Provinciaal nieuws ^tarten in DE VRIJE ZEEUV? Donderdag 22 maart lflQj TERNEUZEN BRESKENS. HULST OOSTBURG SAS VAN GENT. ZIERIKZEE 'Pagina 2 JUSTITIEEL ONDERZOEK NAAR BELEID VAN OUD-BURGEMEESTER VAN OOSTBURG. De officier van Justitie te Mid delburg onderzoekt of de oud- burgemeester van Oostburg, mr. K. H„ strafbare handelingen heeft gepleegd. Tijdens de rondvraag in de openbare raadsvergadering van de gemeente Oostburg, welke woensdagavond j.l. werd gehou den, informeerde de heer J. Ba- lendregt bij B. en W. of het waar is, dat kwesties rond de oud-bur gemeester weer werden opgera keld. Zoals bekend werd oud-burge meester H. eind 1959 door de Commissaris van de Koningin in Zeeland met ziekteverlof gezon den en kreeg hij in de loop van 1960 zijn ontslag als burgemees ter van Oostburg. Burgemeester J. L. van Leeu wen zeide dat deze kwestie niet ter competentie \an de raad is. Inderdaad, 7.0 zei Dij, heeft de raad besloten om de oude kwes tie zoveel mogelijk te laten rus- .ten. Hoge rekeningen, declaraties etc. kwamen namelijk steeds t erug bij de behandeling van oude 'gemeenterekeningen, maar inder tijd besloot de raad, toen nog een aantal gemeenterekeningen moes ten worden vastgesteld, om zo min mogelijk de oude kwesties op te halen. Dit betreft echter het gemeentebeleid, aldus de raads voorzitter. Iets anders is het ais de officier yan Justitie bepaalde kwesties gaat onderzoeken, om na te gaan of er strafbare handelingen ge pleegd zijn. Uiteraard liet de burgemeester zich in de openbare raadsvergade ring niet uit over de aarcf van het (onderzoek. I Nader verneemt A.N.P.. dat liet hier een kwestie betreft die inder- jtjjd in Oostburg nogal wat stof heeft doen opwaaien. Een garage houder Uit Terneuzen, die te [Oostburg een garage wilde bou twen, moest voor het verkrijgen [van de benodigde grond op een goede plaats in de gemeente een bedrag van 10.000 storten. Dit bedrag zou zijn gebruikt onder [meer voor de plaatsing van het prachtige glas-in-beton-raam in (het toen in aanbouw zijnde raad huis. Dit bedrag werd niet als schen- iking door de raad aanvaard en is [ook niet op andere wijze verant woord. I Deze kwestie is thans bij de [officier van Justitie te Middel burg in onderzoek. Promoties bij tie belasting dienst. f Ter inspectie der belastingen alhier werden de volgende amb tenaren bevorderd tot een hogere rang: M. J. de Kraker van hoofd schrijver tot adjunct-commies; J. J. de Bokx. Ch. A. Rammeloo, W. J. Buter, S. C. de Bree, J. J. Risseeuw, E. E. P. de Groene en P. M. Ringelberg van adjunct commies tot adjunct-commies A; >E. E. I. Notschaele en W. A. Maes van commies-titulair tot (commies; A. L. van Antwerpen ;van commies tot commies le klasse; J. P. Bos, D. Mollema en U. E. Berrevoets van hoofdassis tent-titulair tot hoofdassistent; ;T. Dieleman en J. M. Janssens Van assistent tot assistent A. Verkeersongevallen f Gistermitkiag te half vijf had ■zich voor de Bailey-brug nabij öe Rijks electrische centrale een file voor de openstaande brug gevormd. Als laatste kwam een auto, bestuurd door de heer A. [O. uit. Axel. aangereden. Bij het remmen trapte O. door zijn rem, Vvaarop zijn auto terecht, kwam tegen de achterzijde van de vóór (hem in de file staande auto, be stuurd door de heer N. W. uit Terneuzen. Door de schok reed diens auto eveneens door en kwam terecht tegen de achterzijde van de vóór (hem staande auto, bestuurd door M. D. uit Ternéuzen. Alle hierbij betrokken auto's liepen materiële schade op. Gistermiddag te half drie had Be heer M. T. uit. Terneuzen brandstof gelost in een woning Sn de Walstraat. Bij het achteruit rijden naar de oprit van de Scheldekade kwam de vrachtauto in aanra king met een uit de Blokken ko mende auto, bestuurd door de heer D. van M. eveneens uit Terneuzen. Beide voertuigen werden door Be botsing licht beschadigd. Boussae-sliow van modehuis Bliek was weer een succes. Tweemaal heeft de heer W. Bliek een tot de laatste plaats bezette benedenzaal van hotel „Rotterdam" gisteren met grote voldoening kunnen begVoeten ■bij do grote voorjaars- en zomer- stoffenshow van het vermaarde CFranse huis Boussac. De heer Bliek deelde de dames mede, dat dit de zesde Boussac- show was U10 in Terneuzen voor zijn zaak werd gehouden. Deze show vertoonde enkele [opmerkelijke tegenstellingen 'met voorafgaande jaren, die de tnaam van Boussac en Bliek een bekende klank in Terneuzen en bm geving gaven. j[ In de vroegere modeshows viel cr altijd een bepaald motief in de dessins te onderkennen. Dit was nu niet in die mate hot geval. Aan een goede stof moet men drie eisen kunnen stellen, zeide de explicatrice, de bekende TV- showleidster mevr. A. van Bran denburg: kwaliteit, tekening en kleurkeuze. Deze drie elementen waren in alle getoonde modellen (en dat waren er ongeveer honderd) duidelijk te onderscheiden. Maar deze keer werd de aandacht er wel heel speciaal op gevestigd, dat zeer vele van de dessins ook voor oudere dames uitstekend geschikt zijn en ook vooral in het begin van de show. na de strand- en bad-ensembles, in prachtige kwaliteiten badstoffen was dit het geval. Een tweede opmerkelijk feit waren de nouveauté's van Bous sac: de crêpe- en voilekwal itei- len. Bijzonder geschikt om te dragen en heel eenvoudig om te verwerken. Er werd een ensem ble in voile getoond speciaal voor die dames, die niet graag zo maar in oen jurk lopen. Deze stof gaf een indruk van fijne zijde, die door hel ingewerkt mo tief nog sterker aansprak. Zoals andere jaren was er een grote collectie bad- en strand- ensembles, japonnen die door de kreukvrije kwaliteit der stof uit stekend geschikt zijn om mee op vakantie te nemen, en daarna ook prachtige cocktail-ensem bles, van uitzonderlijke model len, waaraan men toch kon zien, dat men met de Boussacstoff'en niet enkel in de eenvoudige japon nen behoeft te blijven. De heer Bliek heeft zijn da mesklanten met deze show aller minst teleurgesteld. Ook deze keer onderscheidde dit mode evenement zich door een vlotheid van afwerking waartoe de pia nist, de heer E. Sanchez, het zijne bijdroeg, als een lente- en zomer feest van de eerste rang, on danks de gure wind, die do be zoeksters na afloop weer tot een ijskoude werkelijkheid terug bracht. Instelling Ouderraad openbaar onderwijs De gezamenlijke oudercommis sies van de openbare scholen in deze gemeente hebben gister avond in een geanimeerde verga dering vlot een ouderraad samen gesteld. Dit adviescollege is ingesteld op grond van een in de gemeen teraad genomen besluit. Tot leden van deze ouderraad zijn benoemd Hamers het Ulo- onderwijs de heren P. Dingeman- se en P. J. van der Goes; namens het gewoon lager onderwijs de heren ir. L A. van den Berg (Zuidlandsóhool)A. K. de Vries (School A) en A. Breepoel (School B te Sluiskil). Lente-avond. Neder!. Ver van Huisvrouwen'. Dinsdag kwamen de leden van de Nederl. Vereniging van Huis vrouwen in café „De Vriend schap" bijeen voor een bonte avond in het teken van de lente. De presidente, mevr. Vermeu len. mocht een groot aantal dames verwelkomen in de gezelüge met bloeiende takken versierde zaal. Het programma zou voor een groot gedeelte worden verzorgd door kinderen van leden. Als eerste nummer werden 2 stukjes voor viool en piano door twee jongedames bijzonder mooi uitgevoerd. Een andere jongeda me droeg hierna, eveneens zeer verdienstelijk, enkele bekende gedichtjes voor. Als vrolijke noot volgde nu een grappig stukje, gezongen en gespeeld door 7 kinderen, dat eveneens succes oogstte. Nadat door bestuurs- en oud bestuursleden een zangspel, ge wijd aan de schoonmaak, was uitgevoerd, werden gezamenlijk met veel animo, enkele bekende Hollandse liedjes gezongen. In de pauze werd getracteerd op heerlijke eigengebakken cake, terwijl ondertussen met veel suóces een taart voor de 10 x 10- actie werd verloot. Een kwartet, bestaande uit 3 violen en 1 cello, allen dochters van leden en leerlingen van de muziekschool, speelden hierna keurig en vlot twee aardige stukjes. De avond werd besloten met een verhaal, voorgelezen door mevr. Voorhans, getiteld „Vloere het fluwijn", door Ernest Claes. Aandachtig werd hiernaar door allen geluisterd. Mevr. Vermeulen dankte aan het slot van de avond allen har telijk. die hadden meegewerkt aan het slagen van deze gezellige avond. Schriftelijk schoolverkeers- examen 1962. Vorige week dinsdag werd al hier het schriftelijk gedeelte van het landelijk schoolverkeers-exa- men afgenomen. Dit had plaats onder toezicht van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Terneuzen en Omstre ken". In totaal namen 379 leerlingen van 11 lagere scholen aan dit examen deel. Hiervan moesten 24 worden afgewezen. Gelet op het betrekkelijk gerin ge aantal afgewezenen moet wor den aangenomen dat het ver- keersonderwijs op de lagere scho len behoorlijk de aandacht heeft. Het praktische gedeelte van het examen zal zo mogelijk nog vóór Pinksteren worden afgeno men. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Bres- kens is tegen maandagavond in openbare vergadering bijeenge roepen. De agenda vermeldt een 10-tal punten. Van de raadsfractie van de P. v. d. A. ontving het gemeente bestuur een schrijven, waarin wordt medegedeeld, dat mevr. M. NiermansGosseije, die thans een raadszetel voor deze fractie bezet, wegens haar bedanken als lid van de P. v. d. A. geen deel meer uitmaakt van de raads fractie van deze groepering. Tevens verzoekt de raadsfrac tie mevr. Niermans in d'e ge legenheid te stellen hierover een nadere verklaring af te leggen. Tot adjunct-commies A ter secretarie werd benoemd de heer J. Focke te Maasland. Mevr. M. NiermatisGosseije vraagt B. en W. na te gaan. of de vrijgekomen marechaussee kazerne met een tweetal bij het complex behorende dienstwonin gen dienstbaar gemaakt kan worden aan cjg oprichting van een bejaardentehuis. B. en W. stellen de raad voor dit schrijven om advies in han den van B. en W. te stellen. Voorts stellen B. en W. de raad voor, de tijdelijk hoofdleidster van de openbare kleuterschool tot hoofdleidster van deze school in vaste dienst te benoemen. Een aantal verenigingen en organisaties vragen de raad een subsidie. Voorgesteld wordt gunstig te beschikken op een verzoek van de Stichting Ger. Bejaardenzorg in Zeeuws-Vlaanderen en een bedrag van 100 aan de stich ting te verstrekken. Naar aanleiding van een ver zoek van de plaatselijke afdeling van het Wit Gele Kruis delen B. en W. mede dat thans aan dé Kruisverenigingen een subsidie wordt verstrekt van 50 van de contributie per lid en per jaar, met een maximum van ƒ3 per jaar. B. en W. stellen voor om met ingang van 1962 het subsidiebe drag te bepalen op 50 van de contributie met een maximum subsidie van 5 per lid per jaar. Van de Watersportvereniging Breskens heeft een verzoek ont vangen om een gemeentelijke bij drage van 250. Van de gebroeders Van den Heuvel werd een verzoek ont vangen om aan de Nieuwstraat een bedrijfsgebouw te mogen stichten, en hiervoor een per ceeltje grond van 55 m2 van de gemeente aan te mogen kopen. B. en W. stellen de raad voor op dit verzoek gunstig te be schikken. Bouw woningwetwoningen. B. en W. stellen de raad voor de 36 woningwetwoningen, die aan de gemeente zijn toegewe zen, te laten stichten en 6 ervan door de R. K. Woningbouwver eniging te laten bouwen en de resterende 30 door de Algemene Woningbouwvereniging Bres kens. Ter verkrijging van een ge lijke huurprijs zullen de wonin gen gezamenlijk moeten worden aanbesteed. Het toezicht op de bouw zal moeten geschieden door de ge meenteopzichter van Breskens. Voorts zal de algemene woning bouwvereniging een aantal be jaardenwoningen moeten bou wen van het kwantum, tot een maximum van 9 woningen. De woningen zullen gebouwd worden in het uitbreidingsplan „West". De bouwplannen van beide woningbouwverenigingen zullen door B. en W. goedge keurd moeten worden. Agenda Raadsvergadering Op de agenda van de morgen des avonds te half acht te hou den vergadering van de gemeen teraad komen a.m. de volgende punten voor; Voorstel tot aanwijzing van een standplaats voor woonwa gen?. Voorstel tot aankoop van gron den in de Dullaertpolder. 11) (Nadruk verboden.) „Waarom geef je geen ant woord, Vera, ben je toch nog niet helemaal zeker dat Multe- rer de juiste man is?" „Tot nu toe heb ik gedacht dat het genoeg was als je van elkaar hield, maar ik weet nu ineens dat het nodig is om eerst zijn geest te doorgronden. Maar toch ben ik daar niet bang voor, want. je hart verlies je toch niet zo maar!" „Toch kan liet best, Vera. Maar ik wil je nu nog niet on gerust maken hoor. Ik heb alleen een en ander over die Multerer gehoord, wat me een beetje schuw maakt, maar ik wil er niet met je over spreken voor ik zeker weet dat deze be wering waar is. Ik zal er nog eens verder naar informeren." „Ik kan me niet voorstellen dat hij iets oneerlijks gedaan zou kunnen hebben", verklaarde Vera heslist. „Hot begrip „oneerlijk" kan zeer eng en zeer wijd getrokken worden. Vera, maar laten we er Voorste! tot aankoop van een gedeelte watergang in de Dul laertpolder. Voorstel tot aankoop van gron den in het plan Oud Antwerpen. a. Voorstel tot het pachtvrij maken van gronden in de Dullaertpolder. b. Voorstel tot het pachtvrij maken van grond van J. Taal man en E. V. M. van de Wallc. Voorstel tot verpachting van gronden aan Em. van de Walle. Voorstel tot verkoop van grond aan J. Taalman. Voorstel tot aankoop van grond aan de Van der Leijen- laan. Voorstel tot verkoop van grond voor de bouw van een transformatorhuisje aan de Van der Maelstedeweg. Voorstel tot verkoop van gras van de Liniedijk. Voorstel tot het geven van nieuwe straatnamen in plan Noord I. Voorstel tot onderhandse aan besteding van de aanleg van de weg KoolstraatjeLinieweg. Voorstel tot wijziging der ver ordening betreffende de open stelling van het kantoor van de burgerlijke stand. Voorstel tot wijziging van de verordening op het marktwezen. Voorstel tot wijziging der al gemene salarisverordening van de gemeente Hulst. Voorstel tot benoeming van een commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woon- ruimtewet. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding als bedoeld in art. 101-bis der L. O. wet 1920 voor het j'aar 1962. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding als bedoeld in artikel 101 bis lid 5 der L. O. wet 1920 t.a.v. de lagere school voor C. V. O. voor het jaar 1962. Voorstel tot vaststelling van de 31ste wijziging van de gemeente begroting 1961. Voorstel tot vaststelling van; a. 2e wijziging van de begroting 1962 van het gemeenetlijk Gasbedrijf. b. de 5e, 6e. 7e, 8e en 9e wijzi- ziging der gemeentebegroting 1962. Eerste paal voor de Tech nische schooi in de grond. Woensdagmorgen heeft burge meester J. L. van Leeuwen van Oostburg de eerste van de 250 betonnen palen in de grond ge heid, waarop de nieuwe Techni sche school te Oostburg zal wor den gebouwd. De burgemeester bleek niet zo erg technisch te zijn, en de hei machine vertikte het aanvankelijk nu niet verder o-er pralen. Ik beloof je dat, ik mijn indruk, die ik vanavond van hem zal krij gen, eerlijk zal vertellen. Ik zou het niet .kunnen verdragen als je in handen van een geweten loze man zou vallen." Vera lachte hartelijk. „Je ziet spoken. Maar laten we, net zoals jij al zei, de zaak laten rusten tot je hem gespro ken hebt, maar ik ben er van overtuigd dat je even met hem ingenomen zult zijn als ik." „Ik hoop het voor jou en voor mij," was zijn antwoord en hij sneed een ander onderwerp van gesprek aan. Sedert de dood van zijn vrouw deed Vera zijn huishouding en sedertdien was het ook zijn ge woonte geworden om zijn be roepsmoeilijkheden met haar te bespreken. Hij sprak nu met haar over de laatste zaak van die middag. Vera luisterde ech ter niet met de gebruikelijke be langstelling. Ze kon zich niet losmaken van de vraag wat haar broer voor slechts over Multerer gehoord zou kunnen hebben. Hij om aan de hand van de burge meester te gehoorzamen. Even later lukte het, met behulp van een toegeschoten valtman, wél en zakte de paal een stevige be tonnen kolos langzaam maar zeker in de grond. Het ging met deze eerste paal toch niet zo vlot als het bestuur van de Ambachtsschooivereni- ging voor Oostburg en Omstre ken wel gewenst had. De genodigden waren tegen 10 uur 's morgens uitgenodigd om in de school aanwezig te zijn, om getuige te zijn van het blijde mo ment, waarop de bouw van de school, waarnaar men zo lang heeft uitgezien, begonnen kon worden. Heiers, werd ons echter later verteld, zijn nooit precies op tijd, daarom werd het blijde moment in de warme vertrekken van de school gezellig pratend verbeid. Het kwartiertje wachten groeide echter aan tot een uurtje en menig functionaris keek al eens wat ongeduldig op zijn horloge, omdat hij nog meer afspraken had voor deze dag. Door de ramen zagen we de werklieden sjouwen met dikke staaldraden en zo werd het moment dat alles buiten gereed zou zijn maar in lijdzaamheid afgewacht. Tegen elf uur was het zover, dat de voorzitter van de vereni ging, notaris J. J. Mijs uit Oost burg. een welkomstwoord sprak tot de genodigden, waaronder het college van B. en W. van Oostburg, de heer Bril, gemeente secretaris, de heer J. van der Gijp, directeur van het Arbeids bureau, verschillende West Zeeuws-Vlaamse burgemeesters, het voltallig lerarencorps van de school, voorts architecten en aan nemers. De heer Mijs beklemtoonde in zijn welkomstwoord de belang rijkheid van de school voor de gehele streek, vooral nu de in dustrie een grote vraag heeft naar geschoolde arbeiders. Het gebouw neemt in de Oost- burgse gemeenschap een belang rijke plaats in, aldus de voorzit ter. Juist omdat dit een zo naar voren springend gebouw is, werd de burgemeester van Oostburg uitgenodigd de eerste paal voor het gebouw te heien. Spreker hoopte, dat gedurende de bouw, vooral met het oog op het onder richt dat zal moeten doorgaan, op een prettige samenwerking met architect, aannemers en werklieden. Met de wens, dat de bouw van de school voorspoedig mag ver lopen beëindigde de voorzitter zijn toespraak. Burgemeester J. L. van Leeu wen merkte in zijn toespraak op, dat de vader van de voorzitter van de schoolvereniging, de heer Mijs, in 1907 de stoot heeft ge geven tot de oprichting van een ambachtsschool. Het is indertijd een daad geweest van vooruit zien, om in een zuivere land bouwstreek een ambachtsschool te gaan stichten. Was aanvanke lijk de gedachte een ambachte- was een keurige man, hoffelijk, tot in de puntjes gekleed en van onberispelijke levenswandel. Zo wel op het gebied van literatuur als van muziek had hij een ge zond oordeel en een goede smaak. Ook over de heden daag se problemen en politieke strub belingen kon hij goed meepra ten. Vera werd weer wat rusti ger. Nee, haar broer zou niet iets beschuldigends tegen Multe rer kunnen inbrengen wanneer ze elkaar vanavond zouden ont moeten. Boven op de berg gekomen bleven ze een ogenblik zwijgend staan en lieten hun blikken over het prachtige land beneden hen gaan. De vogels kwetterden ge zellig en aan hun voeten geur den de viooltjes. Vera plukte er vlug een klein bosje van, maar toen werd het ook tijd om naar huis te gaan, want om acht uur zouden de gasten komen. Vera had werkelijk goed gezorgd voor de avond. Ze was een bes te huisvrouw, dat bewees ze iedere keer weer opnieuw. Bui ten Multerer was ook haar vriendin Ilse gekomen, verder Herbert Marquardt en zijn vrouw Lore. Martin Haase, een neef van de Sonnleiter's. die sinds kort in de stad woonde, completeerde het gezelschap en allen verheugden zich op zijn, voortreffelijk cello-spel. Vera lijke opleiding voor de platte landsjongeren, de ontwikkeling van de industrie heeft de rich ting bepaald, waarin de school uiteindelijk is gegaan. De land bouw gaat niet meer vooruit, daarom is het van het grootste belang, dat men op andere wijze kan voorzien in de levensbehoef te. Dc streekontwikkeling zal in de toekomst een andere richting uitgaan dan de landbouw. Wij zien uit, aldus Oostburg's burge meester, naar een voorzichtige ontwikkeling in de kleinindustrie voor de streek West Zeeuws- Vlaanderen. Het is van groot belang dat men in eigen streek kan werken in het beroep waarvoor men werd opgeleid. Overigens is de Technische school te Oostburg een grote last op Oostburgs gemeentebegroting, doch deze last neemt men graag. De waarde van een technisch be roep is, aldus spreker, bijzonder groot. De burgemeester meende dat de naam ambachtsschool ech ter aan het verouderen is en brak een lans voor de nieuwere naam Technische school, waar onder de school ook in de tele foongids is opgenomen. De burgemeester sprak tenslot te de wens uit, dat de eerste p^al een goede vernieuwing van de school zal inhouden die aan haar doel beantwoordt, en dat de school hierdoor haar aantrek kingskracht op het lerarenkorps zal behouden, waardoor eert groot verloop onder de leraren voorko men zal kunnen worden. De burgemeester dankte het schoolbestuur voor het genomen initiatief om de school te ver nieuwen en hoopte dat de school zal mogen bijdragen aan de wel vaart van geheel West Zeeuws- Vlaanderen. Nadat de eerste paal, waarop de genodigden zo lang hadden moeten wachten, met enige strubbelingen in de grond geheid was, bleven allen onder het ge not van aangeboden verversingen nog geruime tijd genoeglijk in de school bijeen. Jaarvergadering E. H. B. O. De Kath. Nationale bond voor E. H. B. O. hield dinsdagavond in het Verenigingsgebouw een zeer geanimeerde jaarvergadering, waarvoor de belangstelling vrij groot was. In zijn openingswoord heette RUSSISCHE DRIELING KREEG NAMEN VAN RUIMTEVAARDERS De heer en mevrouw Alexander Rekova in Moskou zijn de trotse ouders van twee dochtertjes, Tina en Nina, en een drieling. De drieling is vernoemd naar de ruimtevaarders, namelijk Voeri Yoeri Gagarin), Gherman (Gher- man Titov) en John .(-John Glenn). speelde viool, Use tweede viool en Sonnleiter altviool. Alleen Multerer en het echtpaar Mar quardt waren toehoorders. Toen de gasten afscheid namen was Vera er van over tuigd dat allen een verrukkelij ke avond hadden doorgebracht. Multerer had haar diep in haar glanzende ogen gekeken en waarderende woorden gespro ken. Hij drukte haar zo stijf de hand dat ze moeite had om een kreet van pijn te onderdrukken. „We zien elkaar morgen toch? Ik smeek je er om! Mag ik je rond het middaguur met mijn wagen komen halen?" „Liever iets later als het u schikt," antwoordde Vera, „ten slotte moet ik ook mijn huis- vrouwelijke plichten vervullen." „Laat het niet te lang duren," fluisterde hij, terwijl hij zich naar haar overboog. „Bang dat er anderen komen?" lachte Vera. ..Zulke mooie handen als jij hebt moesten helemaal geen werk doen," vleide hij. „Dan zou ik me gruwelijk ver velen." weerde ze af. „Nu, wanneer mag ik je komen halen," herhaalde hij zijn vraag. „Later, we zeggen om twee uur. tegen die tijd ben ik wel klaar." (Wordt vervolgd.) de voorzitter de heer R. p0lk de aanwezigen van harte welkot» op deze bijeenkomst. Het V(t. heugde hem dat tijdens <}e aigt. lopen bestuursperiode geen gro,j: beroep is moeten doen op leden, in verband met ernstig, bedrijfs- of verkeersongeval^ hoewel incidenteel uiteraard werd opgetreden. Het is echte van het grootste belang, dat vereniging paraat blijft, aldus voorzitter, en daarvoor is he noodzakelijk dat de oefenavos. den en herhal i n gscursussej steeds worden gevolgd. Bijzondere hlude werd teeg», zwaaid aan instrukteur de he» Sarneel en aan de docent dolq^ Adh. van Loy, die met inzet vu volledige krachten ook de voof. bije periode gewerkt hebben de vereniging op zo'n hoog jpj. gelijk peil te houden. Bijzondere hulde werd toe bracht aan de secretaresse, m VervaetDierckx, die berg werk heeft verzet, om ook ministratief de vereniging goede banen te leiden. In haar jaarverslag wees secretaresse er op, dat in de gelopen twee jaren weer enk mooie resultaten geboekt zt Aan 7 leden kon het E. H. B. 0,. diploma worden uitgereikt, ter. wijl de E. H.B. O.-gelederen mr: 18 nieuwe gediplomeerden war den versterkt. Ook dê momenteel gehouda herhalingscursus blijkt een sur. ces te zijn. Deze cursus wordt door zeer vele oud-gediplomeer. den regelmatig bezocht, wat op wijst, dat het behoud van h# E. H.B.O.-diploma door hen zeet op prijs wordt gesteld. Het is nog steeds een vurigt wens van het bestuur, dat uit afdeling ook eens enkele groe. pen zullen deelnemen aan tie provinciale wedstrijden. De ken nis is hiervoor ruim voldoende, terwijl dergelijke wedstrijden een bijzonder goede training vor. men voor het verlenen van daad werkelijke hulp. Tijdens de afgelopen bestuurs- periode werd weer diverse malen assistentie verleend bij feestelijk, heden en wedstrijden van allerlei aard. De bestaande verbandpos- ten werden aangevuld, terwijl epkele nieuwe kleinere verband- posten werden uitgezet, uiter aard zoveel mogelijk verspreid over de gemeente. Een hoogtepunt, aldus de secretaresse in haar jaarverslag, werd bereikt, toen tijdens een feestavond op 14 november j.l., aan dokter Adh. van Loy het gouden bondsinsigne werd uitge reikt, door een lid van het hoofd bestuur, als dank voor het vele werk dat hij voor de E. H. B. O. heeft verzet. Momenteel telt de vereniging 99 leden, waarvan 26 In'het be- zit zijn van het E. H. B. O.-diplo- ma. Men verwacht, dat ook dit aantal spoedig zal toenemen. In haar jaarverslag herdacht mevr. Vervaet ook mej. Toos Oosterhout, een der actiefste leden, die na een langdurige ziekte door de dood aan de ver eniging is ontvallen. De heer R. de Maat gaf ver volgens als penningmeester een overzicht van de financiën. Ook op dit terrein werden geen slechte resultaten geboekt, hoe wel het organiseren van cursus sen en het op peil houden der verbandposten grote financiële offers vergt. De heer De Maat betreurde het, genoodzaakt te zijn, zijn ambt als penningmeester té moeten opzeggen, in verband met drukke werkzaamheden. Bij de gehouden bestuursver kiezing werden de heren R. Pol let en J. Sarneel en mevr. Ver vaetDierckx in het bestuur herkozen, terwijl in plaats van de heer R. de Maat de heer F. Impens als bestuurslid werd ge kozen. Tijdens de pauze vond een kleine gratis verloting plaats, terwijl een consumptie werd aangeboden. Het hoogtepunt van de avond vond na de pauze plaats. De heer Plasschaort gaf een boeiende uiteenzetting over zijn laatste reis naar Finland, waar hij on dermeer kontakt heeft gehad met onze oud-stadgenoot pater R. de Caluwé. Aan de hand van schitterende kleurendia's voerde deze geboren wereld-reiziger verteller ons langs de schoon heden van het prachtige Fins? landschap. Een welverdiend applaus was dan ook de beloning voor zijn in teressante causerie. Tenslotte sprak de docent dok ter Adh. van Loy nog een korf? opwekking voor het prachtig* werk van naastenliefde, dat een E. H. B. O.-er beoefent. Het is evenwel beter in handen van een niet E. H. B. O.-er te vallen dan van een slechte E. H. B. O.-er, W een ongeval, aldus dokter Van Loy. Daarom wees ook hij op de noodzaak van de E. H. B. 0.- kennis paraat te houden door het regelmatig bezoeken van cursus- of oefenavonden. Oude man lag een week dood in zijn woning. De politie in Bruinisse heeft zich dinsdag toegang geforceerd tot de woning van de 75-jarige M. Moerland. De man werd dood it zijn stoel aangetroffen. De heer Moerland was vorige week woensdag voor het laatst gezien. De buren dachten dat hij naar zijn dochter in Zierikzee was. maar toen deze dochter dinsdag morgen opbelde om naar haar vader te informeren begreep men, dat er iets niet in orde was. Door ANGELA VON RIESLING

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2