Te gast bij een tribe De gebeurtenissen in Algerië Onderwijzers tekort en militaire dienst Vee drijvend tussen de hyena's van Perzië Kennedy over atoomcontróle Pagina S ARGENTIJNSE REGERING AFGETREDEN GUATEMALA VOELT ZICH BEDREIGD DOOR CUBA AKEN GEEN POKKEN- INFECTIEGEBIED MEER ISRAEL DIENT KLACHT IN BIJ DE VEILIGHEIDSRAAD TREINONGELUK IN ZUID-AFRIKA DE TARIEFVERLAGING VOOR LANDBOUW- PROUDUKTEN DE SPIJTOPTANTEN N.T.S. ZENDT VERKIEZINGS UITSLAGEN UIT VEERTIEN DODEN BIJ BUSONGELUK OP SICILIË ©e Donderdag 22 maart 1962 DE VRIJE ZEEUW Franse gendarmes en leden van de geheime legerorganisatie OAS. hebben woensdag in het centrum van Oran een hevig vuurgevecht geleverd waarbij volgens de laatste gegevens twaalf personen zijn gedood. ne striid begon toen gendar mes een gebouw betraden om te mes een s geheime zen- der ZÜ raakten slaags met der. j aas pti de IET Het hagelde kogels van o S -mannen, die zich achter ramen en op balkons genesteld hadden. De gendarmes vochten fel terug vanaf legervoertuigen, bewapend met 50-mm mitrail leurs Men hoorde ook ontplof- neen van granaten. Verschrik- e voorbijgangers zochten snel 'ekking toen de gendarmerie, een poging de straten schoon vegen, in de lucht begon te schieten. Boven de straten waar werd gevochten hing een dichte damP- j I Tegen het einde van de mid dag werd het schieten minder, toen de gendarmes zich terug trokken, zonder overigens de ge heime zender te hebben gevon den. Men telde zes gewonden onder de gendarmes en zes on der de Europese burgers. Een groep van negen F.L.N.- leden heeft woensdagavond het vuur geopend op Europeanen die bezig waren met een verhui zing in Mostaganem. De Euro peanen schoten terug, waarna de ordetroepen tussenbeide kwa men. De negen F.L.N.-leden wer den gedood. Het gevecht in Oran was de eerste aanval op grote schaal op de O. A. S. sinds het bestand. De leden van de O. A. S. zouden hun zender uit elkaar gehaald hebben en tijdens de verwarring van het gevecht hebben wegge- smokkeld. De gendarmerie werd door vijandige burgers de weg versperd met auto's en vracht auto's die dwars op straat ge zet werden, waarop de gendar merie met pantserwagens en legervoertuigen zich een weg baande. In Algiers werden bij ver spreide incidenten acht Moham medanen en een Europeaan ge dood. In de wijk Bab El Oued werden vlugschriften verspreid met de tekst: „Vanaf vrijdag middernacht zal iedere Franse soldaat in Bab El Oued als lid van een vijandelijk leger wor den beschouwd en doodgescho- Alle ministers in Argentinië zijn afgetreden. President Arturo Frondizi gaat onverwijld bespre kingen voeren over de vorming van een coalitie, zo is woensdag ochtend vroeg door zijn bureau meegedeeld. Van welingelichte zijde wordt verklaard dat president Frondizi en de militaire leiders zijn over eengekomen dat 1. Alle democratische partijen zullen worden uitgenodigd in de regering zitting te nemen; 2. De wetsbepalingen inzake de vakbonden zullen herzien wor den; 3. Een poging zal worden ge daan een krachtige radicale par tij te vormen uit de twee be staande groeperingen: Frondizi's intransigente radicalen en de volksradicalen, die elkaar nu be strijden. 4. De Peronistische beweging en andere soortgelijke organisa ties zullen verboden worden. President Frondizi heeft ver klaard de economische politiek van ..nationaal herstel" te zullen voortzetten. De financiële chaos in het land is groot. Daar banken en beurzen gesloten zijn, is men begonnen in de café's geldzaken te doen. De Amerikaanse dollar, die vrijdag 83 pesos noteerde, deed er dins dag 130. Guatemala zal om een spoed- bijeenkomst van de Veiligheids raad verzoeken, omdat het zich bedreigd acht door een aanval van buiten het Amerikaanse vasteland, zo heeft de minister van Buitenlandse Zaken Murillo bekendgemaakt. ..Sedert Cuba een Sowjet-satel liet is geworden, moet elke agres sie van dat eiland tegen een Amerikaanse staat beschouwd worden als komende van buiten het Amerikaanse continent", al dus de minister. Volgens hem kan Guatemala bewijzen overleg gen van Cubaanse pogingen om de rust in het iand te verstoren. Murillo zei in dit verband, dat de jongste incidenten in de stad Guatemala geleid en gefinan cierd waren door het bewind van Fidel Castro. Intussen is in 22 departemen ten het begin van het uitgaans verbod, dat sinds vorige week woensdag van kracht is, van 20 naar 24 uur verschoven. In de stad Guatemala, en het gebied langs de oostkust, waar guerril la-strijder^ zonden optreden, moet de bevolking echter om acht uur 's avjoijsJs mhncn zijn. ten worden". De politie heeft een spertijd vanaf acht uur 's avonds ingesteld en de stra- ten van de wijk met prikkel draad afgezet. Later zei een officiële woord voerder dat hem niets bekend was van een onderzoek door de politie naar een radiozender. „Er werd op de politie gescho ten. Deze verdedigde zich. Na dat dit was gebeurd trok zij zich terug, omdat er geen voor opgezet doel was". Bij het ge vecht zouden een gendarme en een Europeaan omgekomen zijn en vijf gendarmes en vijftien Europeanen gewond. De woord voerder zei dat de stakingen ge ëindigd zijn en dat de openbare diensten en banken normaal werken. Het vliegveld van Algiers is woensdagmiddag drie uur lang door soldaten afgezet geweest. Alle personeel en reizigers moes ten op het vliegveld blijven. De maatregel was door de comman dant van de militaire basis ge nomen om incidenten te voor komen, nadat de prefect van po litie met de plaatselijke direc teuren der luchtvaartmaaschap- pijen gesproken had over een maaregel van de O. A. S. Vier Nederlandse journalisten en een Deense journalist kregen name lijk geen plaatsbewijs voor Pa rijs omdat zij geen door de O. A. S. goedgekeurd uitreis visum konden tonen. De direc teuren hebben verklaard aan de politieprefect een regeling te zullen voorleggen waardoor der gelijke incidenten kunnen wor den voorkomen. In Algiers werden woensdag avond drie Mohammedanen ge dood en verscheidene gewond door schoten uit een voorbijrij dende auto. De Algerijnse voorlopige re gering zal vandaag in Rabat in voltallige zitting voor de eerste maal bijeenkomen. De Wereldgezondheidsorgani satie in Genève heeft bepaald dat Aken niet meer pokkeninfec- tiegebied is. De beschermings maatregel gold sedert 23 februari nadat een arts pokken had ge kregen. Israël heeft woensdag bij de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties een tegenklacht tegen Syrië ingediend en eveneens ver zocht om een bijeenkomst. Israël beschuldigt de regering te Da mascus van herhaalde aanvals- daden door Syrische strijdkrach ten op Israëlische burgers en Israëlisch grondgebied en van dreigementen, die gericht zijn tegen de territoriale onschend baarheid en politieke onafhanke lijkheid van het land. De Israëlische permanente vertegenwoordiger bij de Ver. Naties, Comay, heeft de klacht schriftelijk bij de raad ingediend. Bij een treinongeluk in het oosten van Transvaal zijn woens dag minstens tien personen om gekomen, aldus de Zuidafrikaan- se spoorwegen. De trein liep bij Iswepi uit de rails, waarbij vijf wagons in elkaar schoven. GEEN NIEUWE ZIEKTE GEVALLEN IN DIERGAARDE BLÏJDORP. In de Rotterdamse diergaarde Blijdorp is men woensdag iets optimistischer geworden: ér zijn geen nieuwe ziektegevallen bij gekomen onder de mensapen en de dieren, die al door de griep waren aangetast, gaan langzaam maar zeker vooruit. De vrouwe lijke chimpansee Paulientje moest de dag weliswaar nog on der een zuurstofkap doorbren gen, maar ook haar toestand lijkt nu iets beter. Alleen een vrouwe lijke gibbon, het laatste ziektege val, is er nog slecht aan toe. De ouderraad voor het open baar lager onderwijs in Rotter dam, die ca. 70.000 ouders van schoolgaande kinderen vertegen- Nederland en Frankrijk heb ben woensdag in Brussel over eenstemming bereikt over de lijst van landbouwprodukten, waarvoor een tariefsverlaging van 5% zal worden toegepast indien de Europese Economische Gemeenschap zal besluiten tot een tweede versnelde afbraak van 10 voor industriële pro- dukten. Italië, België, Luxerrv (lukten. Italië, België, Luxem- hadden zich bij voorbaat al bij een Nederlands-Frans akkoord neergelegd, zodat thans alleen nog de Duitse Bondsrepubliek de „tweede versnelling" kan tegenhouden. Hoewel tot dus verre de Duitse delegatie heeft geweigerd elke extra-verlaging van douane-tarieven voor land bouwprodukten naast die voor industriële produkten te aan vaarden, wordt verwacht dat vandaag ook de Bondsrepubliek, gezien de volledige geïsoleerde positie waarin zij is komen te verkeren, de bezwaren zal op heffen om de ook door Duits land verlangde extra-verlaging van 10 voor industriële pro dukten te bereiken. Dit zal be tekenen dat de totale verlaging van de douanetarieven in de ge meenschap voor industriële pro dukten sinds het in werking treden van het verdrag van Rome 50 en voor landbouw produkten 35 zal gaan bedra gen. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN VERDRONKEN PARLEVINKER GEVONDEN. Personeel van Berghem's ber gingsbedrijf heeft woensdagmid dag op de Nieuwe Maas ter hoogte van de Barendrechtse haven het parlevinkersbootje boven water gehaald, dat dins dagmorgen na een aanvaring met het binnenvaartuig „Schel de" was gezonken. In het scheep je vond men liet stoffelijk over schot van de 60-jarige eigenaar, W. van Erp uit Rotterda'm. woordigt, heeft er in een brief bij de minister van Defensie op aangedrongen het aantal op te roepen dienstplichtige onderwij zers in 1962 en 1963 tot een uiterste minimum te beperken, dan wel hen uitstel te verlenen tot 1964 of later. De aanleiding daartoe was de oproep voor eerste oefening in april aan achttien jonge leer krachten, welke het toch al zeer grote tekort aan onderwijzers in de Maasstad nog meer doet toe nemen. De ouderraad zegt dat op het ogenblik bij het openbaar lager onderwijs in Rotterdam wekelijks ten minste 3000 kinde ren geen, of door nood'combina- ties zeer onvoldoende, onderwijs ontvangen. Zo de 18 onderwijzers in militaire dienst moeten, wordt dat aantal 3650. Rotterdam heeft 70 min of meer permanente combinatie klassen en maakt voorts ge bruik van gepensioneerde onder wijzers en onbevoegden, hetgeen de raad op zichzelf al een on houdbare toestand acht. Onge veer 15 procent der klassen is samengesteld uit 50 of meer leerlingen (Amsterdam: 9 pro cent, Den Haag: 3 procent,. Utrecht en Haarlem: 10 pro cent). Bij het bijzonder onderwijs in Rotterdam is de situatie iets gunstiger. Een belangrijke factor, die in het kader van de dienstplicht voor het Rotterdamse onderwij zerscorps zwaar drukt, is de leeftijdsopbouw van het corps. Twee jaar geleden was 31,5 pro cent nog geen 30 jaar. De sterke verjonging in 1950 was het percentage nog slechts 9,5 is toe te schrijven aan de krachtige pogingen van het gemeentebe stuur om de afgestudeerde leer lingen van de kweekschool te be houden voor de Maasstad. Maar vele jonge onderwijzers met hu welijksplannen hebben, gezien de woningnood in Rotterdam, al de neiging om naar betrekkingen in andere gemeenten te sollicite ren en het ligt voor de hand, dat na het vervullen van de dienst plicht de binding met het onder wijs in Rotterdam belangrijk minder wordt gevoeld. Een extra handicap is dat zich opnieuw door de woningnood geen nieuwe sollicitanten komen aan melden. Deze situatie wordt nog geaccentueerd doordat in de naaste omgeving van Rotterdam de woningtoewijzing blijkbaar vlotter verloopt. De raad verwacht, dat da situatie na 1963 iets gunstiger zal zijn, dans zij de na-oorlogse geboortegolf. De brief was ondertekend door de voorzitter van de ouderraad voor het openbaar lager onder wijs in Rotterdam, prof. mr. N. E. H. van Esveld, hoogleraar in het arbeidsrecht, het sociaal recht en de sociaal-politieke ver houdingen aan de Nederlandse economische hogeschool, tevens secretaris van de senaat en voor zitter van het curatorium van het Nederlands paedagogisch in stituut voor het bedrijfsleven. De K.L.M. verklaarde des tijds dat er aanwijzingen zou den zijn dat er binnenkort grote aantallen spijtoptanten naar Nederland zouden komen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag desgevraagd ge zegd. dat deze aantallen niet groter zijn dan vroeger. Indo nesië had voor korte tijd het verstrekken van uitreisvisa aan spijtoptanten stopgezet, ter wijl dit thans is hervat. Ook bij het Rode Kruis is niets bekend over grotere aantallen spijtop tanten dan vroeger. Vanuit studio Irene te Bussufti zal de N.T.S. op woensdagavond 28 maart van 20.30 uur 's avonds tot 1.00 uur 's nachts uitslagen geven van de die dag te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten. De binnenkomende resul taten zullen van kanttekeningen worden voorzien door een aantal deskundigen, te weten: de heren dr. L. A. H. Albring (K.V.P.), drs. J. M. den Uyl (P.v.d.A.), mr. C. Berkhouwer (V.V.D.), dr, Veerman (A.R.), dr. J. W. van Hulst (C.H.U.) en H. J. Lank- horst (P.S.P.). Laat op de avond, als de eind uitslag nagenoeg is komen vast te staan, zullen enkele vooraan staande politici hun mening om trent de verkiezingsresultaten geven. Ten minste 14 buspassagiers zijn om liet leven gekomen en enige tientallen zyn gewond doordat bü Enna op Sicilië een bus de leuning van een brug doorboor de en ruim twintig meter lager in het water van de rivier Imera stortte. De foto toont bergers bij het wrak van de bus in de rivier. Op de achtergrond de brug. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 21 maart. AUTO OVER DE KOP DWARS OVER DE WEG. Ongeveer op dezelfde plaats en op hetzelfde uur waar vorige week vier personen het slachtof fer werden van een ongeluk op rijksweg 12 is gisteravond weer een ongeval gebeurd. Bij de afritten van Veenendaal sloeg om ongeveer 7 uur door tot dusver onbekende oorzaak een auto over de kop, bestuurd door de 44-jarige J. V. uit Amsterdam. De wagen buitelde via de mid denberm en de andere weghelft in de bermsloot. Een uit de rich ting Arnhem komende Duitse automobilist slaagde er in een frontale botsing te vermijden. Hl] kon echter niet verhinderen dat de over de kop geslagen auto zijn wagen nog even raakte. GROENTEN. Per 100 stuks. Sla II ƒ21,70— 23,40. Per stuk: Knolselderij B 1623 ct, C II 7 ct; Groene komkom mers B 64—70 ct. Per bos: Selderij 2535 ct. Per kg: Andijvie II 1,30 ƒ1,37; Breekpeen 1533 ct; Prei A II 75—85 ct, B 49—56 ct, afw. 5673 ct; Knolselderij 2540 ci; Spruiten geschoond 1,451,59, B II 75—S6 ct; Uien I 54—61 ct, II 29—47 ct, afw. 18—24 ct; Wit- Iif A ƒ1,17—ƒ1,19, All f0,80 1,22, B ƒ1,20—ƒ1,28, BIT ƒ1,14 1,18, afw. 0,60—1,02. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Meerlanders 14,10 FRUIT. Per kg. Appelen: Golden Deli cious I m. 80 8586 ct, m. 75 87 88 ct, m. 70 87—90 ct, m. 65 77— 78 ct, m. 60 54—56 ct, II m. 65 66—68 ct, m. 60 60—61 ct, III grof 5556 ct, fijn 2151 ct, kroet 3141 ct; Jonathan I m. 80 70—71 ct, m. 75 72—75 ct, m. 70 71—76 ct, m. 65 66—68 ct, m. 60 64—65 ct, II m. 75 64—66 ct, m. 70 65—67 ct, m. 65 63—65 ct, m. 60 59—64 ct, IID 47—50 ct, III grof 5662 ct, fijn 49 ct, kroet 35 ct. Een droge wind jaagt aanhoudend stofwolken op, zodat de weg praktisch niet te onderscheiden is. De enige tekenen dat hier ooit een mens is geweest zijn de paaltjes, die om de kilometer langs de kant van de weg staan en aangeven hoe ver we van Shiras verwij derd raken. Volgens het laatste paaltje moeten we nu nog 258 kilo meter rijden, alvorens we in Isfahan zullen aankomen. Wel passeren we af en toe een dorp, dat slechts bestaat uit enkele lemen hutten en een natte plek die aangeeft waar men het water aan de bodem onttrekt. Buiten zo'n dorpje vinden we de begraafplaats waar woes te stukken natuursteen de nabestaanden vertellen waar hun gelief den begraven liggen. De beter gesitueerden weten een stenen graf te bouwen voor hun overleden dierbaren. Rechts voor ons bewegen zich in een enorme stofwolk duizenden dieren. We zien paarden, ossen, schapen, muilezels, drommedarissen en kamelen, die door een grote troep schreeuwende drijvers in de richting van de hoog vlakte worden gedreven waar zij nieuwe weidegronden hopen te vinden. President Kennedy heeft giste ren tijdens zijn persconferentie gezegd dat er „een zeer funda menteel verschil" tussen de Sow- jet-Unie en de Verenigde Staten schijnt te bestaan ten aanzien van controle bij een verdrag tot stopzetten van kernproeven. De Ver. Staten zijn van mening dat inspectie ter plaatse nodig is, om dat het niet altijd mogelijk is kernontploffingen van aardbevin gen te onderscheiden. Aan de pre sident was gevraagd of de Ver. Staten op de conferentie in Genève een contrèlesysteem zou den aannemen dat niet het recht op internationale contróle op zowel Sowjet-Russisch als Ameri kaans grondgebied omvat. Kennedy zei dat het fout zou zijn te geloven dat er geen voor uitzichten meer zijn voor de con ferentie in Genève, ondanks de bewering dat besprekingen na het overleg tussen Rusk en Gro- miko in het slop geraakt zouden zijn. Kennedy weigerde nu reeds een oordeel uit te spreken over vooruitzichten inzake de kwestie Berlijn. Hij zei dankbaar te zijn voor Chroesjtsjefs toestemming tot bestudering van de voorstel len tot samenwerking bij liet on derzoek van de kosmische ruim te. Als leider van de Amerikaan se delegatie bij de technische besprekingen, die vermoedelijk gehouden zullen worden wanneer Sowjetrussische functionarissen naar New York komen om do lopende bijeenkomst van de ruimtecommissie van de Ver. Naties bij tc wonen, heeft de Amerikaanse president dr. Hugh Dryden, onder-directeur van het burgerlijk instituut voor de ruimtevaart, benoemd. HET LOOPT al tegen de avond als we bij een kleine oase de kud de tot stilstand brengen. Het toch al woeste geschreeuw wordt nog vervaarlijker, vooral rond de voor ste linies. De bagagetrein, die ge vormd wordt door een aantal ka melen en dromir.edariss i in de middelste gelederen en waar zich ook de oudere leden van de stam bevinden, wordt naar de flank ge dreven die op de wind ligt. De vrouwen laten geen tijd ver loren gaan om de pakdicren af te laden en aan het tentenkamp te gaan bouwen, terwijl de mannen zich nog altijd met het vee bezig houden. Enkele jongelui zijn al doende een bruikbare put te graven in de oase, om de kinderen de ge legenheid te geven de leren water zakken der families te vullen. Als het vee tot stilstand is geko men worden er rondom de kudde op afstand van circa 80 meter houtvuren klaar gelegd, zodat ze 's avonds bij het invallen van de duisternis alleen nog ontstoken behoeven te worden. Ons is nu ook de tijd vergund de familie Sjomali ('n kleine 200 in getal!) eens wat van nabij te bekij ken en er mee in kontakt te treden. De kleding van de mannen bestaat uit katoenen of geitenleren broe ken en grauwe blouses van flanel en nog 'n geitenleren vr i zonder mouwen waarop de voorpanden met geitenhaar enkele geborduurde versieringen zijn aangebracht. De vrouwen zijn al even kleurrijk ge kleed in een gekleurd- rok met franje aan de zoom, een licht- blouse en een zelfde soort vest als de mannen, terwijl hun ravenzwar te haar in prachtige golvingen tot over de schouders afhangt. Het schoeisel der stam beslaat uit gei tenleren muiltjes met borduursels die scherp afsteken tegen de gele steppenrand. De rijzadels op de ruggen van de rijdier, n en muile zels bestaan uit leren zakken, die opgevuld zijn met steppegras en wel haast even gemakkelijk zitten als de ons bekende rijzadels. Tij dens zo'n tocht zien de vrouwen kans behoudens voor de kinderen te zorgen, ook nog wed te spinnen die zij op de pleisterplaatsen weer verwerken in de onderhouden zijn de tapijten en kussens en aan op kopers die zij onderweg ontmoeten of in de stad als er inkopen gedaan moeten worden, van de hand doen en waarvoor belachelijk weinig ont vangen wordt. AAN DE MAALTIJD ALS DE DUISTERNIS begint in te vallen, wonden overal op de vlak- Een begraafplaaits bij een Per zisch dorp. Eindeloos is de weg, alleen gemarkeerd door een kilome- terpaaltje. te de vuren ontstoken en gaat ie der er toe over het hem toebedeel de stuk vlees klaar te maken om het straks te kunnen roosteren. Bij de familie van Ahma Sjoma li gaat het wel iets anders, mis schien omdat er vandaag gasten zijn of omdat ze zich voornamer achten dan de drijvers hun vrou wen, want hier wordt een gevulde os op een zorgvuldig gebouwd vloertje van takjes gelegd terwijl er rondom een muurtje van hout wordt gemaakt tot kniehoogte. Het stamhoofd verricht zelf de grootste taak, een der bovene*e lagen van het houten muurtje aan te stelten zodat het vuur rond zal gaan bran den en zodoende geleidelijk laag na laag het vuur de os zal gaar roos teren terwijl de heer des huizes ie dere keer als de vlammen zich wat verder op aan de cirk6l tegoed doen aan de brandstof, een stuk pas ge roosterd vlees afsnijden en het zij" gasten en familieleden aan de punt van zijn mes aanbiedt. Hierbij wordt dan brood gegeten t van ale vorige avond dateert en de vorm heeft van pannekoeken. Daar bij worden thee en zwarte koffie geschonken. Na de maaltijd worden er enige snaar- on blaasinstrumenten uit de bagage te voorschijn gehaald en ter wijl de honden zich tegoed doen aan de. bot tan en het vuur nog eens extra wordt opgestookt om de a- vondkilte te verdrijven, worden wij onthaald op een stukje echt oud oosterse muziek, af en toe verge zeld geaaide van een dansje dat ten tonele wordt gebracht door een van de vrouwelijke leden wan Moham med Sjomali's gevolg. ROOFDIEREN OP KOMST OM 12 UUR maakt de heer dal huizes er oen einde aan door enke le paarden te latera brengen waar mee hij met 2 vara zijn zooras, zijn gasten en Ahmad op ronde gaat. Bij iedere post houdt hij halt en infor meert hoe het met het vee is. Alle posten aan de windzijde melden dat het vee rustig is, maar aan de lijkamt blijken de dieren nogal on rustig te zijn en wordt er melding gemaakt dat de wachters hyena's hebben horen blaffen wat er op zou wijzen dat er ook roofdieren in de buurt moeten zijn; zoals bergleeu wen, woestijn vossen era lynxen. De posten worden verdubbold ea onze inspektieploeg maakt een rit je over het terrein waarop de die ren zich zouden moeten bevinden om te trachten ze door enkele scho ten te verjagen. Het blijkt al gauw dat dit geen resultaat heeft afge worpen, want in de loop van de nacht wordt er door het blaten van de sehapen en het loeien van de oa sen bevestigd dat er weer roofdie ren eon geslaagde doorbraak had den weten te forceren. Wel wordt er die nacht nog een bergleeuw ge schoten die al met zijn buit op de terugweg is, het is alleen jam mer dat we hem de volgende mor gen pas vinden, volkomera ver scheurd door de hyena's; het beet je vlees dat er nog aan zit, zal spoedig door de gieren zijn afge- vreten, die al vroeg in de ochtend boven de kudde cirkelden en spoe dig de kadavers ontdekt badder», OP JACHT DE DAG begint al weer vroeg in een tribe, want nauwelijks is de zot» boven de horizon of er is weer vol op bedrijvighe.' 1 om gescheurde kle ren te herstellen, de was te doen» de middagpot klaar te maken, jog- hurt te maken en weer brood te bakken voor de dagen dait we daar: zullen blijven kamperen. Ahmad no digt ons uit met zijn beide neven mee op jacht te gaan en met deug delijke karabijnen uitgerust stijgen we 'n half uur later te paard. We keren tegen de middag bij d» tribe terug met een flinke geite- bok. Het middageten is intussen gereed gekomen. De maaitijd be staat uit rijst met lettucce en da dels met joghurt. Dat smaakt wer kelijk prima, de omgeving en he* jachtpariijtje dragen natuurlijk ook wel het een en ander bij aan da eetlust. Laat in de middag nemen we ei genlijk met tegenzin afscheid van deze uiterst gastvrije stam. maar als we weg willen rijden, blijkt een afscheidscomité, bestaande uit Ah mad, Youssef en zijn broer Ali ge reed te staan om ons nog oen eind- weegs te vergezellen. Als we zorvew gekomen zijn dat we aan de terug weg moeten denken, haalt Ahmed van onder zijn zadel nog oen prach tig kussenovertrek te voorschijn^ dat hij ons bij wijze van aandenkenl aanbiedt. Het afscheidswoord spreekt hij in warm Perzisch uit: „Goed* Hafez" („God ga met U"). JOH# K. UgMta* sFdiofc*

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 9