herinnering Kongo op de goede weg De garantie-regeling voor de teelt van Suikerbieten Staan wij machteloos tegenover griep? VOETBAL BEURSOVERZICHT Donderdag 22 maart 1%% VRIJE ZEEUW Pagina Drie Poolse verstekelingen in scheepsruim van Gdynia naar Londen SYRIË EN ISRAEL Neen! Het belangrijkste is verstandig en gezond te leven, overmatige vermoeidheid te vermijden en te zorgen voor vitaminenrijke voeding. Hier mede verhoogt u uw weer stand en stimuleert u de natuurlijke afweerkrachten, die uw lichaam tegen infecties bezit. Verder verdient bet aanbeve ling bij griepverschijnselen uw dokter te raadplegen. Er is geen bezwaar tegen, dat u in tussen ook zelf een verstan dige maatregel neemt door ASPIRIN toe te passen. AS PIRIN, het befaamde BAYER produkt, heeft een drievoudi ge werking tegen griep: 1. stilt de pijn - 2. doet de koorts dalen en - 3. activeert het organisme. ASPIRIN nu ook in handige gezinsverpak king van 25 strips met 4 ta« bietten. DE VERKIEZINGEN IN COLUMBIA DE ERKENNING VAN DE ALGERIJNSE REGERING KUNNEN STRIJDKRACHTEN DER VER. NATIES BINNENKORT VERTREKKEN WERKLOOSHEID IN CANADA Geen twijfel meer Nog niet op eigen benen LANDBOUWSCHAP STELT COMMISSIE GEMENGD BEDRIJF IN VERVALSING FRANSE SENAAT BEHANDELDE BESTAND DE BESPREKINGEN OVER NIEUW-GUINEA IN DE VER. STATEN HET STAATSBEZOEK TE WENEN DE ZAAK-EICHMANN PERZISCH KE1ZERSPAAR NAAR DE VER. STATEN Syrisch afweergeschut heeft woensdag geschoten op Israëli sche vliegtuigen, die boven het Meer van Tiberias vlogen, aldus Israëlische journalisten die zich in dit gebied bevonden. Zij voeg den hieraan toe, dat de Syriërs voortgaan met de aanvoer van aanzienlijke militaire versterkin gen, waaronder tanks en zware artillerie. Ken Israëlische legerwoord- voerder verklaarde, dat Israëli sche vliegtuigen woensdag Syri sche toestellen, die zich boven Joods grondgebied bevonden, hebben verjaagd. Israël heeft hierover een klacht ingediend bij de wapenstilstandscommis sie. Jordaanse dagbladen meldden woensdag, dat koning Hoessein van Jordanië en koning Saoed van Saoedi-Arabië spoedig een ontmoeting zullen hebben om de „voortdurende aanvallen van Israël op Syrische grenzen" te bespreken en gezamenlijke Ara bische maatregelen tegen de Is raëlische „agressie" op te stel len. Een woordvoerder van het Syrische leger heeft te Damas cus meegedeeld dat Svrische vliegtuigen een Israëlische straaljager hebben neergescho ten en een ander hebben bescha digd. Volgens de woordvoerder wer den vier Israëlische „Super Mysteres", die boven Syrisch grondgebied vlogen, aangevallen door vier Syrische toestellen. Na een luchtgevecht van drie minuten troffen de Syriërs twee van de Israëlische jagers. Eén ervan stortte in Israël neer en de drie andere namen da wijk. De Syrische toestellen zijn veilig op hun basis terugge keerd, aldus de Syrische woord voerder. Een woordvoerder van het Is raëlische leger heeft woensdag echter gezegd dat de berichten over een luchtgevecht en het neerschieten van een Israëlisch vliegtuig verzinsels zijn. (Advertentie.) Bij de algemene verkiezingen, welke zondag in Columbia zijn gehouden, heeft ruim de helft van de stemgerechtigden verstek laten gaan. De uiterst linkse „liberale revo lutionaire beweging", die linkse liberalen en communisten omvat, boekte een grote stemmenwinst. Zij kreeg een derde van de stem men die op liberale groeperingen werden uitgebracht. Men ver wacht echter dat de regerings coalitie van orthodoxe liberalen en unionistische conservatieven zowel in het Huis van Afgevaar digden als in de Senaat over een meerderheid van twee derden zal kunnen beschikken. Zoals gemeld bepaalt de Colum- biaanse grondwet, dat de geko zen vertegenwoordigers van de liberale en de conservatieve par tijen onder elkaar de zetels en de minister-portefeuilles verdelen Drie Poolse verstekelingen moesten dinsdag aan boord van het Poolse vrachtschip „Jaroslaw Dabrowski" door Londense havenarbeiders tussen de lading vandaan worden gered. Toen het schip in de Londense haven aan kwam, hoorden arbeiders een flauw hulpgeroep uit een van de ruimen. De helpers moesten een tunnel door de lading heen ma ken om de verstekelingen te kun nen bevrijden. De drie Polen waren 16 maart in de haven Gdynia aan boord ge gaan. Vermoedelijk hebben zij al die tijd eten noch drinken gehad. In de Engelse hoofdstad vroeg het drietehasiel aan. Foto Et>n van de verstekelin gen vernist op kousevoeten het immigratiebureau. De Franse regering beschouwt de Russische erkenning-de-jure van de Algerijnse voorlopige re gering als een ernstig dip-loma- dekincident. Dit heeft een woord voerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag mee gedeeld. In diplomatieke kringen in Pa rijs acht men het mogelijk dat de erkenning op dit tijdstip is inge geven door de wens communis tisch China voor te zijn. Naar het Canadese bureau voor de statistiek dinsdag heeft be kendgemaakt, bedroeg het aan- tal werklozen in Canada half februari j.l. 583.000, wat 136.000 minder was dan het na-oorlogse record van half februari 1961. Het aantal werklozen was in februari 38.000 groter dan in ja nuari en vormde 9,1 procent van de werkende bevolking in verge lijking met 8,5 procent in januari j.l. en 11,3 procent in februari 1961. Volgens het bureau waren de wijzigingen in de werkgelegen heid "en de werkloosheid in over eenstemming met de seizoenom standigheden. Het cijfer voor februari betekende een voortzet ting van de ontwikkeling, die zeven maanden eerder was be gonnen, toen de werkloosheid voor het eerst na zeventien maanden van stijgingen een daling te zien gaf in vergelijking met de cijfers van een jaar tevo ren. De takken van het bedrijfs leven, waarin de werkloosheid in februari vergeleken met januari de grootste vermindering te zien gaf waren de handel, de bouw nijverheid, de bosbouw en de mijnbouw. Na lange tjjd is Kongo weer eens i:i het nieuws verschenen. Tsjombe is, nadat hij een dikke stapel waarborgen voor zijn vei ligheid had gekregen, eindelijk zo vriendelijk geweest, naar Leo- poldstad te komen, waar hij deze week, achter een cordon van zwaar bewapende soldaten van het leger der Verenigde Naties met premier Adoela van de cen trale regering onderhandelt over de toekomstige staatsvorm van het land. Komen de belde heren tot een akkoord over de plaats van Ka- tanga in een- soort federale re publiek Kongo, dan kan de zaak daar, na vele jaren, als betrek kelijk gezond worden beschouwd. Want Gizenga, de voormalige leider van de Oostprovincie, die indertijd met Tsjombe het cen trale bewind bestreed, blijkt zo goed te zijn opgeborgen, dat van zijn kant voor Leopoldstad geen gevaar meer te duchten schijnt. Dat thans de basis voor een kalmer ontwikkeling in de rien- ting van een min of meer geor dend staatswezen in Kongo kan worden gelegd, is vooral te dan ken aan Adoela, die er in de af gelopen maanden in is geslaagd, een vrij aanzienlijk portie ver trouwen in het politieke gezag van zijn centrale regering te vestigen. Natuurlijk, er zijn ook in het recente verleden moordpartijen op blanken voorgekomen en in bet uitgestrekte land zwer ven nog vele groepen „sol daten" rond, die zichzelf als enig heer en meester beschou wen, maar ook Adoela kan van halve en hele wilden niet op korte termijn brave burgers maken. Aan de vergroting van zijn prestige kan echter, nu zelfs de machtige Tsjombe aan zijn deur heeft geklopt, niet worden getwijfeld. Behalve van het verloop der onderhandelingen in Leopoldstad zal, voor de toekomst van Kongo, veel afhangen van de pogingen, die op het ogenblik door kolonel Kiemoe, stafchef van het leger van de centrale regering, worden ondernomen, om de Katangese strijdkrachten in het Kongolese leger onder te brengen. Kobben deze succes, dan mag daarin een garantie worden gezien, dat Tsjombe er thans werkelijk toe is gebracht, zijn plannen voor een onafhankelijk Katanga op te geven. Want zonder zijn "befaam de, door blanke officieren opge leide gendarmerie kan Tsjombe niet opnieuw gemaakte overeen komsten met de centrale rege ring aan zijn laars lappen. Hoewel dus, zolang de integra tie der strijdkrachten haar be slag niet heeft gekregen, een vredige ontwikkeling in Kongo niet is verzekerd, nrng men de toekomst van het nog maar kort geleden in een' chaos verkeren de land, nu toch met wat meer optimisme tegemoet zien. Het is zeker nog niet zover, dat de Verenigde Naties haar strijdkrachten met een gerust hart zouden kunnen terugtrek ken. Maar in ieder geval schijnt de dag, waarop zulks wel moge lijk zal zijn, nader dan ooit te voren in de historie van de jonge, onafhankelijke Afrikaan se staat. (Nadruk verboden.) Woensdag is een Frans mili tair vliegtuig 80 km ten zuidoos ten van Algiers neergestort. Alle elf inzittenden kwamen om het leven. Het ongeluk was vermoe delijk aan slechte weersomstan- digheden te wiiten. Het bestuur van het Land bouwschap wil voor dit jaar geen regeling meer invoeren, waarbij de individuele suiker bietentelers de garantieprijs wel ontvangen voor een als hun aan deel in de voorziening van de binnenlandse markt te beschou wen hoeveelheid, maar niet voor het meer geteelde. Wel zal een kleine commissie, door de sui kerindustrie en het Landbouw schap gezamenlijk in te stellen, trachten een dergelijke regeling uit te werken. Haar studiën zul len speciaal gericht zijn op een regeling voor 1963. Zoals men weet geldt de ga rantieprijs voor suiker slechts voor de in het binnenland afge- zete hoeveelheid. Door de hier boven bedoelde „contingen teringsregeling", waarbij overi gens iedereen vrij blijft zoveel suikerbieten te telen als hij wil, hopen de voorstanders te berei ken dat zij, die zich bij deze teelt een zelfbeperking opleggen, gedupeerd worden door hen, die juist extra veel telen. In zijn vorige vergadering heeft het bestuur van het Land bouwschap aan de hoofdaf deling Akkerbouw gevraagd, zich te beraden over de moge lijkheid, zo'n regeling nog dit jaar te doen gelden. De hoofd afdeling heeft nu geantwoord, dat dit geen aanbeveling ver dient: de consequenties van de nader uit te werken regeling kunnen nog onvoldoende wor den overzien en de teler kan zijn bouwplan voor dit jaar al niet meer veranderen. Het bestuur gaf woensdag de hoofdafdeling gelijk. Wel gaven de heren Van der Ploeg (R. K. Landarbeiders) en Yska (Chr. Landarbeiders) te kennen, reeds dit jaar een regeling te wensen. De heren Knottnerus (K. N. L. C.) en Biesheuvel (C. B. T. B.) ver dedigden het andere standpunt. Een andere kwestie, de suiker garantie betreffende, zal door het Landbouwschap ter sprake worden gebracht in het perio dieke overleg met de minister van Landbouw, Tot nu toe heeft de overheid de premies, die de suikerfabrieken aan de boeren toekennen wegens vroege of late levering van suikerbieten, als verwerkingskosten beschouwd en ze dus niet afgetrokken van de aan de boeren uit te keren garantieprijs. De overheid heeft nu te kennen gegeven dat ze die premies niet langer in de ver werkingskosten wenst op te nemen. De suikerindustrie die de garantieprijs van de over heid aan de telers doorgeeft heeft laten weten dat zij hier door, bij overigens gelijkblijven de omstandigheden, ƒ1,20 per ton minder zou kunnen betalen dan tot nu toe. Nu de garantie prijs ten opzichte van vorig jaar met 50 cent per ton bieten is verhoogd, komt dit er op neer dat de prijs, die de boeren ont vangen, per slot van rekening niet 50 cent hoger, maar 70 cent lager is. De commissie Algemene Zaken van de Nederlandse sui kerindustrie schrijft in haar brief aan het Landbouwschap, dat zij „deze abrupte verande ring zowel principieel als tak- tisch minder fraai" vindt. De heer Muntinga, voorzitter van de hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap, gaf in de bestuursvergadering te ken nen dat die hoofdafdeling de lagere uitbetaling bepaaldelijk niet zal accepteren. En het be stuur besloot tenslotte, er met de minister over ie gaan praten. Het bestuur van het Land bouwschap heeft woensdag be sloten tot instelling van een commissie gemengd bedrijf. Er zullen negen werkgevers- en drie werknemersvertegenwoordigers zitting in hebben. De commissie zal o.m. de vraag moeten beant woorden, of verwacht mag wor den dat het gemengde boeren bedrijf zich in de toekomst zal kunnen handhaven en bij goede bedrijfsleiding en bedrijfsvoe ring een behoorlijk bestaan zal kunnen opleveren. Tegelijk met de instelling van de nieuwe com missie is de commissie „kleine- boerenvraagstukken" opgeheven. In de woensdag gehouden be stuursvergadering nam de voor zitter, de heer R. A. W. Biewen- ga, afscheid van de heer Tigge- laar, die op 1 april aftreedt als voorzitter van de Algemene Agrarische Bedrijfsbond en daarom ook het bestuur van het Landbouwschap verlaat. In Parijs is woensdag een 33-jarige schilder, Jean-Pierre Schecroun, gearresteerd die meer dan honderd werken van vooraanstaande hedendaagse schilders heeft gekopieerd en deze vervalsingen als echt liet verkopen. Vijf medeplichtigen die eveneens zijn gearresteerd, deden de vervalsingen in ver scheidene Westeuropese steden van de hand. Vele deskundigen hadden niet aan de echtheid der verkochte werken getwijfeld. Het bedrog werd vergemakkelijkt doordat de kopieën voorzien waren van een garantie van echtheid die door een bekende Parijse kunst handel was uitgegeven. Het bleek echter dat deze bewijzen vals waren. De vijf medeplichtigen jon gelieden uit zeer goede families deden namens geïnteresseer den bestellingen bij Schecroun. Deze zette zich dan aan het werk en produceerde in één uur een getrouwe kopie. Hij is ge specialiseerd in tekeningen, pas tellen, gouaches en aquarellen. Een olieverfschilderij nam vol gens hem te veel tijd in beslag. In twee jaar incasseerden Schecroun en zijn vrienden al leen al bij directeuren van Euro pese kunsthandels een bedrag van ruim 200.000 gulden. Maar de meeste kopieën werden aan particulieren verkocht, zodat hun winst veel hoger was. Onder de vervalste werken bevinden zich kopieën van Pi casso, Braque, Leger en Miro. De behandeling van het be stand in Algerië heeft woensdag middag in de Franse Senaat een kalmer verloop gehad dan in de Nationale Vergadering. Ex-presi dent Edgar Faure sprak zich voor de overeenkomst van Evian uit. De rol van de regering moet •echter niet verdedigend maar op bouwend zijn. Voor de Europea nen in Algerië acht hij nog niet alles verloren. Oud-minister Mitterand (cen trum-links) uitte zich bitter over de verloren tijd en vroeg zich £if of de regering-Debré erin zal slagen zich te handhaven. De voorzitter van de democra- tisoh-christelijke „M.R.P.", An- dré Colin, twijfelt er aan of het nieuwe Algerië wel tot stand zal komen omdat de gewelddadig heden in Algerië voortduren. Woensdag hebben de Neder landse en de Indonesische diplo maten hun besprekingen in de V. S. over Nieuw-Guinea voort gezet. Uit gewoonlijk betrouw bare bron werd vernomen, dat zij voortgaan met besprekingen op niet-officiële basis, die dins dag zijn begonnen op een ge heim gehouden plaats, op onge veer 50 km van Washington ge legen. Maar noch uit Indonesi sche, noch uit Nederlandse bron waren woensdagmorgen ge gevens te verkrijgen waaruit zou kunnen worden opgemaakt, of bij dit geheime overleg vor deringen zouden zijn gemaakt. Voorlopig Ned.-elfta! London-combination 02. In een trage, onbeduidende partij voetbal, waarin Moulijn schitterde door „afwezigheid" en geen enkele der andere spelers tot een opvallende rol vermocht te komen, ging gisteravond in het Olympisch stadion het voor lopig Nederlands elftal in de voetbalwedstrijd tegen de Lon don-combination met 0-2 ten on der. Als ploeg rammelde het Nederlands elftal in al zijn voe gen. Individueel kwamen enkelen soms tot goede vanichingen, zo als vóór de rust Prins en Swart, terwijl aan het spel van Henk Groot duidelijk te merken is, dat zijn vorm aan het terugkomen is. Maar enig resultaat haalde het niet uit. De superieure Engelsen gaven onze verdedigers handen vol werk en niet altijd wisten zij dit te klaren. Het pleit echter voor hen dat zij de score tot rede lijke cijfers hebben weten in te tomen. Het begin was al bijzonder triest voor de Nederlandse for matie. De Lendenaren, die er kennelijk op uit waren zo snel mogelijk een voorsprong te nemen, zagen een flitsende aan- valsactie in de derde minuut be loond met een bijzonder gaat doelpunt, een schoolvoorbeeld uit het boekje. Uit een through-pass van rechtsbuiten Brabrook in de ruimte pikte linksbinnen Ed wards de bal op. Er volgde een hoge voorzet, waaruit midden voor Bridges scoorde (01). Behalve deze desillusie moesten onze landgenoten nog een tweede tegenslag incasseren, namelijk het verlies van doelman Eddy Pieters Graafland, die met Brid ges zo hard in aanraking kwam, dat hij het neusbeen brak. Zijn plaats werd ingenomen door de jonge Lagarde van D.H.C. Het zou tot in de tweede helft duren, eer hij de gelegenheid kreeg te tonen een waardig plaatsvervanger van de nationale doelman te zijn en reeds hieruit blijkt, hoe steriel het spel van beide partijen was. Ja, ook dat in de eerste helft van de Engel sen, ondanks hun technische superioriteit. Weliswaar kostte het de in hoog tempo spelende Engelsen in het begin telkens weinig moeite de Nederlandse verdediging te ontrafelen, aan de afwerking van hun aanvallen mankeerde veel. Toen na een kwartier onze landgenoten er in slaagden hun verdediging tot een beter slui tend geheel te maken, viel er van de Londense voorhoede verder nog maar weinig gevaar te duch ten. Door deze inperking van de Engelse macht kregen de Neder landers meer gelegenheid zich te ontplooien en vooral Prins or ganiseerde menige aanvaL De Londenaren bleven de strijd beheersen en dat zij nog slechts één doelpunt aan de score kon den toevoegen door een doel punt van middenvoor Bridges in de 29e minuut pleit niet voor hun produktiviteit. Daarentegen wél voor LagEtrde, die enkele goede reddingen verrichtte, on der andere vlak voor het tweede Engelse doelpunt, toen hij de bal van de voet van de doorgebro ken Bridges plukte. De Neder landers bleven komen, maar het bleef bij pogingen. De Engelse defensie viel niet te vermurwen. Het Nederlandse spel was te armetierig om hen zelfs maar te kunnen verontrusten. OM DE EUROPESE BEKER VOOR BEKERWINNAARS In een wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin-, naars heeft Piorentina woens dag te Florence met 20 gewon nen van het Hongaarse UjDest; dat Ajax eerder in dit toernooi had uitgeschakeld. De ruststand van deze eerste ontmoeting tus sen beide ploegen was 1—0. OM DE EUROPA-BEKER. Benf icaTottenham Hotspur 8—1. Het Portugese Benfica heeft woensdagavond te Lissabon de eerste wedstrijd tegen Totten ham Hotspur (Engeland) voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen, met 3-1 ge wonnen. Bij de rust leidden de Portugezen, die vorig jaar da bokaal wonnen, met 20. POOR EEN Roeiend BOEK MN.- VAN DE SANDE PHILIPS FLAUW Ter voorbereiding van het staatsbezoek, dat Koningin Ju liana en Prins Bernhard van 21-24 mei aan Oostenrijk zullen brengen, is de hofmaarschalk en adjudant van de Koningin, kolo nel vlieger mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann, woensdag in Wenen aangekomen. Vandaag zal het hooggerechts hof in Jeruzalem het hoger be roep van Adolf Eichmann tegen zowel zijn veroordeling als het over hem uitgesproken doodvon nis, in behandeling nemen. Eichmann, die twee dagen ge leden zes en vijftig jaar is ge worden, is dinsdagavond van zijn dodencel in de Ramleh-ge- vangenis overgebracht naar het gebouw Beit Haam in Jeruza lem, vvaar hij tijdens zijn lang durige berechting in eerste in stantie reeds verscheidene maan den doorbracht. Verwacht wordt dat. dr. Ser- vatius in zijn pleidooi, waarmede de zitting waarschijnlijk zal wor den geopend, zal vragen om het horen van nieuwe getuigen en Eichmann nogmaals in de ge legenheid te stellen als getuige a décharge te worden gehoord. De beurs heeft gisteren direct bij de opening een flauwe ten dentie voor de Philipsaandelen te zien gegeven. Over het waar om, kon men geen vast omlijnd antwoord geven. Van de zijde van het publiek waren wat stuk ken aan do markt, waartegen over bijna geen vraag aanwezig was. Het gevolg was dat door dit middenkoersaanbod laag werd geopend. Zonder slag of stoot werd meteen beneden de 1000 gedaan op 996, tegen een voorgaande slotkoers van 1017. Hierna werd nog even 995 tot stand gebracht. Hierdoor daalde de koers van de Philipsaandelen in twee beursdagen ruim 30 pun- en. Op het sterk verlaagde ni veau kwam er enige steun van het buitenland, waardoor de koers niet verder inzakte. De handel was aanvankelijk gering. Gedurende de verdere beurs- duur nam de affaire in de Phi lipsaandelen zienderogen toe als gevolg van aanhoudende buiten landse vraag. Aangezien de ver kooporders intussen waren op gedroogd, zorgde genoemde vraag voor een fors koersherstel tot 1006. Op dit niveau verlieten de stukken de markt. De stem ming voor de overige internatio nale waarden was bij de opening merendeels prijshoudend. De handel in deze hoeken bleef bin nen nauwe grenzen. Er werd gisteren op het Damrak in het geheel geen steun ondervonden van de buitenlandse beurzen. Wall Street sloot dinsdag luste loos, terwijl Parijs en West- Duitsland gisteren iets lager no teerden. Kon. Olie, welk fonds dinsdag op de Newyorkse beurs wederom iets hoger sloot, lag op 139,10 onveranderd in de markt. Hoogovens liepen op van 809 tot 811 (812). AKU onveran derd op 397. Unilevers trokken aan van 190,00 tot 190,40 189,90). Ook voor dit fonds bestond enige buitenlandse be langstelling. De scheepvaartwaarden open den fractioneel beneden het vo rige slotniveau. Later op de middag konden de koersen zich verbeteren waardoor de meeste scheepvaartwaarden deze beurs- dag konden afsluiten met een lichte koerswinst. Holland- Amerikalijn werd ex 7 procent dividend verhandeld. Het onver anderde dividend van de Deli- maatschappij heeft blijkbaar geen goede indruk gemaakt. De prijs voor deze stukken werd circa 3 gulden lager op 162,30 geadviseerd. H.V.A.'s werden in een ruime open hoek verhandeld van 132 tot 134V) (136). Amster dam Rubber bijna een punt lager op 117. In de staatsfond- senhoek viel weinig te beleven. De ondertoon was er iets beter. Van de beleggingsmaatschap pijen werden aandelen „Mijbeb" iets lager getaxeerd op het divl- dendvoorstel. Dinsdag noteer den deze stukken reeds 14 pun ten beneden de vorige koers. Vezelverwerking kreeg een lage re advieskoers op de sterk ver-, laagde winst. De laatste verhan- deidag bracht een adviesprijs voor claims De Wit's Textiel op ƒ111, neerkomende op circa 122 procent voor de converceerbare obligaties. Aandelen van de grootbanken iets vriendelijker. De 4 °/'o obligaties „PGEM" werden op 98% verhandeld. De emissiekoers was 99 procent. Nabeurskoersen AKU: (396%) Kon. Olie: 138.50 gb—139.40 gl slot 138.70 (139.10) Philips: 9991002 gl slot 999V2 (1004Va) ünuever: 189.50 gb—190.20 slot 188.80 Hoogovens Int. conc. industrie .scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen 190.20) (8O91/2) Beursindices 19/3 20/3 21/3 588.40 585.37 583.25 388.86 387.62 386.28 175.30 173.53 175.08 265.98 264.95 265.29 168.61 168.72 168.05 427.10 425.16 423.91 Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.1310.23, Ca nadese dohar 3.393.44, Ameri- Kaanse dollar 3.58V23.62Va, Bel gische frank (100 7.22—7.27, Franse frank (100 73,30—73.80, Duitse mark (100 90.0590.55, Zweedse kroon (100 69.60 70.60, Zwitserse frank (100) 83,1083.60, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 50.30—51.30, Oostenrijkse schil ling (100) 13.95—14.05, Italiaan- se lire (10.000) 57.50—59.50, Por tugese escudo (100) 12.60—12.75, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95—6.10. Te Teheran is in een officiële bekendmaking medegedeeld dat de sjah, vergezeld door keizerin Farah, in april een officieel be zoek aan de Verenigde Staten zal brengen, zulks op uitnodi ging van president Kennedy. Het Perzische keizerlijke paar zal 10 april a.s. uit Teheran naar 'Washington vertrekken. (ONINKLIJKE odd*.n.\ NIJMEGEN 29 jaar ervaring

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 11