein v.v. „Spui": 4.15 uur: Spui I—AZVV I. ZONDAG 25 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Thealer, 2uur:„Jerry als Piccolo; 4.30 en 8 uur: „Vergelding". Concertgebouw, 8 uur: „Jer ry als Picolo". Terrein Zuidersportpark, 2 uur: Terneuzen 2Luctor 2; 2.30 uur: Terneuzen 3Vlissin- gen 5. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Wilde Haren"; 8 uur: „Susan na". ■ARBEIDSONGEVAL MET TWEE DODEN BERECHT. De officier van Justitie bij de rechtbank in Dordrecht heeft gis teren zes weken gevangenisstraf geëist tegen de 67-jarige afde lingschef D. J. de J. uit Gorkum, en de 53-jarige bedrijfsleider J. van W. uit Dordrecht. De officier achtte hen schuldig aan het on geval, dat op 31 oktober twee ar beiders het leven kostte. Beide mannen werden getroffen door een deksel van een drijver, waar van men op de scheepswerf en reparatiebedrijf Breebot te Dor drecht een olietank wilde maken en die men door luchtdruk op dichtheid wilde beproeven. Een getuige-deskunaige van de Arbeidsinspectie verklaarde, dat men water had moeten gebrui ken, daar luchtdruk uiterst ge vaarlijk is. De officier verwonderde zich er over, dat het gebruik van luchtdruk in het bedrijf routine was. Uitspraak 7 april. Vrijdagmiddag om zes uur is op de provinciale weg in Lettel- bert (gemeente Leek) een ver keersongeval gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft ge kost. De 34-jarige E. H. uit Niebert (gemeente Marum), die op een bromfiets uit de richting Oost- Te zijnen huize in Den Haag is gisteren in de vooravond op 80- jarige leeftijd overleden mr. J. R. H. van Schaik, minister van Staat. De heer Van Schaik was weer ongeveer een maand thuis, nadat hij in het ziekenhuis aan het Westeinde verpleegd was ge weest voor een beenbreuk. De begrafenis is voorlopig vast gesteld op dinsdag op de R. K. be graafplaats te Den Haag. Aan de begrafenis gaat een uitvaart dienst vooraf in de Sint Pashalis- kerk. wold kwam, werd door een per sonenauto, komende uit de rich ting Groningen, aangereden en meegesleurd. Hij is ter plaatse overleden. Een inzittende van de auto, een lifter, de 23-jarige leerling-vlieger H. L. uit Amsterdam, kwam even eens om het leven. De auto die werd bestuurd dooi de heer J. W. uit Weesperkarspei werd ernstig beschadigd. De heer W. zelf liep slechts lichte schaaf wonden op. De heer H. was getrouwd en vader van twee kinderen. Men neemt aar. dat de heer H. de auto op deze bochtige weg niet tijdig heeft opgemerkt en werd aangereden omdat hij teveel op het midden van de weg kwam. JONGETJE OVERREDEN. Vrijdagmiddag is in Stadska naal het 8-jarige jongetje L. Zwiers om het leven gekomen toen het bij het plotseling over steken van de straat door een auto -.verd gegrepen. In Oslo is officieel bekend ge maakt, dat koning Olaf van Noorwegen van 1 tot 3 mei naar Nederland gaat ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van Koningin Juliana en (Prins Bernhard. PARKIETSHIOKKEL Opsporingsambtenaren van de Westduitse douane hebben bij een kweker in Gcrsthofen bij Augsburg beslag gelegd op 80 uit Nederland binnengesmokkel de zangparkieten. Bij onderzoek is gebleken, dat de smokkelaars de vogels in zak jes aan de binnenkant van jacks én jassen over de grens hebben gebracht. De parkieten werden daarbij met de kop omlaag ver voerd, in welke toestand zij zich niet verroeren. De illegale invoer van zang parkieten is darom in het bijzon der gevaarlijk, omdat hierdoor verbreiding van de papegaaien ziekte in de hand kan worden ge werkt. Een van de in beslag ge nomen vogels is vóór onderzoek naar Eerlijn gezonden. Het Damrak heeft gistermid dag, voor de laatste beursaag van deze week, over de gehele linie voor de internationale waarden lagere koersen te zien gegeven. Wederom mocht Am sterdam van Wall Street geen enkele steun ondervinden, ter wijl daarnaast de Westduitse beurzen aan de lage kant waren. De Philipsaandclen openden 10 punten lager op 991, om daarna een kleinigheid aan te trekken. Unilevers min 1,10, waarna ook hier een licht herstel intrad. Hoogovens aangeboden op 797, tegen 807 als voorgaande slot- koers. AKU min 2 punten op 391. terwijl Kon. Olie op ƒ137,40 80 cent verlies moest incasseren. Het publiek blijft een afwach tende houding aannemen. De arbitrage kan bijna geen kant uit. Het gevolg hiervan is dat er zeer weinig orders op de markt worden gebracht, waarvan dan nog overwegend verkooporders die de koersen onder druk zet ten. Vergeleken met de slotkoers van vorige week vrijdag daalde Philips deze beursweek ruim 30 punten, AKU verloor circa 15 en Hoogovens 25 punten. Uni lever daalde bijna drie gulden. Kon. Olie tenslotte bleef prak tisch onveranderd. De scheepvaartaandelen lagen vast in de markt op geruchten dat de K. P. M. een onveranderd dividend van 8 procent over het afgelopen boekjaar zal voorstel len. De aandelen in deze sector boekten 2 tot 3 punten koers winst. In de cultuursector kwa men geen veranderingen van enige betekenis voor. Staats fondsen ongeanimeerd met wei nig zaken. In de lokale afdelingen werd het aanbod van de Meelfabrie ken der Nederlandse Bakkerij voor 't overnemen van „Zwaar demaker" druk besproken. Door speculatieve houders werden stukken aangeboden. Hierdoor werden certificaten Meelfabrie ken op 500 geadviseerd, tegen een laatstgedane notering van 515. De koers van aandelen Zwaardemaker zou aan de koers van certificaten Meelfabrieken worden aangepast. Dit zou neer komen op een koers van 295 voor Zwaardemaker, voor de oude aandelen, tegen oen laatst- ■dane notering van 273. In verband met het afschaffen 'i de weeldebelasting voor en- i. 'c artikelen werden aandelen „Kempen en Begeer" in een open hoek ruim verhandeld. De van 160 tot 171 tegen donderdag als slotkoers 158Vi. Voor de inschrijving op ƒ4 min 4', b pet obligaties „Stichting St. Jozef-paviljoen" te Gouda tegen 100 procent, bestond een redelijke belangstelling. Een 31-jarige Pakistani is vrijdag in een ziekenhuis te Bir mingham opgenomen omdat art. sen vrezen dat de man, die vori ge week uit Pakistan in Enge land is aangekomen, aan pok ken lijdt. Zoals beleend, zijn er in Enge land eerst zeven en later, in Z. Wales nog eens zes mensen aan pokken overleden. In Zuid-Wa- les is al in tien dagen tijds geen nieuw geval meer geconsta teerd. 21/3 22/3 23/3 Int. conc. 583.25 580.23 574.33 Industrie 386.28 385.06 383.26 Scheepvaart 175.08 174.86 175.74 Banken 265.29 265.29 266.32 Handel, etc. 168.05 167.42 167.39 Algemeen 423.91 422.10 419.04 Nabeurskoersen A.K.U.: (3911 Kon. Olie: 136.30—137.20 (137.101 Philips: 987 —990 991)' Unilever: 187.20—187.70 g.l. (187.501, Hoogovens: (792%): buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.1210.22, Ca nadese dollar 3.393.44, Ameri kaanse dollar 3.583.62, Franse frank (100) 73.30—73.80, Belgi sche frank (100) 7.21' 7.26V2, Duitse mark 100 90.0090.50, Zweedse kroon (100) 69.50 7C.5C, Zwitserse frank (100) 83.0083.5C, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 50.2051.20, Oostenrijkse schil ling (100) 13.9514.05, Italiaan se lire (10.000) 57.50—59.50, Por tugese escudo (100) 12.60—12.75. Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95—6.10. In het gemeentelijk Casino te Knokke zal op 5 en 6 mei de „Europese beker voor gemeng de koren", een internationale wedstrijd voor gemengde koren, worden gehouden. Koning Bou- dewijn van België heeft het be schermheerschap aanvaard. Voor deze internationale wed strijd hebben zich tot op heden vele gemengde koren opgegeven. De inschrijvingstermijn sluit 30 maart. De lieer Marinus Voorberg zal Nederland vertegenwoordi gen in de jury, die is samenge steld uit vertegenwoordigers van België, Frankrijk, Groot-Brittan- De Veiligheidsraad heeft vrij dag het verzoek van Cuba om een uitspraak van het interna tionale Hof van Justitie in Den Haag over de geldigheid van de besluiten van de conferentie van de Amerikaanse staten in Pun- ta del Este afgewezen. RAADSVERGADERING. Dc burgemeester van Terncu-; zen brengt ter openbare kennis, dat een vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden op donderdag 26 maart a.s., ,des avonds om 7.00 uur. Terneuzen, 23 maart 1962. Dc burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5