DE SANDE VERLICHTING Vloer- lainpen stoffen, :le soorten ing Linoleum Invalide schipper gaat weer varen Afpersing op Sicilië Koffie voor verkeersovertreders Frans standpunt ten aanzien van versnelling der E.E.G. G. A. M. Openbare Vergadering De nienwe S4LHS01TTE BROMFIETS gesloten DE VRIJE ZEEUW PagiK 5 P apart en niet duur hting VULPENNEN BALPOINT of POTLOOD In alle prijzen bij: VAN DE SANDE Kapsalons BUIJZE Prijskaarting Leerling- of Hulpmonteur van de Statenkring Hulst C. H. U. RIJWIELEN Gemot. Rijwielbedrijl J. DIERICKX-SMET M oensclag 14 maart 1962. V WoehStfiig 14 maart' 1962. DRUKWERKEN Boekhandel VAN DB SANDE Bekijk nu eens de mooie koJlektie en vele andere soorten1 verlichting. DIJKSTRAAT 75 TERNEUZEN enV ]N TELEFOON 2594 Jullie hebben van die knappe ingenieurs, laat die voor mij nu eens een stuurstoel uitvinden die het voor mij mogelijk maakt om weer te gaan varen." Deze wens. die de 28-jarige invalide schipper Rinus van Stee uit Bruinisse heeft geuit in een ge sprek met radio-Holland, heeft tot resultaat gehad, dat hij als alles meezit op 2 mei weer met de Bru 23 zal kunnen uit varen op de mosselvangst. Begin vorig jaar viel schipper Van Stee op de Westerschelde overboord. De malende schroef van de Bru 23 sloeg zijn benen af. Gedurende een kwartier wist hij zich desondanks boven water te houden, tot de overige drie bemanningsleden hem aan boord konden hijsen. Op top snelheid werd koers gezet naar Goes, waar het slachtoffer in een ziekenhuis werd opgenomen. Tussen het moment van het on geluk en de opname in het zie kenhuis lagen drie, lange, uren. In het ziekenhuis is zes weken voor zijn leven gevochten. Daar na werd hij naar een ziekenhuis in Amsterdam gebracht, waar hij verscheidene transplantatie operaties onderging. Lang duur de het daarna nog voor hij her steld was. Gedurende deze tijd trachtte men schipper Van Stee ervan te overtuigen, dat terug keer naar de mosselvisserij niet mogelijk zou zijn. Maar de vis ser verzette zich hiertegen. „Ik ben van mijn twaalfde jaar af op zee geweest, en als het enigs zins mogelijk is ga ik daar weer naar toe." In deze zware tijd las hij veel. Zo kreeg hij ook een hoek in handen over de bekende Engel se oorlogs-vlieger, commander Douglas Bader. Deze Engelse piloot verloor in de oorlog beide benen. Desondanks bleef hij echter vliegen en slaagde er zelfs in, na eenmaal neergescho ten te zijn, ondanks zijn prothesen uit een Duits inter neringskamp te ontsnappen. Wat voor hem mogelijk was, moet ik toch ook kunnen, peins de Van Stee in zijn ziekenhuis bed. Toen hij eens met radio-Hol land sprak, uitte hij zijn idee om een stuurstoel te laten bou wen waardoor hij weer zou kun nen varen. Het apparaat kwam er. De firma waar Van Stee voor werkte nam de kosten voor haar rekening. Groot was zijn teleurstelling, toen de eerste proefvaart, waarbij hij zelf niet aanwezig was, een mislukking bleek. Verscheidene verbeterin gen werden echter aangebracht en nu hebben de makers het volste vertrouwen in de deugde lijkheid van het apparaat, dat hem in staat stelt zijn werk, op één plaats te verrichten. De roer bediening is vervangen door enkele knoppen voor stuur- en bakboord. Na zijn thuiskomst, was Van Stee's eerste gang naar de Bru 23 om zijn stuurstoel in werking te zien. Zonder hulp werkte hij zich ondanks zijn prothese die hij nog slechts veertien dagen had alleen aan boord via een smal trapje. Een pres tatie waar hij zelf trots op was. Na enige oefening was hij en thousiast over het apparaat. Op 2 mei, als de zaadvisserij Foto: Schipper Binus van Stee weer in de stuurhut. Met de rech terhand bedient hij het schakel paneel voor de automatische stuurinrichting. voor de mosselkwekers weer be gint, zal hij dus weer als van ouds de Bru 23 naar de visgron den varen. Hoewel de oudere vissers in Bruinisse nog zeer skeptisch staan tegenover de stuurstoel, heeft bij er zelf het volste vertrouwen in. De schipper, die liever geen publiciteit wenste, „ze noemen mij een stoere visser maar dat ben ik niet. ik vecht alleen voor mijn brood," is daar toch op te ruggekomen. Hij heeft n.l. veel brieven ontvangen van andere gehandicapten, die uit zijn moed nieuwe kracht hebben geput. „Als mijn geval voor andere een stimulans kan zijn om vooruit te komen, waarom zal ik dan niet helpen," aldus de schipper die zijn loopbaan als mosselvis ser vol vertrouwen gaat voort zetten. HET N. V. V. EN DE LOONPOLITIEK Vier Capucijner-monniken en drie boeren zijn voor de rechter in Messina in Sicilië gedaagd on der beschuldiging van doodslag cp een landeigenaar en afpersing of poging daartoe op verscheide ne personen in Mazzarino, een plaatsje midden in de Siciliaanse bergen. De doodslag zóu in mei 1958 hebben plaats gehad „om de winst te oogsten van voortgezette pogingen tot afpersing" van naar gezegd wordt een tien miljoen lire (ongeveer zestigduizend gul den). De beklaagden zouden verder gepoogd hebben o.a. de provinciaal van de Capcijnen in Syracuse geld af te persen. De monniken hebben gezegd onder dwang gestaan te hebben van de tuinman van het klooster die de leider was van een bende welke hen met de dood bedreigde als zij niet meededen. De tuin man is gearresteerd en heeft in de gevangenis zelfmoord ge pleegd. Gezegd wordt dat achter dit alles de plaatselijke Maffia heeft Naar de mening van het Ne-gestaan. derlandse Verbond van Vakver eniging zijn de nieuwe door de regering aangegeven spelregels voor de loonpolitiek in strijd met het akkoord van Oud-Was- senaar. De regering heeft daar om, volgens het N. V. V., het akkoord van Oud-Wassenaar verbroken. Het verbond acht zich daarom niet meer moreel gebonden aan dit akkoord, maar heeft zich ter voorkoming van een loonanarchie niet losge maakt van dit akkoord, in te genstelling met wat hier en daar is gesuggereerd. Ook daarom heeft hei N. V. V. zijn medewer king aan de werkzaamheden van de looncommissie van de Slichting van de Arbeid niet op gezegd. Dit is gistermiddag door de secretaris van het N. V. V„ de heer W. F. van Tilburg, op een hoofdbesturenvergadering van he» Verbond in Utrecht medege deeld. Het N. V. V. verzet zich tegen de inbreuken die gemaakt zijn op het akkoord en die tot ver dergaande matiging leiden dan is afgesproken. Het zal deze aanwijzing negeren, omdat ner gens staat geschreven dat deze aanwijzing, bestemd voor het College van Rijksbemiddelaars, het N. V. V. kan binden. De heer Van Tilburg zei. dat het Centraal Sociaal Werkge versverbond het standpunt van het N. V. V. in de besprekingen met de regering gedeeld heeft. Het voornemen van het C. S. W. V. om de nieuwe aanwijzing niet naast zich neer te leggen, hoe wel dit verbond deze een fout blijft achten, betreurde de heer Van Tilburg. Het C. S. W. V. moet toch weten, zo zei hij, met welke moeilijkheden de werkge vers te kampen hebben. De werkgevers zullen de aanwijzing niet kunnen uitvoeren. De loonpolitiek is failliet, aldus de heer Van Tilburg, zij is kapot gegaan aan haar inner lijke zwakte, aan haar ondoel treffendheid en aan haar on waarachtigheid. Het is de rege ring over het hoofd gegroeid. Het wachten is nog slechts op de uitspraak van het faillisse ment. miljoen lire te betalen en nog andere vooraanstaanden waren genoodzaakt met kleinere som men over de brug te komen. Tot tenslotte de politie zich naar het kloostetr van Mazzarino begaf om de paters Agrippo, Carmelo, Vittorio en Venanzio te arreste ren en, op hun aanwijzing, ook de tuinman Lo Bartolo die zich in zijn cel verhing. HET ONDERWIJS IN ZWEDEN De monniken, tegen wie van kerkelijke zijde nog geen maat regelen zijn genomen, dragen nog hun kloosterpij en hebben tot nog tot elke dag in hun arrestan tencel de mis opgedragen. De geschiedenis zou een aan vang hebben genomen op 5 no vember 1956 toen met een jacht geweer twee schoten werden af gevuurd door het raam van de kloostercel waar pater Agrippino aan het bidden was. De tuinman, Caimelo Lo Bartolo, bleek hier meer van af to weten. Hij ver klaarde ronduit dat „vrienden" van hem geld nodig hadden. De monniken zouden toen een paar honderd gulden betaald hebben. Daarna was een regen van dreig brieven neergedaald over de no tabelen van het 20.000 inwoners tellende Mazzarino. De brieven waren buitengewoon „beleefd" en bloemrijk gesteld en men twij felde er niet aan dat zij van de Maffia afkomstig waren. Zekere pater Constantijn, die op doorreis in het klooster van Mazzarino vertoefde, was het eerste slachtoffer. Pater Agrip pino zou hem onder bedreiging met de docd er toe gebracht heb ben een paar duizend gulden te betalen. Een half jaar later was pater Agrippino naar Syracuse gegaan en zou daar van de pro vinciale overste van de orde ook onder bedreigingen een som gelds hebben losgekregen. De justitie begon zich met de geschiedenis te bemoeien nadat de grondbezitter Angelo Canna- dae die weigerachtig was geble ven om op herhaalde dreigbrie ven. waarin tien miljoen lire (zestig duizend gulden) van hem werden verlangd, in te gaan, op 5 mei 1958 was aangevat door vier gemaskerde mannen en „bij wijze van waarschuwing" een schot hagel in het lichaam had gekregen, aan de gevolgen waar van hij echter in het ziekenhuis overleed. Vastgesteld werd dat de rond gezonden dreigbrieven alle ge typt waren op de schrijfmachine van het klooster. De tongen van dc slachtoffers kwamen los. Maar de activiteit van de Maffia nam neg geen einde. De weduwe van Cannada De Zweedse regering heeft een wetsontwerp ingediend over een nieuw systeem van verplicht „basis-onderwijs". Volgens dit ontwerp komt er een negenjarige periode van algemeen onderwijs voor alle kinderen. Voor het 9de jaar kunnen de kinderen zelf een keuze maken uit negen mogelijk heden waarvan vier richtingen meer op praktische werkzaam heid zijn afgestemd. De andere vijf zijn bedoeld als voorberei ding voor verdere studie. Van het vierde leerjaar af is Engels een verplicht vak. In het zevende en achtste jaar kunnen de leerlingen vrijwillig met Duits of Frans beginnen. Bepaald wordt dat de klassen gedurende de eerste drie jaren niet meer dan 25 leerlingen mo gen tellen en daarna hoogstens dertig. Het ontwerp voorziet verder in vrijwillige tweejarige vakcursus sen voor de leerlingen die in hun negende basisjaar een praktische richting hebben gekozen en niet naar de middelbare school gaan. Dit wetsontwerp heeft meer dan tien jaren van voorbereiding en beperkte proefnemingen ge kost. BRITS GUYANA NEEMT MAATREGELEN NA HET OPROER Premier Cheddi Jagan van Brits Guyana heeft op een pers conferentie medegedeeld, dat de regering de nodige aandacht zal schenken aan de vorming van een leger, „in het bijzonder na het oproer dat enige tijd gele den tegen de regering heeft ge woed." Jagan zei dat de meeste landen, die onderhandelingen voeren voor het verkrijgen van onafhankelijkheid het noodzake lijk hebben geacht, over te gaan tot de vorming van een natio naal leger als een instrument voor de verdediging en de hand having van de inwendige rust en orde. Verder deelde hij mede, dat de regering pogingen doet om ten spoedigste economische hulp te verkrijgen „van onverschillig welke landen en zonder dat dit verplicht tot bepaalde banden." Hij voegde hieraan toe, dat Brits Guyana nooit een basis zal worden voor het communisme of voor Rusland en nooit op wie ook een aanval zal doen. Jagan zeide ten slotte, dat hij aan een van president Kenne dy's deskundigen de heer Goodwin van het Departement voor Latijns-Amerika der V. S. zal verzoeken, spoed te zetten achter de onderhandelingen voor economische hulp, opdat Brits Guyana een aanvang zal kunnen maken met de eerste nodige projecten. RUSSISCHE VLUCHTEN IN DE CORRIDORS De Russen hebben dinsdag op nieuw „storingsvluchten" in de luchtcorridors naar Berlijn ge maakt. Evenals maandag lieten zij dinsdagochtend vier militaire vliegtuigen op tijdstippen en hoogten vliegen waarop ook door een Westelijke maatschappij bur gerlijke vluchten in de zuidelijke corridor naar Frankfort ge maakt werden. Naar uit kringen van de Westelijke geallieerden werd vernomen hadden de Rus sen de luchtveiligheidscentrale vluchten van transporttoestellen op een hoogte tussen 2150 en 3000 meter aangekondigd. Het burger- luchtverkeer ondervond van de Russische toestellen geen hinder. Aantal Afrikaanse bereiden heimelijk een militaire actie tegen Zuid-Afrika De Zuidafrikaanse minister van Defensie, Jacobus Fouche, heeft maandag in de senaat verklaard dat een aantal Afrikaanse landen heimelijk een militaire actie te gen Zuid-Afrika voorbereidt. Geoefende communisten waren in vele Afrikaanse staten door gedrongen. Deze penetratie zal volgens minister Fouche worden gevolgd door economische, tech nische en militaire hulpverlening. In het afgelopen jaar was aan zeven Afrikaanse staten militai re uitrusting geleverd, w.o. straaljagers, bommenwerpers voor de lange afstand, tanks, ar tillerie en zelfs oorlogsschepen. Zuid-Afrika neemt maatrege len om aan een eventuale aanval het hoofd te kunnen bieden. De militaire opleiding wordt ver beterd en de uitrusting wordt ge moderniseerd. Automobilisten die zich maan dagavond via het verkeersplein „Oudenrijn" te Utrecht in de richting Arnhem spoedden, zijn extra in de gaten gehouden door de verkeerspolitie in Utrecht. In samenwerking met de A. N. W. B., de afdeling verlichting van de R. A. I. en het Verbond voor Veilig Verkeer, werd name lijk maandagavond een speciale verlichtingsactie gevoerd, waar bij automobilisten die met on voldoende verlichting reden wer den aangehouden. De bedoeling van deze actie was bepaald niet om processen-verbaal uit te delen, maar om gegevens te ver zamelen voor het vierde-kwar- taalthema van het Verbond voor Veilig Verkeer: „De herfst- en wintergevaren." Langs ae kant van de weg stonden politiemannen opgesteld die de auto's voorbij lieten sui zen. Viel hen een slechte ver lichting op, dan werd het ken teken van de auto per mobilo foon doorgegeven aan een post die zich 150 meter verder be vond. Hier werden de automobi listen vervolgens aangehouden, waardoor een N. I. P. O.-enquê- teur de gelegenheid kreeg, de bestuurder een aantal vragen te stellen. Wegenwachters herstel den inmiddels het mankement aan de verlichting, terwijl char mante dames de „verkeersover treders" een kopje koffie met Utrechtse sprits offreerden. Het was bepaald geen onge vaarlijke proefneming die men hier aan de drukke rijksweg hield. De weersomstandigheden waren ongunstig, terwijl de waarschuwingslichten niet vol doende opvielen. Wanneer een personenauto en zeker een vrachtauto werd aangehouden, ging dit waarschuwingslicht schuil en was van de weg af door de automobilist niet te zien. Weliswaar zag de chauf feur die na het passeren van 't verkeersplein „Oudenrijn" in de richting Arnhem optrok enige drukte langs de weg, doch dit weerhield hem er niet van, zijn snelheid aan te houden. Pas als hij eenmaal bij de controleplaats was gekomen, remde hij af. Dit had onder meer tot gevolg, dat een scooterberijder door te sterk afremmen in een slip geraakte en tegen de grond sloeg. De man kwam er goed af, de scoo ter werd beschadigd. Het Ver bond voor Veilig Verkeer, dat zich indirekt aansprakelijk acht te voor dit gebeuren, zal de schade vergoeden. Van de ruim 400 passerende personen- en vrachtauto's werd een twintig tal aangehouden. Het manke ment zat hem vaak in een slecht achterlicht of een niet functio nerende nummerplaatverlich- ting. Deze onvolkomenheden werden ter plaatse verholpen. De inspecteur van de ver keerspolitie in Utrecht, de heer Th. de Vries, was over het re sultaat van de actie niet onte vreden. Naar zijn mening was de plaats waar werd gecontro leerd niet zo erg gevaarlijk, om dat de automobilisten hier on geveer met een snelheid van 60 tot 80 kilometer reden. Normale politiecontróle mid den op de rijksweg acht hij on doenlijk, omdat men bij aanhou ding van een auto met onvol doende verlichting de chauffeur dwingt, kilometers te voet af te leggen om een garagehouder te waarschuwen die het euvel ver helpt. Het Verbond voor Veilig Verkeer is niet van plan, de con troleproef op korte termijn te herhalen. De Franse minister van Finan ciën en Economische Zaken, Gis- card d'Etaing, heeft maandag verklaard dat Frankrijk tegen een versnelling van de afbraak der douanetarieven voor land- bouwprodukten in de E.E.G. is zonder parallel lopende versnel ling van de invoering der ge meenschappelijke landbouwpoli tiek. De minister legde zijn verkla ring af naar aanleiding van het recente E.E.G.-overleg in Brussel over een tweede versnelling van de overgangsperiode naar de vol ledig gemeenschappelijke markt. Nederland staat op het stand punt dat een versnelde afbraak van de douanetarieven niet alleen 4.882 nieuwe woningen in januari In januari 1962 zijn volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, 4.882 nieuwe woningen gereed geko men. In januari 1961 werden 5.537 woningen opgeleverd. Van de in januari 1962 ge bouwde woningen werden er 383 uitgevoerd in systeembouw. Sedert de bevrijding zijn nu in totaal 940.611 nieuwe wonin gen gebouwd. In januari 1962 werden 6.641 woningen in aanbouw genomen (januari 1961: 7.626). Door het aantal woningen met de bouw waarmee in januari werd begon nen, groter was dan het aantal gereedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 110.588 op het eind van die maand. VERBINDINGEN VIA SATELLIETEN De Amerikaanse onder-staats-, secretaris van Buitenlandse Zaken, Gardner, heeft maandag in een toespraak te Washington de oprichting van een interna tionaal lichaam voor telecommu nicatie via satellieten voorgesteld. Gardner verklaarde dat „binnen een a twee jaar" de televisiekij kers in Europa de debatten in de Verenigde Naties op hun scherm zullen kunnen volgen. Hij voorspelde, dat het eens mo gelijk zal zijn telefoongesprek ken met landen aan de andere kant van de wereld te voeren tegen een tarief dat men thans betaalt vóór een gesprek met een naburige stad. Hij beklem toonde de noodzaak van interna tionale samenwerking op het gebied van het vreedzaam ge bruik van de ruimte en noemde deze samenwerking zowel voor de Sowjet-Unie als voor de V. S. van nationaal belang. Wat betreft de nationale in stelling voor telecommunicatie, tot oprichting waarvan reeds door president Kennedy een ont- werp van wet bij het congres is ingediend, zei Gardner, dat de Amerikaanse wetgeving er zich tegen zou verzetten, dat andere landen meer dan twintig procent van de aandelen van deze instel ling krijgen. Met het oog hierop lijkt de oprichting van een in ternationale maatschappij nood zakelijk, aldus Gardner. Een wereldomvattend systeem van radiografische, telefonische, radiotelefonische en televisie verbindingen zou, volgens Gard ner, in 1970 gereed moeten zijn. De kosten hiervan werden door hem geschat op meer dan twee honderd miljoen dollar. Met be hulp van satellieten zullen de verbindingen veel eenvoudiger zijn en er zullen twintig maal meer gesprekken tegelijk moge lijk zijn dan via de huidige transatlantische kabels, aldus Gardner. Ministerraad van de Zes nam nog geen besluit over verzoek van Engeland De raad van ministers van de zes heeft dinsdagochtend geen besluit genomen over het ver zoek van Engeland om te worden toegelaten tot de E.G.K.S. Naar vernomen wordt, zouden de mi nisters zich voorlopig willen be perken tot het bevestigen van de goede ontvangst van de aanvraag. Men wil eerst het verloop af wachten van de besprekingen in Brussel over Engelands toetre ding tot de E.E.G. De ministers hebben verder van gedachten gewisseld over een gezamenlijk energiebeleid. Geen antwoord op vragen over mogelijke raketbasis bij de Nederlandse grens De minister van Defensie, ir. S. H. Visser, heeft gisteren mee gedeeld in verband met 's lands belang geen aanleiding te kun nen vinden in het openbaar in te gaan op de vragen, die het lid van de Tweede Kamer Bak ker (CNP) hem heeft gesteld over de mogelijke aanleg van NAVO-raketbasis op Duits ge bied vlak bij de Nederlandse grens. De heer Bakker had gevraagd of het juist was, dat op 25 km van Almelo en 15 km van Coe- vorden, op Duits gebied een grote NAVO-raketbasis wordt aangelegd. Ook wilde hij weten, of het juist is, dat het hier z.g. Nikeraketten betreft, die van atoomkoppen kunnen worden voorzien, en dat in de nabijheid van de basis een of meer opslag plaatsen voor deze atoommuni tie zullen worden aangelegd. Minister Visser kan evenmin in gaan op de vraag van de heer Bakker, of het juist is, dat in het streekplan voor Noord-Oost- Overijssel in de dichte, soms on middellijke nabijheid van de ge projecteerde basis voor atoom raketten een drietal munitiede pots zijn gedacht en dat dit plan moet worden gezien in verband met de aanleg van de raketbasis. De heer Bakker had ook ge vraagd of een of meer van deze depóts gedacht zijn als opslag plaats voor atoomwapens. voor industrieprodukten moet gelden, doch ook voor landbouw- produkten. De Franse minister verklaarde maandag dat Frankrijk voor een snelle invoering van de gemeen schappelijke landbouwpolitiek is. Frankrijk had die landbouwpoli tiek in zes jaar willen verwezen lijken, doch het heeft zich neer gelegd bij de opvattingen van zijn partners die voor zeven-en- een-half jaar pleitten. Giscard d'Estaing voegde hier aan toe, dat de ministers van de E.E.G.-landen op weg zijn naar een akkoord waarover volgende week mogelijk overeenstemming bereikt kan worden. Volgens dit akkoord zou de versnelling met keiden voor producten die het onderwerp zijn van een regeling in het kader van de gemeen schappelijke politiek of die later zouden kunnen worden geregeld, zoals b.v. de produkten waarin landbouwprodukten zijn ver werkt. HET AMERIKAANSE NAALDJESPROJECT De Verenigde Staten zullen dit jaar de omstreden poging tot het brengen van een gordel van naaldjes in de ruimte om de aarde herhalen. Veel buiten landse geleerden waren fel ge kant tegen de poging die op 21 oktober 1961 is genomen, en die mislukte. Volgens hen wordt 't astronomisch onderzoek erdoor bedreigd en levert het zelfs ge vaar °P voor de. komende ruim tevaart. Een speciale groep van de presidentiële adviescommis sie in Washington verklaarde echter dat er geen gevaar zal ontstaan. De Amerikaanse Nationale Academie van Wetenschappen heeft zondagavond de Interna tionale Astronomische Unie van haar voornemen tot herhaling van de proef op de hoogte ge steld. Bij de komende lancering zal voorkomen worden dat de bijna onzichtbaar dunne meta len „dipolen" worden uitgewor pen wanneer geen bruikbare baan wordt bereikt. In een rap port zegt de academie dat bij de vorige poging door een me chanische fout het pakket met 350 miljoen naaldjes werd uitge stoten zonder de wenteling die nodig was om de naaldjes los te maken te verspreiden. Zij blij ven in vijf of zes kleine klomp jes aaneenklit tan, die verschei dene maanden lang door radar zijn waargenomen. Volgens het rapport is het „buitengewoon onwaarschijnlijk dat deze tame lijk grote stukken, waarin het pakket uiteenviel, ooit een wolk of gordel zullen vormen." Doel van de proef is vast te stellen of het mogelijk is radio boodschappen door weerkaat sing van de dunne naaldjesgor del, die op enige duizenden kilo meters boven de aarde moet komen, over zeer lange afstan den te verzenden. Het aantal naaldjes bij de nieuwe proef zal minder dan 250 miljoen zijn. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broer tje ANDRÉ ARJAN. A. DEES. C. J. DEES—PHILIPSE. ANITA. Terneuzen, 12 maart 1962. Verl. v. Steenbergenlaan 27 Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelne ming ons betoond tijdens de ziekte en bij het over lijden van onze lieve Vrouw, Zuster en Tante PIETERNELLA DE PUTTER, betuigen wij onze oprechte dank. J. DE KOEIJER. Zaamsiag, maart 1962. C 80. BOEKHANDEL werd eedwoneen een Noordstraat 55. Terneuzen Tandarts. AFWEZIG donderdag 15 maart. Donderdag 15 maart a.s. in onze zaak wegens huwelijk om 11 uur ZAAMSLAG - Telef. 358 O T H E N E ZATERDAG 17 MAART Aanvang 6.30 uur. GEVRAAGD: Garage ANDRÉ DEES Verl. v. Steenbergenlaan 27 Terneuzen op DINSDAG 20 MAART 1962, 7.30 uur n.m. te TERNEUZEN in het Jeugdgebouw „De Schakel", Kerkhoflaan. Spreker de heer C. F. v. d. PEIJL, lid Tweede Kamer der Staten-Generaal over „Zeeuwse problemen". Slotwoord door de heer H. J. BEGEER, hulppredikant te Hoofdplaat. Gelegenheid tot het steden van vragen. Het Eestuur, J. A. DE FEIJTER, Voorzitter, J. W. KUSEE, Secretaris. HEDEN ONTVANGEN Niet alleen het nieuwste, het mooiste, maar ook het beste dat tot heden in de goedkoopste klasse gemaakt is. Kijkt U zelf maar, geen rol meer op de band, maar ÉÉN KETTING, dus geen slippen meer. U start, U geeft gas en U rijdt zonder stoten weg, en de prijswel zeer laag: ƒ475,in gewone en ƒ505,in luxe uitvoering, beiden met telescoopvering. Het is een raspaardje van de beroemde SACHSfabrieken, dus behoeft verder mets meer over gezegd te worden, alleen ditde motor is onverwoestbaar Verder hebben wil nog een zeer grote sortering andere bromfietsen, o.a. BATAVUS - UNION - LOCOMOTIEF en AVAROS. BATAVUS - UNION - LOCOMOTIEF - P. J. K. en FONGERS in luxe en gewone uitvoering. Komt U eens even kijken en eens rustig met ons pralen, zonder verplichting. Ook ruilen wij Uw oud rijwiel of bromfiets in. En de betalingsvoorwaarden zijn zeer gemakkelijk. 0 WIJ ZANDSTRALEN EN MOFFELEN UW RIJWIEL voor slechts 30,—, als nieuw. Kent U onze service? Die is door niemand te evenaren! KANAALZICHT 5 - SLUISKIL - TELEFOON 408

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 9