Provinciaal nieuws KERKDIENSTEN Zee Pagina DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 24 maart 1982 Zaterdag 24 ma. Voor de zondag TERNEUZEN AXEL Sïarten i '^Ylood Angela von kiesling HOEK .WATERLANDKERKJE ZAAMSLAG. (Advertentie) Amerika en het Nederlands-Indonesisch geheim overleg De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken legde gisteren een gematigd optimisme aan de dag jegens de geheime voorbespre kingen tussen Nederland en In donesië over Westelijk Nieuw- Guinea. Zondagdiensten MILITAIRE DIENSTTIJD VAN 12 MAANDEN ONVOLDOENDE MINISTERRAAD VERGADERDE vsv—Elinkwnk (2) H 'DvS—Be Quick RBCEBOH (1) HVC—Hilversum (3. ZFCNOAD (3) ExcelsiorWagening. Wilhelm.—'Heerenvee DOE OPEN! En zeiden: „Heer, Heer, doe ons open!" Mattheus 25 11. Bij de feestzaal met haar hel verlichte vensters, waaruit de bruiloftsliederen vrolijk opklin ken, verschynen dan tenslotte tna een vergeefse tocht door de nachtelijke stad langs gesloten winkels) „de andere maagden". U mag wel aandacht schenken aan dat „andore". Inderdaad, dit zijn „anderen". Tot in het merg van hun ziel: „anderen". En om dat het „anderen" zijn, vergaat het hun ook „anders". Het zijn mensen, die door moedwillige on achtzaamheid Gods licht in hun leven hebben laten uitgaan. Men sen, die hun leven zijn doorge gaan bij eigen licht geleefd en geteerd hebben op eigen olie on daarom bij hun sterven en in de grote dag van Christus' we derkomst in het donker zitten. Nu kloppen deze „anderen" aan de feestzaal der ware kinderen Gods. Nu willen zij als Bileam met de rechtvaardigen sterven. Nu grijpen ze op hun sterfbed nog wanhopig naar de Bijbel. Nu laten ze een dominee komen. Nu proberen ze met hun handen, die hun hele leven lang vol gezeten hebben met de dingen die ver gaan, nog houvast te krijgen aan liet allerhoogst en eeuwig goed. Ze zoeken als Ezau het berouw met tranen. Zc staan voor de gro te deur, waar ze nu zo heel graag binnen willen, met hun uitgedoof de lampen en schreeuwen: „Here, Here, doe ons open!" Ook daarin bewijzen deze dwa zen hun dwaas zijn. dat ze met hun uitgedoofde lampen toch naar binnen willen ja, recht menen te hebben om binnengela ten te worden: „Here, hier zijn wij ook nog. Doe ons open!" We vinden deze dwaze maagden met hun aanmatiging terug in hoofd stuk 7, waar ze de Here hun rechtstitels voorwerpen: „Velen zullen te dien dage tot Mij zeg gen: ..Here, Here, hebben wij niet in Uw naam geprofeteerd en in Uw naam boze geesten uitge worpen en in Uw naam vele krachten gedaan?" Here, Here, dof ons open! De deur wordt gesloten. Maar de deur staat nog open! Zelfs voor dwazen. HET BELEID VAN DE OUD-BUEGEMEESTER VAN OOSTBURG. Zoals gemeld is in de woens dag gehouden raadsvergadering van de gemeente Oostburg mede gedeeld dat de officier van Justi tie in Middelburg een onderzoek instelt naar onderdelen van het beleid, gevoerd door de oud-bur gemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema. Hierin is betrokken het antwoord op de vraag of en op welke wijze een schenking al of niet is verantwoord, die een garagehouder uit Terneuzen, die bouwgrond voor een garage wil de verkrijgen, heeft gedaan. Een bedrag van 10.000 zou zijn aan vaard en aangewend voor de plaatsing van een glas-in-beton- raam in liet toen in aanbouw zijn de raadhuis. Van een aanvaar ding van deze schenking door de raad noch van een verantvvoor- ding van het bedrag zou iets zijn gebleken. Commentaar van <le lieer mr. Hoekzema. Naar aanleiding van deze mededelingen, deelt de heer Hoekzema mede, dat de huidige burgemeester van Oostburg, de hoer J. L. van Leeuwen, op 5 februari van dit jaar tegen hem een aanklacht wegens knevelarij bij de officier van Justitie heeft ingediend. De heer H. noemde het een pertinente onwaarheid, dat de gai-agehouder, de heer R. R. V.is- ser de bouwgrond slechts zou hebben kunnen bekomen indien hij het 'bedrag van 10.000 gulden zou storten. De gi-ondverkoop is een nor male transactie geweest, gesanc tioneerd door de raad en goedge keurd door Gedeputeei'de Staten van Zeeland. De heer V. heeft zijn schenking op volkomen vrij willige basis gedaan, zonder eni ge aandrang. De beide wethouders waren volledig op de hoogte van de schexxking en zij waren er, aldus mr. K. Hoekzema. evenals hij zelf ei-g blij mee. Het bedrag is ten volle benut voor het glas-in- betonraam en werd via notaris Van den Hoek te Groede aan de aannemer Verstraeten te Oost- OOST ZEEUWS-VLAANDER EN ZONDAG 25 MAART. (Vierde Lijdenszondag;) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaauwen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9 uur Ds. R. G. J. Tim- mers, van Hulst, bed. H. Doop. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 11 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Ds. P. J. Pennnigs, van Axel. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds J. A. Poelman: 7 uur Ds. A. P. Nauta, van Middelburg (Bijzondere dienst). Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „Bethel": 10 uur Jeugd- kerk. Driewegen: 7 uur Da P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Becht-2.30 uur Da Ph. M. Becht (Bed. H. Doop); 7 uur Interker kelijke zangdienst en muziek- korpa GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. D. Scheele, van Maartensdijk <U.). Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. Kerk): 7 uur Ds. A. J. Verbeek, van Hoek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Da W, C. van Hattem, Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Kui per, van Axel (Bed. H. Avond maal). Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur leesdienst. dicnit. Terneuzen (Vlooswijkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OLD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en G uur Ds. A, de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. «OOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele ien H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur ev 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. -Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 7.30 uur, 9.15 uur 10.30 uur en 17.00 uur H.M. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen; 17.00 uui Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 24 MAART. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 25 MAART. (Vierde Lijdenszondag) NED. HERV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even- huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eexw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 uur Da. .T. C. ten Have, Vicaris te Utrecht. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo vair Dalen. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Retranchement: 9.30 uur Ds. J. EÜgendaal, van Zuidzande. (Bid stond voor het gewas). Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. (Bidstond voor het gewas) Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 11 uur Ds. J. EÜgen daal. WOENSDAG 28 MAART. Oostburg: 7 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. (Lit. Avondgebed.) DONDERDAG 29 MAART. Schoondüke: 2 uur bevestiging en inzegening van het huwelijk van Ariën Velthuis en Elizabeth J. Jansen, door Ds. P. A. L. Brink man. 3.30 uur bevestiging en inzege ning van het huwelijk van Al- bert A. Jansen van Roosendaal en Sara S. Lako, door Ds. P. A. L. Bx-inkman. burg in mindering op de kosten van het raam uitgekeerd. Een schenking als de onderha vige van particuliei-eix of bedrij ven aan gemeenten, noemde de heer Hoekzema geen bijzonder heid. Vergadering Gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. don derdag des n.m. te 7 uur te hou den vergadering van de gemeen teraad komen de volgende te be handelen punten voor: Vaststelling van de notulen van de vergadering van 28 februari 1962. Ingekomen stukken. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het op zijn ver zoek verlenen van eervol ontslag met ingang van 1 juli 1962 aan de heer A. J. Dees als gemeente secretaris van Terneuzen. Idem tot aanwijzing als onder handelaar voor de gemeente bij grond- en pachtzaken van de heer A. J. Dees. Idem tot onteigening van gron den gelegen in hei uitbreidings plan Slutskil. Idem tot vei'koop van grond aan de Leeuwenlaan aan: a. Hon- dius en Zoon; b. N.V. Handel Mij. „Terneuzen"; c. W. Smilde. Idem tot verkoop van grond gelegen i'espeetievelijk aan de Axelsestraat, de Zuidlandstraat en de Industrieweg aan: a. J. A. van de Velden; b. de Staat der Nederlandenc. H. Maas. Idem lot veikoop van grond aan de N.V. Handel Mij. „Terneu zen" gelegen: a. in de Ser Lip penspolder; b. aan de Madame Curiestraat en Voltastraat. Idem tot het aangaan van de ruilovereenkomst met de Asso ciation Coöperatieve Zelandaise de Carbonisation G.A. te Sluiskil. Idem tot het aanvaarden van de voorwaarden, gesteld bü de vergunning van Gedeputeerde Staten dd. 21 november 1961. nr. 1128/186/1, inzake het afgraven van dijken en het leggen van rio- leringen. Idem tot het verlenen van voor schotten voox- het bijzonder lager onderwijs voor 1962 op: a. de ex- ploitatie-vcTgoedingen; b. de ver goedingen voor vakleerkrachten. Idem tot het verlenen van voor schotten over 1962 voor het kleu teronderwijs. Idem tot wijziging van de be grotingen 1961 van het Woning bedrijf en de Gemeente. Idem tot wijziging van de be grotingen 1962 van het Grondbe drijf en de Gemeente. Rondvraag. Mr. -I. van den Bos hield verkiezingsrede. De liistaanvoerder van de An ti-Revolutionaire Partij voor de Statenverkiezing in Zeeland, mr. j. vati dén Bos, burgemeester van Sint Annaland, heeft in Axel voor de leden van de A. R.-kies- verenigingen. behorende tot de State,icentralo Hulst, een verkie zingsrede gehouden. Do vergadering stond onder leiding van de heer F. de Koeijer van Zaamslag, die de vergade ring opende met Schriftlezing en gebed, waarna hij speciaal de heer Van den Bos welkom heet te. Hij wenste de heer Van den Bos geluk met zijn aanwijzing als nummer 1 van lijst 4, waar door hij in feite de niet meer terugkerende heer A. Schout op volgt. De lieer Van den Bos begon met op te merken, dat hij nooit gezocht had. lijstaanvoei'der te worden. Nu hij dix toch gewor den is. sprak hij de hoop uit, dat het vertrouwen, dat in hem is gesteld, niet zal worden be schaamd. De heer Van don Bos noemde liet var, 'groot belang, dat er be kwame en vooruitstrevende mensen in de Provinciale Staten worden gekozen, mensen echter, die rekening willen houden met de normen van Gods Wooi'd. De Anli-Revolutionaire Partij is de partij met de Bijbel; daarom willen de afgevaardigden in de Provinciale Staten en gemeente leden hun verantwoordelijke taak ook trachten te vervullen met Gods hulp. Er ontstaat in Zeeland een ge weldige pi-oblematiek. Veel ver anderingen zijn er op komst, waarvaxx de oplossing ingewik keld zal zijn. Het grondpati-ooxx blijft c-ehter: het werken aan de ontwikkeling van Zeeland met hulp van God. Komende op de praktische po litiek noemde de spi'eker in eer ste instantie de Deltawerken en de daaruit voortvloeiende moei lijkheden voor de visserij. Hij be sprak liet uitblijven van de Bij- dragenwet. Vervolgens wees hij op de omwenteling in de land bouw als gevolg van mechanisa tie en rationalisatie: de struc turele werkloosheid in velschil lende streken van Zeeland, die ais gevolg van de pendel welis waar minder zichtbaar is dan vroeger. Spreker pleitte voor af schaffing van de gemeente-clas sificatie. Naar zijn mening moet de structurele werkloosheid in Zee land door het pi'ovinciaal be stuur centraal worden gesteld. Opheffing daarvan is mogelijk door industrialisatie, doch in verband daarmede weer op het probleem van de onttrekking van landbouwgronden. Hij noem de liet instellen van de ontwik kelingskernen in Zeeland, waar door inderdaad belangrijke in dustrieën zijn aangetrokken. Een nadeel van dit kernbeleid is ech ter, dat de spreiding van kleine re bedrijven buiten de kernen niet tot haar recht komt. omdat deze bedrijven dan niet kunnen profiteren van de kernfacilitei ten. De provincie mag de industria lisatie niet als de enige mogelijk heid tot ontwikkeling van Zee land zien. Spreker noemde hier bij de uitbouw van de tuinbouw, die hij met name voor de kleine akkerbouwbedrijven als een op lossing zag. Deze tuinbouw kan van geweldige betekenis worden. Zijns inziens mag niet worden voorbijbegaan aan de natuur- schatten, die in de Zeeuwse bodem verborgen zitten. Komende op de verbindingen in Zeeland wees spreker er met kiem op, dat er behoefte is aan besluitvaardige mensen, die niet achter de feiten aanlopen. Grote aandacht zal moeten worden geschonken aan het Pro vinciaal Wegenplan en aan de verbetering van de veerverbin- dingen. Gestreefd moet worden naar een vaste oeververbinding over of onder de Weslerschelde, zo zei hij. Dit is een logische ge- dachtengang na het gereedkomen van de brug over de Ooster- schelde. De meest snelle verbin ding voor de randstad Holland zal dan zijn over of onder de Westersehelde. Daarom achtte hij het de hoogste tijd, dat thans reeds plannen worden beraamd ook regionaal voor deze verbinding. Met alle krachten moet dan ook geprobeerd wor den, deze vaste verbinding te verwezenlijken. Na nog uitvoerig te hebben stilgestaan bij de nieuwe Finan ciële Verhoudingswet tussen het rijk en de gemeenten, zei spre ker, dat de bestuurders tegen woordig vaak voor vragen wor den gesteld, waaraan vroeger niet werd gedacht. Wil men als bestuurder de zaak bijhouden, dan moet men „bij" zijn. Er moet een slagvaardig en vooruitstrevend beleid worden gevoerd. Zeeland mag niet ach teraan komen. Vaak wordt gevraagd, zo zei hij, kunnen wij in deze tijd tiog een principiële christelijke poli tiek voeren Spreker beantwoordde deze vraag met een nadrukkelijk „ia". Hij wees erop, dat er een vertica le lijn is, die loopt van God, de Schepper, naar het schepsel. De eis van God moet door het schep sel worden gevolgd in de praktijk van elke dag: ook in de nolitiek. De A.-R. veregenwoordigers in provincie en gemeenten willen pal staan voor de christelijke begin selen, ook op het politieke vlak. werden nog enkele vragen ge- Na deze door de aanwezigen mét belangstelling gevolgde rede, Door 13) (Nadruk verboden.) „Nee," antwoordde Sonnleiter, „ik ken het niet. 1-Iet liep onder onze auto. Ik heb als een gek ge remd en daardoor sloeg mijn zus ter met haar hoofd tegen de voor ruit. Ik geloof niet dat het kind door de auto verwond is." „Dat zullen we spoedig weten. Komt U ook maar meteen mee," wendde ze zich tot Vera. ..Wilt U hier even wachten, mijnheer Sonnleiter?" „Natuurlijk, want ik hoop mijn zuster meteen weer mee naar huis te kunnen nemen." „We zullen zien. Ik kom het U in ieder geval zo spoedig moge lijk zeggen." Het kind werd in een draagbaar in een ziekenkamertje gereden, terwijl de afdelingszuster met Vera naar de verbandkamer ging. Na enkele minuten kwam ze al weer naar buiten. „Het spijt me voor U, maar we moeten Uw zuster hier houden. De wonde is erg diep en zal ge naaid moeten worden en dat moet een paar dagen zorgvuldig behan deld worden. Wilt U me nog eens precies beschrijven wat er eigen lijk gebeurd is? Ik zal de politie moeten inlichten om de ouders an het kind te kunnen vinden. U weet ook haai naam niet?" „Nee, het is me volkomen vreemd." Opnieuw vertelde hij alles van het ongeluk en de verpleegster noteerde alles zorgvuldig. Toen kon hii naar huis gaan. HOOFDSTUK IV. „Anna. heb je nog eens naar liet kind gekeken?" vroeg Iindin- ger zijn vrouw. Hij was weer eens verwelkomd door één van haar ontevreden buien. „Nee, waarom zou ik? Angeli- ka sliep heel rustig toen ik om negen uur naar haar ben gaan kijken." „Misschien is ze wel uit haar bed gevallen. Ze droomt soms zo onrustig! Ik zal nog wel even gaan kijken." „Laat dat toch! Het kind man keert niets. Misschien heb je Fritz horen rommelen." Anna was moe en had geen zin om nog eens uit haar warme bed te komen. Maar Lindinger had er toch geen rust over. Plotseling hoorde hij een deur gaan. ..Zie je wel, dat is Fritz. Mis schien is hij nog niet naar bed." „Hoor eens Anna, het is nu des nachts tien uur, wat moet die jon gen nu nog op?" „Hij zal nog wat gelezen heb ben. laat hem toch dat genoe gen!" „Dat gebeurt in geen geval! De jongen moet slapen. Bovendien wil ik zien wat hij dan zo laat nog ligt te lezen. Ik heb de laatste tijd weinig goede lectuur bij hem gezien." „Mijn hemel, stel je niet zo aan! Een jongen moet krachtige kost kunnen verdragen!" „Deze lectuur was anders heel wat slechter dan „krachtige" kost. Je houdt er een wonderlijke manier van opvoeden op na, An na!" Lindinger hees zich overeind en stapte uit bed. Op straat hoor de hij de remmen van een auto piepen. „Weer eentje die te hard rijdt" mompelde hij in zichzelf en liep naar de slaapkamer van de jon gen. Alles was donker. „Fritz", fluisterde Lindinger zachtjes. Er kwam geen antwoord. „Fritz"... Lindinger knipte het licht aan. Hij vermoedde dat de jongen zich slapende hield, maar toen hij dichterbij het bed kwam moest hii vaststellen dat Fritz werkelijk vast sliep. Ook zag hij nergens een hoek slingeren, zo als hij verondersteld had te zul len vinden. Zachtjes verliet hij de kamer en ging naar het kamer tje waar Angelika sliep. Ook hier draaide hij meteen het licht aan. omdat hij het kind toeh even zou hebben wakker gemaakt. Het bed was leeg. „Anna!" riep hij luid„An na! „Wat is er aan de hand?" was haar onwillige vraag. „Angelika is er niet." „Dat geeft toch niet. Ze zal in de kamer zijn of in de keuken. Privé-leger ontwapend De lieer John Snook, vice-president van de Gulf Telefoon Maat schappij in Foley, Alaba ma, had een privé-leger- tje geformeerd uit zijn vrouwelijke personeels leden teneinde een bij drage te leveren voor de kustverdediging tegen een mogelijke invasie. Het- legertje was uitge rust met automatische wapens en bazooka's, „Generaal" Snook hield elke weck oefeningen met zijn vrouwelijke sol daten. Hü heeft nu ech ter de eerste slag verlo ren, omdat het ministe rie heeft ingegrepen ter zake overtreding vuur- wapenwet. Foto: v.l.n.r. de telefonis tes Louise Williams, Pearl Arrant en Veria Porter tijdens een wapeninspec tie voordat de zaak werd geconfisqueerd. Misschien was het dan wel An gelika toen we de deur hoorden." Lindinger knipte overal 't licht aan, maar nergens ontdekte hij het kind. „Ik begrijp het niet," mompel de hü bezorgd, „waar kan dat kind heen gegaan zijn?" „Kinderen heb je alleen maar last van", mopperde Anna vanuit haar bed, „altijd overbodig werk!" Dat was meer dan Lin dinger op dat moment kon ver dragen. „Houd ogenblikkelijk je mond!" voer hij tegen haar uit, „jij bent er de schuld van dat Angelika weggelopen is! Ik kleed me aan en zal haar gaan zoeken." „Natuurlijk, ik heb altijd al leen maar schuld. Dat weet ik al lang. Ga maar, ga en zoek dat onhebbelijke kind van je dat stie- kum zonder toestemming het huis verlaat!" Lindinger werd spierwit. „Wat jij voor een moeder bent begrijp ik niet. Daar loopt dat kind'nu met hoge koorts in de koude nacht en jij bent nog te be roerd om je bed uit te komen! Je durft nog op Angelika te schelden!" Hij zweeg plotseling omdat hij voelde dat hij zichzelf niet mees ter bleef. Zijn vingers klemden zich om de rand van het bed en ziin ogen staarden treurig en zorgelijk naar buiten. „Ga danga dan vlug schreeuwde ze hem toe, om dan plotseling haar hoofd onder de dekens te verstoppen, want de blikken van haar man beangstig den haar. (Wordt vervolgd.)' steld. waarbij de spreker nog uit voerig inging or de woningtoe wijzing aan Zeeland, welke hij voor de ontwikkeling van onze provincie funest achtte. Er moet naar gestreefd worden, zo zei hij. dat deze woningtoewijzing wordt vergroot, waarbij met name werkloosheid onder de bouwvak arbeiders moet worden voorko men. Hij pleitte voor vrije pre- miebouw hij z.g. slapende bouw capaciteit. Ook de zeer sterke beperking van de vrije sectorbouw hoe juist misschien voor de randstad Holland achtte hij zeker voor bepaalde streken van Zeeland onjuist. Jaarvergadering afd. Oosi Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Plattelands-Vrouwen bond. Donderdagmiddag hield de afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Chr. Plattelands-Vrouwenbond haar jaarvergadering in „Het Centrum'' alhier. Na haar openingswoord heette de vice-presidente. mevr. J. van Hoevede Klerk, allen hartelijk welkom, in het bijzonder verwel komde zij de spreekster van deze middag, mej. A. M. van Haseien, officier der Rijkspolitie 2e klas, die een causerie hield over het onderwerp: „Het werk van een officier, toegevoegd voor jeugd zaken. Met grote aandacht werd naar deze spreekster geluisterd. Na haar causerie beantwoord de zij op vlotte wijze nog enkele vragen, waarna de presidente de vergadering sloot. Jaarvergadering Ring C. J. V. in Oost Zeeuws-Vlaanderen en Ring Jonge Kracht van jon gensclubs. Dondei-dag werd in de gemeen telijke Gehoorzaal te Hoek de jaarvergadering gehouden van de Ring C. J. V. in Oost Zeeuws- Vlaanderen en van de Ring Jon ge Kracht van jongensclubs. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer J. L. Hame link te Terneuzen, werden de jaarverslagen van de ringen toe gelicht door de secretaris van de ring Oost Zeeuws-Vlaanderen, de heer J. W. Kusee te Zaamslag, en de heer P. de Leeuw te Zaam slag, als voorzitter van de ring Jonge Kracht, en door de pen ningmeesters van de ringen, resp. de heren G. Pladdet te Sluiskil en Moerman te Hoek. In de jaarverslagen werd ge memoreerd de in 1961 tot stand gekomen fusie tussen de ringen van M. V.'s en J. V.'s. Voor de clubs van meisjes en jongens is deze fusie nog niet tot stand ge komen. De penningmeesters konden een batig slot melden. De verslagen van de afdelin gen werden in verschillende vorm gebracht. De afd. Axel deed dit in een bestuursvergadering, de afd. Hoek in dichtvorm met een tableau, terwijl de afd. Zaam- lag het verslag op leuke wijze als Thomasvaer en Pietemei bracht. In de pauze werd door de afd. Hoek de koffie verzorgd. De voorzitter wekte de leden op tot bezoek aan de huisvlijt- en hobby-tentoonstelling te Terneu zen en de Provinciale Bondsdag op 2e Paasdag te Brugge en tot deelname aan een fietstocht naar het Groot Eiland of Hulst. Na de pauze werd door de heer Sponselee. secretaris van de Vogelwacht Zeeuwsch-Vlaande- ren, een causerie gehouden over diverse vogels in Zeeuws-Vlaan deren. verduidelijkt met prach tige kleurendia's. Met grote aandacht werd deze interessante en enthousiaste cau serie beluisterd. De natuur, en wat daarin leeft, werd hierdoor op zeer duidelijke en zichtbare manier dichter tot de jongeren gebracht en deze wisten dit goed te waarderen. De vergadering werd met dankgebed door de heer De Leeuw gesloten. Candidatenlijst van Gemeen tebelangen, De candidatenlijst van Gemeen tebelangen is als volgt samenge steld: J. v. d. Walle, M. Poisson- nier C. J. Bron, A. Haartsen en B. Schansema. Candidatenlijst C. H. U ver kiezing gemeenteraad. Voor de a.s. verkiezingai ge meenteraad zijn door de afdeling Zaamslag van de C. H. U. candi- daat gesteld -de heren: A. Kos ter, J. van Cadsand, J. van Hoe ve. I. M. C, de Jonge, D. Dekker Fzn, F. P. de Kubber, Anth. Dek ker.' G. v. d. Waa, S. van Hoeve en P. Meertens. Zoals bekend zijn deze bespre kingen gesehorst om de deelne mers gelegenheid te geven voor overleg met hun regeringen. Men verwacht dat de bespre kingen begin volgende week zul len worden voortgezet. De woordvoerder gaf op een persconferentie commentaar op het gezamenlijke communiqué van Nederlandse en Indonesische zijde op donderdag. Hij zei: „Op grond van de bewoordingen van dit communiqué ziet de situatie er misschien hoopvol uit." (In liet communiqué werd o.m. gezegd dat de besprekingen wer den gehouden in een atmosfeer van samenwerking.) TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargp. nomen door dokter Th. Bos, Markl 25, tel. 2303. Apotheek geopend: Hamant, Noordsiraat 69. tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigir, gen Groene en Wit-Gele Kruis: Mevr. W. Henry, W. de Zwijger, laan 5, tel 2093. AXEL. Van zaterdagmiddag 12 uur to: maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter dokter Boor, Noordstraat. DIERENARTSEN*. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts T. van Roon, Sas van Gent, tel. 01158— 588. MR. STIKKER: De secretaris-generaal van de Noord-Atlantische Verdrags Or ganisatie, mr. D. U. Stikker, heeft vrijdag in Brussel ver klaard, dat een militaire dienst tijd van 12 maanden door de modernisering van de strijd krachten niet voldoende is. Hij zei dit op een persconferentie aan het einde van een officieel bezoek aan België, waar onge veer twee jaar geleden de dienst tijd tot een jaar werd terugge bracht. Mr. Stikker weigerde overi gens te antwoorden op recht streekse vragen of hij in zijn ge sprekken met Belgische re geringsleiders aangedrongen heeft op een verlenging van de diensttijd. Hij legde er de na druk op, dat de duur daarvan tot de bevoegdheden hoort van de nationale regeringen en niet van de NAVO. In de NAVO ech ter bestaat de mening, üat'ge zien de technische eisen, die aan het militaire personeel worden gesteld, de minimum-diensttijd 15 maanden zou moeten zijn. In antwoord op vragen of ook de Belgische bijdrage in het al gemeen aan de NAVO voldoen de is antwoordde de Nederland se secretaris-generaal van de NAVO, dat „alleen de Verenig de Staten en Canada meer doen dan hun verplichtingen". „Met de ministers van elk ander NAVO-land wordt gesproken over het verhogen van de in spanning". België besteedt (op Luxem burg na) ten opzichte van het bruto nationaal produkt het minst aan defensie van alle NAVO-landen. In verband met de gebeurte nissen in Goa en Angola zei mr. Stikker, vragen over poli tieke kwesties beantwoordend, dat zoals uit recente ervaringen is gebleken, een te snelle dekolo nisatie grote gevaren inhoudt. In de ministerraad van de NAVO bestaan over dit vraag stuk zekere tegenstellingen. Of er bij dit proces in Afrika een verdere taak ligt voor de Ver enigde Naties moet worden be twijfeld. In een gesprek met wijlen Dag Hammarskjoeld had de toenmalige secretaris-gene raal van de V. N. kort voor het vliegongeval, waarbij hij het leven verloor, aan mr. Stikker medegedeeld, dat naast Kongo verdere taken voor de V. N. in dit werelddeel onmogelijk kon den worden vervuld. De ministerraad heeft vrijdag tot kwart over één vergaderd. De samenkomst is toen vooreen lunchpauze tot half drie onder broken. Naar verluidt werden vrijdag morgen gegevens behandeld, die uit Washington van de Neder landse deelnemers aan het NederlandsIndonesische gehei me vooroverleg zijn ontvangen. Van de zijde van de minister president werd verklaard, dat- geen mededelingen over de stand van zaken zouden worden verstrekt. Een vraag, of de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. Van Royen, en de Nederlandse permanente vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, mr. Schiirmann. nadere instructies zouden krijgen, werd met zwij gen afgedaan. Tegen het einde van de kabi netsvergadering in de Trèves- zaal in Den Haag is namens dc minister-president meegedeeld, dat over het besprokene naar mag worden aangenomen de onderhandelingssituatie om Nieuw-Guinea geen verkla ring of mededeling' van welke aard ook, zou worden gedaan. Het kampioenschap Wit en Zeeland Sport rle tweede klasse B e. viasse D zal morgen v £ijn en daarmee zette) \v edstrijdprog a.v de k.n.v.b. afdeling zee voor zaterdac /ondag 25 maa Betaald voett ebe-dt Willem II—Feijenoorc Ajax-NAC (1) VolendamFortuna mw—psv (1) rvav-wv (1) DWS-A-APO (2) Enschedé—olewqckeri HOSRatnd JC <1) gparta-BlauwWit eerste divis Helmond-Go Ahead »t Goói—w Leeuwarden—Haarlei DFC Veendam 1) Eindhoven—SVV r> Vitesse—Alkmaar (1 Sittardia—Stormyoge •t 'vrTY'V _AGQVV (1) Fortuna VI.BVV (1 eerste divis Limburgia—Heracles <5HSEnsch. Boys (3 tweede di\ Roda SportTubanti: Zwolse B.Oldenzaa! ZwartemeerLonga NECPEC (3) RCH-UVS (1) EDOHelmondia do BaronieGraafschap Amateurs EERSTE KLAS TSCTongelre (1) Alliance—Schiindel Brabantia—TOP (1, MOC '17—Vlissingen Boxtel—Roosendaal zuid i tweede kla Miödelb.Uno Anim SartoHontenisse InternosDosko (1 HAORood Wit W HIfcV '24Terneuzen Veerse B.—Steenb. derde klas RKFCGoes (1) Grensw.Axel (3) RCS—VES '35 (1) Corn BoysODIO Meto—Zeelandia Zeel. SportBSC vierde kl Breskens—Clinge BiervlietSteen (1 res. tweede Axel 2Veerse Bo Middelburg 3HVV DOSKO 2—Vlissinge Corn Boys 2Roose: Zaterdagvoe ZUID i vierde Tern. BoysArnemi Nieuwdorn—Chrislai Spui—AZVV SmerdiekVVN AFDELING Zondagromp eerste kla Ria WAardenburg WalcherenGroede IJ zendijkeV ogelwa Hansw BoysSluis HoofdplaatSchoont RES. eerste Breskens 2Clinge Biervliet 2—Steen Terneuzen 2Luct Zeelandia 2RCS tweede Terneuzen 3Vliss Zeel. Sport 4Vog Aardenburg 2 derde kla Noormannen 2- ZuidzandeBresl Hoofdplaat 2IJ Aardenburg 3 derde Ria W 2Sluiskil Sluiskil 3—Clinge HVV '24 3Koewa Philippine 2Graa Zaterdagcor eerste KapelleYerseke SVDAZW 2 VeereHoek VCKBruse Boy tweede Nieuwdorp 2— Wemeldinge 2 Heinkenszand Hoek 2Kloetinge derde Zaamslag 2S] AZVV 3—Driev SVD 2—Tern. I

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2