Provinciaal nieuws Wie adverteert een moord Binnenlands nieuws Pagina 2 DE VETTE ZEEUW Zaterdag 24 februari 19G2 TERNEUZEN AXEL azoNHHflU^,, purol SLUISKIL DELTACOMMISSIE VAN HET VISSERIJSCHAP GEÏNSTALLEERD Zondagdiensten SLUIS AGENDA LEZERS die schrijven Gemeente Ternenzei JONGEN OP „ZEBRA" OVERREDEN De achtjarige Frans Karis uit Maasbracht is omstreeks vier uur vrijdagmiddag verongelukt op de Hoofdstraat in zijn woon- ONTWIKKELINGSDAG ZEEUWSE KLEINFRUITTEELT Dr. W. H. Kemmers van het Centraal bureau van de Tuin bouwveilingen is van mening, dat het dieptepunt van de prijs daling van diverse kleinfruit- produkten in ons land nog niet is bereikt, omdat de produktie 1en gevolge van nieuwe aanplant in binnen- en buitenland nog zal toenemen en de vraag niet even redig stijgt. Met name geldt dit voor do bessen en voor de overi ge produkten welke geteeld wor den voor pulperijen, zulks we gens liet afnemen van de vraag naar jam. Daartegenover zag hij perspectieven voor het betere produkt in deze sector, omdat de vraag naar ingeblikt fruit en diepvriesfruit steeds stijgt, even als de vraag naar verse aard beien. Dr. Kemmc-rs zei dit vrijdag middag in een rede voor ruim 500 Zeeuwse kleinfruitkwekers, uitgesproken ter gelegenheid van de vrijdag in Kapelle-Bieze- linge gehouden ontwikkelingsdag voor de kleinfruitteelt in Zee land. Dr. Kemmers zei ook. dat in Zeeland de basis voor de teelt van het betere produkt aanwezig is, omdat hier reeds verscheidene jaren aandacht wordt besteed aan kwaliteitsverbetering. De heer J. Burger uit Wemel- dinge, voorzitter van het orga niserend comité, zei in zijn ope ningsrede, dat over het alge meen de resultaten van de klein fruitteelt in Zeeland in 1961 niet tegenvielen, al stelde met name de prijsontwikkeling van zwarte en rode bessen teleur. Verder wees de heer Burger op de mo gelijkheden voor de telers met een klein bedrijf om over te scha kelen op glasteelten, b.v. van aardbeien onder plat glas. Er is in Kapelle-Biezelinge reeds een ontwikkeling in die richting aan de gang. De heer G. Opstelten van het Centraal bureau van db Tuin bouwveilingen sprak over de be tekenis van de overgang naar de tweede fase van de E. E. G. in de tuinbouw en de heer J. Noord- hoek, hoofdassistent van het rijkstuinbouvvconsulentschap te Goes, over de financieringsmoge lijkheden voor het tuinbouwbe drijf. De heer Noordhoek zei, dat binnenkort in Zeeland een pro vinciaal waarborginstituut voor de tuinbouw met zijn werk zal beginnen. Aan het eind van de middag vestigde de Zeeuwse rijkstuin- bouwconsulent, ir. J. J. van Hen- nik, de aandacht 0p de mogelijk heden. welke er in Zeeland zijn voor de teelt van vroege aard beien. Ter gelegenheid van deze ont wikkelingsdag is in Kapelle- Biezelinge ook een tentoonstel ling gehouden van machines voor de tuinbouw. „Patsy" voor de leden van van het „Oranjekwartier". Zoals dit al jaren een goede gewoonte van het bestuur van de buurtvereniging „Oranje kwartier" is, werden de leden en verdere belangstellenden gister avond in het Concertgebouw een toneelavond aangeboden, ver zorgd door de toneelgroep van deze buurtvereniging. Ondanks koude en T. V. was de belangstelling voor de opvoe ring van „Patsy", een Ameri kaans blijspel, zeer goed en ook de prestaties van de uitvoeren den verdiende alle lof en waar dering. Het stuk zelf was een aardig blijspelletje, waarin de proble men op een gezellige manier worden opgelost. In het eerste bedrijf viel weinig actie te be speuren, maar door het spel van de leden der toneelgroep werd dit euvel vlot weggewerkt. Van de „oude garde" van de toneelgroep is maar weinig meer overgebleven. Amateurs als de dames Nieuwelink en Vroegop en de heren Leroux en Lauret, schijnen, ondanks alle andere besognes, het toneelspelen niet te kunnen laten en dat mag een gelukkige omstandigheid ge noemd worden. Zij hebben deze keer toch weer kans gezien jon gere krachten voor deze zinvolle „vrije-tijdsbesjeding" te wirvnen en de keuze is bijzonder geluk kig geweest. Een opmerkelijke rol speelde Ineke Geensen, die wij nooit eer der op de planken zagen, maar Patsy levensecht op het toneel bracht. BRIEFWISSELING TUSSEN AMERIKAANSE EN TERNEU ZENSE SCHOOLKINDEREN. Ook de naam van de regis seur is veranderd. Deze keer was het de heer G. Sprangers, die in een andere toneelgroep uitste ltend werk deed en een juist ge voel voor regie toont. Niet alleen zijn regie, ook zijn spel was uit stekend en wat dit laatste be treft, bereikten de ovrige dames en lieren beslist wel een goede middelmaat. De lieer Th. van Kouteren ver zorgde de grime en de aankle ding van de firma Doorns en Vergouwe was in de juiste stijl gehouden. Dat deze voorstelling zeer wel in dé smaak viel. kon men dui delijk bemerken aan het ap plaus na ieder bedrijf. De avond werd ingeleid door de heer L. Stolk, die aandacht schonk aan de toewijding van de vorige voorzitter, de heer P. Muilwijk. In de pauze werd een verlo ting gehouden en daarna ver poosden een aantal leden van „het Oranjekwartier" zich in het café „De Vriendschap". Op reis door Rood-China. Boeiend van het begin tot het einde was de lezing die ir W. van der Laan gisteravond in hotel „Rotterdam" over China hield, voor de leden van de Z. V. U. en verdere belangstel- lenlen. De heer Van der Laan is er in zijn lezing in geslaagd een zeer objectief beeld van het huidige China te geven met daarbij (uiteraard in grote lijnen), de historische ontwikkeling van dit rijke land met een bevolking dat over zeer vele goede eigenschap pen beschikt. De heer Van der Laan is door zijn verschillende taken inge burgerd in het scheepvaartbe drijf en maakte in de winter van 1954-1955 als lid van de „Group of Dutch businessmen visiting China" een reis naar Peking. Het tweede gedeelte van zijn inleiding was gewijd aan beel den Uit Hongkong en Peking. Prachtige wit-zwart en kleuren dia's die zijn aandachtig gehoor een duidelijk beeld van dit land gaven. Drs. R. Slot, die als voorzitter yan de werkgroep Terneuzen vajj de Z. V. U. deze avond leidde, dankte aan 't einde van de avönd namens de jammer genoeg't?ëis nige aanwezigen, de heer Van der Laan, waarbij hij zijn bewon dering toonde voor de veelzij digheid waarmee spreker een en ander duidelijk had weten te maken. Vakexanien. missie de rekening en de boe ken, met kas, in orde had bevon den. Het financieel verslag, ver zorgd door mevr. S. Wolfertde Regt, kon melding maken van een batig saldo van 110. Een overzicht van de z.g.n. vreugdepot, bestemd voor zieken e.d. ,gaf mej. A. de Feijter. De dames R. Esselbrugge Blankert, S. Wolfertde Regt en E. Dekker—Dekker traden als bestuurslid af. Zij waren niet herkiesbaar. In hun plaats wer den gekozen de dames S. de Feij tervan Hoeve, C. van den Bosse—Meijers en M. Haak Muller. Na de pauze werd er een leer zame uiteenzetting gegeven over een bekende likeurstokerij Uit Amsterdam. De dames mochten van verschillende likeuren proe ven, hetgeen de stemming bevor derde. Medegedeeld werd. dat op 1 en S maatt a.s. in het „Land bouwcentrum" te Goes de twee de woningmiddag wordt gehou den. In de landelijke kleding- commissie is uit het provinciaal bestuur van de bond gekozen mevr. S. Wolfert—de Regt, af gevaardigde naar dat bestuur voor de afdeling Axel. De be langstelling voor deze vergade ring was goed. Bij het te Breda gehouden exa men slaagden voor coupeuse de dames Marijke Grootjans en Adri Zegers, beiden te Terneu zen. Voor costumière slaagden de dames Ina van Wijck te Axel, Betsie de Ritter te Hoek, Ria Dieleman en Nella dc Fouw, bei den te Terneuzen. Vergadering Plattelands vrouwen-. Onder voorzitterschap van mevr. C. DekkerBecu kwam donderdagmiddag de afdeling Axel van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in ..Het Cen trum" bijeen. Het jaarverslag werd uitgebracht door mevr. E. DekkerDekker, secretaresse. Mevr. T. OlijslagerSchieman kon mededelen, Hat de kascom- Jaarvergadering V. V. V. Donderdagavond kwam de V. V. V,. Axel in „De Stadsher- befg" onder voorzitterschap van de heer J. van Damme in jaar vergadering bijeen. Het jaarverslag werd uitge bracht door de heer A. P. Essel brugge, secretaris van de afde ling. De heer W. Dieleman, penning meester, moest melding maken van een nadelig slot ad ƒ364,67 over het afgelopen jaar. De kascommissie verklaarde bij monde van de lieer M. Dieleman geen bezwaren te hebben tegen het vaststellen van de rekening. In de kascommissie voor de re kening over 1962 werden be noemd dé heren A. van Sabben en A. P. Hoogstrate. De voorzitter deelde mede, dat de nieuwe folder over Axel veel aftrek had en bijzonder in de smaak gevallen was. De vergadering ging akkoord met een nieuwe informatiefolder. IVJen was zeer te spreken over het ten stadhuize werkende infor matiecentrum van het V. V*. V. Dezer dagen is het bestuur een actie begonnen voor het werven van ledeh. Een 100-tal brieven is verzonden aan neringdoenden. De eerste resultaten zijn zeer be moedigend. De heer G. W. Oskamp, provin ciaal directeur, hield vervolgens een causerie over de taak van het V. V. V.-werk. Hij propageer de samenwerking met overig Zeeuws-Vlaanderen en wees er op. dat het aantal overnachtin gen in Zeeland onlangs het jaar cijfer van meer dan 2.000.000 had overschreden. Hij voorzag voor Zeeland od toeristisch gebied een enorme toekomst en vestigde er de aandacht op. dat de behoefte aan passende recreatie met de dag toeneemt. Zeeland kan aan die behoefte voldoen, doch men moet tijdig de nodige maatrege len nemen en in het bezit zijn van een goede accomodatie. Mede naar .aanleiding van deze JlMI® ,1 HUlDSCMOONHflO uiteenzetting besloot de vergade ring samenwerking te zoeken met de andere V. V. V.'s in Oost Zeeuws-Vlaanderen teneinde te komen tot een streekfolder. De provneiale V. V. V. zal het con tact leggen. Tevens werd beslo ten het volgend jaar in overleg te treden met West Zeeuws- Vlaanderen ter vergroting van de samenwerking, o.a. met het doel geheel Zeeuws-Vlaanderen met goed propagandamateriaal naar buiten bekend te maken. Het uiteindelijk doel van de provinciaal directeur is zowel Ne derlands- als Belgisch-Vlaanderen als recreatiegebied in West-Euro pa uit te dragen. Ook zal getracht worden,uiter aard in samenwerking met de an dere V. V. V.'s een fiets- en wan deltocht uit te zetten in Oost Zeeuws-Vlaanderen. De vergadering was tenslotte van oordeel, dat het aanbeveling verdient op elk gemeentehuis in Oost Zeeuws-Vlaanderen een in formatiecentrum te vestigen. In het gemeenschappelijk overleg zal dit punt eveneens ter sprake komen. Op verzoek van de leden zal nagegaan worden of het wense lijk is 2 x per jaar een ledenver gadering te beleggen. Jaarvergadering N. C. L. B. De afdeling Axel van de Ned. Chi istelijke Landarbeidersbond vergaderde in het verenigings gebouw van de Gereformeerde kerk in de Kerkdreef. Toen de voorzitter, de heer J. Hollebek, de vergadering opende, waren er ongeveer 100 leden aan wezig. Na het zingen van Ps. 68 10 en 16 volgde als Schriftlezing een gedeelte uit Prediker. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de verheugende op komst, welke hij in deze tijd van vergadermoeheid zeer goed noem de. Hij wees daarbij op de activi teit van de secretaris en penning meester. De laatste vervult deze functie thans reeds 30 jaar en kan velen ten voorbeeld gesteld worden. Na het zingen van Gezang 293 bracht de heer A. Pijpelink het verslag uit als secretaris. Deze vermeldde een achteruit gang in het ledental, hetgeen 'n gevolg is'van de industrialisatie. De heer D. J. Freekenhorst bracht als penningmeester zijn 30ste jaarverslag uit. De voorzitter dankte beide func tionarissen en overhandigde de heer Freekenhorst een passend geschenk, terwijl aan zijn echt genote bloemen werden aange boden. Drie léden, de heren M. Buijze, J. de Feijter en J. Hollebek ont vingen het gouden C. N. V.-in- signe in verband met hun 25- jarig lidmaatschap. Na de pauze werd de avond gevuld door een vlot praatje van dc heer J. de Vries uit Terneu zen over Zeeuws-Vlaanderen en het vertonen van dia's. Hierna werd de vergadering met dankgebed gesloten. Arbeidsongeval Gistermorgen om 11 uur is de 40-jarige lasser J. A. Metten uit Bergen op Zoom in dienst bij de firma Braat te Rotterdam, tij dens werkzaamheden aan de houw van een cokessilo op het terrein van de Cokesfabriek al hier van een hoogte van 8 meter gevallen. Op dinsdag 20 februari heeft de voorzitter van het Visserij- schap. de heer A. L. S. Locke- feer, de Deltacommissie van het Visserijschap geïnstalleerd. De commissie staat onder voorzit terschap van deaheer A. L. S. Lockeleer, en telt 7 leden, aan gewezen door de Nederlandse Vissersbond, de Vereniging tot bevordering der Zeeuwse visse- rijbelangen „Zevibel" en de ge zamenlijke werknemersorganisa ties. Zo is vrijdag medegedeeld van de zijde van het Visserij schap. De heer Lockefeer heeft bij de installatie van de commissie on der meer medegedeeld, dat de taak van de Deltacommissie van het Visserijschap zal bestaan uit het onderhouden van de commis sie ex artikel 8 van de Deltawet. Deze moet aan de regering ad vies uitbrengen over de wette lijke regelingen omtrent voorzie ningen of vergoedingen in scha de die onder meer voor de visse rij zullen ontstaan door het uit voeren van Deltawerken. De commissie heeft als voor zitter de directeur-generaal van de rijkswaterstaat en als leden hoofdambtenaren, afdelingshoof den, adviseurs, directeuren van een aantal ministeries. In dit adviesorgaan voor de regering is het bedrijfsleven niet vertegenwoordigd. De voorzitter van het produkt- schap wees er nog eens op dat men in Zeeland niet erg gerust is over de regelingen die ten be hoeven van de visserij in het Deltagebied zullen worden ge troffen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter Th. Bos, Markt 25, Tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, Tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigin gen Groene en Wit-Gele Kruis: zr. A. van Ravels, Leeuwenlaan 31, Tel. 2706. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. Jansen te Axel, Tel. 01155488. Zwaar gewond werd het slacht offer onmiddellijk per ambulan ce-auto naar het St. Elisabeth ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst tijdens het vervoer bleek te zijn overleden. Toneel op „Rozenoord". Op „Rozenoord" bracht de Re derijkerskamer „De Oranje- bloem" het toneelspel in drie be drijven; „Eenzame strijders". Het stuk werd zeer goed voor het voetlicht gebracht en de di recteur van „Rozenoord, de heer J. P. J. Wage, bracht hartelijk dank aan alle medewerkers voor de betoonde spontaniteit. Hij wees op de belangeloze wijze waarop de leden van „De Oran- jebloem" elk jaar zich inspan nen om de bewoners van „Ro zenoord" een prettige avond te bezorgen. Tot slot bood hij de toneelisten een kleine attentie aan. plaats. De jongen stond te wach ten bij de zebra aan de rotonde ter plaatse toen een vrachtauto naderde. De chauffeur van de vracht auto remde om de jongen ge legenheid te geven over te ste ken, doch deze bleef wachtén. Vervolgens trok de chauffeur, die als een uitstekend rijder be kend staat, zijn wagen weer op. Plotseling stak de jongen toen over. Hij kwam onder de achter- vielen van de vrachtwagen te recht en overleed daarna ter plaatse. HONDERD-JARIGE IN ZOETERMEER De weduwe M. Karens—Riem te Zoetermeer is gisteren 100 jaar geworden.. De burgemees- -er van Zoetermeer, mr. N. Ver- nedé, heeft haar namens het ge meentebestuur een bloemstuk aangeboden. De 100-jarige werd in Pijnacker geboren en woont sedert 1889 in Zoetermeer. DUITSER WORDT UITGELEVERD De 43-jarige Duitse scheeps kok H. G. E. G. uit Hamburg zal worden uitgeleverd aan de justi tie in zijn land. Dit heeft de Ne derlandse minister van Justitie beschikt. Deze kok van het Duitse s.s. Porto" was op 15 januari door de Rotterdamse recherche gear resteerd, zodra het schip de ha ven binnenkwam. Hü wordt ver dacht van moord op zijn echtge note, wier lichaam, in stukken esneden gedeeltelijk is gevon den. ARRESTATIE LEIDDE TOT ARRESTATIE De politie pe Amsterdam heeft de 37-jarige kantoorbediende Cb. J. H., die werkzaam was bij een autobedrijf aan de Over toom in de hoofdstad, gearres teerd. De man, die tevens de functie van hoofdcontroleur bij het bedrijf vervulde, wordt er van verdacht een bedrag van ongeveer 1500 gulden te hebben verduisterd. De verdenking tegen H. rees tijdens het onderzoek tegen de 31-jarige kassier van hetzelfde bedrijf, Th. C., die sinds 18 janu ari j.l. in verzekerde bewaring is gesteld. De kassier wordt er van verdacht bij het autobedrijf een bedrag van ongeveer 60.000 gulden te hebben verduisterd. De politie vermoedt dat het aan deel van de kantoorbediende nog wel groter zal blijken te zijh dan de verduistering van 1500 gulden, maar men gelooft niet dat dit aandeel eveneens in de tienduizenden zal lopen. ■new ETALAGEROOJ? IN DORDRECHT Twee plateaux met honderd dames- en zeventig herenringen zijn gisternacht ontvreemd uit een étalage van een juweliers winkel aan de Voorstraat in Dor drecht. De ringen hebben een waarde van ongeveer ƒ10.000,—. ZATERDAG 24 FEBRUARI TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: „Ontvoering uit Boeda pest". Concertgebouw, 8 uur. „G. I. Blues". Hotel „Centraal", 8 aur Grote biljartprijskamp. Parochiehuis, 7.30 uur: Lief dadigheidsprijskaarten Foto-Kino-Kunsthandel 5ut (Zuidlandstraat 32) Schilde rijen- en etsmientoonsleiling. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Mag ik een lift van u?" ZAAMSLAG Verenigingsge bouw, 8 uur: Zaalconeer' door muziekver. „Dc Volharding". ZONDAG 25 FEBRUARI. TEPNEUZEN: Luxor-Theaier, 2 uur- „G.I. Elues"; 4.30 en 8 uur: „Ontvoering uit Boeda pest". Concertgebouw. 8 u.: „G.I. Blues". Hervormde Kerk. 7 uur: Bizondere dienst. AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Mag ik een lift van U"; 8 u.: „North to Alaska". Het Amerikaanse kinderblad „Playmate Magazine" uit Cleve land (Ohio), dat in een grote op lage over de gehele wereld ver spreid wordt, bevat ln het maart nummer 1962 „A special letter" van de leerlingen der vierde klas van de Zuidlandsc-hool te Terneu zen aan hun Amerikaanse vriend jes. De brief in „Playmate Maga zine" gaat vergezeld van een klassefoto met enige sprekende tekeningen op de achtergrond. „Dear friends", zo begint de brief, „we are pupils of the fourth grade of the Zuidland- school, Terneuzen, Holland. We can't read English. However, Playmate give us much joy. Our teacher tells us the stories about the pets and everything. He makes, as you see, the drawings on the black boards and we make them in our drawing books. Our teacher make this foto and we hope it will be printed with this letter, to tell many childeren anywhere in the world that they too make enjoy all of this. Playmate makes is possible to make friends all over the world, where ever it be. We hope to hear from friends who like Playmate as much as we." Tot zover de brief. Een leuk en interessant initiatief dat on getwijfeld navolging verdient. 81) (Nadruk verboden.) Mevrouw Swettenham liet ruim schoots gelegenheid, de portee van haar woorden te begrijpen. „Maar ik geloof, dat ik om vier uur net aan het hieltje van mijn kous ben begonnenof anders was ik net op dat uur in de tuin bezig met het wegknippen van de laatste chrysantenneen, dat was al eerder, toen regende het nog niet „Het is begonnen te regenen om tien over vieren," verklaarde do inspecteur. „O, werkelijk? Dat is dan een punt van houvast.... Toen heb ik boven een waskom op de gang gezet, op een plek waar het dak altijd lekt, als het heel hard re gentDe goot is verstopt, weet u. Toen ik beneden kwam heb ik daarom mijn overschoe nen en regenmantel gepakt en Edmund geroepenmaar die gaf geen antwoord.toen dacht ik, die heeft zeker een héél be langrijke passage van zijn roman onderhanden.laat ik hem daar in maar niet storenen ik heb de goot trouwens wel vaker al leen doorgeprikt.met de bezem steel, weet u?" „U bedoelt dus te zeggen." her haalde Craddock, die het ont- Door AGATHA CHRISTIE hutste gezicht van agent Ed wards had opgemerkt, ..dat u, toen u bemericte, dal de goot ver stopt was déze met een bezem heeft schoongemaakt!" ..Ja, zij zat boordevol dorre bla deren. Het viel niet mee en het duurde een hele tijdzodat ik kletsnat ben geworden. Nu, toen ik veilig en wel weer binnen was.... heb ik me gewassen en droge kleren aangetrokken en ben ik naar de keuken gegaan om water op te zetten. Toen stond de- keukenklok op kwart over zes!" Agent Edwards knipperde met zijn ogen. ..Hetgeen betekent," besloot mevrouw Swettenham zegevierend, „dat het precies tien minuten over half vijf was! Al thans omstreeks die tijd!" „Heeft iemand u ook bezig ge zien toen u de goot schoon maakte?" „Nee.... dat niet! Het stort regende, moet u denken. Er ver toonde zich geen kip. Anders had ik ze wel te hulp geroepen, want het valt heus niet mede, zo in je eentje!" „Heert u niet gehoord, dat uw moeder u riep, meneer Swetten ham?" „Welnee," antwoordde Edmund, ik was in slaap gesukkeld." „Maar Edmund!" riep zijn moe der verwijtend, „ik dacht nog wel, dat je zat te schrijven!" Daarop wendde de inspecteur zich tot mevrouw Easterbrook. ..Nu ig de beurt aan u. mevrouw." „Ik heb bij Archie op zijn stu deerkamer gezeten," verklaarde zij, haar grote, onschuldige ogen op haar echtvriend richtende. „Wij zaten allebei naar de radio te luisteren, niet waar Archie?" Er viel een stilte. Kolonel Eas terbrook kreeg een kleur. Hij nam de hand van zijn vrouw in de zijne. ..Kindjelief," begon hij, „je mag de ernst van deze zaak niet onderschatten. Ik moet eer lijk zeggen, inspecteur, dat u ons wel even had mogen voorberei den. Mijn vrouw, dat zult u wel begrijpen, is volkomen van streek door het gebeurde. Daardoor heeft zij haar gedachten niet vol doende geprepareerd, vóórdat zij deze verklaring aflegde. „Archie!" riep mevrouw Eas terbrook verwijtend, „je wilt tocb niet beweren, dat wij niet bij el kaar zijn geweest?" „Nu. ik was in elk geval niet bij je, voorzover ik weet. Ik be doel, wij dienen ons strikt tot de feiten te bepalen. Dat is van het grootste belang bij een verhoor als dit. Ik zat bij Lampson. de boer op Krocht Einde, over kip pengaas te spreken. Dat zal on geveer kwart vóór vieren zijn geweest. Ik ben pas thuis geko men. toen het weer droog was geworden. Vlak vóór de thee. Dat was kwart vóór vijven. Laura roosterde juist het brood." ..Maar was u óók uit geweest, mevrouw Easterbrook?" Nu leek haar gezicht nog spre kender op dat van een wezel dan eerst. Ze keek of ze in de val zat. „Nee.nee.ik had ge woon naar de radio zitten luiste ren. Ik ben helemaal niet uit ge weest. Niet op dat uur tenminste. Eerder al. Half drie ongeveer. Alleen maar voor 'n wandelinge tje in de buurt." Ze keek of ze nog meer vragen verwachtte, maar Craddock zei: „Dat is afdoende, mevrouw." Hij ging voort: „De verklarin gen worden uitgetikt. Dan kunt u ze eerst overlezen en onderte kenen, wanneer u in hoofdzaak het er mee eens kunt zijn." Mevrouw Easterbrook keek hem plotseling hoogst venijnig aan. „Maar waarom vraagt u de an deren niet waar ze geweest zijn? Die vrouw van Haymes. bijvoor beeld? En Edmund Swettenham? Hoe weet u, dat-ie binnen heeft zitten slapen? Dat heeft niemand gezien!" Bedaard gaf inspecteur Crad dock ten antwoord: „Juffrouw Murgatroyd heeft vóór haar dood eer. duidelijke verklaring afgelegd. Op de avond van de overval is er iemand van de aan wezigen opgemerkt uit dit ver trek naar de gang gelopen. Iemand, van wie men dacht, dat die de hele tijd in dit vertrek gebleven was. Juffrouw Murga troyd heeft aan haar vriendin verteld welke personen zij hier in de kamer heeft zien staan. Door dezen buiten beschouwing te laten, kwam zij tot het oesef wie degene geweest is, die zij niet gezien had!" (Wordt vervolgd.) STICHTING HET NATIONAAL RHEUMAFONDS Plaatselijk comité Terneuzen RHEUMA; Gemeenschap- pelijke vijand 1 Een gemeenschappelijke vijand belaagt ons volk Een vijand die volwassenen noch kinderen ont ziet, en oorzaak is van licha melijke misvormingen en ont stellend veel geestelijk leed. Deze vijand het Rheuma is voortdurend in de aanval en veroorzaakt enorme schade door het onttrekken van werkkrach ten aan het arbeidsproces. Hij brengt niet alleen veel leed toe aan de lijders aan deze vreselijke ziekte, doch tevens aan de ge zinsleden, die bij dit geestelijk lijden nauw betrokken zijn. Wil deze volksvijand no. 1 ver slagen worden, dan is hiervoor enorm veel geld nodig. Geld, dat het Nationaal Rheumafonds mede door plaatselijke collecten voor dit doel tracht te verwer ven. Ook Terneuzen is bereid zijn aandeel in deze strijd te leveren. Van maandag 26 februari tot en met zaterdag 3 maart a.s. zal voor de tweede maal in Terneu zen een collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds gehou den worden. Door de talloze rheumaleiders wordt ook op uw hulp gerekend. Hulp, die kan worden geboden door vrijgevig in uw beurs te tasten, wanneer door collectan ten een beroep op u wordt ge daan. Het plaatselijk Rheuma- Comité. De burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat een vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden op woensdag 28 februari a.s. des avonds om 7.00 uur. Terneuzen, 23 februari 1962. De burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 2