VOORJAARSBEURS BOUW- EN TRANSPORTBEURS Provinciaal nieuws Prinses Beatrix op Utrechtse Jaarbeurs Onverwachte wending in proces te Messina Sowjet-Unie kan het niet bolwerken tegen de Amerikanen met de kernbewapening TERNEUZEN Kunstrijden Schaatsen VOETBAL Donderdag 15 maart 1962 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 G«open<J van 9-t$ aur Toegangsprijs ZATZkDAG MAANDAG DINSDAG MAAKT MAART MAART MAART Vredénburg en Croeselaan: Artikelen voor huishoudelijk en persoonlijk gebruik. Croeselaan: Bouw' en Intern transport - Uitrustingen\Voor industrie en openbare dienstel. Ir. Van Krevelen over: .,De Euromarkt als geestelijk goed bekeken". Voor de Gemeenschap Oost Zeeuws-VIaanderen van het Hu manistisch Verbond heeft ir. R. H. van Krevelen uit Sas van Gent, gisteravond een inleiding ^houden over: ,.De Euromarkt ik geestelijk goed bekeken" Na zijn beschouwing over het geen reeds bereikt is en in de toekomst nog bereikt moet wor den, kwam de heer Van Kreve len tot een aantal conclusies die bepaald hoopgevend kunnen ge noemd worden voor de volkeren der zes landen die zich reeds heb ben verenigd en voor die landen die zich mogelijk nog zullen aan sluiten en tenslotte voor de jonge landen in Afrika en het Midden- Oosten, die met intense belang stelling deze ontwikkeling vol- eren. Allereerst gaf ir. Van Krevelen een beschouwing over het Euro pa van vóór 1914: het nationa lisme dat tot oorlog leidde. Na 1918 het (mislukte) werk van de Volkenbond en vervolgens weer een wereldoorlog, nog verschrik kelijker dan de vorige. Een aantal geschiedkundigen, aldus ir. Van Krevelen, (ook in Nederland) waren van mening, dat het met de West-Europese cultuur op een eind liep. Alleen professor Geil nam hier een ge heel tegenovergesteld standpunt in en het is gebleken dat hij ge lijk heeft gekregen. Want wat zich in de zes landen van de Euromarkt na de oorlog heeft afgespeeld had niemand durven verwachten en nog min der durven hopen. Mensen die zich in het vormen van de Euro markt tot nu toe bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt wa ren, aldus ir. Van Krevelen, de Fransman Schuman, de Belg Spaak en Femelin (Fr.) en Mans- holt (Nederland). Deze Euromarkt is een kwes tie van geestelëke instelling, zo merkte de heer Van Krevelen op. Wij moeten hierin zover komen, dat het niet meer mogelijk kan zijn een kwestie nationaal te regelen. Het is echter wel duide lijk dat een dergeliike riioheid bij velen nog niet aanwezig is. Opmerkeliik is het ook dat het bedrijfsleven in de meest uitge breide zin als de handel, spoor wegen enz. er de meest uitge sproken voorstanders van ziin. terwiil iammev genoog;, de vak organisaties die reeds lang be staan en door een gedachte be zield werden die ook internatio naal was, niet in staat zijn ge weest twee wereldoorlogen tegen te houden. Een merkwaardige ontwikke ling noemde ir. Van Krevelen de Euroschool en het Fnrnnese rwr- lement waarvoor wü ctrsVs alle maal zullen moeten kiezen. Ir. Van Vrevoion v-oco-ok ook de houding van generaal De Gaulle, van wie eerst veel later de werkeliike waarde zal kunnen vastgesteld worden. Aan het slot van zijn betoog wees ir. Van Krevelen nog en kele conclusies aan die uit deze ontwikkeling te trpkken ziin waaronder de mo"cliikheid dat rlo7o nieuwe pH-omincr bet oude Europa een bijzondere nieuwe kracht zal geven die ook van waarde zal ziin tegen de abhara- ties die van aehter bet iizeren gordiin komen en ook een aan- trekkingskracht zal uüeefen on landen als Polen en Hongariie waar alles nog lang niet uitge kristalliseerd is. Een kettingbotsing door de sneeuwval. Gistermorgen te ongeveer kwart over negen had in de Axelsestraat een aanrijding plaats waarbij drie bestelauto's waren betrokken, alle rijdende in de richting van de Oranjestraat. De voorop rijdende bestelauto., werd bestuurd door de heer J. W. B. uit Axel, de middelste door de heer A. M. V. uit Terneuzen en de achterste van de in file rijden de bestelwagens door de heer A. v. d. L., eveneens uit Terneuzen. Toen ter hoogte van de Leeuwen laan de eerste bestelwagen tot stilstand werd gebracht wist de bestuurder van de tweede bestel wagen tijdig te stoppen, maar nummer 3 had het ongeluk, dat, hoewel hij sterk afremde, zijn wagen door de gladheid van het wegdek, tengevolge van de op dat moment hevige sneeuwval, doorgleed en tegen de achterzijde van nr. 2 botste, waarop deze door de schok eveneens begon te glij den en tegen de achterzijde van nr 1 terecht kwam. Het gevolg van deze kettingbot sing was, dat de bestelauto van v. d. L. aan de voorzijde werd be schadigd, de bestelauto van V. aan achter- en voorzijde en de wagen van B. aan de achterzijde. De materiële schade was echter gering. SAS VAN GENT Kandidatenlijst Fractie Gemeentebelangen. Voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen werd de kandidaten lijst voor de fractie Gemeente belangen als volgt vastgesteld: 1. H. P. Scheffer; 2. mevr. mr. A. A. Neeteson-Bongers; 3. L. F. S. de Meijer; 4. H. C. Stouthamer; 5. J. B. Rijnders; 6. P. G. Sam- pon; 7. J. A. Acke; 8. H. G. Mar- quinie; 9. ir. R. H. van Krevelen; 10. H. Gunter; 11. drs. J. v. d. Burgh en 12. G. G. Wulffaert. SLUIS Geslipt. In een bocht van de weg van Sluis naar Heille slipte de heer M. V. uit Sluis met zijn Volks wagen. De auto reed nog een klein eindje door tot zij tegen een boom tot stilstand kwam en zwaar beschadigd werd. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. autoriteiten dat de Prinses be geleidde vaak in de mensenmas sa zoek raakte. In de directiekamer werd de Prinses een verversing aangebo den. Voordat de Prinses tegen een uur het drukke Jaarbeurscen trum verliet, werd haar namers de Raad van Beheer een koffie zetapparaat aangeboden. DE RTTSSEN EN DE CORRIDORS Sedert het protest van de Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken Rusk bij zijn Rus sische ambtgenoot Gromiko aan het diner van zondag j.l., waar ook de Britse minister lord Home aanzat, hebben de Russen geen radar-storingsmateriaal meer in de luchtcorridors naar Berlijn ge strooid. aldus is uit de omgeving van de Amerikaanse delegatie naar de ontwapeningsconferentie in Genève vernomen. Sedertdien is nog wel van dit materiaal uit geworpen op grote hoogten maar buiten de luchtcorridors. Dit schijnt niet bedoeld te zijn om de Westelijke radar te storen maar met Sowjetrussische oefeningen in verband te staan, aldus is in Amerikanase kringen gezegd. De kwestie van de luchtcorri dors zou sedert zondag niet meer in de gesprekken tussen Rusk en Gromiko ter sprake zijn geko men. f| Het vonnis tegen de Ameri- aan dr. Robert Soblen, die vorig jaar wegens spionage voor de Sowjet-Unie tot levenslange ge vangenisstraf werd veroordeeld, is door het gerechtshof in New York bevestigd. Soblen, die zich, in afwachting van de uitspraak in hoger beroep, tegen een borg stelling van 100.000 dollar op vrije voeten bevindt, trad in 1957 als getuige a charge op tegen zijn broer Jack die, eveneens voor spionage, tot zeven jaar werd veroordeeld. Prinses Beatrix heeft gister morgen een bezoek aan de Jaar beurs in Utrecht gebracht. Bij die gelegenheid heeft zij de uit breiding van de Julianahal inge wijd door de onthulling van een plastiek. Dit plastiek is een schepping van de Amsterdamse beeldhouwer André Volten en stelt „ontwikkeling" voor. Ar chitect en aannemers van de Julianahal schonken het de Jaarbeurs. De Prinses, die in gezelschap was van haar particulier secre taresse, mej. M. C. C. Wijnen, werd in de nieuwe buitenlandse club van het Jaarbeurscomplex aan de Graadt van Roggeweg ontvangen door Utrechts burge meester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, dr. G. van der Wal, voor zitter en drs. J. H. D. van der Kwast, direkteur van de Ko ninklijke Nederlandsche Jaar beurs. Na de onthulling van het plas tiek, die in enkele stijgende, strakke, stalen lijnen de opgaan de ontwikkeling van het be drijfsleven en daarmee van de Jaarbeurs symboliseert, maakte de Prinses een rondgang over de beurs. Haar interesse ging vooral uit naar de afdeling elektrische huishoudelijke apparaten en verlichtingsartikelen, maar ook toefde zij geruime tijd bij de landen-inzendingen van Italië, Mexico, Zweden, Hongarije en Noorwegen. De Mexicanen verrasten de Prinses met een houten byoute- riedoosje met zilver ingelegd. In vloeiend Spaans wendde de leider van de Mexicaanse in zending zich tot een ietwat ont hutste Prinses. „Ik spreek geen Spaans, mijn zus is daar een kei in," zei Prin ses Beatrix tot de gastvrije Mexicanen, zij liet zich uitvoe rig inlichten over de produkten die Mexico op de markt brengt. In een bijzonder hoog tempo wandelde de Prinses vervolgens langs indrukwekkende machines voor houtbewerking. Ook hal C, waar bouwmaterialen en groot keuken-apparaten tentoongesteld zijn, werd bezichtigd. In de Bernhardhal trokken de stands met bouwmaterialen de aan dacht van de Prinses. Een en thousiaste groep exposanten juichte Prinses Beatrix harte lijk toe, toen zij over het open terrein langs de gigantische werktuigen en materieel voor wegen-, water- en mijnbouw liep. Tegen twaalf uur reed de Kroonprinses naar het Vreden- burgcomplex. Hier bracht zij een bezoek aan de kunstnijver- heidsgroep. Ook bekeek zij de inzendingen van glas, porcelein en aardewerk, bijouterieën en de uitgebreide afdeling film- en foto-artikelen. Een exposant van foto-artike len vroeg de aandacht van de Prinses, omdat, zoals hij zei, de leden van de Koninklijke fami lie zo enthousiast fotograferen. „U fotografeert toch zelf ook?", vroeg hij de Prinses. „Nee", zei Prinses Beatrix, „ik film alleen". Ook in de Vredeburggebou- wen van de Jaarbeurs kon de Prinses zich maar nauwelijks bewegen. De beurs was zó druk bezocht, dat het gezelschap ZUIDSLAVISCH PROTEST BIJ ALBANIË De Zuidslavische minister van Buitenlandse Zaken heeft een nota overhandigd aan de Alba nese zaakgelastigde in Belgrado waarin wordt geprotesteerd tegen „ondermijnende activiteit tegen Zuid-Slavië", die was bewezen tijdens het proces van vorige week tegen een Albanees. Volgens het Zuidslavische pers bureau Tanjoeg heeft de zaakge lastigde geweigerd de nota in ontvangst te nemen. De bewuste Albanees, Sadria Eehliüliai, is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens „po gingen om de huidige staat en maatschappij in Zuid-Slavië om ver te werpen". Televisiezender van Oran door ontploffing vernield. De televisiezender van Oran is woensdagavond tijdens een uit zending door een ontploffing ver nield. De zender zal waarschijn lijk enige dagen lang niet kunnen worden gebruikt. Men meent, dat de O.A.S. hier de hand in heeft en het onmogelijk wil maken, dat de verwachte bekendmaking door president De Gaulle over een wapenstilstand vanuit Oran wordt uitgezonden. Een commissaris van politie van Oran is, even nadat hij voor het politiebureau in zijn auto was gestapt door het portierraam var. de wagen door een Euro peaan doodgeschoten. Men ver moedt dat ook dit het werk van agenten van de O.A.S. is ge weest. MAART ROERT ZIJN STAART.... AI heeft de lente zich in maart soms al schoorvoetend aangekon digd, koning winter Iaat zich niet zondermeer verdringen. In het proces, dat te Messina wordt gevoerd tegen drie Sicili- aanse boeren en vier Capucijner monniken, die werden beschul digd van afpersing en medeplich tigheid aan moord, heeft zich woensdag een onverwachte wen ding voorgedaan. Eén der boeren, de 20-jarige Filippvo Nicoletti, verklaarde, zulks in tegenstelling tot hetgeen hij bij het vooronderzoek had ge zegd, dat hij, een zekere Vincen zo en een man, genaamd Lo Bar- tolo, die zich in gevangenschap door ophanging van het leven heeft beroofd, voor de onbe doelde moord op de grondbe zitter Angelo Cannada verant woordelijk zijn. In de tenlaste legging waren alle 7 beklaagden beschuldigd van afpersing en on opzettelijke moord. De 4 Capucijner monniken heb ben steeds verklaard dat zij tegen hun zin en onder bedrei ging met de dood, verwikkeld zijn geraakt in de acties van een bende, welke zich bezighield met afpersing en die werd geleid door een tuinman van het klooster der Capucijner monniken. Deze tuinman was de hiervoor genoemde Bartolo, die in de ge vangenis zelfmoord pleegde. Het geheel was volgens de mon niken begonnen met een schot door het raam van de cel, waarin een hunner lag te bidden. Op een gegeven ogenblik was de bende van plan de grondbe zitter Cannada geld af te persen. Om hem te „waarschuwen", dat hij de aanmaning tot betaling ernstig moest opnemen, kreeg Cannada op 25 mei 1958 een schot hagel in het lichaam. De „waar schuwing" bleek echter dodelijk te zijn. Cannada overleed in het VRAAGGESPREK MET AUDENAUER CHINEES-RUSSISCHE BETREKKINGEN VAN GROTE BETEKENIS VOOR VERMINDERING VAN DE SPANNING IN DE WERELD In een vraaggesprek van het Westduitse persbureau DPA met bondskanselier Adenauer heeft Adenauer gezegd, dat de Westelijke mogendheden in Genève niet zouden toelaten, dat Berlijn gebruikt zal worden als een duimschroef voor Westelijke concessies. Adenauer is van mening, dat het neerschieten van een Britse korporaal door Oost-Duitsers gebeurd schijnt te zijn om de situatie te verslechteren aan' het begin van de Geneefse conferentie. De kwestie-Berlijn zal naar Adenauers mening in Genève waar schijnlijk niet op de voorgrond staan. Wel verwacht hij, dat de Sowjet-Unie de „zogenaamde kernbewapening" van West-Duits- land ter sprake zal brengen. De Westduitse minister van Verkeer, Seebohm, heeft woens dagavond de eerste autowegver lichting in West-Duitsland inge schakeld. Het betreft een 7 kilo meter lang stuk tussen Keulen en Leverkusen, dat met dagelijks 50.000 voertuigen de grootste ver keersdichtheid van alle Westduit se autowegen heeft. Dr Schroeder, de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, had na zijn gesprekken met de Britse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken in Ge nève bevestigd, dat er geen ver andering in hun politiek t.a.v. Berlijn en veiligheidskwesties was gekomen. Moskouse peilingen De Westduitse bondskanselier is voorstander van de Moskouse peilingen van de Amerikaanse ambassadeur Thompson. Het was belangrijk om de Sowjet-Unie ervan te overtuigen, dat de Ver- Duitsland, zoals is geopperd door de vrije democraten in West- Duitsland. Voor het bereiken van ver mindering van de spanning in de wereld i was het nodig, dat de Sowjet-Unie beseft, dat zij het op de lange duur niet kan bolwerken tegen de Ameri kanen wat de kernbewapening aangaat. Van beslissende bete kenis in dit opzicht vindt Ade nauer ook de Chinees-Russi sche betrekkingen. Adenauer is van oordeel, dat de Sowjet-Unie zal trachten W.- ziekenhuis en liet door de politie ingestelde onder zoek leidde uit eindelijk tot het oprollen van de bende, die haar hoofdkwartier in het klooster der Capucijnen bleek te hebben. Nicoletti verhaalde voor de recht bank de toedracht van de moord op Cannada. Hei zei, dat Bartolo het dodelijke schot had gelost. Nadat Nicoletti nog had gezegd bang te zijn voor vergeldings maatregelen tegen hem en/of leden van zijn familie, besloot de president van de rechtbank de zitting met gesloten deuren voort te zetten. Aangenomen wordt, dat de Sici- liaanse misdadigersorganisatie van de Maffia achter deze ge hele zaak zit. DE CUBAANSE JEUGD De Cubaanse minister-presi dent, dr. Fidel Castro, heeft dinsdagavond in een toespraak meegedeeld dat de jeugdafdeling van de in oprichting zijnde ver enigde partij van de socialistische revolutie de organisatie of de vereniging van de communisti sche jeugd zal worden genoemd. Fremier Castro, die zijn toe spraak op de treden van de stoep van de universiteit te Havana afstak, werd na deze woorden luid toegejuicht. Castro zei dat men onderscheid moet maken tussen socialisme en communisme. De huidige genera tie leeft in een fase van socialis tische opbouw en daarom wordt de revolutie socialistisch ge noemd. Maar de jeugd is de gene ratie van de toekomst en zal in een verdergevorderde fase moe ten kunnen leven, niet in die van het socialisme maar in die van het communisme. GESCHIL OVER DE AUTO VAN DE CONSUL-GENERAAL VAN ZWITSERLAND De consul-generaal van Zwit serland in Amsterdam is buiten zijn wil betrokken in een ruzie tussen twee paren autohandela ren, die aangetrokken waren door de te koop aangeboden Volkswagen van de Zwitser. Hij had in een advertentie aan de eerstkomende de auto aangebo den voor ƒ2500. Woensdagochtend meldden twee autohandelaren zich op het con sulaat, maar omdat de consul- generaal nog niet aanwezig was, werd hun verzocht in de wacht kamer plaats te nemen. Even la ter kwam een tweede paar han delaren binnen. Zij werden door het eerste paar er op gewezen,, dat de koop practisch al gesloten was en dat ze wel weg konden gaan. Dat deden de telaatkomers ook maar buiten wachtten zij de consul-generaal op, die niets wist van de binnen vertoevende han delaren, drukten hem 2500 in de handen en wilden met de wa gen wegrijden. Zover kwam het niet, want de eerste handelaren hadden lont geroken, stormden naar buiten, gaven de verbaasde consul-generaal ook 2500 en eisten de wagen op. Er ontstond enigde Staten werkelijk vermin- Europa in haar invloedssfeer te dering van de spanning willen. Nogmaals verzet Adenauer zich tegen tweezijdig overleg tus sen de Sowjet-Unie en West- mogelijk is West-Europa in haar invloedsgebied te brengen, zou de Russische politiek tegenover het Westen misschien een radi cale verandering moeten onder gaan. De Russische pogingen om O. Siberië te beschermen tegen Chi nese infiltratie was misschien „een van de mogelijkheden om Europa permanent te redden uit de greep van de Sowjets". De Sowjet-Unie was reeds in moei lijkheden, zoals door het geval Albanië bleek. Uit het feit, dat de Sowjet-Unie zoveel moest slikken van het kleine Albanië was af te leiden, dat China ach ter Albanië staat, aldus Ade nauer. Geen kernwapens Volgens Adenauer eist West- Duitsland geen eigen kernwa pens. Het steunt echter het denk beeld van NAVO-bevelhebber generaal Norstad, dat de NAVO zeggenschap krijgt over kern wapens. Adenauer is ervan over tuigd, dat binnen de NAVO een bevredigende oplossing zal wor den gevonden. Adenauer acht het verkeerd te veronderstellen, dat het streven naar een Europese eenheid met onoplosbare moeilijkheden heeft te kampen. In hun overleg van de vorige maand in Baden-Baden waren president De Gaulle en hij het erover eens geworden, dat de huidige Europese gemeenschap pen ongestoord moeten blijven functioneren. Dit zou overleg trekken om de weerstandskracht over economische kwesties bin- van de Sowjet-Unio tegen China te versterken. Slechts als de Sow jet-Unie zou inzien, dat het on- nen de nieuwe regelingen voor politieke coördinatie niet uit sluiten. Prins Rainier zal de democratie in Monaco herstellen Prins Rainier van Monaco heeft besloten „de democratie te herstellen" in zijn land wat be treft de verkiezing van de natio nale en gemeenteraden, aldus is in paleiskringen gezegd. In januari 1959 schortte de PVins de grondwettelijke bepa lingen voer gekozen raden op. Hij benoemde een gemeenteraad en een jaar later benoemde hij zijn eigen nationale raad (parle ment). In genoemde kringen wordt verwacht, dat binnenkort een decreet tot herstel van de kies rechten der Monegasken zal wor den bekendgemaakt. Van de on geveer 3000 Monegasken is de helft kiesgerechtigd. De voorbereidingen in Oost-Indonesië voor een eventuele aanval op Westelijk Nieuw-Guinea De commandant van de „bevrij dingsoperaties voor West-Irian", generaal-majoor Soeharto, is gis teren in Djakarta aangekomen om verslag uit te brengen over de voorbereidingen die in Oost- Indonesië worden genomen met betrekking tot een eventuele aan val op Westelijk Nieuw-Guinea. In militaire kringen wordt ver nomen dat de aankomst van Soe harto in Djakarta verband houdt met het bezoek, dat de Indonesi sche minister van Defensie, ge neraal Nasoetion, binnenkort aan Oost-Indonesië zal brengen. Volgens de Indonesische radio heeft de Indonesische minister voor Maritieme Verbindingen, Abdoel Moetalib, woensdagmor gen verklaard, dat binnenkort veertien door de Indonesische re gering bestelde schepen (tien uit Zuid-Slavië en vier uit Polen) in Indonesië zullen aankomen. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Naar eerst thans blijkt is enige weken geleden de Veenendaalse zakenman V., die ervan verdacht wordt verduistering tot een be drag van ƒ40.000 te hebben ge pleegd, naar Amerika vertrokken. V. dreef in Veenendaal een zaak in radio- en televisietoestellen. Hij had daarbij tal van goederen in consignatie. Vóór hij vertrok heeft hii inventaris en voorraad verkocht; hij liet échter na zijn schulden te betalen. Nadat talrijke schuldeisers te vergeefs hadden getracht gehoor te krijgen aan de verlaten zaak, werd de Veenendaalse recherche in de zaak gemengd. Zelfs de naaste buren waren van het ver trek in het onkundige gebleven. Het is niet bekend of V. op zijn reis wordt vergezeld door zijn vrouw en vier kinderen. ruzie tussen de autohandelaren en het eind van het liedje was, dat het gehele gezelschap naar het politiebureau aan het Leidse- plcin trok om de zaak te doen rechtzetten. Daar bleek, dat het tweede paar strafrechtelijk moeilijk aan te vatten zou zijn en dus bleef dus dit paar in het bezit van de auto. Het andere paar kreeg zijn ƒ2500 terug met de mededeling, dat men wellicht civiel rechtelijk nog wat zou kunnen bereiken. Daarvan werd echter afgezien met de woorden „we krijgen ze nog wel". De wereldkampioenschappen in Praag HET CANADESE PAAR OTTO EN MARIA JELENEK WERELDKAMPIOEN Bij het paartijden kregen de Duitsers een hevige teleurstelling te verwerken. Het als derde op de baan verschenen viervoudige Europese kampioenspaar Marika Killius/Hans Juergen Baumler raakte bij een pirouette eikaars schaatsen en kwam ten val. De schrik, die dit ongeluk ver oorzaakte, tezamen met de lichte voetblessure, die Marika erbij op liep, noodzaakte het Duitse paar de strijd te staken, vóórdat de eerste minuut van de rijtijd ver streken was. De officiële uitslag van het paar- rijden luidt: 1 en wereldkampioen: Otto en Maria Jelinek (Canada! plaats- cijfer 15., 102,2 pnt.; 2. Ludmilla Belusova en Oleg Protopopov (Rusl.) 16,5., 102,1 pnt.; 3. Mar- gret Goebl en Franz Ningel (W.- Duitsl.) 25,5.. 100,1 pnt.; 4. Wilkes en Reveil (Canada) 45,-., 95.- pnt. 5. Desjardins en Lafrance (Cana da) 50,-., 92 pnt.; 6. Kubikova en Votruba (Tsj. SI.) 52,5.; 93 pnt. Nederlandse militairen versloegen Luxemburg 1-0 Het Nederlandse militaire elf tal heeft woensdagavond op het PSV-terrein in Eindhoven een 10 overwinning behaald op Luxemburg. Het c-nige doelpunt werd in de eerste helft gescoord door middenvoor Visschers van NAC. Italië versloeg Europeso bekerhouder Benfica Het Italiaanse voetbalelftal, dat in mei uitkomt in de eindronden van het toernooi om het wereld kampioenschap, heeft woensdag in het San Siro-stadion te Mi laan een oefenwedstrijd, tegen de Europese bekerhouder Benfi ca, met 41 gewonnen. Bij de rust leidden de Italianen met 10. DE SPORTTOTO Woensdagmiddag om 12.00 uur waren er op het Bondsbureau van de K.N.V.B.in Den Haag nog steeds geen meldingen van 13 punten binnengekomen. Het bedrag van de eerste prijs, te weten 148.644,65 wordt nu ge voegd bij dat van de tweede: 81.078,90, zodat het totaal aan tweede prijs-winnaars uit te keren bedrag thans ƒ229.723,55 groot is. Voor deze tweede prijs hebben zich 27 deelnemers niet 12 juiste uitslagen gemeld. Zij zullen elk een nettobedrag van ca 7.231,80 ontvangen. 25.000 toto-enthousiasten komen in aanmerking voor de extra- prijs van de vijf gelijke spelen. Het totaal uit te keren prijzen- bedrag bedraagt hier ƒ40.539,45. Alleen zij die hiervoor 4 kolom men goed ingevuld hebben krij gen hun prijs uitbetaald, in de andere gevallen zal het uit te keren bedrag namelijk minder dan 5,— zijn.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 5