Provinciaal nieuws lelgroot pak Sr~ 71 CT nu uw handelaar op en zie vanavond in uw eigen huiskamer de Europese kampioenschappen kunstrijden cp de schaats PHILIPS 3s nieuws Gemeenteraad van Terneuzen AGENDA Donderdag 1 maart 1962. ZG 3©CT gt Uw was ideaal! I Axel. terneuzen GEVMimTÉMN VÊP&QDEN TOEGftNC zuidzande SAS VAN GENT ZAAMSLAG TELEVISIE De pokken in het gebied van Lammersdorf de verkiezingen in india militair tijdens oefening verongelukt Negen Tilburgse gezinnen zonder gas of electriciteit Donderdag 1 maart 1962. DF. VRIJE ZEEUW Pagina 3 jjdr H Verdien 24 ct tlé"prijs nu 7L dubbelgroot groot pak BAKKERIJ AFGEBRAND In Koudum (Fr.) is woensdag morgen om zeven uur de bakke rij van de heer J. de Jong afge brand. Bedrijfsgebouw en woon huis met de gehele inventaris en inboedel gingen daarbij verloren. Het aangrenzende postkantoor kon door de brandweer worden behouden, evenals een naastge legen pas geopende kapsalon, die 'chter grote waterschade opliep. De brand is in de woonkamer ontstaan, kort nadat de heer De Jong daar de kachel had aange zet. Een voorbijganger ontdekte iet vuur. De echtgenote van de leer De Jong en de kinderen, die rog in bed lagen konden zich via ;en zolder ternauwernood in vei- igheid stellen. Mevrouw De Jong iep daarbij brandwonden aan de ïanuen op. De heer De Jong was ;egen brandschade verzekerd. TAXI ALS KRAAMKAMER Taxi-chauffeur R. van der Hoff die wel wat gewend is keek och even ontsteld toen dinsdag meter luid gekrijs in zijn taxi een >aby Ier wereld kwam. Taxi- hauffeurs moeten zich vaak ïaasten om vrouwen die in -ver wachting zijn tijdig in een zie kenhuis te doen zijn. Hoe snel hij ook reed, dinsdag ukte het de heer Van der Hoff liet. Het echtpaar De Groot uit Vest-Graftdijk, dat hij naar een nekenhuis in Alkmaar had moe- en brengen, verzocht hem op de irens van de stad te stoppen, ïeruime tijd later kon hij pas perder rijden, nu echter met een lerde passagier, nl. een huilend ;leine Elizabeth de Groot, in zijn 'agen. gakagebrand in NIEUW-buinen. In de nacht van dinsdag op 'oensdag is omstreeks één uur rand ontstaan in de garage van e firma F. Trip te Nieuw-Bui- en. De brandweer, die spoedig ?r plaatse was, kon niet verhin- eren dat de garage, de hele in- entaris plus het kantoor een rooi der vlammen werden. Acht Jto's, die in de garage stonden, erden eveneens vernietigd. De :hade wordt op ongeveer 125.000 rlden geraamd. De oorzaak van brand is nog onbekend. De eigenaar was tegen brand irzekerd. vlaggetjesdag 19 mei. Do haringvloot zal dit jaar op aandag 21 mei a.s. mogen uit- iren voor de jacht op de Hol- ndse nieuwe. Dit betekent dat de feestelijk- :den ter gelegenheid van vlag- itjesdag cp zaterdag 19 mei zul- n worden georganiseerd. Dit ar zal het hoogtepunt van deze ering in Vlaardingen zijn. Het comité Vlaardingen is dan k nu reeds druk bezig met de orbereiding. Aan de vooravond zal een kor- plechtigheid worden gehouden het vissersmonument „Voor n die bleven..." waaraan het lardings mannenkoor „Or- eus" zijn medewerking zal ver- isn. Ip de dag zelf zal een open- :htspel worden opgevoerd van hand van de heer J. G. Kolk- n met als titel „De zee: het ister van Vlaardingen". Het t in het voornemen dit spel op voeren op een platform in de ningin Wilhelminahaven nabij grote Visserij plein. ACTIE OM GLENN KANDIDAAT TE STELLEN VOOR PRESIDENTSCHAP len aantal republikeinen in Vegas heeft een club ge- md om de ruimtevaarder nn kandidaat te stellen voor presidentschap. Een woord- rder zei. dat men weliswaar t weet of Glenn democraat of ublikein is. Dit deed er echter t toe, omdat indertijd Herbert >ver en Eisenhower ook niot grond van hun politieke koers •en voorgedragen. bevorderingen bij de rijksbelastingdienst IN ZEEUWS-VLAANDEREN Gerekend te zijn ingegaan op 1 juli 1961 zijn bevorderd tot hoofdassistent A van 's Rijks belastingen, de heren: J. H. A. Beek, dienstgeleider van de cen trale douanepost te Oostburg; H. C. van Dam, diénstgeleider van de post douane en accijnzen te Hulst; J. M. J. Frusch, dienst geleider van de post douane en accijnzen to Sas van Gent, en J. Hirdes, dienstgeleider van de centrale douanepost te Axel. Tot hoofdassistent van s Rijks belastingen, de heren: G. A. Goldsehmeding. dienstgeleider van de post douane en accijnzen te Breskens; M. J. de Jonge, dienstgeleider van de post douane te Èede; B. A. Schrier, plv. dienstgeleider tan de centrale douanepost te Oostburg, en A. A. Vermeulen, plv. dienstgeleider I van de centrale douanepost te Gevaarlijk terrein. In overleg met de hoofdinge- l nieur van de Rijkswaterstaat I brengt de inspecteur-korpschef I van je gemeentepolitie onder de aandacht van de inwoners van Terneuzen, dat, ondanks het feit dat borden met opschriften „Ver- slag dit zilveren huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bernhard op waardige wijze zal vieren. Aan het slot van de besprekin gen dankte de voorzitter de aan wezigen voor de toegezegde medewerking waarna hij de bij eenkomst "sloot. Badinrichting. Gedurende de maand februari werden in de gemeentelijke bad inrichting 791 baden gebruikt. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Zuid- zande hield dinsdagavond onder voorzitterschap van burgemees ter H. P. Everwijn zijn eerste vergadering in 1962 en zoals te doen gebruikelijk, werd vóór de afwerking van de agenda door de voorzitter een overzicht ge geven van de belangrijkste be sluiten in 1962 alsmede een prognose voor 1962. Naar de mening van de voor zitter was 1961 voor Zuidzande geen slecht jaar. Het inwoner tal steeg van 851 tot 856, hetgeen weliswaar geen daverende voor uitgang kan worden genoemd, maar in aanmerking nemende dat de meeste plattelandsge meenten achterui'gaan in inwo ners terwijl Zuidzande blijft toenemen, mag Zuidzande zich boden toegang" en „Gevaarlijk terrein" nabij de kanaal- en waterleidingwerken zijn aange bracht, het steeds weer blijkt, dat kinderen deze terreinen veel vuldig bezoeken. Verschillende malen is het reeds voorgekomen dat do door de Rijkswaterstaat aangebrachte zakbakens (bakens waarmede de werking van de ondergrond wordt nagegaan) door de jeugd werden verwijderd en/of vernield. Het behoeft geen betoog dat het beoogde onder zoek hierdoor ernstig wordt be lemmerd. Daarnaast leveren de opge spoten gronden (drijfzand) een zeer groot gevaar op voor de jeugd. Onder de opgedroogde bovenlaag bevindt zich dikwijls één grote zand- en kleimassa, zodat het zéér gevaarlijk is om zich op dergelijke terreinen te begeven. In dit verband wordt het ongeval van korte tijd ge leden in herinnering gebracht, waarbij een notaris op een opge spoten stuk grond jammerlijk om het leven kwam. Voornoemde korpschef doet een dringend beroep op do ouders om hun kinderen op dit grote gevaar te wijzen en ad viseert bedoelde ouders om hun kinderen elk bezoek aan deze terreinen te verbieden. Kandidaatstelling gemeenteraadsverkiezing. Dinsdag j.l. werd door de Pro testantse fractie van de ge meenteraad de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen 1962 ingediend. Door deze fractie werden de navolgende kandidaten ingediend: 1. J. de Braai; 2. J. de Bruijn; 3. A. Baart;; 4. J. de Zeeuw; 5. H. Kok. Feestelijkheden op 30 april. Dinsdagavond werd in het ge meentehuis een bespreking ge houden voor het organiseren van feestelijkheden op 30 april a.s., ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Diverse verenigingen hadden gehoor gegeven aan de uit nodiging, om deze feestelijkheden te helpen organiseren. De voorzitter van de Oranje vereniging, de heer C. A. de Kraker, opende deze bijeenkomst en zette het doel van deze bijeen komst uiteen. De secretaris der Oranjever eniging, de heer J. W. Kusee, zeide, dat een deputatie der Rui- tervereniging deze avond ver hinderd was. Nadat verschillende voorstel len besproken waren, werd be sloten om een voorlopig pro gramma op te stellen. Een beroep zal worden gedaan op de onderwijzers der diverse scholen, en op de sportvereni gingen, waarbij o.m. gedacht werd om twee sterke, van ge lijke kracht zijnde, voetbalteams uit te nodigen, bijv. een Neder lands en Belgisch elftal, om al hier een wedstrijd te komen spe len, terwijl ook de muziekvereni ging „De Volharding" haar me dewerking zal verlenen. Een comité zal de gedane voor stellen nader uitwerken, zodat verwacht kan worden dat Zaam- 624029 met deze kleine stijging toch verheugen. De uitvoering van het 100 plan der Waterleiding Maat schappij werd in 1961 voortgezet en verwacht mag worden dat in 1962 eik perceel in de gemeente op de drinkwaterleiding een aansluiting zal kunnen hebben. Ook voor diegenen die nu nog verstoken zijn van electriciteits- voorziening begon het in 1961 te dagen en de burgemeester sprak de hoop uit dat het door de P. Z. E M. in 1961 naar voren gebrach'e plan voor een 100 aansluiting spoedig tot uitvoe ring zal kunnen komen. Een be langrijk besluit van de gemeen teraad noemde spreker voorts de grondaankopen en aanleg van openbare werken in het uit breidingsplan. Als domper hierop drukt ech ter de bouwstop in de vrije sec tor. De voorzit: er zeide dat deze maatregel in zijn algemeenheid wel noodzakelijk zal zijn, doch naar zijn mening brengt deze bouwstop voor het platteland veel onbillijkheden met zich mee en kan ze in bepaalde ge vallen funest worden genoemd. Sprekende over de vooruit zichten voor 1962 zeide de bur gemees.er te hopen dat de ver betering van de weg Oostburg Zuidzande verwezenlijkt zal kunnen worden. De voorzitter sprak tenslotte de hoop uit dat gezamenlijk het college, de raad, ambtenaren en bevolking een hecht team zal blijven, dat weet op te komen voor de gemeentelijke belangen In afwachting van de defini tieve salaris-maatregelen pei 1 januari 1962 zal het gemeente- personeel in navolging van het rijkspersoneel ook ontvangen 'n voorschot van 4 over het ie kwartaal 1962. De raad besloot tot vaststel ling van de vergoedingen inge volge de Kleuteronderwijswet voor 1961 en 1962 len behoeve van de Stichting Kleuterschool Zuidzande. Tot lid van de Commissie We ring Schoolverzuim werd herbe noemd de heer B. van de Reepe. Komende raadpleging van de Franse kiezers over Algerië Reuters correspondent in Pa rijs, Harold King, verneemt dat de Franse regering voornemens is in twee fasen het oordeel dei- Franse kiezers te vragen over haar behandeling van het Alge rijnse vraagstuk. Er komt in de eerste plaats een nationale volksstemming, waarin de kiezers zich kunnen uitspreken over de met de „Al gerijnse voorlopige regering" be reikte vredesovereenkomst. Deze stemming zal mogelijk begin april worden gehouden. Daarna zullen er algemene verkiezingen worden gehouden voor het aanwijzen van een nieuwe Nationale Vergadering. De regering had deze stemming aanvankelijk op 8 mei willen laten houden, doch men rekent er nu op dat deze datum een week of twee later zal vallen. De persoonlijke positie van pre sident De Gaulle zal door dc ver kiezingen niet worden beïnvloed. De generaal is voor zeven jaar tot Frans staatshoofd gekozen, welke periode op 31 december 1965 is algelopen. In totaal twintig mensen heb ben tot nog toe, sedert het eerste geval einde januari in Lammers dorf bij Monschau bekend werd, in deze streek pokken gekregen, aldus is woensdagnamiddag op een persconferentie in Aken door professor dr. Stüttgen van de medische academie ln Düsseldorf meegedeeld. Verleden week woensdag is een 31-jarige vrouwelijke patiënt overleden. Drie patiënten, name lijk de monteur die de ziekte uit Indië naar Lammersdorf over bracht, zijn vrouw en achtjarig zc-ontje zijn inmiddels als genezen uit het ziekenhuis ontslagen. Vijftien zieken, onder wie de 9- jarige dochter van de monteur, liggen nog in Simmerath in het geïsoleerde zeikenhuis en de 41- jarige hoofdarts van de kliniek voor huidziekten in Aken in een geïsoleerde school aldaar. Geen der zieken verkeert op het ogen blik in levensgevaar en bij de meesten heeft de ziekte een zeer licht verloop. Bij de parlementsverkiezingen in India heelt de Congrespartij van premier Nehroe tot dusver 133 zetels gekregen van de 186 waarvan de uitslagen bekend zijn. De communisten komen op de tweede plaats met 15 zetels. Bij de verkiezingen voor de volksvertegenwoordigingen van 13 afzonderlijke staten, waar ook voor gestemd is, heeft de Con- grespartii tot nu toe in S staten de absolute meerderheid behaald, terwijl zij in nog drie staten zeker kan zijn van de overwin ning. In het oude centrale parlement had Nehroes partij 375 van de 494 zetels. Gistermorgen om ongeveer vijf uur is op. het garnizoens oefenterrein „De Vlasakkers" in Amersfoort een ongeluk ge beurd dat het leven heeft ge kost aan de 25-jarige wacht meester W. M. Laubertsheimer uit Amersfoort. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen, en behoorde tot het tweede eskadron van het regiment Huzaren Prins Alex ander, dat in Amersfoort is ge legerd. De koninklijke mare chaussee stelt naar het gebeur de een onderzoek in. Gebleken is, dat het onderdeel waartoe dc wachtmeester be hoorde gistermorgen in alle vroegte een alarmoefening zou houden. Aan de wachtmeester was daarbij de taak toebedeeld met behulp van de handgrana ten artillerievuur na te bootsen. Daartoe moest hij vanaf een be paalde plaats de handgranaten werpen naar van tevoren zorg vuldig verkende punten. Men heeft tijdens de alarmoefening verscheidene explosies gehoord, die er op duidden dat alles vol gens de bedoelingen verliep. Hoe het ongeluk gebeurd is, dat aan het leven van de wachtmeester een einde maakte is echter niet precies hekend. Bij het onderzoek naar dit on geval is ook ingeschakeld de „commissie van proefneming" van de koninklijke landmacht, waarin zoals bekend, experts op het gebied van wapens en mu nitie zitting hebben. Verdachte gevallen zijn op het ogenblik in Aken een 22-Jarige verpleegster, in Simmerath een voormalige verpleger en zijn vrouw en een 41-jarige hulp in de huishouding. In de stad Aken zijn 117 men sen in quarantaine. Het aantal geïsoleerden in Simmerath is niet precies bekend, daar ver scheidene mensen alweer zijn ontslagen terwijl anderen naar quarantaineposten elders zijn overgebracht, aldus een arts van de volksgezondheidsdienst van Aken vergadering van woensdag 28 februari Afwezig met kennisgeving .new. Dooms, wegens ziekte, en de heren wethouder De Meijer en Waverijn. 1. Na opening door de voorat- ter, mr H. Rijpstra, werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 2. Bij de behandeling van de ingekomen stukken deelde de voorzitter mede dat Ged. Staten thans het uitbreidingsplan „Zuid- West" hebben goedgekeurd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet ter verdere doorvoering van de mo torisering van het politiekorps. Het ligt in de bedoeling om ge durende het begrotingsjaar 1962 aan te schaffen; een surveillance- uitrukauto en een personenauto, beide volledig geëquipeerd, als mede een bromfiets. In 1963 zou dan een scooter kunnen worden aangeschaft. Tegen de aanschaf van de surveillance-uitrukauto kan worden ingeleverd de z.g. „stationcar", welke laatste niet meer geheel voldoet aan de aan een dergelijke wagen te stellen eisen en bovendien vrij duur in onderhoud en gebbruik is gewor den. Bij de keuze van de soort van voertuigen is naast de daaraan ten grondslag liggende behoefte uitgegaan van de soliditeit der voertuigen, waardoor lage onder houdskosten e.d. worden verkre gen. De aanschaffingskosten na ver mindering met de inruilwaarde, worden in totaal voor 1962 ge raamd op ƒ21.000. In de begro ting 1963 kunnen de kosten van een scooter worden geraamd. Nadat bovenstaande voertuigen zijn aangeschaft, heeft het korps de beschikking over: een surveil lance-uitrukauto, een tweetal per sonenauto's, een scooter en een bromfiets, hetwelk, zeker voor de eerstkomende jaren, voldoende wordt geacht. B. en W. stellen voor een kre diet te openen tot een bedrag van 21.000. Op voorstel van de heer Wete- rings wordt besloten het krediet nog te verhogen met 2250 voor de aanschaffing van een scooter en een luidspreker op de Volks wagen. 4. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een schietbaan. Zonder bespreking of hoofdelij ke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 5. Benoeming van een leraar in tijdelijke dienst aan de gymna siale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum. ningen) gezamenlijk een huur schuld van ƒ54.160 hadden werd hiertoe in principe besloten. 189 bewoners bleven weigeren een regeling te treffen. Bijzon dere omstandigheden in aanmer king nemend selecteerde men hieruit een groep van 33 bewo ners, die een laatste waarschu wing kregen. 11 sloegen ook deze in de wind, zodat zij werden af gesloten. Enkele uren na de afsluiting zuiverden twee hiervan de ach terstand aan, zodat er momen teel nog 9 gezinnen zonder gas en elektricteit zitten. De gemeenteambtenaren belast met de afsluitingen stuitten ner gens op verzet. Men wil thans de reacties van de overige bewoners afwachten alvorens een tweede groep op dezelfde wijze aan te pakken. Voor de eerste maal is de ge meente Tilburg ertoe overgegaan bewoners van gemeentewoningen, die een huurachterstand hebben en weigeren een regeling te tref fen, van de levering van gas en elektriciteit uit te sluiten. Negen gezinnen hebben dinsdag aan den lijve ondervonden dat het de gemeente ernst is een einde te maken aan de wanbetaling. Toen in september van het vo rige jaar 879 bewoners (in het totaal zijn er 6400 gemeentewo- HET MIJNONGELUK IN ZUID-SLAVIE Het mijnongeluk dat dinsdag in de mijn „Tito" te Banovici, Zuid- Slavië, aan 54 mijnwerkers het leven kostte, is veroorzaakt door een ontploffing in 'n hulpopslag plaats van springstoffen, die in de mijn zelfs was gelegen. Het is niet bekend hoe deze spring stoffen tot ontploffing zijn ge komen. De mijn werd als één der modernste in Europa beschouwd. De dood van de 54 mijnwer kers is veroorzaakt door zuur stofgebrek en giftig gas dat zich na de ontploffing verspreidde. Door de tegenwoordigheid van geest van een voorman, die de mijnwerkers die naar de uitgang renden tegenhield, zijn er niet meer doden. Het grootste gedeel te van het gas bevond zich n.l. in de uitgang van de mijn, waar dan ook de meeste slachtoffers zijn gevallen. Toen het ongeluk zich voordeed bevonden zich ±77 arbeiders onder de grond. Parijse effectenbeurs reageert weinig op voortzetting der Algerijnse onderhandelingen Ongeveer een half uur na aan vang van de handel op de Parij se effectenbeurs kon kennis wor den genomen van het communi qué van de nationale raad voor de Algerijnse revolutie, waarin toestemming werd verleend voor voortzetting van de onderhande lingen tussen Frankrijk cn de F.L.N. Het communiqué had weinig in vloed op het koersverloop, omdat men er bij de vaststelling van de koersen reeds op was vooruitge lopen en het slechts de hoop ver wezenlijkte, die vele beurshande laren koesterden. Fondsen die van de gang van zaken in Algerije afhankelijk zijn, maakten geen bijzondere koersschommelingen en konden hun positie slechts consolideren. Op de goudmnrkt ontstond voor baar goud een prijsdaling. BELGISCH - NEDERLANDSE MINISTERS CONFERENTIE OVER SCHELDE-RIJN De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, heeft woensdag in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers medegedeeld, dat op 19 maart in Brussel een ministers-conferen tie tussen Nederland en België zal worden gehouden over de kwestie van de ScheldeRijn verbinding. Dit gesprek zal naar Spaak zei te hopen, leiden tot de overgang naar een „verder fase" op de weg naar een oplossing van het vraagstuk. Minister Spaak verklaarde dit in antwoord op een opmerking van het Kamerlid Delwaide de Antwerpse wethouder voor ha venkwesties die bij de behan deling van de begroting van bui tenlandse zaken betoogde, dat „de voornaamste hinderpalen voor een overeenkomst met Ne derland zijn weggevallen". Vol gens de beer Delwaide zou het vraagstuk thans gemakkelijker kunnen worden opgelost omdat Antwerpen zich heeft neerge legd bij het Nederlandse stand punt, dat een verbetering kan worden verkregen van de ver binding tussen de Antwerpse haven en de Rijn niet door een Moerdijkkanaal, doch door een route via de binnenwateren. Als een ander opgelost geschilpunt noemde hij voorts de Antwerpse bereidheid om van het verlenen van de Rijnvaartpremies af te zien. Naar in Brussel wordt verno men zal een vijftal Belgische mi nisters de conferentie van 19 maart bijwonen. De vooratter deelt mede dat dit punt voor nader overleg door B. en W. wordt teruggenomen. 6. Eervol ontslag wordt ver leend aan de heer W. Dees, in dienst van gemeentewerken, we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. 7. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. wordt besloten tot aankoop van de percelen Jai- vastraat 11, Javastraat 27, De Doelderstraat 14 en Nieuwe Kerkstraat 20. Voor dit laatste perceel is overleg gaande voor een tijdelijke bestemming. 8. Zonder hoofdelijke stem ming wordt besloten tot aankoop van a. gronden voor aanleg van de verbindingsweg Terneuzen (kom)Sluiskil en b. gronden met opstallen gelegen in de Oud- Zevenaar- en Coegorspolder De voorzitter deelt mede dat de ligging van de verbindingsweg TerneuzenSluiskil geheel in overeenstemming met de Rijks waterstaat is vastgesteld, mede met het oog op de ligging van de brug. 9. Hot voorstel van B. en W. tot onteigening van a. gronden voor aanleg van de verbindings weg Terneuzen (kom)Sluiskil en b. gronden gelegen in de Nieuw Neuzenpolder, wordt zonder be spreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 10. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 19 juli 1961 en tot oprichting van de „Stich ting Temeuzense Muziekschool". De heer Van Langevelde deelt mede, dat hij op dezelfde gronden als de vorige keer tegen dit voor stel is. De bezwaren zijn thans nog vergroot. Zijn houding is dus niet gericht tegen de Muziek school zelve. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aanvaard. 11. Besloten wordt tot verkoop van grond aan de Leeuwenlaan aan de heren A. M. Cohen en W. J. Vercouteren en op het indus trieterrein aan de heer A. G. van de Wege. 12. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst met het Rijk inzake het spuitplan voor de Serlippenspolder. Meerdere raadsleden stellen terzake vragen, waarop door wet houder De Vos wordt geantwoord dat; a. onderhandelingen worden gevoerd over de aankoop van gronden aan de Oostelijke water leiding; b. het bouwen van twee lagen aanmerkelijk beter zal uitkomen; c. Een vergoeding aan de pach ters wegens vergraving van de gronden niet voor rekening van de gemeente komt. 13. Met het voorstel van B. en W. tot wijziging van de bebouw de kom ingevolge de Algemene Politieverordening ging de raad zonder bespreking of hoofdelijke stemming akkoord. 14. Voorstel van B. en W. tot aansluiting van de gemeente bij het N. V. Bouwfonds Nederland se Gemeenten. Op een vraag uit de raad of hieraan behoefte bestaat, deelt wethouder De Vos mede, dat dit nog niet gebleken is. Algemeen werkt het bouwfonds van de Ne derlandse Gemeenten thans in Nederland. Hierbij kan gespaard worden voor de 15 waarover normale rente wordt vergoed, terwijl wan neer niet gebouwd zou worden, de gelden worden terugbetaald. Het college meent dat elk mid del moet worden aangegrepen opdat de mensen een woning ook in eigendom kunnen krijgen. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot het onderhands aanbesteden van a. het aanleggen van bestratings- en rioleringswerken bii de Zuid- landstraat en hef aanleggen van een tweetal bushalten aan de Guido Gezellestraatb. de bouw van een hoofdsportgebouw in het Zuidersportpark. Op de vraag waarom de bushal en niet tegelijk met de invalsweg zijn aangelegd, antwoordt wet houder De Vos, dat deze abri's uit verkeerstechnisch oogpunt nodig zijn en daarom niet onder de sub sidie vallen. Eerst moest nauw keurig bekeken worden waar de abri's geplaatst dienen te wor den. Het onderhands aanbesteden geschiedt zeker niet regelmatig en alleen voor kleinere werkjes. De heer Dieleman verklaart wegens principiële bezwaren te gen de bouw van een hoofdsport gebouw te zijn. De voorzitter deelt mede, dat voor deze bouw nog nadere goed keuring moet worden verkregen. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming worden achter eenvolgens de volgende voorstel len van B. en W. aangenomen: 16. Vaststelling van het be schikbaar te stellen bedrag per leerling voor 1962 voor de scho len voor gewoon en uitgebreid la ger onderwijs en voor voortgezet gewoon lager onderwijs: 17. Vaststelling van het aantal in 1962 te geven lesuren, gedu rende hetwelk vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare lagere school te Sluiskil (school B) en de openbare school voor u.l.o. te Terneuzen (kom); Vaststelling van een verorde ning tot invordering van school geld voor kleuteronderwijs en een verordening tot afwijking van ar tikel 120 van de gemeentewet; 19. Vaststelling van de bezoldi gingsverordening 1961; 20. Toekenning van een voor schot op de salarisherziening 1962 conform de voor het rijksperso neel getroffen maatregelen. 21. Na arnnele besmeking waarb" meerdere Jeden. die bij rle vorige behandeling van liet voor stel van B. en W. tot toetreding van de gemeente tot het Insti tuut Ziektenkosenvoorziening Ambtenaren met wijziging van het Ambtenarereglement ver klaarden te hebben tegenge stemd, thans om beleidsoverwe gingen verklaarden te zullen vóór stemmen, wordt het voor stel z.h.s. aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegro ting en de begroting van het Grondbedrijf, dienstjaar 1962. In de wijziging van de begro ting is een kleine verbouwing van het gemeentehuis betrokken. Op de vraag of dit met het oog op de nieuwe-stadhuisbouw wel zin heeft, antwoordt de voorzit ter dat de bouw door het overlij den van de architect Van Eek wel gestagneerd is. Het college hoopt thans vlug met de stad huiscommissie overleg te kunnen plegen en dan in een volgende vergadering van de raad 'n voor stel te kunnen doen voor het aan trekken van een architect. Met de voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe stadhuis zijn zeker nog enkele jaren ge moeid. Rondvraag De heer Huijbrecht vraagt bij de herbestrating van de Markt aandacht voor het plaatsen van een abri bij de bushalte aldaar. Wethouder De Vos antwoordt, dat dit hier een zeer moeilijk punt betreft. Het college zal het echter nader bestuderen. De heer Compiet vraagt, of et- al mededelingen kunnen worden gedaan over de uitvoering van de openbare werken te Sluiskil. Wethouder De Vos antwoordt, dat de Rijkswaterstaat de plan nen zeker op elkaar afstemt. Op de opmerking van de heet Bleijenberg dat de schatting van de woningen nog niet bekend is, deelt de voorzitter mede, dit met de ingenieur van de Rijkswater staat te zullen bespreken. De heer De Feijter informeert naar de vorderingen met de af valwaterleiding. De polderbestu ren hebben een uitgewerkt plan toegezonden gekregen. De voorzitter deelt mede, dat door de toegezegde subsidies het plan thans op gezonde basis be rust. Hij hoopt dat zeer binnen kort de gemeenteraden een voor stel dienaangaande te behande len zullen krijgen De heren Fijn van Draat en Weterings vragen aandacht voor het verkeer in de Lange Kerk straat. Hier gebeuren wel geen ongelukken, maar het is daar be roerd. De voorzitter zegt bespreking met de korpschef van politie toe. De heer Van Langevelde vraagt inlichtingen over de vaste oeververbinding en over toelich ting aan de raadsleden over de B. B. De voorzitter zegt, dat 't vraag stuk van een vaste oeververbin ding steeds de volle aandacht van het college heeft. Wat de toelich ting over de B. B. betreft, hier voor zal worden zorggedragen. De heer Weterings vraagt aan dacht voor de voetgangersover steekplaatsen wanneer het heeft gesneeuwd. Wethouder De Vos antwoordt dat dit probleem ook voor het zicht des avonds nog bestudeerd wordt. Het college wil graag een gelij ke maatregel treffen, welke in andere gemeenten in Nederland ook wordt toegepast. Zodra hier een oplossing voor is, zal dit aan de orde komen. De heer Weterings vraagt, of het college met de Z.V.T.M. wil bespreken of deze met de uitbrei ding van de gemeente met haar dienstregeling rekening kan hou den. De voorzitter zegt deze bespre king toe. De heer Hol vraagt naar de parkeergelegenheid bij het nieu we gebouw der rijkskantoren. Wethouder De Vos antwoordt dat de Rijkswaterstaat het ter rein aan de Schuttershofweg niet als losnlaats wil missen. Er zal evenwel met de ingenieur van de Rijkswaterstaat over gesproken worden. De voorzitter sluit de vergade ring. donderdag 1 maart CLINGE: Gemeentehuis li u.: Aanbesteding van het recon strueren van de Veerstraat. SAS VAN GENT: Sociaal ge- gebouw Stijfel- en Glucosefa- briek, 8 uur: Lezing over De Moderne Schilderskunst. vrijdag 2 maart. TERNEUZoN: Luxor-Theater, 8 uur: „De dolle generaal". Jcugdgebouw „De Schakel", toneelspel „Rare dingen op Leeuwenberg". COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCHVLAANDEREN* TERNEUZEN. Veiling van woensdag 28 febr, GROENTEN. Per bos: Selderij 55—66 ct. Per kg: Witte kool 25 ct: Breekpeen II 2032 ct; Waspeen II 38—42 ct; Prei A II 76—100; B II 76 ct; Knolselderij 26—30, afw. 1525 ct; Spruiten A II 84, B 8488 ct; Spruiten gesch. 93 —122 ct; Uien I 43, II 34—3S. afw. 21—38 ct; Witlof A II 70— 92, B 79—92, B II 78—89, afw. 50—71 ct. FRUIT. APpels. Golden Delicious II m. 81—82, m. 60 60—61, III grof 56—59, III fijn 45, kroet 40 ct: W. Banana III grof 5154; III fijn 4=1, kroet 42 ct.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 3