Moeilijkheden in Westduitse Bondsdag Situatie op varkensmarkt gunstiger De chaos in Algerië De kosten van het levensonderhoud RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman De Gezworenen ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder Met twee vrouwen „verloofd" Donderdag 15 maart 1962 DE VRIJE ZEEUV? Pagina 7 Nog 300 vermisten na overstromingen in Hamburg In het vorige maand door over- ftromingen getroffen Hamburg v/orden nog driehonderd perso nen vermist. Men neemt aan dat Éen aantal van hen elders ver blijft, doch nagelaten heeft zich te laten registreren. Zoals be kend is heeft men van 303 per sonen zekerheid dat zij bij de overstromingen zijn omgekomen. Fransman snoof butagas als middel tegen astma Een inwoner van de Franse stad Bourg had de vreemde ge woonte om met het oog op zijn astma zo nu en dan wat butagas op te snuiven. Dinsdag kostte deze „remedie" hem bijna het leven. Hij raakte buiten kennis, doch voordat hij door verstik king om het leven kon komen, werd hij op ruwe wijze uit zijn bewusteloosheid gewekt. Het uit stromende gas was namelijk door de aanwezigheid van een brandende kachel tot ontploffing oekomen, waardoor het vertrek in een ruïne werd herschapen. De astmalijder, die er met talrij- ke builen en schrammen het leven afbracht, heeft nu besloten voortaan andere middelen vooi zijn kwaal te gebruiken. Scheepsbotsing op de Maas voor Dordrecht .Op, het punt van samenvloeiing vin "de Oude Maas. de Noord en de Merwede voor Dordrecht, zijn woensdagmorgen het motortank schip ..Arabia" van de rederij Van Ommeren uit Botterdam en de 942 ton metende, met erts ge laden. Duitse vrachtvaarder „Gebrs. Stumm 8. Braubauer", afkomstig uit Duisburg, met el kaar in aanvaring gekomen. De „Arabia" kwam uit de richting Rotterdam de Noord af, het Duitse schip wilde van de Oude Maas de Noord op varen en was daartoe juist bezig een bocht te maken. Het Duitse schip liep aanzienlijke averij op. De roef werd o.m. geheel ontzet en een gedeelte van het duim open ge scheurd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. OPIUM AAN BOORD VAN NEDERLANDSE TANKER Voor n waarde van 35.000 Dinsdagavond is aan boord van de Nederlandse tanker „Caltex Leiden" in de haven van Kopen hagen een hoeveelheid cocaïne, opiiimgfipen en twee kilo ruwe opiiM gevonden. De zwarte- marïftwaartle van de opium wordt geschat op ongeveer 35.000. De autoriteiten zijn niet van mening dat het hier nu direct smokkel betreft, Naar alle waar schijnlijkheid was de opium, die in jerrycans was verborgen, be doeld voor eigen gebruik van de 40 Chinese bemanningsleden van de „Caltex Leiden", Na de „zaak Kroll" houdt men zich in officiële kringen in Bonn sinds dinsdag druk bezig met de „zaak Dehler". Aanleiding hiertoe is een uit lating van de vice-voorzitter van de bondsdag, Thomas Dehler, lid van de vrije democratische partij, tijdens een Televisie- Het extremisme in West-Duitsland De rechts-radicalé organisaties in de Duitse bondsrepubliek, die j cp het ogenblik ongeveer 35.000. i leden tellen, hebbeft in de afge lopen twee jaar ongeveer een derde van hun aanhang verlo ren, aldus een verklaring van het Westduitse ministerie van Bin nenlandse Zaken ter gelegenheid van een „Week van broeder schap" tussen christenen en Jo den. Volgens de verklaring bestaat er geen gemeenschappelijke or ganisatie der politiek extreme krachten in West-Duitsland en wordt het hechtse radicalisme in de bondsrepubliek overschat, vooral in het buitenland. In West-Berlijn is dinsdag een proces begonnen tegen elf West- Berlijners en twee Westduitsers tussen 20 en 44 jaar die béschul- digd worden van neo nazi acti viteit en het propageren van anti-constitutionele ideeën. Westduitse minister Schroeder sprak met Gromiko De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Schroeder, en zijn Russische ambtgenoot, Gromiko, hebben dinsdag te Ge- nève ruim vijf kwartier met elkaar gesproken. Schroeder zei na afloop dat de besprekingen „zeer interessant" waren geweest. De Duitse mi nister wilde niet zeggen of hij met Gromiko heeft gesproken over de vervanging van de West duitse ambassadeur in Moskou, Kroll. Volgens een Russische woord voerder had minister Schroeder het initiatief tot dit gesprek ge nomen, dat in het gebouw van de Russische delegatie werd gehou den. Van gezaghebbende Westduit se zijde wordt gezegd dat Schroe der de bezorgdheid van zijn rege ring heeft uitgesproken over een eenzijdig Russisch optreden in Berlijn, zoals het hinderen van het luchtverkeer. De Sowjet- minister heeft het standpunt van zijn regering teh aanzien van Berlijn en Duitsland tot in bij zonderheden uiteengezet. Het ge sprek was hartelijk en zakelijk. uitzending waarin hij o.m. zou hebben gezegd„Duitsland voert sedert dertig jaar oorlog, een warme en een koude oorlog, tegen Rusland. Dat is immers een feit"' De bondsdagfractie der chris ten-democratische unie, de twee de coalitiepartner van de West duitse regering, heeft hierin aanleiding gevonden te dreigen de zaalte zullen verlaten, als Dehier, wanneer de begrotings debatten beginnen, de voorzit terszetel zou gaan bezetten ^ls plaatsvervanger van voor zitter - Gerstenmaier. De lei der der C. D. U.-fractie, oud-mi nister Von Brentanó, verklaarde dinsdag Dehler niet langer als vice-voorzitter te kunnen ver dragen. De coalltiecommissie der bei de regeringspartijen heeft voor lopig een compromis gevonden door te besluiten dat Dehler de bondsdagvergadering niet zal presideren. De C. D. U.- fractie zal echter alles in het werk stellen om Dehler als vice- voorzitter van de bondsdag te doen vervangen. President Adenauer zou als zijn oordeel hebben gezegd, dat de uitlating van Dehler in ver band moet worden gebracht met het komende bezoek van Erich Mende, de voorzitter der vrije democraten, aan de Verenigde Staten en een „steek in de rug" van Mende betekent. Volksgezondheid in Kongo 600 GEVALLEN VAN POKKEN SEDERT OKTOBER 1961 De Kongolese minister van Volksgezondheid, Kamanga, heeft het Kongolese persbureau A.C.P. in een vraaggesprek meegedeeld dat er sedert oktober' van vorig jaar te Leopoldstad nagenoeg 600 gevallen van pokken zijn vastge steld. Van die 600 gevallen had den 150 een dodelijke afloop. Op 26 februari is men in de Afri kaanse wijken van Leopoldstad begonnen met inenting op grote schaal, die wordt verricht door 40 groepen verplegers. Het aan tal inentingen per dag is onge veer vijftigduizend. Op vragen over de getalsterkte van het medisch personeel ver klaarde de minister dat men in Kongo thans 350 geneesheren of ambtenaren van de wereldge zondheidsorganisatie, 96 artsen van de regering en 15 dokters van vennootschappen telt. „Wij hebben er 600 meer nodig, aldus de minister, en wij hopen deze binnenkort in verschillende Franssprekende landen te kun nen werven op een contract, waarvan het ontwerp thans door de regering wordt bestu deerd". Hij stipte aan dat men er op rekent over ïtvee jaar te kunnen beschikken over de dien sten van Kongolese artsen, wan neer de ongeveer 80 vroegere me dische assistenten, die naar Frankrijk en België zijn gezon den, hun studies beëindigd zul len hebben. Sinds 1 februari zijn er 25.798 varkens ingevroren met een toe slag van 25 cent per kilo. Dit is gistermorgen op de openbare vergadering van het Produkt- schap voor Vee en Vlees -in" Utrecht medegedeeld door de voorzitter van het Produktschap, de heer Joh. de Veer. 58 AANSLAGEN OP EEN DAG KOSTTE 29 MENSEN HET LEVEN IN ALGERIE Dinsdag zijn er in geheel Al gerië 58 aanslagen gepleegd, waarvan er zes mislukten. De 52 gelukte aanslagen hebben aan 29 personen het leven gekost, terwijl er 55 werden gewond. Onder de doden bevonden zich 22 Algerijnen, onder wie een aanslagpleger. Zeven Fransen verloren het leven. 38 der gewonden zijn Algerij nen, terwijl 17 Fransen werden gewond. In Algiers werden de meeste aanslagen gepleegd, namelijk 34 (drie mislukt), die aan zestien personen onder wie tien Alge rijnen het leven kostten,.ter wijl er 31 17 Algerijnen en 14 Fransen werden, gewond Dinsdagavond zijn drie en-der- tig personen, die worden be schuldigd van O. A. S.-activitei- ten van Algiers naar Frankrijk overgebracht waar zij terecht zullen staan. Het landelijke prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdar beiders, zoals het Centraal Bu reau voor de Statistiek dat maandelijks samenstelt op basis 1951 100, gaf van medio de cember 1961 tot medio januari 1962 geen wijziging te zien. Het indexcijier inclusief A. O. W./ A. W. W. bleef staan op 130 en het indexcijfer exclusief A. O. W./A.W.W. op 125. Binnen de afzonderlijke groe pen der gezinsuitgaven traden wel enkele stijgingen en dalin gen op, die elkaar echter com penseerden. In de groep „voeding" steeg het indexcijfer voor aardappelen en voor melk. Dit laatste houdt verband met een verhoging van de detailhandelsmarge op con- sumptiemelk in sommige gebie den. Voorgroenten en voor eieren werd een daling geregis- teerd. De uitverkoop veroorzaakte een daling van de indexcijfers voor kleding en schoeisel. Ook in de sector van de ver zekeringen traden enkele wijzi gingen op. Zo steeg het index cijfer voor de vrijwillige zieken fondsverzekering als gevolg van een stijging van de premie.. Voor de verplichte ziekenfondsverze kering werd echter het wette lijke vastgestelde premiepercen tage verlaagd van 4,9 naar 4.8 hetgeen een daling van het in dexcijfer voor deze verzekering veroorzaakte. Het premiepercentage voor A. O. W./A. W. W. werd met in gang van 1 januari 1962 ver hoogd. De hierdoor veroorzaak te stijging van het indexcijfer voor ouderdomsverzekering werd evenwel enigszins afge zwakt door 'n gelijktijdige ver betering van de rechten. AANVAL VAN O. A. S. OP POLITIEKAZERNE IN ALGIERS O.A.S.-ers in auto's hebben gis teren een politiekazerne in West- Vlgiers aangevallen met granaat werpers en machinegeweren. De bewoners van de hoofdza kelijk Europese wijk „Champs de Manoeuvres" schrokken 's mor gens vroeg wakker door het ont ploffen van granaten en het ge ratel van automatische wapens, doordat de politie het vuur van de aanvallers beantwoorden. Hoewel pólitieversterkingen spoedig ter plaatse waren konden de O.A.S.-ers schietend ontko men en in de duisternis verdwij nen. Volgens een -officiële verklaring zijn er geen slachtoffers geval len. In O.A.S.-vlugschril'ten in Al gerië is gister bevel gegeven "dat de algemene staking na de af kondiging van een wapenstil stand tussen Frankrijk en „de Al gerijnse voorlopige regering" 48 uur zal duren i.p.v. 24 uur zoals de vorige week werd bevolen. De O.A.S. waarschuwt de bevolking van Algerië de deuren en ramen van haar woningen tijdens de staking gesloten te houden. De blijven, hebben van de O.A.S. be stuur in Algerië, die waarschijn lijk tijdens de staking opdracht zullen krijgen aan het werk te blijven, hebben van le O.A.S. be vel gekregen, aan de stakingsop- roep gehoor te geven. I-Iet niet gevolg geven aan het O.A.S.-be- vel zou als „verraad" beschouwd worden met alle gevolgen van dien. O. A. S. aan het woord Sluiten van een wapen stilstand een nationale schande In een clandestiene radio-uit zending van de O.A.S. heeft ex-generaal Jouhaud, een der leiders van dé mislukte militai re opstand van april vorig jaar, dinsdagavond gezegd, dat het sluiten van een wapenstilstand voor Algerië een nationale schande is, doch tegelijkertijd een nationaal ontwaken. Verder zei Jouhaud, dat de O. A. S. de provincie Oran be heerst en daar negen guerilla- groepen heeft. NIGERIAANSE MINISTER ONTEVREDEN IN GENEVE De Nigeriaanse minister van Euitenlandse Zaken, Jaja Wats- joekoe, heeft er woensdag over geklaagd, dat de Ver. Naties hem „schandelijk" hebben gehuisvest in Genève waar hij de ontwape ningsconferentie bijwoont. Eerst was hij ondergebracht in een „kamertje" in een „afschu welijk" hotel bij het station. Een nieuwe behuizing in een hotel aan het meer van Geriève kon ook zijn goedkeuring niet weg dragen. De V. N. trachten nu een onderkomen te vinden, dat de minister wel zal bevallen. Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkai- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! a - pfi Het aantal ..koelhuisvarkens" lijkt niet bijzonder groot, maar het aanbodoverschot dat de markt op een ongunstige ma nier beïnvloedde, is er mee ge ruimd. De prijzen zijn dan ook met ongeveer 10 cent gestegen, terwijl de aanvoeren korter werden. Voor alle zekerheid zal men de invriesregeling ec.hler ook nog in april handhaven. In de afgelopen week zijn er ruim 8000 baconvarkens naar Engeland gegaan, een aantal dat onder de huidige omstandighe den aan de hoge kant ligt. Het bestuur van het prödhRt Schap besloot daarom gistermorgen, de bovenste gewichtsgrens voor baconvarkens te verlagen van 70 tot 68 kilogram. Om het prijs verschil met de opvolgende klasse iets groter te maken, is de overnameprijs per kilogram geslacht gewicht van 2 03 op ƒ2,15 gebracht. Voorts werd be sloten, de extra toeslag van vijf cent op het invriezen van bacon varkens te laten vervallenzodat nu voor de varkens uit alle ge wichtsklassen een uniforme toeslag van een kwartje gelat. Op de rundveemarkt zijn de aanvoeren nogal groot, waar schijnlijk door het ruimtegebrek dat ontstaat nu er wèer. veel kalveren worden geboren. De heer De Veer verwacht, dat het prijspeil langzaam zal gaar. op lopen. Het contract met Dene marken is nu afgelopen en zal niet worden verlengd. De koeien clie men voortaan uit Denemar ken wil importeren vall .n onder de gewone ilgemene. .regeling. Alle hoopvolle verwachtingen ten spijt, heeft Italië zijn gren zen nog niet opengesteld voor vetfe kalveren uit Nederland. Nu de stallen vol zijn, begint het aanbod dwingend te worden. Het Produktschapsbestuur be sloot daarom, de export van vette kalveren naar Frankrijk te vergemakkelijken. In strijd met de gewoonte zal men nu ook kalveren mogen „ruilen" voor Franse voorvoeten. Tegenover de import van een kilo kalfsvlees in Frankrijk,, moet de export van anderhalve kilo voorvoeten staan. De kalverenexporteurs krijgen nu het recht om voor iedere kilo kalfsvlees die zij aan Frankrijk verkopen een kilo voorvoeten terug te nemen. De resterende halve kilo moet wor den gecompenseerd met de uit voer van runderen naar andere landen dan Frankrijk. De ter mijn voor het recht op de invoer van voorvoeten, die normaliter zes weken is, is ten behoeve van de spreiding van de voorvoeten- import verlengd. Degenen die voor 1 mei vette kalveren expor- ic Instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- teren naar Frankrijk hebben een invoerrecht tot 15 juni. Daarna gaat de gewone zes- weken-termijn weer in. Ten aanzien van de paarden markt merkte de heer De Veer op, dat de invoer van slacht- paarden zo langzamerhand een moeilijke zaak wordt, omdat er overal een groot tekort is. Er zijn nu verzoeken binnengeko men voor de import van werk paarden. Het Produktschap voor Vee en Vlees zal hierover con tact opnemen met het Land bouwschap. De werkpaarden zijn duurder dan de slachtpaar- den, maar door „opweien" kun nen zij wel goed geschikt wor den gemaakt voor de consump tie. INDIA EN GOA Het Indische Lagerhuis heeft woensdag met algemene stemmen een wetsontwerp goedgekeurd, waarin de opneming van dé voor malige Portugese bezittingen Goa, Daman en Dioe in de repu bliek India is vastgelegd. Premier Nehroe verklaarde dat de drie vroegere enclaves recht streeks vanuit Nieuw-Delhi be stuurd zullen worden. De rege ring had het voorstel om Goa tot een afzonderlijke staat te maken niet kunnen aanvaarden. Ze zou er echter wel op toezien dat Goa zijn eigen identiteit behoudt en de Goanezen „een grote mate van autonomie" verlenen. Nehroe zei, dat het proces van India's onaf hankelijkheid met de aansluiting van de drie voormalige enclaves bij India voltooid was. Het wets ontwerp moet nu nog door het Hogerhuis goedgekeurd worden. Helikopter door sneeuwstorm gedwongen noodlanding te maken Omstreeks kwart over tien gis termorgen heeft een helikopter van de Sabena op een weiland in Zegge bij Roosendaal een noodlanding moeten maken. Het toestel, dat bestuurd werd door piloot Felle, was in een sneeuw storm terecht gekomen. Om streeks half twaalf is het toestel, dat twee passagiers voor Rotter dam aan boord had, weer opge stegen om naar Brussel terug te keren. De piloot- achtte het niet raadzaam naar Rotterdam door te vliegen. De 56-jarige P. J. A. J. is vrij dag door de Haagse politie aan gehouden wegens oplichting voor een bedrag van enkele tien duizenden guldens van een 40- jarige Haagse dame. J. is gedu rende vijf jaar „verloofd" ge weest met twee 40-jarige vrou wen, de ene enigszins bemid deld, de andere niet. Eeiden had hij trouwbeloften gedaan. Hij kon deze trouwbeloften echter niet verwezenlijken, want hij moest leven van een kleine lijfrente en bezat geen geld voor een huwelijk, J. vertelde beide dames zeer veel belangstelling te hebben voor de paardensport en onder dit mom zag hij kans zijn ongeregeld komen en gaan bij beiden te verklaren. De enigszins bemiddelde dame heeft hjj bovendien verteld dat hij trachtte verloren gegaan familiebezit in Frankrijk terug te krijgen. Hij zou een aantal invloedrijke relaties in Franse regeringskringen hebben, onder meer president De Gaulle zou voor hem ijveren en derhalve moest hij geregeld naar Frank rijk, welke reizen nogal wat geld kostten. De goedgelovige vrouw heeft hem in totaal enige tienduizen den guldens gegeven, van welk geld J. inderdaad op reis ging, alleen het waren geen zaken-, maar vakantiereizen en wel in gezelschap van zijn andere „ver loofde". De zaak is uitgekomen, door dat kennissen van de bemiddel de vrouw argwaan kregen. Zij informeerden eens bij de politie en spoedig zat J. toen in hech tenis. VRIJDAG 16 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overweg.; 8.00 Nws.; 8.18 Lichte gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.05 Kamerork. en sol.; 10.35 Koor zang; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Zangrec.; 11,50 Als jie ziele luis tert, lez.; 12.00 Middagklok; 12.04 Filharm. ork.12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Lich te muz. met zangsol.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Platennws.; 13.20 Dansmuz.; 13.45 Vrouwen vraagbaak 14.00 Paris et ses vedettes; 14.25 Orkestmuz.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Voor de zie ken; 16.30 Pianorecital; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinder koor; 17.40 Beursber.; 17.45 We- reldkampioensch. kunstrijden op de schaats te Praag; 17.50 Amateursprogr.; 18.20 Gelders streekhalfuur; 18.50 Regerings- uitz.De eisen van moderne be jaardenzorg (III); 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Boekbespr. voor de jeugd; 19.30 Polit. lez.; 19.40 Verzoekprogr. voor de militai ren; 20.30 Voor de jeugd; 20.50 Lichte gram.; 21.30 Gevar. progr.; 22.20 22.30 Nws.; 22.40 De Adderkluwen, lez.; 22.55 Amateursork.23.20 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. VERKIEZINGSREDE VAN CHROESJTSJOV Premier Chroesjtsjef zal vrij dag in het congrespaleis in het Kremlin zijn grote verkiezings rede houden. Zo hebben Sowjet- functionarissen woensdag be kendgemaakt. Hoewel de eerste- minister zich officieel tot de stemgerechtigden van het Mos- kouse district Kalinin, waar hij zich kandidaat heeft gesteld, zal richten, verwacht men dat zijn rede in het bijzonder de interna tionale politiek tot onderwerp zal hebben. Hij hield zijn vorige grote rede over buitenlandse aangelegenhe den in begin december. Men ver wacht dat de toespraak van vrij dag via radio en televisie zal worden uitgezonden. Zoais gemeld worden op 18 maart verkiezingen gehouden voor de twee raden van de op perste Sowjct. 25. „Zeker zal ik het zeggen." grijnst Svein, „er is er maar één die er met dat derde bootje van door gegaan kan zijn. en dat is Eric de Noorman, zogezegd mijn beste vriend." Het drietal en Toste kijkt hem aan alsof z\j menen dat hij zwak zinnig geworden is. „Kom nou." gromt Toste dan, „wou jij beweren dat jij zo maar met een koning omgaat en dan nog wel niemand anders dan die vervloekte Noorman?" „Jazeker beweer' ik dat," knikt Svein, „we zaten hier met een man of zestig en ik en mijn vriend de koning waren op onderzoek uitge gaan. Hebben wij niet een bloed- eed gezworen Toste. Zal ik dan tegen je liegen?" Toste schudt aarzelend zijn hoofd en neemt Svein op of hij hem nu pas voor het eerst ziet. „Ik kan jullie verzekeren man hen, da.t ik reuzegoed met die Noorman kan opschieten, en ik heb er nooit spijt van gehad dat ik met hem in zee ben gegaan," roept Svein uit. „In ieder geval heb ik een heel wat beter leven dan jullie want als ik naar die vette leren lappen kijk (lie jullie bij gebrek aan een goede helm op hebben, gaat het jullie niet zo erg voor de wind." „Wij zijn ten minste doodeerlijke vrijbuiters ge bleven en, en, en „Nou ophoüde:i mannen," gromt Toste, een gewc'dige arm ophef fend, „lk hen er voor om met Sveintje mee te gaan." „Nou, wij niet," snatrwei twee anderen. „Ga je gang dan maar dikkop. Je zult het berouwen, wat ik je brom." En, zo, in een niet al te beste stemming, gaan de mannen uit elkaar. Het drietal Saksers, staart Svein en zijn reusachtig broertje na, to ze in de duis ernis verdwenen z'.'n. „Wat die lange zegt,, kan best wear zijn," fluistert er'dan een. „En als die Noorman, die Saksen vreter, ons in de gaten krijgt, kun- .-en we wel pakken. We moeten die lange te grazen nemen, want hij weet natuurlijk waar de Noor man met ons bootje uithangt." „Ja, maar wij met ons drieën zijn toch „Daar weet ik wel wat op," valt de andere zijn tegenstribbelende lakkers in de rede,, „kom mee." HILVERSUM IX; 7.00 Nws.; 7.10 Ocluendgymn.; 7.20 Lichte gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Muz. och tendpost; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Orkestmuz.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Dubbelkwartetoude liederen; 11.30 Lichte gram.; 12.00 Lichte gram.; 12.20 Uitz. voor de land bouw; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Vocaal ensem ble; 13.00 Nws.; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Harprecital; 14.35 Viool en piano; 15.05 Hou je aan je woord, lit. spel met woorden; 16.00 Amateursprogr.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de teenagers; 17.50 Act.; 18.00 Nws.; 18.15 Nws. uit Vlaande ren; 18.20 Dansork. en zangsol.; 18.50 De puntjes op de i, praat je; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Instrumentaal trio met zangsol. jazzmuz.; 19.30 Uit de kunst, kunstkron.20.00 Nws.; 20.05 Het recht op vrijheid van we reld- en levensbeschouwing, lez.; 20,20 Hotel de Botel, cabaret; i 20.40 De stad nu, gespr.; 20.55 Iets voor niets, praatje; 21.00 De gouden stemmen van deze eeuw; 21.40 Het hart in de kou, noorspei; 22.00 Vocaal-instru mentaal ensemble: lichte muz.; 22.15 Buitenl. weekoverz.; 22.30 Nws.; 22.40 Het kind in ons hu welijk, gespr.; 23-00 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.10 Ver gelijkenderwijs, muz, gesprek; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Fiimmuz.12.30 Weerber.; 12.35 Fiimmuz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Orgelrecital; 14.uo Schoolradio; 15.45 Lichte muz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Viool ree.; 16.40 Lichte gram.; 17.00 Nws.; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Vlaamse lieaeren; 18.20 Voor de sold.; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws.; 19.40 Licnte muz.; 20.00 Aniuse- mentsconcert; In de pauzeDe zeven kunsten; 21.30 Liederen; 22.00 Nws.; 22.15 Jazzmuz.; 22.5S 23.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Op zicht, een progr. met en zonder proble men; 20.50 Wereldkampioensch. kunstrijden op de schaats te Praag; 21.35 Ziek zijn beter wor den, medische rubr.; 22.00 In Holland staat een riddergoed, tv-fantasie. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Internat, jeugdbron.; 19.30 Voor do vrouw: 20.00 Nws.; 20.25 Het manneke; 20.30 Pelikaaneiiand, blijspel; 22.35 Filmnws. en nieu we films; 23.20 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3