Kentucky's best! Lekkere pittige zware shag s i Sjoukje Dijkstra's triomfale terugkomst Tegenstellingen over Politieke Unie duren voort Binrn Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 51 maart 1962 Kantongerecht Terneuzen Beroep van Nederlandse zeeman, veroordeeld tot levenslang, door Britse rechtbank verworpen oouwe Egberts EWarj -s i J I K? *5 HET GEHEIME VOOROVERLEG TUSSEN NEDERLAND EN INDONESIË ONGELUKKEN IN TEL AVIV DEBAT IN FRANSE NATIONALE VERGADERING ROEMENIE ERKENT ALGERIJNSE REGERING CUBA'S VERZOEK IN DE VEILIGHEIDSRAAD WINKELSLUITING OP 30 APRIL? Woensdag 21 teeropslac aangehoudei ii.essentri en oplic Ideaal-Pers VEROLME IN STELLE ZIJN ZEVI SCHEEPS^ Zitting: van In de zaak tegen H. M. D. te Nieuw>isTamen, die tie vorige zit ting terecht stond omdat hii zijn vrachtauto op 7 november in een flauwe bocht heeft laten staan en hierdoor het uitzicht zou hebben belemmerd. De eis was 12,50 of 3 dagen. Bij schriftelijk vonnis werd hij vrijgesproken. C. van H. te Sas van Gent heeft op 16 februari 1.1. met zijn brommer over de Rijksweg Sluis kilAxel gereden, zonder dat de beide remmen in orde waren. Eis en uitspraak 10 of 2 dg. A. W. te Bouchaute reed op 15 februari met zijn bestelwagen over de Provinciale weg van Hoek naar Terneuzen. Bij het na deren van de Rijksweg Terneu zenSas van Gent heeft hij geen voorrang verleend, zodat een op deze weg naderende auto zeer heeft moeten afremmen om een aanrijding te voorkomen. Eis ƒ50 oi 10 dagen. Uitspraak 40 of 8 dagen. J. J. van D. te Lamswaarde meende op 15 februari, toen het op het rijwielpad nogal glad was, met zijn brommer over een rij weg te mogen rijden inplaats van op het voorgeschreven rijwielpad. Eis 10 of 2 dagen. Uitspraak ƒ.7,50 of 2 dagen. S. O. te Zaamslag moest zich verantwoorden omdat hij op 22 februari met een tractor en aan hangwagen over de Provinciale weg ZaamslagTerneuzen reed terwijl bij controle bleek dat de koppeling niet bevestigd was zo- tils bij dc wet is voorgeschreven. Eis 30 of 6 dagen. Uitspraak 25 of 5 dagen. B. van de E. te Terneuzen heeft op 22 februari met een auto over de Provinciale weg HoekTer neuzen gereden zonder de voor geschreven koplichten. Eis 15 of 3 dagen. Uitspraak 10 of 2 dagen. G. F. M. M. te Brussel stond terecht omdat hij als aannemer van werkzaamheden op de C.N.A. te Sluiskil trappen in een fa briekshal liet aanbrengen zon der dat alle veiligheidsmaatrege len waren genomen, waardoor een ernstig ongeval is gebeurd. Een getuige-deskundige, ir v. d. S., werkzaam in het bedrijf van de aannemer, zeide dat in dit geval de enige beveiliging was het gebruiken van veiligheidsgor- riois. Dit nu, de veiligheidsgor dels en ook wel helmen, worden door arbeiders in 't algemeen met tegenzin gebruikt. De officier is van mening dat, ook al is het ook moeilijk, niet aan alle voorwaarden van de wet ls voldaan. De eis .kan nooit in overeen stemming zijn bij de vreselijke gevolgen van dit ongeval. Hij eiste ƒ100 of 20 dagen. Mi*. F. Adriaanse. optredende oor verdachte, hield een plei dooi over verschillende psycholo gische factoren welke zich doen gelden bij een dergelijk samen spel van mogelijkheden in der gelijke gevallen. Bij zulke moei lijke montages is er altijd iets niet in orde. maar dit is altijd achteraf geredeneerd. Hij vond zijn cliënt niet schuldig. Men kan altijd méér doen. maar men moet dit ook zien binnen de perken der redelijkheid. Uitspraak 75 of 15 dagen. A. J. L. M. M. te Koewacht reed op 30 oktober 1961 mei zijn auto over de Hazelarenweg in de richting Axel. Bij het inhalen van een wielrijder is hij iets naar links uitgeweken en bij het weer naar rechts rijden is de auto gaan slippen en in de sloot terecht gekomen. M. voerde aan, dat een tege moet komende auto. welke een tractor had ingehaald, hem zou hebben genoodzaakt te ver naar rechts uit te wijken. Uit het verhoor van drie getui gen bleek, dat M. een flinke snelheid had en tengevolge hier van is gaan slippen. De officier was van mening, dat M. van te voren niet met alle tegen hem zijnde factoren heeft Tekening gehouden, die men bij inhalen bij een linkslopende bocht in acht moef nemen. Eis 50 of 10 dagen. Uitspraak 40 of 8 dagen. J. P. H., chauffeur te Vogel waarde, moest zich verantwoor den omdat Hij op 28 november met zijn vrachtauto bij een po ging om een inrit in te rijden, dwars over de weg is komen te staan, hierbij moeilijkheden be rokkend aan twee auto's welke Het hof van de lord chief Jus tice in Londen heeft gisteren het beroep verworpen van de Nederlandse zeeman H. W. R. die op 26 oktober in Chester tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld wegens moord op de 21-jarige Margaret Hughes die als dienstmeisje werkte hij een arts in hel plaatsje Menai Bridge in Wales. De rechtbank deelde mede dal de reden van deze beslissing eerst later zal worden gegeven. Vanwege het belang van do zaken die partijen naar voren hebben gebracht, zal het hof de redenen van zijn beslissing op schrift stellen- 20 maart. kwamen aangereden. Deze aan komende auto's zijn op de vracht wagen gereden. De officier wees er op, dat men met lantaarns duidelijk het nade rende verkeer had moeten waar schuwen. Eis 50 of 10 dagen. Uitspraak 35 of 6 dagen. H. P. van H. te Zuiddorpe reed op 20 november met een samen stel van tractor en aanhangwa gens over de Graafjansdijk van Westdorpe naar Axel. Op deze weg heeft hij tijdens het voorbij rijden van een goed rechts van de weg geparkeerd staande auto een tegemoetkomende autobus gehinderd en tevens schade toe gebracht aan deze bus. Eis ƒ30 of 6 dagen. Mr. De Rechter voerde voor Van H. verzachtende omstandig heden aan. De zaak werd aangehouden tot 17 april a.s. H. H. W. te Sas van Gent was opgeroepen om „zich te verant woorden voor een gemaakte ver- keersfout op dc Rijksweg te Sas van Gent. Op 27 november reed hij over deze Rijksweg in de lichting Terneuzen. Toen hij door een andere auto werd inge haald, stuurde hij plotseling naar links, zodat een aanrijding niet kon uitblijven. Eis 75 of 15 dagen. Uitspraak 50 of 10 dagen. A. D. M. te Ossendrecht heeft op 23 november 1961 op de weg van Terneuzen naar Perkpoldcr met een vrachtauto gereden. Hij werd ten laste gelegd, dat hij bij het inhalen van een andere auto ter hoogte van St. Annapolder zich te vlug naar rechts heeft be geven. waardoor hij het verkeer in gevaar heeft gebracht. Er werden een paar getuigen gehoord, die het bewijs leverden, dat hier ernstig is gesneden. De officier zeide. dat hij naar dit begrip van rijden nog maar een geringe boete zal vragen. Eis 100 of 20 dagen. Uit spraak 75 of 15 dagen. A. J. M. te Terneuzen heeft op 25 november 1.1. bij de Westsluis bij het veranderen van richting met zijn auto de doorgang voor een bromfietsberijder riet vrij gelaten. Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 .of 6 dagen. J: L. W. te Sluiskil reed op 27 november met een bestelwagen over de Kanaalweg aldaar. Hij wilde van richting veranderen en heeft toen een achteropkomende auto gehinderd. Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. R. P. J. H. te Kieldrecht is op 28 september 1961 te Nieuw- Namen. na zijn auto geparkeerd te hebben, van richting veran derd. Hierdoor heeft hij een ach terop komende motorrijder ge hinderd. Eis 40 of S dagen. Uitspraak ƒ35 of 7 dagen. Met armen vol bloemen, tel kens een traantje wegpinkend dat van trots en blijdschap over zo'n triomfale onvangst over haar wangen rolde, is Sjoukje Dijkstra, Neerlands 20-jarige wereldkampioene kunstrijden, dinsdagavond door een juichend Schiphol binnengehaald. Het bolnde meisje daalde om half zes stralend van vreugde do trap af van het K.L.M.-lijn- vliegtuig, dat haar naar vader landse bodem had terugge bracht. Op het platform stond een menigte journalisten, pers fotografen, reporters en camera- Iiedan van radio en t.v., zo groot als deze slechts voor wereldbe roemde personen naar Schiphol trekt. Bovendien was daar uiter aard het huldigings-comité uit Amstelveen, de loco-burgemees ter H. N. Hazes, de vice-voorzit- ter van de K.N.S.B.. de heer H. Wesselo, de secretaresse van de kunstrijclub Amsterdam, mevr. Rita Broekhuizen, de broer van Sjoukje. Jan Dijkstra met zijn verloofde, en nog enkele andere bevoorrechten, die het afgezette deel mochten betreden. Daar buiten stonden achter ijzeren hekken in dichte rijen talloze belangstellenden van Schiphol zelf en dan ver op de achter grond, hoog boven op de ballu- strade, stonden Sjoukjes plaats genoten dicht opeengepakt haar aankomst gade te slaan. Toen iedereen zo goed en zo kwaad als dat ging een plaatsje had ingenomen kwam Sjoukje binnen en nam plaats aan het hoofd van de lange tafel. „Ja. ik geloof inderdaad dat ik in Praag de kuer aan het slot beter heb gereden dan ooit te voren", bevestigde ze. ,.Ik was van tevoren een beetje nerveus, maar toen ik het ijs op kwam ging het meteen al goed". Van rust komt voorlopig nog niets. Vandaag reeds gaat ze even het Nederlands kampioen schap behalen, donderdag ver trekt ze naar Londen, zaterdag rijdt ze in Keulen en zondag in Amsterdam. Dinsdag daarop geeft ze demonstraties in Dlis- seldorf, woensdag in Dortmund en dan vliegt ze al weer naar Boston in Amerika waar ze vrij dag, zaterdag en zondag uit zal komen. Natuurlijk heeft ze allerlei aanbiedingen' gekregen, maar ze spreekt daar liever niet over en zegt met nadruk, dat ze nog amateur wenst te blijven, zeker tot aan de Olympische Spelen van. .1964. „Nee, ze zeggen pu wel, dat iedereen veel moet opofferen Op de tafel do stapel geluk wensen en kleine geschenken, die allemaal op de thuiskomst van Sjoukje wachten. dezer dagenzóveel gebeurd, dat ze het nieuws uit Nederland nog helemaal niet iiad gehoord. Van de enorme stroom post en telegrammen wist ze nog niets, zelsf niet. dat er een telegram van de Koningin was gekomen. Haar Zwitserse trainer, Ar nold Gerschwiler, onder wiens leiding al zes meisjes de wereld titel hebben behaald, glimlachte veelbetekenend, toen hij op merkte: „Ik heb aldoor ver wacht dat Sjoukje wereldkam pioene zou worden, dat kan ik nu wel zeggen. Vóór de strijd begon mocht ik dat niet doen. Dat zou het concentratievermo gen en de- wil tot winnen van Sjoukje nadelig hebben kunnen beïnvloeden". „Denkt u dat zc nog beter kan worden dan ze al is?" „Door intensieve training' kan men zijn prestaties altijd opvoe ren". Na de persconferentie dineer de Sjoukje met haar familie in de speciale ontvangstkamer voor zeer belangrijke passagiers, maar buiten bleven haar bewon deraars-staan wachten op het yertrek naar Amstelveen. Dat 'geschiedde toen hét duister juist was ingevallen: tegen half acht. Een lange stoet van auto's, voorafgegaan en geëscorteerd door motorpolitie, reed de Schipholpoort uit en zette langs de Ringvaait koers naar de Het duurde even voor Sjoukje de lange trap afgedaald was, want telkens riepen fotografen haar toe nog even te poseren. Eenmaal beneden werd zij ter stond door de menigte opge slokt, doch met veel moeite door politie en marechaussee althans tijdelijk enigszins ontzet. Haar armen werden vol met bloemen gedrukt en alle officiële per sonen schenen haar om strijd te willen omhelzen. Om de beurt poogden enkelen van hen nog even enkele offi ciële welkomstwoorden toe te voegen, die in de algemene chaos echter voor vrijwel ieder een verloren gingen. Het deed er ook niet toe. Iedereen scheen blij, gelukkig en trots op het frisse Nederlandse meisje, dat zich in Praag onder de aller grootsten op het ijs een klasse apart had getoond. Tien minuten kreeg Sjoukje betrekkelijk rust: in de ont vangstkamer met alleen haar ouders en haar trainer Arnold Gerschwiler. die samen met haar in het vliegtuig' aankwamen en met de officiële personen, werd verder geen enkele buiten staander toegelaten. Intussen verzamelden de vertegenwoordi gers van pers. radio en t.v. zich in de nieuwe conferentiekamer, die voor deze enorme toeloop veel te klein bleek. wil hij de top bereiken, maar voor wie van zijn sport houdt zoals ik van kunstrijden zijn het feitelijk geen opofferingen", ver telde ze en op de vraag hoe ze de ontvangst op Schiphol vond, antwoordde Sjoukje„O heer lijk, heerlijk, ik heb nog nooit zoveel mensen gezien". In het leven van Sjoukje is Schipholweg. Gezeten op de achterbank van een open witte sportauto en badend in het fei telijk voor haar zelf wel wat hinderlijk felle licht van twee op de voorruit bevestigde schijn werpers, verliet Sjoukje Dijk stra de luchthaven en begon haar triomfale intocht in Am stelveen. De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken. Lincoln White, heeft op een persconferentie ge zegd dat dinsdag het vooroverleg tussen Nederland en Indonesië over de kwestie Nieuw-Guinea zou beginnen. Hij weigerde ech ter te zeggen waar. Hij zei niet te weten op welk tijdstip de be sprekingen zouden beginnen, maar Hij nam aan dat het dins dagmiddag (Amerikaanse tijd! zou zijn. Volgens welingelichte kringen wordt liet overleg gehouden bin nen een radius van 50 km van Washingon. Men weigerde echter nadere bijzonderheden mee te delen. Verwacht wordt dat het voor overleg ongeveer een week zal duren. De besprekingen worden, zoals bekend, gehouden in aan wezigheid van een derde persoon. Dit zou Ellsworth Bunker, oud ambassadeur van de Ver. Staten in India, zijn. Deze zal optreden als particulier burger, maar zal, naar men verwacht, de Ameri kaanse regering op de hoogte houden van het verloop der be sprekingen. Maandagavond zijn in Tel Aviv ongeveer honderd personen gewond toen zich bij de viering van het Poerimfeest een onver wachte ontploffing voordeed en in een ander gedeelte van de stad een provisorische houten toren in elkaar zakte. De politie meende, dat de ontploffing door een fosforbom is veroorzaakt en dat het projectiel door een geesteszieke is geplaatst. Onge veer 14 gewonden verkeren in levensgevaar. De politie deelde later mee, dat de brandbom door een jon geman, blijkbaar bij wijze van feestvertoon. in de lucht was geslingerd, daar ontplofte en toen brandend tussen de menig te viel. (Adv.) ■v,; Een PIER beleid - lijst VIER 'Nfc;-'v'v."-"f- 4, MÊ». Ongeveer zestig rechtse leden van de Franse nationale verga dering en een socialist, Max Le- jeune, zongen dinsdagmiddag de Marseillaise nadat de woord voerder van de groep die een Frans Algerië voorstaat heftig had geprotesteerd tegen de Frans-Algerijnse wapenstil standsovereenkomsten. Terwijl de woordvoerder, Pier re Portolano. lid van Bone in Oost-Algerië, zijn rede uitsprak bleven genoemde afgevaardig den staan, een gebruik dat in acht wordt genomen bij het aan horen van een boodschap va» het staatshoofd. Portolano bestempelde de overeenkomsten als „verraad" en „een misdaad". Hij noemde het debat over de akkoorden een „parodie". De overeenkomsten zijn ongeldig, aldus de afgevaar digde die hieraan toevoegde: „Wij zullen doorvechten om de Franse vlag morgen, zo niet vandaag, weer in Algerië te doen wapperen. Er ontstond rumoer toen een conservatieve afgevaardigde, Jean Fraissinet. aan premier Debré vroeg of de regering „plechtig kon verklaren nooit uitdagende aanvallen te onder nemen om deze later aan zekere opstandige organisaties toe te schrijven" (de O.A.S.). Debré sprong op en zei: „Ik geloof niet dat u het recht hebt een derge lijke vraag te stellen. Wij kun nen niet toestaan dat u zegt dat de regering gewelddaden orga niseert. Ik verzoek u uw woor den terug te nemen". Hierop antwoordde Fraissinet dat hij geen verklaring had afgelegd, maar slechts een vraag had ge steld. Een ander lid van de rechter vleugel, Pascal Arrighi, zei dat de overeenkomst zonder waarde is „omdat de regering van de toekomstige Algerijnse staat er niet aan gebonden is". De In de Staatscourant van dinsdag gepubliceerde regeling van het in juli te houden refe rendum zegt onder meer, dat alle volwassen Algerijnen van beiderlei kunne, ongeacht ras of Godsdienst, het recht hebben hun stem uit te brengen. Dienst plichtigen van het Franse leger in Algerië mogen slechts stem men wanneer zij voor zij in dienst traden Algerijnse ingeze tenen waren. Tijdens de drie weken duren de verkiezingscampagne mogen journalisten van alle nationali teiten Algerië binnenkomen en verlaten. Het tellen der stemmen moet in het openbaar gebeuren. „Het is verboden het stemlokaal te betreden wanneer men in het bezit is van wapens, openlijk of verborgen". De minister voor Algerijnse Zaken, Louis Joxe, heeft beslo ten een radiorede, die hij dins dagavond zou uitspreken, te laten vervallen, naar men meent omdat deze door de publikatie in de Staatseonrant overbodig ge worden is. De ministers van Buitenlandse Zaken van de zes E. E. G.-landen zijn er dinsdag in Luxemburg niet in geslaagd de tegenstellin gen over de Franse planrten voor een Europese Politieke Unie te overbruggen. Hoewel op een aan tal punten overeenstemming werd bereikt over de tekst voor het statuut van een politieke unie, bleken over belangrijke pro blemen de standpunten duidelijk tegenover elkaar te blijven staan. Na ruim zes uur vergaderen be sloten de ministers de vaste amb telijke delegaties van de zes lan den in Parijs opdracht te geven de vraagstukken verder te bestu deren en zelf op 17 april in de Franse hoofdstad wederom bij een te komen voor verdere be sprekingen. De conferentie werd bijgewoond door de ministers Couve de Murville van Frankrijk, Schroder van de Duitse bonds republiek, Spaak van België, Seg- ni van Italië, Schaus van Luxem burg en minister Luns. 2toals na afloop van de verga dering in conferentiekringen kon worden vernomen, blijven de be langrijke geschilpunten, de be voegdheden en de mogelijkheden tot wijziging van het statuut van de politieke unie. De Franse opvattingen in deze punten staan daarbij tegenover die van Nederland, België en Italië en in mindere mate tegen over die van de Duitse bondsre publiek en Luxemburg. In de Franse voorstellen zou de politieke unie bevoegdheden krijgen op vier gebieden: de bui tenlandse politieke, de economie, de defensie en culturele zaken. Zij h!et genuanceerd, richt het verzet van de vijf overige E.E.G.- landen zich tegen economische en militaire bevoegdheden van de unie, omdat dit een afbreuk zou doen aan de Atlantische mili taire samenwerking in de Navo. Bevoegdheden op het gebied van de defensie zouden de vijf lan den eventueel overwegen, indien deze duidelijk binnen het raam van de Noord-Atlantische ver dragsorganisatie zouden blijven. Wat de mogelijkheden van herziening van het statuut van de unie na een periode van 3 jaar betreft, wenst Frank rijk dat dan alleen zou worden onderzocht in hoeverre de be staande Europese instellingen moeten worden gerationaliseerd. De vijf andere landen wensen verder te gaan en wijzigingen te kunnen aanbrengen samenval lend met de overgang van de overgang van de tweede naar de tweede naar de derde éappe van het Verdrag van Rome. Ook zou na drie jaar een soort „grondwet" voor de Europese Unie worden opgesteld en de datum moeten worden bepaald waarop het Euro pese parlement rechtstreeks zal worden verkozen. Overigens kwam de iets meer tegemoetkomende houding van Frankrijk jegens de standpun ten van de overige vijf E.E.G.- landen o.m. tot uiting door het laten vallen van de oorspronke lijke bepaling, dat alleen met eenstemmigheid nieuwe leden tot de politieke unie zouden kun nen toetreden. Op dit vooral met het oog op een eventueel Brits lidmaatschap van de Europese gemeenschappen belangrijk punt wensen de overige landen, dat landen, die lid zijn van de E.E.G. automatisch ook kunnen toetre den tot dé unie. Anderzijds bleken de ministers van do Beneluxlanden, de Duit se bondsrepubliek en Italië niet hun aanvankelijke standpunt te zullen handhaven dat in teen po litieke unie een onafhankelijke secretaris-generaal met zekere bevoegdheden zal worden aange steld. Volgens de Franse plannen zal één van de instellingen van de unie een politieke commissie zijn, bestaande uit ambtenaren van de zes E. E. G.-landen. Het was dinsdag in het bijzon der de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, dit zaterdag j.l. in Den Haag me' I minister Luns een grote mate van overeenstemming bereikte over een gezamenlijk standpunt I jegens de Franse voorsteller voor een politieke unie, die de Nederlands-Belgische bezwaren tegen de unie, in de vorm zoal thans ter tafel ligt, onderstreep te. Minister Spaak noemde trou wens het Franse concept enkele weken terug in het Belgische parlement een „wangedrocht", dat mij niet bevalt. Deze bezwaren worden geheel onderschreven door minister Segni. terwijl de Luxemburgse minister Schaus minder ver van de opvatting van de twee Bene lux-ministers bleek te staan dan kort geleden nog uit zijn ver klaringen bleek. Het was vooral de nieuwe Duit se minister van Buitenlandse 1 Zaken, Schroeder, die het meest j neigde tot toegevingen aan de Franse minister van Buitenland- se Zaken Couve de MurvillèT Minister Spaak verdedigde ook het van het begin af door Ne derland ingenomen standpunt dat Groot-Brittannië op dé een of andere wijze bij het overleg over de politieke samenwerking van Europa moet worden be trokken. Hoewel hij dit niet met zoveel woorden zei, bleek ook zijn ge dachte in de richting te gaan op een opschorting van een uitein delijke beslissing over de politie ke unie, totdat bekend zal zijn of Engeland tot Europese ge meenschappen zal toetreden. De Roemeense regering heeft de voorlopige regering van Alge rië erkend en de wens geuit diplomatieke betrekkingen met haar aan te knopen, zo heeft hét Roemeense persbureau dinsdag meegedeeld. Ook Tsjeclio-SIowaldje er kent Algerijnse regering. De Tsjechische regering heeft de voorlopige Algerijnse rege ring de jure erkend en haai* voorgesteld normale diplomatie ke betrekkingen aan te knopen. De Brit Dean, de Chinees Joe Tsji-Hsuh en de Fransman Be- rard hebben zich dinsdag in Je Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gekant tegen het verzoek van Cuba een rekwest bij het internationale gerechtshof in Den Haag in te dienen om een adviserende uitspraak over geldigheid van de maatregelen tegen Cuba waartoe op de on langs te Punta del Este confe rentie van Amerikaanse landen is besloten. Het debat over deze kwestie wordt vandaag voortgezet. De samenwerkende organisa ties van winkelpersoneel, tw- de Alg. Bond Mercurius (N.V. V.), de H. K. W. (K A. B.) en de N. C. B. B. (C. N. V.) hebben aan de centrale werkgeversor ganisaties in de detailhandel ver zocht, de ondernemers in het winkelbedrijf dringend te advi seren. hun zaken op 30 april a.s. de gehele dag gesloten te hou den. Dit opdat ook het winkel personeel de verjaardag van H. M. de Koningin an de her denking van het zilveren huwe lijksfeest van het Koninklijk echtpaar kan meevieren. BRAND VAN PAPIER! Een grote hoev teer in een opslag papierfabriek van c kamp en Sanders dinsdagmiddag do kende oorzaak in De fabrieksgebou hierdoor in een rookwolk gehuld, stegen metershoog De brandweer en de fabrieksbr; den de brand na c da knie; de br Brummen, die o was verzocht, b meer in actie te k Van schade is ge 1 afvalteer had gee I het bedrijf is eige het zó van dit af\ men. Meer schad omwonende huist hun wasgoed e.d. 1 de zware rookontt Door de Haag I maandag de 43-jat woordiger A. M. die zich de vorige meubelzaken voot van 6000 heeft lal zonder een cent tc dien heeft hij nog toestellen op zicht gekregen. Zodra hi in huis had, verko. 1 een of ander verhE i opkoper. In totaal met flessentrekker schade 10.000. Ondanks de enor; op elk pak is Ide; toch voorzien var spaaremmertjes. voor U persoonlij spaarkaart die U Stellendam, aan c toekomstige dam ii vliet, heeft grote Burgemeester J. be*-g deed daarvan mededeling in et vergadering van raad. Het project van ken bracht aanva misme onder de 1 van het kleine viss door de afsluiting ringvliet het Zuide: zanden, de oude verliest en de vis de garnalenvangst Voor de schippers dien nog de hand scheepjes te klein echte zeevisserij. Maar de groots o nen kunnen nu al keren: Stellencfarr grote binnenhav later ook de vissers er> Goedereede ki ren. Het belangrijkste de naaste toekomst dat scheepsbouwe binnenkort in he zevende scheeoswc gen, een werf vc bouw en reparatie vaartuigen er kusl als bijzonderheid lift, die uniek is „Verolme Scheepsb paratiewerf Stelle zal in de toekomst bieden aan ca. 1500 De werf, die in hoek van de bir domeingronden ko- zevende van het Nederland heeft V drie Alblasserdam Rozenburg! en v werven in Ierland 1 wegen (Sarpsgovb, kort wordt uitgebn lië (Jacuaeanga). C lange tijd wordt c aan de bouw v; w">rf in Peru, de gc d~ze plannen is ree In Stellendam nieuwe schepen loodsen worden

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2