Provinciaal nieuws 3-iarten i ^Ylood AGENDA TERNEUZEN AXEL KLOOSTERZANDE NIEUWVLIET. OOSTBURG „Havenbelangen" in Breskens wil derde!haven Agenda Gemeenteraad Axel STOPPELDIJK IJZENDIJKE WRAK VAN 10.000 TON METEND SCHIP ME! 900 TON GRANATEN WORDT OPGEBLAZEN Benoeming:. De heer G C. Taillie, thans administratief-econoom in het Juliana-zlekenhuis alhier, is per 1 juni a.s. benoemd' tot admini stratief-econoom in het Rotter- damsch Zeehospitium te Kat wijk aan Zee, kliniek voor long ziekten, Rijnlands revalidatie centrum en sanatorium voor tuberculose. Groslijst K. V. P. De K. V. P. heeft voor de a.s. raadsverkiezing de volgende kan didatenlijst opgesteld 1. M. L. M. IJsebaert; 2. E. A. Maas; 3. J. Vink; 4. W. v. d. Bilt; 5. Jos. van Damme; 6. E. de Kort; 7. C. Michielsen; 8. A. Raes; 9. P. Erpelinck; 10. W. Maas. Benoeming Schilders Gem. Woningbedrijf. Bij liet gemeentelijk woningbe drijf zijn door B. en W. nog twee schilders benoemd, t.w. H. C. van Dijke te St. Philipsland en C. Vinke uit Axel. De laatste is tot voorman benoemd. Jaarvergadering Openb. Chr. leeszaal en bibliotheek. De Openbare Chr. leeszaal en bibliotheek hield dinsdagavond haar ledenvergadering, welke, door diverse andere vergade ringen en bijeenkomsten, slechts maug bezocnc was. Na opening en de notulen kwam liet verslag over het afge lopen jaar aan de orde. Daaruit bleek dat het ledental was geste gen tot 478. Het boekenbezit was thans 4963 banden. Jammer dat de keuze in jeugd- studieboeken zo beperkt is. Er wordt naar gestreefd dit aantal belangrijk op te voeren. Het aantal uitleningen be droeg 19,148. Aan volwassenen werden uitgeleend 1614 studie boeken en 9778 romans. Aan de ieugd: 5977 jeugdverhalen en 1779 jeugdstudieboeken. De leeszaal wordt dagelijks be zocht voor het lezen van dag- en weekbladen en tijdschriften. Ook de studerenden en de puzzelaars komen meermalen de naslagwer ken raadplegen. Zeer wordt ge waardeerd het „voorleesuurtje" van woensdagmiddag van kwart over 4 tot 5 uur, gedurende de wintermaanden. Dit geschiedt ge heel vrijwillig en kosteloos door mej. De Bruijne. In de personeelsbezetting kwam grote verandering. Mej. 1. Franc- se vroeg eervol ontslag per 1 augustus wegens vertrek naar elders en mej. J. Ferdinandus, bevoegd assistente, vertrok per 1 september wegens haar verdere studie op de directeurscursus. Mej. D. W. de Brijne uit Mid delburg werd per 1 september d.a.v. benoemd tot le assistente. Mej. C. H. de Hullu behaalde haar diploma als hulp-assistente. Vervolgens' deed de penning meester rekening en verantwoor ding over het vorig jaar met als eindcijfers 19.128,22. Ook gaf hij een overzicht van de begroting voor het jaar 1963 met ais eind cijfers 13.350, In de plaats van de heer F. Doornebal, die per 1 juni a.s. de gemeente zal verlaten, werd de heer P. G, van den Bosseals be stuurslid gekozen, zulks met in gang van 1 juni a.s. Het bestuur werd voorts ge machtigd: a. de statuten zonda nig te herzien, dat het aantal be stuursleden kan worden uitge breid; b. het perceel Gentse Vaartstraat aan de gemeente te verkopen; c. een ander perceel aan te kopen, dat door verbou- wing geschikt te maken is voor leeszaal eci bibliotheek; d. archi tect Van den Berge op te dragen plannen uit te werken voor de verbouw van het eventueel aan te kopen perceel. „E. M. M.avonden in het Concertgebouw. Voor de donateurs en ouders der leden van de Christelijke gymnas tiekvereniging ,,E. M. M." werden woensdag- en donderdagavond in het Concertgebouw de jaarlijk se uitvoering gegeven. Gisteravond opende de voorzit ter, de heer J. W. van Strien, de uitvoering met een hartelijk wel komstwoord, tot de zeer talrijke aanwezigen, in het bijzonder de heer P. K. Dees, die gedurende zovele jaren de zorgen der ver eniging heeft gedragen, en tot de heer Priester, de vroegere voor zitter, die gedurende de wederop bloei zijn kranhten voor de vereni ging beschikbaar stelde. De heer Van Strien zette het doel van „E. M. M." uiteen: sport beoefenen als aanvulling op het geen veel meisjes en jongens op school tekort komen, maar geen sporthelden kweken. Later deelde de heer Van Strien ons hieromtrent mede, dat hij zeer zeker niet een discriminatie van de scholen bedoelde. Het te kort aan geschikte ruimte wordt ook daar duchtig gevoeld. Ook de „E. M. M."-voorzitter hoopt, dat Terneuzen nog eens een sporthal zal bezitten. Men is wel erg dankbaar voor de moge lijkheid tot het gebruik van het gymnastieklokaal van de Zuid- landsnhool en de vroegere school C., naar helemaal aan het doel beantwoorden doen die lokalen toch niet. De talrijke aanwezigen hebben gedurende de beide avonden kun nen zien op welk een verantwoor de wijze de 370 leden in hun vrije tijd de sport beoefenen. Dat „E. M. M." thans zo'n op bloei kent, bewijst wel dat een goede sportvereniging voor Ter- neuzen niet overbodig is. Universitair examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen wiskunde de heer M. J. Neeteson, alhier. Vakexamen. Voor het examen trekker- mechaniciën, eerste deel, van de Stichting „Smecoma" te Sloot- dorp, slaagden in de afgelopen week onze dorpsgenoten, de heren J, Flikweert en P. Mabelis. Raadsvergadering. De raad kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. van Leeuwen. Na de opening kwamen de in gekomen stukken aan de orde. Als eerste stuk was er een schrijven van G. S., waarin werd medegedeeld, dat aan de ge meente Oostburg 12 woningwet woningen werden toegewezen, ter vervanging van noodwonin gen, 2 woningen voor de oprui ming van krotwoningen, en 1 woningwetwoning uit het nor male contingent. Tegen dit laatste tekende de heer J. Barendregt bezwaar aan, daar hij dit veel te weinig vond. Hij vond 1 woning voor Oostburg uit het normale contingent veel te weinig, vooral vergeleken bij andere gemeenten. Hij stelde B. en W. voor tegen dit besluit pro test aan te tekenen. De motie van de gemeenteraad te Aardenburg, inzake de intrek king van de wet Vervreemding Landbouwgronden, deed heel wat stof opwaaien, voornamelijk bij de landbouwers onder de raads leden. De heer Ph. de Vuijst, uiter aard geen landbouwer, vroeg B. en W. deze kwestie alvorens adhaesie werd betuigd nader te onderzoeken, daar de landbouw organisaties een ander standpunt zouden hebben, dan in de motie werd vastgelegd. Zowel de heren A. P. Modde als de lieer E. Dekker gaven breedvoerig hun standpunt in zake deze motie. Bij stemming werd tenslotte met 7 stemmen voor 1 blanco en drie tegen be sloten de gevraagde adhaesie te betuigen, en ter kennis van de minister van Landbouw te bren gen. Medegedeeld werd, dat in voor bereiding is een wijziging van het herbouwplan, betreffende de voorschriften voor de hoogte van de bouwwerken. Aan de Heemkundige Kring voor West Zeeuws-Vlaanderen zal een subsidie van 4 cent per inwoner worden verleend, echter niet zoals B. en W. voorstelden een jaarlijks terugkerende bij drage, doch een subsidie, welke ieder jaar opnieuw door de be trokken kring zal moeten wor den aangevraagd. Verschillende vergoedingen en voorschotten voor de instand houding van het bijz. lager on derwijs in de gemeente werden vastgesteld. Aan de heer J. W. J. Heidoorn werd' ontslag verleend op de meest eervolle wijze als tijdelijk leraar aan de gym. afdeling van het Kon. Wilhelmina Lyceum, in verband met het feit, dat de heer Heidoorn werd afgekeurd. Voor de toekenning van een vergoeding voor het gebruik van eigen rijwiel door het gemeente- personeel werd een vergoeding tot een bedrag van 70 vastge steld. Benoeming man. gemeentewerk- De voordracht voor gemeente werkman luidde; 1. A, de Ko ning; 2. J. S. de Kok. Benoemd werd de heer De Kok met 6 stemmen; de heer De Ko ning verkreeg 4 stemmen en de heer De Vries 1 stem. De raad besloot het opstal recht op een perceel grond aan de Gratemastraat, behorende aan de heer B. Christiaansen te beëindigen. Het Waterschap het Vrije van Sluis berichtte de raad, dat het in het voornemen ligt om in de nabije toekomst over te gaan tot verbetering van de grindwegen Hogendijk en Kruisdijk, gelegen in de Henricuspolder. Een ge deelte van de Hogendijk is ech ter in beheer en onderhoud bij de gemeente Oostburg. Het Vrije van Sluis stelde de raad voor dit gedeelte gelijktijdig mede te ver beteren tegen betaling van de kosten welke op 1867,50 zijn begroot. De raad ging met deze ver betering akkoord. Op verzoek van dë S. B. M., die met het grote materieel op de woensdag (marktdag) als de bussen van de Markt verbannen zijn bijzonder veel last onder vindt van in de Kloosterstraat geparkeerde auto's, werd voor de Kloosterstraat, die uitkomt op de Rijksweg voor de woensdagen een wachtverbod ingesteld. Voor de jeugd, die de lagere school en kleuterschool bezoekt, besloot de raad een bedrag van 1 per leerling beschikbaar te stellen voor een herinneringsge schenk ter gelegenheid van de viering van het zilveren huwe- VRIJDAG 23 MAART. TERNEUZEN Luxor-Theater, 8 uur „Vergelding". ZATERDAG 24 MAART. TERNEUZEN Luxor-Theater, 8 uur „Vergelding". Concertgebouw, 8 uur; .Jer ry als piccolo". Zuidersportpark 3.30 uur Tern. Boya IArnemuiden I. AXEL Het Centrum, 6.30 en 9 uur „Wilde haren". In de vergadering van de Vereniging voor Havenbelangen in Breskens is woensdagavond gepleit voor de aanleg van een derde haven in Breskens. De voorzitter, de heer K. Maas, be treurde het dat van de kant van het ministerie van Verkeer en Waterstaat nog niet is meege deeld wanneer met de aanleg een begin zal worden gemaakt. Hij zei dat er nu twee jaar ach tereen op de begroting van het ministerie een post van 300.000 gulden heeft gestaan voor voor bereidende werkzaamheden, maar dat dit op zichzelf nog geen enkele aanwijzing is dat de haven zeer spoedig tot stand zal komen. De heer Maas sprak de hoop uit dat het in Breskens niet zo zal gaan als in Scheveningen, waar dertig jaar geleden al sprake was van verbeteringen aan de haven die rru echter nog niet zijn tot stand gekomen. Voorts wees de voorzitter er op dat nog niet bekend is waar de derde haven zou moeten komen. Hij deelde verder mede dat Rijkswaterstaat de ontwik kelingscommissie* West Zeeuws- Vlaanderen informeel heeft ge polst over een afstoten door het rijk van het havencomplex te Breskens in die zin dat de ex ploitatie ter hand zou worden genomen door de gemeente of door een commissie uit de streek. Het standpunt van de ontwikkelingscommissie is niet bekend, zo zei hij. Een afstoten van de havens achtte hij srijdig van de havens achtte hij strijdig De havens kunnen door dit ge bied met 30.000 inwoners niet geëxploiteerd worden. Men besloot bij de minister nogmaals te wijzen op de urgen tie van een derde haven in Bres kens. Uit het bedrijfsleven komen vele aanvragen voor kaderruimte binnen. Een vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat, ir. W. Stuulen, die zich bereid had verklaard over het complex van vraag stukken enige mededelingen te doen, zei op de vergadering dat hij daar van af moest zien in verband met het openbare ka rakter van de bijeenkomst. lijksfeest van het Koninklijk Paar. Of er verdere feestviering te Oostburg zal komen zal afhan gen van wat de Oranjevereniging te Oostburg verder onderneemt. Zeer uitvoerig werd gosm-n1— over een voorstel van B. en W. de Van Ostadestraat benoorden de Kroonwijk door te trekken, en deze straat verder bouwrijp te maken. Hiermede is een be drag van 150.000 gemoeid. De heer E. Dekker kantte zich tegen het feit, dat ook de kosten van de openbare verlichting op genomen zijn in de exploitatie van deze bouwgrond. Hij betoog de, dat de bewoners van oud- Oostburg geen enkele bijdrage leveren aan de openbare ver lichting. De voorzitter zette uiteen, dat dit normaal is, en steeds bij nieuwe woonwijken de kosten van straatverlichting, straataan- leg en riolering in de begroting en exploitatie worden opgeno men. Rondvraag. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer P. van Hee, naar de medewerking van de bewo ners van de Van Ostadestraat betreffende de riolering van het Achterpad, dat bij zware regen val steeds onder water komt te staan. Medegedeeld werd, dat een 7- tal bewoners nog niet hebben toegezegd de jaarlijkse bijdrage van 5 per pand te willen be talen, om van deze waterover last af te zijn. De heer De Coene informeerde naar de mogelijkheid, om in het uitbreidingsplan bij de Tragel grond bouwrijp te maken. Er vertrekken, aldus spreker, thans uit Oostburg mensen, die elders gaan bouwen en graag aan de Tragel gebouwd zouden hebben. De voorzitter zeide, dat vra gers naar bouwgrond in contact gebracht moeten worden met het gemeentebestuur. Dit is nog nimmer benaderd om bij de Tragel bouwgrond' ter beschik king te krijgen. De heer E. Dekker bracht de overlast die in en uit rijdende vrachtauto's langs het Achterpad aan de Zuidzandsestraat veroor zaken, ter sprake. Het gemeentebestuur heeft deze zaak al in onderzoek luidde het antwoord. De heer J. Barendregt infor meerde naar een wijziging van het herbouwplan, en de bestem ming van verschillende onder delen in dit plan Tenslotte vroeg de heer Ba rendregt informaties betreffen de het onderzoek, dat thans te Oostburg weer gaande is in een zaak over de ex-burgemeester mr. K. Hoekzema. De burgemeester zeide, dat over dé kwestie geen mededelin gen gedaan kunnen worden aan de raad, daar de officier van Justitie een onderzoek instelt of er strafbare handelingen zijn ge pleegd. De voorzitter sloot hierna de vergadering, waarna de raad nog in een langdurige besloten zit ting bijeen bleef. Vergadering Vrouwenbond N. V. V. In de bovenzaal van café San- derse werd een vergadering ge houden van de afd. Oostburg van de Vrouwenbond N.V.V. De voorzitster, mevr. N. Tem mermanWage, opende de bij eenkomst met een hartelijk wel komstwoord, waarna verschillen de ingekomen stukken behandeld werden. Uitvoerig werd gesproken over de landdag, welke voor de zuide lijke afdelingen te Tilburg zal worden gehouden. De jaarvergadering werd vast gesteld, terwijl een kascontrole- commissie werd benoemd om vóór de jaarvergadering kas en bescheiden van de penningmees- teresse te controleren. Door 'AJÏGELA VON RIESLING JONGETJE BIJ SPELEN VERONGELUKT Te Breda is donderdagmiddag de 4-jarige Albert van Dongen om het leven gekomen bij het spelen op een bouwterrein in Boeimeer. In verband met de schafttijd waren de arbeiders niet aanwezig. 12) (Nadruk verboden.) er. „Klokslag twee ben ik Dustot ziensMorgenI" Hij wierp haar zulk een ver langende blik toe dat Vera bloos de en- er van overtuigd was dat iedereen haar hart moest horen bonzen van vreugde. „Ik breng u naar huis," zei Sonnleiter tegen zijn vrienden Marquardt, want zij bezaten zelf geen auto. „O, we kunnen evengoed lopen. Toe, doe geen moeite. Je zult al moe zijn en het wordt tijd om te gaan rusten." „Het is helemaal geen offer. Mijnheer Multerer zorgt wel voor Vera's vriendin en neef Haase kan dan gelijk met ons mee." „Ik ga ook nog even mee. Een neus frisse lucht doet 's avonds geen mens kwaad!" zei Vera tot haar broer. „Natuurlijk, als je daar zin in hebt!" Zachtjes fluisterde ze hem loe: „Het is alleen maar nieuws gierigheid, zoveel te eerder weet ik je oordeel!" Sonnleiter's gezicht versom berde, maar omdat het donker was zag Vera zijn gelaatstrekken niet. Vrolijk stapte ze in. Na een kwartiertje hadden ze zowel de Marquardts als Haase afgezet, en zwijgend begonnen ze aan de terugweg. ,iNu moet je me vertellen, Kurt. Ik kan gewoon niet lan ger wachten!" „Je hóópt nu natuurlijk te horen dat ik verrukt ben van Multerer. Och, en op vanavond afgaande heb ik ook geen reden om dat niet te zijn. Maar ik heb in de loop van de jaren ook vooral door mijn beroep heel wat mensenkennis opgedaan en ik kan je maar één raad geven: verbind je niet aan deze man!" „KurtIs het je ernst? Maar nee, dat kan ik eenvoudig niet geloven!" riep Vera ontsteld. „Hij bevalt me niet, hij is een opschepper. Je bent mooi, Vera en daarom wil hij je hebben, tenminste nuMaar in werke lijkheid houdt hij van een ander. Van Lotte Bergner, de dochter van de voorzitter van de han- delsraad. Zij is niet mooi, maar ze is het enige kind en steen rijk! Ik kan er een eed op doen dat hij je laat zitten op het me ment dat je door ziekte of een ongeluk minder knap zou wor den!" De agenda van de a.s. dinsdag dés avonds te 7 uur te houden raadsvergadering bevat de vol gende punten; Opening. Notulen. Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van arti kel 50 der Kleuteronderwijswet aan het Bestuur der R. K. Kleu terschool te Axel tot het stichten van een nieuw schoolgebouw. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Middelliovenstraat, aan de heer A. B. P. Dumoleijn te Terneuzen. Voorstel tot aankoop van het magazijn Oosterstraat 28 van de heer A. Loof te Axel. Voorstel tot aankoop van de bergplaats Ooudewijk 19 van de heer M. van Doeselaar te Axel. Voorstel tot aankoop van de woning Oosterstraat 40 van de j heer C. den Engelsman te Axel. I Voorstel tot het verlenen van i medewerking op grond van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het R. K. Schoolbestuur te Axel ten behoeve van d'e R. K. lagere school te Axel. Voorstel tot het toekennen van de voorschotten op grond van artikel 42, juncto artikel 126, en 73, eerste en tweede lid, der Kleuteronderwijswet voor het jaar 1962, Voorstel tot aankoop van een gedeelte van de voormalige Ach terweg van de erven J. Bakker. Voorstel tot aankoop van de woning c.a. Polenstraat 46 te Axel van de heer J. M. Mattens te Axel. Voorstel tot aankoop van tuin grond aan de Polenstraat van mevr. M. M. Mattens-Aerens te Axel. Voorstel tot wijziging van de „Verordening op de heffing van Na een pauze, waarin koffie werd geserveerd, sprak mevr. DijkLangstraat over haar be zoek in Unesco-verband gebracht aan Denemarken. Aan de hand van een prachtige kleurenstrip liet zii de versnhillende mooie plekjes in Kopenhagen de revue passeren. Een strip opvoeding tot wereld hit rgei hap viel eveneens in de smaak van de aanwezigen, Auto van dijk gereden. Tijdens de nacht is een perso nenauto. bestuurd door de heer H. uit Hulst van de Provinciale weg afgeraakt en na enkele bermpalen meegesleurd té heb ben tegen een boom terecht ge komen. De auto kantelde daarna van de dijk af. Omwonenden wer den opgeschrikt door de harde klap. Zij troffen aan de voet van de dijk de auto aan en met be hulp van licht bemerkten zij, dat de bestuurder bewus'telops in de wagen lag. De politie was spoedig ter plaatse, maar het vergde heel wat tijd eai omzichtigheid om de bestuurder uit zijn netelige posi tie te bevrijden. Nadat dokter Buwalda eerste hulp had ver leend, werd het slachtoffer over gebracht naar het ziekenhuis te Hulst. De auto werd zwaar bescha digd. Uit het ingestelde politie-onder- zoek bleek, dat de auto, vóórdat zij van de dijk gleed, vele meters links van de weg heeft gereden. Benoeming. Met ingang van 1 april is be noemd in de rang van adjunct- commies ter secretarie te Erp onze plaatsgenoot de heer A. Zoetmuller, thans als zodanig werkzaam ter gemeentesecreta rie alhier. „Ik geloof je beslist niet, Kurt!" zei ze. Haar stem was zwaar van angst. „Heb je al eens meegemaakt dat ik' onwaarheid tegen je spreek, Vera?" vroeg hij ernstig. „Nee, nooit!" bekende ze eer lijk Ze reden nu in snelle vaart langs de rustige buitenwegen van de stad. Er hing wat mist en het uitzicht was buitenge woon slecht. In het licht van de koplampen zagen ze plotseling een kleine, witte gestalte op de wagen afkomen. Vera ontdekte het het eerst én schreeuwde: „Een kind... Kurt... stop!" Sonnleiter remde zo sterk dat Vera met haar hoofd tegen de voorruit sloeg. Van pure schrik had ze vergeten zich vast te houden. Ze kreeg een vrij brede schram over haar wang die hevig bloedde, maar zonder er verder op te letten kroop ze ge lijk met haar broer uit de wa gen en holde naar het kind, die met opgeheven handen voor de wagen was neergevallen. Als levenloos lag het op de straat. Vera knielde naast haar neer en betastte het aan alle kanten, ogenschijnlijk was er niets ka pot, de auto had nog juist op tijd gestopt. Vera had twee maal een cursus voor „Eerste Hulp" bijgewoond en wist zich aardig te redden. „Ergens klopt er toch iets niet met het kind," zei ze, „naar mijn gevoel heeft het hoge koorts. Het beste lijkt me als we het naar een ziekenhuis brengen." een belasting op de honden in de gemeente Axel". Voorstel tot wijziging van de „Verordening op de heffing van een wegenbelasting in de ge meente Axel". Voorstel tot verkoop van bouwgrond, gelegen op de hoek Kerkdreef/Weststraat aan de heer G. J. A. de Jonge te Axel. Voorstel tot het toekennen van voorschotten op de gemeentelij ke vergoedingen aan de bijzonde re lagere scholen voor het jaar 1962. Voorstel tot het garanderen van hypothecaire geldleningen voor de aankoop van woningen. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen aan het Buth- straatje van mevr. P. de Ruijter -de Blaaij te Pretoria. Voorstel tot verlenging van de huur van het pand Noordstraat 23 aan de Rijksgebouwendienst. Voorstel tot het voteren van gelden voor uitreiking van een aandenken aan de schooljeugd in verband rhet de viering va'n het zilveren huwelijksjubileum van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Voorstel tot vaststelling van een partieel uitbreidingsplan i Noord II, regelende de bestem- ming in onderdelen van gron den, gelegen tussen de Nieuwen- dijk en de Oudeweg. Voorstel tot adhesiebetuiging aan de motie van de gemeente Aardenburg om de actie van de I landbouworganisaties te steunen ten aanzien van de verlenging van de Wet op de Vervreemding van Landbouwgronden. Rondvraag en sluiting. DE MEDEDELINGEN. In antwoord op de in de raads vergadering van 27 februari 1.1. gestelde vragen, delen B. en W.' mede: a. Vraag van de lieer K. Hame-J link om de beplanting tussen de Zuidsingel en de algemene be-j graaf plaats te bespoedigen: Tussen de erven van de wonir.-l gen aan de Zuidsingel en de alge- mene begraafplaats ligt 'n strook gemeentegrond ter breedte van ongeveer 3 meter, aan weerszij - den te beplanten tot een diepte van 3 h 3 'i meter. Het plan voor de aanleg van dit pad kan dezer dagen van de Centrale Dienst tegemoet worden gezien. Met het oog op het reeds ga- vorderde jaargetijde zal de be planting vermoedelijk niet vóór het a.s. najaar aangebranht kun nen worden. b. Vraag van de heer K. Hame link inzake bijplaatsing van twee straatla ntaarns De opdracht om te Spui 2 vrij gekomen lantaarns van de Zuid- singel te plaatsen werd door ons geruime tijd geleden aan de N.V. F. Z. E. M. verstrekt. De uitvoering van deze opdracht wacht op de levering der beno digde kabels. Zodra deze aanwe zig zijn zal het werk door de N.V. P. Z. E. M. uitgevoerd worden. c. Vraag van de heer K. Hame- link tot liet instellen van een on derzoek naar de behoefte aan sportaccomodatie te Spui: Naar onze mening is deze vraag inmiddels ondervangen door de door ons samengestelde ontwerp- sportnota. d. Vraag van de lieer waarom de commissie Onlw iing Kanaalzone niet is ui digd bij de bespreking tussen Staten en de colleges van ft W. in de Kanaalzone: Het initiatief tot de bedoelde spreking is uitgegaan van Staten, welk college ook tie nodigingen heeft verzonden Het is ons niet mogelijk de zaak te noemen, waarom gen de Commissie hierbij niet is trokken. e. Vraag van de heer Ogg<j zake hogere rijksvergoedirij, sanering en krotopruiming i ven naar 80 in plaats van ft) Wij kunnen de verzekering ven, dat wij ten aanzien van verkrijgen van zo hoog mog bijdragen in de kosten van sanering diligent zijn. De vraagsteller geciteerde ged uit een artikel in „Het Finai Dagblad" zijn thans nog niet toepassing, zodat noch de ni woningwet, noch de wet op ruimtelijke ordening reeds i kracht hebben. De genoemde 50 rijksb in de kosten van krotopru' is toegekend op grond van palingen van de Woningwet mogelijkheid is niet uitgesl dat bij de uitwerking van principe-toezegging ook nog 'n drage wordt verkregen op van de bepalingen van het ningbesluii. Hiernaar wordt zerzijds gestreefd. f. Vraag van de heer Vink de banken bij de spoorw gang op te knappen: Bij de wijziging der genr begroting 1962 is een raming genomen van 10 plantsoenba Zodra deze wijziging door Staten is goedgekeurd, zullen de door vraagsteller bed plaats 2 nieuwe banken gep' worden. g. Vraag van de heer Vink zake de bouwvallige toestand het café c.a. Stationsstraat Si Bq ons college is een aanv ingediend om vergunning tot verbouwen van het café met toor, enz. Hierdoor zal binnen zienbare tijd aan de ongewe toestand ter plaatse een komen. Overige medede a. bij ons besluit van 14 nr 1962 is benoemd tot schil de heer T. E. C. Eeman Clinge, ingaande 1 april 1' b. bij ons besluit van 20 m 1962 is benoemd tot v:;. man-schilder de heer C. Vu ke te Axel, ingaande 1 ap 1962 of zo spoedig mog-' daarna; c. bij ons besluit van 20 raai 1962 is bovendien beno tot schilder de heer H. C. v, Dijke te St. Philipsland, t gaande 1 april 1962; d. bij ons besluit van 13 res 1962 is de aanleg van - parkeerterrein te Spui - steed aan fa W. J. de Brc te Terneuzen; de werkzaal- heden, verbonden aan has construeren van de kerkmu: ter plaatse, zijn opgedragt aan de heer P. J. van Frae: enhoven te Spui; e. bij ons besluit van 20 febm ri 1962 is de reconstructie v" de Marijkestraat en de Sis gelweg opgedragen aan f De Bokx te Terneuzen v 30.500. In de monding van de Wester- schelde, ter hoogte van Cadzand, is het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen begonnen aan een buitengewoon gevaarlijk karwei: Het opruimen van het wrak van hel Britse schip „Fort Maisonneuve", dat in zijn rui men en op de dekken een grote hoeveelheid oorlogsmateriaal heeft, waaronder 900 ton grana ten. En jou ook. Wat zie je er uit, Vera Ze was doodsbleek en voelde dat ze zich niet lang meer op de been zou kunnen houden. „Ach, het is maar een schram metje. Ik ben tegen de voorruit aangeslagen." „Doet het pijn?" „Het is'wel uit te houden, hoor," stelde ze hem gerust. „Hoe komt dat kind in vre desnaam qp dit uur van dö nacht op straat. Kun je haar mee optillen? Of doet je dat te veel pijn?" „Laat ik* Je helpen, want alleen kun je het niet." Samen legden ze het koortsi ge, kind voorzichtig op de ach terbank van de wagen. Toen stapten ze weer in en Sonnleiter reed voorzichtig naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. Vera leunde tegen zijn schou der en sloot haar ogen. De wond brandde en de schrik zat haar in de benen. Voorzichtig reden ze naar het ziekenhuis; daar aangekomen, stapte Sonnleiter uit en beide. Een zuster opende de deur. „We hebben een ziek kind en een gewonde. Is er een dokter?" „Natuurlijk. Ik zal er meteen eentje bellen. Een ogenblikje." Kort daarna kwamen er twee mannen met een brancard; het kind werd er op gelegd en Vera liep er, gesteund door de arm van haar broer, achteraan. ,,ls het uw kind?" vroeg de verpleegster toen ze het kind overnam. (Wordt vervolgd.) Het schip maakte deel uit c een geallieerd konvooi, dat ets 1944 materiaal en proviand vï de troepen wilde aanvoeren de haven van Antwerpen, toen pas was veroverd. Het set; liep op een mijn en zonk. Ate de mist van dit ruim 10.000 metende vrachtschip dat zijn zij en gebroken op de harde zeebodem ligt steekt nog boven water. Het schip zonk net buiten vaargeul en levert dus alleen zeer slecht zicht indirect gev" op voor de scheepvaart. Dat Rijkswaterstaat nu, bijna 20 jaar toch nog heeft sloten dit wrak te doen ruim'' moet gezien worden in het ka" van het plan om de gehele W* tersehelde „wrakkenvrij" te ra ken, mede in verband met F steesds toenemende scheepvai' en het in de vaart komen v* schepen met steeds grotere die? gang. „We ruimen de „Fort Mals"' neuve" op door het weg te schif ten", aldus de heer Wouter ge, directeur van het bedrjjl 'r Vlissingen^ „We brengen springladingen aan, die tot"'' ploffing worden gebracK schieten we het wrak 10 een diepte van 14 meter". Het moet niet uitgesloten den geacht, dat bij dit spring*- ook een deel van de lading naten explodeert. „We zifn daar op berekend en hebben zorgsmaatregelen genomen vertelt de heer Mange. lerbelangrijkste: vóórdat wl] lading tot ontploffing brenfF ervoor zorgen, dat we minsten- een kilometer uit de buurt "a- het wrak zijn. In normale ge vallen, wanneer we een scWF laten springen, varen we ong veer honderd meter weg." Uit duiliersonderzoek ia S" bleken, dat het schip nog gr tendeels intact is. „Zelfs 1 roadscrapers die het schip voerde staan nog op de dekke vastgesjord."

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2