Provinciaal nieuws Wie adverteert een moord I 41r TERNEUZEN AARDENBURG. AXEL SLUISKIL HOEK. SAS VAN GENT. SLUIS STOPPELDIJK. IJZENDIJKE ZAAMSLAG Sneeuwval veroorzaakte autobotsing', Zaterdagmorgen te kwart vóór twaalf had op het kruispunt van wegen nabij de bootliedenwacht, een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. J. L. uit Aardenburg, en een bestelauto bestuuru door de heer X. C. C. uit Ter- neuzen. Op het moment dat de be stelauto, welke uit de richting van de Nieuw-Neuzenpolder kwam ge reden, de weg naar de brug na derde, kwam uit de richting Sluiskil de heer L. aangereden, waarop de heer C. sterk afremde om de personenauto, welke voor rang had, het kruispunt te la ten voorbijrijden. Tengevolge van de sneeuwval was het wegdek glad en gleed de bestelwagen, on danks liet remmen door en kwam de voorzijde van de personenauto terecht. Beide auto's werden ta melijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Cabaretavond, Het Nutsdepartemenl Sluis- Ajardenburg sloot zijn bijeen komsten voor het winterseizoen 1861-1962 al met een cabaret, avond in de sociëteit. Deze werd verzorgd door de groep „Blij! Jong" uit Brugge met zang, mu ziek, voordracht, goochelkunst en sappige Vlaamse conference wist het gezelschap de vele aan wezigen uitstekend te amuseren. Ds. L. S. Blom bracht aan het slot van de avond dank voor de opkomst en het gebodene. Vergadering L. J. G. en Z. P. M. Oe afdeling Axel van de L, J. G. en Z. P. M. kwamen in de Landbouwhuishoudschool aan het Szydlowskyplein in een ge meenschappelijke vergadering bijeen. De vergadering werd geopend door de voorzitter van de L.J.G., de heer C. Steendijk. Na dit openingswoord werden de notulen gelezen en vastge steld en verenigden de leden van beide groepen en verdere geno egden, waaronder het bestuur van de afd. der Plattelandsvrou wen en de directrice van de Landbouwhuishoudschool, mej. Geluk, zich aan een warme maaltijd. Na afloop hiervan werden enkele huishoudelijke zaken af gehandeld, waarna het gezel schap aan een gezellig punt van Je agenda was genaderd, aange kondigd als „Geheel onder Ons". Deze goed geslaagde bijeen komst werd door de presidente van de Z. p. M., mej. Magda Meeusen, gesloten. Toneelavond „Emma". De wandelsportverenigsng .Emma" had als bindingsavond voor de leden en supporters een 'toneelavond belegd in „Het Cen trum". Deze avond is in alle opzich ten geslaagd, zowel wat het aan tal bezoekers als het gebodene betreft. Vóór do pauze voerden een 7- '-al jeugdige leden een blijspel in 3 bedrijven op, getiteld „De familie Schelvis". Na de pauze, waarin een ver loting werd gehouden, werd op gevoerd het toneelspel in 4 be drijven „Schaduwen en Zon". De vertolkers hebben zich goed van hun taak gekweten en dë wandelclub „Emma" kan op een goedgeslaagde avond terugzien. een drietal leerlingen op het po dium met „Rechtvaardige trots", „Vermageringskuur" en „Ierse gijn". Tijdens de hierop volgende pau ze werd thee en een versnape ring gepresenteerd en voor de heren tevens een rokertje. Er was gelegenheid voor de ouders om iiet werk van de leerlingen te be zichtigen en om met riet onder wijzend personeel over de kinde- re te spreken. Na afloop van de pauze zong het koortje nog een tweetal vers jes, waarna de heer De Vries hei tweede gedeelte van zijn serie dia's vertoonde, waarbij men kon zien dat Oost Zeeuws-V laanderen talrijke prachtige plekjes heeft als men er maar oog voor heeft. Ten slotte volgde nog een vier tal schetsjes. Aan het einde van de avond ge komen bedankte de heer Verhoef de heer De Vries voor zijn op hoge prijs gestelde medewerking aan deze ouderavond, welke bij de aanwezigen zeer in de smaak ge vallen was. Ds Verbeek sDrak het slot woord uit, waarin hij erop wees hoe zegenrijk het is op een Chr. school onderwijs te ontvangen voor nu en voor de toekomst. Als slotzang werd gezongen Ps. 138 1, waarna ds Verbeek voor ging in dankgebed. Om drie uur zette de stoet zich in beweging vanaf het terrein van de Fosfaatfabriek aan de Westkade. Voorafgegaan door de jeep van de carnavalspolitie met pliesie „Goor" en de boerenkapel van „Lol en Leute" trok de dit jaar zeer orginële en schilder achtige stoet door de straten van Sas van Gent. Zeer origineel was de wagen van „De Vuurvreters", 'n ouder wetse brandweer. Toen zij onder weg bij een hoog pand een brandje te blussen hadden deden zij dit met eonfettie en redden in een vangzeil het leven van een levensgrote po p. Ook was een wagen die uit beeldde de sehippersfamilie (wel bekend van de Vlaamse T.V.). Deze moest toch nog het lood je leggen tegen de reusachtige wagen van de „Bruiloft van Bac chus en Miss Bier. Als drinke broers fungeerden een groepje Batavieren. De Sasse boerenkapel werd ge assisteerd door de luchtmacht kapel uit het Poldertje en de zei machtkapel uit het mosseldorp Philippine. De uifslag luidde: Wagens: 1. Bruiloft van Buc- chus en Miss Bier wisselbeker Heinekens' brouwerij2. Droom kasteel (Sehippersfamilie van de Belgische T.V.)3. Vuurvreters; Grote groepen: 1. Doris en de harmonie van Krommenie; 2. Jonge middenstanders vieren carnaval; 3. Spanjolen. 4 drinkebroers. Groepen van 3 en 4 personen: 16 jaar en ouder)1. Schotse Hooglanders; 2. Het is een doch ter; 3. Verpleegster Ouden van Dagen. Idem, beneden 16 jaar: 1. Wijn koningin; 2. Familie twist; 3. Chinezen. Groepen van 2 personen, 16 jaar en ouder: 1. Ruimtevaar ders. Idem, beneden 16 jaar: 1. Veger; 2. Toreador. Ernstig verkeersongeluk. Ouderavond Chr. school Vrijdagavond hield de Chr. school haar ouderavond. De voor zatter, de heer J. de Putter, ver zocht als voorzang te zingen Ps. 75 1 en 4, uit welke Ps. hij ook zijn Schriftlezing deed, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord verwel komde hij de aanwezigen en verheugde zich over de grote op komst; een bijzonder woord van welkom kreeg de heer De Vries uit Terneuzen, die de avond zou opluisteren door het vertonen van dia's. Vervolgens gaf hij het woord aan het hoofd van de school, de heer Verhoef, die ook verder de leiding had. Ook de heer Verhoef verheug de zich in de goede opkomst en deelde daarna het programma van de avond mede. AJs inleiding verzocht hij een lied uit de bundel „Kun je nog zingen, zing dan mee" te zingen. Hierna kwam een drietal leerlin gen uit de hoogste klas aan de beurt, die elk een schetsje ver tolkten, n.l.: „Verkeerd uitge legd", „Knoop in de zakdoek" en „De zeven ezels". Na afloop hiervan was het woord aan de heer De Vries met een causerie over Oost Zeeuws- Vlaanderen met haar verschillen de dorpskernen en dialecten, wel ke laatste de bezoekers deed schateren van het lachen, vooral door enkele anecdoten uit vroe ger jaren. Vervolgens liet hij het eerste gedeelte van zijn dia's zien, welke aller belangstelling had den. Mej. Brakman had een koortje uit de leerlingen samengesteld. Dit zong o.m. „Meimorgen" en „Vogelnestje". Vervolgens kwam Carnavalsfeesten. Zaterdagnamiddag werden de carnavalsfeesten ingezet onder ideale weersomstandigheden. Zag het er 's-morgens niet erg roos kleurig uit vanwege de hevige sneeuwval, tegen de namiddag was dit witte kleed weer groten deels verdwenen. Om half drie vertrok de open calèche gevolgd door de prin senwagen van het terrein van de Spiegelglasfabriek. De prinsenwagen stelde dit jaar een middeleeuws kasteel voor met twee grote kannonen, met de toepasselijke namen van Dolle Bertha en Dolle Dries (be kend in de Gentse historie). In de open calèche waren gezeten de eerste minister van prins Car navals Ernesto Causebreier en de hofnar. Voorafgegaan door dë muziek van „Lol en Leute" arriveerde men omstreeks drie uur aan het gemeentehuis. Ernesto Cause breier en zijn gevolg werd hier opgewacht door het college van burgemeester en wethouders. Op het balkon eiste daarna minister Causebreier de overga ve van de stad voor vier dagen. Nadat burgemeester R. A. J. den Boer hierop was ingegaan, werd de witte vlag vanaf het stadhuis gehesen en kwam prins Nozemius I te voorschijn. Burgemeester Den Boer herin nerde in zijn toespraak er aan, dat het meer dan enige honder den jaren geleden was dat Sas van Gent in vreemde handen was overgegaan, maar dat hij gaarne zijn stad overgaf aan een staf zoals prins Nozemius I bezit. Hij wekte dan ook de poorters en poorteressen op om prins No zemius I een hartelijk welkom toe te roepen en zich met hem vier dagen leute te maken. Prins Nozemius I herinnerde er nog aan dat er nog steeds een brief onbeantwoord was gebleven, vorig jaar had men gevraagd om de Sasse raad te laten voetbal len tegen de raad van elf. Tot op heden is daar nog niets van ge komen. Voor straf mag het ge- meentepersoneel in 4 dagen niet op het gemeentehuis komen, de prins en zijn gevolg houden iedere morgen van 5 tot 6 uur spreekuur om de krant te lezn. Als deze voetbalwedstrijd niet doorgaat dan heeft de raad van elf gewonnen met 5o en zal men de twee puntjes weggeven aan de Corn Boys, want die heb ben deze hard nodig. Vervolgens werd op de trappen van het stadhuis aan burgemees ter Den Boer een geschenk aan geboden, n.l. een grote brieven bus met openingen voor de bur gemeester, secretaris, loco-bur gemeester en de gemeentebode. Sedert enkele jaren wordt in de gemeenteraad aangedrongen om een brievenbus te plaatsen in net gemeentehuis. Hierna werd vanaf het bordes het Sasse carnavalslied gezon gen. Vervolgens ging het in optocht door de gemeente, 's Avonds werd in een tent bij hotel Cen traal een boerenmaaltijd geser veerd voor de raad van elf, B. en W., de' muziek en talrijke ge nodigden, o.w. een zestal Zel- zaatse studenten (Noormannen) die zo brutaal geweest waren om enkele weken geleden de muts van prins Nozemius weg te ka pen. Na de boerenmaaltijd ging, voorafgegaan door de boeren kapel, de raad van elf, een 60- tal „oude wijven" afhalen voor een rondgang door de gemeente. Tot in de late uren heerste er leut en jolijt in de gemeente. De optocht van zondag. Tegen drie uur zondagnamid dag vulden zich de straten van Sas van Gent met een duizend koppige menigte om, begunstigd door fraai winterweer, de Sasse carnavalsoptocht te zien voorbij trekken. Van heide en verre kwamen auto's naar Sas van Gent en de politie en haar medewerkers hadden handenvol werk om de stroom van auto's geparkeerd te krijgen. Gisteravond te 10 minuten over 9 had nabij de Baron de Huart- laan, de toegangsweg naar de C. N. A., een ernstig verkeers ongeval plaats, tengevolge waar van de heer A. P. C. de G. uit Sas van Gent zeer ernstig werd gewond. week sterk naar rechts uit en remde uit alle macht waardoor de door haar bestuurde auto vrij wel stilstond op het ogenblik dat de botsing plaats vond. De schok was zó hevig dat De G. uit zijn auto werd geslingerd en diens auf-o na de botsing nog De „Opel" van de familie C.de W. Op het ogenblik dat een per sonenauto bestuurd door mevr. C.-de W. uit Stoppeldijk de bocht bij de Baron de Huartlaan van uit de richting Sluiskil naderde, kwam met grote snelheid de 21- jarige heer P. G. de G., wonen de te Sas van Gent, vanuit de richting Axel in deze bocht ge- ongeveer 35 m. doorreed, vóór het wrak tot stilstand kwam. Dokter Wechgelaar, die de eer ste hulp verleende, liet De G. die een dijbeenbreuk en in- en uit wendige verwondingen had opge lopen, in ernstige toestand naar het St. Elizabeth ziekenhuis ver voeren. De „Renault" bestuurd door de heer De G. Ireden, waarbij hij op de voor hem linkerzijde van de rijweg terecht kwam en frontaal op de tegenliggende inreed. De bestuurster van deze auto, die het ongeluk zag aankomen, Mevr. C.de W. kwam met de schrik vrij1, terwijl haar echtge noot, die naast haar zat, geen noemenswaardig letsel had. Ook hun auto werd zwaar be schadigd. (Adv.) EEN PRODUKT VAN J 1 DE SIKKENS 0R0EP Raadsvergadering. De raad kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester P. F. van Hootegem. Afwezig was de wethouder S. A. van Hal. Teneinde de mogelijkheid te openen dat de heer J. du Fossé zijn pakhuis, gelegen aan de Oude Kerkstraat zal kunnen uit breiden en de heer P. A. Barend- se in de z.g. Rentjes een woon huis zal kunnen bouwen, stelden B. en W. de raad voor te beslui ten het wederopbouwplan van de gemeente in 1962 te wijzigen, waartoe de raad na enige diskus- sie besloot. De gemeente heeft nog niet de beschikking over alle in het uit breidingsplan gelegen gronden. Een 7-tal eigenaren hebben zich tot de gemeente gewend met een voorstel tot het openen van over leg tussen hun deskundigen en die der gemeente, hetgeen de raad inwilligde. Op een desbetreffend verzoek werd aan de heer P. Dierkx te Sluis in de verbeteringskosten van zijn woning Hoogstraat 66 een subsidie toegekend van ƒ50. Van het rijk is een subsidie van ƒ100 te verwachten. Het door de gemeente aan G. S. ter goedkeuring ingezonden uitbreidingsplan heeft maar ge deeltelijk de instemming van G. S. kunnen verkrijgen. Eerstens van het uitbreidingsplan in hoofdzaak stellen G. S. voor een geringer oppervlakte voor indus trieterrein aan te wijzen en de bebouwingsvoorschriften van het plan in onderdelen aan te passen bij de praktijkontwikkeling. De raad ging met een en ander ak koord overeenkomstig dë visie van G. S. Als toegevoegd punt aan de agenda stelde B. en W. het ge bruik van de kelder van het raadhuis aan de orde. De Ter- neuzenset bridgeclub „Luctor" heeft n.l. het voornemen in de eerste- helft van augustus een internationale bridgedrive te organiseren, waarop pl.m. 200 mensen worden verwacht. Een moeilijkheid is er, dat mogelijk in die tijd de tentoonstelling „Levend Erfdeel" over behouden Nederlandse monumenten in Sluis zal komen. De heer Wage vond het uit een oogpunt van reclame voor dë ge meente uitstekend. Na enige dis cussie werd de huur, die men voor het gebruik der kelder zou berekenen bepaald op 100. De datum waarop de bridgers de beschikking zullen krijgen over de kelder zal nader worden be paald en afhankelijk gesteld van de datum van de tentoonstelling „Levend Erfdeel". Zilver voor gouden jubilaris. Op het landbouwbedrijf van de heer R. Steijaert werd op feeste lijke wijze het feit herdacht, dat dë heer A. de Meijer gedurende 50 jaar op dit bedrijf werkzaam is. Als veertienjarige kwam de heer De Meijer in 1912 op de boerderij van de heer Adriaan- sens, die hij tot 1947 mocht die nen. Daarna was hij op hetzelfde bedrijf achtereenvolgens werk zaam bij C. Steijaert, A. Steijaert en zijn huidige werkgever R. Steijaert. Deze 50-jarige trouw aan een familie-bedrijf werd ge vierd in tegenwoordigheid van de burgemeester van Vogelwaarde, de pastoor van Stoppeldijk, be stuurders van K. A. B. en N. C. B. en het voltallige personeel van de heer Steijaert. De jubilaris werd aan de feestdis danig in de bloemetjes gezet en de groot ste verrassing was wel toen bur gemeester Hendrikse de jubila ris mededeelde, dat het H. M. be haagd had hem de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau te verlenen, waarop de burgemeester de Ko ninklijke onderscheiding op de borst van de heer De Meijer spelde. „Flaiulria" op bezoek in het sanatorium te Cysele (Bi). Het accordeonorkest „Flandria1 trok donderdagavond naar Bel gië om voor de patiënten van net sanatorium te cysele ecsi uit voering te geven. Voor een volle zaal, terwijl de bedlegere patiën ten via een luidspreker konden luisteren, werd onuer leiding van dirigent Anthonisse een met zorg gekozen programma ten gehore georaent. Vooral aan het einde van de operette „Het witte paard" en „De Vogelhandelaar" scheen aan het applaus geen ein de te komen. Ook de conferen cier en imitator Lou Sterda werkte geheel belangeloos in dit programma mee. Voorzitter Marteijn zeide in zijn slotwoord, dat „Flandria" zelden zo'n dankbaar en enthou siast publiek had gekend als in dit sanatorium, bpreker nam af scheid van de patiënten, want hij hoop te dat volgend jaar allen ge heel hersteld in de maatschappij zullen zijn teruggekeerd. De aalmoezenier Vandenbulcke dankte na afloop voor het con cert. Hij feliciteerde het orkest en de dirigent met het grote suc ces te Stuttgart en mej. Corrie Vermeulen met het behalen van het nationaal kampioenschap van Nederland. Hierna werd het gezelschap onthaald op een boerenmaaltijd, waarvan alleri hebben genoten. Agenda gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. vrij dag des namiddags te 5 uur te houden vergadering van de ge meenteraad komen de volgende punten voor: Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tot wijziging Keu ringsverordening Vleeskeurings kring Axel. Voorstel inzake afwijking van de garantiebepalingen voor geld leningen Stichting Protestantse Ziekenzorg Zeeuws-Vlaanderen. Voorstel salarismaatregelen gemeentepersoneel le kwartaal 1962. Voorstel vaststelling voor schotten op de gemeentelijke vergoeding 1962 ingevolge de Lager Ondeiwijswet 1920 voor de bijzondere scholen. Voorstel vaststelling voor schotten 1962 en vergoedingen 1961 ingevolge de Kleuteronder wijswet. Voorstel inzake medewerking ingevolge artikel 72 Lager On derwijswet 1920. Voorstellen in verband met de feestelijkheden op 30 april 1962. B. en W. stellen voor: a. een krediet te verlenen van 400 voor het geven van een blijvend aandenken aan de leerlingen van de scholen ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z.K. H. de Prins der Nederlanden; b. aan de Oranjevereniging Zaamslag een garantie te ver lenen tot een bedrag van 1.000 voor de ter gelegen heid van het onder a. ge noemde feit te organiseren feestelijkheden op 30 april 1962. Voorstel inzake aankoop strookje grond in de Koepoort straat. Voorstel tot verkoop van bouw grond in het uitbreidingsplan. Ingekomen is een verzoek van de heer A. B. Dieleman, Steen ovens M 16 te Axel, inzake ver koop van een perceel bouwgrond, voor dë bouw van een woning, op de hoek G. v. d. Nissestraat/ Koepoortstraat ter grootte van 260 m2. Voorstel inzake de bouw van een aula op de Algemene Be graafplaats. B. en W. stellen voor over te 88) Nadruk verboden. „Maar ik had mezelf wel een trap kunnen geven," bekende Craddock, „omdat juffrouw Bun- ner het ook over een brandvlek op tafel heeft gehad, waar iemand een sigaret zou hebben neergelegd.toen nog geen mens een sigaret had opgestoken juffrouw Blacklock was ze juist gaan halen! Voorts waren de viooltjes verdord, omdat ze niet meer in het water stonden. Juf frouw Blacklock had vergeten het vaasje weer te vullen. Maar juffrouw Bunner, verstrooid als ze was, was dadelijk bereid te ge loven dat zij bloemen in een droge vaas had gezet. Ik denk, dat haar vriendin haar ook wijs heeft gemaakt dat Patrick er achter moest zitten." „Waarom zou ze mij daarvoor hebben uitgekozen?" wilde Pa trick weten. „Ik denk, alleen om te voorko men dat juffrouw Bunner arg waan zou opvatten, dat zij er zelf de hand in had gehad. Hoe het zij, wij weten nu beter. Toen het licht uitging, is juffrouw Black lock ongemerkt de geruisloos draaiende deur uitgeslopen naar de gang, waar zij achter de rug van Rudi Scherz is verschenen, toen deze zijn lantaarn zwaaide en met animo zijn rol van indrin- Door AGATHA CHRISTIE ger speelde. Hij had er natuurlijk geen idee van dat zii daar achter hem stond, met haar tuinhand- schoenen aan en de revolver in de hand. Toen de lichtbundel de plek verlichtte, waar zij zelf te voren gestaan had, loste zij in die richting vlug achter elkaar twee schoten. Scherz draaide zich toen verschrikt om en zij trof hem van dichtbij. Hij viel. Zij heeft toen de revolver naast hem op de grond laten vallen, haar hand schoenen uitgetrokken en op het gangtafeltje neergelegd. In de algemene consternatie kon zij ook weer onopgemerkt door de deur binnenkomen en de plaats innemen bij de doorgang, die zij zo juist had verlaten. Zij heeft zich toen in haar oor geknipt, waarmee weet ik niet precies..." „Met haar nagelschaartje," vulde juffrouw Marple aan. „Wanneer je je flink in je oor lelletje knipt, bloed je dadelijk als een rund, dat weet ik uit er varing. Dat was ook een slim stukje psychologie van haar...! Toen het bloed over haar blouse druppelde, moest iedereen dade lijk denken, dat de kogel rake lings langs haar heen was gevlo gen..." „Een indruk, die nog werd ver sterkt," vervolgde Craddock, „doordat Dora Bunner dacht dat Rudi Scherz zou zijn gekomen om wraak te nemen op haar vriendin. Poging tot moord en dood tengevolge van een noodlot tig ongeval zou de uitspraak dus hebben geluid.... Dat het anders uitpakte, hebben wij enkel en al leen aan juffrouw Marple te dan ken!" „O, nee, dat is niet waar... vol strekt niet!" protesteerde de oude juffrouw energiek. „Mijn oescheiden pogingen om klaar heid in het mysterie te brengen zijn volslagen bijkomstig ge weest. U was zelf niet overtuigd door het vooronderzoek, inspec teur." „Ja, overtuigd was ik aller minst," verklaarde Craddock. „Ik had het gevoel dat er ergens iets moest haperen. Maar waar dat was, wist ik niet voordat u mij op het juiste spoor had gebracht. Daarna heeft juffrouw Black lock beslist pech gehad. Toeval lig kwam ik tot de ontdekking, dat die ene gangdeur kort te voren moest zijn gesmeerd. Dat was het eerste bewijs, dat wij in handen kregen. Door puur toe val. Doordat ik de verkeerde deur wou opendoen." „Dat heeft zo moeten zijn, in specteur. Ik ben misschien wat ouderwets," zei juffrouw Marple, „maar ik geloof toch dat dit een bestiering is geweest!" „Goed, het zij zo. Maar in elk geval zocht ik toen naar iemand, die een motief kon hebben gehad juffrouw Blacklock naar het leven te staan." „Dat er iemand was, die een motief kon hebben was aan juf frouw Blacklock bekend," ging juffrouw Marple voort. „Ik ge loof, dat ze Phillipa van het be gin af aan moet hebben herkend Want Sonia Goedler was een van de weinige mensen geweest, die Charlotte in haar afzondering wel eens bezocht had. En als je eenmaal oud bent geworden daar kunt u nog niet over mee praten, meneer Craddock heb je de sterkste herinnering aan gezichten die je in je jeugd hebt gekend. Phillipa was ongeveer van dezelfde leeftijd als haar moeder, toen deze als meisje bij Charlotte op bezoek kwam. En Phillipa lijkt sprekend op haar moeder. Ik geloof zelfs, dat Char lotte blij was, toen zij deze gelij kenis opmerkte. Zij is van Philli pa gaan houden en dat heeft mis schien haar geweten nog tot zwijgen kunnen brengen. Ze kan zichzelf best hebben wijsgemaakt dat wanneer zij het vermogen eenmaal gekregen had, zij daar door Phillipa zou hebben kunnen ondersteunen. Zij zou haar als een eigen dochter hebben kun nen behandelen. Phillipa zou met Harry bij haar hebben kunnen blijven. Maar zij is pas ongerust geworden toen de inspecteur zo hardnekkig is blijven speuren naar „Pip en Emma". Charlotte wou namelijk in geen geval enige verdenking doen ontstaan tegen Phillipa. De ontdekking van de gesmeerde deur zou wel eens noodlottig kunnen blijken, begreep ze. Phillipa was immers de enige, die belang kon hebben bij haar dood... want zij had toen geen flauw vermoeden omtrent Julia's ware identiteit! Om toen de aandacht van Phillipa af te leiden loog zij, dat Sonia klein en donker zou zijn geweest! Daar om ook heeft ze de oude kiekjes uit het foto-album gehaald." gaan tot de bouw van op de Algemene Begraaj' Een ontwerp-plan voor waarop aangegeven de waar de bouw is gedacht, r de stukken ter inzage. Dejf worden geraamd op Deze kosten kunnen t^ van het Fonds voor ka werken worden gebrarfc schrijving in 40 jaren. Voorstel tot de aanleg v»' voetpad van het sport naar de Terneuzensestraat Voorstel tot het aanlegg een verbindingsstraat Axelsestraat, langs „Rust naar de Weststraat. Voorstel tot wijziging v- gemeentebegroting, dienst en 1962. Schietwedstrijden reserve politie Zaterdag werd in de van de heer Van der Veke de reserve rijkspolitie een lmge schietweostrijd geh welke de volgende uitslag 1. P. Zaman, Terhole, 83 p. selbeker en wedstrijdbeker vvmr le kl. L. Provoost, Te 83 p.; 3. L. Jansen, Zaan p.; 4. G. Jansen, Zaamslag,' 5. J. B. den Hamer, Zaams p.; 6. A. M. J. de Cock, Te 67 p.; 7. P. Sponselee, Ten. p.; 8. Joop Kusee, (gem. lie) Zaamslag, 63 p.; 9. A Ruyter, Kloosterzande, 58 p J. F. de Brouwer, K looste 58 p.; 12. Owmr. A. de J Zaamslag, 56 p.; 13. F. J. de der, Kloosterzande, 50 p.; l van Acker, Kloosterzande, 15. J. van Puyvelde, Ter p.; 16. J. W. Kusee (gem. tarie) Zaamslag, 44 p. Geluksschieten1, 2 en 3. de Brouwer, Terhole; 4. J. B Hamer. Zaamslag; 5. P. Terhole; 6. J. W. Kusee, slag. Feestmiddag Bond jaarden Vrijdagnamiddag werd ii Verenigingsgebouw de jaa ontspannings- en feest komst gehouden van de af Zaamslag van de Algemene van bejaarden. Met de leden van de af waren op deze samenkomst wezig afgevaardigden van delingen uit Axel, Hoek en neuzen, benevens namens I meentebestuur de heer J. W, see, terwijl als spreker aan was de heer A. Rokus Schoondijke, rayon-bestuu De voorzitter van de afd. slag, de heer C. Herrebout, leden verwelkomde, beneve genoemde gasten, wees er ii openingswoord op, dat de ling nog steeds in ledental Op 31 december j.l. telde de 143 leden; dit is thans ges tot 154. In het afgelopen vere jaar zijn 7 leden overleden, verband waarmede de voo: verzocht de overledenen te denken door een minuut stil betrachten. De voorzitter wees er op, dat er geklaagd wordt zo weinig in de Bondsco staat, waarop hij zeide dat dit blad beter moet lezen, daarna propaganda te v voor het lidmaatschap van deling. De heer Rokus zeide heer Leenhouts uit Souburg hinderd was als spreker in samenkomst op te treden en verzocht had de spreekbe vervullen, waaraan hij gaa volg heeft gegeven. Er is door de algemene reeds veel bereikt voor de den, hoewel dit geenszins at doende door het hoofd wordt beschouwd. Om het gestelde doel te ken dient men een machtig tal te hebben, want hoe si men is hoe beter resultaat onze activiteiten men mag wachten. In dit verband wees sprek de verpleegkosten in een huis, welke door de stijgen kosten ook voortdurend verl) worden. Tegenwoordig voor opname van een cc" reeds ƒ3500 per jaar ge\ en voor een man of vrouw Spreker vroeg zich af hoe den, die enkel van de A moeten rondkomen, deze gen kunnen opbrengen, ft daarom nodig dat de regen"! bejaarden tegemoet zai door een extra steunverler opname in een bejaardentet' Wil men dit bereiken 1 het nodig zijn dat iedere h zich aansluit bil een der a! gen van de bondeerst dan regering overtuigd kunne" den dat het lot der bejaard betere voorziening wettigt- Na deze spreekbeurt veri de heer De Vries uit Te dia's opgenomen tijdens r kantiereis naar Italië, we" namen nader toegelicht door de heer De Vries. Tijdens de nu volgende werd door de vrouwelijke van de afdeling koffie 1®" versnapering aangeboden Hierna vervolgde de 1>' Vries het vertonen van z'n tige serie dia's, waarnaar genot was te kijken, temeer; de heer De Vries de kuttf om al deze beelden op P- wijze toe te lichten. Na afloop hiervan werd bruikelijke verloting ge waar na de voorzitter de Rokus en De Vries dank tf; voor hun medewerking feestelijk samenzijn, waan le aanwezige bejaarden genoten. Tevens werd da' bracht aan hen die met h' de bejaarden, voor wie de te groot was, hebben aft en straks weer thuis zuil® den gebracht. Met een wèl thuis, were na de samenkomst door df zitter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2