VOORJAARSBEURS BOUW- EN TRANSPORTBEURS Provinciaal nieuws KNAP SNEL WEER Internationale Voorjaarsbeurs in Utrecht geopend 13 15 19 ^iarten in ^'Vlood AGENDA BEURSO VERZICHT KOEWACHT. NIEUWVLIET Advieskoersc'i buitenlands bankpa DINSDAG MAART DONDERDAG MAART MAANDAG MAART DINSDAG 20 MAART Gefycnd ran 1-13 uur Z% Taef(Wjsf>"jj f. J.-, Vredenburg en Croeselaan: Artikelen voor huishoudelijk en persoonlijk gebruik. Croeselaan: Bouw- en Intern transport - Uitrustingen voor industrie en openbare diensten. DE GROOTSTE OOIT IN ONS LAND GEHOUDEN Zonder enig officieel vertoon is maandagmorgen in Utrecht de 78ste internationale Jaarbeurs geopend. Deze beurs is de groot ste die ooit in ons land gehou den is. Op meer dan 80.000 vier kante meter exposeren 3330 fir ma's uit 27 landen. Ruim 4300C vierkante meter wordt in beslag genomen door de bouw- en transportbeurs. Werktuigen en materieel voor bouw en transport worden hier voor het merendeel door West- Duitsland gebracht. Daarna vol gen onder meer: Nederland, En geland, de Verenigde Staten, België, Denemarken, Frankrijk en Italië. In de afdeling bouwmaterialen is Nederland de grootste expo sant. Ook hier echter zijn tal van buitenlandse inzendingen. Men verwacht voor deze beurs grote belangstelling vooral van buitenlandse zijde. Reeds om acht uur gisterochtend voerden trei nen, bussen en auto's honderden Jaarbeursbezoekers aan. Ondanks de extra voorzieningen die de Utrechtse verkeerspolitie had ge troffen, kwamen er gisterochtend vroeg nog talrijke opstoppingen voor. .Het nieuwe Vredenburgplein waar bijna 300 auto's een plaats kunnen vinden was gisterochtend ruim een uur voordat de beurs open ging, geheel bezet. Politie verwees de automobilisten naar de parkeerplaatsen aan de rand van de stad. In de nog juist voor de Jaar beurs gereedgekomen nieuwe Julianahal zijn de landenpavil- joens ondergebracht. Italië, Me xico, Polen, Zweden, Hongarije, Noorwegen, West-Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk zijn er met representatieve voorlich tingsstands. Engeland neemt deel met een aantal machines voor het bouw bedrijf, bouwmaterialen en ma chines voor verwarming, onder auspiciën van de Building Exhi bition. Maar ook het Bouwcentrum uit Rotterdam, dat in het buitenland een grote populariteit geniet, is op deze bouwbeurs met een uit gebreid informatiecentrum aan wezig. Huishoudelijke artikelen In -de nieuwe Julianahal zijn -voorts alle stands ondergebracht voor elektrische huishoudelijke Zieke stuurman van boord gehaald De ruim 12.500 ton metende Nederlandse tankboot „Tamara" van de Kon. Hollandsche Lloyd heeft zondag zijn koers gewij zigd om het leven te kunnen redden van eerste stuurman Marinus van Wandelen. De 39- jarige stuurman, die een gal blaasontsteking zou hebben, werd in zware zee overgenomen door een reddingboot, die naar West-Island in de Indische Oce aan voer, waar Van Wandelen in het ziekenhuis werd opgeno men. Bij aankomst in het zie kenhuis zou de stuurman er nogal erg aan toe zijn geweest. Maandag zou zijn toestand ech ter in zoverre verbeterd zijn dat hij zonder direct levensgevaar kan wachten op vervoer naar Australië. Pas op 21 maart gaat er een verkeersvliegtuig van West-Island naar Perth in Australië. Daar zal Van Wande len geopereerd worden. De „Ta mara" heeft de reis voortgezet. Finale interscholair muziekconcours Het koor van het onlangs door brand getroffen Christelijk streeklyceum „Buitenveldert" te Amsterdam heeft op de zater dagavond in de Singer concert zaal te Laren gehouden finale van het interscholair muziekcon cours de eerste prijs gewonnen, bestaande uit een 16 mm ge luidsfilmprojector met scherm. De cellist Christiaan Norde en zijn begeleider Freerk de Vos veroverden voor hun school, het nieuwe lyceum te Hilversum, 'n televisietoestel als tweede prijs. Het koor van de kweekschool Mariënburg uit Den Bosch leg de op de derde prijs, een radio- grammofooncombinatie, beslag. De overige deelnemers waren: de Bisschoppelijke kweekschool uit Oudenbosch, de Chr. kweek school uit Leiden, de rijkskweek school uit Heerenveen en 't ge meentelijk lyceum uit Emmen. Uit de 24 voorafgaande uitvoe ringen waren zeven muzikale afvaardigingen met in totaal bijna 400 scholieren uit verschil lende delen van ons land tot de finale doorgedrongen. apparaten, verlichtingsartikelen en klein installatiemateriaal. Op de verdieping van deze hal treft de bezoeker praktisch het gehele Nederlandse aanbod aan van huishoudelijke verwarmings- en kookapparaten, sanitaire artike len, gereedschappen en ijzer waren. Deze groepen die thans een oppervlakte beslaan van 7700 vierkante meter, hebben sinds de vorige beurs een aan zienlijke uitbreiding ondergaan. Uitbreidingen Het Croeselaanterrein is sinds de vorige beurzen aanzienlijk uitgebreid. Door het verwerven van nieuwe terreinen kon de totale expositie-oppervlakte op ruim 60.000 vierkante meter wor den gebracht. Op de Jaarbeursterreinen op het Vredenburg zijn ook aanzien lijke verbeteringen aangebracht. De sector gebruiksgoederen die hier manifesteert, omvat 1428 firma's uit 23 landen. De uitge breide groep film- en foto artikelen vertegenwoordigt prak tisch het gehele marktbeeld op dit gebied in Nederland, even als de groep baby- en kleuter artikelen. Verder vindt men op het Vredenburg naast de ver schillende gebruiksgoederen- groepen centra voor handelsin formaties. Drie inzendingen vragen .op deze beurs nog bijzondere aan dacht; die van de Wereldomroep, een presentatie van de midden standsorganisaties in Nederland en de stand van het Nederlands Exportcentrum. Eerste buitenlander De eerste buitenlandse bezoe ker die gistermorgen op de beurs werd geregistreerd, was de ver tegenwoordiger van een ma chinefabriek in Zwitserland. Daarna stroomden de buiten landers binnen volgens de buitenlandse dienst in groter ge tale dan verleden jaar en om twaalf uur waren er al bezoe kers genoteerd uit België, Ca nada, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Indonesië, Noorwegen, Suriname, Tsjecho- Slowakije, de Verenigde Staten, IJsland en Zweden. Brand in Willemstad (Curasao) In de nachf van zondag op i maandag is in de Madurostraat te Willemstad (Curagao) brand uitgebroken in een winkelpand, waar voornamelijk kleding en stoffen worden verkocht. Het pand, dat ongeveer 16 meter diep is en achter de huizen van de Columbusstraat doorloopt, is geheel uitgebrand. Een daar naast gelegen Chinese cafetaria brandde gedeeltelijk uit. Een op de eerste verdieping gelegen restaurant, de „Old Dutch Ta vern", werd enigszins door het vuur aangetast en liep water schade op, evenals een stoffen- winkel. De brand heeft alleen materiële schade veroorzaakt. Na enige uren was men het vuur meester en begon de na blussing. De brandweer heeft honderden meters slang moeten uitleggen tiaar het Waaigat, waaruit het bluswater werd opgepompt. BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN ZIERIKZEE EN RENESSE Op 10 april zal Prins Bern- hard een werkbezoek aan Zie- rikzee brengen. Zijne Konink lijke Hoogheid zal de daar on langs gevestigde scheepsmoto- renfabriek van de firma Smit Bolnes bezichtigen, 's Morgens zal de Prins per helikopter bij de fabriek aankomen, 's Mid dags zal hij de „Outward Bound school" op kasteel Moermond in Renesse officieel openen. Welis waar werd de school vorig jaar reeds in gebruik genomen, doch de restauratie is eerst nu geheel voltooid De lunch zal worden gebruikt ten gemeentehuize van Zierikzee. Smokkelauto met in geheime bergplaatsen 135 kg boter in beslag genomen. 't Lijkt er veel op dat de stilte aan het botersmokkelfront in de laatste maanden van het vorige jaar aan de storm in het nieuwe jaar is voorafgegaan, want zondagnamiddag om streeks 17.00 uur, hebben sur veillerende ambtenaren der in voerrechten en accijnzen van de centrale douanepost te Axel, onder deze gemeente, weer een smokkelauto, een Belgische personenwagen, in beslag geno men. De tiende dit jaar! En ook ditmaal betrof het weer een auto, die kennelijk was ingericht of toegerust om goederen aan het toezicht te onttrekken. Uit de in de voorspatborden en in de kofferruimte aangebrachte geheime bergplaatsen kwam in totaal 135 kg koelhuisboter te voorschijn, welke vanzelfspre kend eveneens voor het rijk werd inbeslaggenomen. Auto en boter vertegenwoor digen een waarde van naar schatting 2.000. De bestuurder-eigenaar van de auto, een 43-jarige Belgische varkenshandelaar uit Stekene (B.), kon worden aangehouden en werd geverbaliseerd. Ouderavond O. L.-school. Vrijdag werd in de „Stadsher berg" de ouderavond van de Openbare Lagere School alhier gehouden. De voorzitter van de ouder commissie, de heer P. Riemens, opende deze avond met een wel komstwoord, waarna hij het ver dere gedeelte van de avond op droeg aan het onderwijzend per soneel en de leerlingen voor de afwerking van het programma. Voor de pauze werden door de kinderen van de drie laagste klassen enkele leuke kinder schetsjes opgevoerd. In de pauze werd een consumptie aangebo den. Na de pauze kwamen de drie hoogste klassen op het toneel met enige toneelstukjes, welke te recht aller belangstelling hadden. Na het optreden van de leer lingen sloot de voorzitter van de oudercommissie de heer P. Rie mens deze goed geslaagde avond met een woord van dank aan de leerlingen voor de wijze waarop zij hun best hadden gedaan en het onderwijzend personeel voor de zorg die zij besteed hadden om deze avond zo goed mogelijk te doen slagen en aan de ouders en familieleden voor de zeer goe de opkomst. ZUIDZANDE Afscheid Van burgemeester Everwijn als dirigent van dameskoor en muziekvereni ging- Aan het slot van het zaterdag door de muziekvereniging „Vero nica" en het dameskoor „Julia na'' te Zuidzande gegeven voor jaarsconcert. werd in aanwezig heid van de werkende leden en vele begunstigers en belangstel lenden, afscheid genomen van burgemeester H. P. Everwijn, die om gezondheidsredenen ontslag heeft genomen als dirigent van deze verenigingen. Als eerste werd het woord ge voerd door de voorzitter van de muziekvereniging, de heer J. C. Risseeuw, die er op wees dat „Veronica" door de heer Ever wijn vanuit het weinige dat er in 1945 van was overgebleven, is opgebouwd tot het huidige korps dat muzikaal op een zeer hoog peil staat en waarin onder de leden 'n prima teamgeest heerst. De periode van 1945 tot heden werd in 1957 onderbroken voor een tijd van 2 jaren, waarin bur gemeester Everwijn wegens drukke ambtsbezigheden de lei ding van het korps moest neer leggen. De heer Risseeuw zeide dat de liefde voor de muziek en voor het verenigingsleven de bur gemeester weer deed besluiten om zijn plaats voor de muziek opnieuw in te nemen en dat dit niet zonder resultaat is gebleven, blijkt wel uit de successen van de afgelopen jaren. Heel veel dank is de vereniging hiervoor verschuldigd aan haar scheidende dirigent, die thans weer heeft moeten besluiten, zij het op andere gronden, om zijn plaats aan anderen over te laten. De heer Risseeuw zeide begrip te hebben voor de uiteindelijke beslissing van burgemeester Everwijn, doch sprak daarbij de wens uit dat deze nog vele jaren via zijn andere werkzaamheden en als hoofd van de gemeente Zuidzande, het werk van de mu ziekvereniging zal kunnen blij ven stimuleren. De heer Risseeuw deed ten slotte nog mededeling van een besluit van de algemene leden vergadering van de muziekver eniging, waarbij de scheidende dirigent werd benoemd tot ere lid. terwijl deze als stoffelijk blijk van waardering voor zijn vele werkzaamheden, op symbo lische wijze kreeg aangeboden een kleurenfoto van het muziek korps in zijn tegenwoordige sa menstelling. Ook mevr. Everwijn deelde in deze dank en als waardering voor het medeleven met het werk van haar man, en de vele opofferingen die zij zich hiervoor in de loop der jaren heeft moe ten getroosten, bood de heer Ris seeuw haar een bouquet bloemen aan. Vóórdat mevr. S. de Kramer Jansen, als voorzitster van het dameskoor, hierna het woord kon richten tot de heer Everwijn, werd deze eerst door twee leden van het koor, de dames Beek en Van de Luijstere, op rijm toege zongen de succesvolle levens *1 Door ANGELA VON KIESLING 3i Nadruk verboden. In de keuken hoorde hij Ange- lika rommelen; hij nam zijn krant en deed zijn best om zijn aandacht bij het nieuws te be palen. Toen hij samen met Angelika gegeten had, vroeg hij naar Fritz. „Waar kan hij nu om deze tijd nog zijn? Hij had al lang thuis behoren te zijn. Zo gaat het nu als de moeder zich niet om haar kinderen bekommert", mopperde hij voor zich heen. „Toe, maak geen ruzie vader", smeekte Angelika hem angstig. „Ik zal de volgende keer beter op hem passen en hem overreden om meteen mee naar huis te gaan.'' „Moet je hem daarvoor over reden? Weet die rekel uit zich zelf niet dat hii thuis hoort te komen? Of is hij soms liever er gens anders?" „Nee, nee vader, heus niet. Al leen, hij... h... hij is hier zo al leen! Dan weet hij niet wat hij doen moet. Bij zijn vriendje vindt hij allerlei speelgoed en daarom gaat hij daar uit de school met een naar toe." „Dat zal dan ook wel de reden zijn waarom hij geen huiswerk maakt en altijd met slechte pun ten thuis komt. Kun jij dan niet met hem spelen?" „Maar vader", zij glimlach te naar hem om zoveel onbegrip „ik ben toch maar een meis je „Ach ja, natuurlijk, je hebt ge lijk. Ik wil Fritz het spelen ook niet verbieden, maar hij moet op tijd thuis zijn. Zo kan het niet verder 1" Angelika boog het hoofd; ze voorzag dat er weer eens een flinke ruzie tussen vader en moe der zou komen en haar hart klopte zenuwachtig. Maar ze waagde het niet er iets over te zeggen. „Ga nu slapen kind, ik zal Fritz wei gaan halen." „Maar wacht je dan tot in slaap?'' „Natuurlijk. Ik kom toch nog met je bidden." Gehoorzaam stond Angelika op, bracht de vuile borden naar de keuken en ging toen naar de kamer naast de slaapkamer van haar ouders en kroop in bed. Maar toen haar vader een uur later zachtjes het huis verliet, hoorde ze hem gaan. Nu was ze weer alleen. In haar nachthemd liep ze naar de keuken. Moeder had haar opgedragen om de boel nóg af te wassen en ze had het vergeten. Snel begon ze te wer ken en maakte de hele keuken schoon. Moeder zou het vast wel zien als ze zo'n flinke dochter had. Toen ze klaar was kroop ze vlug weer in bed en voldaan over haar verrassing sliep ze nu spoe dig in. Maar Angelika had ang stige dromen en onrustig woelde ze zich van haar ene op haar an dere zij. Lindinger vermoedde wel waar hij zijn zoon zou vinden. Niet ver bij hem vandaan woonde een aar dige familie en met de zoon, Horst Janner, was Fritz al lang bevriend. Het was een goed ge zin en eigenlijk moest hij zich er in verheugen dat zijn zoon hier zijn vrije uren doorbracht, hij had ook in de straat kunnen slenteren. Mede daarom moest hij de jongen niet te hard vallen en zijn woorden zorgvuldig kie zen. Misschien kon hij mevrouw Janner overhalen om Fritz op tijd naar huis te sturen. Maar toen hij bij de Janner's kwam moest hij ervaren dat zijn zoon er die hele middag niet ge weest was. Geschrokken trachtte Lindinger Horst uit te horen waar Fritz dan kon zitten. „Ik weet het niet", zei de klei ne sterke kerel met heldere, eer lijke ogen. „Heb je er ook geen idee van? Je bent toch zijn vriend, Horst!" „Ja, dat is zo", gaf de jongen een beetje onwillig toe, „maar..." „MaarSpreek maar ge rust verder, m'n jongen." Fritz is de hele week al niet meer bij mij geweest. Hij heeft een nieuwe vriend en die moet ik niet!" „Zo, moet jij die niet? Waar om niet Horst?" „Och, ik vind alleen maar...' „Kom ga verder, is er iets met die jongen?" „Hij is vals en hij heeft sluwe ogen." „Hoe heet die nieuwe vriend van Fritz? Kun je me dat niet zeggen?" „Natuurlijk. Justus Haller. Hij woont in de Laanstraat, maar ik weet het nummer niet." „Bedankt Horst. Dat zal ik zelf wei uitvinden. Doe je best dat je Fritz weer terugkrijgt. Jij bent een goede jongen. Het zou me plezier doen als jullie weer vrienden waren. Jou toch ook?" „Dat is zeker, maar „Heb maar vertrouwen, Horst. Het komt dikwijls voor dat iemand plotseling behoefte heeft aan iets anders of het avontuur zoekt. Daarvoor zijn jullie jon gens, maar eenmaal zullen jullie flinke mannen worden. Een jarenlange vriendschap als die van jullie laat zich zo maar niet verbreken, begrijp je!" „Ja." „Nou dan! En nu ga ik Fritz zoeken. Tot ziens." „Tot ziens." Horst legde zijn zachte kinder hand in de ruwe van de arbeider. Het was een belofte die de man hem gaf en die zijn hart opeens lichter maakte. Lindinger liep nu naar de bin nenstad. Hij kende de Laan straat en het zou hem weinig moeite kosten om het huisnum mer van de familie Haller te ach terhalen. De winkels waren al alle gesloten, hij zou het ergens anders moeten vragen. Lindin ger had geluk. Reeds de tweede man die hij tegenkwam, kon hem helpen. (Wordt vervolgd.) jaren van „Juliana". Zowel uit deze zang als uit de woorden van mevr De Kramer, bleek de waar dering van „Juliana" voor het werk van haar dirigent, welke waardering de dames uitdrukten in de aanbieding van enige tuin stoelen. De heer C. Schijve uit Oost burg, die hierna het woord voer de, zeide deze avond een orkest van adspirant-leden gezien en gehoord te hebben, wat bij zijn weten enig is in Zeeuws-Vlaande- ren en misschien wel in geheel Zeeland. Dit jeugd-orkest en het gehalte van het muziekkorps „Veronica", noemde spreker het werk van burgemeester Ever wijn. De heer Schijve zeide dit als voorbeeld te willen stellen voor geheel Zeeland als een tastbaar resultaat van werken in samen werking met de Zeeuwse Muziek school en voor het op hoog peil brengen van een kleine dorps gemeenschap. Tenslotte wenste de heer Schij ve de burgemeester beterschap met zijn gezondheid en Zuidzande met zijn koor en muziek veel suc ces voor de toekomst, waarbij hij de werkende leden de raad gaf om ook onder hun nieuwe diri gent te blijven voortgaan in de geest en het vertrouwen van hun oud-dirigent. Burgemeester Everwijn, die hierna de sprekers antwoordde, zeide als mooiste resultaat van de jaren vanaf 1946 te willen zien, dat gezamenlijk bereikt is dat de leden van beide verenigingen zijn gaan houden van goede mu ziek. De resultaten die bereikt werden zijn een stimulans, doch vergankelijk, maar de waarde ring voor goede muziek is blij vend, aldus spreker. De dank die mij is gebracht, aldus de heer Everwijn, wil ik graag aanvaarden, doch de lof wilde spreker gaarne terug- zwaaien naar de werkende leden. Wat bereikt werd is samen ge daan en dat is ook de enige ma nier om dit te bereiken, aldus spreker. Burgemeester Everwijn zeide te hopen dat de afgelopen 15 ja ren niet voor niets zijn geweest en thans met een gerust hart de leiding van de muziek toe te ver trouwen aan zijn opvolger, de heer J. Meijers. Zich tenslotte nog richtende tot de werkende leden van beide ver enigingen zei burgemeester Ever wijn dat naast de thans aange boden geschenken, zijn grootste beloning zal zijn, een trouw in de toekomst van deze leden aan hun verenigingen en aan de leiding daarvan. Het i De zaal van hotel „tl Leeuw" was tot de laatst! bezet, toen de voorzitter muziekvereniging „Veror daar zaterdag een kort wcj woord sprak bij de aanva: het voorjaarsconcert, richtte een bijzonder wa.. welkom tot burgemeesd mevr. Everwijn, tot de eii de heren A. Buijze en l| Vienne, tot de heer J. Meitf Terneuzen als nieuwe dj van de muziekvereniging J de dames van het dam „Juliana", die hun medeu aan het programma vootl avond ook weer verleend; Na het optreden van „IL renkapel", samengesteld uj leden van „Veronica", volgJ slotte het afscheid van i gent. Als van ouds, een zeer ga de avond, met na de sluitirl tot in de kleine uurtjes eenj lig samenzijn op het aam] gegeven bal. DINSDAG 13 MAARlJ TERNEUZEN: Luxor-Thy 8 u.: „Gevaarlijke puberti Concertgebouw, 7.30 l Muziekuitvoering en film,J stelling. WOENSDAG 14 MM. TERNEUZEN: LuchroteS ne, 7.45 uur: Humar Verbond: Lezind door it 1 van Krevelen. Luxor-Theater, 8 uur „Gevaarlijke pub; VIJF AANSLAGEJ IN ALGERIE Bij vijf aanslagen biiu minuten zijn in Algiers t dagmorgen vier mensen, va| twee Europeanen, ged» twee Europeanen gewond. Onbekende aanvallers den het vuur op drie spoorwegarbeiders, die zaamheden verrichtten spoorlijn in de wijk Hoesseir.l Twee arbeiders werd en gtf en de derde gewond Een kneed'bom van vijfl werd zondagavond bij het| van een Europeaan ontdi bom werd tijdig onsetiadelij| maakt. (Adverteniii Voor hoofdpijn, migraine, verkoudheid, griep, reumatiek ischias, kiespijn, zenuwpijn en menstruatiepijnen hebt U een f neuralgicum met zeer grote pijnstillende kracht nodig. Dat isi] Bij apoth. en drog. Togal 0.35; 2.40; 8.88. PHILIPS FLAUW Het Damrak heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met een flauwe stemming voor de Philipsaandelen, nadat deze stukken vrijdag j.l. reeds een gevoelig koersverlies hadden ge ïncasseerd. Als redenen voor de flauwe stemming in de Philips- hoek werden opgegeven de te verwachten lagere winstcijfers over 1961. Deze cijfers zouden, aldus de beurs, na beurs wor den bekend gemaakt. „De beurs" taxeert de netto-winst over 1961 van het Philipsconcern 20 procent lager vergeleken bij die over 1960, Het buitenland, met name New York, dat juist de laatste tijd belangstelling voor de Neder landse electro-aandelen had ge toond met als gevolg een flinke koersstijging, ging tot verkopen in dit fonds over. Vorige week donderdag en vrijdag was Wall Street voor Philips flauw. Dit had steeds lagere koersen in Amsterdam tot gevolg. Gister morgen daalde de koers van 1009 tot 992. De slotkoers van vrijdag was 1021Vj. Gistermid dag werd op 997 ingezet waarna 996 werd gedaan. Op dit niveau vonden enige dekkingsaankopen op kleine schaal plaats waar door de koers steeg tot iets boven de 1000. Na een vlotte handel gedurende het eerste beurskwartier, werd het in de Philipshoek gedurende de ver dere beursduur bepaald stil. Met spanning worden nu de winstcijfers van het concêrn te gemoet gezien. Aandelen Kon. Olie noteerden een paar dubbel tjes beneden de vorige slotkoers. De handel in deze hoek was kalm. Donderdag a.s. zullen, aldus de beurs, de totale jaarcij fers over 1961 van de Kon. Shell- groep worden bekend gemaakt alsmede het dividendvoorstel. Over 1960 werd 5,25 plus tien procent in agio-aandelen uitge keerd. AKU lag verlaten in de markt op 392' 2 hetgeen dit con cern op een koersverlies van circa zeven punten kwam te staan. Unilevers een weinig lager op 185,70. Hoogovens nauwelijks prijshoudend Van de leidende culturesj certificaten Deli en uaw Amsterdam Rubber Wl in de markt. De scheept»" gaven lichte afbrokkeling zien met zeer weinig zase! de staatsfondsenhoek *4 stemming doorelkaar ifj makkelijker. In de lokale afdelingen» aandelen Van der Grinte:| der in. De koers werd F seerd op 1585 (1597). De. week verloor dit fonds ct| punten. Aandelen Enkes v ex tien procent dividend 1 procent stockdividend op adviseerd (331). De stol denden werden getaxeer: 150. Op de incourante werd een aanvang gemaat I de claimhandel „StruyckerJ claims werden op 100 seerd overeenkomende c procent voor de aandeel stukken werden nog nooit J incourante markt verW Aandelen Walvisvaart een lagere adviesprijs (IO6V2). Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beut<* 8/3 9/3 587.34 586>J 390.36 3895; 179.07 179>;j 261.00 l69-70 427.00 426.3= 1 Nabeur^ AKU392—393 slot 392' '2 Kon. Olie: 139.00—13a slot 139.10 Philips: 1000—1025 slot 1020 Unilever: 186.10 slot Hoogovens828 slot De advieskoersen voor lands bankpapier, "e dend, zijn vergeleken1 dag, 9 maart, onveranck ven.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2