RECHTSZAKEN SNELFIX Binnenlands nieuws ngen over duren voort BEURSO VERZICHT iVoenscfag Si maart 1962 Woensdag 21 maart 1962 Pagina 1 ROEMENIE ERKENT ALGERIJNSE REGERING UB A'S VERZOEK IN VEILIGHEIDSRAAD VINKELSLUITING OP 30 APRIL? e\H dutöelpot Pak SV ÜÜCT Ideaal-Persil verzorgt'Uw was ideaal VEROLME BOUWT IN STELLENDAM ZIJN ZEVENDE SCHEEPSWERF PRINS BERNHARD IN PORTO ERCOLE DE ORDETROEPEN IN ALGERIE DE STUDENT EN ZIJN EILAND DE ENGELSE INVOERPOLITIEK VOOR BOTER GRENSVERKEER VOOR BUITENLANDSE WERKNEMERS VERGEMAKKELIJKT Franse Nationale Vergadering HERINNERINGSTEGEL 1V1 elk Hu/s in Nederland hoort zon teq&l aan de wand... SAMEN ALU EN DE VRIJE ZEEUW S«?8SE® Suitenlandse Zaken, Spaak, die aterdag jj. in Den Haag met ninister Luns een grote mate an overeenstemming bereikte ver een gezamenlijk standpunt egens de Franse voorstellen oor een politieke unie, die de lederlands-Belgische bezwaren de unie, in de vorm zoals ter tafel ligt, onderstreep ten lans Minister Spaak noemde trou- rens het Franse concept enkele 'eken terug in het Belgische arlement een „wangedrocht", it mij niet bevalt. Deze bezwaren worden geheel iderschreven door minister egni. terwijl de Luxemburgse linister Schaus minder ver van i opvatting van de twee Bene- x-ministers bleek te staan dan >rt geleden nog uit zijn ver- aringen bleek. Iet was vooral de nieuwe Duit- minister van Buitenlandse iken, Schroeder, die het meest ?igde tot toegevingen aan dé ranse minister van Buitenland- Zaken Couve de IVfurViflêr™ Minister Spaak verdedigde ook t van het begin af door Ne- rland ingenomen standpunt t Groot-Brittannië op de een andere wijze bij het overleg er de politieke samenwerking n Europa moet worden be- ikken. Hoewel hij dit niet met zoveel lorden zei, bleek ook zijn ge- chte in de richting te gaan op i opschorting van een uitein- ijke beslissing over de politie- unie, totdat bekend zal zijn Engeland tot Europese gs- enschappen zal toetreden. >e Roemeense regering heeft voorlopige regering van Alge- erkend en de wens geuit lomatieke betrekkingen met r aan te knopen, zo heeft het meense persbureau dinsdag igedeeld. Ook Tsjeclio-.Siowakije er kent Algerijnse regering. >e Tsjechische regering heeft voorlopige Algerijnse rege- de jure erkend en haar "gesteld normale diplomatie- betrekkingen aan te knopen. Brit Dean, de Chinees Joe -Hsuh en de Fransman Be- hebben zich dinsdag in de igheidsraad van de Verenigde es gekant tegen het verzoek Cuba een rekwest bij het 'nationale gerechtshof lil Haag in te dienen om een serende uitspraak over de igheid van de maatregelen i Cuba waartoe op de on- s te Punta del Este confe- e van Amerikaanse landen ?sloten. ■t debat over deze kwestie It vandaag voortgezet. samenwerkende organisa- van winkelpersoneel, t.w. lg. Bond Mercurius (N. V. de H. K. W. (K. A. B.) sn C. B. B. (C. N. V.) hebben de centrale werkgeversor aties in de detailhandel ver- de ondernemers in het ribedrijf dringend te advi- hun zaken op 30 april a.s. hele dag gesloten te hott- Dit opdat ook het winkel- neel de verjaardag van de Koningin en de her- ng van het zilveren hitwe- eest van het Koninklijk aar kan meevieren. brand in teeropslagplaats van papierfabriek Een grote hoeveelheid afval- teer in een opslagplaats van de papierfabriek van de firma Huis kamp en Sanders te Eerbeek is dinsdagmiddag door nog onbe kende oorzaak in brand geraakt. De fabrieksgebouwen werden hierdoor in een dikke, zwarte rookwolk gehuld. De vlammen steden metershoog op. De brandweer van Eerbeek en de fabrieksbrandweer had den de brand na een uur onder da knie; de brandweer van Brammen, die om assistentie was verzocht, behoefde niet meer in actie te komen. Van schade is geen sprakede afval teer had geen waarde en het bedrijf is eigenlijk blij, dat het zó van dit afval is afgeko men. Meer schade hadden de omwonende huisvrouwen aan hun wasgoed e.d. als gevolg van de zware rookontwikkeling. aangehouden wegens flessentrekkerij en oplichting Door de Haagse politie is maandag de 43-jarige vertegen woordiger A. M. aangehouden, die zich de vorige zomer door meubelzaken voor een bedrag van 6000 heeft laten installeren zonder een cent te betalen. Na dien heeft hij nog dertien radio toestellen op zicht gevraagd en gekregen. Zodra hij de toestellen in huis had, verkocht hij ze met een of ander verhaaltje aan een opkoper. In totaal is de door M. met flessentrekkerij aangerichte schade ƒ10.000. speciale postbestellingen voor sjoukje dijkstra De P.T.T. in Amstelveen heeft ondanks de personeelsschaarste in deze dagen extra postbestellin gen gecreëerd om de stapels brie ven, telegrammen en pakjes, die, geadresseerd aan Sjoukje Dijk stra, uit het gehele land en het buitenland in Amstelveen aanko men, te bezorgen. Het zou trou wens niet meer te doen zijn om de reusachtige hoeveelheid felici taties in de normale bestelling op te nemen. De brievenbesteller zou onder de vracht zijn bezweken. Daarom kwam de post gisteroch tend met een speciale auto een hele postzak, alleen bestemd voor Sjoukje, bij de woning van de familie afleveren. Honderden brieven en tele grammen en tientallen pakketjes met geschenken hopen zich op in de huiskamer van de Dijkstra's, waar de familieleden handen te kort komen om alles netjes te sorteren. Onder de telegrammen was er een van de officieren van de Friesland" van de Kon. Rotter damse Lloyd, die midden op de Atlantische Oceaan gespannen aan de radio de verrichtingen van onze landgenote hadden ge- volgt en nu hun blijdschap over het behaalde kampioenschap tele grafisch kenbaar maakten. Ook was er een telegrafische geluk wens van de kunstrijvereniging „Antwerpen", waarvan Sjoukje erelid is. Bij de post zijn veel dozen bonbons onder meer een van baron Van Pallandt uit Roo sendaal handdoeken, zakdoek jes, een fraaie handtas, boeken, grote koeken, een mooi Fries wandbord van voetbal- en schaatsofficial Lambert Stein- (Advertentie.) Ondanks' de enorme .korting op elk pak is Ideaal-Persil toch voorzien van de kostbare spaaremmertjes. Ook waardevol voor U persoonlijk! Benut de spaarkaart die U thuis kreeg. groot pak Igjl dftk Stellendam, aan de voet van de toekomstige dam in het Haring vlot, heeft grote plannen. Burgemeester J. A. Kleijnen- be-g deed daarvan gistermorgen mededeling in een bijzondere vpegadering van de gemeente raad. Het project van de Deltawer ken bracht aanvankelijk pessi misme onder de 2000 inwoners van het kleine vissersdorpje, dat door de afsluiting van het Ha ringvliet het Zuiderdiep ziet ver zanden, de oude binnenhaven verliest en de visgronden voor de garnalenvangst moet missen. Voor de schippers was er boven dien nog de handicap dat hun scheepjes te klein zijn voor de echte zeevisserij. Maar de groots oogezette plan nen kunnen nu alles ten goede keren: Stellendam krijgt een grote binnenhaven, waarvan later ook de vissers van Ouddorp en Goedereede kunnen profite ren. Het belangrijkste project voor de naaste toekomst wordt echter dat scheepsbouwer C. Verolme binnenkort in het dorpje zijn zevende scheepswerf gaat vesti gen, een werf voor de nieuw bouw en reparatie van vissers vaartuigen er- kustvaarders met als bijzonderheid een scheeps- lift, die uniek is voor Europa. „Verolme Scheepsbouw- en Re- paratiewerf Stellendam N. V." zal in de toekomst werk kunnen bieden aan ca. 1500 arbeiders. De werf. die in de zuid-oost hoek van de binnenhaven op domeingronden komt. wordt de zevende van het concern: In Nederland heeft Verolme er al drie Alblasserdam, Heusden en Rozenburg) en voorts ziin er werven in Ierland (Cork), Noor wegen (Sarpsgorb, die binnen kort wordt uitgebreid) en Brazi lië (Jaeuaeanga). Over niet al te lange tijd wordt ook begonnen aan de bouw van de achtste v. rirf in Peru, de goedkeuring op c' te plannen is reeds verkregen. In Stellendam kunnen de nieuwe schepen in overdekte loodsen worden gebouwd, een voorte, een hartelijke brief van de kampioenszwemmer Wieger Mensonides en talrijke tekenin gen en gedichtjes van schoolkin deren. Het zal Sjoukje vele weken kosten om zich door deze nog steeds groeiende .stapel heen te werken. opkoper bij aanvaring verdronken Een aanvaring op de Nieuwe Maas heeft dinsdagmorgen het leven gekost aan de 60-jarige op koper W. van Erp uit Rotterdam. De heer Van Erp voer met zijn 21-jarige zoon met zijn bootje van de Waalhaven naar de Maas haven en hield daarbij, volgens de voorschriften, op de zeer druk ke rivier de zuidelijke wal. Bij de Barendrechtse haven werd het scheepje aan de achterzijde ge raakt door het binnenvaartuig „Schelde", waardoor het zonk. De zoon kon zich redden hij werd door een motorvlet van het Amerikaanse vliegdekschip U.S.S. „Wasp" uit het water gehaald en later ter observatie naar een zie kenhuis gebracht maar de vader kwam niet meer boven. De rivierpolitie dregde gisteravond nog naar zijn lichaam. arbeider gedood door neerstortend beton Bij het slopen van een tribune op het terrein van de groente en fruitveiling in Utrecht is gis termorgen een arbeider bedol ven onder neerstortend beton. Het slachtoffer, de 22-jarige J. Perquin uit Utrecht, werd zwaar gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, waar bezweek aan zijn verwondingen. avontuur eindigde tegen boom Met het doel te gaan monste ren om op die wijze de wijde wereld te leren kennen, vertrok ken in de nacht van zondag op maandag vijf jongelui, in de leef- 'rijd van 16—17 jaar, uit Gronin gen naar Duitsland. Zij gebruik ten de auto van de vader van een van hen en wi'sten de Nederlands- Duitse grens illegaal te passeren. De tocht echter leidde niet tot 'iet beoogde doel. In de omgeving /an Hollwege (Ammerland) ver loor de jonge chauffeur de macht over het stuur. De vijf inzitten den liepen geen verwondingen op. Zij konden allen worden aan gehouden en vier van hen zijn in middels aan de politie in Gronin gen overgegeven. De bestuurder van de auto werd vastgehouden om nader te worden verhoord wegens het onbevoegd besturen van de auto. De namen van de vijf „avontu riers" wilde men niet vrijgeven. gedeelte van het terrein wordt vrijgehouden voor schoonmaak beurten en reparaties. Vooral dit laatste maakt Stellendam tot de centrale vissershaven van het eilandengebied. Een belangrijke functie op de werf krijgt de hydraulische seheepslift een primeur voor Europa, ontworpen door inge nieurs van Verolme en De Long die 75 meter lang wordt, 16 meter breed (even breed als de schutsluis) en die in tien minu ten tjjds op elke willekeurige plaats de schepen in het water kan laten zakken of op de wal zet, waar de boten worden opge vangen door een wagen met rol len. De lift staat op poten. Bij Verolme heeft men grote verwachtingen ten aanzien van de nieuwbouw van visserssche pen. In verband met de Delta werken is namelijk voor de ge dupeerde vissers een financie ringsregeling ontworpen, waar bij de gemeente 70 procent voor schiet tegen 4 procent rente met een aflostijd van 15 jaar de rijksgoedkeuring is nog niet ver kregen, maar men verwacht deze wel terwijl het rijk de reste rende 30 procent renteloos ver strekt ingevolge de zelfstandi genregeling. Deze 30 procent zal later worden verrekend met de aanwijsbare schade voor de vis sers, als een gevolg van het Del taproject. Prins Bernhard is gisteren op het zomerverblijf van de konink lijke familie in Porto Ercole. Zijn bezoek, dat duurt tot donderdag, houdt verband met verbouwingen aan de koninklijke villa. In de Franse staatscourant is dinsdag een decreet afgedrukt, dat gaat over het bestuur in Al- gerië tijdens de overgangs periode. De ordetroepen zullen ongeveer 60.000 man sterk zijn. Door oproeping van reservisten kan het voorlopige bestuur dit aantal zonodig uitbreiden tot maximaal 80.000 man. De 22-jarige student in de conomie Wolfgang Kasimirek Red uit Bamberg heeft een riland in de Regnitz, een zijrivier van de Main, tot zijn bezit ver klaard. Dit eiland is pas enkele dagen geleden bij werkzaam heden aan het kanaal Bamberg Neurenberg door het zakken van de waterspiegel aan de dag ge komen. In een schrijven aan het kadaster en het Beierse ministe rie van Binnenlandse Zaken be roept de student zich voor de 'nbezitneming van het 75 vier kante meter grote eiland oo de waterwet voor het koninkrijk Beieren van 23 maart 1907. Vol gens deze wet, die volgens de vatting van de student nog steeds geldig is, waren de eilanden d'e bij de uitvaardiging van de wet reeds bestonden staatseigendom. „Zijn" eiland in de Regnitz, pas enkele dagen geleden aan het daglicht getreden, kan echter geen bezit van de staat zijn om dat deze van het bestaan ervan niets afwist, aldus de student, die „zijn" eiland als een kleine oase van rust wil gebriiiii"«t en het bezit ervan desnoods voor het gerecht wil verdedigen. tien jaar geëist voor De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gis teren een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van het voorarrest en terbeschikkingstel ling van de regering- geëist tegen de 34-jarige Haagse fabrieksar beider P. B., die op 14 september van het vorige jaar getracht heeft de 72-jarige K,D. de Groot in diens woning aan de Leeuwen- daallaan te Rijswijk van het leven te beroven. De verdachte, die voortdurend in financiële moeilijkheden ver keerde, vroeg de bejaarde man, die voor halve dagen bij dezelfde werkgever als hij in dienst was, hem 300 gulden te lenen voor de aanschaf van een televisietoestel. De oude man, die de verdachte uit eigen beweging al eens eerder geholpen had, wei gerde. De verdachte vroeg hem toen niet met hun gemeenschap- ftlijke werkgever over zijn finan ciële zorgen te spreken. Deze werkgever had de verdachte namelijk al eens gezegd, dat hij de tering naar de nering moest zetten, daar hem anders wel eens ontslag kon worden gegeven. Enkele dagen later zag de ver dachte zijn bejaarde collega met de werkgever praten. In de daar op volgende dagen werd bij hem het vermoeden steeds sterker, dat zijn financiële moeilijkheden In dit onderhoud ter sprake Waren gekomen. Toen ook kwam bij hem het plan op de man te doden. Op 14 september ging de ver dachte naar de woning van de be jaarde man om met hem over deze kwestie te spreken. De man zei hem toen niet 'met de werk gever over de geldzorgen van de verdachte te hebben gesproken. Tijdens dit gesprek sloeg de ver dachte plotseling toe met een ijzeren staaf, die. hij onder zijn kleding verborgen had gehouden. „Ik kon niet verder nadenken", zei de verdachte ter zitting over dit punt. De oude man kreeg tal van harde slagen, pok toen hij al bewusteloos op dei grond lag. Hij kreeg zeer ernstig en blijvend let sel een schedelbreuk, een her senschudding, onherstelbare be schadiging van ziin rechteroog e'n evenwichtstoornissen. De arts, die hem behandeld heeft, is van oordeel, dat zijn harde schedel hem wellicht van de dood heeft gered. Het was tenslotte de echt genote van het slachtoffer, die, na ook nog bedreigt! te zijn. al arm kon slaan. Niet veel later werd de dader door de politie ge grepen. Ter zitting vertelde het slacht offer als getuige wat hem is overkomen. ..Ik ben goed voor deze man geweest, ik heb wel eens geholpen, zo. zei hij, „maar zoiets doe ik nu nooit meer". poging tot moord. Volgens het psychiatrisch rap port moet de verdachte, die toe geeft de opzet te hebben gehad de oude man uit de weg te rui men, sterk verminderd toereke ningsvatbaar worden geacht. De officier van Justitie meen de, dat poging tot moord bewe zen is. Waarschijnlijk is wraak de drijfveer geweest, hoewel de officier het ook niet uitgesloten achtte, dat het ook de bedoeling van de verdachte is geweest geld te roven. De raadsman van de verdachte bepleitte een lagere gevangenis straf dan is geëist in verband met de psychische gesteldheid van de verdachte. De rechtbank zal op 3 april uit spraak doen. Het besluit van Engeland om van 1 april a.s. af de boterinvoer nog gedurende 12 maanden te blijven beperken heeft nog eens de nadruk gelegd op het afzet- probleem, dat ontstaan is door de in stijgende lijn gaande ont wikkeling van de boterproauk- tie in de wereld, zo verklaarde de Australische minister voor grondstoffen, Charles Ader- mann, naar aanleiding van een persbericht over de Engelse be perking van de boterinvoer tot 390.000 ton, met inbegrip van een toewijzing van 62.000 ton voor Australië. „Het Engelse besluit houdt verband met een ernstig over aanbod dat de laatste 12 maan den op de Engelse markt is ont staan en de traditionele, boter- exporterende landen als Austra lië ernstig heeft verontrust", zo merkte de minister op. De minister zei verder, dat de prijs van boter, toen Engeland de invoer gedurende de afgelo pen zes maanden beperkte, steeg van 247 shilling per hundred weight tot 282 shilling en daar na stabiel bleef. „Het is te hopen, dat het En gelse besluit om de invoerbeper kingen te verlengen de Engelse botermarkt zal stabiliseren op een redelijk prijsniveau. Een vaster wordende stemming op de Engelse markten zal voor Australië echter enige pro blemen doen ontstaan in ver band met de grote omvang van de boterproduktie van dit jaar onder seizoensomstandigheden, die beter waren dan het gemid delde", aldus minister Ader- mann. „Neen wat mij betreft, ben ik dik tevreden over de moderne hygiëne." Door een door de r"'"tster van Justitie genomen besluit tot Wij ziging van het bewakingsvoor schrift 1946 is het grensverkeer voor binnenkomende werkne mers uit de E. E O.-'anden aan zienlijk vergemakkelijkt, zo deelt het ministerie van Justitie mede. Dit besluit is een uitvloeisel van de hiertoe in augustus 1961 door de E.E.G. uitgevaardigde veror dening nummer 15. Van nu af zullen werknemers uit Duitsland, Italië en Frankrijk, indien zij in een der Beneluxlan- den gaan werken, niet langer een geldig paspoort nodig hebben, doch kunnen volstaan met een identiteitskaart. Tevens kunnen ingevolge een akkoord tussen Ierland en de Beneluxlanden zeelieden deze landen binnengaan of verlaten op vertoon van hun zeemansboekje. De voorzitter van de Franse nationale vergadering, Jacques Chaban Delmas, heeft dinsdag ochtend in een voor driekwart gevuld huis een verklaring van president De Gaulle voorgelezen, are door de atgevaardiguen op vier na staanae wera 'aange hoord. President De Gauile zegt in zijn boodschap, dat het akkoord van Evian gro.e gevolgen voor Frankrijk heeft op nationaal en internationaal terrein en dat de toepassing ervan veel moeilijk- neuen zai meebrengen. Het lijkt hem dan ook nouig dat het ge- neie voik het beslotene bekrach tigt en het staatshoofd en de regering machtigt de problemen cüe de toepassing meebrengt tot in details te regelen. Vervolgens las premier Debré een regeringsverklaring voor over de met de F.L.N. gesloten overeenkomst. Toen hij hiermee Kiaar was, appiaudiseerden al leen zijn partijgenoten in de U. N. R. (Unie voor de Nieuwe Republiek). De oentendvergadering heeft drie kwartder geduurd. Dinsdag middag om 15 uur begon het debat. Er hadden zich al vijftien sprekers laten inschrijven. Debré legde er de nadruk op, dat de nieuwe toestand in een geest van verzoening dient te worden tegemoet getreden. Deze geest is belangrijker dan de let ter van de verstrekte garanties. Zij is bepalend voor de toekom stige verhouding tussen Frank rijk en een onafhankelijk Al- gerië. Van groot belang is ook, dat er een eind wordt gemaakt aan de activiteit van de O.A.S. Er komt een bijzonder tribunaal voor de berechting van terroris ten. In afwachting daarvan zijn in Algiers en Oran krijgsraden ingesteld. „Uit alles blijkt dat Algerië Frankrijk hard nodig heeft. Ver breking van de band zou zeker tot verval leiden, met wanorde en anarchie als gevolg. Wij weten niet wat er nog kan ge beuren door het oplaaien van de hartstochten, die alleen door de tijd tot rust kunnen komen", aldus de premier. (Adv.) Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever kon. olies gevraagd, Het marktbeeld heeft zich gis termiddag gekenmerkt door een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. Hierbij lagen de Philipsaandelen aange boden in de markt, terwijl voor aandelen Kon. Olie wederom vraag aanwezig was. Het was vooral het buitenland dat de olie aandelen uit de markt nam op ƒ138,40. De slotkoers van maan dag was 137,70. Nadat even 138,20 was gedaan liep de koers gedurende de verdere beursduur als gevolg van aanhoudende bui tenlandse vraag, op tot ƒ139.00. Hiermede lagen de olie-aandelen een paar dubbeltjes boven pari teit New York. In Wall Street bleven ook maandag aandelen Kon. Olie de aandacht vragen, waardoor de koers aldaar iets kon oplopen. Philips stelde gis termiddag met een koersdaling van circa 12 punten op 1017 te leur. De handel in deze hoek was uiterst kalm. Tegenover het ge ringe aanbod bleek niet voldoen de vraag aanwezig te zijn om een koersdaling te kunnen tegenhou den. De beurs vond de teruggang voor de elektro-aandelen gefor ceerd. Het buitenland liet in deze hoek verstek gaan. AKU's min vier punten op 398. Unilevers circa een gulden lager op 189,90. Voor Hoogovens werd vier punten lager genoteerd op 813, na 811. Doorelkaar was de handel in de (Advertentie) i'jrv V zilveren huwelijksfeest van h.m. de koningin en z.k.h. prins bernhard Ter ere van het Zilveren Huwelijksfeest van Koningin en Prins werd onder auspiciën van het Nationaal Comité een herinneringstegel ontworpen door de kun stenaar Edmond Bellefroid. De opbrengst van de ver koop is bestemd voor het Nationaal geschenk dat Koningin en Prins op 30 april a.s. door het Nederlandse Volk zal worden aangeboden. Vraag morgen Uw leverancier naar deze bijzonder fraaie tegel: een sieraad voor Uw huis; een herinnering van blijvende waarde. Dank zij de medewerking van de levensmiddelen branche is de tegel in meer dan 20.000 kruideniers zaken verkrijgbaar a f. 2.50 per stuk. Afmeting lOx 20 cm. 2t publicttrt a&flfietoden door Ntaei/indw L»*bl*d P«rs» DOEN KUWNC.N WE ALLES MAAR DAN OOK ALLEEN mam* philips aangeboden internationale waarden gering. Al naar gelang de beursduur vor derde nam de belangstelling voor de aandelen Kon. Olie toe. Het fonds verliet de beurs op vrijwel het hoogste peil van de dag. In de scheepvaarthoek werden aandelen Oostzee een viertal pun ten lager op 168 verhandeld. La ter liep de koers terug tot 165. De overige waarden in deze afde ling gaven fractionele koersver liezen te zien met weinig zaken. In de cultuursector werd het on veranderde dividend van acht gulden van Deli voor kennisge ving aangenomen. De prijs voor de certificaten. Deli opende 20 cent hoger op 165,20. Er was in deze hoek zo goed als niets te doen. Staatsfondsen ongeani meerd. In de lokale afdelingen werd de dividendverhoging van Hage- meijer tot 25 procent, waarvan 15 procent in aandelen (22% procent, waarvan 12% procent in aandelen), gehonoreerd met een koersstijging van minstens twin tig punten. De koers werd gead viseerd op 400 eerder bieden (380). Kempkes' Meubelfabrie ken kregen een lagere advies- koers op de dividendverlaging van 8 tot 6 procent. Op de incou rante markt werden de niet roy- eerbare certificaten „Chemische industrie Synres" gisteren ver handeld van 285 tot 307, tegen 'n vorige koers van 275. Zoals be kend is de mogelijkheid niet uit gesloten dat dit fonds naar de beurs komt. Beursindices 16/3 19/3 20/3 588.85 588.40 585.37 388.50 388.86 387.62 175.52 175.30 173.53 266.49 265.98 264.95 168.05 168.61 168.72 427.21 427.10 425.16 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen NABEURSKOERSEN AKU: 396 g.b. (397) Kon. Olie; 138.80—139.80 g.l. slot 138.80 (139.10) Philips1016—1019 slot 1016 (1017) Unilever: 190.00190.90 (189.90) Hoogovens(812) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.12—10.22, Ca nadese dollar 3.393.44, Ameri- kaanse dollar 3.58V2—3.62'/=, Bel gische frank (100) 7.21'/=—7.26%, Franse frank (100) 73.20—73.70, Duitse mark (100 89.95—90.45. Zweedse kroon (100 69.50 70.50, Zwitserse frank (100) 83.00—83.50, Deense kroon (100) 51.90—52.90, Noorse kroon (100) 50.3051.30, Oostenrijkse schil ling (100) 13.95—14.05, Italiaan se lire (10.000 57.50—59.50, Por tugese escudo (100) 12.60—12.75, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.95-6.10.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3