Slotakkoord in de Algerijnse kwestie nabij Vooroverleg in Genève begonnen «Noord-Brabantweek» in Antwerpen Vijftien procent meer A.O.W. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de loonvorming HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN grsnkering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur T. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 12 MAART 1962 18e Jaargang Nr 554c Verschijnt dagelllks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum par advertentie ƒ2,40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedereregel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Atfre* Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 vmt. De Frans-Algerijnse vredesbe- sprekingen in Evian vorderen snel in de richting van een slot akkoord, zo hebben leden van de staf van de afvaardiging van de voorlopige Algerijnse regering zondag verklaard. Ook in Franse regeringskringen verwacht men niet, dat zich nog bijzondere moeilijkheden zullen voordoen. Van Algerijnse zijde werd zondag gezegd, dat het overleg waar schijnlijk de komende drie dagen zal worden afgesloten. In het Elysée, de Parijse resi dentie van president De Ganlle, werden zaterdag technische voor bereidingen getroffen voor een mogelijke televisie-uilzending op maandagavond. Intussen worden do veiligheids maatregelen zowel in Parijs als rondom het buitenverblijf van De Gaulle te Colombey-les-Deux-Egli- ses, op 275 km ten oosten van de hoofdstad, nog steeds uitgebreid. In Colombey" kwamen zaterdag avond nog 300 militairen aan, terwijl rondom de wening van het staatshoofd luchtdoelmitrail leurs werden opgesteld. Kort voor liet weekeinde kregen de 3C.000 militairen en politieman nen. die in Parijs paraat worden gehouden, verdere versterkingen. Op het Elysée en het ministerie van Binnenlandse Zaken staat luchtdoelgeschut en ook bij een aantal andere belangrijke punten in Parijs is geschut opgesteld, met name bij de Are de Triom- phe en de Eiffeltoren, die als ra dio- en televisiezender fungeert. In Frankrijk heerst grote ver ontwaardiging over de zware bomaanslag die het -'-g- geheime leger i O.A.S. zaterdagmiddag in de Parijse voorstad Issy-les-Mou- lineaux heeft gepleegd. Door het ontploffen van een met explosie ven geladen bestelauto, die voor een vergaderzaal stond waar een pro-communistisohe vredesconfe rentie zou worden gehouden, kwamen twee politiemannen en een voorbijganger om het leven, terwijl 47 mensen verwondingen opliepen. Zowel kardinaal Feit in als dc minister van Binnenlandse Zaken Frey hebben deze aanslag in scherpe bewoordingen veroor deeld. Zaterdagavond hielden dui zenden mensen een protestde monstratie in Issy-Ies-Moulineux, waarbij kreten als „Schiet de plastiqueuers dood", „OAS-moor- denaars" en „Naar de guillotine" werden gehoord. Vakbonden heb ben opgeroepen hedenmiddag een half uur te staken uit protest te gen de aanslag. Gewelddaden in Algerië In Algerië zijn zondag tenge volge van gewelddaden tenmin ste 13 mensen, onder wie tien Europeanen, om het leven geko men en 18 gewond. Eén der slachtoffers was een mederwerker van het blad „La Dépêche d'Alger", Poggi, die door een Mohammedaan werd doodge schoten toen hij zijn huis verliet. Het genoemde blad en de „Jour nal dAlger" zullen vandaag als teken van rouw niet verschijnen. In de voorstad Bab el-Wed van Algiers deed zich zondag een schietpartij voor, toen een pa trouille een auto, die door een wegversperring reed, onder vuur nam. Vijf Europese voorbijgan gers werden door verdwaalde ko gels gewond. Een Europeaan die het incident zag, trok een revol ver en verwondde een Mohamme daanse en een Europese militair. In de marmergroeven van Klé- ber, een dorp op 30 km ten oos ten van Oran, kwamen zaterdag- middag bij een schietpartij twee militairen en vier burgers twee Europeanen en twee Mo hammedanen om het leven. 9 mensen werden gewond. De ministers van buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie en Engeland, resp. Dean Rusk, Andrei Gromi- ko en lord Home, zjjn zondag avond hun voorbesprekingen met het oog op het komende ontwa- peningsoverleg in Genève be gonnen. Zij ontmoetten elkaar aan een diner, dat door minis ter Kusk werd aangeboden. De ministers zullen elkaar nog enkele malen spreken, vóórdat op 14 maart de zeventien-mo- genahedenconferentie over ont wapening beginnen. Zoals ge meld zal Frankrijk, het achttien de land. niet aan ue conferentie* tafel zijn vertegenwoordigd. Het vooroverleg, dat op initia tief van do Verenigde Staten en Engeland wordt gehouden, is be doeld om de weg te effenen voor een vlot verloop van het ontwa peningsgesprek, maar ook de kwestie-Beriijn en problemen betreffende Zuidoost-Azië, zoals de toestand in Laos, komen aan de orde. (Advertentie.) Van 8 tot 17 september zal in Antwerpen een „Noord-Brabant week" worden gehouden, waar van de totale kosten op een kwart miljoen gulden zijn ge raamd. Do organisatoren ver wachten voor de helft subsidies te ontvangen van rijk en provin cie. De provinciale staten van Brabent hebben al een halve ton toegezegd en van een aantal grote Brabantse gemeenten. Voor de andere helft wordt een beroep gedaan op het bedrijfs leven. De „Noord-ErabanLweek" is speciaal bedoeld om de verbon denheid tussen zuidelijk Neder land en Noord-België te bena drukken en om de wederzijdse mogelijkheden vooral in Be nelux verband beter te leren kennen. De manifestatie, die niet het karakter zal dragen van een handelsbeurs, zal gehouden wor den in de stedelijke feestzaal op de Meir tc Antwerpen. Dc ten- 'oon tc stellen schilderijen, edel- anibachtwerk, beeldhouwwerk, loto's, penningen enz., zullen wegens ruimtegebrek worden ondergebracht in een nabijgele gen zaal. Ook zal op de Antwerp se Groenplaats geëxposeerd worden. In de open lucht wor den het „Futurama van West- Brabant" en grote industriële inzendingen opgesteld. De organisatie van de kunst tentoonstelling berust bij de Brabantse Stichting voor kunst en Edelambacht. De industriële expositie omvat zowel collectie ve als individuele bijdragen van bedrijven. Het E. T. I. (Econo- misch-Technologit-ch Instituut) regelt de selectie en de spreiding van de bedrijven, zodat er niet teveel inzendingen komen uit 'n industrieconcentratie. De Brabantweek zal op achc september geopend worden met een grote optocht, waarin har monieën, jeugddrumbands, gil den. vendeliers, ruiters, carna valsclubs en vele andere vereni gingen zullen deelnemen. Voorts worden ongeveer 500 vlaggen verwacht van Brabantse vereni gingen. Op de avond van de eerste dag zullen het Brabants orkest en het Eindhovens Philharmo- nisch koor een concert geven en na 16 september (omdat de cul turele tentoonstelling iets lan ger duurt) zal „Ensemble" Sha- kespaere's toneelspel „As you like it" opvoeren. 11.160.00 GULDEN IN KONGO VERDWENEN Het officiële Belgische pers bureau Inbel heeft gemeld dat een bedrag van 200 miljoen Kon golese frank (ongeveer 11.160.00 gulden), bij het vervoer tussen Leopoidstad en Boekavoe, de hoofdstad van de provincie Ki- voe, is verdwenen. Het geld was bestemd voor het uitbetalen van de salarissen van functionarissen in Kivoe. Volgens het persbureau is deze uitbetaling gestaakt. Wat het kernontwapenings- vraagstuk betreft zijn de drie landen het er, sinds de misluk king van de conferentie over een verbod van proeven met kernwa pens, over eens dat deze kwestie in het raam van een algemene en volledige ontwapening moet worden behandeld. Zoals gemeld heeft president Kennedy laten weten, dat de Verenigde Staten de kernproe ven in de dampkring zullen her vatten, als de Russen niet tegen eind april een akkoord zullen hebben getekend, waarbij het ne men van dergelijke proeven on der doeltreffende internationale controle wordt verboden. Het diner waaraan de drie mi nisters aanzaten, was voorafge gaan aan-een gedachtenwisseling tussen Dean Rusk en lord Home, waarbij zowel over de ontwape ning als over de kwestie-Beriijn werd gesproken. Premier Chroesjtsjef heeft za terdag in een gesprek met de Japanse ambassadeur te Moskou gezegd dat het heel moeilijk zal zijn op de komende conferentie in Genève tot overeenstemming te komen over een verbod van kernproeven en over de ontwa pening. De standpunten van Oost en West liggen nogal ver uiteen, zei hij. Indonesische gevangenen in Djakarta aangekomen De 52 Indonesiërs die bij het treffen in de wateren bij Nieuw- Guinea gevangen waren geno men, zijn zondag in Djakarta aangekomen. Toen zij uit het vliegtuig stapten dat hen van Singapore naar Indonesië bracht, werden zij door een grote menig te begroet. Toen zij per bus naar het versierde marinehoofdkwar tier reden riepen de talrijke aan wezigen anti-Nederlandse leu zen. De staf-chef, admiraal R. E. Martadinata, sprak de beman ning van dc gezonken motortor pedoboot „Matjan Toetoel" toe. Enkele bemanningsleden hadden tranen in de ogen toen de staf chef een minuut stilte verzocht om degenen te herdenken die tij dens de actie zijn omgekomen. Ontploffing in Parijs Zaterdagochtend even na zeve nen is in de Parijse voorstad issp-les-Moulineux een auto, ontploft bij een gebouw waar het „nationale vredescongres" gehou den zou worden. Er zouden twee politiemannen gedood zijn en een =r°o aantal andere personen ge- wond. De politie ontdekte later het njk van een postbeambte. Een 25-tal gewonden onder wie een ernstig getroffen politieman, is naar het ziekenhuis gebracht Dc betrokken auto was reeds vrijdag voor het gebouw, waar dc communistische bijeenkomst zou worden gehouden, necreezrt vlak bij het postkantoor. To oordelen naar de aangerich te verwoesting moet de ontplof bare lading in de auto aanzien lijk groot zijn geweest. De twee omgekomen politie mannen stonden voor de verga derzaal op wacht. 'Zij werden let terlijk in stukken gescheurd. Het derde slachtoffer was een burger die juist het postkantoor verliet. Een aantal mensen die naar de nabijgelegen bushalte op weg wa ren, liep verwondingen op. De mijnramp van Hamm Door het overlijden van nog een gewonde is het aantal slacht offers van de mijnramp van Hamm van vrijdagochtend tot een-en-dertig gestegen. BRITS KONINGSPAAR NAAR NEDERLAND Koningin Elisabeth van Enge land en prins Philip zullen naar Den Haag komen bij gelegenheid van de viering van de zilveren bruiloft van Koningin Juliana en Prins Bernhard op 1 en 2 mei aanstaande. KROLL WORDT OVERGEPLAATST Bondskanselier Adenauer heeft tot nog toe dr Kroll niet ontvangen. Hij schijnt zich van de affaire te willen distanciëren. Volgens diplomatieke waar nemers moet de gedane aankon diging omtrent Krolls overplaat sing gezien worden als een aan wijzing vanwege de kanselier dat, ofschoon Kroll moet heen gaan, de politiek van een vrien delijke houding tegenover Mos kou niet noodzakelijkerwijze ver andering behoeft te ondergaan. Mr Stikker sceptisch tegenover aanstaande ontwapeningsconferentie De secretaris-generaal van de NAVO, mr D. U. Stikker, heeft zich op een bijeenkomst van de overzeese club te Hamburg scep tisch uitgelaten over de moge lijkheid dat op de aanstaande ontwapeningsconferentie te Ge nève overeenstemming over ont wapening zal worden bereikt. In de eerste plaats is voor overeen stemming nodig dat de commu nisten praktische en rechtvaar dige oplossingen willen aanvaar den. Het Westen blijft daarom vasthouden aan de eis van een doelmatig stelsel van toezicht op de naleving van een ontwape ningsovereenkomst. Hij zei voorts dat het er niet naar uitziet dat het Berlijnse en het Duitse vraagstuk in de eerst komende tijd zullen worden op gelost, maar het is altijd moge lijk dat de partijen komen tot een tussentijdse regeling die voor beide aanvaardbaar is. Per .1 juli 1962: Wetsontwerp ingediend Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat een nadere wijziging van de Alge- i mene Ouderdomswet en de wet op de ziekenfondsverzekering be oogt. Voorgesteld is, de pensioen bedragen krachtens de A. O. W. op korte termijn, n.l. per 1 juli 1962, incidenteel te verhogen met vijftien procent. Voorgesteld wordt ook, de inkomensgrenzen van de ziekenfondsverzekering van bejaarden te verhogen met het bedrag waarmee de pen sioenbedragen worden verhoogd. In zijn memorie van toelich ting op het wetsontwerp herin nert de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid er aan dat een meerderheid van de Sociaal-Economische Raad on langs als zijn mening heeft uit gesproken, dat geen principieel geestelijk-zedelijk beginsel zich er tegen verzet de algemene ouderdomsverzekering meer te doen zijn dan een bodemvoorzie ning, zij het dat een eventuele uitbreiding van de A. O. W. toch nimmer verder zal kunnen gaan, dan te voorzien in een zgn. so ciaal minimum. De regering heeft, in afwachting van een definitieve keuzebepaling voor het te voeren pensioenbeleid op langere termijn, thans een inci dentele verhoging voorgesteld. 'De aan de voorgestelde ver hoging van de ouderdomspen sioenen gepaard gaande kosten verhoging kunnen voor 1962 op globaal 100 miljoen gulden wor den geraamd. Om dit te kunnen financieren zal een verhoging van het premiepercentage krach tens de A. O. W„ dat thans van 1 januari af 5,75 bedraagt, nood zakelijk zijn. Deze verhoging zal naar de minister reeds eerder bekend maakte tijdens de behan deling van de begroting van zijn departement in de Tweede Kamer met ingang van 1 januari 1963 worden verwacht en naar voor lopige schatting circa één pro cent bedragen. Franse vliegtuigen tijdens gevechten aan Algerijns- Tunesische grens neergeschoten Het persbureau van de voor lopige Algerijnse regering, APS, heeft gemeld dat Algerijnse op standelingen in de drie dagen durende gevechten aan de grens met Tunesië drie Franse vlieg tuigen hebben neergeschoten, zes tanks hebben vernietigd sn 79 Franse soldaten hebben ge dood. Na een aanval op Franse sterkten in het gebied rond Lamy sneuvelden 37 Fransen en in Ain-Zana 42. Velen zouden bij het artilleriebombardement op Franse posten zijn gewond. De prikkeldraadversperring is op verscheidene plaatsen doorbro ken en 25 blokhutten zijn ver nield. Volgens het persbureau zijn 12 Algerijnen gesneuveld en vier gewond. (Advertentie) nieuwe haarmode uitgebracht te parijs 5 maart 1962. ligne „ie coeur" (het hart), met speciale coupe, en nieuwste per manent, goed houdbaar, vlot charmant, verjongend. In zijn aan de Eerste Kamer toegezonden memorie van ant woord op de begroting van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid voor 1962 geeft minister Veldkamp een uitvoe rige uiteenzetting omtrent het loonbeleid in het algemeen en de bijzondere facetten daarvan. De minister gaat er in deze beschouwing van uit, dat de loonpolitiek tegen de achter grond van de conjuncturele si tuatie en het gevoerde conjunc tuurbeleid moet worden bezien en beoordeeld, zij het dat con juncturele overwegingen niet in alle omstandigheden de enige of althans de belangrijkste maatsta ven tot toetsing van het loonbe leid opleveren. Aan de andere kant is het evenmin juist indien men het loonbeleid geheel los van de conjuncturele maatsta ven zou willen bezien. Teneinde het loonbeleid bin nen dit kader zijn functie te doen vervullen geeft de minis ter er de voorkeur aan met en kele algemene richtlijnen te vol staan. De S. E. R. beraadt zich over een advies inzake betere bruik bare criteria voor de toetsing van loonvoorstellen. De minis ter, hoewel het uitblijven tot dusver van dit advies betreu rend, acht een degelijke voorbe reiding van groter belang. Hij koestert de hoop, dat deze aan gelegenheid binnen afzienbare tijd kan worden afgewikkeld. De S. E. R.-commissie, die een ad vies inzake het voor-ontwerp van een arbeidsvoorwaardenwet voorbereidt, wacht, gezien het verband tussen de maatstaven voor de loonvorming en het in strumentarium voor de loonpo litiek, het resultaat van dit be raad af. Dat zich in de jaren 1960 en 1961 een niet onaanzienlijke verhoging van de lonen kon vol trekken zonder dat, ondanks de in diezelfde periode bewerkstel ligde verkortingen van de ar beidsduur, het algemene niveau van de kosten van levensonder houd noemenswaard werd ver hoogd, acht de minister een bij zonder verheugende omstandig heid. Bij een beoordeling van deze verschillen mag echter niet uit het oog worden verloren, dat in Nederland de kosten van levens onderhoud globaal gezien lager liggen dan in die andere landen, zodat vergelijking van de ionen geen maatstaf oplevert voor in ternationale vergelijkingen van de levensstandaard. De minister acht het aan vaardbaar, dat in vele gevallen aan de laagstbetaalden bijzonde re aandacht werd en naar hij hoopt ook verder zal worden besteed. Over de hieruit voort vloeiende nivellering behoeft naar zijn mening geen bezorgd heid te bestaan. Met de Stichting van den Ar beid is overleg gaande. Aldus deelt de bewindsman mee, over de mate en het tempo, waarin, na de dienaangaande in E. E. G.- verband bereikte resultaten, de aanpassing terzake van de ge lijktrekking van mannen- en vrouwenionen zich zal moeten voltrekken. Omtrent de wijze, waarop andere lid-staten de des betreffende resolutie uitvoeren, zijn onvoldoende gegevens be schikbaar. De regering is van mening, dat de lonen van vrou wen, die dezelfde arbeid als mannen uitoefenen, vóór 30 juni a.s. met inachtneming van de spelregels tot 83 procent van de overeenkomstige mannen- lonen moeten worden opgetrok ken. De minister heeft dit aan de Stichting van den Arbeid medegedeeld. In zijn memorie van antwoord geeft minister Veldkamp een uiteenzetting omtrent het over leg, dat geleid heeft tot de mati gingsformule van Oud-Wasse naar. De formule op zich zelf be oogt niet een drastische frem- ming van de loonontwikkeling tot stand te brengen. De formule heeft in het bij zonder het karakter van het rode waarschuwingssignaal. De minister vermag het aan vaarden van de formule niet te zien als een stap terug op de weg van een gedifferentieerd be leid. De formule beoogt integen deel de voortzetting van dit be leid mogelijk te maken ondanks de omstandigheden, dat 1962 'n jaar zal zijn van grote spannin gen. De resultaten van de periodie ke analyse van de loonontwikke ling door deskundigen van de regering en het bedrijfsleven zullen naar valt tc verwach ten dienstbaar kunnen wor den gemaakt aan het werk van de toetsende instanties, de Stichting van den Arbeid en het College van Rijksbemiddelaars. Het akkoord van Oud-Wasse naar is een compromis, dat een matiging inhoudt, die do rege ring nog juist aanvaardbaar achtte. De minister meent, dat- met de grootste nauwgezetheid ge waakt dient te worden tegen een wijze van toepassing, waardoor de matiging nog verder zou wor den gereduceerd. Dit gevaar werd dreigend, toen in de loop van januari 1962 tal van voor stellen met een contractsduur van meer dan een jaar werden ingediend, waarin weliswaar overeenkomstig de gemaakte af spraak de matiging op de on middellijk ingaande loonsverho gingen was toegepast, doch waarin tevens een deel van de door de lengte van de contracts- duur verkregen ruimte werd ge bruikt voor een tweede loons verhoging in 1962. In de Stichting van den Ar beid ontstond verschil van in zicht over de toelaatbaarheid van deze wijze van toepassing. Tot grote teleurstelling van de minister is het niet mogelijk gebleken de Stichting unaniem voor deze opvating te winnen. Ook niet, teren nog de mogelijk heid tot een zekere mitigatie werd geopend in dien zin, dat in contracten met een looptijd van 18 of meer maanden reeds na verloop van de helft van de contractsduur in een tweede loonkostenstijging zou kunnen worden voorzien, te bekostigen uit de gematigde produkti- viteitsruimte, welke beschikbaar komt tijdens de dertiende en volgende maanden van de C. A. O. Onder deze omstandigheid stond de regering voor de keuze ofwel een ontwikkeling te gedo gen, die doordat zij de in aan vang van het eerste contracts jaar geïntroduceerde matiging in het verdere verloop van dat jaar grotendeels ongedaan zou maken een verdere bedrei ging houdt voor de nationale economie, ofwel zich reeds thans tegen zulk een ontwikke ling uit te spreken. Op grond van haar algemene verantwoor delijkheid koos zij voor de laat ste mogelijkheid, waarbij zij 'n positieve reactie ontmoette bij een deel van de Stichting van den Arbeid. Dienovereenkomsig ontving het College van Rijks bemiddelaars een algemene aan wijzing. Daarbij is tevens aan dacht geschonken aan de vraag of ook ten aanzien van dat deel van een contract dat1863 valt, van de matigingsformule dient te worden uitgegaan. Het ligt voor de hand, dat indien in de loop van dit jaar na overleg met het bedrijfsleven zou worden overgegaan tot een mitigering of opheffing van de matiging, de te dien aanzien te stellen regels ook op contracten die in 1963 doorlopen van toepassing zullen zijn. Zolang hierover echter geen beslissing is gevallen, dient dan ook onverminderd voor tot stand te brengen contracten voor de gehele contractsduur van de maigingsformule te blij ven worden uitgegaan. DE BEMIDDELING VAN OE THANT IN DE KWESTIE NW.-GUINEA Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties zet zijn pogingen voort om Indonesië en Nederland te brengen tot ge heime voorbereidende besprekin gen voor onderhandelingen over de kwestie Nieuvv-Guinea. Volgens diplomaten te Was hington zou Nederland te ken nen hebben gegeven, dat Oe Thant de meest geschikte figuur zou zijn om bij deze voorberei dende besprekingen te fungeren als derde partij. Volgens hen wordt op dit punt nog op een definitief antwoord van Indone sische zijde gewacht. PAPOEA'S IN OOST NIEUW-GUINEA WILLEN BIJ AUSTRALIË BLIJVEN De Australische minister Has- luck heeft in liet Australische parlement medegedeeld, dat een grote meerderheid dér Papoea's in Australisch Nieuw-Guinea de band met Australië wenst in stand te houden. Australië, aldus Hasluck, kan de belangen dezer Papoea's het beste behartigen, als zij bij de hantering van liet zelf beschikkingsrecht besluiten, dat Oost Nieuw-Guinea een Austra lische bondsstaat zal worden. De Australische statenbond telt thans zes bondsstaten. i - v Woningbouw in januari Blijkens cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden in januari 4882 woningen voltooid, t.w. 1600 woningwetwo ningen en 3185 particuliere wo ningen. Op dat tijdstip waren 110.558 huizen in aanbouw. Be gonnen werd met de bouw van 6641 woningen, waaronder 3274 in de sector particuliere bouw. In januari I960 en 1961 kwa men resp. gereed 4565 en 5537 huizen Eind januari vorig jaar waren 91.901 woningen in uitvoe ring. Verder werd in januari 1960 begonnen met de bouw van 5012 en in januari 1961 van 7626 hui zen. NOORDELIJKE WIND Het K. N. M. I. deelt mede: In het afgelopen weekeinde kwam de aanvoer van zachte lucht tot stilstand en tevens be gon over de Noordzee weer min der zachte lucht naar het zuiden te stromen. Deze veranderingen gingen bij ons met langdurige regenval en mistvorming ge paard. Vandaag zal de koudere lucht ons land overspoeld hebben. Van het noorden uit houdt de regen val op en zullen enkele versprei de opklaringen ons land binnen stromen. De noordelijke wind zal zwak tot matig zijn. Hedenmid dag zal het in het zuiden van ons land kouder worden dan zondag elders wordt weinig verandering in temperatuur verwacht. medegedeeld door het K. N. M. T. geldig tot hedenavond. Minder zacht Op de meeste plaatsen droog weer met plaatselijk opklaringen. Zwakke tot matige, langs de Waddenkust af en toe vrij krach tige wind tussen noordoost en noord. Vooral in het zuiden van het land minder zacht. MAANDAG 12 MAART v.m. n.m. Breskens 6.55 7.33! Terneuzen 7.30 S.0S Hansweert 8.10 8.48 Walsoorden 8.20 8.58 DINSDAG 13 MAART v.m. n.m. Breskens 8.05 S.48 Terneuzen 8.40 9.23' Hansweert 9.20 10.03 Walsoorden 9.30 10.13 ZON op onder Mrt 12 7.03 13 7.01 MAAN op onder 18.3S 18.40 10.32 11.12 1.15 2.21

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 1