Provinciaal nieuws PHILIPS Schoonheidskuur voor Btvtan^n Wie adverteert een moord Bel nu uw handelaar op en zie vanavond in uw eigen huiskamer de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats op BINNENLANDS NIEUWS TELEVISIE Pagina 2 TERNEUZEN AXEL SLUISKIL STOPPELDIJK ZUIDZANDE Nieuwe partij in Noord-Oost Polder Voor de zondag Hoe komen onze kinderen bij Jezus? Zondagdiensten KERKDIENSTEN AGENDA ut vttijn, 1.1 u vv Zaterdag 3 maart l96j Vrouwenbond Da vrouwenbond N. V. V. heeft donderdagavond in de bovenzaal van café „La Belle Vue" op waardige wijze haar eerste lustrum gevierd. De landelijke secretaresse mevr. P. van Kranenburg Klein sprak het bestuur allen feestelijk getooid met een cor sage toe. Zij belichtte hierbij eerst de achtergronden die heb ben geleid tot het oprichten der landelijke organisatie. De afde ling Terneuzen die 5 jaar gele den met een minuscuul aantal leden het waren er acht begon, is uitgegroeid tot een sterke afdeling waarop het cen traal bestuur trots is. Het was haar dan ook een genoegen aan haar felicitatie de mededeling 1e kunnen verbinden dat als blijk van waardering het afde lingsbestuur als eerste in het land de tafelwimpel zal ontvan gen. Drie dames, van wie twee op enkele maanden na 5 jaar een bestuursfunktie bezetten, wer den afzonderlijk door mevr. v. Kranenburg toegesproken. Het waren de dames M. Sol—v. d. Broek. J. F. DoornsScheele en J. DierxHarms. Ook de pen- ningmeesteresse. mevr. Van Rumste—van Tatenhove, die van het begin lid is, mocht van haar waarderende woorden be luisteren. Zij wenste hun nog vele jaren hun beste krachten aan de vrouwenbond N. V. V. te mogen geven en een goede on derlinge samenwerking. Natuurlijk werden op deze avond nog veel hartelijke woor den en goede wensen geuit. Mevr. E. Rijpstra—Knook, die met mevr. P. de Zeeuw—de Doelder namens het dagelijks bestuur der Vrijwillige Vrouwe lijke Hulpverlening aanwezig was, voegde bij haar felicitaties de wens, dat de vertegenwoordi ging der N. V. V. vrouwenbond in de Federatie tot vruchtbare en heilzame samenwerking voor de gehele gemeenschap zou mogen leiden. Mevr. Van Straa- ten—de Groot dankte het be stuur voor het vele verrichte werk en spoorde de leden aan de activiteiten te stimuleren door medeleven. Mevr. J. Hame linkHamelink. die eerst haar waardering voor het jaarverslag had geuit, zeide ervan overtuigd te zijn. dat het bestuur door juist gericht onderling samen spel nog veel zou weten te be reiken. „Enige jaren geleden noemde men ons een baby, ge lukkig zijn we nu zover dat we onszelf een flinke teenager kun nen noemen," aldus mevr. Hamelink. Namens de vrouwen groep uit de Partij van de Ar beid die een bos rode tulpen gestuurd had worden harte lijke woorden gesproken door mevr. M. FrederiksenOrtelee. Jaap Hamelink sloot de monde linge felicitaties af namens de bestuurdersbond. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling niet alleen deel neemt aan de samenwerking van plaatselijke verenigingen, doch lokaal zowel als landelijk vertegenwoordigingen heefL in diverse commissies en bestuurs organen van het N. V. V. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen do dames J. DierxHarms, voorzitster, J. v. Rumstevan Tatenhove pen- ningmeesteresse en M. Solv. d. Broek tweede voorzitster. In de plaats van mevr. L. Hofman Drabbe die zich niet meer herkiesbaar stelde benoemde de vergadering mevr. L. Doorns- Bliek. Als nieuw lid in de kas-con- trölecommissie werd gekozen mevr. A. v. Straaten—de Groot. Na de pauze werd het pro gramma verzorgd door de be kende schrijver Willem van Iependaal. Deze besprak de volkshumor en de wijze waarop deze geboren verteller dit deed, bezorgde de zaal voortdurend schaterbuien. Ook vertelde hij de herkomst van figuren uit be kende radio-programma's zoals: Gijs langs de weg en de Lijmkit. Hoewel de aanwezigen de voordracht van de heer Van Iependaal nog lang niet beu waren, moest ook nu weer we gens het gevorderde uur dit amusante programma worden beëindigd; hetgeen dan gebeur de na het zingen van het vrou wenlied. Ouderavond in de „Sint Willibrordusschool". De voorzitter van het Ouder comité van de R. K. Jongens school kon op de ouderavond een groot aantal ouders begroeten en ook het hoofd van de school, de heer G. Meert, drukte hierover zijn voldoening uit, toen hij in een kort overzicht mededeling deed van de vernieuwingen wel ke op onderwijsgebied in zijn school de laalste maanden heb ben plaats gegrepen. Ter illustratie hiervan werd een schoolfilinpje vertoond waar in eer. overzicht werd gegeven var, .-iet vertrek en de aankomst van vliegtuigen op Schiphol. Daarna kregen de ouders film strips te zien waardoor de leer lingen op de hoogte worden ge houden van de belangrijkste ac tuele gebeurtenissen. Met 22 jongens gaf de heer Pijma, onderwijzer aan deze school, een bewijs van de vele /orgen die hij had besteed aan het instuderen van oen toneel stukje „Klein Duimpje". De ouders beleefden veel plezier van de prestaties van de jeug dige acteurs die met een opval lend vlotte rolkennis voor het voetlicht traden. Tenslotte wor den enkele punten onder de aan dacht van de ouders gebracht. Interieursvernieuwingen. De tegenwoordige eigenaar van de vroegere „Lunchroom Koene", de heer H. M. van Assche (Noordstraai 5a), heeft één dezer dagen zijn gemoderni seerde winkel heropend onaer grote belangstelling van zijn cliënten. De winkel, waar men een grote verscheidenheid van ge bak, chocolateriën enz. vindt, is verfraaid door een nieuwe be timmering waardoor het de heer Van Assche mogelijk is zijn ar tikelen op een nog aantrekkelij ker wijze dan voorheen te pre senteren. Ook „Maison Desiree", (Noord- straat 51-53) heeft een grondige verandering aan het interieur ondergaan. Opmerkelijk is dit in de damesafdeling waar de kleding op een aantrekkelijke manier wordt geëxposeerd met een bijna overdadige verlichting en vijf nieuwe paskamers. De dames-cliëntele vindt er alles te kust en te keur in één ruime afdeling ondergebracht. De herenafdeling er naast is oveneens veranderd en verbe terd met een meer praktische opstelling der kleding en even eens nieuwe paskamers. De heer Boerbooms onder vond bij de heropening gister- namiddag zeer veel belangstel ling van zijn cliënten, getuige het zeer groot aantal bloemstuk ken. Verkeersongeval Gistermorgen omstreeks half tien had op de hoek van de Vloos- wiikstraat en Schoolweg een aan rijding plaats tussen een bestel auto, bestuurd door de heer M. J. F. uit Terneuzen. en een brom fiets bereden door de heer W. uit Hoek, rijdende in de School weg richting Noordstraat, terwijl de bestelauto in de Vlooswijk- straat reed, eveneens in de rieh- tjng Noordstraat. De heer W. werd licht gewond. Zowel bestelauto als brommer liepen materiële schade op. Leger- en Luchtmacht- tentoonstelling „Paraat 19(12" te Axel. De plannen betreffende de in Axel te organiseren leger- en luchtmachttentoonstelling „Pa raat 1962" beginnen vastere vor mer: aan te nemen. Deze expositie met de bijbe horende demonstratie wordt weer groots opgezet. De tentoonstelling zal worden gehouden op het terrein van de Z. V. T. M. te Drieschouwen en zal bestaan uit een binnen- en buitenexpositie. Zij zal geopend zijn op: Donderdag 19 april van 19 22 uur; vrijdag 20 april van 10 12 uur; zaterdag 21 april van 10 12 uur, van 1417 uur en van 1922 uur; maandag 23 april van 10—12 uur. van 14—17 uur en van 1922 uur. Deze tentoonstelling is op zichzelf al zeer attractief, doch ook de bijkomende demonstra ties verdienen de volle belang stelling. CLINGE Aanbesteding reconstrueren Vcerstraaf. Door burgemeester en wei- houders werd alhier aanbesteed het reconstrueren van de Veer- straat over een lengte van 2350 metez. Hiervoor werd als volgt inge schreven N. V. Aannemingsbedrijf „Zee land", te Middelburg 165.000, M. P. Lucasse, te Kloosterzande 161.400,— N. V. J. de Oude, te Biervliet J 160.900,—; Aanne mersbedrijf „E. L. K.", te Schoondijke 158.500,—; Fa. De Ruijsscher en Zn., ie Biervliet 157.900,en Aannemersbe drijf Hol, te Hulst 154.700,—. Begroting word niet bekend gemaakt. De gunning werd aan gehouden. Geen eerbiedwaardige ban dboogsport-t itel. Teneinde de aloude schutters- glorie ter plaatse te doen her leven komen. Zoals dit ook in vroegere jaren geschiedde, hand boogliefhebbers wekelijks op za terdagavond bijeen. Tussen het spannen en ontspannen van de boog liggen dan enkele uurtjes van sportvermaak in café „Mono- pole", alwaar de sociëteit geves tigd is. Er wordt niet geschoten onder de eigenlijke clubnaam „De Bata vieren", doch omdat er een apart kastje werd gevormd heeft men voor dit weekend evenement zichzelf een andere naam aange meten in controverse tot het Ba tavierengeslacht n.l. de Nozem- schutters. Vanaf zaterdag jJ. heeft men nu naast een Batavie ren- ook een nozem-koning der schutters, die met een welgemikt schot in de tweede ronde beslag op deze voor de sociëteit prijzens waardige titel wist te leggen. Dat de leeftijd geen enkele rol speelt om tot de handboog nozems te worden gerekend mo ge wel blijken uit het feit dat het een 74-jarige is geweest, de heer P. Cortvriendt, die voor 1962 door voorzitter M. Goethals als de sportnozem van het jaar werd verklaard. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie al hier zijn als gevonden aange geven onderstaande voorwerpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adres sen: Geel plastic regenkapje. B. Hamelink, Lijsterplein 6; dekzeil, P. M. Meeusen, Kanaalzieht 30; wit-blauwe sjaal, E. Schooff, Stroodorpe 9; wollen das, J. Sut- terland, Kanaalweg 1; dames bont, E. Snoeck, Vinkenstraat 16; witte kralen halssnoer, Zieken huis, Nwe. Kerkstraat 17; zwar te damesportemonnee, F. Dees, Vogelschorstraat 24; grijze muts (van cape), H. Dierickx, Spoor straat 81, en aan het bureau van politie, Bosjesweg 1, handfiets- pompje, huissleutel, zwarte glacé dameshandschoen en kinderpor- temonnee. Benoemd. Tot kleuterleidster aan de R. K. kleuterschool te Koewacht is be noemd mej. L. Hamelinck, alhier. Afscheid van de heer J. A. C'. Smallegange In een bijeenkomst van het ge meentebestuur. de oudercommis sie der lagere school en het be stuur van de plaatselijke afdeling van Volksonderwijs, werd in her te] „De Rode Leeuw" afscheid genomen van de heer J. A. C, Smallegange, onderwijzer aan de openbare lagere school. Burgemeester H. P. Everwijn zeide in zijn afscheidswoorden tot de heer Smallegange dat hem dit gedwongen vertrek zeer speet; niet alleen voor de degradatie, die dit vertrek voor de school in houdt, maar ook voor de persoon van de heer Smallegange zelf, die gedurende de ruim 6 jaar, welke hij aan de school verbonden was, getoond heeft te zijn een zeer goede onderwijskracht. Spreker zeide voorts, dat het gemeentebe stuur waardering heeft voor het geen de heer Smallegange, naast wat de boekjes voorschrijven te doen, nog heeft getracht iets van zijn hobby's met de leerlingen mee te geven. Uit ervaring met één van zijn eigen kinderen kon de burgemeester de heer Smalle gange verzekeren dat dit ook door de leerlingen altijd zeer op prijs is gesteld. Als dank van het gemeentebe stuur overhandigde de burge meester tenslotte de beer Smalle gange een geschenk onder cou vert. Namens de oudercommissie werd de heer Smallegange verder toegesproken door de voorzitter, de heer J. Risseeuw, terwijl de heer II. Goedegebuur dit deed na mens Volksonderwijs. Beide spre kers boden de scheidende onder wijzer als aandenken voor zijn Zuidzandse tijd een boekwerk aan. In de middaguren had de heer Smallegange reeds afscheid geno men op de school van de leerlin gen en van de blijvende leer krachten, de heer en mevr. Van de Reepe. Ook bij deze gelegenheid wer den de heer Smallegange als her innering voor zijn werk op de school enkele boeken aangebo den. terwijl de scheidende op zijn beurt de leerlingen ook nog eens voor de laatste keer te goed deed met enkele versnaperingen. Kandidatenlijst gemeenteraads verkiezing Tijdens een in hotel De Zwaan gehouden vergadering van de plaatselijke afdeling van de Par tij van de Arbeid werd de kandi datenlijst voor de aanstaande ver kiezing van de gemeenteraad bij stemming als volgt samenge steld: 1. Iz. de Hullu; 2. A. P. de Veij; 3. C. B. de Neve; 4. H. Goedege buur; 5. P. Manhave; 6. G. Pleij- te; 7. D. Ritico; 8. P. de Poorter. In de Noord-Oost Polder is 'n nieuwe partij gevormd, die on der de naam „Vrije Katholie ken" zal deelnemen aan de ko mende gemeenteraadsverkiezing'. Voorzitter van deze partij is de heer C. Doens. De verkiezing voor de eerste raad van de nieu we gemeente Noord-Oost Polder wordt op 2 mei gehouden. (Advertentie.) 624029 OPLICHTER De recherche in Rotterdam heeft donderdagavond aangehou den de 48-jarige vertegenwoordi ger M. A. M. uit Amsterdam, die een Rotterdamse particulier be wogen heeft tot afgifte van pl.m. 23.000. Hij verkocht horloges op afbetaling en werd daarbij door de particulier gefinancierd. Hij maakte echter valse huur koopcontracten op. waarop hij geld in ontvangst nam voor hor loges die nimmer waren ver kocht. Het onderzoek wordt voortgezet, want hij heeft ver moedelijk meer slachtoffers ge maakt. AAN KOLENDAMP VERGIFTIGING OVERLEDEN De 61-jarige mevrouw A. Krijgs manvan Nes uit Den Haag is in de nacht van donderdag op vrijdag in het ziekenhuis aan de Zuidwal overleden aan de gevol gen van kolendampvergiftiging. Ze werd op 26 februari bewuste loos i;i haar woning aangetroffen en men nam aan, dat ze reeds vele uren aan de stikkende dam pen blootgesteld was geweest. In ernstige toestand was ze toen in het ziekenhuis opgenomen. MEISJE OMGEKOMEN. Het 15-jarige meisje A. M. Ruypers uit Geleen is donderdag morgen op de lijksweg tc Geleen met haar fiets gevallen, doordat een passerende bromfietser haar raakte. Ze kwam met haar hoofd tegen het wiel van een passer-en- de trekker met oplegger en werd zó ernstig gewond dat ze kort na aankomst in het ziekenhuis te Sittard is overleden. OP GROTE SCHAAL DIEFSTAL Toen veertien dagen geleden twee personen probeerden goede- -on te stelen van een bestelauto van Van Gend en Loos in Haren 'eidde het onderzoek, dat door de Groninger recherche in samen werking met de politie te Haren en de spoorwegrecherche werd ingesteld, naar de 41-jarige- A. H. E. te Nieuwbuinen en de 37-jari- §c E. H. W. V. in Stadskanaal, Ze werden gearresteerd wegéns poging tot diefstal en ingesloten in Groningen. Uit het voortgezet onderzoek is thans gebleken, dat dit tweetal zich aan een groot aantal diefstallen heeft schuldig gemaakt. Ze opereerden in een auto en stalen wat ze daar kon den krijgen uit bestelwagens, goederenloodsen, bestelhuizen en van bodeterreinen. Ze waren vooral op tabaksartikelen en par tijen levensmiddelen uit. Sinds september van het vorige jaar werd een vijftiental diefstallen gepleegd in in. Groningen, Kee- renveen, Leeuwarden, Zwolle en lloogezand. Er werd voor veie duizenden guldens buitgemaakt aan rookartikelen (o.a. 40.000 si garetten), pakken thee, koffie, chocolade, textiel, nylon en con serven. Een partij goederen ter waarde van 1500 kon nog wor- aen achterhaald. Het onderzoek duJrt nog voort. Zij brachten ook hun kleine kinderen tot Hem. Lucas 18 15. Aangeraakt en gezegend te wor den door Jezus, dat is het beste voor onze kinderen. Onze kinde en, zeker, met lieve glimlachjes en aardige krullekopjes en zach te gezichtjes. Maar ook met hun oozc aard, hun zonde en schuld, waarin ook zij ontvangen en ge boden zijn en die al heel vroeg lot neel lelijke uitgroei komen. Dat is het beste voor de kleinen en ook voor de groten onze jon gens en meisjes, die nu de boze wereld instoimen. Voor hun li chaam en ziel, voor hun tijd en voor hun eeuwigheid, voor hun leven en sterven. Dat wisten deze ouders uit persoonlijke ervaring. Vóór ze hun kinderen naar Jezus brachten, zijn ze zélf naar Jezus gegaan. Dit zijn christenouders. Ze hebben zelf in hun leven de zegenende aanraking van Zijn handen ondervonden. Ze weten, dat Jezus het Koninkrijk der He melen geeft, dat allerhoogst en eeuwig goed. En zie, toen hebben ze dat tegen elkaar gezegd, die vader en moe der, toen ze eens een keer bij het wiegje van hun slapende kindje stonden, toen ze keken naar het spel van hun kleine jochie: „Dat moest hij nu ook hebben. Hoe heerlijk zou dat zijn, als de Mees ter hem ook eens even aanraken wilde, als de Meester hem zege nen wilde." En toen voegden ze de daad bij het woord. Toen na men ze hun kindje, en toen brachten ze hun kindje tot Jezus, „opdat Hij het aanraken en zege nen zoude." Dit is de enige manier, waarop u uw kinderen naar Jezus kunt brengen: dat u zelf ook gaat. U kunt ze er onmogelijk brengen, als u zelf niet gaat. Het beste voor ouders en voor allen, die iets met de jeugd te maken hebben, is: zélf ook gaan. Het kind, uw jongen, uw meisje, vooral uw grote zoon en dochter, moeten voelen, zien, van u merken (aan uw oog, uw gezicht, uw hele we zeni dat u zelf ook naar deze Jezus zijt gegaan, dat u zelf ook Ziin aanraking hebt gehad en Zijn zegen in uw leven hebt ont vangen. (Uit „De Stem achter U.") TERNEUZEN: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, Herengracht 11, teletoon 2003. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: mevr. W. Henry, W. de Zwijger laan 5, tel. 2093. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon, Westkade 119a te Sas van Gent, tel. 01158588. AXEL: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter A. Kats, Oranje- str. 19, tel. Sluiskil 01157—276i (Advertentie.) Tube 95cf OOST ZEEUWS-VLAAXDLKEN, ZONDAG 4 MAART. (Eerste Lijdenszondag.) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Penning! (Bediening H. Doop); 2.30 uur Ds. Ph. M. Beeht. van Zaamslag. Hoek: 10 uur Wika R. Wasterval, van „Hedenesse"; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen (Bediening H. Doop). Hontenisse: 9.30 uur Ds. J. Schol len. van Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers (Bediening H. Doop). Philippine: 11 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Sluiskil: 9.30 uur en 11 uur Ds. J, G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat i 10 uui Ds. J. A. Poelman (Bediening H. Doop); 3 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. „Bethel": 10 uur Jeugdkerk. Zaamslag: 10 u. Ds. Ph. M. Becht 2.30 uur Ds. P. J, Pennings, van Axel. Othene: 2.30 uur Ds. J. G. N. Cu pédo, van Sluiskil. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. J. Verbeek. Sas van Gent (zaaltje van de Ned. Herv. Kerk): 7 uur Ds. W. C. van Hattem. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 9 uur Ds. Van der Jagt, van Zoutespui; 2.30 uur leesdienst. Terneuzen: 10 uur leesdienst; 5 uur Ds. A. Kuiper, van Axel. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lew- dienxt Terneuzen (Vlooswijkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienit. OUD-GEREF. gemeente. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. Samenkomst „Bethel". Terneuzen: 7 uur Ds. Praas, Vrij Evang. pred. te Breskens. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa- menkomst; 7.30 uur Verlossings- samenkomst. Leidster: Kapi- teine A. C. v. Engelen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis: 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur er 10 uur: II. H Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, fl uur M 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur'-rfn l-0"a\lr: H. H Missen. Sas van Gent: 7 uur. 8.30 uur *n 10.15 uur- H. H. Missen. Sluiskil: 7.30 uur, 9.15 uur. 10.30 uur en 17.00 uur H.M. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen; 17.00 uur Avondmis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 3 MAART. NED. HERV. KERK Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 4 MAART. (Eerste Lijdenszondag.) NED. HERV. KERK. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even- huis (Bediening H. Doop). Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. L. Spaans. Groede: 10 u. Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 10 u, Ds. Joh. Brezet. Oostburg: 11 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement9.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, van Oostburg. Schoondijke: 10 uur Ds. P. A. L, Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk (Bedie ning H. Doop). St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W, B. Bergsma. IJzendöke: 10 u. Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 u. Ds. J. Eügendaal. 87) Nadruk verboden. Doordat zij wist, dat Dora het gehele geval op dezelfde manier zou beoordelen als zij zelf, ver telde zij Dora alles wat ze gedaan had. Dora was het daarmede vol komen eens. Er werd toch nie mand bestolen? In haar verwar de brein vond ze het ook niet meer dan rechtvaardig, dat haar lieve Lotty ten gevolge van de ontijdige dood van Letitia niet zou worden onterfd. Stel je voor! Lotty verdiende te worden be loond.. zij had haar beproeving zo dapper gedragen! Dat geld mocht niet gaan naar mensen, van wie niemand ooit iets had ge hoord. Toen Dora op Little Paddocks was, begreep Charlotte al gauw, dat zij een gevaarlijke fout had begaan. Dora verhaspelde eeuwig en altijd Letty met Lotty als zij met anderen over haar vriendin praatte. Doordat zi.i ook eigen herinneringen niet goed uit el kaar hield, kreeg het lieve mens het er van op haar zenuwen. Toch zou men in Chipping Cleghorn niet licht argwaan hebben gekre gen... maar toen verscheen Rudi Scherz ten tonele. Het is niet on mogelijk, dat Scherz al dadelijk geld van juffrouw Blacklock ge kregen heeft, om zijn kleine hoteldicfstallen tc kunnen dek- Door AGATHA CHRISTIE ken. Maar inspecteur Craddock gelooft niet, dat hij van zijn kant met chantage gedreigd had." „Neen," viel Craddock in. „om dat hij niet weten kon dat hij iets wist waarmee hij juffrouw Blacklock geld zou kunnen afper sen. Bovendien weet zo'n knappe jongen ook zó wel een geloof waardig, medelij-wekkend ver haaltje op te dissen, waarmee hij bij oude dames succes heeft! Maar Charlotte van haar kant was doodsbenauwd voor hem... omdat hij ruchtbaarheid kon geven aan het feit, dat zij Lotty was. Toen heeft zij dat listige plan bedacht, langzaam uitge broed... voorzichtig voorbereid. Hij moest maar eens een huis komen opvrolijken door als „gang ster" in de deuropening te ver schijnen. Maar om de schijn bij haar vrienden tc vermijden, dat zij het was, die het initiatief had genomen, gaf zij Rudi Scherz eerst een som geld, de anponce die hij in de krant moest zetten en vervolgens gelegenheid op Little Paddocks polshoogte te komen nemen van de situatie... Dora Bunner wist natuurlijk ner gens van. „Toen kwam de grote dag..." Hij wachtte even. Juffrouw Marple nam hier de draad van het verhaal weer op cn vervolgde vriendelijk: Zo moet In ellendige spanning heb ben gezeten of alles lukken zou! Maar ze kon niet meer terug. Dora Bunner heeft goed gevoeld dat haar vriendin die dag in angst heeft gezeten. Angst voor hetgeen zij had ondernomen, angst dat alles mis zou gaan.... „Het was ook nog maar een grapje geweest, toen zij de revol ver van kolonel Easterbrook uit zijn boordenla had gehaald. Met een mandje eieren of een potje eigen gemaakte jam was ze dooi de achterdeur binnengelopen, toen niemand thuis was. Ook was het vrij onschuldig slot en schar nieren te smeren van de andere kamerdeur, die nooit gebruikt werd. Een handigjj^idje, de gang tafel te laten ver^uen terwille van de bloemeiis v^n Phillips. Daarin zat nog ?$&er spel-ele- ment, als ik het zp.^ïbemen mag. Maar op de dag gplf was het geen spelletje meer. ..'cn bekroop haar de angst." „Hoe het zij," kwam Craddock nuchter tussenbeide, „ze heeft geen enkele poging gedaan om de opzet te doen mislukken in tegendeel. Even over zessen is ze zelf naar buiten gegaan, zoge naamd om „de eenden op te slui ten in werkelijkheid om Scherz stilletjes binnen te laten en hem masker, handschoenen en cape te geven. Toen de klok om half zeven met haar voorslag be gon stond zij bij het tafeltje, waar vroeger de tussendeuren waren geweest, quasi om siga retten te halen. Het liep alles vlot van stapel. Patrick gaat als goed gastheer naar de sherry. Ze haalt als goede gastvrouw de sigaretten. Volkomen terecht had zij er op gerekcnö~dat ieder naai de pendule zou kijken, zodra deze zou beginnen te slaan. Dat deed ook iedereen, behalve Dora Bun ner. Die heeft ons dan ook bij haar allereerste verklaring ver teld. dat juffrouw Blacklock het vaasje met viooltjes had omge gooid. Zo was het ook. Tevoren had zij het snoer van de lamp op twee plaatsen blootgelegd. Toen die in het water kwam te liggen kreeg je dadelijk kortslui ting. De stop sloeg door en men zat in het donker!" „Dat is dus net zo gegaan als bij ons, die middag," riep Dot uit. „Daarom schrok u toen zo plot seling, hé. tante Jane?" .Juist, kindlief. Ik had al zit ten denken hoe het licht zo plot seling uit had kunnen gaan. Ik had begrepen, dat er twee por seleinen lampen waren die een stel vormden en dat die nader hand met elkaar verwisseld waren...." ,Zo is het ook gegaan," beves tigde Craddock. ..Toen Fletcher de volgende ochtend de lamp on derzocht, merkte hij er niets aan. alles was in orde." „Maar," zei juffrouw Marple, „Dora Eunner had mij duidelijk verteld, dat het herderinnetje de vorige avond op het tafeltje had gestaan. Zij suggereerde even wel. dat Patrick er iets mede te maken had gehad. Daarin ver giste zij zich. Maar zij vergiste zich niet in hetgeen zij gezien had. Ze had Letitia met het vaas je viooltjes bezig gezien. Toen die met water bij de lamp had ge knoeid begreep ik ineens, dat zij de kortsluiting moest hebben veroorzaakt." (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 7 MAART. Oostburg: 7 uur Liturgisch Avond gebed. Ds. W. S. Hugo v. Dalen. (Aswoensdag.) ZATERDAG 3 MAART. TERNEUZEN: Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarting. Luxor-Theater, 8 uur: „De dolle generaal". Concertgebouw, 8 u. „Moor denaars moeten ook sterven". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Aanval op de goud transport". HOEK: Café Den Hamer, des avonds: Dansen. ZONDAG 4 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Moordenaars moeten ook sterven"; 4.30 en 8 uur: „De dolle generaal". Concertgebouw, 8 uur: „Moordenaars moeten ook sterven". Terrein Zuidersportpark, 2.30 uur: Terneuzen 2Zee- landia 2. AXEL: Het Centrum. 3.45 u.: „Aanval op de goudtransport''; 8 uur: „Blanke vrouw in de jungle". VERDRONKEN Donderdagavond is de 64-jari- ge bakkenschipper H. Boer uit Sliedrecht, toen hij aan boord van zijn schip bij het eiland van Brienenoord wilde gaan te water geraakt en verdronken. Vrijdag morgen haalde de rivierpolitie het stoffelijk overschot op.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2