SPORTNIEUWS HENGELEN VOETBAL Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 22 februari 1962 Vervolg debat Tweede Kamer GLENN GARAGE C. M. G. CAPPENDIJK SKODA-AGENTSCHAP BEURSO VERZICHT Kleuters van Hengstdijk hebben weer onderdak FRANSE REGERING KEURT OVEREEN KOMSTEN GOED RADIO- EN TELEVISIE UITZENDINGEN IN VERBAND MET DE VERKIEZINGEN BRIDGE Kunstrijden Schaatsen BESPREKINGEN OVER DE „LOONFORMULE" GESPREK TITO-NASSER OOSTDUITS „WELKOM' VOOR ROBERT KENNEDY De heel' Smallenbroek (AR) bracht de betrokken bewinds lieden hulde voor de oplossing, die voor de salarissen van de belastingambtenaren is gevon den. Hij hoopte op een spoedige oplossing voor de politie-salaris- sen. Spreker zcide. dat de pen sioenkwestie een spoedige be sluitvorming nodig maken. Hij hoopt op spoedige indiening van een nieuwe pensioenwet. Hij zeidc sceptisch te staan tegenover werkelassificatie en merit-rating, omdat beoordelin gen subjectief blijven. Beoorde laars overschatten vaak het men selijk kunnen. Het heeft hem verheugd, dat dit moderne sys teem voor de schaalloners niet doorgaal. maar jammer genoeg bij de weekloners wel. Om half acht gisteravond heeft de Tweede Kamer de behande ling der begroting van Binnen landse Zaken voortgezet. Mevr. Stoffels -van Haaften presideer de. Er was veel publieke belang stelling. De minister, mr. Toxopeus, be gon met, zoals hij het noemde, „enkele losse punten". Bij de ge meenteclassificatie speelt de clas sificatie in het bedrijfsleven een lol. De minister zelf voelt er wel voor. maai- het bedrijfsleven is niet enthousiast. Een punt apart noemde hij de pensioenen. Ei- is van verschei dene kanten kritiek geoefend op het trage tot stand komen van oen pensioenwet. Het interdepar tementale overleg erover is thans gereed. Het stuk is nu op 's mi nisters bureau beland en hij zal er zich toe zetten een snelle in diening te bevorderen, zonder zich aan een termijn te binden. Over de waardevastheid is ad vies gevraagd aan liet Centraal Planbureau. De S.E.R. heeft daaromtrent geen oordeel ge geven in zijn advies. De kwestie van de samenloop van pensioenen noemde hij be langrijk. Wekken van verwach tingen noemde hij een naar iets, maar in de stukken is over deze zaak alleen gesproken van het nader bezien van de structuur. Tot afschaffing dei- korting is besloten. De overheidspensioenen. in bet algemeen gesproken en extreme gevallen buiten beschouwing ge laten, zijn een goede voorziening. Over het georganiseerd overleg is gezegd dat het slecht is en dat er iets aan moet gebeuren. Dat was ten tijde van het Kamerlid maatschap van de minister ook al een klacht. De minister heeft aan het overleg 'n betere inhoud willen geven. Het rijksoverleg is geheel anders dan in het. bedrijfs leven. Er is geen C.A.O. voor ovex'heidspersoneel. De regering, met name de mi nister, is tegelijkertijd partner, toetsende instantie, een soort col lege van rijksbemiddelaars. De minister kan niet in het overleg komen zonder tevoren een voor lopige kabinetsbeslissing op dit stuk. De minister is gebonden. Er is tijd nodig voor de besluit vorming, interdepartementaal en ook in het kabinet. Iedere suggestie om in deze zaak een goede sfeer te krijgen wil hij overwegen. Het Witte Huis heeft woensdag bekendgemaakt, dat de ..Distin guished Service Medal'' van liet Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart (N.A.S.A.) aan luitenant-kolonel Glenn is toege kend voor zijn ruimtevlucht. Deze hoogste onderscheiding van de N.A.S.A. werd eerder ver leend aan Alan ShepartT, die een ballistische baan in de ruimte heeft beschreven. President Kennedy zal vrijdag de medaille te Cape Canaveral aan Glenn uitreiken. Do presi dent gaat vandaag uit Washing ton naar Palm Beach, waar hij het weekeinde zal doorbrengen, met een korte onderbreking om Glenn op genoemde raketbasis te begroeten. In het toestel van het staatshoofd! reizen do vrouw van Glenn en zijn twee kinderen, •/.ijn ouders en schoonouders naar Florida. Maandagochtend vliegen de president en Glenn met zijn fa milie naar Washington, waar de astronaut een triomfale rit dooi de stad en een ontvangst door het congres ten deel zullen vallen. Intussen is woensdag op het Bahama-eiland Grand Turk het uitvoerige onderzoek begonnen naar de lichamelijke en psychi sche toestand van Glenn na zijn ruimtecabine in het zeegebied zeven en een half uur kunnen slapen. Bij een voorlopig onder zoek kort na de landing van de ruimtecabine in hot ezegebied van Porto Rico had men geen tekenen van fysiologische ver anderingen geconstateerd. Met name was onderzocht of het evenwichtsgevoel van de ruimte vaarder niet geleden had van de toestand van gewichtsloosheid, waarin hij ruim vier uur had verkeerd. Enige proeven op evenwiehtsbalken van verschil lende breedten leverden een re sultaat op, dat vrijwel niet af week van hetgeen Glenn vóór zijn vlucht had gepresteerd. GI.ENN -BABVS. Verscheidene jonggeborenen zijn reeds naar de Amerikaanse ruimtevaarder genoemd. In Freeport. New York, ontving een woensdag geboren jongetje de voornamen Glenn John Ashley. Een baby, die een minuut voor dat de capsule met John Glenn in zee terechtkwam, in Dowa- giac, in de staat Michigan werd geboren, kreeg de voornamen Meer bevoegdheid voor de re geringsdelegatie is gezegd. Die delegatie is echter gebonden aan een kabinetsbesluit. Voorshands ziet hij in de ge dane suggesties nog niet de op lossing van liet probleem. Is dat overleg nu zó slecht, als is gesteld en is dat nu allemaal de schuld van de legering? De minister heeft er geen enkele be hoefte aan in het openbaar mede te delen welke bezwaren hij nu wel heeft tegen de personeels- delegaties. Hij meent dat hij juist heeft gehandeld door over het totaal te spreken zoals hem in het overleg was gevraagd. Hij heeft de zaak niet opgesplitst. In liet algemeen heeft de mi nister met genoegen liet overleg gevoerd een enkele keer niet. (Hilariteit.) Wat de arbeidstijdverkorting voor rijkspersoneel betreft, het overleg daarover was bepaald ge lukkig. De minister geeft toe dat de tijd van de salarisvoorstellen en bet ingaan van die voorstellen kort was. De centrales hebben het overleg afgebroken, de minis ter niet. De minister iieeft er bezwaar tegen dat wordt voorgesteld dat hij niet wilde overleggen over on derdelen. Hij heeft daar geen ge legenheid voor gehad. Voor overleg is vertrouwen aan beide zijden nodig, van weers kanten moet men medewerken. Bij dc verdere uiteenzetting openbaart zicli een misverstand tussen de minister en de heer Elom. Onder hilariteit en gelach wilde de minister betogen dat de door de heer Blom des middags geciteerde cijfers geen gelijke tred hadden met de georganiseer- den. Hij constateerde dat de aan tallen georganiseerden van bon den in totaal meer telden dan liet totale rijkspersoneel. De heer Blom riep daarop uit: .,U weet niet waarover u spreekt. Daar klopt niets van". De lieer Smallenbroek merkte op dat het gaat over overheidspersoneel, be halve personeel van het rijk, ook dat van provincie en gemeente en bijzondere onderwijzers. Bij het ontwarren van het ge bleken misverstand hoorde men de lieer Blom nog zeggen: ,,U be grijpt niet waarover liet overleg gaat". De minister deelde nog mede dat de cijfers die hij citeer de juist van het C.B.S. kwamen, waarop de lieer Blom repliceer de: „Kersvers uit de oven, maar fout". In hun adres aan de Kamer hebben de drie centrales een an dere trendberekening genoemd en een aantal factoren gehan teerd die de minister onmogelijk kan hanteren. De centrales wisten uit do dooi de minister gezonden nota van aanvulling dat de nota van de commissie-Nehor niet meer ge heim was. Voorheen, in 1956, was de nota geheim. De centrales hebben na ontvangst van de nota van aanvulling hem niet verzocht om inzage van de nota-Neher. De heer Blom bestrijdt de mening van de minister. Hoe staat het nu met de lagere en middelbare ambtenaren, waar in een achterstand is genoemd? Er is een zak in de loonlijn ge constateerd door de delegatie van het rijkspersoneel. Door de voor stellen van de minister wordt wel degelijk aan de zak tegemoet gekomen. De commissie-Neher heeft in 1952 al een achteruitgang gecon stateerd in het ambtelijk appa raat. zowel kwantitatief als kwa litatief. De commissie heeft des tijds verhogingen aanbevolen, maar dat js dertijds niet gebeurd. Inmiddels is het meer dan ooit nodig dat er thans iets gelieurt. Daarom heeft he kabinet beslo ten de maatregel te nemen! Een uitkering ineens heeft bezwaren. Alles kan ook niet ineens. Er zijn grenzen. Men kan natuurlijk verlangens hebben iets anders eerder te regelen. Dat nu een grote maat- egel wordt genomen doet recht weden aren aan liet ambtelijk ap paraat. De minister verwacht geen heil van nieuw overleg. De voorstel len hebben wel veel stof doen opwaaien, maar z.i. niet ten rech te. Hij heeft gemeend goed te handelen. De kroon is verant woordelijk. De minister heeft het juist geacht te wachten niet de uitvoering van de maatregel tot niet de Kaniers deze zaak was besproken. Na vijf kwartier beëindigde de minister zijn beantwoording. Hiermede hebben wij het genoegen U mede te delen, dat wij AxeKestraal 174 Telefoon 01150-2030 Terneuzen (Z.-Vl.) de verkoop en service van de SKODA automobielen in het rayon Terneuzen en omgeving en Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen hebben toevertrouwd. II. ENGELBEKT N.V. Afd. Personenauto's Dobbewcg - Voorschoten Met ingang van heden hebben wij het voor het rayon Terneuzen en omgeving en Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen op ons ge nomen. Wij zullen de huidige en toekom stige SKODA-cigenaars in dit rayon gaarne met onze diensten ter zijde staan GARAGE C. M. G. CAPPENDIJK Axelsestraat 174 - Terneuzen telefoon 01150-2030 ZEER VASTE MARKT Het ruimtevaartsucces van de Amerikaan John Glenn heeft gisteren op het Damrak veel bij gedragen tot de vaste, tot zeer vaste stemming voor de inter nationale waarden. De handel in alle hoeken van de hoofd fondsen was gedurende do ge hele beursduur vrij levendig als gevolg van aankopen door liet publiek en de buitenlandse vraag. Amsterdam werd geïn spireerd door de hogere slot- koersen uit Wall Street. De Westduitse beurzen waren gis teren prijshoudend zonder meer. AKU's liepen op van 418 tot 422j. tegen een vorige slotkoers van 408) Een gunstige verloop voor het AKU-concern ten aan zien van de ..Spaltungs Theorie" in Wesl-Duitsland, werd reeds in de koers van de aandelen ver disconteerd. Genoemde stukken ontmoetten nogal wat vraag van lokale speculatieve zijde, "daar naast had het buitenland be langstelling voor de rayonaan- delen. Hoogovens zetten de op mars verder voort en noteerden op 843, circa 13 punten boven het vorige slotniveau. Philips deed. na een stilzwijgen van enige dagen, weer eens van zich spreken met een koerswinst van circa 16 punten op 978. Zwitser- tand nam in deze hoek de stuk ken uit de markt. Kon. OJies verbeterden ruim 2 gulden tot 136,20. Unilevers lagen aanvan kelijk zwak in de markt met een koersverlies van 70 cent op 185.80. Later op de middag werd dit koersverlies geheel in gelopen. Aandelen K. L. M. wer den opnieuw hoger geadviseerd. Feestelijke opening van het gebouw op 24 februari Het moet voor de moeders van Hengstdijk wel een grote opluchting betekenen nu hun kleuters sinds 1 februari tijdens de schooluren weer veilig en ge zellig geborgen zijn. Zeventien lange maanden hebben diezelfde kleuters aan moeders rokken gehangen, omdat er in Hengst dijk voor liet jonge grut geen schoolgebouw beschikbaar was. Zeventien maanden, die voor het dorp een lange lijdensweg geweest zijn. maar die uiteinde lijk gevoerd hebben tot een blij resultaat, dat zaterdag a.s. offi cieel zal worden gevierd. De misère in Hengstdijk be gon op 30 oktober 1959, toen de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland het in gebruik zijnde schoolge bouw afkeurde. Gelukkig was toen nog een lokaal van de la gere school beschikbaar, maar toen in september 1960 een der de leerkracht aan deze school haar intrede deed, stonden de kleuters op straat. Sindsdien is er vergaderd, geschreven, ge werkt cn geploeterd en al liep het nu bepaald niet van een leien lakje, alle Hindernissen zijn nu toch genomen. Stichten van een nieuwe school ingevolge de bepalingen van de Kleuter onderwijswet bleek niet moge lijk omdat het aantal kleuters De Franse regering heeft woensdag de overeenkomsten met ile Algerijnse opstandelingen goedgekeurd. Vóórdat met de uitvoering ervan kan worden begonnen, moet het resultaat worden afge wacht van de bijeenkomst van de nationale raad vfm de Algerijnse revolutie het parlement van de opstandelingen die donder dag of vrijdag in Tripolis (Libië) wordt gehouden. In Parijs wordt verwacht, dat deze raad de ak koorden eveneens zal goedkeu ren. Men verwacht dat de staking van het vuren niet voor volgende week officieel zal worden afge kondigd. Deze afkondiging zal worden voorafgegaan door een Frans-Algerijnse conferentie, waarop de reeds geparafeerde overeenkomsten officieel zullen worden getekend. Staatssecretaris Scholten van Onderwijs, Kunsten cn Weten- schtatoen heeft, overeenkomstig de toezegging, die hij in decem ber j.l- in de Tweede Kamer had gedXp. met politieke partijen, die - óver zendtijd beschikken, oveiieg geploegd over de vraag ofMÉpib- de a.s. verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeente raden aan politieke partijen ex tra JJzandtijd in radio en televisie zQfë ^loeten worden toegewezen. Tot nog toe is met uitzonde ring van liet jaar 1946 voor ge noemde verkiezingen noch voor de radio, noch nadien voor de televisie extra zendtijd toegekend aan politieke partijen. Bij het overleg hebben alle politieke partijen met uitzonde ring van de P.S.P. zich afkerig getoond van het toekennen van extra zendtijd. Unaniem zouden zij matiging in het brengen van verkiezingspropaganda via radio en televisie toejuichen. De rege ring heeft thans besloten, dat in overeenstemming met de tot nu toe in het algemeen gevolgde ge dragslijn. een speciale regeling voor radio- en televisie-uitzendin gen van politieke partijen alleen van kraclit zal zijn voor de ver kiezingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De staatssecretaris heeft voorts in een onderhoud met vertegen woordigers der omroeporganisa ties op hen een beroep gedaan matiging te betrachten bij het voorlichten van luisteraars en kijkers over dc aanstaande ver kiezingen. daarbij de zienswijze der politieke partijen vermel dend. Dinsdagavond is bij Merced. 600 km ten oosten van Lima. een autobus verongelukt. Hierbij zijn 22 mensen om het leven geko men en 26 gewond. te klein was en bovendien geen urgentie-verklaring voor de bouw kon worden verkregen. Via de wettelijke wegen was- er dus niets te bereiken en er zat voor Hengstdijk niets anders op. dan een buitenwettelijke en toch legale omweg te maken. Men stichtte een vereniging en. o wonder, toen het gebouw er stond, was Hengstdijk een ge bouw rijk. dat voldeed aan alle eisen die liet bouwbesluit voor het Kleuteronderwijs stelt aan schoolgebouwen. De medewerking van de ge meente moest noodgedwongen beperkt blijven tot het beschik baar stellen van gelden voor de aanschaffing van nieuwe meu belen en leer- en hulpmiddelen. Maar wat dit betreft, is de kleu terschool te Hengstdijk dan ook ruim voorzien van het modern ste materiaal. De gemeente gaf daarbij de bouwgrond aan het schoolbestuur in gebruik. Alleen de financiering van het gebouw zelf kon niet met gemeentegeld geschieden, omdat men dan in strijd zou zijn gekomen met de Kleuteronderwijswet. Die finan ciering rond te krijgen is sinds het begin van dit jaar de zorg van een comité, dat op demo cratische wijze is samengesteld uit vertegenwoordigers van het plaatselijk verenigingsleven. De parochie bracht 10.000,op tafel, het comité en dus de hele Hengstdijkse gemeenschap van ruim honderd gezinnen zorgt voor de rest. Dit comité, onder voorzitter schap van de heer J. Neve. pakt de zaken energiek aan. Het hoofd van de lagere school, de heer E. Schelfhout, de man die als secretaris-penningmeester het leeuwendeel van ae organi satie op zijn schouders heeft ge nomen, is enthousiast als hij vertelt over de gevoerde en nog te voeren acties. Binnen zes weken is met een loterij, kaar ten. tritsen, pieren, schieten, subsidies, een dorpsrevue en een dansavond bijna 1600 in het laatje gekomen. Die loterij kende een daverend verloop; een legertje medewerkers be stormde op twee zondagmidda gen het hele land van Hulst en bracht 3.000 loten aan de man. Het hadden er wellicht 1000 meer kunnen zijn als de voor raad niet uitgeput was geweest. De nieuwste stunt van het co mité is de actie 4 x 25 1000, zo op het oog een slecht reken sommetje. Maar als het op cij feren aankomt, kunnen we de heer Schelfhout weer aan het woord laten. Er zijn immers 4 weken in de maand en als ieder gezin in Hengstdijk iedere week een kwartje wil offeren, be tekent dit per jaar ongeveer duizend gulden. Het belooft zelfs heel wat meer te worden, want deze actie bracht in de maand januari al 110.op. De 26 medewerkers komen boven dien nog niet met lege handen aan de huizen, want om hc-t warm te houden, is aan de actie ook nog een loterij verbonden. Zo speelt: men dat op Hengst dijk klaar. Zaterdag is dus de officiële opening met een ontvangst van de autoriteiten op de pastorie. Maar vooral wordt dit een feest voor de Hengstdijkse gemeen schap. dié anderhalf jaar vast houdendheid bekroond heeft ge zien. De Vlaamse kermis, waar bij ieder dorpscafé goed is voor enkele attracties, zal de stem ming er wel in houden en het muziekgezelschap van Terholc 9 Zeven Viking-schepen, die inoozal daarbij voor de goede toon jaar op de bodem van de Roskil- zorgen. Succes moet gevierd de-fjord, ongeveer 4S km van worden en Hengstdijk zal zater- Kopenhagen. hebben gelegen, zul- dag ooi: op dit gebied zijn naam ion dit jaar worden gelicht. alle eer aandoen. ZEEHENGELFEDERATIE „WESTERSC HELDE" WEDSTRIJDPROGRAMMA '62 S april: Westkustvissers, Nieuwpoort (B.); 15 april: Zee- hengelcomité, IJzendijke 11.30 14.30 uur*); 23 april; H.V. Vlis- singen 1114 uur*); 6 mei; C. C. B„ Blankenberghe (B.); 13 me: H. S. V. „De Vogel", Kloos- terzande 1013 uur*); 19 mei: H. V. Sport en Genoegen, Hoek 13—16 uur 20 mei: S. P. B. M., Boulogne (F.); 31 mei: H.S.V. ..De Braakman". Biervliet 10.30 13.30 uur*); 17 juni: „De Zee krab". Breskens 1215 uur*); 24 juni: „De Molevissers", Zee- brugge (B.); 30 juni: „Ontspan ning na Inspanning", Terneuzen 11.3014.30 uur*); 1 juli; „Les Marsouins", Boulogne (F.); 22 juli: H. V. „De Werphengel", Groede 12.3015.30 uur*); 26 aug.Z. H. C. Sluiskil II14 uur*); 2 sept.: Calais (F.); 16 sept.: „De Oostkustvissers", Heist (B.)30 sept.: H.V. „De Schelde", -Hoofdplaat 13.3016.30 uur*); 14 okt.: O.F.C„ Ostende (B.). De met gemerkte wedstrij den teilen mee voor het Schelde- kampioenschap 1962. Luetor 1 Zeeuws-Vlaams kam pioen in de viertallenbridge. De uitslag van de laatste wed strijd om het kampioenschap van Zeeuws-Vlaanderen luidt als volgt: HOOFDKLASSE: Terneuzen 2Luetor 1 7369 (33); Terneuzen 1Sas 1 81—48 (6—0). EERSTE KLASSE: Luetor 7Luetor 6 4684 (06)Luetor 4Luetor 5 160 26 (6—0). De einduitslag luidt als volgt; HOOFDKLASSE: 1. Luetor 1 (de heren Meulen- berg, v. d. Goes, R. IJsebaert en v. d. Poel) 33 jnp; 2. Terneuzen 1 28 mp; 3. Sas 1 21 mp; 4. Lue tor 2 19 mp; 5. Terneuzen 2 19 mp. Beide laatste moeten nog een degradatiewedstrijd spelen. EERSTE KLASSE: 1. Luetor 4 (de heren De Feij- ter, Wage, Simpelaar en Pijma) 45 mp; 2. Terneuzen 3 33 mp; 3. Luetor 6 21 mp; 4. Luetor 5 17 mp; 5. Luetor 7 4 mp. In de loop der wedstrijden trok Luetor 3 zich terug. Luetor 1 en Luetor 4 spelen a.s. maandag in Breskens om liet kampioenschap van Zeeland resp. hoofdklasse en eerste klasse. HET ZEKERE VOOR HET ONZEKERE. Gewaarschuwd door de vlieg tuigramp, die verleden jaar het leven kostte aan de gehele Ame rikaanse kunstrijploeg. heeft Rusland rigoreuze maatregelen genomen om te zorgen dat een dergelijk ongeluk de Russische vertegenwoordiging niet kan treffen. Dc Russische deelnemers zullen in vijf gescheiden groepen naai- Praag vliegen, waar de wereldkampioenschappen van 14 1 m 17 maart a.s. worden gehou den. OM DE EUROPESE BEKER VOOR BEKERWINNAARS Dynamo Zilina (Tsj.-Sl.) heeft woensdagavond zijn eerste wed strijd tegen het Italiaanse Flo- rentina voor de kwart finales van het toernooi om de Europa Cup yoor bekerwinnaars met 32 gewonnen. Bij de rust had Fiorentina, houder van de beker, een 20 achterstand. FRANKRIJK—OOSTENRIJK (MILITAIR) 5—0 In een wedstrijd voor groep C van het internationale militaire voetbaltoernooi heeft Frankrijk woensdag te Parijs met 5—o ge wonnen van Oostenrijk. Bjj de rust was de stand 20. De ont moeting werd geleid door de Nederlandse scheidsrechter Van Leeuwen. Frankrijk bezet nu in groep C de eerste plaats met 4 punten uit 3 wedstrijden. BESLISSINGSWEDSTRIJD TUSSEN REAL EN JUVENTUS Juventus (Turijn) heeft, tegen de verwachting in. de tweede wedstrijd tegen Real Madrid voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor natio nale kampioenen met 10 ge wonnen. Aangezien de eerste wedstrijd tussen beide teams, vorige week in Turijn gespeeld, een 1—0 zege voor Real Madrid heeft opgele verd. is nu een derde wedstrijd noodzakelijk. Deze ontmoeting zal woensdag 28 febr. a.s. in Parijs worden ge speeld. De internationals verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de scheepvaarthoek was de stemming in mineur Het aan tal gedane zaken was hier ge ring. De koersen lagen meren deels beneden die van het vorige slotniveau. Van de leidende cul tures gaf Deli een fors koers- herstel te zien tot 162.90 (ƒ160). Staatsfondsen vast met weinig zaken. De omzet van dinsdag in de lokale waarden was opnieuw hoog. In Walvisvaart werd om- gezet voor nominaal ƒ114.000, Intervam 179.000 en in Van Gelder Papier 171.000 bij een vaste stemming. Ook gisteren bestond er voor de lokale waar den hier en daar weer een flin ke belangstelling tegen oplopen de koersen. Berghuizer Papier en Ver- eenigde Blik werden iets lager geadviseerd op de voor de beurs tegenvallende onveranderde di videnden van respectievelijk 14 en 12 procent. Aandelen Neder- landsche Middenstandsbank werden hoger geadviseerd op het gepubliceerde jaarverslag. De aandelen van de grootban ken lagen licht verdeeld in de markt. Dinsdag 27 februari a.s. zullen de jaarcijfers 1961 van het Unileverconcern bekend worden gemaakt. Beursindice s 19/2 20/2 21/2 Int. conc. 575.24 575.09 583.41 Industrie 396.08 395.57 394.51 Scheepvaart 185.48 185.26 184.38 Banken 264.61 265.29 264.09 Handel, etc. 170.86 171.02 171.12 Algemeen 423.64 423.50 427.01 Nabeurskoersen A.&.U: 418—420 g.l. slot 418 (422HI Kon. Olie: 135.20—136.50 slot 135.40 (136.30) Philips: dinsdag 9665973 g.l. woensdag 971977 slot 972 (977) Unilevr: 185.00—186.00 slot 185.20 (186.80) Hoogovens: 838840 g.l. slot S3S (824*4 ij Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 10.1310.23, Ca nadese dollar 3.41—3.46, Ameri kaanse dollar 3.593.63, Franse frank (100) 72.55—73.05, Belgi sche frank (100) 7.23—7.28, Ita- liaanse lire (10.000 57.5059.50, Duitse mark (100) 90.1590.65, Zweedse kroon (100) 69.60— 70.60, Zwitserse frank (100) 83.45—83.95, Deense kroon (100) 52.0053.00, Noorse kroon ('100) 50.2551.25. Oostenrijkse schil ling (100) 14.00—14.10. Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaan se peseta (100, gr. coup.) 5.9212- 6.07' diarrheJ, influenza, in etuis met 6 poeders maar ook in een Jutf ise .s:| MfLSlEQXUEEK tmefi let^KRer zonacr prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POED^S helpen! Er zijn Meenk's Poeders®® hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep. jflarThee, influenza, rheumatick, koorfsiffcid bij gevatte kou, periodieke pijnen c£r. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 poeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschil lende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn De „loonformule" in het ak koord, dat eind vorig jaar bereikt werd in conferenties van de re gering en de „Stichting van den Arbeid", gehouden in hotel „Oud Wassenaar", heeft nog aanlei ding gegeven tot een nadere be spreking van beide instanties, welke woensdagmiddag gehou den is in het departement van Sociale Zaken. Het ging hier om de uitleg van genoemde formu le. De kwestie is. dat deze for mule alleen geldt voor 1962. terwijl nu een aantal collectieve arbeidsovereenkomsten beoor deeld moet worden, welke door lopen tot in 1963. Over de vraag wat er met deze overeenkom sten moet geschieden is men het in de „Stichting van den Arbeid" niet eens geworden. Dc stichting heeft dienaangaande namelijk ie advisere,n aar het College van Rijksbemiddelaars. De woensdagmiddag gehouden besprekingen stonden onder lei ding van minister Marijnen. die minister Veldkamp verving. Van regeringszijde waren verder tegenwoordig minister Zijlstra, als vervanger van minister De Pous, en staatssecretaris Rool- vink. Ook was aanwezig dr. Erdbrink, voorzitter van het President Tito van Zuid-Slavië en president Nasser van Egypte hebben tijdens het bezoek van de Zuidslavische leider aan Egypte over de veranderingen in het internationale economi sche leven gesproken, aldus een in Belgrado uitgegeven commu niqué. College van Rijksbemiddelaars De verschillende standpunten welke in de boezem van d« „Stichting van den Arbeid" wor den ingenomen, zijn door da regering aangehoord. De minis ter en de staatssecretaris zullen deze standpunten bestuderen en overwegen, waarna volgende week donderdag opnieuw zal worden vergaderd. Het Oostduitse persbureau A. D. N. heeft woensdag eer felle aanval gedaan op de Ameri kaanse minister van Justitie Robert Kennvdy, die heden voot een bezoek van drie dagen ir Berlijn wordt verwacht. Hel persbureau kwalificeert de broer van de Amerikaanse president als een „roekeloos, on menselijk, cynisch neo-fascis- tisch type" en „een ware onder drukker, een vernietiger van de burgerlijke vrijheid in de W enigde Staten en een gehateeX' ponent van het kolonialisme" Het doel van zijn bezoek aan West-Berlijn is „versterking van do Navo-poiitiek aanmoediging van de fascisten in de frontsiad en, niet in de laatste plaa s, rt' spec ie van de meer dan tacimS agem-organisaties en opwekirin? van hun leden na de erns ige slag van de 13de augustus tae datum waarop de grens tussen Oost en West-Berlijn werd ge* sloten)", aidus A.D.N.

de Vrije Zeeuw | 1962 | | pagina 6